Setari Cookie-uri

Credeti in relatiile la distanta?

De la: kudika384201, la data 2011-07-24 15:13:17Da am o relatie seriosa la distanta, suntem de 3 anii inpreuna si inca si acum ne iubim ca la inceput.


da'ce face partenerul cand nu-l vezi tu,stii?? ptr. ca nu stii si nu vezi ,de aia merge struna...de papagal si vrajeala ieftina toti santem buni! asa ca nu mai crede "ca va iubiti ca la inceput ca esti credul(a) ! toate cele bune si tine-o tot asa... ca pierzi timpul de POMANA daca esti fidela acestei relatii de la distanta! mai calculeaza si riscurile care le implica aceasta situatie si nu mai calca doar pe norisori de puf, ca atunci cand ai sa faci BUFF o sa te doara !
kudika132368
Postat pe 25 Iulie 2011 14:03
De la: Mariah08, la data 2011-07-09 15:24:22Credeti in relatiile la distanta? Ati avut o astfel de relatie pana acum? Cum a fost?


Buna ziua,

o intrebare la care se poate raspunde,in functie de mentalitatea si modul de a privi relatia de iubire dintre doi parteneri, ale fiecarei persoane,in multe feluri.Personal,nu am avut si nici nu cred in astfel de relatii si am sa-ti spun si motivele pentru care fac aceasta afirmatie.
Orice relatie de iubire,aici vorbim de iubirile trainice,devotionale,nu de cele pasagere,la colt de strada,prin cluburi si prin asternuturi cu iz de spelunca,este esential sa se construiasca pe o fundatie solida,cu perioade de tatonari,cunoasteri a obiceiurilor si "apucaturilor" fiecaruia,cu urcusuri sau coborasuri specifice oricarei relatii profunde si nicidecum aflandu-se partenerii la distanta.Nu poti sa "simti si sa gusti" omul care se afla la distanta.Cunoasterea partenerului implica foarte multe aspecte,de la modul simplu sau complicat de a te atinge pana la cea mai intensa traire atunci cand te contopesti in misterul carnal.Si asa sunt inevitabile si intalnite acele cazuri de falsa iubire ,cand crezi cu naivitate ca, ai cunoscut suficient de bine partenerul,dar cand ti-e lumea mai draga,iti face o figura "extrem de placuta" si aici vorbesc atat de femei cat si de barbati!Nu poti cunoaste omul nici intr-o perioada foarte lunga de timp ,convietuind impreuna,daramite la distanta!In lumea de azi,oamenii cauta mai mult emotiile imediate,eventual cu ceva foloase,mai ales domnisoarele fara prea multa constiinta de sine si mai putin cunoasterea firii,temperamentului si caracterului celui sau celei implicate in relatia respectiva.Momentul prezent,fara angoase,responsabilitati si sacrificiu ,domina fara probleme lumea iubirii din timpurile actuale.O relatie curata,adevarata,implica consum energetic urias si intr-o lume nebuna,aflata intr-un vartej de neajunsuri umane,sociale,este lasata deoparte,valorificandu-se cea pasagera,ocazionala,momentana,cu atat mai mult daca este aflata la distanta.Depinde de fiecare ce drum isi alege si cat de mult vrea sa investeasca intr-o relatie. Oricum, distanta nu va da putere unei relatii,nu are cum,cine spune contrariul,parerea mea,minte sau exagereaza cu buna stiinta!Omul trebuie patruns,disecat,dat la o parte invelisul de egoism si egocentrism,pentru a ajunge la quintesenta inimii lui,ori asta se intampla foarte rar,chiar cand cei doi sunt aproape si nu se va intampla cand partenerii sunt despartiti de kilometri.Asta sa o iei ca o parere strict personala.
kudika414141
Postat pe 25 Iulie 2011 15:18
bla, bla , bla.....unii vorbesc sa se afle in treaba....cand te loveste sageata lui cupidon....nu mai tineti discursurile astea.....asa am facut eu cu multi ani in urma, spuneam ca mie nu mi se va intampla niciodata sa ma indragostesc, dumnezeule si la prima vedere.. ..."si celui caruia i se pare ca sta in picioare, sa ia seama sa nu cada"...aviz amatorilor
kudika034292
Postat pe 25 Iulie 2011 19:24
De la: kudika034292, la data 2011-07-25 19:24:46bla, bla , bla.....unii vorbesc sa se afle in treaba....cand te loveste sageata lui cupidon....nu mai tineti discursurile astea.....asa am facut eu cu multi ani in urma, spuneam ca mie nu mi se va intampla niciodata sa ma indragostesc, dumnezeule si la prima vedere.. ..."si celui caruia i se pare ca sta in picioare, sa ia seama sa nu cada"...aviz amatorilor

Destul de vag enuntul... relatii de iubire la distanta?! Parerea mea este ca o prietenie se poate crea si intretine, chiar daca cei doi prieteni se afla la mii de kilometrii departare unul de celalalt; cu relatia de iubire e putin diferit, caci iubirea presupune si comunicare fizica. Daca cei doi iubiti nu se intalnesc la intervale de timp nu prea mari, iubirea este mai mult iluzorie...e prea "!sublimata" ca sa fie ceva real si de durata. E iubirea de iubire mai mult decat iubirea dintre un EL - cu nume, calitati si defecte si o EA - cu nume, calitati si defecte...
maimai_no1
Postat pe 9 August 2011 01:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Povestea unei pisici si a artei sale 9 De la: dusmanu_lu_Celina 14 Noiembrie 2010 06:32
Intre ciocan si nicovala 19 De la: kudika052198 28 Septembrie 2009 15:50
tot referitor la nopti fierbinti.. 3 De la: louiza 26 Iulie 2010 16:38
poate cineva sa ma ajute 4 De la: Diavolyta_ 16 Iulie 2009 21:21
ce sa cred 8 De la: fante_de_dorobanti 4 Octombrie 2010 11:18