Setari Cookie-uri

Bãrbatul Taur .... ÎNCÃPÃÞÂNAT !

eeei si tu.....
lylyana_ly
Postat pe 10 Septembrie 2011 13:11
buna ,si eu traiesc cu un barbat "taur",eu fiind varsator ,suntem impreuna de 10 ani ,avem o bebita si pot spune ca ne intelegem bine .Despre caracterul lui in cateva cuvinte ; e foarte ambtios ,familia e pe primul loc ,se 'aprinde ' foarte repede ,asta in cazul unui conflict, iar chestia cu indiferenta la noi nu tine .
yssa2010
Postat pe 10 Septembrie 2011 13:37
De la: kudika052198, la data 2011-08-02 17:06:31
De la: kudika311196, la data 2011-07-09 22:34:08Cum poti convinge barbatul taur... prin santaj emotional ... prin motive serioase... prin glume... ?!? Este chestia care nu imi reuseste niciodata ..... Care sunt punctele sensibile ale "taurilor" ??


trebuie sa folosesti argumente logice, rationale, solide, sanatoase.
daca plangi nu rezolvi nimic, santajul emotional poatemerge doar pe termen f scurt daca e obosit si nu are chef sa se certe cu tine.
dar depinde si de ce anume vrei sa -l convingi :)) daca incerci sa l convingi sa mergeti la fimul preferat in loc sa mergeti la meci sau daca incerci sa -l faci sa se insoare cu tine :))
...punctele sensibile....banii.....si libertatea!!!
Angi38
Postat pe 11 Septembrie 2011 02:09
deci! indiferenta face minuni! trebuie trezit in el instinctul de vanator. nu mi vine sa cred ce traiesc.e incredibil.sper sa ajung la nunta de argint.si sunt leoaica.joc totul pe o carte.ori la bal ori la spital.hihihi
little_mermaid
Postat pe 12 Septembrie 2011 15:27
De la: little_mermaid, la data 2011-09-12 15:27:51deci! indiferenta face minuni! trebuie trezit in el instinctul de vanator. nu mi vine sa cred ce traiesc.e incredibil.sper sa ajung la nunta de argint.si sunt leoaica.joc totul pe o carte.ori la bal ori la spital.hihihi


Ma bucur mult pt tine!!!Si ca mi-ai ascultat sfatul...
lilianne
Postat pe 12 Septembrie 2011 23:56
Sunt cu un taur s-au eram nici nu mai stiu cum sa spun pentru ca nici eu nu mai stiu de2ani de zile aproape!eu sunt zodia sagetator..degeaba te rogi de un taur..nu o sa iti faca pe plac niciodata..orice i-ai face,i-ai spune,oricate argumente i-ai aduce!niciodata un taur nu iti va recunoaste atunci cand greseste,ori nu va spune nimic ori va incerca sa te ia la misto,sa schimbe subiectul s-au sa incerce sa te faca tot pe tine sa pari vinovata si el victima!indiferenta ii doare cel mai tare!asta iti spun singur!sunt gelosi si posesivi!iti spun din relatia mea..mereu el ma cautat dupa un timp..cand ajungea la vb mele si problemele il ajungeam venea la mine..ca eu il intelegeam si il sustineam mereu!statea singur si la un moment dat cand avea nevoie de iubire si intelegere ma cauta pe mine!am fost despartiti7luni si in timpul asta a fost cu alta fata4-5luni...dar si in timp ce era cu ea ma cauta pe mine!cand a aflat ca mi-am facut prieten a luat foc..a inceput sa ma caute tot mai mult si sa se intereseze cine e tipul respectiv sa ma desparta de el!nu iti doresc un asemenea speciemen...mi-e mi-a zis ca si daca ne despartim si afla ca sunt cu altcineva sau ma vede face tot posibilul sa imi distruga relatia!sunt indiferenti..vor numai tu sa le oferi ei tie nu..si sunt usor de influentat!am observat ca exista o diferenta intre taurii din luna mai si luna aprilie!cei din luna mai sunt putin romantici,le plac mult calatoriile,sa se distreze nu stau locului,sunt mai sociabili,in schimb cei din aprilie sunt mai inchisi in ei,nu ies asa de mult nu sunt romantici!al meu e din luna aprilie si am observat diferenta pt ca eu ma indragostesc numai de tauri:))parca sunt blestemata...70%din iubitii mei au fost zodia asta..vor sa domine..iar eu nu pot fi dominata..langa un taur toata viata ta vei fi la cratita..fara sa ai voie sa ridici ochii din pamant..fara sa vb cu altii!nu imi suporta nici o prietena nici un prieten...imi spunea ca defectul meu cel mai mare e ca sunt prea sociabila!da si pe mine dupa2luni vroia sa ma ceara d sotie..dar sunt foarte schimbatori!orgoliosi au impresia ca mereu ei au dreptate si daca nu au tu trebuie sa faci ca ei!imi facuse program..dupa ora10seara nu aveam voie sa mai ies in oras..pe fb nu aveam voie sa am poze ca primeam comentarii ..la discoteca el chiar daca iesea eu nu aveam voie..si cu mine nu prea iesea in oras..decat cu prietenii lui la tara...aici nu iesea ca eram si eu poate si de aia!nu va doriti daca sunteti semn de foc un taur..credeti-ma!te fac in timp sa nu mai ai incredere in tine..sa nu te mai apreciezi..si multe!iubesc un taur...si am ajuns sa ii cunosc zodia foarte bine!uneori imi dau impresia ca ne vad ca pe un trofeu!ca amici sunt excelenti pentru mine dar ca iubiti nu:)) sincer eu iti spun sa il tratezi cu indiferenta si iti garantez ca te va cauta!in maxim o luna doua te cauta!
alyceee
Postat pe 14 Septembrie 2011 13:27
face minuni indiferenta..pentru o perioada!dupa incep aceleasi chestii!:)) bft
alyceee
Postat pe 14 Septembrie 2011 13:28
De la: kudika311196, la data 2011-07-09 22:34:08Cum poti convinge barbatul taur... prin santaj emotional ... prin motive serioase... prin glume... ?!? Este chestia care nu imi reuseste niciodata ..... Care sunt punctele sensibile ale "taurilor" ??


si ala berbec cum este ?
Gelico
Postat pe 14 Septembrie 2011 13:32
De la: Gelico, la data 2011-09-14 13:32:04
De la: kudika311196, la data 2011-07-09 22:34:08Cum poti convinge barbatul taur... prin santaj emotional ... prin motive serioase... prin glume... ?!? Este chestia care nu imi reuseste niciodata ..... Care sunt punctele sensibile ale "taurilor" ??


si ala berbec cum este ?

cornut?
miss_darine
Postat pe 14 Septembrie 2011 13:38
De la: miss_darine, la data 2011-09-14 13:38:25
De la: Gelico, la data 2011-09-14 13:32:04
De la: kudika311196, la data 2011-07-09 22:34:08Cum poti convinge barbatul taur... prin santaj emotional ... prin motive serioase... prin glume... ?!? Este chestia care nu imi reuseste niciodata ..... Care sunt punctele sensibile ale "taurilor" ??


si ala berbec cum este ?

cornut?


blondoo ajunsesi la 69! postarea numaru 69 de pe acest topic!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Septembrie 2011 13:47
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-14 13:47:08

blondoo ajunsesi la 69! postarea numaru 69 de pe acest topic!

asta da realizare ...eu cu mine, la poz 69
miss_darine
Postat pe 14 Septembrie 2011 13:50
De la: miss_darine, la data 2011-09-14 13:50:38
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-14 13:47:08

blondoo ajunsesi la 69! postarea numaru 69 de pe acest topic!

asta da realizare ...eu cu mine, la poz 69


doar ti-ai tras si nick..darine_for_me!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Septembrie 2011 14:09
hai cu taurul iar
little_mermaid
Postat pe 8 Noiembrie 2011 20:38
Alyceee ai dreptate cu totul. Si eu sunt o sagetatoare care a fost chinuita de un taur. Nu mai intelegeam nimic. Nu mai stiam ce sa mai fac ca sa ii intru in gratzii. Si in final a fugit de responsabilitate. Dupa 3 luni ma cautat sa ne impacam ca cica ma iubea. dupa o saptamana iar mi-a dat papucii. Si el atunci era intr-o relatie. Aveti grija fetelor e periculos. Ajungi sa crezi ca nu esti buna de nimic. Sunt cruzi, sadici si fara scrupule taurii astia.
kudika_8486
Postat pe 26 Mai 2012 17:49
[img]http://img.kudika.ro/comunitate/photos/6/5/8/7158561.jpg[/img]
kudika_8435
Postat pe 26 Mai 2012 17:54
nice nu putea sa o zic mai bine ca tine. e complicat ca traiesti cu un taur. eu am simtit-o pe propria píele in ultimii 5 ani
Diana_Elena_Dumitru_1
Postat pe 19 Aprilie 2013 13:19
Am fost 2 ani cu un taur. Dupa un an a inceput sa bea apoi a devenit agresiv apoi a renuntat la serviciu. Devenise de necontrolat, f vulgar si bea tot mai mult. Nimanui din familia lui nu parea sa le pese. Pe 26 dec dupa ce le-am luat porc de sarbatori m-a dat afara din casa. De atunci desi eu sunt profa si jurnalist, mama lui e ingrijitoare la scoala si el toata ziua beat, nu imi mai vb deloc. Vreau sa il ajut si nu stiu cum. Am incercat tot ce se putea. Nu stiu ce sa mai fac. Idei?
monikgabriela2007
Postat pe 31 Decembrie 2016 15:51
am fost cu un taur 2 ani-frustrat ca eu aveam studii, sa nu fi econtrazis, gelos, paranoic, violent, posesiv, puturos, alcoolic. M-a dat afara dupa ce l-am ajutta enorm. Acum nu mai vrea sa comunicam deloc. E toata ziua beat. Nu stiu ce sa fac.
monikgabriela2007
Postat pe 31 Decembrie 2016 15:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dilema 1 De la: eulalia 7 Martie 2009 18:23
eu leu el berbec....cum e? 3 De la: banalulanonim 5 Octombrie 2010 16:56
El RAC.....eu VARSATOR 5 De la: carolyn-a 20 August 2013 12:44
Oare asta e dragoste? 13 De la: kudika127260 1 Martie 2011 09:44
Eu scorpion, el scorpion! 7 De la: alma2010 31 Octombrie 2010 01:04