Setari Cookie-uri

Ce sa fac?

De la: kudika_pudika, la data 2011-07-17 20:54:57
De la: ilumax_76, la data 2011-07-17 20:30:40
De la: anageo25, la data 2011-07-17 20:25:54
De la: miss_darine, la data 2011-07-17 20:12:45sa lasam un marinar sa-ti explice ce si cum...yhaaaaaaaaar!!!!!!


Multumesc. Daca stiam ca sunt si barbati marinari aici, cred ca n-as fi mai deschis subiectul. Deja ma simt ...putin penibila .


Daaa, simt si eu ceva ceva... Barbatul tau pleaca sa-ti aduca tie mii de euro si tu te gandesti ca nu are cine sa-ti mangaie tie fofo*loanca. In timp ce el isi face la*ba, pe vapor, tu poti sa-ti cauti alta mataranga; oricum nu va afla

Ma bucur ca ai spus tu asta. Pentru ca exact cest simtamant mi l-a dat si mie. Prima oara am crezut ca nu mai poate de dorul fiintei iubite, dar ea vrea doar sa "o tina un barbat in brate", orice barbat adica...
Dezamagitor...


Daca iti zic ca ai inteles gresit, ma bati?
doi_ochi_caprui
Postat pe 17 Iulie 2011 20:58
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-17 20:54:57
De la: ilumax_76, la data 2011-07-17 20:30:40
De la: anageo25, la data 2011-07-17 20:25:54
De la: miss_darine, la data 2011-07-17 20:12:45sa lasam un marinar sa-ti explice ce si cum...yhaaaaaaaaar!!!!!!


Multumesc. Daca stiam ca sunt si barbati marinari aici, cred ca n-as fi mai deschis subiectul. Deja ma simt ...putin penibila .


Daaa, simt si eu ceva ceva... Barbatul tau pleaca sa-ti aduca tie mii de euro si tu te gandesti ca nu are cine sa-ti mangaie tie fofo*loanca. In timp ce el isi face la*ba, pe vapor, tu poti sa-ti cauti alta mataranga; oricum nu va afla

Ma bucur ca ai spus tu asta. Pentru ca exact cest simtamant mi l-a dat si mie. Prima oara am crezut ca nu mai poate de dorul fiintei iubite, dar ea vrea doar sa "o tina un barbat in brate", orice barbat adica...
Dezamagitor...


ce esti rea acum?femeia a spus ca isi iubeste sotul si vrea sa-l auda cum ii spune te iubesc
Ame_ly
Postat pe 17 Iulie 2011 21:00
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-17 20:54:57
De la: ilumax_76, la data 2011-07-17 20:30:40
De la: anageo25, la data 2011-07-17 20:25:54
De la: miss_darine, la data 2011-07-17 20:12:45sa lasam un marinar sa-ti explice ce si cum...yhaaaaaaaaar!!!!!!


Multumesc. Daca stiam ca sunt si barbati marinari aici, cred ca n-as fi mai deschis subiectul. Deja ma simt ...putin penibila .


Daaa, simt si eu ceva ceva... Barbatul tau pleaca sa-ti aduca tie mii de euro si tu te gandesti ca nu are cine sa-ti mangaie tie fofo*loanca. In timp ce el isi face la*ba, pe vapor, tu poti sa-ti cauti alta mataranga; oricum nu va afla

Ma bucur ca ai spus tu asta. Pentru ca exact cest simtamant mi l-a dat si mie. Prima oara am crezut ca nu mai poate de dorul fiintei iubite, dar ea vrea doar sa "o tina un barbat in brate", orice barbat adica...
Dezamagitor...


Vei crede ca deja am luat o hotarare,aceea de a cade in bratele altui barbat si aici caut doar intelegere.
Nu. Sunt inca lucida si privesc lucrurile cu o bucata zdravana de mentalitate sanatoasa.
Sunt insa in cautarea unui raspuns pentru atunci cand voi cadea cu adevarat in starea de neputinta. E ca un carusel.
anageo25
Postat pe 17 Iulie 2011 21:02
De la: anageo25, la data 2011-07-17 20:01:05Buna seara.
Ma numesc Ana, din Bucuresti.
Veti intelege poate mai tarziu de ce am ales aceasta modalitate de exprimare.
De cateva luni, sunt membra Kudika.Nu am fost interesata de forum, pana de curand, cand curioasa sa vad ce-mi tot trimite pe e-mail, am deschis si citind, m-am regasit in multe din povestile de aici.
Povestea mea este cam tot atat de banala.L-am cunoscut pe sotul meu in urma cu 10 ani. Eram tineri si frumosi , el proaspat absolvent al unui institut de la mare, eu o fata in descoperirea vietii . Dupa un an eram casatoriti iar dupa un alt an , a venit pe lume un baitandru, mandria familiei.
Suntem o familie fericita si pot spune ca nimic material nu ne lipseste. Dar credeti-ma, ca as renunta la tot materialul, pentru cateva clipe in bratele sotului meu.
Dupa cum spuneam , el a absolvit un institut. Pe atunci nu stiam exact ce inseamna sa fi marinar, credeam ca lucrurile se petrec in vreun port, cat de cat aproape de casa si cu un salariu frumusel.
Dar iata ca viata nu m-a pregatit pentru ceea ce avea sa urmeze. Mi-e foarte greu sa vorbesc despre asta, de aceea nici nu am vorbit cu nimeni. Sunt o fire mai sensibila si cred ca problemele se rezolva in familie, fara ca rufele murdare sa ajunga la urechile altora. Ma puteti intelege!!
De 6 ani de zile, au inceput voiajele lui. La inceput cate doua-trei luni, apoi ne regaseam din nou in bratele celuilalt. Timpul cat era plecat, il petreceam alaturi de fiul nostru. Dar iata ca nici dupa 6 ani, trupul meu nu s-a obisnuit cu aceasta departare. Baiatul a crescut, nu mai are nevoie de mine asa mult iar eu, petrec uneori nopti intregi cu gandul la sotul meu. De doi ani, voiajele s-au lungit, un contract banos il face sa stea cate 6 luni plecat. Anul asta insa, parca e mai greu. Din ce in ce mai greu!
Poate ca ma veti intelege si...si nu vreau sa par disperata, e chinuitor sa simti lipsa atingerii unui barbat
Stiu ca suntem diferite si ca nici o un caz nu se aseamana cu altul, asa ca sper ca voi gasi un raspuns de la cele ingaduitoare. Am citit si am vazut destule situatii care sa ma faca sa-mi iau gandul de la orice incercare de la a cunoaste pe cineva. Cei din jurul nostru sunt sceptici la orice si este de ajuns ca un singur zvon sa destrame o liniste.
Va multumesc pentru rabdarea de a citii si pentru comentarii, indiferent de care ar fi.
scuza ma dar ceea ce faci tu acum nu lasa impresia de familie fericita........inca nu am reusit niciunul sa intelegem de fapt ce vrei........e clar ca pe el nu l poti avea si ca asta se intimpla de citiva ani...ne spui de vibratoare si ca te ai gindit sa l inseli dar iti e frica?ca ai facuto virtual dar ca nu te a satisfacut pe deplin/?ceea ce cauti tu nu e aici....cred ar trebui sa fi mai atenta la site uri.....fara suparare
selin32
Postat pe 17 Iulie 2011 21:04
Desigur, tot ce se poate sa ma insel.
Insa fraza asta m-a pus pe ganduri...
De la: anageo25, la data 2011-07-17 20:01:05Am citit si am vazut destule situatii care sa ma faca sa-mi iau gandul de la orice incercare de la a cunoaste pe cineva. Cei din jurul nostru sunt sceptici la orice si este de ajuns ca un singur zvon sa destrame o liniste.


kudika_pudika
Postat pe 17 Iulie 2011 21:05
Va multumesc tuturor pentru interventii. Chiar daca uneori e ca un dus rece cate un mesaj , este binevenit.
Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea. Va urez o noapte buna.
anageo25
Postat pe 17 Iulie 2011 21:05
De la: anageo25, la data 2011-07-17 21:02:21

Sunt insa in cautarea unui raspuns pentru atunci CAND voi cadea cu adevarat in starea de neputinta. E ca un carusel.


Tot mai sunt rea?
kudika_pudika
Postat pe 17 Iulie 2011 21:07
Cineva a spus: o femeie pasionala.
Nu toate suntem? Nu asta cautam sa descopere barbatul in noi? Iubim si suntem iubite! Sau macar asta vrem.
anageo25
Postat pe 17 Iulie 2011 21:07
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-17 21:07:38
De la: anageo25, la data 2011-07-17 21:02:21

Sunt insa in cautarea unui raspuns pentru atunci CAND voi cadea cu adevarat in starea de neputinta. E ca un carusel.


Tot mai sunt rea?


Ai tot dreptul sa fi rea. Iti multumesc pentru asta.
anageo25
Postat pe 17 Iulie 2011 21:08
De la: anageo25, la data 2011-07-17 21:02:21
Nu. Sunt inca lucida si privesc lucrurile cu o bucata zdravana de mentalitate sanatoasa.
Sunt insa in cautarea unui raspuns pentru atunci cand voi cadea cu adevarat in starea de neputinta. E ca un carusel.

toata viata noastra e un carusel...deciziile pe care le luam in momentele critice, ne urca pe culmile fericirii sau ne coboara in abisul deznadejdii (cre'ca e un pleonasm, da' merge )....eu doar sper ca te vei linisti si vei lua decizia corecta
miss_darine
Postat pe 17 Iulie 2011 21:11
De la: anageo25, la data 2011-07-17 21:07:59Cineva a spus: o femeie pasionala.
Nu toate suntem? Nu asta cautam sa descopere barbatul in noi? Iubim si suntem iubite! Sau macar asta vrem.
toate vrem aceelasi lucru insa toate oferim si primim diferit iubirea....tu incearca sa vezi partea buna din casnicia ta
selin32
Postat pe 17 Iulie 2011 21:11
De la: anageo25, la data 2011-07-17 21:08:48
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-17 21:07:38
De la: anageo25, la data 2011-07-17 21:02:21

Sunt insa in cautarea unui raspuns pentru atunci CAND voi cadea cu adevarat in starea de neputinta. E ca un carusel.


Tot mai sunt rea?


Ai tot dreptul sa fi rea. Iti multumesc pentru asta.

Pai ironia e ca eu nu incerc sa fiu rea. Ci sa inteleg exact ce vrei. Si sa fiu realista. Atat.
kudika_pudika
Postat pe 17 Iulie 2011 21:12
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-17 21:07:38
De la: anageo25, la data 2011-07-17 21:02:21

Sunt insa in cautarea unui raspuns pentru atunci CAND voi cadea cu adevarat in starea de neputinta. E ca un carusel.


Tot mai sunt rea?


da puii mei mai stie
Ame_ly
Postat pe 17 Iulie 2011 21:54
De la: anageo25, la data 2011-07-17 20:42:20
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-07-17 20:38:30
De la: anageo25, la data 2011-07-17 20:36:16
De la: miss_darine, la data 2011-07-17 20:31:20
De la: anageo25, la data 2011-07-17 20:25:54

Multumesc. Daca stiam ca sunt si barbati marinari aici, cred ca n-as fi mai deschis subiectul. Deja ma simt ...putin penibila .

nu cred ca e cazul...la ce subiecte se dezbat aici, al tau este cel mai inofensiv...dar daca il iubesti, te inarmezi cu rabdare si cu...un vibrator


Solutia vibratorului am luat-o destul de serios in calcul. Nu se compara.
Nu e ca si cum te-ar mangaia pe obrajori si ti-ar spune; te iubesc.


Eiii, stii cum esti tu? vrei si cu p*ula in c*ur si cu sufletul in rai.Zi merci si de vibrator, asa nu ti se urca aia mici la cap.
Nu te supara, am zis-o asa ca o gluma.


Am sa o iau ca pe o gluma
Ai simtit vreodata cum aerul in jurul tau te face sa te sufoci, sa gasesti singura alinare in perna si sa o strangi la piept pana incepi sa halucinezi ca perna te strange la randul ei?


Stiu cum este
The_Exile
Postat pe 17 Iulie 2011 21:57
De la: Yharr, la data 2011-07-17 21:57:41
De la: anageo25, la data 2011-07-17 20:42:20
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-07-17 20:38:30
De la: anageo25, la data 2011-07-17 20:36:16
De la: miss_darine, la data 2011-07-17 20:31:20
De la: anageo25, la data 2011-07-17 20:25:54

Multumesc. Daca stiam ca sunt si barbati marinari aici, cred ca n-as fi mai deschis subiectul. Deja ma simt ...putin penibila .

nu cred ca e cazul...la ce subiecte se dezbat aici, al tau este cel mai inofensiv...dar daca il iubesti, te inarmezi cu rabdare si cu...un vibrator


Solutia vibratorului am luat-o destul de serios in calcul. Nu se compara.
Nu e ca si cum te-ar mangaia pe obrajori si ti-ar spune; te iubesc.


Eiii, stii cum esti tu? vrei si cu p*ula in c*ur si cu sufletul in rai.Zi merci si de vibrator, asa nu ti se urca aia mici la cap.
Nu te supara, am zis-o asa ca o gluma.


Am sa o iau ca pe o gluma
Ai simtit vreodata cum aerul in jurul tau te face sa te sufoci, sa gasesti singura alinare in perna si sa o strangi la piept pana incepi sa halucinezi ca perna te strange la randul ei?


Stiu cum este


Cum e?
ilumax_76
Postat pe 17 Iulie 2011 22:06
De la: anageo25, la data 2011-07-17 20:01:05Buna seara.
Ma numesc Ana, din Bucuresti.
Veti intelege poate mai tarziu de ce am ales aceasta modalitate de exprimare.
De cateva luni, sunt membra Kudika.Nu am fost interesata de forum, pana de curand, cand curioasa sa vad ce-mi tot trimite pe e-mail, am deschis si citind, m-am regasit in multe din povestile de aici.
Povestea mea este cam tot atat de banala.L-am cunoscut pe sotul meu in urma cu 10 ani. Eram tineri si frumosi , el proaspat absolvent al unui institut de la mare, eu o fata in descoperirea vietii . Dupa un an eram casatoriti iar dupa un alt an , a venit pe lume un baitandru, mandria familiei.
Suntem o familie fericita si pot spune ca nimic material nu ne lipseste. Dar credeti-ma, ca as renunta la tot materialul, pentru cateva clipe in bratele sotului meu.
Dupa cum spuneam , el a absolvit un institut. Pe atunci nu stiam exact ce inseamna sa fi marinar, credeam ca lucrurile se petrec in vreun port, cat de cat aproape de casa si cu un salariu frumusel.
Dar iata ca viata nu m-a pregatit pentru ceea ce avea sa urmeze. Mi-e foarte greu sa vorbesc despre asta, de aceea nici nu am vorbit cu nimeni. Sunt o fire mai sensibila si cred ca problemele se rezolva in familie, fara ca rufele murdare sa ajunga la urechile altora. Ma puteti intelege!!
De 6 ani de zile, au inceput voiajele lui. La inceput cate doua-trei luni, apoi ne regaseam din nou in bratele celuilalt. Timpul cat era plecat, il petreceam alaturi de fiul nostru. Dar iata ca nici dupa 6 ani, trupul meu nu s-a obisnuit cu aceasta departare. Baiatul a crescut, nu mai are nevoie de mine asa mult iar eu, petrec uneori nopti intregi cu gandul la sotul meu. De doi ani, voiajele s-au lungit, un contract banos il face sa stea cate 6 luni plecat. Anul asta insa, parca e mai greu. Din ce in ce mai greu!
Poate ca ma veti intelege si...si nu vreau sa par disperata, e chinuitor sa simti lipsa atingerii unui barbat
Stiu ca suntem diferite si ca nici o un caz nu se aseamana cu altul, asa ca sper ca voi gasi un raspuns de la cele ingaduitoare. Am citit si am vazut destule situatii care sa ma faca sa-mi iau gandul de la orice incercare de la a cunoaste pe cineva. Cei din jurul nostru sunt sceptici la orice si este de ajuns ca un singur zvon sa destrame o liniste.
Va multumesc pentru rabdarea de a citii si pentru comentarii, indiferent de care ar fi.

__________________________
Din ce spui tu aici, sentimentul surclaseaza materialul...dar probabil e o vorba "in vant" (ca sa fiu putin marinar) :)) ca si alte asemenea expresii din mesajul tau...deci nu te mai intreb de ce nu discuti cu sotiorul sa treaca la partea sedentara. :)
Problemele pe care sensibilitatea ta credea ca le rezolva "in familie", tocmai le-ai pus pe un forum, si nu am deloc certitudinea ca vrei sa le rezolvam noi, mai degraba incerci sa imbraci adulterul incoltit totusi undeva, intr-o poleiala de cuvinte frumoase...
Ma urmaresti?
Stii ca sunt sotii de marinari...si sotii de marinari, nu? Daca stiai ca nu esti o femeie de tip Penelopa, la ce ti-a folosit sa te mariti cu linia maritima Onedin?
Nu doresc sa fiu rau cu tine, asa ca am sa-ti spun ca nu o anume natura te-a adus in acest punct, ci probabil psihoza femeii de peste 40 de primaveri. :)
Ai grija de tine...
Darkmagic
Postat pe 18 Iulie 2011 01:23
De la: DarkMAGIC, la data 2011-07-18 01:23:56
De la: anageo25, la data 2011-07-17 20:01:05Buna seara.
Ma numesc Ana, din Bucuresti.
Veti intelege poate mai tarziu de ce am ales aceasta modalitate de exprimare.
De cateva luni, sunt membra Kudika.Nu am fost interesata de forum, pana de curand, cand curioasa sa vad ce-mi tot trimite pe e-mail, am deschis si citind, m-am regasit in multe din povestile de aici.
Povestea mea este cam tot atat de banala.L-am cunoscut pe sotul meu in urma cu 10 ani. Eram tineri si frumosi , el proaspat absolvent al unui institut de la mare, eu o fata in descoperirea vietii . Dupa un an eram casatoriti iar dupa un alt an , a venit pe lume un baitandru, mandria familiei.
Suntem o familie fericita si pot spune ca nimic material nu ne lipseste. Dar credeti-ma, ca as renunta la tot materialul, pentru cateva clipe in bratele sotului meu.
Dupa cum spuneam , el a absolvit un institut. Pe atunci nu stiam exact ce inseamna sa fi marinar, credeam ca lucrurile se petrec in vreun port, cat de cat aproape de casa si cu un salariu frumusel.
Dar iata ca viata nu m-a pregatit pentru ceea ce avea sa urmeze. Mi-e foarte greu sa vorbesc despre asta, de aceea nici nu am vorbit cu nimeni. Sunt o fire mai sensibila si cred ca problemele se rezolva in familie, fara ca rufele murdare sa ajunga la urechile altora. Ma puteti intelege!!
De 6 ani de zile, au inceput voiajele lui. La inceput cate doua-trei luni, apoi ne regaseam din nou in bratele celuilalt. Timpul cat era plecat, il petreceam alaturi de fiul nostru. Dar iata ca nici dupa 6 ani, trupul meu nu s-a obisnuit cu aceasta departare. Baiatul a crescut, nu mai are nevoie de mine asa mult iar eu, petrec uneori nopti intregi cu gandul la sotul meu. De doi ani, voiajele s-au lungit, un contract banos il face sa stea cate 6 luni plecat. Anul asta insa, parca e mai greu. Din ce in ce mai greu!
Poate ca ma veti intelege si...si nu vreau sa par disperata, e chinuitor sa simti lipsa atingerii unui barbat
Stiu ca suntem diferite si ca nici o un caz nu se aseamana cu altul, asa ca sper ca voi gasi un raspuns de la cele ingaduitoare. Am citit si am vazut destule situatii care sa ma faca sa-mi iau gandul de la orice incercare de la a cunoaste pe cineva. Cei din jurul nostru sunt sceptici la orice si este de ajuns ca un singur zvon sa destrame o liniste.
Va multumesc pentru rabdarea de a citii si pentru comentarii, indiferent de care ar fi.

__________________________
Din ce spui tu aici, sentimentul surclaseaza materialul...dar probabil e o vorba "in vant" (ca sa fiu putin marinar) :)) ca si alte asemenea expresii din mesajul tau...deci nu te mai intreb de ce nu discuti cu sotiorul sa treaca la partea sedentara. :)
Problemele pe care sensibilitatea ta credea ca le rezolva "in familie", tocmai le-ai pus pe un forum, si nu am deloc certitudinea ca vrei sa le rezolvam noi, mai degraba incerci sa imbraci adulterul incoltit totusi undeva, intr-o poleiala de cuvinte frumoase...
Ma urmaresti?
Stii ca sunt sotii de marinari...si sotii de marinari, nu? Daca stiai ca nu esti o femeie de tip Penelopa, la ce ti-a folosit sa te mariti cu linia maritima Onedin?
Nu doresc sa fiu rau cu tine, asa ca am sa-ti spun ca nu o anume natura te-a adus in acest punct, ci probabil psihoza femeii de peste 40 de primaveri. :)
Ai grija de tine...


Iti voi raspunde punctual.
O parte din raspunsuri le vei regasii in celelalte mesaje postate; totusi le voi readuce in discutie.
Cati dintre noi, ma refer in egala masura si la barbati si la femei, ne indragostim cu gandul la profesia sau la ce va devenii celalalt? Nu oare dragostea vine acolo si atunci cand te astepti mai putin? Iubesc omul, barbatul ce a facut din mine o adolescenta prin simpla lui prezenta, m-a facut sa ma simt iubita si adorata.
Despre partea sedentara este prea devreme. Din discutiile avute cu el, vrea ca pe la 45 de ani sa se retraga din peregrinarile lui si sa-si gaseasca ceva pe uscat.Nu sunt absurda si n-am incercat niciodata sa-l opresc din visurile lui, ii place ceea ce face si pune pasiune in munca lui, ofiter mecanic. Ii place foarte mult sa calatoreasca sa vada locuri si vorbeste atat de frumos despre ele incat stau vrajita nopti intregi povestindu-mi.
Am acceptat cu zambetul pe buze primele voiaje, iar regasirea noastra dezlantuia pasiuni. Era ca si cum ne intalneam de fiecare data pentru prima data. Numai ca cele trei luni s-au transformat in sase iar eternitatea din cele trei luni s-a transformat in vesnicie. Si doare! Mi-e si frica sa spun ca il bate gandul sa incerce un voiaj de noua luni.
Inchipuie-ti ca am 30 de ani, nu 40.
anageo25
Postat pe 18 Iulie 2011 08:19
Daaarkkk...cum poti vorbi atataaaaa?
_oktober_
Postat pe 18 Iulie 2011 08:24
Problemele pe care sensibilitatea ta credea ca le rezolva "in familie", tocmai le-ai pus pe un forum, si nu am deloc certitudinea ca vrei sa le rezolvam noi, mai degraba incerci sa imbraci adulterul incoltit totusi undeva, intr-o poleiala de cuvinte frumoase...



Daca stii o alta metoda prin care iti poti descarca cu ceea ce este macinat sufletul fara sa fi privita chioras, sunt receptiva la solutii. Neamurile si prietenii te pot eticheta doar incercand sa deschizi un asemenea subiect iar ideea unui psiholog este de departe de neinteles. Nu sunt nebuna sau depresiva.

anageo25
Postat pe 18 Iulie 2011 08:34
Cred ca nu e usor...Richard al meu a renuntat la delegatii cand ne-am mutat singuri cu bebelul...S-au pleca doar pt cate trei zile...la inceput banii au fost mai putini..chiar daca munceam amandoi...orice altceva conta mai mult....
_oktober_
Postat pe 18 Iulie 2011 08:38
De la: _oktober_, la data 2011-07-18 08:24:09Daaarkkk...cum poti vorbi atataaaaa?


Hello. :)
Si eu sunt destul de mirat... Iti dai seama cat am scris??

Pt initiatoare: Nu am spus ca AI 40, ci doar psihoza femeii de 40...ca sa nu fiu tentat sa folosesc alte cuvinte.
Nu prea esti atenta... :)
E intradevar o problema importanta? NU! Because daca era asa cum spui, se remedia tocmai cu dragostea pe care o astepti tu semestrial, lasa pur & simplu voiajurile si trec ea intr-un birouas daca simtea ca familia nu e ok, nici un barbat sanatos la cap si care isi iubeste sotia, nu-si neglijeaza familia pt job.
De asta nu sunt lamurit, probabil e altceva la mijloc...
Darkmagic
Postat pe 18 Iulie 2011 10:46
De la: DarkMAGIC, la data 2011-07-18 10:46:16
De la: _oktober_, la data 2011-07-18 08:24:09Daaarkkk...cum poti vorbi atataaaaa?


Hello. :)
Si eu sunt destul de mirat... Iti dai seama cat am scris??

Pt initiatoare: Nu am spus ca AI 40, ci doar psihoza femeii de 40...ca sa nu fiu tentat sa folosesc alte cuvinte.
Nu prea esti atenta... :)
E intradevar o problema importanta? NU! Because daca era asa cum spui, se remedia tocmai cu dragostea pe care o astepti tu semestrial, lasa pur & simplu voiajurile si trec ea intr-un birouas daca simtea ca familia nu e ok, nici un barbat sanatos la cap si care isi iubeste sotia, nu-si neglijeaza familia pt job.
De asta nu sunt lamurit, probabil e altceva la mijloc...


Cuvintele tale au darul sa ma imbarbateze ce ironie!
Sunt de acord cu tine, cele doua luni pe care le petrece acasa sunt intense, incercam sa recuperam timpul departarilor cat mai frumos. Dar dupa o luna de zile dupa ce pleaca resimt din plin lipsa lui.
Nu am curajul sa-i spun sa se opreasca din visul lui, este ceea ce si-a dorit sa faca in viata.
anageo25
Postat pe 18 Iulie 2011 12:53
De la: _oktober_, la data 2011-07-18 08:38:43Cred ca nu e usor...Richard al meu a renuntat la delegatii cand ne-am mutat singuri cu bebelul...S-au pleca doar pt cate trei zile...la inceput banii au fost mai putini..chiar daca munceam amandoi...orice altceva conta mai mult....


Trei zle??
Esti fericita ca doar pentru atat. Iarta-ma ca sunt un pic sau aproape condescendenta si sunt departe de orice rautate dar privind la cele 6 luni este incomparabil.
anageo25
Postat pe 18 Iulie 2011 12:57
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-17 21:12:14
De la: anageo25, la data 2011-07-17 21:08:48
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-17 21:07:38
De la: anageo25, la data 2011-07-17 21:02:21

Sunt insa in cautarea unui raspuns pentru atunci CAND voi cadea cu adevarat in starea de neputinta. E ca un carusel.


Tot mai sunt rea?


Ai tot dreptul sa fi rea. Iti multumesc pentru asta.

Pai ironia e ca eu nu incerc sa fiu rea. Ci sa inteleg exact ce vrei. Si sa fiu realista. Atat.


Vrei sa ma crezi pe cuvant ca nici eu nu stiu?? Pot parea o ipocrita, dupa ce am spus ca inselatul nu este o optiune, dar din ce in ce mai usor gandul isi face loc printre celelalte ganduri. De ce acest gand are o asa vitalitate, inca nu pot sa realizez, incerc sa-l fac sa iasa din minte dar cu cat ma stradui mai tare cu atat isi face loc mai bine.
anageo25
Postat pe 18 Iulie 2011 13:06
De la: anageo25, la data 2011-07-18 12:53:50
De la: DarkMAGIC, la data 2011-07-18 10:46:16
De la: _oktober_, la data 2011-07-18 08:24:09Daaarkkk...cum poti vorbi atataaaaa?


Hello. :)
Si eu sunt destul de mirat... Iti dai seama cat am scris??

Pt initiatoare: Nu am spus ca AI 40, ci doar psihoza femeii de 40...ca sa nu fiu tentat sa folosesc alte cuvinte.
Nu prea esti atenta... :)
E intradevar o problema importanta? NU! Because daca era asa cum spui, se remedia tocmai cu dragostea pe care o astepti tu semestrial, lasa pur & simplu voiajurile si trec ea intr-un birouas daca simtea ca familia nu e ok, nici un barbat sanatos la cap si care isi iubeste sotia, nu-si neglijeaza familia pt job.
De asta nu sunt lamurit, probabil e altceva la mijloc...


Cuvintele tale au darul sa ma imbarbateze ce ironie!
Sunt de acord cu tine, cele doua luni pe care le petrece acasa sunt intense, incercam sa recuperam timpul departarilor cat mai frumos. Dar dupa o luna de zile dupa ce pleaca resimt din plin lipsa lui.
Nu am curajul sa-i spun sa se opreasca din visul lui, este ceea ce si-a dorit sa faca in viata.


Hai tu las-o in colo de treaba , cum sa-si fi dorit sa faca asta toata viata.......pe toti i-am auzit ca o fac pt bani......o fii el exceptia????
The_Exile
Postat pe 18 Iulie 2011 13:19
Da propunei la sotul tau asa: el cana ajunge in cate un port poate sa faca dragoste cu cine vrea ( cu conditia sa sa protejeze de boli cu transmitere sexuala ) iar tu cand ramai singura acasa poti sa faci dragoste ca vreun amica ceva...
Baiat_virgin
Postat pe 18 Iulie 2011 13:29
De la: Baiat_virgin, la data 2011-07-18 13:29:03Da propunei la sotul tau asa: el cana ajunge in cate un port poate sa faca dragoste cu cine vrea ( cu conditia sa sa protejeze de boli cu transmitere sexuala ) iar tu cand ramai singura acasa poti sa faci dragoste ca vreun amica ceva...

_______________
2/5!
Doua lecturi, si 5 minute, intr-atat am procesat polologhia ta man.
Bag de seama ca femeia te-a impresionat atat de tare, incat ai devenit ca mine...incoerent!
Si mediocru!
Asta numai pe partea ta.
Darkmagic
Postat pe 18 Iulie 2011 13:33
De la: DarkMAGIC, la data 2011-07-18 13:33:30
De la: Baiat_virgin, la data 2011-07-18 13:29:03Da propunei la sotul tau asa: el cana ajunge in cate un port poate sa faca dragoste cu cine vrea ( cu conditia sa sa protejeze de boli cu transmitere sexuala ) iar tu cand ramai singura acasa poti sa faci dragoste ca vreun amica ceva...

_______________
2/5!
Doua lecturi, si 5 minute, intr-atat am procesat polologhia ta man.
Bag de seama ca femeia te-a impresionat atat de tare, incat ai devenit ca mine...incoerent!
Si mediocru!
Asta numai pe partea ta.


Am devenit profund, nu oricine ma intelege...
Baiat_virgin
Postat pe 18 Iulie 2011 13:41
Pentru tine Ana:
Postarea acestui virgin, aici, si acum, mi-a dat raspuns la ce cred ca iti doresti. :)
Daca si el cu mirosul lui "fin", virginal si priceput, a sarit cu posteala, inseamna ca ceva-ceva a simtit el, vreun feromon, sau direct endorfina...
Darkmagic
Postat pe 18 Iulie 2011 13:43
De la: DarkMAGIC, la data 2011-07-18 13:43:23Pentru tine Ana:
Postarea acestui virgin, aici, si acum, mi-a dat raspuns la ce cred ca iti doresti. :)
Daca si el cu mirosul lui "fin", virginal si priceput, a sarit cu posteala, inseamna ca ceva-ceva a simtit el, vreun feromon, sau direct endorfina...


Deci Ana ( ai un nume foarte frumos ) daca doresti sa fii prima care face dragoste cu un baiat dragut, virgin, lasa-mi un mesaj privat.

Sarut mana li laba piciorului.
Baiat_virgin
Postat pe 18 Iulie 2011 13:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am gresit oare atat de mult?! 38 De la: IMPOSIBILA 21 Iunie 2010 23:55
Iubit sau facultate 12 De la: kudika_936193 1 Octombrie 2013 18:33
am nevoie de ajutor 15 De la: kudika_975522 9 Noiembrie 2014 21:49
filme de vazut in 2 1 De la: ell 4 Ianuarie 2013 17:40
Ce inseamna cand iti zice ca nu se mai simte atrasa de tine? 58 De la: sinergyhacks 13 Septembrie 2013 15:43