Setari Cookie-uri

Acceptare sau..uitare?!

Ati accepta sa incepeti o relatie cu o persoana care locuieste inca cu fosta (din motive financiare!!) ?

Tin sa adaug ca intre ei nu mai exista o relatie amoroasa de ceva timp..,dar totusi..simt o nesiguranta... Voi ce spuneti? :)
nicutza
Postat pe 21 Iulie 2011 23:22
De la: nicutza, la data 2011-07-21 23:22:34Ati accepta sa incepeti o relatie cu o persoana care locuieste inca cu fosta (din motive financiare!!) ?

Tin sa adaug ca intre ei nu mai exista o relatie amoroasa de ceva timp..,dar totusi..simt o nesiguranta... Voi ce spuneti? :)


Depinde... Ati putea sa va mutati impreuna, daca ai posibilitati financiare sa platesti chiria... Daca nu, e mai complicat... Testeaza si tu terenul o perioada dar nu te implica prea mult...
Micaell
Postat pe 23 Iulie 2011 19:42
De la: nicutza, la data 2011-07-21 23:22:34Tin sa adaug ca intre ei nu mai exista o relatie amoroasa de ceva timp


Nu ai de unde sa stii. Te-a invitat acasa la el... la ei?
O sa iti "marturiseasca" dupa un timp ca el de fapt nu este chiar foarte despartit... Astea sunt vrajeli.


_vio_
Postat pe 23 Iulie 2011 19:56
De la: nicutza, la data 2011-07-21 23:22:34Ati accepta sa incepeti o relatie cu o persoana care locuieste inca cu fosta (din motive financiare!!) ?

Tin sa adaug ca intre ei nu mai exista o relatie amoroasa de ceva timp..,dar totusi..simt o nesiguranta... Voi ce spuneti? :)

se poate
kirk
Postat pe 23 Iulie 2011 20:38
De la: _vio_, la data 2011-07-23 19:56:53
De la: nicutza, la data 2011-07-21 23:22:34Tin sa adaug ca intre ei nu mai exista o relatie amoroasa de ceva timp


Nu ai de unde sa stii. Te-a invitat acasa la el... la ei?
O sa iti "marturiseasca" dupa un timp ca el de fapt nu este chiar foarte despartit... Astea sunt vrajeli.




e posibil sa fie si asa multi mint pentru a corupe femei naive
kirk
Postat pe 23 Iulie 2011 20:39
De la: nicutza, la data 2011-07-21 23:22:34Ati accepta sa incepeti o relatie cu o persoana care locuieste inca cu fosta (din motive financiare!!) ?

Tin sa adaug ca intre ei nu mai exista o relatie amoroasa de ceva timp..,dar totusi..simt o nesiguranta... Voi ce spuneti? :)



Eu ma intreb,cum de stii tu daca mai exista "o relatie amoroasa" intre ei? Cum ai putea sa te simti altfel daca tu esti rezerva care se antreneaza pe marginea terenului fara sa stie cand o sa intre pe teren si cat timp o sa joace?
Barbie30_
Postat pe 23 Iulie 2011 21:36
De la: kirk, la data 2011-07-23 20:39:59

e posibil sa fie si asa multi mint pentru a corupe femei naive


Daca vrei sa-ti refaci viata alaturi de altcineva, nu stai cu fosta in aceeasi casa din niciun motiv.
Am spus ca este vrajeala pentru ca daca vrei sa demonstrezi cuiva ca esti liber, o poti face.

_vio_
Postat pe 24 Iulie 2011 08:17
De la: _vio_, la data 2011-07-24 08:17:04
De la: kirk, la data 2011-07-23 20:39:59

e posibil sa fie si asa multi mint pentru a corupe femei naive


Daca vrei sa-ti refaci viata alaturi de altcineva, nu stai cu fosta in aceeasi casa din niciun motiv.
Am spus ca este vrajeala pentru ca daca vrei sa demonstrezi cuiva ca esti liber, o poti face.



am o cunostinta care dupa divort a impartit casa in doua si acum locuieste cu a doua sotie la etaj iar fosta sta la parter
kirk
Postat pe 24 Iulie 2011 08:26
De la: kirk, la data 2011-07-24 08:26:40
De la: _vio_, la data 2011-07-24 08:17:04
De la: kirk, la data 2011-07-23 20:39:59

e posibil sa fie si asa multi mint pentru a corupe femei naive


Daca vrei sa-ti refaci viata alaturi de altcineva, nu stai cu fosta in aceeasi casa din niciun motiv.
Am spus ca este vrajeala pentru ca daca vrei sa demonstrezi cuiva ca esti liber, o poti face.



am o cunostinta care dupa divort a impartit casa in doua si acum locuieste cu a doua sotie la etaj iar fosta sta la parter


mda... probabil ca eu nu sunt suficient de moderna. Asa ceva nu poate duce la ceva bun.
Ca raspuns la intrebarea fetei ce a deschis topicul, eu spun "nu", nu as accepta.
_vio_
Postat pe 24 Iulie 2011 11:41
De la: _vio_, la data 2011-07-24 11:41:32
De la: kirk, la data 2011-07-24 08:26:40
De la: _vio_, la data 2011-07-24 08:17:04
De la: kirk, la data 2011-07-23 20:39:59

e posibil sa fie si asa multi mint pentru a corupe femei naive


Daca vrei sa-ti refaci viata alaturi de altcineva, nu stai cu fosta in aceeasi casa din niciun motiv.
Am spus ca este vrajeala pentru ca daca vrei sa demonstrezi cuiva ca esti liber, o poti face.



am o cunostinta care dupa divort a impartit casa in doua si acum locuieste cu a doua sotie la etaj iar fosta sta la parter


mda... probabil ca eu nu sunt suficient de moderna. Asa ceva nu poate duce la ceva bun.
Ca raspuns la intrebarea fetei ce a deschis topicul, eu spun "nu", nu as accepta.

problema nu se pune numai dupa o vointa rationala a omului.idealul ar fi sa aibe fiecare o casa unde sa se retraga in caz de nepotrivire de caracter dar sunt tot felul de cazuri....
kirk
Postat pe 24 Iulie 2011 11:57
De la: kirk, la data 2011-07-24 11:57:08problema nu se pune numai dupa o vointa rationala a omului.idealul ar fi sa aibe fiecare o casa unde sa se retraga in caz de nepotrivire de caracter dar sunt tot felul de cazuri....


Corect, sunt tot felul de cazuri(acum vorbim de cele sociale... ), dar exista multe alte variante. In cele mai multe cazuri se face partaj, se vinde locuinta comuna si... fiecare dupa posibilitati.
Eu una, m-as muta cu chirie decat sa stau pe capul cuiva care nu ma mai vrea sau... pe care nu-l mai vreau.
Un barbat care nu se rupe de trecut, pentru mine, este un barbat care nu vrea sa se rupa, sau... un papagal.
Depinde de caz
_vio_
Postat pe 24 Iulie 2011 12:31
Multumesc tuturor pentru raspunsuri! :)

Momentan posibilitati de mutare impreuna nu exista si locuim in orase diferite....

Faptul ca intre ei nu mai exista o relatie amoroasa mi-a fost relatat atat de el, cat si de ea. Casa este a lui, dar ea neavand posibilitati financiare, a ramas acolo... Este una din cauzele pentru care sunt nevoiti sa ramana sub acelasi acoperis, celelalte nu pot fi redate aici..:)

Povestea este destul de complicata, dar nu sunt genul care sa se arunce cu capul inainte, asa ca voi studia terenul si daca cel mai bine pentru toate partile va fi sa ma retrag o voi face, desi nu-mi va fi simplu.

"Jocul deplin" nu va incepe pana nu voi cunoaste toate piesele puzzel-ului si nu voi detine in mare parte regulile. :)

Multumesc inca o data pentru parerile voastre!
nicutza
Postat pe 24 Iulie 2011 18:53
De la: nicutza, la data 2011-07-21 23:22:34Ati accepta sa incepeti o relatie cu o persoana care locuieste inca cu fosta (din motive financiare!!) ?

Tin sa adaug ca intre ei nu mai exista o relatie amoroasa de ceva timp..,dar totusi..simt o nesiguranta... Voi ce spuneti? :)

nu,nu as accepta..in primul rand pt ca niciodata nu vei avea siguranta ca ei doi intr adevar nu mai au nimik unul cu celelalt,si in al doilea rand m-as simti ca fraiera sa am o relatie cu un baiat care locuieste cu "fosta" raspunsul cred ca il stiai deja,dar refuzi sa il vezi
steffy91
Postat pe 24 Iulie 2011 18:55
Nicutza, pari o fata inteligenta... Fa asa cum iti este tie cel mai bine, sunt convinsa ca vei gasi o cale sa impaci ratiunea cu sentimentele.
_vio_
Postat pe 24 Iulie 2011 18:59
De la: steffy91, la data 2011-07-24 18:55:28
De la: nicutza, la data 2011-07-21 23:22:34Ati accepta sa incepeti o relatie cu o persoana care locuieste inca cu fosta (din motive financiare!!) ?

Tin sa adaug ca intre ei nu mai exista o relatie amoroasa de ceva timp..,dar totusi..simt o nesiguranta... Voi ce spuneti? :)

nu,nu as accepta..in primul rand pt ca niciodata nu vei avea siguranta ca ei doi intr adevar nu mai au nimik unul cu celelalt,si in al doilea rand m-as simti ca fraiera sa am o relatie cu un baiat care locuieste cu "fosta" raspunsul cred ca il stiai deja,dar refuzi sa il vezi



Poate ca ai dreptate, dar pana nu esti 'acolo' nu crezi.
Nici eu nu ma vedeam vreodata intr-o situatie de genul asta, dar destinul se mai joaca cu noi cateodata :)

Daca nu ar exista sentimente, sau daca legatura dintre noi nu ar fi atat de puternica, cu siguranta, fara sa clipesc, raspunsul ar fi NU!
nicutza
Postat pe 24 Iulie 2011 19:07
De la: _vio_, la data 2011-07-24 18:59:19Nicutza, pari o fata inteligenta... Fa asa cum iti este tie cel mai bine, sunt convinsa ca vei gasi o cale sa impaci ratiunea cu sentimentele.



Vio, multumesc! Deocamdata ma simt in ceata, dar poate in viitorul apropiat voi putea vedea calea corecta.

Ratiunea cu sentimentele, cel mai greu de impacat, dar sper totusi la un echilibru! :)
nicutza
Postat pe 24 Iulie 2011 19:10
Daca as fi in locul tau l-as lasa cu fosta si m-as retrage. Dar daca tie iti place ideea de menage a trois......
Eva32
Postat pe 31 Iulie 2011 00:00
De la: nicutza, la data 2011-07-24 19:10:42
De la: _vio_, la data 2011-07-24 18:59:19Nicutza, pari o fata inteligenta... Fa asa cum iti este tie cel mai bine, sunt convinsa ca vei gasi o cale sa impaci ratiunea cu sentimentele.



Vio, multumesc! Deocamdata ma simt in ceata, dar poate in viitorul apropiat voi putea vedea calea corecta.

Ratiunea cu sentimentele, cel mai greu de impacat, dar sper totusi la un echilibru! :)


Nu voi face neaparat o comparatie ( nici nu se poate), dar, pentru ca si eu am deschis aici un topic cu o problema de constiintza, de morala... (vezi "spune-ti parerea" din Kudilife) - mi-au folosit comentariile pentru ca m-au ajutat sa realizez ca intuitia, alter-egoul etc. imi spuneau bine, cand imi spuneau sa incetez relatia de iubire ce incepuse destul de frivol, de altfel... Ma felicit pentru decizia mea, ma pot privi in oglinda si pot privi pe oricine in ochi. Te trimit pe tine sa citesti, poate iti foloseste. Apreciez discretia cu care ai povestit ce te framanta, sunt convinsa ca situatia e sensibila...
mobilemaimai_no1
Postat pe 31 Iulie 2011 22:09
Fii foarte atenta cu asa tip de barbati! Cantareste mai bine de 10 ori pana sa iai decizia finala. Bafta si multa intelepciune.
Elly_Whitesoul
Postat pe 1 August 2011 17:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat!!!! 14 De la: alfredodecurtofreco 4 Noiembrie 2010 13:31
vreau si eu niste sfaturi va rog:( ! 23 De la: ema_rice 8 Mai 2010 16:50
Parintii mei nu sunt de acord 8 De la: dennissse 11 Mai 2010 20:40
voi ce ati face in locul meu? 5 De la: Barbie30 20 Septembrie 2010 09:57
dragoste intre femei 31 De la: yumy 30 Mai 2011 13:05