Setari Cookie-uri

Dragostea adevarata moare ???!!!

INCEARCA SA TE SCHIMBI!!!INCEPIND CU FREZA,MANICHIURA MACHIAJUL,ETC...DACA NAI FUMAT,INCEARCA!?INCEARCA TOT CE NAI MAI FACUT CIT AI FOST CU ELORI CAUTA UN SERVICIU ,UNDE SA FI MAI MULT OCUPATA!!!ATUNCI CIND VA FI MAI SINGUE,TE VA CAUTA MAI MULT!BARBATII INTOTDEAUNA NE APRECIAZA MAI MULT,ATUNCI CIND NU NE VEDE PREA MULT IN PREAJMA LOR.POATE AR FI MOMENTUL SA TE SCHIMBI SI ATUNCI CIND FACETI DRAGOSTE.POATE CA SI AICI POTI SCHIMBA CEVA.DACA PINA ACUM NA-TI AVUT LIMITE INCEARCA SA PUI BARIERE.DACA ATI AVUT BARIERE,TE ROG RIDICALE SI LASAL PE EL SA CONDUCA TOATA TREABA!!!DACA VREI,CONTACTEAZAMA.TIAS PUTEA FI DE MARE AJUTOR.EU NU SINT IN TARA,SINT IN AUSTRIA,DAR NE PUTEM VEDEA PE LEPTOP SAU CALCULATOR.CRED CAL IUBESTI,SI POATE IMPREUNA VOM PUTEA SALVA IUBIREA VOASTRA.TE PUP!!!(LINA)
Titanika
Postat pe 21 August 2011 09:30
De la: olariu_mihaela86, la data 2011-08-05 19:28:47In primul rand multumesc tuturor celor care au raspuns!
Despre motivelele lui-sincer am tras de el toata sapt sa aflu DE CE - dar nu zice ceva concret!Este foarte ciudat,si anormal daca el imi zice ca tot ma iubeste!Nu am facut ceva grav,a luat doar o hotarare brusca si atat!Nu prea vrea sa imi dea explicatii!
Stiu ca ar trebui sa il las sa plece,stiu ca asta ar fi cel mai bine pt mine-sper doar sa reusesc!Pt ca,cu siguranta nu meritam bataia asta de joc!
Daca ma iubeste asa de mult cum zice,nu ma facea sa trec prin asa ceva!
Are pe altcineva....sau nu ma mai iubeste!La concluzia asta am ajuns eu !
Si iam spus si aseara sa imi zica daca are pe altcineva sau daca nu ma mai iubeste ca e liber...dar o tine cu al lui-"nu am pe nimeni si te iubesc foarte mult,dar nu mai pot" !!!
Verry verry strange !



dar daca a aflat ca sufera de vreo boala...grava?...ceea ce explica si comportamentul lui ciudat...si vrea sa plece de langa tine ca sa nu devina o povara pt tine...normal tu ar fi trebuit sa fii prima care afla despre asta...(daca e asa)...vorbeati, gandeati si la sfarsit luati deciziile impreuna...ca se presupune ca trebuie sa fiti alaturi unul de celalalt si la bine si la rau...parerea mea...
cursed
Postat pe 21 August 2011 14:34
De la: cursed, la data 2011-08-21 14:34:13
De la: olariu_mihaela86, la data 2011-08-05 19:28:47In primul rand multumesc tuturor celor care au raspuns!
Despre motivelele lui-sincer am tras de el toata sapt sa aflu DE CE - dar nu zice ceva concret!Este foarte ciudat,si anormal daca el imi zice ca tot ma iubeste!Nu am facut ceva grav,a luat doar o hotarare brusca si atat!Nu prea vrea sa imi dea explicatii!
Stiu ca ar trebui sa il las sa plece,stiu ca asta ar fi cel mai bine pt mine-sper doar sa reusesc!Pt ca,cu siguranta nu meritam bataia asta de joc!
Daca ma iubeste asa de mult cum zice,nu ma facea sa trec prin asa ceva!
Are pe altcineva....sau nu ma mai iubeste!La concluzia asta am ajuns eu !
Si iam spus si aseara sa imi zica daca are pe altcineva sau daca nu ma mai iubeste ca e liber...dar o tine cu al lui-"nu am pe nimeni si te iubesc foarte mult,dar nu mai pot" !!!
Verry verry strange !



dar daca a aflat ca sufera de vreo boala...grava?...ceea ce explica si comportamentul lui ciudat...si vrea sa plece de langa tine ca sa nu devina o povara pt tine...normal tu ar fi trebuit sa fii prima care afla despre asta...(daca e asa)...vorbeati, gandeati si la sfarsit luati deciziile impreuna...ca se presupune ca trebuie sa fiti alaturi unul de celalalt si la bine si la rau...parerea mea...


Ce frumos a scris... :)
E prietena mea!
Darkmagic
Postat pe 21 August 2011 14:57
[quote name='Darkmagic' date='2011-08-21 14:57:39'
"


E prietena mea! "


Adica ea este prietena ta si pe mine vrei sa ma bati,domnul meu?
RAINBOWLADY
Postat pe 21 August 2011 15:01
Stai ca o sa fii si tu, imediat ce fac "click".
Sunt prietenos rau azi, nush ce-i cu mine...
Darkmagic
Postat pe 21 August 2011 15:03
De la: Darkmagic, la data 2011-08-21 15:03:42Stai ca o sa fii si tu, imediat ce fac "click".
Sunt prietenos rau azi, nush ce-i cu mine...



Magia a trecut dincolo de tine,mon cher!
RAINBOWLADY
Postat pe 21 August 2011 15:04
Aprobi sau ce faci??
Ca trebuie sa plec... Daca tot moare dragostea, macar cu prieteneala sa facem ceva...
Pfff... Retrag, si ne imprietenim noi, candva sau mai incolo...
Darkmagic
Postat pe 21 August 2011 15:09
De la: Darkmagic, la data 2011-08-21 15:09:26Aprobi sau ce faci??
Ca trebuie sa plec... Daca tot moare dragostea, macar cu prieteneala sa facem ceva...
Pfff... Retrag, si ne imprietenim noi, candva sau mai incolo...
RAINBOWLADY
Postat pe 21 August 2011 15:10
De la: kudika421339, la data 2011-08-21 15:10:43
De la: Darkmagic, la data 2011-08-21 15:09:26Aprobi sau ce faci??
Ca trebuie sa plec... Daca tot moare dragostea, macar cu prieteneala sa facem ceva...
Pfff... Retrag, si ne imprietenim noi, candva sau mai incolo...



Hai ca inca dorm!Scuze!
RAINBOWLADY
Postat pe 21 August 2011 15:11
Am revenit cu noutati....a plecat...si eu lam lasat sa plece....sunt deja 2 sapt de cand nu mai stam impreuna....si am vb zilele trecute,tot asa o tine ca ma iubeste dar ca are nevoie de o viata noua....normal da vina pe mine ca nu prea am fost afectiva cu el,dar nui nimik...stiu ca sufera dupa mine....il simt prin mesajele care mi lea trimis!
Am luat si eu o atitudine indiferenta fata de el si ma simt mult mai bine...eu nu il sun si nici nu il caut deloc...in curand ma va cauta din nou.....sunt sigura de asta!A vrut timp...iam dat timp....dar oricum,eu cu el nu mai vreau sa am niciodata o relatie de iubire!Sa fie fericit daca asta a ales dupa 6 ani !!! Sunt o femeie independenta,frumoasa,desteapta.....si nu numai el este pe lumea asta !!!!
Inca o data multumesc tuturor care au raspuns aici !!! Va pup.....ma gasiti pe facebook Corinutza kitty :)
PS : DACA E DRAGOSTE ADEVARATA,SE POATE TRECE PESTE ORICE OBSTACOL SI NU SE RENUNTA ASA USOR FARA SA ITI PESE !!!
Ori ma inselat-ori nu ma mai iubeste !!!!
olariu_mihaela86
Postat pe 21 August 2011 21:34
De la: olariu_mihaela86, la data 2011-08-21 21:34:38Am revenit cu noutati....a plecat...si eu lam lasat sa plece....sunt deja 2 sapt de cand nu mai stam impreuna....si am vb zilele trecute,tot asa o tine ca ma iubeste dar ca are nevoie de o viata noua....normal da vina pe mine ca nu prea am fost afectiva cu el,dar nui nimik...stiu ca sufera dupa mine....il simt prin mesajele care mi lea trimis!
Am luat si eu o atitudine indiferenta fata de el si ma simt mult mai bine...eu nu il sun si nici nu il caut deloc...in curand ma va cauta din nou.....sunt sigura de asta!A vrut timp...iam dat timp....dar oricum,eu cu el nu mai vreau sa am niciodata o relatie de iubire!Sa fie fericit daca asta a ales dupa 6 ani !!! Sunt o femeie independenta,frumoasa,desteapta.....si nu numai el este pe lumea asta !!!!
Inca o data multumesc tuturor care au raspuns aici !!! Va pup.....ma gasiti pe facebook Corinutza kitty :)
PS : DACA E DRAGOSTE ADEVARATA,SE POATE TRECE PESTE ORICE OBSTACOL SI NU SE RENUNTA ASA USOR FARA SA ITI PESE !!!
Ori ma inselat-ori nu ma mai iubeste !!!!


Asta da atitudine potrivita. Iti doresc doar sa ramai asa ferma pe pozitie.
Numai bine!
iulia_stratulat
Postat pe 22 August 2011 22:09
ai descris minunat explozia de trairi contradictorii. E frustrant, e nemilos sa realizezi ca te-ai schimbat, aparent fara motiv... sper sa am curaj sa fac ceea ce trebuie.pupici :)
tarantula
Postat pe 5 Septembrie 2011 13:36
De la: tarantula, la data 2011-09-05 13:36:08ai descris minunat explozia de trairi contradictorii. E frustrant, e nemilos sa realizezi ca te-ai schimbat, aparent fara motiv... sper sa am curaj sa fac ceea ce trebuie.pupici :)

ma refeream la maimai :))
tarantula
Postat pe 5 Septembrie 2011 13:38
Nu exista decat un singur fel de dragoste si anume dragostea adevarata, restul sunt pasiuni sau atractii trecatoare.
Gelico
Postat pe 5 Septembrie 2011 13:54
De la: Gelico, la data 2011-09-05 13:54:00Nu exista decat un singur fel de dragoste si anume dragostea adevarata, restul sunt pasiuni sau atractii trecatoare.


eu as spune chiar "dragoste adevarata"=pleonasm
Ame_ly
Postat pe 5 Septembrie 2011 14:09
Si mai multe noutati.......am decis sa plec un weekend la munte cu niste prieteni,fara el bineinteles!am vb cat eram la munte pe yahoo....eu am postat poze pe facebook si el imi zice ca- sa il tin la curent cu ce fac!Cand mam intors de la munte-marti-am inceput sa vorbim prin mesaje-si ma rugat sa ma vad cu el!Cum deja a trecut o luna de cand totul s-a terminat,mam dus la intalnire foarte zambitoare,si foarte bine dispusa!Am vb mai mult eu povestindui lui ce am mai facut-el era distrus,mia zis ca nu se simte deloc bine,parca se blocheaza in tot ce face!In fine....pe drumul spre casa lam facut sa inteleaga ca eu am deja pe altcineva-si el imi zice ca si el are....ne-am urat succes in noile relatii...dar cand sa ne despartim,el a inceput sa ma stranga in brate si sa ma pupe(nu ne-am sarutat)-a vazut ca eu il resping si pana la urma a plecat!
Dupa un timp primesc mesaj de la el...in aceeasi seara:il durea ca iam zis ca am deja pe altcineva si mia zis ca dupa o sapt de la despartire,s-a intalnit cu alta si ca aia la atras in patul ei-dar ca el nu e fericit cu ea si ca inca mai are sentimente pt mine-deci nici nu va dati seama ce era in sufletul meu in seara aia!am fost fraiera ca iam mai rasp la mesaje....el ma vroia inapoi,a zis ca de asta vroia sa ma vada,dar bineinteles ca nu a avut curaj sa imi zica in fata.....pana la urma iam recunoscut ca eu nu am pe nimeni(cu toate ca nu ma crede)...dar iam zis sa ma lase in pace si sa fie fericit cu aia......si cam atat!Si a mai trecut o sapt fara sa vb cu el,trecand mereu din stari de fericire,in stari de suferinta!
Momentan sunt linistita.....dar am sentimentul ca el nu ma va lasa in pace,mai ales daca ma voi intalni cu altcineva ! Mereu cand ma simt mai bine si incep sa uit putin - el revine in viata mea - bine ca aici e vina mea - si eu iam rasp la mesaje !
Trebuie sa am mai multa rabdare !!!
olariu_mihaela86
Postat pe 6 Septembrie 2011 11:00
De la: Barbie30_, la data 2011-08-20 19:26:03"ingerul Denis"?
Confunzi cumva coarnele cu aripile?


Barbie 30 ?
As putea sa te ignor sau sa-ti dau lectii de teologie contra cost.
Ce alegi ?
Inainte sa ma acuzi de confuzie , vezi cum se traduce din greaca/ebraica in limba romana cuvantul "inger" .

http://ro.orthodoxwiki.org/%C3%8Engeri

http://ro.orthodoxwiki.org/Diavol

Vei gasi in final , dupa multa cautare , traducerea cuvantului inger = mesager ! Iar mesagerii, pot fi si din lumina si din intuneric. Chiar si dracul tot inger este. Totul in univers este energie, iar energia este informatie.
O traducere mai profunda si mai corecta a cuvantului inger, ar fi: Ingerii = Ganduri, care zboara si pot fi si bune si rele, nu are importantza.
Ingerii, sint toate gandurile ce zboara prin univers... si cu coarne si fara coarne, tot ingeri sint... cauta si vei afla...
Orice mesaj, este un inger, ca-i bun sau rau, de tine depinde cum vrei sa-l privesti
denis_3d25
Postat pe 2 Octombrie 2011 03:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu cate sau cati dintre voi aveti un tata kre... 3 De la: marco918 6 Martie 2011 23:03
mai exista dragoste? 154 De la: Flowers 1 Mai 2011 20:17
sa-l iert??? 24 De la: terorista27 13 Mai 2009 15:39
am fost inselata de sotul meu, cine ma poate sfatui ce sa faca? 16 De la: YullyNar3 2 Mai 2010 19:47
PSIHOTERAPIE 1 De la: Costin_Sandu 13 August 2009 17:08