Setari Cookie-uri

Open the mind

De la: BabeLove4U, la data 2011-08-15 00:31:18 Am precizat ca suntem la inceput, de o jumatate de an. Cred ca nu este ceva superficial, atat timp cat am avut timp de gandire pt aprofundarea relatiei, el a tinut mortis sa fiu cunoscuta de tatal sau, apoi m-am simtit si eu,intr-o oarecare masura, pregatita sa il prezint alor mei. Asta ca sa nu uit sa mentionez ca am petrecut o saptamana in doi la munte. si ca ne-am fost alaturi unul de celalalt in momente importante din viata noastra si am cautat compania reciproca in acele momente.
Si ceva important... prima "data" a fost exact cum mi-am dorit. Fara graba, cu multa, foarte multa tandrete. Lucruri cu care nu am fost obisnuita niciodata pana acum.

Asa ca nu am de gand sa las o problema sa distruga tot. Dupa cum am mai spus, stiu ca eu nu comunic usor prin cuvinte, desi sunt constienta ca e nevoie de ele. Am detaliat mai sus la ce anume ma refer.


In sase luni de zile cate evenimente importante pot exista in viata unui om?
In sase luni de zile nu retine nici macar florile preferate sau parfumul pe care-l folosesti. Parerea mea ca ar trebui sa-ti deschizi ochii si sa vezi adevarul. Sexul de prima oara este aproape intodeauna de retinut, pentru ca este primul.
anageo25
Postat pe 15 August 2011 21:03
De la: yumy, la data 2011-08-15 17:49:02o iau ca barbie sa ma sinucida careva, oamenii au ajuns rau, daca au prea multa atentie si sunt inconjurati cu iubire ca vai e prea multa se sufoca, daca nu au nu stiu cum sa ajunga sa aiba parte de aceste gesturi
Doamne iarta-ma suntem oameni, fiinte rationale si cu suflet ar trebui sa stim asta mai mult ca orice

Ca de obicei, yumy nu dezminteste si ne delecteaza cu o perla din fundul gandirii.

Daca taceai, filozof ramaneai.... ba nu...
kudika_pudika
Postat pe 16 August 2011 13:53
Sunt atatea subiecte de dezbatut... De ce a comunica inseamna neaparat a-ti deschide sufletul si a-i povesti partenerului intimitati ?
luchianramona
Postat pe 16 August 2011 14:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rugaminte 15 De la: Ioana12 2 Februarie 2011 22:41
cum pot sami dau seama daca prietena ma mai iubeste sau nu 11 De la: Giorgio_Giorgio_1 5 Aprilie 2013 14:07
E posibil ca iubitul meu sa fie posedat de diavol??? 85 De la: drakushorul 19 Ianuarie 2014 16:16
Un apel catre Dvs. 46 De la: polin 3 Decembrie 2011 10:29
Ce intelegeti prin dovezi de iubire?? 6 De la: casey_cat 21 Februarie 2010 19:57