Setari Cookie-uri

Sunt distrusa !

Nu am mai scris nicodata pe un forum, dar pur si simplu nu mai pot.. Vreau sa stiu ce parere aveti, cum sa fac sa-mi fie mai bine.
Povestea mea a inceput aproximativ acum 4 ani. Eram la camin, aveam o viata foarte draguta, cu tot felul de activitati distractive alaturi de colegele mele de camera. Totul s-a transformat in ceva si mai frumos, cand l-am cunoscut pe el. Era coleg de grupa cu prietenele mele. De cum l-am vazut, am stiut ca el e omul pe care l-am asteptat si cu care eu mi-as petrece toata viata. Era intr-o relatie de 1 ani si ceva , dar asta nu a mai contat. Am inceput sa ne vedem, la inceput destul de rar, dar dupa aceea tot mai des. Am facut un mare compromis, l-am asteptat aproape 6 luni ca el sa se hotarasca sa renunte la prietena lui de atunci. Dupa aceea, totul a fost frumos, ne-am mutat imediat impreuna, la el acasa si credeam ca traiesc un vis. Era totul perfect, l-am iubit mai mult decat pe mine. Faceam totul impreuna, mergeam in vacante, activitati pe care toate cuplurile le au. Singura noastra problema era ca el lucra destul de mult, in sensul ca avea si un serviciu cu program normal iar in timpul liber isi lua proiecte sa lucreze acasa. Totul a inceput in momentul in care eu am devenit destul de sigura pe relatia noastra si am inceput sa ma cert cu el mai des pentru ca nu are timp de mine, ca mereu lucreaza, ii ziceam ca sunt nefericita si o sa plec pana la urma, faceam multe lucruri copilaresti dar care credeam ca o sa-i atraga atentia asupra mea, si o sa lucreze mai putin. In ultima perioada lucra tot mai mult, iar certurile noastre devenise zilnice, si parca lui nu prea ii mai pasa ca eu ma supar sau ce simt eu. Intr-o seara vine prietenul lui cel mai bun impreuna cu prietena lui la noi sa lucreze. Ea m-a invitat la o cafea pana termina ei lucru. Am mers cu ea la o terasa si din vorba in vorba mi-a spus ca omul pe care eu il iubesc a avut o legatura intr-un team building cu 2 luni in urma cu o colega de serviciu (care era si maritata). Va dati seama ca in momentul ala a picat cerul pe mine , am inceput sa tremur toata si sa simt ca viata mea s-a sfarsit.
Am ajuns acasa, astia au plecat, si eu nu am putut sa nu ii spun nimic. Cand i-am zis, la inceput a negat, dar dupa aceea a recunoscut totul. Eu am plecat acasa la parinti mei convinsa ca nu mai e nimic de facut, timp in care el nu m-a cautat deloc , dar sa spun mai pe scurt, mi-a zis ca nu vrea sa mai fim impreuna, din cauza problemelor pe care le avem, si daca era ceva de rezolvat, rezolvam pana acum. M-am intors la el acasa, sperand ca mai pot face ceva, dar el a fost foarte rece spunand ca s-a saturat de certurile noastre.
I-am cerut o alta sansa sa ma schimb, sa ii arat ca pot face lucrurile si altfel, sa ii spun ca vreau sa incerc sa trec peste ce a facut el si pur si simplu nu mai vrea nimic. El s-a gandit cred de mai mult timp la o despartire si eu am crezut ca e totul bine, chiar trebuia sa plecam in vacanta impreuna. Initial a zis ca daca nu imi spunea aia nimic, poate ne rezolvam problemele, dar acum zice ca mai devreme sau mai traziu tot aici am fi ajuns.
Nu mai pot, sunt terminata, am pierdut omul pe care il iubeam cel mai mult pe lumea asta si nu pot face nimic sa il recastig. Nu stiu ce sa cred, de ce mi-a facut asta, cand 4 ani m-am simtit iubita si protejata .
Am gresit si eu atat de mult , nu mi-am dat seama pana acum, am crezut ca el o sa fie mereu langa mine si acum m-am trezit singura si nici nu se mai uita la mine.
Va rog ajutati-ma
Ralu_22
Postat pe 23 August 2011 15:48
bine ca esti tanara! ar fi fost mai rau mai tarziu
PUIA_40
Postat pe 23 August 2011 16:10
Trezeste-te si miroase cafeaua! El este cel care a gresit fata de tine, care n-a vrut sa investeasca in relatie si a renuntat la voi de muuult timp. Inceteaza sa te mai invinovatesti si asculta ce-ti spune: daca era ceva de rezolvat, rezolvati de mult. Adica, el nu a vrut sa mai fie in relatia cam de ceva vreme.

Daca certurile tale l-au impins in bratele alteia e mai putin important. Daca avea o problema cu asta, trebuia sa discute cu tine, nu sa fuga la prima femeie.
kudika_pudika
Postat pe 23 August 2011 18:07
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-23 18:07:01Trezeste-te si miroase cafeaua! El este cel care a gresit fata de tine, care n-a vrut sa investeasca in relatie si a renuntat la voi de muuult timp. Inceteaza sa te mai invinovatesti si asculta ce-ti spune: daca era ceva de rezolvat, rezolvati de mult. Adica, el nu a vrut sa mai fie in relatia cam de ceva vreme.

Daca certurile tale l-au impins in bratele alteia e mai putin important. Daca avea o problema cu asta, trebuia sa discute cu tine, nu sa fuga la prima femeie.

barbatii nu fug ei sunt doar atenti la semnale
PUIA_40
Postat pe 23 August 2011 18:28
De la: Ralu_22, la data 2011-08-23 15:48:10
Nu mai pot, sunt terminata, am pierdut omul pe care il iubeam cel mai mult pe lumea asta si nu pot face nimic sa il recastig. Nu stiu ce sa cred, de ce mi-a facut asta, cand 4 ani m-am simtit iubita si protejata .
Am gresit si eu atat de mult , nu mi-am dat seama pana acum, am crezut ca el o sa fie mereu langa mine si acum m-am trezit singura si nici nu se mai uita la mine.
Va rog ajutati-ma


Din cauza unora ca tine suntem toate judecate drept "gaste". Pai cum mai fata... te-a inselat, ti-a spus pe fata ca nu te mai vrea si tu spui ca ai gresit??? Daca il deranja comportamentul tau infantil putea sa-ti spuna, sa o faca la alt mod, nu sa te insele... si sa se lase si prins.
De ce trebuie sa "atarni" dupa cineva care nu te mai vrea, care te va insela de cate ori va dori (pentru ca tot tu iti vei cere scuze...) cand viata este asa frumoasa...
Doar pentru ca iti oferea "cazare" ??? Daca te iubea incerca sa te multumeasca si pe tine, nu mai zic ca acum ar fi trebuit sa iti ceara scuze si sa te trateze ca pe o printesa...
Da pagina si mergi mai departe, fiecare ati invatat ce aveati de invatat din povestea asta.


_vio_
Postat pe 23 August 2011 18:38
Stiu ca ai dreptate Vio, dar sunt anumite momente in viata cand nu mai gandesti logic, si in disperare faci orice sa recastigi ce crezi ca ai pierdut. M-am injosit, dar pana la urma nu-mi pare rau, pentru ca macar eu am facut ceva pentru relatia asta.
Eu tot nu pot sa inteleg, de ce un om care nu mai are aceleasi sentimente , cum se poate preface atat de bine.
Asta este.. poate o sa mai treaca o perioada pana o sa fiu din nou un om, ca acum arat ca o leguma, si probabil mai tarziu o sa realizez ca am invatat ceva din asta.
Ralu_22
Postat pe 24 August 2011 08:51
Nu cred ca se prefacea, doar ca nu stia ce sa faca. Se saturase de tine sau de comportamentul tau... cine stie? Sa stii ca un comportamnent dintr-asta de fetita rasfatata care incearca sa se impuna cu orice chip, poate schimba sentimentele unui barbat.
Tu erai "siguranta" pe care o avea acasa si nu risca sa te piarda pana nu gasea altceva sau nu incerca sa mai traiasca si fara tine. L-ai ajutat tu plecand... Omul a vazut ca este liniste, ba mai gaseste si cate o colega "neconsolata"de barbat pe care sa o ajute.... Asta e viata.
Trage invataminte din ce s-a intamplat si mergi mai departe. Nu tu esti cea care a gresit, partea ta de greseala era reparabila.
El nu te-a vrut suficient de mult.
Daca totusi il vrei inapoi, singurul sfat pe care ti-l pot da este sa te faci indiferenta. Cauta-ti unde sa locuiesti, incearca sa pari ca iti vezi de viata, fara sa-l cauti sau sa-i telefonezi, chiar daca te urci pe pereti de dorul lui. Daca mai simte ceva pentru tine o sa fie el cel care se va ruga de tine.... Daca nu, nu te mai umili, nu ai de ce
_vio_
Postat pe 24 August 2011 09:29
[quote name='Ralu_22' date='2011-08-23 15:48:10'


"Nu mai pot, sunt terminata, am pierdut omul pe care il iubeam cel mai mult pe lumea asta si nu pot face nimic sa il recastig. Nu stiu ce sa cred, de ce mi-a facut asta, cand 4 ani m-am simtit iubita si protejata .
Am gresit si eu atat de mult , nu mi-am dat seama pana acum, am crezut ca el o sa fie mereu langa mine si acum m-am trezit singura si nici nu se mai uita la mine.
Va rog ajutati-ma[/quote]"


Te-ai simtit iubita,protejata,dar nu i-a fost deloc greu,iubitului tau,sa te insele!Chiar deloc!!

Textul tau m-a amarat pur si simplu! Si sa-ti spun de ce!

Lasand la o parte romantismul povestii tale de dragoste,normal din punctul meu de vedere,in conditiile in care o tanara este convinsa ca a intalnit barbatul vietii sale si traieste intens sentimentul de iubire,dar timpul scurs a dovedit ca acolo unde intervine tradarea,dispare magia!Aceasta este o regula impamantenita de ceva timp incoace!

Ce ma uimeste foarte mult ,este gradul tau de imaturizare si de modul simplist in care iti asumi niste culpe,pentru care nu ar trebui sa fii raspunzatoare,dimpotriva,iubitul tau este vinovatul moral si fizic,pentru distrugerea relatiei voastre.
De ce te umilesti in fata unui tradator?De ce te desconsideri atat de mult in fata lui,cand nu ai decat vina ca ,l-ai iubit mai mult decat orice pe lumea aceasta?Te-ai dedicat concubinajului respectiv,mai mult decat ar fi trebuit el sa vada ca o faci.El a simtit terenul slab si te-a tratat ca atare!Daca ai crezut ca tu o sa fii unica pentru el,iar te-ai inselat!Trebuie sa intelegi ca iubirea voastra a incetat in secunda in care s-a implicat in adulterul comis cu doamna casatorita!Faptul ca tu ai aflat mai tarziu de escapada lui,nu mai are nicio relevanta !Tu trebuie sa vezi partea buna a lucrurilor,pana si in acest esec sentimental!In primul rand,ai scapat de un nenorocit,care,daca te-a inselat o data,cu siguranta ,mai urmau si alte aventuri!Nu conteaza de cate ori inseli,este suficient sa tradezi o data in viata si patalamaua iti este pusa definitiv!Deci,nu fi pesimista,viata se deruleaza dupa tiparul ei binestabilit!Treci in alta etapa a vietii tale,durerea ascunde-o in sufletul tau si mergi mai departe!Tu ai investi prea mult in ceva ce ai dorit sa fie neasemuit si s-a dovedit a fi o mare si distrugatoare deziluzie! El trebuia sa-ti cear o noua sansa,nu tu!DACA NU A FACUT-O,ASTA SPUNE MULTE SI NU TREBUIE SA MAI INSISTI IN RELUAREA LEGATURII!El va insela in continuare,oricate femei va avea si nu merita nici cel mai mic regret din partea ta!Esti femeie,calauzeste-te dupa intuitia proprie si sigur ,ea nu te va insela! niciodata!
RAINBOWLADY
Postat pe 24 August 2011 09:52
De la: Ralu_22, la data 2011-08-24 08:51:11Stiu ca ai dreptate Vio, dar sunt anumite momente in viata cand nu mai gandesti logic, si in disperare faci orice sa recastigi ce crezi ca ai pierdut. M-am injosit, dar pana la urma nu-mi pare rau, pentru ca macar eu am facut ceva pentru relatia asta.
Eu tot nu pot sa inteleg, de ce un om care nu mai are aceleasi sentimente , cum se poate preface atat de bine.
Asta este.. poate o sa mai treaca o perioada pana o sa fiu din nou un om, ca acum arat ca o leguma, si probabil mai tarziu o sa realizez ca am invatat ceva din asta.



Foarte multe relatii se rup dupa cativa ani,nu esti nici prima care sufera si in mod sigur nici ultima.Important este ce faci sa treci peste si cat de repede o sa reusesti.Sa faci din asta o tragedie si sa ajungi "o leguma" pentru ca iubitul nu te mai vrea.....sa ma ierte Dzeu da chiar nu inteleg Daca rolurile ar fi fost inversate si tu ai fi fost cea care isi gasea pe altcineva,ai fi ramas intr-o relatie doar asa....de dragul de a sta? Trebuie sa intelegi ca oamenii se schimba (chiar si tu)si ajung sa-si doreasca altceva,asta nu inseamna neaparat ca nu te-a iubit ci ca din diverse motive a ajuns sa-si doreasca altceva.Asta e.....capul sus si mergi mai departe.iubirea nu se cerseste si nici nu cere injosire.
Barbie30_
Postat pe 24 August 2011 09:54
Sunt constienta ca aveti dreptate, si o sa realizez in timp ca tot ce se intampla acum, e mai bine pentru mine.
Dar.. acum nu reusesc sa depasesc acel soc, in decurs de cateva ore viata mea s-a schimbat complet. Omul pe care eu il iubeam si in care aveam mare incredere m-a tradat, dupa care nu a facut nimic sa indrepte greseala.
Va dati seama ca pentru mine a fost si este ceva groaznic. Am locuit impreuna aproape 3 ani jumate , aveam planuri, discutam tot mai mult de casatorie si alte lucruri si dintr-o data totul s-a dus si am realizat ca eu am trait doar o iluzie.
M-am invinovatit pe mine, pentru ca el a spus la toti prietenii nostri, ca si el a fost un mare bou pentru ce a facut, dar am ajuns aici din cauza mea, ca eu nu am stiut sa il inteleg si sa ii fiu alaturi . Cred ca ar fi fost nedrept din partea mea sa spun ca eu am fost perfecta si am facut totul bine. Dar acum ..oricum nu mai conteaza.
Va multumesc pentru ce mi-ati scris, si incep si eu sa inteleg ca oricat de neintelegatoare as fi fost, putea face lucrurile altfel, putea sa discute mai deschis cu mine.
S-a gandit numai la el, sa-i fie lui bine si sa doarma linistit ca eu sunt cea care a gresit.
Ralu_22
Postat pe 24 August 2011 10:30
De la: Ralu_22, la data 2011-08-23 15:48:10Nu am mai scris nicodata pe un forum, dar pur si simplu nu mai pot.. Vreau sa stiu ce parere aveti, cum sa fac sa-mi fie mai bine.
Povestea mea a inceput aproximativ acum 4 ani. Eram la camin, aveam o viata foarte draguta, cu tot felul de activitati distractive alaturi de colegele mele de camera. Totul s-a transformat in ceva si mai frumos, cand l-am cunoscut pe el. Era coleg de grupa cu prietenele mele. De cum l-am vazut, am stiut ca el e omul pe care l-am asteptat si cu care eu mi-as petrece toata viata. Era intr-o relatie de 1 ani si ceva , dar asta nu a mai contat. Am inceput sa ne vedem, la inceput destul de rar, dar dupa aceea tot mai des. Am facut un mare compromis, l-am asteptat aproape 6 luni ca el sa se hotarasca sa renunte la prietena lui de atunci. Dupa aceea, totul a fost frumos, ne-am mutat imediat impreuna, la el acasa si credeam ca traiesc un vis. Era totul perfect, l-am iubit mai mult decat pe mine. Faceam totul impreuna, mergeam in vacante, activitati pe care toate cuplurile le au. Singura noastra problema era ca el lucra destul de mult, in sensul ca avea si un serviciu cu program normal iar in timpul liber isi lua proiecte sa lucreze acasa. Totul a inceput in momentul in care eu am devenit destul de sigura pe relatia noastra si am inceput sa ma cert cu el mai des pentru ca nu are timp de mine, ca mereu lucreaza, ii ziceam ca sunt nefericita si o sa plec pana la urma, faceam multe lucruri copilaresti dar care credeam ca o sa-i atraga atentia asupra mea, si o sa lucreze mai putin. In ultima perioada lucra tot mai mult, iar certurile noastre devenise zilnice, si parca lui nu prea ii mai pasa ca eu ma supar sau ce simt eu. Intr-o seara vine prietenul lui cel mai bun impreuna cu prietena lui la noi sa lucreze. Ea m-a invitat la o cafea pana termina ei lucru. Am mers cu ea la o terasa si din vorba in vorba mi-a spus ca omul pe care eu il iubesc a avut o legatura intr-un team building cu 2 luni in urma cu o colega de serviciu (care era si maritata). Va dati seama ca in momentul ala a picat cerul pe mine , am inceput sa tremur toata si sa simt ca viata mea s-a sfarsit.
Am ajuns acasa, astia au plecat, si eu nu am putut sa nu ii spun nimic. Cand i-am zis, la inceput a negat, dar dupa aceea a recunoscut totul. Eu am plecat acasa la parinti mei convinsa ca nu mai e nimic de facut, timp in care el nu m-a cautat deloc , dar sa spun mai pe scurt, mi-a zis ca nu vrea sa mai fim impreuna, din cauza problemelor pe care le avem, si daca era ceva de rezolvat, rezolvam pana acum. M-am intors la el acasa, sperand ca mai pot face ceva, dar el a fost foarte rece spunand ca s-a saturat de certurile noastre.
I-am cerut o alta sansa sa ma schimb, sa ii arat ca pot face lucrurile si altfel, sa ii spun ca vreau sa incerc sa trec peste ce a facut el si pur si simplu nu mai vrea nimic. El s-a gandit cred de mai mult timp la o despartire si eu am crezut ca e totul bine, chiar trebuia sa plecam in vacanta impreuna. Initial a zis ca daca nu imi spunea aia nimic, poate ne rezolvam problemele, dar acum zice ca mai devreme sau mai traziu tot aici am fi ajuns.
Nu mai pot, sunt terminata, am pierdut omul pe care il iubeam cel mai mult pe lumea asta si nu pot face nimic sa il recastig. Nu stiu ce sa cred, de ce mi-a facut asta, cand 4 ani m-am simtit iubita si protejata .
Am gresit si eu atat de mult , nu mi-am dat seama pana acum, am crezut ca el o sa fie mereu langa mine si acum m-am trezit singura si nici nu se mai uita la mine.
Va rog ajutati-ma

roata se intoarce domnisoara,se intoarceeee... ai fost amanata lui si acum el are alta amanta...dar nu te plange...te-ai bagat peste o relatie,ai distrus-o,l-ai castigat,acum il pierzi....si sper sa fie pt domnisoara aia cu care te-a inselat
steffy91
Postat pe 24 August 2011 10:41
De la: Ralu_22, la data 2011-08-24 10:30:57

"Dar.. acum nu reusesc sa depasesc acel soc"


sml-mad0007: Aici te contrazic! BA POTI SA TRECI PESTE ACEST BLOCAJ!Din toata aceasta degringolada ,tu ai iesit ca fiind cea mai puternica si vreau sa te rog sa te obisnuiesti cu aceasta convingere! Iresponsabilitatea si deficientele de caracter,le-a dovedit cu prisosinta, iubitul tau,nicidecum tu!Mergi mai departe!Nu te impiedica de un simplu gunoi ce l-ai intalnit in viata ta!Calca-l in picioare cu indiferenta ta,striveste-l cu talpa mintii, scutura-te de gunoiul ramas pe talpi si restul urmelor,lasa-le celorlalte femei ce vor dori sa le guste!Punct.
RAINBOWLADY
Postat pe 24 August 2011 10:47
Nu are sens sa afle cate au suferit si au trecut peste, pentru ca in sufletul ei, iubirea asta a fost unica si incomparabila, tocmai de aceea durerea este atat de mare. Si nu conteaza cate simtim sau am simtit la fel intr-un anume moment al vietii noastre, nu asta o ajuta, ci felul in care am reusit sa trecem peste. Nu trebuie sa o judecam, in niciun caz nu este o "gasca",cum urat s-a zis mai sus, parerile personale sunt subiective si sincer nu cred ca o ajuta acum aplombul asta de orgoliu feminin. Eu am impresia ca a cerut ajutorul in a depasi situatia, oricum nu ii putem oferi noi raspunsuri asupra a ceea ce s-a intamplat intre ei, probabil nici macar ei doi nu isi pot explica in totalitate ce s-a intamplat. Haideti sa ne rezumam la subiect - "va rog ajutati-ma"- si sa nu mai incercam noi sa ii judecam relatia si reactiile, pentru ca pun pariu ca a luat in calcul toate variantele, s-a gandit la absolut toate posibilitatile, dar nu are certitudinea ca una anume e adevarata. Asta e lupta ei, probabil in timp o sa accepte situatia fara sa mai caute raspunsuri, depinde numai de ea. Voi ce credeti, ce anume ar ajuta-o sa depaseasca momentul? Haideti sa ii propunem tot felul de activitati care sa ii ocupe timpul, sa o ajute sa depaseasca acest moment dificil din viata si ea sa isi aleaga ce anume ii place. De exemplu, o plimbare cu barca pe lac, in Herastrau costa 5 lei ora, plus ca e distractiv ca trebuie sa vaslesti singura si sa iti conduci barca, la inceput e putin greu, dar apoi devine interesant. O carte buna, nu stiu ce sa zic acum..mie mi-a placut Dama cu camelii a lui Al.Dumas fiul, un film bun, o seara cu prietenele...nu stiu,mai ziceti si voi!
Denisse10
Postat pe 24 August 2011 10:57
[quote name='kudika424671' date='2011-08-24 10:57:22'


" Voi ce credeti, ce anume ar ajuta-o sa depaseasca momentul? Haideti sa ii propunem tot felul de activitati care sa ii ocupe timpul, sa o ajute sa depaseasca acest moment dificil din viata si ea sa isi aleaga ce anume ii place."


Sigur ca da!Orice iesire in decor,singura sau cu prietenii,ii va face foarte bine din punct de vedere psihic! Ca literatura,in acest moment,nu i-as recomanda nimic din romanele de dragoste sau filozofice,dimpotriva,ar trebui sa se relaxeze cu anecdote,literatura usoara,vag romantioasa,chiar politiste,de ce nu?Orice ii poate aduce confortul psihic la limitele superlative,este bine venit!Depinde,insa si de gusturile ei,de temperamentul si de constructia psihica proprie.Oricum,eu o sa o insotesc cu gandu-mi cel bun,eteric vorbind!Toate cele bune ei si tuturor!
RAINBOWLADY
Postat pe 24 August 2011 11:09
Sa fim precise! Haideti sa dam titluri de carti..sa citeasca ea si sa-si aleaga ce anume i se potriveste! Si profit si eu de asta sa imi aleg ceva interactiv, ca-s cam in pana de idei...
Denisse10
Postat pe 24 August 2011 11:30
Acum pare a fi capat de lume, dar mai tarziu va trece! Nu uita ca ce nu ne omoara ne face mai puternici. Tu ce iti doresti? O relatie distrusa in care sa te afunzi in amaraciune si singuratate ? Sa presupunem ca el te iubes foarte mult...sa presupunem k nu suntem siguri...de ce nu petrecea mai mult timp cu tine? Nu da vina pe serviciul lui ca nu tine...el putea sa schimbe situatia daca isi dorea, dar cum cariera era pe primul loc tu erai mai mult singura in aceasta minunata relatie. Era normal sa reactionezi, nu trebuie sa te condamni ca ai facut ce ai putut ca sa-i atragi atentia, insa el nici nu te observa! Crezi ca in aceasta situatie el te iubes sau era intr-o relatie? Unde isi petrece mai mult timp? La serviciu, nu? De ce te mira ca te-a inselat cu o colega?
Eu zic sa iti revii si sa te gandesti la tine. Nu mai ai nevoie de el, ! El nu a fost niciodata prezent! Pup
verraa
Postat pe 31 August 2011 12:32
Nici nu mai merita sa vorbesti cu el,s-a dovedit a fi genul de barbat care nu prea are constiinta,a lasat-o pe una pt tine,pe tine te lasa pt alta...aia e maritata...omul asta ti se pare ok? stiu ca tu il vezi altfel,ca ai trait cu el atatia ani si inca il mai iubesti insa el nu te merita.Si-a batut joc asa ca la gunoi cu el!
Brunette27
Postat pe 31 August 2011 15:11
roata se intoarce domnisoara,se intoarceeee... ai fost amanata lui si acum el are alta amanta...dar nu te plange...te-ai bagat peste o relatie,ai distrus-o,l-ai castigat,acum il pierzi....si sper sa fie pt domnisoara aia cu care te-a inselat [/quote]

Foarte bine scris

Te-ai gandit vreodata ce a simtit prietena lui cand a parasit-o pentru tine??? Acum sti pe pielea ta. Iar despre el ce sa spunem ii place din floare in floare pana o sa-i puna una capac dar din pacate nu ai fost tu. Nu iti cladesti niciodata fericirea pe necazul altuia. Si acum capul sus ca esti tanara.... viata merge mai departe!!!
mady2308
Postat pe 31 August 2011 16:22
Poate se intoarce, de fapt in momentul asta mi-as dori sa se intoarca, sa simta si el macar 10% din ce simt eu acum. Nu va doresc sa fiti in situatia mea, chiar daca uneori sunt lucruri mai rautacioase de spus, nu mi-am cladit fericirea pe nefericirea alteia. Poate asa cum ii spune asteia acum, ca nu ne mai intelegem, poate asa imi spunea si mie atunci. Asta e .. dar sper ca roata sa se intoarca. Pana una alta, despre mine va spun ca ma mut din Bucuresti. Nu mai suport atata durere, sa privesc fiecare lucru care imi aminteste de el,
Ralu_22
Postat pe 1 Septembrie 2011 17:15
De la: Ralu_22, la data 2011-09-01 17:15:38 Nu mai suport atata durere, sa privesc fiecare lucru care imi aminteste de el,


Ai inceput bine. Distruge-ti viata, muta-te la Cucuietii din Vale, apuca-te de bautura etc etc.
Ai mare grija ca si fara lucrurile din jurul tau, care-ti amintesc de el, problemele tot cu tine le iei. De alea nu scapi daca nu le infrunti.

Ti-au spus fetele unde cred ele ca ai gresit. Dar, probabil, esti genul de viitoare nevasta care pune palma in fund bietului sot cand e inselata si paruieste doar amanta. Iubi e intangibil si, evident, inocent.

Ce roata vrei sa se intoarca? Cu ce iti e dator x sau y sa te iubeasca daca nici macar tu nu te iubesti? Stai doi ani de zile langa un barbat care te inseala si tu habar nu ai. Apoi stai luni de zile in certuri si tu nu realizezi ca n-ai (nu mai ai) nicio relatie. Pleci, vii inapoi, implori iertare. Jesus!

Iar acum pleci din Bucuresti ca nu mai poti trai fara iubi.... Cool!
rashela
Postat pe 1 Septembrie 2011 17:30
De la: Ralu_22, la data 2011-08-23 15:48:10Nu am mai scris nicodata pe un forum, dar pur si simplu nu mai pot.. Vreau sa stiu ce parere aveti, cum sa fac sa-mi fie mai bine.
Povestea mea a inceput aproximativ acum 4 ani. Eram la camin, aveam o viata foarte draguta, cu tot felul de activitati distractive alaturi de colegele mele de camera. Totul s-a transformat in ceva si mai frumos, cand l-am cunoscut pe el. Era coleg de grupa cu prietenele mele. De cum l-am vazut, am stiut ca el e omul pe care l-am asteptat si cu care eu mi-as petrece toata viata. Era intr-o relatie de 1 ani si ceva , dar asta nu a mai contat. Am inceput sa ne vedem, la inceput destul de rar, dar dupa aceea tot mai des. Am facut un mare compromis, l-am asteptat aproape 6 luni ca el sa se hotarasca sa renunte la prietena lui de atunci. Dupa aceea, totul a fost frumos, ne-am mutat imediat impreuna, la el acasa si credeam ca traiesc un vis. Era totul perfect, l-am iubit mai mult decat pe mine. Faceam totul impreuna, mergeam in vacante, activitati pe care toate cuplurile le au. Singura noastra problema era ca el lucra destul de mult, in sensul ca avea si un serviciu cu program normal iar in timpul liber isi lua proiecte sa lucreze acasa. Totul a inceput in momentul in care eu am devenit destul de sigura pe relatia noastra si am inceput sa ma cert cu el mai des pentru ca nu are timp de mine, ca mereu lucreaza, ii ziceam ca sunt nefericita si o sa plec pana la urma, faceam multe lucruri copilaresti dar care credeam ca o sa-i atraga atentia asupra mea, si o sa lucreze mai putin. In ultima perioada lucra tot mai mult, iar certurile noastre devenise zilnice, si parca lui nu prea ii mai pasa ca eu ma supar sau ce simt eu. Intr-o seara vine prietenul lui cel mai bun impreuna cu prietena lui la noi sa lucreze. Ea m-a invitat la o cafea pana termina ei lucru. Am mers cu ea la o terasa si din vorba in vorba mi-a spus ca omul pe care eu il iubesc a avut o legatura intr-un team building cu 2 luni in urma cu o colega de serviciu (care era si maritata). Va dati seama ca in momentul ala a picat cerul pe mine , am inceput sa tremur toata si sa simt ca viata mea s-a sfarsit.
Am ajuns acasa, astia au plecat, si eu nu am putut sa nu ii spun nimic. Cand i-am zis, la inceput a negat, dar dupa aceea a recunoscut totul. Eu am plecat acasa la parinti mei convinsa ca nu mai e nimic de facut, timp in care el nu m-a cautat deloc , dar sa spun mai pe scurt, mi-a zis ca nu vrea sa mai fim impreuna, din cauza problemelor pe care le avem, si daca era ceva de rezolvat, rezolvam pana acum. M-am intors la el acasa, sperand ca mai pot face ceva, dar el a fost foarte rece spunand ca s-a saturat de certurile noastre.
I-am cerut o alta sansa sa ma schimb, sa ii arat ca pot face lucrurile si altfel, sa ii spun ca vreau sa incerc sa trec peste ce a facut el si pur si simplu nu mai vrea nimic. El s-a gandit cred de mai mult timp la o despartire si eu am crezut ca e totul bine, chiar trebuia sa plecam in vacanta impreuna. Initial a zis ca daca nu imi spunea aia nimic, poate ne rezolvam problemele, dar acum zice ca mai devreme sau mai traziu tot aici am fi ajuns.
Nu mai pot, sunt terminata, am pierdut omul pe care il iubeam cel mai mult pe lumea asta si nu pot face nimic sa il recastig. Nu stiu ce sa cred, de ce mi-a facut asta, cand 4 ani m-am simtit iubita si protejata .
Am gresit si eu atat de mult , nu mi-am dat seama pana acum, am crezut ca el o sa fie mereu langa mine si acum m-am trezit singura si nici nu se mai uita la mine.
Va rog ajutati-ma

Salutare...si eu scriu rar pe forum..sti vb...ferestema de preteni ..ca de restu..ma feresc ..asa esti tu...acum...iubita. ..de il iubesti..ai incredere in el..discuta cu el..si de cupidon e cu voi...da-i aripioare...si..lasa pretenele succes
Fulg-de-nea
Postat pe 1 Septembrie 2011 18:39
De la: Ralu_22, la data 2011-09-01 17:15:38Poate se intoarce, de fapt in momentul asta mi-as dori sa se intoarca, sa simta si el macar 10% din ce simt eu acum. Nu va doresc sa fiti in situatia mea, chiar daca uneori sunt lucruri mai rautacioase de spus, nu mi-am cladit fericirea pe nefericirea alteia. Poate asa cum ii spune asteia acum, ca nu ne mai intelegem, poate asa imi spunea si mie atunci. Asta e .. dar sper ca roata sa se intoarca. Pana una alta, despre mine va spun ca ma mut din Bucuresti. Nu mai suport atata durere, sa privesc fiecare lucru care imi aminteste de el,

stii cum e treaba fata draga? intr-un fel sau altul ti-ai cladit fericirea ta pe nefericirea alteia fara doar si poate....poate la fel de mult a suferit si biata fiinta din cauza ta....acum e randul tau sa iti dai seama
steffy91
Postat pe 1 Septembrie 2011 21:37
De la: steffy91, la data 2011-08-24 10:41:56roata se intoarce domnisoara,se intoarceeee... ai fost amanata lui si acum el are alta amanta...

I sfarsit, spui ceva cu care sunt de acord.
Armain
Postat pe 1 Septembrie 2011 22:39
De la: Ralu_22, la data 2011-09-01 17:15:38Pana una alta, despre mine va spun ca ma mut din Bucuresti. Nu mai suport atata durere, sa privesc fiecare lucru care imi aminteste de el,

Chiar ca esti distrusa. De ce nu te muti din Romania, sau chiar de pe planeta? Ca orice barbat pe care o sa-l vezi o sa iti aminteasca de el.
Armain
Postat pe 1 Septembrie 2011 22:41
De la: Ralu_22, la data 2011-08-23 15:48:10..............aveam o viata foarte draguta, cu tot felul de activitati distractive alaturi de colegele mele de camera. ....................... Era intr-o relatie de 1 ani si ceva ..................... l-am asteptat aproape 6 luni ca el sa se hotarasca sa renunte la prietena lui de atunci....................Era totul perfect..................... Faceam totul impreuna, mergeam in vacante, activitati pe care toate cuplurile le au. ..........................omul pe care eu il iubesc a avut o legatura intr-un team building cu 2 luni in urma cu o colega de serviciu (care era si maritata)........................el a fost foarte rece spunand ca s-a saturat de certurile noastre...........................acum zice ca mai devreme sau mai traziu tot aici am fi ajuns........................acum m-am trezit singura si nici nu se mai uita la mine.
Va rog ajutati-ma








... rezumatul unei telenovele romanesti cu amante si curvari imaturi ... haideti sa lacrimam fratilorrr ... de ce trebuie sa ii se intimple ei asa ceva ... cu ce a gresit ? ...
marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 22:56
Oriunde ai pleca sufletul il vei lua cu tine, iar suferinta o vei simti in continuare. Cel mai usor sa treci peste asta este sa accepti situatia....
mady2308
Postat pe 2 Septembrie 2011 16:37
De la: steffy91, la data 2011-09-01 21:37:30
De la: Ralu_22, la data 2011-09-01 17:15:38Poate se intoarce, de fapt in momentul asta mi-as dori sa se intoarca, sa simta si el macar 10% din ce simt eu acum. Nu va doresc sa fiti in situatia mea, chiar daca uneori sunt lucruri mai rautacioase de spus, nu mi-am cladit fericirea pe nefericirea alteia. Poate asa cum ii spune asteia acum, ca nu ne mai intelegem, poate asa imi spunea si mie atunci. Asta e .. dar sper ca roata sa se intoarca. Pana una alta, despre mine va spun ca ma mut din Bucuresti. Nu mai suport atata durere, sa privesc fiecare lucru care imi aminteste de el,

stii cum e treaba fata draga? intr-un fel sau altul ti-ai cladit fericirea ta pe nefericirea alteia fara doar si poate....poate la fel de mult a suferit si biata fiinta din cauza ta....acum e randul tau sa iti dai seama


pai pana la urma el e cel care si-a cladit fericirea pe nefericirea la amandoua...asa ca...ar fi randul lui teoretic
insa, nu e vb de roata aici, ci de cine e mai puternic sa nu puna la suflet si sa poata trece peste...trebuie sa te aduni , sa iti dai seama ca ai luat tzeapa, el s-a purtat nasol, tu nu te-ai prins ca asa ceva nu e normal, si acuma crezi ca daca lumea a inceput cu el se si termina la el...ba mai si incerci sa te invinovatesti...eu zic, treci cat poti de repede peste episod sa nu iti para rau cand iti aduci aminte mai tarziu (razand) ca ai pierdut prea mult timp din cauza lui...
DayC
Postat pe 2 Septembrie 2011 20:48
De la: Ralu_22, la data 2011-08-23 15:48:10Nu am mai scris nicodata pe un forum, dar pur si simplu nu mai pot.. Vreau sa stiu ce parere aveti, cum sa fac sa-mi fie mai bine.
Povestea mea a inceput aproximativ acum 4 ani. Eram la camin, aveam o viata foarte draguta, cu tot felul de activitati distractive alaturi de colegele mele de camera. Totul s-a transformat in ceva si mai frumos, cand l-am cunoscut pe el. Era coleg de grupa cu prietenele mele. De cum l-am vazut, am stiut ca el e omul pe care l-am asteptat si cu care eu mi-as petrece toata viata. Era intr-o relatie de 1 ani si ceva , dar asta nu a mai contat. Am inceput sa ne vedem, la inceput destul de rar, dar dupa aceea tot mai des. Am facut un mare compromis, l-am asteptat aproape 6 luni ca el sa se hotarasca sa renunte la prietena lui de atunci. Dupa aceea, totul a fost frumos, ne-am mutat imediat impreuna, la el acasa si credeam ca traiesc un vis. Era totul perfect, l-am iubit mai mult decat pe mine. Faceam totul impreuna, mergeam in vacante, activitati pe care toate cuplurile le au. Singura noastra problema era ca el lucra destul de mult, in sensul ca avea si un serviciu cu program normal iar in timpul liber isi lua proiecte sa lucreze acasa. Totul a inceput in momentul in care eu am devenit destul de sigura pe relatia noastra si am inceput sa ma cert cu el mai des pentru ca nu are timp de mine, ca mereu lucreaza, ii ziceam ca sunt nefericita si o sa plec pana la urma, faceam multe lucruri copilaresti dar care credeam ca o sa-i atraga atentia asupra mea, si o sa lucreze mai putin. In ultima perioada lucra tot mai mult, iar certurile noastre devenise zilnice, si parca lui nu prea ii mai pasa ca eu ma supar sau ce simt eu. Intr-o seara vine prietenul lui cel mai bun impreuna cu prietena lui la noi sa lucreze. Ea m-a invitat la o cafea pana termina ei lucru. Am mers cu ea la o terasa si din vorba in vorba mi-a spus ca omul pe care eu il iubesc a avut o legatura intr-un team building cu 2 luni in urma cu o colega de serviciu (care era si maritata). Va dati seama ca in momentul ala a picat cerul pe mine , am inceput sa tremur toata si sa simt ca viata mea s-a sfarsit.
Am ajuns acasa, astia au plecat, si eu nu am putut sa nu ii spun nimic. Cand i-am zis, la inceput a negat, dar dupa aceea a recunoscut totul. Eu am plecat acasa la parinti mei convinsa ca nu mai e nimic de facut, timp in care el nu m-a cautat deloc , dar sa spun mai pe scurt, mi-a zis ca nu vrea sa mai fim impreuna, din cauza problemelor pe care le avem, si daca era ceva de rezolvat, rezolvam pana acum. M-am intors la el acasa, sperand ca mai pot face ceva, dar el a fost foarte rece spunand ca s-a saturat de certurile noastre.
I-am cerut o alta sansa sa ma schimb, sa ii arat ca pot face lucrurile si altfel, sa ii spun ca vreau sa incerc sa trec peste ce a facut el si pur si simplu nu mai vrea nimic. El s-a gandit cred de mai mult timp la o despartire si eu am crezut ca e totul bine, chiar trebuia sa plecam in vacanta impreuna. Initial a zis ca daca nu imi spunea aia nimic, poate ne rezolvam problemele, dar acum zice ca mai devreme sau mai traziu tot aici am fi ajuns.
Nu mai pot, sunt terminata, am pierdut omul pe care il iubeam cel mai mult pe lumea asta si nu pot face nimic sa il recastig. Nu stiu ce sa cred, de ce mi-a facut asta, cand 4 ani m-am simtit iubita si protejata .
Am gresit si eu atat de mult , nu mi-am dat seama pana acum, am crezut ca el o sa fie mereu langa mine si acum m-am trezit singura si nici nu se mai uita la mine.
Va rog ajutati-ma


uite, si eu te rog sa te schimbi!

iti tin pumnii.
rockk
Postat pe 2 Septembrie 2011 20:58
De la: Armain, la data 2011-09-01 22:39:00
De la: steffy91, la data 2011-08-24 10:41:56roata se intoarce domnisoara,se intoarceeee... ai fost amanata lui si acum el are alta amanta...

I sfarsit, spui ceva cu care sunt de acord.

poate nu m-ai prins in toane bune de aia nu ai mai fost pana acum
steffy91
Postat pe 2 Septembrie 2011 21:51
De la: Ralu_22, la data 2011-08-24 08:51:11Stiu ca ai dreptate Vio, dar sunt anumite momente in viata cand nu mai gandesti logic, si in disperare faci orice sa recastigi ce crezi ca ai pierdut. M-am injosit, dar pana la urma nu-mi pare rau, pentru ca macar eu am facut ceva pentru relatia asta.
Eu tot nu pot sa inteleg, de ce un om care nu mai are aceleasi sentimente , cum se poate preface atat de bine.
Asta este.. poate o sa mai treaca o perioada pana o sa fiu din nou un om, ca acum arat ca o leguma, si probabil mai tarziu o sa realizez ca am invatat ceva din asta.


Si cu cea dinaintea ta tot asa a facut ... functioneaza dupa un sablon ... ca dureaza un an sau 4 tot acolo e ... cand i se rupe ...I SE RUPE !!! sanse nu mai exista oricat de ravasita ai fi ...
Schatt
Postat pe 2 Septembrie 2011 22:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa ma ajutati!va rog 5 De la: desi_desiree 11 Iulie 2010 21:33
il iubesc...va veni inapoi :(? 12 De la: maryna_27_07 13 Aprilie 2010 23:14
Ne-am despartit si l-am ucis 16 De la: cristi_nne 26 Ianuarie 2011 15:10
va rog, ajutati-ma cu un sfat! 20 De la: liliana_2007 1 Decembrie 2009 17:31
Dilema mare,mon cher!Care ma poate servi cu un sfat....i-as fi recunoscatoare.... 25 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:45