Setari Cookie-uri

serios

De la: ionica49, la data 2011-08-28 07:40:59am ceva probleme,nu grave si totusi.Sotia este plecata la munca in Italia si de cate ori vine acasa in loc sa na bucuram unul de altul{o iubesc si chiar vreau sa fie bine,}ne certam ca chiorii si doar pe bani,sa am cheltuit prea mult ca nu o mai iubesc ca dau banii la femei si cate si mai cate fara sa fie nimic adevarat.La femei nu am fost desi mai am unele scapari ,adica ma uit supa ele cu pofta,ce sa zic,dar stagnez,copii sant moftursi la mancarecea ce ma face sa cheltuiesc intradevar mai mult pe mancare ,si asta nu pot sa elimin din lista , si atunci?desi am incercat sa explic totul si a vazut acum ca a fost acasa tot pe a iei o tine ca fac eu risipa desi a cheltuit toti banii ei cu care a venit +calariul meu si tichetele de masa totul pe ce credeti,pe mancaresi unele deplasari 700km. cu masina si tot nu intelege cheltuielile ,zilnice facand 3 saptamani cat a stat acasa de dimineata pana seara scandal si totul pe aceasi chestie doar bani si iar bani .Rezist si rezist sar nu stiu pana cand ,desi o iubesc si nu sant gelos absolut de loc chiar daca este afara am tendinta de a pleca desi am doi copii care nu stiu ce parte vor alege cu toate ca ma iubesc si pe mine si pe sotie .



Intelege-o si tu pe ea. Probabil ca munceste din greu pentru acei bani si i se pare incredibil cat de repede se duc banii. Poate ca ar trebui sa faceti un plan al cheltuielilor lunare, pe care tu il vei aplica fara abateri, ca sa nu mai existe discutii. Invata sa gatesti si pune-i si pe copii sa te ajute la gatit, poate in felul acesta vor aprecia mai mult ceea ce le pui in farfurie. Explica-le ca sunteti stramtorati cu banii si nu va permiteti tot timpul extravagante culinare, dar promite-le ca vei iesi 1, 2 ori pe luna la o pizzerie sau unde isi doresc ei. De asemeni, intr-un caiet, poti trece toate cheltuielile cotidiene, poate ca in felul asta, sotia ta va realiza ca traiul in Romania e foarte costisitor, cu mult mai costisitor decat in tara unde ea munceste. Poate ea nu realizeaza (sau a uitat) cat de mari sunt cheltuielile pe mancare, intretinere, lumina etc, in Romania. Si inca o chestiune si cu asta inchei: nu-i mai da sotiei tale motive de gelozie, chiar daca totul tie ti se pare nevinovat. Spre exemplu, nu-i arata femeie pe strada sau la tv, despre care sa-i spui sotiei tale ca arata nemaipomenit. Poate sotia ta trece printr-o etapa in care nu se mai simte atragatoare (sau nu mai are timp de atata munca sa aiba grija si de ea) si devine geloasa pe tot ce misca. Incearca sa vezi lucrurile si din punctul ei de vedere, te-ar ajuta foarte mult in relatie. Iti doresc succes!
franziska_eu
Postat pe 22 Decembrie 2011 04:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare gresesc sau nu? 24 De la: Marius_Dragutzzu_1 27 Ianuarie 2014 10:34
ce credeti despre verigheta pierduta de barbat la un an dupa nunta?o fi un semn? 79 De la: Brifing 23 Martie 2009 09:17
cererea in casatorie 20 De la: ramona_sk8er 9 Iulie 2010 22:43
O intrebare 34 De la: kudika376850 20 Martie 2011 20:23
Drama falsã a femeii de 30 ani 29 De la: sadora 27 August 2009 20:53