Setari Cookie-uri

nu stiu cum sa mai abordez problema

buna, am o dilema!
sunt impreuna cu barbatul care-mi da de furca de 14 ani, casatoriti de 4 ani, cu 2 copii de 4 ani si unu de 2 luni. Tot citesc semne de inselare, care la el toate corespund. El e zodia gemeni, eu scorpion. Am ajuns la punctul, cand avem tot ce ne-am dorit pana acum. Dar... el pare vesnic nemultumit, a ajuns sa vorbeasca cu mine strict de copii si casa, sa-mi reproseze cam tot, de la nimicuri pana la lucruri serioase, cam tot ce se intampla rau in viata noastra, doar eu am fost de vina. Cane ne desparteam, din cauza ca el zicea ca nu ma mai iubeste, incercam sa discut cu el inainte de-a lua decizia de-a pleca din casa noastra, el refuza pur si simplu sa vorbeasca. Eu plecam, apoi realiza ca a gresit, ma chema inapoi, cred ca cu false regrete. Ce nu inteleg eu, cum poate un om sa stea cu o persoana, fara a o iubi, ce ne mai leaga pana la urma.
ioana21_c
Postat pe 22 August 2013 08:59
De la: ioana21_c, la data 2013-08-22 08:59:51buna, am o dilema!
sunt impreuna cu barbatul care-mi da de furca de 14 ani, casatoriti de 4 ani, cu 2 copii de 4 ani si unu de 2 luni. Tot citesc semne de inselare, care la el toate corespund. El e zodia gemeni, eu scorpion. Am ajuns la punctul, cand avem tot ce ne-am dorit pana acum. Dar... el pare vesnic nemultumit, a ajuns sa vorbeasca cu mine strict de copii si casa, sa-mi reproseze cam tot, de la nimicuri pana la lucruri serioase, cam tot ce se intampla rau in viata noastra, doar eu am fost de vina. Cane ne desparteam, din cauza ca el zicea ca nu ma mai iubeste, incercam sa discut cu el inainte de-a lua decizia de-a pleca din casa noastra, el refuza pur si simplu sa vorbeasca. Eu plecam, apoi realiza ca a gresit, ma chema inapoi, cred ca cu false regrete. Ce nu inteleg eu, cum poate un om sa stea cu o persoana, fara a o iubi, ce ne mai leaga pana la urma.




Get out of this relationship,even you are married,is my view!!!!


Draga mea,infidelitatea trebuie dovedita,nu declara ceva ,care poate fi ireal!!!Faptul ca aveti doi copii ingreuneaza clarificarea problemelor existente intre voi doi!!Daca nu reusiti sa ajungeti la o intelegere privind convietuirea voastra,cum crezi ca te putem ajuta din acest spatiu,care este,totusi,virtual???Este clar ca nu mai exista iubire intre voi doi,sunt doar cei doi minori,singurii care vor fi marcati de ceea ce se intampla in familie!!Gaseste o cale de comunicare cu sotul tau,daca continua cu instabilitatea si apatia caracteristica,stii ce ai de facut,nu????Asigura fericirea copiilor si a ta,voi sunteti cei importanti in toata aceasta nebunie!!!

Care sunt motivele ,pentru care este atat de nemultumit de tine?????
kudika_15804
Postat pe 22 August 2013 09:09
doamne ca as putea scrie un roman, in acesti 14 ani cate au fost. Sa incep cu inceputul? Pe scurt, amandoi ne tragem din familii cu violenta in familie, eu stiu sigur ca sunt si am fost mai rece, nu stiu sa-mi exprim sentimentele, doar in masura in care am primit si eu afectiune, la 18 ani confunzi iubirea cu atractia si indragosteala, apoi intri intr-o relatie de tanara 18 ani,eu care credeam ca sunt urata si grasa si nimeni nu s-ar uita la mine, aveam 75 kg la 1,67m, el imi declara iubire, mie mi se parea cel mai urat om din lume, apare tatal lui, mama nu are, a murit, si arunca in mine cu noroi, ca-s urata, grasa, tiganca, desi sunt alba romanca, fara scoala, aveam profesionala. El se cearta cu tatal lui pe tema mea, incepe modelarea mea, am inceput scoala noua, regim de am slabit mult, intre timp apare prietena lui fratele lui, incepe si ma compara cu ea, ca eu de ce nu am parinti cu scoala cum are ea, eu de ce nu am nu stiu ce chestii, tatal lui e mandru de fratele lui ca si-a gasit o tipa cu scoala, credincioasa, sa-i spun asa. Dupa ce m-am modelat sa spun asa, a inceput sa-mi zica el ca nu ma iubeste, ca ii place de alta si ne despartim, apoi tot el a venit sa se impace. Ne-am impacat, apoi dupa 2-3 ani, ii era mila la saracul de mine sa ma arunce iar, si am tot stat pana in 2007 cand am plecat de la el, atunci am vb si cu cumnatica lui intre timp s-a casatorit fratele lui, cumnatica ii lua la a meu apararea, zicand ca al meu nu are minte mai mult de un copil de 3 ani, si in final sa ma intrebe daca il mai iubesc, parca ar fi fost treaba cuiva, si in final sa-mi zica ca si eu i-au placut ochii lui in urma cu o luna cand am mers noi in ceva excursie. Atunci am zis ca e finalul, dar binenteles, nu stiu ce a fost in capul meu, sa pun botul iar la regretele lui, sa ma impac cu el, ca el domnul, sa joace la 2 viori sa zic asa, cand nu e cu mine sufera, cand e cu mine sa fie nefericit. Apoi eu nu mai stiu, sunt asa un du-te vino.
ioana21_c
Postat pe 22 August 2013 09:27
Eu ma-ntreb de ce ai stat atatia ani cu omul asta Nu pare ca te iubeste, se poarta urat cu tine... De ce te-ai mai casatorit cu el si i-ai facut doi copii? Doar pentru ca a fost primul barbat din viata ta? Iti place asa, sa fii umilita? E vina ta, ca nu ai iesit din aceasta relatie mai din timp. Nu stiu ce situatie financiara ai si daca iti permiti sa cresti singura doi copii. Daca te descurci cat de cat, te sfatuiesc sa dai divort.
Micaell
Postat pe 22 August 2013 09:45
eu cred ca are o minte diabolica, m-a adus pana in punctul sa am 2 copii, ca in caz de ceva, sa ma atace unde ma doare mai mult. Mi-e frica pentru copii astia. Cred ca doar cand moare, scap de el de tot.
ioana21_c
Postat pe 22 August 2013 09:50
solutia, dupa parerea mea este, sa-l bat cu propriile lui arme. Daca acuma fuge de discutii cu mine, ma gandesc sa-l hartuiesc eu, pana vrea el sa scape definitiv de mine si copii, tampenia este, ce nu o pot remedia si nici da inapoi, e culmea ca eu am mostenit o boala genetica care am si transmis-o la fiul meu mare. Numai pacate mi-am facut, de buna voie si nesilita de nimeni alaturi de el, eu proasta sperand visand ca pot schimba lumea asta perversa.
ioana21_c
Postat pe 22 August 2013 09:53
De la: ioana21_c, la data 2013-08-22 09:53:31solutia, dupa parerea mea este, sa-l bat cu propriile lui arme. Daca acuma fuge de discutii cu mine, ma gandesc sa-l hartuiesc eu, pana vrea el sa scape definitiv de mine si copii, tampenia este, ce nu o pot remedia si nici da inapoi, e culmea ca eu am mostenit o boala genetica care am si transmis-o la fiul meu mare. Numai pacate mi-am facut, de buna voie si nesilita de nimeni alaturi de el, eu proasta sperand visand ca pot schimba lumea asta perversa.



Iesi din asa ceva,nu te mai lamenta si cauta rezolvarea tuturor problemelor,exista cai de solutionare!!!Ai grija de copiii tai!!!
kudika_15804
Postat pe 22 August 2013 09:58
De la: ioana21_c, la data 2013-08-22 09:53:31solutia, dupa parerea mea este, sa-l bat cu propriile lui arme. Daca acuma fuge de discutii cu mine, ma gandesc sa-l hartuiesc eu, pana vrea el sa scape definitiv de mine si copii, tampenia este, ce nu o pot remedia si nici da inapoi, e culmea ca eu am mostenit o boala genetica care am si transmis-o la fiul meu mare. Numai pacate mi-am facut, de buna voie si nesilita de nimeni alaturi de el, eu proasta sperand visand ca pot schimba lumea asta perversa.

Fi curajoasa si ai mai multa incredere in tine!Viata nu este asa de usoara si vei mai avea mult de luptat pt tine si copii tai.Fati un plan bun si treci la fapte....pt asta iti trebuie bani si un avocat foarte bun!!!
Daca crezi ca poti reusi sa razbati sg in aceste valuri ale vietii,trebuie sa-ti aduni toate puterile pt a INVINGE!!!
Titanika
Postat pe 22 August 2013 11:27
sunt asa de obosita psihic, momentan, de ar insemna sa ma insel singura, sufletul omului nu poate fi calcat in picioare la nesfarsit, sunt obosita sa lupt parca, dar ca orice pasare phonix renasc din propria cenusa, am prea multe probleme,mai ales cand ma gandesc pe viitor la copilul meu cel mare, nu as mai avea energie sa ma ascund dupa perdea sa insel, e ca si cum m-as da dracului de tot
ioana21_c
Postat pe 22 August 2013 13:29
De la: ioana21_c, la data 2013-08-22 13:29:49sunt asa de obosita psihic, momentan, de ar insemna sa ma insel singura, sufletul omului nu poate fi calcat in picioare la nesfarsit, sunt obosita sa lupt parca, dar ca orice pasare phonix renasc din propria cenusa, am prea multe probleme,mai ales cand ma gandesc pe viitor la copilul meu cel mare, nu as mai avea energie sa ma ascund dupa perdea sa insel, e ca si cum m-as da dracului de tot



Tradarea nu este o solutie,absolut deloc!!!

Draga mea,sunt doaua aspecte de clarificat ,si anume,unul legat de relatia cu sotul tau si celalalt, referitor la colaborarea voastra,ca parinti vorbind,la ingrijirea copilului vostru,care,reiese din spusele tale,ar suferi de o boala genetica!!Este o tragedie cand copiii mostenesc problemele de sanatate ale unuia dintre parinti,caci intervin frustrari si nelinisti de ambele parti!!!
kudika_15804
Postat pe 22 August 2013 13:38
De la: ioana21_c, la data 2013-08-22 13:29:49sunt asa de obosita psihic, momentan, de ar insemna sa ma insel singura, sufletul omului nu poate fi calcat in picioare la nesfarsit, sunt obosita sa lupt parca, dar ca orice pasare phonix renasc din propria cenusa, am prea multe probleme,mai ales cand ma gandesc pe viitor la copilul meu cel mare, nu as mai avea energie sa ma ascund dupa perdea sa insel, e ca si cum m-as da dracului de tot

acumuleaza-ti toate puteriile pt ceea ce sti ca trebuie sa faci,fi puternica pt ca trebuie sa-ti faci ordine in viata ta!!!
Cand vei intra in hora va trebui sa joci pana la sfarsit,daca dai inapoi nu vei rezolva nimic si atunci iti vei da seama ca toate nu au avut nici un rost....ma gandesc ca vei claca si cui oare ii va pasa oare de tine
ADUNATE si incepe planul tau!!!
Titanika
Postat pe 22 August 2013 13:39
multumesc pentru sfaturi, asa sfaturi as da si eu, evident, ma enervez singura pe mine, pe lasitatea asta a mea sa infrunt lumea, pe faptul ca ma vaicaresc fara sa iau atitudine, sau cel putin si atitudinea care am luat-o pana acum, a fost putina, am permis sa mi-o calce cineva in picioare,sa ma faca sa cred ca eu gresesc cu tot, logic ar fi sa ma gandesc intai la mine, asa cum fac toti, la mine doar si la binele copiilor mei. Se pare ca nu m-am maturizat, nu-s responsabila, daca tot stau in umbra altora, sunt buna de gura, de fapte mai putin, sa fac din proprie initiativa tot ce simt eu ca trebuie facut.
ioana21_c
Postat pe 22 August 2013 14:09
De la: ioana21_c, la data 2013-08-22 14:09:37multumesc pentru sfaturi, asa sfaturi as da si eu, evident, ma enervez singura pe mine, pe lasitatea asta a mea sa infrunt lumea, pe faptul ca ma vaicaresc fara sa iau atitudine, sau cel putin si atitudinea care am luat-o pana acum, a fost putina, am permis sa mi-o calce cineva in picioare,sa ma faca sa cred ca eu gresesc cu tot, logic ar fi sa ma gandesc intai la mine, asa cum fac toti, la mine doar si la binele copiilor mei. Se pare ca nu m-am maturizat, nu-s responsabila, daca tot stau in umbra altora, sunt buna de gura, de fapte mai putin, sa fac din proprie initiativa tot ce simt eu ca trebuie facut.
draga mea eu nu am sa comentez dar sunt alaturi de tine desi nu m-am confruntat cu o asemenea pb in viata.
carolyn-a
Postat pe 22 August 2013 14:13
De la: ioana21_c, la data 2013-08-22 14:09:37multumesc pentru sfaturi, asa sfaturi as da si eu, evident, ma enervez singura pe mine, pe lasitatea asta a mea sa infrunt lumea, pe faptul ca ma vaicaresc fara sa iau atitudine, sau cel putin si atitudinea care am luat-o pana acum, a fost putina, am permis sa mi-o calce cineva in picioare,sa ma faca sa cred ca eu gresesc cu tot, logic ar fi sa ma gandesc intai la mine, asa cum fac toti, la mine doar si la binele copiilor mei. Se pare ca nu m-am maturizat, nu-s responsabila, daca tot stau in umbra altora, sunt buna de gura, de fapte mai putin, sa fac din proprie initiativa tot ce simt eu ca trebuie facut.




Fa tot ceea ce simti ca trebuie facut,nimeni nu iti va putea prelua sarcinile!!!Ai nascut doi copii,ii cresti,numai cine nu a trecut prin asa ceva,nu realizeaza cat de dificil este sa fii parinte!!!Deci,poti fi mai mult decat esti si poti face mai mult decat crezi ca poti face!!!Lucrurile se pot aseza in matca lor,daca insisttai sa va clarificati nemultumirile,cu alte cuvinte..."ori la bal,ori la spital"!!!!
kudika_15804
Postat pe 22 August 2013 14:14
Esti o femeie norocoasa, esti mama inainte de orice napasta din viata ta! Crezi ca daca ai fi fost singura ti-era mai bine? Dimpotriva, ai fi fost si mai deznadajduita, copiii sunt cei care-ti dau puterea de a-ti continua viata si motivatia ca merita sa lupti pentru fericirea ta si a lor! Indiferent de decizia pe care o vei lua, sunt sigura ca va fi cea mai buna!
rondina
Postat pe 22 August 2013 14:17
asa este, asta vreau acuma, ori la bal ori la spital!
ioana21_c
Postat pe 22 August 2013 14:36
De la: ioana21_c, la data 2013-08-22 14:36:16asa este, asta vreau acuma, ori la bal ori la spital!

draga mea,cantareste bine lucrurile si punele in balanta,nu este chiar asa de usor ce ti-ai propus,fi cu mare bagare de seama si incearca sa mai stai de vorba cu el,daca se poate ca intr-o sedinta si poti aduce pe cineva din fam ta si a lui si sa dati cartile pe fata si sa spui doleantele tale,ar mai fi nasii care vau cununat,ar trebui sa-i chemi si pe ei si sa le explici problema voastra!!!
Titanika
Postat pe 22 August 2013 14:54
acum, de anul trecut, am inceput iar, sa ma intorc acasa sa spun asa, la Tatal meu ceresc, El a fost cu mine mereu, eu m-am indepartat de El de 14 ani, am crezut doar ce e vizibil in lumea asta, am facut cum mi-a taiat capul, si am vazut ca fara El nu am ajuns bine, imi trebuie staruinta multa sa ma rog, sa-mi dea putere multa, in lumea asta care se pare Raul este Bine si Binele este Rau.
ioana21_c
Postat pe 22 August 2013 15:41
De la: ioana21_c, la data 2013-08-22 15:41:08acum, de anul trecut, am inceput iar, sa ma intorc acasa sa spun asa, la Tatal meu ceresc, El a fost cu mine mereu, eu m-am indepartat de El de 14 ani, am crezut doar ce e vizibil in lumea asta, am facut cum mi-a taiat capul, si am vazut ca fara El nu am ajuns bine, imi trebuie staruinta multa sa ma rog, sa-mi dea putere multa, in lumea asta care se pare Raul este Bine si Binele este Rau.

pai vezi ca El tea incercat,....inca mai timp sa te rogi cu toata fiinta si cu,cuvinetele tale si din tot sufletul,El te va indruma chiar fara sa-ti dai seama,dar trebuie sa ai rabdare cu tine!!!
Titanika
Postat pe 22 August 2013 15:54
adevarat!!!!!!!! ?????*
kudika434979
Postat pe 3 Septembrie 2013 20:49
De la: kudika434979, la data 2013-09-03 20:49:20adevarat!!!!!!!! ?????*


cum te vad si cum te vezi!
paradoxion_tertz
Postat pe 3 Septembrie 2013 21:10
De la: ioana21_c, la data 2013-08-22 09:27:52doamne ca as putea scrie un roman, in acesti 14 ani cate au fost. Sa incep cu inceputul? Pe scurt, amandoi ne tragem din familii cu violenta in familie, eu stiu sigur ca sunt si am fost mai rece, nu stiu sa-mi exprim sentimentele, doar in masura in care am primit si eu afectiune, la 18 ani confunzi iubirea cu atractia si indragosteala, apoi intri intr-o relatie de tanara 18 ani,eu care credeam ca sunt urata si grasa si nimeni nu s-ar uita la mine, aveam 75 kg la 1,67m, el imi declara iubire, mie mi se parea cel mai urat om din lume, apare tatal lui, mama nu are, a murit, si arunca in mine cu noroi, ca-s urata, grasa, tiganca, desi sunt alba romanca, fara scoala, aveam profesionala. El se cearta cu tatal lui pe tema mea, incepe modelarea mea, am inceput scoala noua, regim de am slabit mult, intre timp apare prietena lui fratele lui, incepe si ma compara cu ea, ca eu de ce nu am parinti cu scoala cum are ea, eu de ce nu am nu stiu ce chestii, tatal lui e mandru de fratele lui ca si-a gasit o tipa cu scoala, credincioasa, sa-i spun asa. Dupa ce m-am modelat sa spun asa, a inceput sa-mi zica el ca nu ma iubeste, ca ii place de alta si ne despartim, apoi tot el a venit sa se impace. Ne-am impacat, apoi dupa 2-3 ani, ii era mila la saracul de mine sa ma arunce iar, si am tot stat pana in 2007 cand am plecat de la el, atunci am vb si cu cumnatica lui intre timp s-a casatorit fratele lui, cumnatica ii lua la a meu apararea, zicand ca al meu nu are minte mai mult de un copil de 3 ani, si in final sa ma intrebe daca il mai iubesc, parca ar fi fost treaba cuiva, si in final sa-mi zica ca si eu i-au placut ochii lui in urma cu o luna cand am mers noi in ceva excursie. Atunci am zis ca e finalul, dar binenteles, nu stiu ce a fost in capul meu, sa pun botul iar la regretele lui, sa ma impac cu el, ca el domnul, sa joace la 2 viori sa zic asa, cand nu e cu mine sufera, cand e cu mine sa fie nefericit. Apoi eu nu mai stiu, sunt asa un du-te vino.


Scorpionul se modeleaza pentru a fi pe placul gemenilor????
Cred ca astrologia e bulversata!!!!
BIMIBI
Postat pe 4 Septembrie 2013 16:03
Zodiile voastre nu se potrivesc. Nu stiu cum de ti-a luat atata timp ca sa iti dai seama ca nu te simti bine in relatia asta. Nu trebuia sa ajungi aici. Intr-un an maxim iti faceai o parere si o luai de la capat.
Ioana_Vodi_____1
Postat pe 4 Septembrie 2013 16:11

Cele mai importante lucruri pe care le-ai infaptuit, exista doar pt ca ai continuat sa lupti si sa crezi in ceea ce faci chiar si atunci cand nu ai mai vazut speranta.
Secretul fericirii consta in a face ceea ce trebuie facut in concordanta cu ceea ce-ti place sa faci.Poti fi fericita atata timp cat duci fericirea cu tine si pastrezi echilibrul intre ratiune si suflet,deoarece trupul nu poate exista fara suflet.Dai inimii ce-ti cere filtrand prin ratiune , aruncand din balastul care ingreuneaza existenta si atata timp cat inima este multumita, vei fi si tu fericita si vei simti frumusetea vietii.
Asadar...draga Ioana , asculta-ti inima
kudika_931639
Postat pe 5 Septembrie 2013 03:23

Cele mai importante lucruri pe care le-ai infaptuit, exista doar pt ca ai continuat sa lupti si sa crezi in ceea ce faci chiar si atunci cand nu ai mai vazut speranta.
Secretul fericirii consta in a face ceea ce trebuie facut in concordanta cu ceea ce-ti place sa faci.Poti fi fericita atata timp cat duci fericirea cu tine si pastrezi echilibrul intre ratiune si suflet,deoarece trupul nu poate exista fara suflet.Dai inimii ce-ti cere filtrand prin ratiune , aruncand din balastul care ingreuneaza existenta si atata timp cat inima este multumita, vei fi si tu fericita si vei simti frumusetea vietii.
Asadar...draga Ioana , asculta-ti inima
[/quote]
kudika_931639
Postat pe 5 Septembrie 2013 03:24
De la: ioana21_c, la data 2013-08-22 09:27:52doamne ca as putea scrie un roman, in acesti 14 ani cate au fost. Sa incep cu inceputul? Pe scurt, amandoi ne tragem din familii cu violenta in familie, eu stiu sigur ca sunt si am fost mai rece, nu stiu sa-mi exprim sentimentele, doar in masura in care am primit si eu afectiune, la 18 ani confunzi iubirea cu atractia si indragosteala, apoi intri intr-o relatie de tanara 18 ani,eu care credeam ca sunt urata si grasa si nimeni nu s-ar uita la mine, aveam 75 kg la 1,67m, el imi declara iubire, mie mi se parea cel mai urat om din lume, apare tatal lui, mama nu are, a murit, si arunca in mine cu noroi, ca-s urata, grasa, tiganca, desi sunt alba romanca, fara scoala, aveam profesionala. El se cearta cu tatal lui pe tema mea, incepe modelarea mea, am inceput scoala noua, regim de am slabit mult, intre timp apare prietena lui fratele lui, incepe si ma compara cu ea, ca eu de ce nu am parinti cu scoala cum are ea, eu de ce nu am nu stiu ce chestii, tatal lui e mandru de fratele lui ca si-a gasit o tipa cu scoala, credincioasa, sa-i spun asa. Dupa ce m-am modelat sa spun asa, a inceput sa-mi zica el ca nu ma iubeste, ca ii place de alta si ne despartim, apoi tot el a venit sa se impace. Ne-am impacat, apoi dupa 2-3 ani, ii era mila la saracul de mine sa ma arunce iar, si am tot stat pana in 2007 cand am plecat de la el, atunci am vb si cu cumnatica lui intre timp s-a casatorit fratele lui, cumnatica ii lua la a meu apararea, zicand ca al meu nu are minte mai mult de un copil de 3 ani, si in final sa ma intrebe daca il mai iubesc, parca ar fi fost treaba cuiva, si in final sa-mi zica ca si eu i-au placut ochii lui in urma cu o luna cand am mers noi in ceva excursie. Atunci am zis ca e finalul, dar binenteles, nu stiu ce a fost in capul meu, sa pun botul iar la regretele lui, sa ma impac cu el, ca el domnul, sa joace la 2 viori sa zic asa, cand nu e cu mine sufera, cand e cu mine sa fie nefericit. Apoi eu nu mai stiu, sunt asa un du-te vino.


Eu inteleg ca la 18 ani poti confunda iubirea cu indragosteala, inteleg si nefericirea provocata de complexe, inteleg si faptul ca din teama de-a nu ramane singura ai acceptat langa tine pe "cel mai urat om din lume" si, in consecinta, "ai fost rece".
Din nefericire, n-are importanta ca eu inteleg. Important e ca el nu intelege si reactioneaza in consecinta.
Tu nu l-ai iubit iar el a vazut sau a simtit acest lucru indin comportamentul tau, s-a revoltat si, la randul sau, a incercat sa te faca nefericita! Acum tu ripostezi convinsa fiind de faptul ca... el e vinovatul!
N-am crezut niciodata ca voi da acest citat din Marin Preda, dar..."daca dragoste nu e, nimic nu e"...in cazul vostru!
Si...sa stii ceva...Scorpionii au tendinta de a-i considera frivoli pe Gemeni. O fi asa, n-o fi asa....
BIMIBI
Postat pe 5 Septembrie 2013 15:33
Ce citesc eu aici este foarte trist. Nu vreau sa judec ca poate nu toate femeile suntem la fel de puternice si indraznete dar ce pot sa zic eu este: daca iubitul meu m-ar jigni si nu m-ar accepta asa cum sunt eu sau ar lasa un memebru al familiei lui sa ma raneasca cred ca-i calcam pe toti in picioare si-i faceam troaca de porci. Cred ca ai intrat intr-o familie tare urata si nu are rost sa iti nenorocesti viata in halul acesta. Socri trebuie sa isi vada de treaba lor si sa nu bage ura si cearta in familia copilului lor mai ales hara intre frati.nu dovedesc nici ei ca au scoala sau demnitate, par o adunatura de tarani si imi si imaginez de ce scenete de targ de 2 Lei ai avut parte. Nu stiu de ce mai tanjesti atentie din partea lui cand de la inceput ai vazut clar ca nu te iubeste si te-a inselat? eu nu as mai putea dormi in acelasi pat cu un astfel de om. In primul rand recastiga demnitatea ta de femeie, ai incredere in tine, ia-ti viata in proprile maine si scapa de cocina aceea. Nu ai intrat in familia asta sa te lasi umilita de toti.Oricum ai fi, mai supraponderala, fara scoala, toate acestea nu conteaza cand iubesti. El e perfect? e rupt din soare? ca educatie nu pare sa aiba.
kudika_18507
Postat pe 8 Septembrie 2013 14:22
De la: kudika_18507, la data 2013-09-08 14:22:27Ce citesc eu aici este foarte trist. Nu vreau sa judec ca poate nu toate femeile suntem la fel de puternice si indraznete dar ce pot sa zic eu este: daca iubitul meu m-ar jigni si nu m-ar accepta asa cum sunt eu sau ar lasa un memebru al familiei lui sa ma raneasca cred ca-i calcam pe toti in picioare si-i faceam troaca de porci. Cred ca ai intrat intr-o familie tare urata si nu are rost sa iti nenorocesti viata in halul acesta. Socri trebuie sa isi vada de treaba lor si sa nu bage ura si cearta in familia copilului lor mai ales hara intre frati.nu dovedesc nici ei ca au scoala sau demnitate, par o adunatura de tarani si imi si imaginez de ce scenete de targ de 2 Lei ai avut parte. Nu stiu de ce mai tanjesti atentie din partea lui cand de la inceput ai vazut clar ca nu te iubeste si te-a inselat? eu nu as mai putea dormi in acelasi pat cu un astfel de om. In primul rand recastiga demnitatea ta de femeie, ai incredere in tine, ia-ti viata in proprile maine si scapa de cocina aceea. Nu ai intrat in familia asta sa te lasi umilita de toti.Oricum ai fi, mai supraponderala, fara scoala, toate acestea nu conteaza cand iubesti. El e perfect? e rupt din soare? ca educatie nu pare sa aiba.



Tie ti se pare firesc sa-l urasti pe cel pe care-n mintea ta il "alinti" cu numele de QUASIMODO, fiindca te insala?
Ti se pare firesc ca un om intors la Tatal lui Ceresc sa-l hartuiasca pe altul?
Ti se pare firesc sa-l acuzi pe un om ca te-a adus in situatia de-a mai avea un copil, in conditiile in care TU esti stapana pe trupul tau?
BIMIBI
Postat pe 8 Septembrie 2013 16:22
ce coincidenta (testiculenta suna mai civilizat).........si eu sunt tot din zodia gemeni dar sunt cuminte al dracului spre deosebire de mitocanul ala !
kind_er
Postat pe 8 Septembrie 2013 16:24
Nu inteleg aluzile :-))) cred ca ai gresit forumul :-)))) total pe langa, traiesti in alta lume,Dumnezeu cu mila
kudika_18507
Postat pe 10 Septembrie 2013 21:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce lipseste in viata mea ca sa ma simt implinita cu adevarat/? 23 De la: Lisssa 9 Iulie 2010 16:15
Trecut imoral 33 De la: kudika_34821 2 Iunie 2013 13:41
nu vreau sa ma marit 33 De la: kudika152053 26 Martie 2010 18:30
URGENT !! 15 De la: kudika311000 21 August 2010 10:39
soacra ma scoate din minti! 210 De la: speechless 24 Iulie 2014 21:24