Setari Cookie-uri

monik

am fost inselata 6 ani de sot cu o pustoaica si acum la 31 de ani m-am indragostit si eu de un baiat mai mic cu 11 ani decat mine a fost frumos dar sunt judecata de toata lumea pt ca am inselat si eu o data si am facut-o din razbunare dar vroiam cum e sa te iubeasca cineva cu adevarat. si eu ma consider vinovata ,daca as da timpul inapoi as proceda altfel .daca este cineva in situatia asta as dori un sfat ca sa pot trece peste momentul asta pt ca toti ma judeca dar nimeni nu stie prin ce am trecut eu in ultimi ani
roxanyca
Postat pe 28 August 2011 19:49
De la: kudika427237, la data 2011-08-28 19:49:39am fost inselata 6 ani de sot cu o pustoaica si acum la 31 de ani m-am indragostit si eu de un baiat mai mic cu 11 ani decat mine a fost frumos dar sunt judecata de toata lumea pt ca am inselat si eu o data si am facut-o din razbunare dar vroiam cum e sa te iubeasca cineva cu adevarat. si eu ma consider vinovata ,daca as da timpul inapoi as proceda altfel .daca este cineva in situatia asta as dori un sfat ca sa pot trece peste momentul asta pt ca toti ma judeca dar nimeni nu stie prin ce am trecut eu in ultimi ani


parerea mea este ca trebuie sa-l inseli cu un barbat mai mare cu 11-12 ani ca sa se intoarca timpul inapoi
PUIA_40
Postat pe 28 August 2011 19:52
De la: kudika427237, la data 2011-08-28 19:49:39am fost inselata 6 ani de sot cu o pustoaica si acum la 31 de ani m-am indragostit si eu de un baiat mai mic cu 11 ani decat mine a fost frumos dar sunt judecata de toata lumea pt ca am inselat si eu o data si am facut-o din razbunare dar vroiam cum e sa te iubeasca cineva cu adevarat. si eu ma consider vinovata ,daca as da timpul inapoi as proceda altfel .daca este cineva in situatia asta as dori un sfat ca sa pot trece peste momentul asta pt ca toti ma judeca dar nimeni nu stie prin ce am trecut eu in ultimi ani


In primul rand te declar vinovata pt ca ai trait 6 ani alaturi de un tradator. In al doilea rand..nimeni nu are dreptul sa te judece, sa-si vada de treaba lor; nu trebuie sa-ti pese de parerea altora. Sa-ti fie tie bine, asta e tot ce conteaza. Sper ca l-ai lasat pe tradator si ai inceput o viata noua; daca nu, inseamna ca meriti niste calificative.
ilumax_76
Postat pe 28 August 2011 19:58
nu esti cu adevarat liber pana nu inveti ca singurul lucru care conteaza cu adevarat pe lumea asta esti tu.
rockk
Postat pe 28 August 2011 19:59
De la: kudika427237, la data 2011-08-28 19:49:39daca as da timpul inapoi as proceda altfel

cred ca toti am vrea o masina a timpului...dar pt ca nu se poate, singurul lucru pe care-l poti face, este sa inveti din greseli, sa nu le mai repeti, sa ridici capul si sa nu te intereseze ce spune x sau y...asa cum spune rock, egoismul nu dauneaza grav sanatatii
miss_darine
Postat pe 28 August 2011 20:06
De la: ilumax_76, la data 2011-08-28 19:58:18Sper ca l-ai lasat pe tradator si ai inceput o viata noua; daca nu, inseamna ca meriti niste calificative.

a aparut duru duru
miss_darine
Postat pe 28 August 2011 20:07
ce pot sa zic l-am lasat ca oricum nu ma merita dar imi e f greu pt ca nu ma intelege nimeni si atata timp cat am stat cu el mi-a spulberat si ultima farama de incredere in mine .eram un copil cand m-am casatorit si el a profitat de asta din plin
roxanyca
Postat pe 28 August 2011 20:16
nu pot sa ma gandesc doar la mine pt ca am si doi copii frum catr ma sustin si care au suferit alaturi de mine .pt ei ma simt aiurea pt ca o sa ii arate lumea cu degetul pe strada pt ce am facut eu si nu mi-am dorit asta,eu imi doream decat sa fiu si eu fericita sa vad cum e
roxanyca
Postat pe 28 August 2011 20:19
De la: kudika427237, la data 2011-08-28 20:19:16nu pot sa ma gandesc doar la mine pt ca am si doi copii frum catr ma sustin si care au suferit alaturi de mine .pt ei ma simt aiurea pt ca o sa ii arate lumea cu degetul pe strada pt ce am facut eu si nu mi-am dorit asta,eu imi doream decat sa fiu si eu fericita sa vad cum e


Lumea sa-si bage degetul undeva , apoi sa si-l bage-n gura nu sa-l indrepte catre copii tai. Hai, ridica-te si traieste-ti viata cu demnitate fara sa-ti pese de lume.
ilumax_76
Postat pe 28 August 2011 20:35
De la: kudika427237, la data 2011-08-28 19:49:39am fost inselata 6 ani de sot cu o pustoaica si acum la 31 de ani m-am indragostit si eu de un baiat mai mic cu 11 ani decat mine a fost frumos dar sunt judecata de toata lumea pt ca am inselat si eu o data si am facut-o din razbunare dar vroiam cum e sa te iubeasca cineva cu adevarat. si eu ma consider vinovata ,daca as da timpul inapoi as proceda altfel .daca este cineva in situatia asta as dori un sfat ca sa pot trece peste momentul asta pt ca toti ma judeca dar nimeni nu stie prin ce am trecut eu in ultimi ani


Nu esti un caz unic in istoria adulterelor.Este important motivul pentru care ai ajuns in situatia de a-ti insela sotul!Spui ca ai facut-o din razbunare,sa vezi ce gust are tradarea si ai constatat ca este tare dulce ,ceea ce a dus la indragostirea de acel pusti.Caci,da ,el este un pusti pe langa tine si nu stiu cum va fi in viitor,relatia voastra.Nu te judec absolut deloc,fiecare face ceea ce crede de cuviinta cu viata sa,dar vin si te intreb;de ce te-ai complacut intr-o casnicie anosta,adulterina?Ce te-a tinut langa sotul tau,cand era mult mai simplu sa te desparti de el si sa-ti vezi de drumul tauTu cunosti cel mai bine motivul! Eu una,te inteleg foarte bine,stiu cum este sa fii mintita,inselata,batjocorita,tocmai de aceea nu te judec in niciun fel!Daca ceea ce simti pentru iubitul tau,este statornic si are consistenta si prezinta un prognostic favorabil pentru voi,discutati si ajungeti la un consens.Faptul ca sotul tau s-a purtat in stilu-i caracteristic,nu trebuie sa te mai afecteze deloc!Si tu i-ai platit cu aceeasi moneda!Nu-ti ascund faptul ca nu apreciez in mod deosebit ceea ce ai facut,dar trebuie sa mergi pe calea noii iubiri,fara incarcatura negativa a casniciei tale.Iar lumea las-o in pace,oricum,ea va discuta vrute si nevrute!Ne place tuturor sa ne judecam semenii,dar doar foarte putini trateaza probleme de aceasta natura,in mod obiectiv!Reglementeaza-ti poblema din familie,nu privi inapoi,daca iubitul tau te iubeste cu adevarat-aici am oarecare dubii pentru ca, nu este suficient de matur incat sa intre intr-o relatie cu o femeie mai in varsta decat el-,mergeti pe drumul vostru,chiar daca lumea va va judeca!Aceasta este lumea in care traim!Bafta!

RAINBOWLADY
Postat pe 28 August 2011 20:36
De la: kudika427237, la data 2011-08-28 20:16:14ce pot sa zic l-am lasat ca oricum nu ma merita dar imi e f greu pt ca nu ma intelege nimeni si atata timp cat am stat cu el mi-a spulberat si ultima farama de incredere in mine .eram un copil cand m-am casatorit si el a profitat de asta din plin


hai! stai dreapta ca asa trebuie sa stea o femeie matura.nu conteaza ce a fost in trecut! acum trebuie sa fi perfecta!
PUIA_40
Postat pe 28 August 2011 20:38
De la: kudika421339, la data 2011-08-28 20:36:12
De la: kudika427237, la data 2011-08-28 19:49:39am fost inselata 6 ani de sot cu o pustoaica si acum la 31 de ani m-am indragostit si eu de un baiat mai mic cu 11 ani decat mine a fost frumos dar sunt judecata de toata lumea pt ca am inselat si eu o data si am facut-o din razbunare dar vroiam cum e sa te iubeasca cineva cu adevarat. si eu ma consider vinovata ,daca as da timpul inapoi as proceda altfel .daca este cineva in situatia asta as dori un sfat ca sa pot trece peste momentul asta pt ca toti ma judeca dar nimeni nu stie prin ce am trecut eu in ultimi ani


Nu esti un caz unic in istoria adulterelor.Este important motivul pentru care ai ajuns in situatia de a-ti insela sotul!Spui ca ai facut-o din razbunare,sa vezi ce gust are tradarea si ai constatat ca este tare dulce ,ceea ce a dus la indragostirea de acel pusti.Caci,da ,el este un pusti pe langa tine si nu stiu cum va fi in viitor,relatia voastra.Nu te judec absolut deloc,fiecare face ceea ce crede de cuviinta cu viata sa,dar vin si te intreb;de ce te-ai complacut intr-o casnicie anosta,adulterina?Ce te-a tinut langa sotul tau,cand era mult mai simplu sa te desparti de el si sa-ti vezi de drumul tauTu cunosti cel mai bine motivul! Eu una,te inteleg foarte bine,stiu cum este sa fii mintita,inselata,batjocorita,tocmai de aceea nu te judec in niciun fel!Daca ceea ce simti pentru iubitul tau,este statornic si are consistenta si prezinta un prognostic favorabil pentru voi,discutati si ajungeti la un consens.Faptul ca sotul tau s-a purtat in stilu-i caracteristic,nu trebuie sa te mai afecteze deloc!Si tu i-ai platit cu aceeasi moneda!Nu-ti ascund faptul ca nu apreciez in mod deosebit ceea ce ai facut,dar trebuie sa mergi pe calea noii iubiri,fara incarcatura negativa a casniciei tale.Iar lumea las-o in pace,oricum,ea va discuta vrute si nevrute!Ne place tuturor sa ne judecam semenii,dar doar foarte putini trateaza probleme de aceasta natura,in mod obiectiv!Reglementeaza-ti poblema din familie,nu privi inapoi,daca iubitul tau te iubeste cu adevarat-aici am oarecare dubii pentru ca, nu este suficient de matur incat sa intre intr-o relatie cu o femeie mai in varsta decat el-,mergeti pe drumul vostru,chiar daca lumea va va judeca!Aceasta este lumea in care traim!Bafta!



nici eu nu cred ca tanarul amant isi da seama in ce se baga .e a fost incantat de aspectul tineresc si de fragilitatea femeii .
PUIA_40
Postat pe 28 August 2011 20:41
am terminat relatia cu baiatul respectiv pt ca stiam ca vom suferii mai rau mai tarziu .incerc sa imi vad de viata mea dar e f greu pt ca nu am sprijin moral din partea nimanui .am luptat de una singura mereu ,dar acum simt ca ma prabubasesc si nu am forta sa merg mai departe oricat am incercat. m-am izolat in casa si nu am prietene cu ,care sa ies sa pot schimba o vorba sa mai uit .stau aproape toata ziua in casa si daca ies ,ies cu copii .
roxanyca
Postat pe 28 August 2011 20:43
De la: kudika427237, la data 2011-08-28 20:43:12am terminat relatia cu baiatul respectiv pt ca stiam ca vom suferii mai rau mai tarziu .incerc sa imi vad de viata mea dar e f greu pt ca nu am sprijin moral din partea nimanui .am luptat de una singura mereu ,dar acum simt ca ma prabubasesc si nu am forta sa merg mai departe oricat am incercat. m-am izolat in casa si nu am prietene cu ,care sa ies sa pot schimba o vorba sa mai uit .stau aproape toata ziua in casa si daca ies ,ies cu copii .


o sa-ti oferim noi sprijin moral daca e nevoie
PUIA_40
Postat pe 28 August 2011 20:44
De la: kudika427237, la data 2011-08-28 20:43:12am terminat relatia cu baiatul respectiv pt ca stiam ca vom suferii mai rau mai tarziu .incerc sa imi vad de viata mea dar e f greu pt ca nu am sprijin moral din partea nimanui .am luptat de una singura mereu ,dar acum simt ca ma prabubasesc si nu am forta sa merg mai departe oricat am incercat. m-am izolat in casa si nu am prietene cu ,care sa ies sa pot schimba o vorba sa mai uit .stau aproape toata ziua in casa si daca ies ,ies cu copii .

copii vor fi motorul tau pt o perioada, ei sunt cei care te vor scoate din depresie (sper)...si kudika este o alternativa, dar nu pe termen lung...pt ca da dependenta
miss_darine
Postat pe 28 August 2011 20:49
De la: kudika427237, la data 2011-08-28 20:43:12am terminat relatia cu baiatul respectiv pt ca stiam ca vom suferii mai rau mai tarziu .incerc sa imi vad de viata mea dar e f greu pt ca nu am sprijin moral din partea nimanui .am luptat de una singura mereu ,dar acum simt ca ma prabubasesc si nu am forta sa merg mai departe oricat am incercat. m-am izolat in casa si nu am prietene cu ,care sa ies sa pot schimba o vorba sa mai uit .stau aproape toata ziua in casa si daca ies ,ies cu copii .



Ai doi copii,Dumnezeule,tu nu iti dai seama ce bogatie ai langa tine si anume pe copiii tai!Ei cresc si te vor sprijini intotdeauna!Fa-ti prietene,nu te lamenta,nu esti singura femeie care a gresit in acest fel,o sa-ti gasesti intr-o buna zi si acel suflet care va fi unul cu al tau.Nu dispera,priveste si primeste viata asa cum ti-o da destinul,prin suferinta ne vindecam de tot ceea ce este vremelnic in noi!Tu trebuie sa intelegi un singur lucru;nu esti singura pe acest pamant,ai copiii si trbuie sa privesti optimist ,inainte ,nu in urma !Nu ai servici?Este important ca in aceste momente sa ai si alte preocupari,care sa te scoata din acest sevraj depresiv!Nu fi pesimista si ia tot ceea ce iti este daruit zilnic,ca pe un dar nepretuit!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 August 2011 20:52
De la: kudika421339, la data 2011-08-28 20:52:31
De la: kudika427237, la data 2011-08-28 20:43:12am terminat relatia cu baiatul respectiv pt ca stiam ca vom suferii mai rau mai tarziu .incerc sa imi vad de viata mea dar e f greu pt ca nu am sprijin moral din partea nimanui .am luptat de una singura mereu ,dar acum simt ca ma prabubasesc si nu am forta sa merg mai departe oricat am incercat. m-am izolat in casa si nu am prietene cu ,care sa ies sa pot schimba o vorba sa mai uit .stau aproape toata ziua in casa si daca ies ,ies cu copii .



Ai doi copii,Dumnezeule,tu nu iti dai seama ce bogatie ai langa tine si anume pe copiii tai!Ei cresc si te vor sprijini intotdeauna!Fa-ti prietene,nu te lamenta,nu esti singura femeie care a gresit in acest fel,o sa-ti gasesti intr-o buna zi si acel suflet care va fi unul cu al tau.Nu dispera,priveste si primeste viata asa cum ti-o da destinul,prin suferinta ne vindecam de tot ceea ce este vremelnic in noi!Tu trebuie sa intelegi un singur lucru;nu esti singura pe acest pamant,ai copiii si trbuie sa privesti optimist ,inainte ,nu in urma !Nu ai servici?Este important ca in aceste momente sa ai si alte preocupari,care sa te scoata din acest sevraj depresiv!Nu fi pesimista si ia tot ceea ce iti este daruit zilnic,ca pe un dar nepretuit!


si sa nu uite ca barbatul trebuie sa fie mai in varsta daca vrea sa fie linistita in bratele lui
PUIA_40
Postat pe 28 August 2011 20:58
multumesc mult tuturor caror mi-au ridicat moralul pt ca e f important pt mine sa stiu ca mai sunt si oameni care nu judeca si nu arunca cu vb urate .in seara asta cred ca am sa dorm mult mai linistita si maine am sa fiu mai increzatoare in fortele proprii. multumesc mult celor care le-a pasat putin de problema mea ,nici nu stiti cat bine mi-ati facut
roxanyca
Postat pe 28 August 2011 21:11
De la: kudika427237, la data 2011-08-28 21:11:35multumesc mult tuturor caror mi-au ridicat moralul pt ca e f important pt mine sa stiu ca mai sunt si oameni care nu judeca si nu arunca cu vb urate .in seara asta cred ca am sa dorm mult mai linistita si maine am sa fiu mai increzatoare in fortele proprii. multumesc mult celor care le-a pasat putin de problema mea ,nici nu stiti cat bine mi-ati facut


cu placere! te mai asteptam pe aici sa vorbim pe viitor
PUIA_40
Postat pe 28 August 2011 21:13
De la: kudika427237, la data 2011-08-28 21:11:35multumesc mult tuturor caror mi-au ridicat moralul pt ca e f important pt mine sa stiu ca mai sunt si oameni care nu judeca si nu arunca cu vb urate .in seara asta cred ca am sa dorm mult mai linistita si maine am sa fiu mai increzatoare in fortele proprii. multumesc mult celor care le-a pasat putin de problema mea ,nici nu stiti cat bine mi-ati facut


Capul sus,treci peste toate grijile zambind,stiu ca este foarte greu,dar nu imposibil!Durerile te calesc,te fac mai puternic!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 August 2011 21:15
De la: kudika421339, la data 2011-08-28 21:15:00
De la: kudika427237, la data 2011-08-28 21:11:35multumesc mult tuturor caror mi-au ridicat moralul pt ca e f important pt mine sa stiu ca mai sunt si oameni care nu judeca si nu arunca cu vb urate .in seara asta cred ca am sa dorm mult mai linistita si maine am sa fiu mai increzatoare in fortele proprii. multumesc mult celor care le-a pasat putin de problema mea ,nici nu stiti cat bine mi-ati facut


Capul sus,treci peste toate grijile zambind,stiu ca este foarte greu,dar nu imposibil!Durerile te calesc,te fac mai puternic!


hai nu exagera! aaa! cu un tanar mai mic cu un deceniu cred ca e foarte dureros te caleste foarte tare!
PUIA_40
Postat pe 28 August 2011 21:17
De la: dia_dis2010, la data 2011-08-28 20:58:50si sa nu uite ca barbatul trebuie sa fie mai in varsta daca vrea sa fie linistita in bratele lui

Hmm... am auzit ca Irinel ar fi liber din nou...
Armain
Postat pe 28 August 2011 21:18
De la: Armain, la data 2011-08-28 21:18:26
De la: dia_dis2010, la data 2011-08-28 20:58:50si sa nu uite ca barbatul trebuie sa fie mai in varsta daca vrea sa fie linistita in bratele lui

Hmm... am auzit ca Irinel ar fi liber din nou...

si tariceanu
PUIA_40
Postat pe 28 August 2011 21:19
De la: dia_dis2010, la data 2011-08-28 21:19:51
De la: Armain, la data 2011-08-28 21:18:26
De la: dia_dis2010, la data 2011-08-28 20:58:50si sa nu uite ca barbatul trebuie sa fie mai in varsta daca vrea sa fie linistita in bratele lui

Hmm... am auzit ca Irinel ar fi liber din nou...

si tariceanu


Railor,nu fiti superficiali,va rog!Cum ati fi procedat daca ati fi fost in locul ei?
RAINBOWLADY
Postat pe 28 August 2011 21:23
De la: dia_dis2010, la data 2011-08-28 21:17:48
De la: kudika421339, la data 2011-08-28 21:15:00
De la: kudika427237, la data 2011-08-28 21:11:35multumesc mult tuturor caror mi-au ridicat moralul pt ca e f important pt mine sa stiu ca mai sunt si oameni care nu judeca si nu arunca cu vb urate .in seara asta cred ca am sa dorm mult mai linistita si maine am sa fiu mai increzatoare in fortele proprii. multumesc mult celor care le-a pasat putin de problema mea ,nici nu stiti cat bine mi-ati facut


Capul sus,treci peste toate grijile zambind,stiu ca este foarte greu,dar nu imposibil!Durerile te calesc,te fac mai puternic!


hai nu exagera! aaa! cu un tanar mai mic cu un deceniu cred ca e foarte dureros te caleste foarte tare!


Ce invidios esti,dupa atitudine,sigur esti barbat!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 August 2011 21:24
acum facand o gluma...nu credet-ti ca e prea mult sa trec de la un cocosel fraged la un cocos prea batran .?... http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/50806.html#nu cred ca am sa mai am o relatie in viitorul apopiat dar atunci cand va fi ,va fi cu cineva care sa nma merite si cred ca mai apropiat ca varsta
roxanyca
Postat pe 28 August 2011 21:27
oricum va multumesc pt sustinere si sfsturi sunteti niste draguti ,ms mult
roxanyca
Postat pe 28 August 2011 21:29
Toata puterea este la tine pentru a putea merge mai departe! Totul depinde numai de tine si de rationamentul tau de femeie adulta, mama si sotie !
Am toata increderea ca vei depasi momentul cu multa demnitate!
rondina
Postat pe 28 August 2011 21:30
De la: kudika427237, la data 2011-08-28 21:27:29acum facand o gluma...nu credet-ti ca e prea mult sa trec de la un cocosel fraged la un cocos prea batran .?... http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/50806.html#nu cred ca am sa mai am o relatie in viitorul apopiat dar atunci cand va fi ,va fi cu cineva care sa nma merite si cred ca mai apropiat ca varsta


Bine ca in sfarsit ai luat o decizie inteleapta!Vezi,deja,cativa te ironizeaza in legatura cu acea escapada amoroasa pe care ai avut-o cu acel tanar!Sincer,nici eu nu pun prea mult accent pe trainicia a astfel de iubiri!Aventura, da,dar ceva puternic, nu!Ia lucrurile asa cum sunt si fii selectiva pe viitor!Bafta si multa liniste interioara!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 August 2011 21:33
stiu ca barbatii or sa ma urasca dar cred ca sotul meu a merit-o si fata de el nu ma simt vinovata deloc ma simt vinovata fata de copii ,familie si fata de mine dar el chiar o merita . pt el a fost ca o lovitura sub centura mai ales ca pustul arata f bn si l-am inselat acasa la noi .cred ca l-am lovit in orgoliu ,dar asta e el ma umilit cu nenorocita aia 6 ani si am indurat fara sa stie nici macar parintii mei am fost singura si am rezistat .acum e randul lui sa sufere
roxanyca
Postat pe 28 August 2011 21:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Multa suferinta.... 41 De la: kudika318477 22 Decembrie 2010 01:01
vreau sa ma razbun... 51 De la: Fly2Freedom 6 Februarie 2011 20:50
DILEMA, MARE DILEMA! bune-ar fi niste pareri... 43 De la: onnyta 29 Februarie 2008 14:25
Bunaaaaa!!! 37 De la: Tharr 30 Octombrie 2010 15:37
infidelitatea cand cealalta stie 103 De la: miha3dana 6 Septembrie 2009 18:51