Setari Cookie-uri

hello,

De ceva vreme de cand mi se intampla asta nu ma pot concentra deloc, asa ca m-am gandit sa va cer un sfat, poate evdeti lucrurile din alta perspectiva decat mine...Am o problema in relatia de cuplu. Sunt impreuna cu prietenul meu de 2 ani aproape si un an de zile am stat impreuna in strainatate, Acolo ne-am reinceput relatia, noi am ami fost impreuna in trecut , dar ne-am despartit. A fost o perioada superba , am decsoperit un om minunat si se comporta extraordinar cu mine. Probabil pt ca era singur fara familie sau anturaj. Revenind in tara la inceputul anului lucrurile s-au schimbat, sau cel putin asa mi s-au parut mie. Eu am devenit cicalitoare , agasanta si stresanta si automat am inceput sa ne certam. Totul a culminat cd am gasit o serie de mesaje pe facebook la el catre vreo 7 10 tipe pe care le complimenta si le invita sa se cunoasca.Era surprinzator ce citeam aceleasi cuvinte dulci. Inteleg ca disc cu mine erau dificile, reprosuri si certuri , dar asta nu cred k justifica. Am vb , i-am propus sa ne desp si a spus ca nu, ca ma iuebeste, doar ca nu mai imi agreeaza comportamentul. Pe langa acest aspect se poarta okey u mine si simt a ma iubeste prin gesturi si restul. Recent este si gelos din cauza unui baiat care ma place ft mult, mai mult chiar a vazut mesaje pe facebook de la el si in telefon, a da si se muta sa lucreze langa mine. Nu am nimic de ascuns si il il iubesc mult, dar cu singuranta il priveste ca pe o amenintare. Eu oricum ii ofer ft multa atentie si trec ft usor peste toate. Chiar nu stiu cum sa abordez situatia sau cum sa ma comport s afie bine...voi ce spuneti?
Multumesc si o saptamana de tot rasul:)))pups
aaalinawtf
Postat pe 30 August 2011 09:33
De la: Drialuv, la data 2011-08-30 09:33:56De ceva vreme de cand mi se intampla asta nu ma pot concentra deloc, asa ca m-am gandit sa va cer un sfat, poate evdeti lucrurile din alta perspectiva decat mine...Am o problema in relatia de cuplu. Sunt impreuna cu prietenul meu de 2 ani aproape si un an de zile am stat impreuna in strainatate, Acolo ne-am reinceput relatia, noi am ami fost impreuna in trecut , dar ne-am despartit. A fost o perioada superba , am decsoperit un om minunat si se comporta extraordinar cu mine. Probabil pt ca era singur fara familie sau anturaj. Revenind in tara la inceputul anului lucrurile s-au schimbat, sau cel putin asa mi s-au parut mie. Eu am devenit cicalitoare , agasanta si stresanta si automat am inceput sa ne certam. Totul a culminat cd am gasit o serie de mesaje pe facebook la el catre vreo 7 10 tipe pe care le complimenta si le invita sa se cunoasca.Era surprinzator ce citeam aceleasi cuvinte dulci. Inteleg ca disc cu mine erau dificile, reprosuri si certuri , dar asta nu cred k justifica. Am vb , i-am propus sa ne desp si a spus ca nu, ca ma iuebeste, doar ca nu mai imi agreeaza comportamentul. Pe langa acest aspect se poarta okey u mine si simt a ma iubeste prin gesturi si restul. Recent este si gelos din cauza unui baiat care ma place ft mult, mai mult chiar a vazut mesaje pe facebook de la el si in telefon, a da si se muta sa lucreze langa mine. Nu am nimic de ascuns si il il iubesc mult, dar cu singuranta il priveste ca pe o amenintare. Eu oricum ii ofer ft multa atentie si trec ft usor peste toate. Chiar nu stiu cum sa abordez situatia sau cum sa ma comport s afie bine...voi ce spuneti?
Multumesc si o saptamana de tot rasul:)))pups


" Eu am devenit cicalitoare , agasanta si stresanta si automat am inceput sa ne certam. "
"Eu oricum ii ofer ft multa atentie si trec ft usor peste toate"

Mie imi da cu virgula,tie nu?
Barbie30_
Postat pe 30 August 2011 09:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o idee???va rog eu mult 15 De la: bruneta21 3 Mai 2009 02:12
Prinsa intre doua iubiri 36 De la: kudika320056 6 Septembrie 2010 17:18
Ma mintit si nu stiu ce sa fac 15 De la: pope1882 2 Septembrie 2009 09:58
Un sfat, va rog!!! Nu vreau sa va plictisesc... 12 De la: kudika172385 31 Mai 2010 09:44
Am nevoie de un sfat!!!Va rog!!! 7 De la: kudika_9779 1 Iulie 2012 22:13