Setari Cookie-uri

Prea geloasa...sau nu?

Cel mai bine ar fi sa ii "arati exact ce simti". Poti sa il pui in situatia sa simta cat de bine e sa iesi si sa ajuti si tu un alt baiat.Spunei ca azi,de exemplu l-ai ajuat pe baiatul "x"cu o problema,maine,ca l-ai ajuat pe "x" cu alta problema si tot asa pana vei vedea cum reactioneaza si sa vada si el cum e.
kudika50ani
Postat pe 14 Septembrie 2011 21:21
Stai si tu mai des si mai mult pe la el, vezi ce se-ntampla. Sau si mai bine daca tot sunteti asa legati financiar propune-i sa stati impreuna.
kudika_pudika
Postat pe 14 Septembrie 2011 22:33
mai inainte l-am rugat sa ma duca la sala...ce credeti ca a zis? ca ma duc sa imi clatesc ochii la sala? ca sigur sunt numai barbati acolo, si ma duc poate poate prind ceva. Si am impresia ca ma copiaza...Oricum, a venit sa ma ia sa ma duca la sala....si am ajuns la o terasa in aer liber pe acoperisul unei cladiri. M-am hotarat sa ii spun tot ce am pe suflet, sa ma descarc, si dupa aceea sa las lucrurile asa, si sa vad ce efect a avut "spovedania" mea. Bineinteles ca nu prea i-a convenit sa discute despre asta, dar m-a ascultat. L-am intrebat ce ar face daca intr-o zi i-as cere sa ne uitam la un film la el acasa, si el a zis ca ce, la mine nu putem? Si i-am zis ca eu vreau la el. A spus ca ar fi urat fata de ea, ca ea nu merge cu barbati acasa, etc. Si atunci i-am zis ca mi-a promis ca se va muta. Spune ca ii e greu, ca nu imi dau seama ce inseamna sa se mute, si ca nu prea vrea sa se mute, ca lui ii place cum suntem acum, ca e bine asa deocamdata, si ca la un moment dat, ne vom muta impreuna, dar tb sa mai astept. Mi-am propus ca de maine sa nu il mai intreb mereu unde este, ce face, etc, si sa nu il mai sun asa des. Poate il stresez...nu stiu. I-am si spus, nu o sa te mai sun mereu, te las sa vad ce faci, si cand voi simti ca am ajuns la capatul puterilor, pur si simplu voi spune gata, stop.
rox_sb
Postat pe 14 Septembrie 2011 23:48
De la: ilumax_76, la data 2011-09-14 21:03:55Citesc ce mai scrie Roxi si imi creste pulsul de nervi. Imi pare rau dar eu nu consider normala situatia asta. E ceva putred la mijloc. Oare sa fie el atat de nemernic si tu atat de naiva?


Nici eu nu o consider normala...si sunt atat de suparata pe situatia asta incat nu mai realizez daca ceea ce fac e bine...de aceea am apelat la forum...aveam nevoie si de parerea altora....din exterior...
rox_sb
Postat pe 15 Septembrie 2011 00:10
De la: ilumax_76, la data 2011-09-14 21:07:36App...esti frumoasa! Ai grija de inimioara ta!


multumesc frumos
rox_sb
Postat pe 15 Septembrie 2011 00:13
Mdea, pare din tot ce spui ca cealalta ii e amanta. Cel putin asa mi se pare mie :(
Daca vroia neaparat sa se mute, se muta pana acum.
kudika_pudika
Postat pe 15 Septembrie 2011 15:08
De la: rox_sb, la data 2011-09-14 23:48:33mai inainte l-am rugat sa ma duca la sala...ce credeti ca a zis? ca ma duc sa imi clatesc ochii la sala? ca sigur sunt numai barbati acolo, si ma duc poate poate prind ceva. Si am impresia ca ma copiaza...Oricum, a venit sa ma ia sa ma duca la sala....si am ajuns la o terasa in aer liber pe acoperisul unei cladiri. M-am hotarat sa ii spun tot ce am pe suflet, sa ma descarc, si dupa aceea sa las lucrurile asa, si sa vad ce efect a avut "spovedania" mea. Bineinteles ca nu prea i-a convenit sa discute despre asta, dar m-a ascultat. L-am intrebat ce ar face daca intr-o zi i-as cere sa ne uitam la un film la el acasa, si el a zis ca ce, la mine nu putem? Si i-am zis ca eu vreau la el. A spus ca ar fi urat fata de ea, ca ea nu merge cu barbati acasa, etc. Si atunci i-am zis ca mi-a promis ca se va muta. Spune ca ii e greu, ca nu imi dau seama ce inseamna sa se mute, si ca nu prea vrea sa se mute, ca lui ii place cum suntem acum, ca e bine asa deocamdata, si ca la un moment dat, ne vom muta impreuna, dar tb sa mai astept. Mi-am propus ca de maine sa nu il mai intreb mereu unde este, ce face, etc, si sa nu il mai sun asa des. Poate il stresez...nu stiu. I-am si spus, nu o sa te mai sun mereu, te las sa vad ce faci, si cand voi simti ca am ajuns la capatul puterilor, pur si simplu voi spune gata, stop.


Nici acum,dupa discutia ,ce ai avut-o cu el,nu ai realizat ceea ce se intampla in realitate?Esti prea naiva!Problema este ,ca tu ai contribuit cu finante in cadrul societatii lui si este foarte greu acum,sa te separi de el!Exista riscul ca el sa nu fie de acord sa-ti returneze banii investiti de tine pentru ca actele societatii sunt pe numele lui?Tu,cand i-ai dat suma respectiva de bani,ai incheiat vreun act notarial cu el?Cred ca nu!Mie imi pare ,ca domnul profita de tine si din punct de vedere financiar,tu, fiind credula ,i-ai acordat prea multa incredere!Este clar,el nu vrea sa se mute,nu vrea sa vizioneze noaptea,filme la el,ci la tine,etc,lui ii este comod cum se prezinta acum situatia,nu stiu ce dovezi mai vrei in plus fata de cele ce ti le-a dat pana acum iubitul tau!Te poti retrage linistita din afacere,chiar cu riscul de a pierde suma de bani investita! Relatia o poti incheia,caci nu prezinta nicio garantie pentru tine si iti poti relua activitatea de una singura!
RAINBOWLADY
Postat pe 15 Septembrie 2011 15:42
De la: kudika_pudika, la data 2011-09-15 15:08:36Mdea, pare din tot ce spui ca cealalta ii e amanta. Cel putin asa mi se pare mie :(
Daca vroia neaparat sa se mute, se muta pana acum.


Eu am alta parere. Cea de acasa ii e concubina si Roxi e amanta
ilumax_76
Postat pe 15 Septembrie 2011 15:47
De la: ilumax_76, la data 2011-09-15 15:47:22
De la: kudika_pudika, la data 2011-09-15 15:08:36Mdea, pare din tot ce spui ca cealalta ii e amanta. Cel putin asa mi se pare mie :(
Daca vroia neaparat sa se mute, se muta pana acum.


Eu am alta parere. Cea de acasa ii e concubina si Roxi e amanta

si cum as putea fi eu amanta, cand eu am fost la parintii lui de o gramada de ori cu el, parintii lui sunt niste oameni f buni, ma iubesc, ma considera nora lor.
rox_sb
Postat pe 16 Septembrie 2011 00:03
De la: kudika421339, la data 2011-09-15 15:42:38
De la: rox_sb, la data 2011-09-14 23:48:33mai inainte l-am rugat sa ma duca la sala...ce credeti ca a zis? ca ma duc sa imi clatesc ochii la sala? ca sigur sunt numai barbati acolo, si ma duc poate poate prind ceva. Si am impresia ca ma copiaza...Oricum, a venit sa ma ia sa ma duca la sala....si am ajuns la o terasa in aer liber pe acoperisul unei cladiri. M-am hotarat sa ii spun tot ce am pe suflet, sa ma descarc, si dupa aceea sa las lucrurile asa, si sa vad ce efect a avut "spovedania" mea. Bineinteles ca nu prea i-a convenit sa discute despre asta, dar m-a ascultat. L-am intrebat ce ar face daca intr-o zi i-as cere sa ne uitam la un film la el acasa, si el a zis ca ce, la mine nu putem? Si i-am zis ca eu vreau la el. A spus ca ar fi urat fata de ea, ca ea nu merge cu barbati acasa, etc. Si atunci i-am zis ca mi-a promis ca se va muta. Spune ca ii e greu, ca nu imi dau seama ce inseamna sa se mute, si ca nu prea vrea sa se mute, ca lui ii place cum suntem acum, ca e bine asa deocamdata, si ca la un moment dat, ne vom muta impreuna, dar tb sa mai astept. Mi-am propus ca de maine sa nu il mai intreb mereu unde este, ce face, etc, si sa nu il mai sun asa des. Poate il stresez...nu stiu. I-am si spus, nu o sa te mai sun mereu, te las sa vad ce faci, si cand voi simti ca am ajuns la capatul puterilor, pur si simplu voi spune gata, stop.


Nici acum,dupa discutia ,ce ai avut-o cu el,nu ai realizat ceea ce se intampla in realitate?Esti prea naiva!Problema este ,ca tu ai contribuit cu finante in cadrul societatii lui si este foarte greu acum,sa te separi de el!Exista riscul ca el sa nu fie de acord sa-ti returneze banii investiti de tine pentru ca actele societatii sunt pe numele lui?Tu,cand i-ai dat suma respectiva de bani,ai incheiat vreun act notarial cu el?Cred ca nu!Mie imi pare ,ca domnul profita de tine si din punct de vedere financiar,tu, fiind credula ,i-ai acordat prea multa incredere!Este clar,el nu vrea sa se mute,nu vrea sa vizioneze noaptea,filme la el,ci la tine,etc,lui ii este comod cum se prezinta acum situatia,nu stiu ce dovezi mai vrei in plus fata de cele ce ti le-a dat pana acum iubitul tau!Te poti retrage linistita din afacere,chiar cu riscul de a pierde suma de bani investita! Relatia o poti incheia,caci nu prezinta nicio garantie pentru tine si iti poti relua activitatea de una singura!

pai, cred ca ma straduiesc fooooaaaarte tare sa ii gasesc scuze pt orice. Ma gandesc ca nici eu nu sunt perfecta, si lucrurile nu au fost mereu asa. Adica pana sa deschid magazinul, el singur a spus ca o sa isi caute sa se mute, ba chiar sa ne mutam impreuna. Lucrurile s-au cam denaturat in momentul in care am inceput eu sa fiu foarte suspicioasa (de multe ori nici nu realizez), si sa il stresez. Astazi lucrurile au stat altfel, cred ca discutia de aseara a fost buna totusi...nu am mai fost asa tensionati, a fost mult mai dragastos...cred ca totusi ii pare rau ca situatia este de asa natura incat ne face rau
rox_sb
Postat pe 16 Septembrie 2011 00:15
De la: rox_sb, la data 2011-09-16 00:03:21
De la: ilumax_76, la data 2011-09-15 15:47:22
De la: kudika_pudika, la data 2011-09-15 15:08:36Mdea, pare din tot ce spui ca cealalta ii e amanta. Cel putin asa mi se pare mie :(
Daca vroia neaparat sa se mute, se muta pana acum.


Eu am alta parere. Cea de acasa ii e concubina si Roxi e amanta

si cum as putea fi eu amanta, cand eu am fost la parintii lui de o gramada de ori cu el, parintii lui sunt niste oameni f buni, ma iubesc, ma considera nora lor.


Pai sunt doua variante:

1. Cealalta e o fosta iubita ( concubina) si a parasit-o cand te-a intalnit pe tine. Acum ii este mila sa o lase "neprotejata" cu un salariu de educatoare. Cand s-a rupt relatia dintre ei doi, probabil ea i-a spus lui sa nu o umileasca si mai mult aducandu-te pe tine acasa.

2. A doua varianta ar fi ca ei doi sa aiba o intelegere, sa fie in continuare impreuna, el promitandu-i ca dupa ce obtine de la tine ceea ce are nevoie...totul va reveni la normal. Eu, daca as avea un coleg de apartament si ar veni prietena lui pe acolo, as saluta-o si as invita-o la o cafea..asa ca intre fete. M-as imprieteni cu ea; pe cand colega are o atitudine destul de rece fata de tine
ilumax_76
Postat pe 16 Septembrie 2011 05:30
m-am gandit la varianta a 2-a, in sensul in care ea stie de mine, dar se multumeste sa primeasca si ea "ceva". Nu prea imi place sa ma gandesc la asa ceva...eu personal urasc infidelitatea si minciuna. Eu daca as calca stramb nici cu as putea sa il mai privesc in ochi. Mi-ar fi rusine si scarba de mine...acelasi lucru l-as simti daca el mi-ar fi infidel. nu as putea sa il mai primesc langa mine.
rox_sb
Postat pe 16 Septembrie 2011 10:06
ideea este ca prefer varianta 1
rox_sb
Postat pe 16 Septembrie 2011 10:14
De la: ilumax_76, la data 2011-09-15 15:47:22
De la: kudika_pudika, la data 2011-09-15 15:08:36Mdea, pare din tot ce spui ca cealalta ii e amanta. Cel putin asa mi se pare mie :(
Daca vroia neaparat sa se mute, se muta pana acum.


Eu am alta parere. Cea de acasa ii e concubina si Roxi e amanta

Se prea poate, insa inteleg ca fata asta stie de Roxi, Roxi nu stie de ea.

Oricum, macar "friends with benefits" tot sunt.
kudika_pudika
Postat pe 16 Septembrie 2011 12:58
ce mi-ar place sa o "prind" odata la "povesti"
rox_sb
Postat pe 16 Septembrie 2011 13:14
De la: rox_sb, la data 2011-09-16 13:14:22 ce mi-ar place sa o "prind" odata la "povesti"



Ei,gata,te-ai incins,ai nervi?Fii inteleapta,draga,nu o lua pe aratura!Povestea ta o sa ajunga un foileton,nu gluma! Ti se dau fel si fel de sfaturi,tu ai inteles ceva din ele?Nu ai s-o "prinzi" pe doamna respectiva,nicioadata, la povesti,ea este bine pozitionata in trio-ul vostru!Eu raman la convingerea,ca esti prea credula!Mai departe,faci ceea ce crezi ca este mai bine pentru tine!Pe de o parte,iti inteleg nedumerirea si frustrarea,asa se intampla cand femeile iubesc foarte mult,uita de ratiune,inima este singura care dirijeaza in relatiile lor!Sa ai o zi buna!
RAINBOWLADY
Postat pe 16 Septembrie 2011 13:31
De la: ilumax_76, la data 2011-09-16 05:30:50
De la: rox_sb, la data 2011-09-16 00:03:21
De la: ilumax_76, la data 2011-09-15 15:47:22
De la: kudika_pudika, la data 2011-09-15 15:08:36Mdea, pare din tot ce spui ca cealalta ii e amanta. Cel putin asa mi se pare mie :(
Daca vroia neaparat sa se mute, se muta pana acum.


Eu am alta parere. Cea de acasa ii e concubina si Roxi e amanta

si cum as putea fi eu amanta, cand eu am fost la parintii lui de o gramada de ori cu el, parintii lui sunt niste oameni f buni, ma iubesc, ma considera nora lor.


Pai sunt doua variante:

1. Cealalta e o fosta iubita ( concubina) si a parasit-o cand te-a intalnit pe tine. Acum ii este mila sa o lase "neprotejata" cu un salariu de educatoare. Cand s-a rupt relatia dintre ei doi, probabil ea i-a spus lui sa nu o umileasca si mai mult aducandu-te pe tine acasa.

2. A doua varianta ar fi ca ei doi sa aiba o intelegere, sa fie in continuare impreuna, el promitandu-i ca dupa ce obtine de la tine ceea ce are nevoie...totul va reveni la normal. Eu, daca as avea un coleg de apartament si ar veni prietena lui pe acolo, as saluta-o si as invita-o la o cafea..asa ca intre fete. M-as imprieteni cu ea; pe cand colega are o atitudine destul de rece fata de tine


Cred ca ai dreptate in ce ai scris...si tind sa cred ca a doua vearianta este valabila...asa ca ai grija, e posibil sa stea cu tine doar pentru bani si inca a continuat relatia ca sa nu simti tu asta...nu este normal sa nu te duca acasa la el sa te uiti la un film, puteti sa va uitati in 3...daca ei nu au nimic mai mult decat aicitie, cat despre parintii lui...ti-au zis ca esti a doua pe care au cunoscut-o, daca prima este colega lui de camera? iar el le-a spus parintilor ca nu mai este cu ea si ca este cu tine doar ca sa prinzi tu incredere in el???
Parerea mea este ca ar trebui sa-i spui ca relatia voastra a evoluat si iti doresti mai mult...vrei sa locuitit impreuna, dorinta ta trebuie sa conteze pt el daca are sentimente pt tn...da-i un ultimatum, de obicei barbatii sunt foarte orgoliosi, nu suporta sa fie parasiti, iar cand iubesc se intorc singuri ca niste catelusi credinciosi
matzu_2005
Postat pe 16 Septembrie 2011 13:32
De la: matzu_2005, la data 2011-09-16 13:32:22
De la: ilumax_76, la data 2011-09-16 05:30:50
De la: rox_sb, la data 2011-09-16 00:03:21
De la: ilumax_76, la data 2011-09-15 15:47:22
De la: kudika_pudika, la data 2011-09-15 15:08:36Mdea, pare din tot ce spui ca cealalta ii e amanta. Cel putin asa mi se pare mie :(
Daca vroia neaparat sa se mute, se muta pana acum.


Eu am alta parere. Cea de acasa ii e concubina si Roxi e amanta

si cum as putea fi eu amanta, cand eu am fost la parintii lui de o gramada de ori cu el, parintii lui sunt niste oameni f buni, ma iubesc, ma considera nora lor.


Pai sunt doua variante:

1. Cealalta e o fosta iubita ( concubina) si a parasit-o cand te-a intalnit pe tine. Acum ii este mila sa o lase "neprotejata" cu un salariu de educatoare. Cand s-a rupt relatia dintre ei doi, probabil ea i-a spus lui sa nu o umileasca si mai mult aducandu-te pe tine acasa.

2. A doua varianta ar fi ca ei doi sa aiba o intelegere, sa fie in continuare impreuna, el promitandu-i ca dupa ce obtine de la tine ceea ce are nevoie...totul va reveni la normal. Eu, daca as avea un coleg de apartament si ar veni prietena lui pe acolo, as saluta-o si as invita-o la o cafea..asa ca intre fete. M-as imprieteni cu ea; pe cand colega are o atitudine destul de rece fata de tine


Cred ca ai dreptate in ce ai scris...si tind sa cred ca a doua vearianta este valabila...asa ca ai grija, e posibil sa stea cu tine doar pentru bani si inca a continuat relatia ca sa nu simti tu asta...nu este normal sa nu te duca acasa la el sa te uiti la un film, puteti sa va uitati in 3...daca ei nu au nimic mai mult decat aicitie, cat despre parintii lui...ti-au zis ca esti a doua pe care au cunoscut-o, daca prima este colega lui de camera? iar el le-a spus parintilor ca nu mai este cu ea si ca este cu tine doar ca sa prinzi tu incredere in el???
Parerea mea este ca ar trebui sa-i spui ca relatia voastra a evoluat si iti doresti mai mult...vrei sa locuitit impreuna, dorinta ta trebuie sa conteze pt el daca are sentimente pt tn...da-i un ultimatum, de obicei barbatii sunt foarte orgoliosi, nu suporta sa fie parasiti, iar cand iubesc se intorc singuri ca niste catelusi credinciosi


se intorc la nevasta sau la amanta?!
kiss_my_ass
Postat pe 16 Septembrie 2011 14:07
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-16 14:07:59
De la: matzu_2005, la data 2011-09-16 13:32:22
De la: ilumax_76, la data 2011-09-16 05:30:50
De la: rox_sb, la data 2011-09-16 00:03:21
De la: ilumax_76, la data 2011-09-15 15:47:22
De la: kudika_pudika, la data 2011-09-15 15:08:36Mdea, pare din tot ce spui ca cealalta ii e amanta. Cel putin asa mi se pare mie :(
Daca vroia neaparat sa se mute, se muta pana acum.


Eu am alta parere. Cea de acasa ii e concubina si Roxi e amanta

si cum as putea fi eu amanta, cand eu am fost la parintii lui de o gramada de ori cu el, parintii lui sunt niste oameni f buni, ma iubesc, ma considera nora lor.


Pai sunt doua variante:

1. Cealalta e o fosta iubita ( concubina) si a parasit-o cand te-a intalnit pe tine. Acum ii este mila sa o lase "neprotejata" cu un salariu de educatoare. Cand s-a rupt relatia dintre ei doi, probabil ea i-a spus lui sa nu o umileasca si mai mult aducandu-te pe tine acasa.

2. A doua varianta ar fi ca ei doi sa aiba o intelegere, sa fie in continuare impreuna, el promitandu-i ca dupa ce obtine de la tine ceea ce are nevoie...totul va reveni la normal. Eu, daca as avea un coleg de apartament si ar veni prietena lui pe acolo, as saluta-o si as invita-o la o cafea..asa ca intre fete. M-as imprieteni cu ea; pe cand colega are o atitudine destul de rece fata de tine


Cred ca ai dreptate in ce ai scris...si tind sa cred ca a doua vearianta este valabila...asa ca ai grija, e posibil sa stea cu tine doar pentru bani si inca a continuat relatia ca sa nu simti tu asta...nu este normal sa nu te duca acasa la el sa te uiti la un film, puteti sa va uitati in 3...daca ei nu au nimic mai mult decat aicitie, cat despre parintii lui...ti-au zis ca esti a doua pe care au cunoscut-o, daca prima este colega lui de camera? iar el le-a spus parintilor ca nu mai este cu ea si ca este cu tine doar ca sa prinzi tu incredere in el???
Parerea mea este ca ar trebui sa-i spui ca relatia voastra a evoluat si iti doresti mai mult...vrei sa locuitit impreuna, dorinta ta trebuie sa conteze pt el daca are sentimente pt tn...da-i un ultimatum, de obicei barbatii sunt foarte orgoliosi, nu suporta sa fie parasiti, iar cand iubesc se intorc singuri ca niste catelusi credinciosi


se intorc la nevasta sau la amanta?!



La ambele!Perpetuum mobile!
RAINBOWLADY
Postat pe 16 Septembrie 2011 14:39
eu cred ca cei doi nu sunt nici impreuna, dar... nici separati :d

poate sunt intr-un divort?! sau au avut o relatie destul de serioasa in timpul careia au impartit acel apartament... el se ocupa de casa ca si cum ar sta acolo de ceva timp si ar avea deja experienta in a face piata si etc. iar intelegerea lor finala poate ca a fost ceva de genu: ne despartim, avem vieti separate dar... nu s-au inteles la impartirea spatiului locativ si atunci problema a ramas cumva agatata (asta explica oarecum reactia lui de a refuza sa discute in vreun fel subiectul); ramanand impreuna sub acelasi acoperis au aparut evident reguli de genu: indiferent cu cine o sa iesi... sa nu o / il aduci in casa mea si atunci... nu esti tocmai 'invitata la cafea' de doamna casei...

ce sa zic, habar n-am daca am sau nu dreptate, dar povestea ta m-a dus cu gandul la asta...
carla10
Postat pe 16 Septembrie 2011 15:18
sunt pe drumul cel bun azi a fost sa vada un apartament, deci, discutia de alaltaieri a avut efect, chiar daca el a spus ferm ca nu vrea sa se mute.

kudika421339, ma ajuta foarte mult faptul ca va spun voua toate astea. Fetele de varsta mea s-ar uita stramb daca le-as povesti asa ceva, iar pe mama prefer sa o tin departe de povestile astea (ea cobeste mai mult decat mine, e prapastioasa din cale afara, si nu m-ar ajuta cu nimic)
rox_sb
Postat pe 16 Septembrie 2011 19:01
De la: rox_sb, la data 2011-09-16 19:01:08sunt pe drumul cel bun azi a fost sa vada un apartament, deci, discutia de alaltaieri a avut efect, chiar daca el a spus ferm ca nu vrea sa se mute.

kudika421339, ma ajuta foarte mult faptul ca va spun voua toate astea. Fetele de varsta mea s-ar uita stramb daca le-as povesti asa ceva, iar pe mama prefer sa o tin departe de povestile astea (ea cobeste mai mult decat mine, e prapastioasa din cale afara, si nu m-ar ajuta cu nimic)



Foarte bine,ma bucura decizia pe care a luat-o iubitul tau!Mergi cu el la vizionari de apartamente,doar si tu ai un cuvant de spus,intrucat detii un procentaj din firma respectiva!
"Fetele de varsta mea"-da,intradevar,voi,fetele tinere, va pripiti in luarea de decizii,va jucati de-a iubirea,nu prea stiti cu ce se "mananca" ea!Dar totul se invata in viata,trebuie sa stii cand si cum sa inveti!Pacat,mare pacat,ca mama ta nu iti este apropiata!Relatia mama-fiica ar trebui sa fie bine structurata si indistructubila in familia ta!Incearca sa te apropii de ea,stiu,exista conflictul intre generatii,tu esti prea voluntara pentru gustul ei si nici ea nu te-a tinut langa inima ei! Dar toate au un inceput in viata noastra!Incearca sa o asculti dincolo de "cobele" pe care le propovaduieste zinic,nu cred ca nu ai sa gasesti in mama ta un sprijin!In ceea ce priveste viitorul tau,asteapta sa gasiti un apartament,dar in acelasi timp,fii atenta la atitudinea iubitului,vis-a-vis de colocatara lui!Vezi sa nu-i ia si ei un apartament,daca nu o garsoniera,caci se poarta!
RAINBOWLADY
Postat pe 16 Septembrie 2011 19:23
Roxi, mama..eu tot nu am incredere in iubitul tau. Mergi pas pas si vezi ce faci cu firma aia. Asigura-ti spatele in caz de...despartire.
ilumax_76
Postat pe 16 Septembrie 2011 19:51
sincer ma straduiesc sa fiu foarte atenta la ceea ce fac. Azi chiar am fost cu el, si chiar mi-a cerut parerea despre apartament. Din pacate pretul era urias, dar m-a bucurat faptul ca a cautat. Cred ca rabdarea imi lipseste mie in toata povestea asta, si increderea in el.
rox_sb
Postat pe 16 Septembrie 2011 20:04
De la: ilumax_76, la data 2011-09-16 19:51:49Roxi, mama..eu tot nu am incredere in iubitul tau. Mergi pas pas si vezi ce faci cu firma aia. Asigura-ti spatele in caz de...despartire.

pai...toti banii din magazin sunt la mine. Cam jumatate din ce am investit am luat azii sa imi platesc facultatea, deci mai e jumatate si oricum eu ii tin pe toti. Deci, daca ma supar umblu la sertar, imi iau jucariile, si plec. Oricum, nu e cazul acum. O sa ma mentin in garda, continui sa fiu cu ochii in 4, dar asa, mai din umbra, sa nu observe. Vad ca incepe sa se schimbe
rox_sb
Postat pe 16 Septembrie 2011 20:08
M-am lovit de cateva ori in viata de povesti din astea si niciodata n-au fost asa curate cum pareau.
N-are nicio logica pentru o femeie sa locuiasca cu un barbat si sa-i interzica sa vina cu iubita acasa, daca acea femeie nu are asupra barbatului un alt drept. Acel drept pe care ti-l da o relatie.
E suficient sa ne punem noi intr-o asemenea situatie si sa ne imaginam reactia.
Daca Gigel e cel mai bun amic al meu, daca e un bun prieten si impartim o casa pentru a ne ajuta reciproc cu banii, daca e un fost cu care am incheiat orice legatura, mai cu seama sentimentala, atunci NU exista niciun motiv sa ii interzic sa aiba o viata personala.
Evident, daca mi-e iubit sau exista din partea lui o promisiune facuta in acest sens, atunci lucrurile se schimba.

In asemenea situatii, dupa parerea mea, ori sunt bani, ori sunt sentimente la mijloc.

Roxi, e posibil sa fie asa cum spui tu. Dar daca-i asa, atunci iubitul tau nu ar trebui sa se supere deloc cand ii bati la usa pe nepusa masa. "Surpriza, iubi! Eram in trecere."

Omul cand e prins cu minciuna are reactii neasteptate. Cand e vorba insa de un triunghi amoros, cand cei trei stau fata in fata, nu se poate ca adevarul sa nu iasa la iveala.
rashela
Postat pe 16 Septembrie 2011 20:19
De la: rashela, la data 2011-09-16 20:19:51M-am lovit de cateva ori in viata de povesti din astea si niciodata n-au fost asa curate cum pareau.
N-are nicio logica pentru o femeie sa locuiasca cu un barbat si sa-i interzica sa vina cu iubita acasa, daca acea femeie nu are asupra barbatului un alt drept. Acel drept pe care ti-l da o relatie.
E suficient sa ne punem noi intr-o asemenea situatie si sa ne imaginam reactia.
Daca Gigel e cel mai bun amic al meu, daca e un bun prieten si impartim o casa pentru a ne ajuta reciproc cu banii, daca e un fost cu care am incheiat orice legatura, mai cu seama sentimentala, atunci NU exista niciun motiv sa ii interzic sa aiba o viata personala.
Evident, daca mi-e iubit sau exista din partea lui o promisiune facuta in acest sens, atunci lucrurile se schimba.

In asemenea situatii, dupa parerea mea, ori sunt bani, ori sunt sentimente la mijloc.

Roxi, e posibil sa fie asa cum spui tu. Dar daca-i asa, atunci iubitul tau nu ar trebui sa se supere deloc cand ii bati la usa pe nepusa masa. "Surpriza, iubi! Eram in trecere."

Omul cand e prins cu minciuna are reactii neasteptate. Cand e vorba insa de un triunghi amoros, cand cei trei stau fata in fata, nu se poate ca adevarul sa nu iasa la iveala.


Si cum as putea sa fac asta? El sta pana pe la 3 dimineata de multe ori la birou, prea putin sta in casa. Daca nu e la birou e la mine, si daca nu e la mine e in oras. In restul timpului doarme. Si daca m-as intalni cu femeia asta, cred ca as ramane blocata, nu as sti ce sa ii spun. Ma simt blocata intre indicii sa le zic asa, care se bat cap in cap. Chiar simt iubire din partea lui. Nu pot sa cred ca sta cu mine pt bani. Eu am 3 frati, si parintii mei nu au un chior. Tot ce am mi-am facut singura. Banii pe care i-am investit impreuna sunt bani adunati in timp, de la fostul meu serviciu. Pana la urma 700 de euro, pe langa cat a investit el, sunt o nimica toata. Am cheltuit mult mai mult impreuna.
rox_sb
Postat pe 16 Septembrie 2011 20:32
La inceput, cand ne-am cunoscut, imi povestea ca de fiecare data cand mergea cu cineva acasa, femeia asta cobora si isi baga imediat nasul: "ce faceti", sau "se aude galagie de sus", asa ca spunea el, prefera sa nu mearga acasa.
rox_sb
Postat pe 16 Septembrie 2011 20:36
De la: rox_sb, la data 2011-09-16 20:36:29La inceput, cand ne-am cunoscut, imi povestea ca de fiecare data cand mergea cu cineva acasa, femeia asta cobora si isi baga imediat nasul: "ce faceti", sau "se aude galagie de sus", asa ca spunea el, prefera sa nu mearga acasa.


Daca doamna respectiva isi permitea luxul de a interveni, nepoftita de nimeni,in momentele personale,intime,ale iubitului tau,inseamna ,ca i se permisese deja prea multe lucruri!Nu cred,ca daca iubitul tau ar fi luat-o frumusel de brat si ar fi dat-o afara din camera,ea ar mai fi continuat cu astfel de inpoliteturi!Pana la urma,iubitul tau este un barbat, vertical, cu principii sau este usor influentabil?Chiar se lasa manevrat de o femeie mult prea indiscreta si nepoliticoasa?Tu incerci sa iei fel si fel de atitudini in raport cu nepasarea lui,dar el cum se impune in fata acelei femei?Draga,daca eu locuiesc intr-o camera pentru care platesc chirie,atunci camera aceea este habitatul meu privat si nu are nimeni voie sa-mi incalce proprietatea fara acordul meu!Asta sa fie clar!Deci,ce spune el ca se intampla cand avea chef de escapade,este basm de adormit copiii!Eu una,nu-l cred!Dar sa trecem si peste asta!
Tu mergi mai departe,ti-au recomandat si colegele de forum,sa va mutati impreuna!De ce n-o faceti?Prcedand astfel,veti fi in permanenta alaturi unul de celalat si nu va mai fi nevoie sa te cramponezi de prezenta acelei femei!Asta sa o faceti dupa ce gasiti un apartament la un pret acceptabil,incat sa va permiteti luxul de a va iubi fara interventia altei persoane!
RAINBOWLADY
Postat pe 16 Septembrie 2011 21:27
pai, asta am inceput deja sa facem. Sper sa gasim ceva cat de curand. Nu imi doresc neaparat sa ne mutam impreuna. Oricum eu am sarit peste multe etape din viata unei adolescente...sa ma mut cu el ar fi deja...nu stiu. Ar trebui sa gatesc zilnic (nici macar nu stiu sa gatesc, el stie), sa spal haine, sa fac curat etc. Vreau doar sa se mute el...poate ceva mai tarziu si eu. Daca ma mut cu el, inapoi nu mai dau, sa ma intorc acasa
rox_sb
Postat pe 16 Septembrie 2011 21:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutati-ma sa inteleg un lucru... 6 De la: ilovethisgame 8 Septembrie 2010 09:48
waaaau iREALITATEA.n e t EXISTA! 8 De la: verraa 23 Aprilie 2011 23:08
Ce sa fac? 10 De la: Papusikmika 24 Iunie 2009 16:50
De ce credeti ca Dumnezeu l-a izgonit pe Adam din rai? 202 De la: extravagant 3 Noiembrie 2010 22:19
teama de o noua relatie? 10 De la: cami_goanga10 25 Martie 2010 19:40