Setari Cookie-uri

vreau si eu pareri:(

au trecut luni de zile......acum ca am ajuns la liman imi aduk aminte de el...credeam k l.am uitat credeam k il urasc dar cand am vazut pozele si zambetul lui perfect ,ochii parca zambeau si ei...dar nu era langa m era langa ea...o ea oarecare.....dc acum simt ca il iubesc dc ?sunt f orgolioasa din fire si tare dar as incerca sa fac un pas spre el....dar e cu ea.....as incerca chiar dc asta ar insemna sa.mi calc peste orgoliu ceea ce nu am facut niciodata...poate ca din cauza asta totul s.a destramat ...imi dau seama doar acum cand il vad cu alcineva ca inka mai tin la el ca il vreau inapoi dar nu stiu ce sa fac nu am fost niciodata in situatia asta mereu am avut tot :(
rubya_healthy
Postat pe 15 Septembrie 2011 04:44
De la: rubya_healthy, la data 2011-09-15 04:44:13au trecut luni de zile......acum ca am ajuns la liman imi aduk aminte de el...credeam k l.am uitat credeam k il urasc dar cand am vazut pozele si zambetul lui perfect ,ochii parca zambeau si ei...dar nu era langa m era langa ea...o ea oarecare.....dc acum simt ca il iubesc dc ?sunt f orgolioasa din fire si tare dar as incerca sa fac un pas spre el....dar e cu ea.....as incerca chiar dc asta ar insemna sa.mi calc peste orgoliu ceea ce nu am facut niciodata...poate ca din cauza asta totul s.a destramat ...imi dau seama doar acum cand il vad cu alcineva ca inka mai tin la el ca il vreau inapoi dar nu stiu ce sa fac nu am fost niciodata in situatia asta :(



Inainte de toate,invata sa nu mai fii orgolioasa,acesta este un defect major,mai ales cand se amplifica fara rost intr-o relatie de iubire!

Daca ai iesit dintr-o relatie amoroasa,ce rost mai are sa te intorci cu gandurile in trecut?De ce nu lasi clipele frumoase,sa se aseze in arhiva amintirilor tale si tu sa-ti vezi de viata personala,dandu-i un suflu nou,proaspat?Nu inteleg atitudinea ta si orice ai spune pe acest topic,nu-i vad logica absolut deloc!Daca iti place sa te chinui traind din ceve ce s-a petrecut camva,fa-o,nu te opreste nimeni!

"mereu am avut tot"

Ei,asta da problema!Te-ai invatat sa ai totul,uite ,ca acum trebuie sa inveti sa nu mai primesti totul de-a gata!Accepta cu demnitate situatia prezenta,toti avem parte in viata de anumite "treziri la realitate",obisnuieste-te cu gandul ,ca nu ti se cuvine totul si chiar totul in viata!
Fostul iubit si-a refacut viata,de ce doresti sa-i distrugi linistea din cuplu?Nu suporti ideea ,ca el a reusit sa se recupereze din punct de vedere sentimental?Lasa-l in pace si urmeaza-ti drumul sortit de catre destin!!Nu face rau nimanui,caci,roata vietii este intr-o continua miscare rotativa!Arunca-i pozel;e ,pune-ti pozele personale in rama si repeta zilnica ,ca esti o femeie demna,frumoasa si in special,neorgolioasa!Si sigur,viata iti va rasplati efortul personal,aducandu-ti in cale, o alta fericire!!
RAINBOWLADY
Postat pe 15 Septembrie 2011 09:25
De la: kudika421339, la data 2011-09-15 09:25:54
De la: rubya_healthy, la data 2011-09-15 04:44:13au trecut luni de zile......acum ca am ajuns la liman imi aduk aminte de el...credeam k l.am uitat credeam k il urasc dar cand am vazut pozele si zambetul lui perfect ,ochii parca zambeau si ei...dar nu era langa m era langa ea...o ea oarecare.....dc acum simt ca il iubesc dc ?sunt f orgolioasa din fire si tare dar as incerca sa fac un pas spre el....dar e cu ea.....as incerca chiar dc asta ar insemna sa.mi calc peste orgoliu ceea ce nu am facut niciodata...poate ca din cauza asta totul s.a destramat ...imi dau seama doar acum cand il vad cu alcineva ca inka mai tin la el ca il vreau inapoi dar nu stiu ce sa fac nu am fost niciodata in situatia asta :(



Inainte de toate,invata sa nu mai fii orgolioasa,acesta este un defect major,mai ales cand se amplifica fara rost intr-o relatie de iubire!

Daca ai iesit dintr-o relatie amoroasa,ce rost mai are sa te intorci cu gandurile in trecut?De ce nu lasi clipele frumoase,sa se aseze in arhiva amintirilor tale si tu sa-ti vezi de viata personala,dandu-i un suflu nou,proaspat?Nu inteleg atitudinea ta si orice ai spune pe acest topic,nu-i vad logica absolut deloc!Daca iti place sa te chinui traind din ceve ce s-a petrecut camva,fa-o,nu te opreste nimeni!

"mereu am avut tot"

Ei,asta da problema!Te-ai invatat sa ai totul,uite ,ca acum trebuie sa inveti sa nu mai primesti totul de-a gata!Accepta cu demnitate situatia prezenta,toti avem parte in viata de anumite "treziri la realitate",obisnuieste-te cu gandul ,ca nu ti se cuvine totul si chiar totul in viata!
Fostul iubit si-a refacut viata,de ce doresti sa-i distrugi linistea din cuplu?Nu suporti ideea ,ca el a reusit sa se recupereze din punct de vedere sentimental?Lasa-l in pace si urmeaza-ti drumul sortit de catre destin!!Nu face rau nimanui,caci,roata vietii este intr-o continua miscare rotativa!Arunca-i pozel;e ,pune-ti pozele personale in rama si repeta zilnica ,ca esti o femeie demna,frumoasa si in special,neorgolioasa!Si sigur,viata iti va rasplati efortul personal,aducandu-ti in cale, o alta fericire!!



Scuze,inca sunt adormita!

corectez;"ceve"-ceva "camva"-candva
RAINBOWLADY
Postat pe 15 Septembrie 2011 09:27
De la: rubya_healthy, la data 2011-09-15 04:44:13au trecut luni de zile......acum ca am ajuns la liman imi aduk aminte de el...credeam k l.am uitat credeam k il urasc dar cand am vazut pozele si zambetul lui perfect ,ochii parca zambeau si ei...dar nu era langa m era langa ea...o ea oarecare.....dc acum simt ca il iubesc dc ?sunt f orgolioasa din fire si tare dar as incerca sa fac un pas spre el....dar e cu ea.....as incerca chiar dc asta ar insemna sa.mi calc peste orgoliu ceea ce nu am facut niciodata...poate ca din cauza asta totul s.a destramat ...imi dau seama doar acum cand il vad cu alcineva ca inka mai tin la el ca il vreau inapoi dar nu stiu ce sa fac nu am fost niciodata in situatia asta mereu am avut tot :(


hai du-te tuuuuuu
Gelico
Postat pe 15 Septembrie 2011 10:08
De la: Gelico, la data 2011-09-15 10:08:52
De la: rubya_healthy, la data 2011-09-15 04:44:13au trecut luni de zile......acum ca am ajuns la liman imi aduk aminte de el...credeam k l.am uitat credeam k il urasc dar cand am vazut pozele si zambetul lui perfect ,ochii parca zambeau si ei...dar nu era langa m era langa ea...o ea oarecare.....dc acum simt ca il iubesc dc ?sunt f orgolioasa din fire si tare dar as incerca sa fac un pas spre el....dar e cu ea.....as incerca chiar dc asta ar insemna sa.mi calc peste orgoliu ceea ce nu am facut niciodata...poate ca din cauza asta totul s.a destramat ...imi dau seama doar acum cand il vad cu alcineva ca inka mai tin la el ca il vreau inapoi dar nu stiu ce sa fac nu am fost niciodata in situatia asta mereu am avut tot :(


hai du-te tuuuuuu


cata rautate!! fata vrea sa fie consolata si tu ce faci?!
kiss_my_ass
Postat pe 15 Septembrie 2011 10:11
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-15 10:11:20
cata rautate!! fata vrea sa fie consolata si tu ce faci?!


pai dupa cum s-a exprimat pare ca s-ar fi nascut consolata. Sincer nici nu inteleg de ce mai cere parerea unor muritori de rand.
Gelico
Postat pe 15 Septembrie 2011 10:19
De la: Gelico, la data 2011-09-15 10:19:16
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-15 10:11:20
cata rautate!! fata vrea sa fie consolata si tu ce faci?!


pai dupa cum s-a exprimat pare ca s-ar fi nascut consolata. Sincer nici nu inteleg de ce mai cere parerea unor muritori de rand.


la nai ba, chiar nu te-a impresionat deloc?! eu mi-s toata numa lacrimi!
kiss_my_ass
Postat pe 15 Septembrie 2011 10:24
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-15 10:24:47
De la: Gelico, la data 2011-09-15 10:19:16
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-15 10:11:20
cata rautate!! fata vrea sa fie consolata si tu ce faci?!


pai dupa cum s-a exprimat pare ca s-ar fi nascut consolata. Sincer nici nu inteleg de ce mai cere parerea unor muritori de rand.


la nai ba, chiar nu te-a impresionat deloc?! eu mi-s toata numa lacrimi!


imi permiteti sa va dau un servetel? Salutare
Alvin
Postat pe 15 Septembrie 2011 10:27
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-15 10:24:47
la nai ba, chiar nu te-a impresionat deloc?! eu mi-s toata numa lacrimi!


ba da, ma simt atat de afectat ca simt nevoia sa ader la curentul emo
[img]http://zamolxismd.org/m/images.paraorkut.com/img/graphics/20071111054913_gifs-animados-orkut-emo-02.gif[/img]
Gelico
Postat pe 15 Septembrie 2011 10:28
De la: justforfun84, la data 2011-09-15 10:27:26
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-15 10:24:47
De la: Gelico, la data 2011-09-15 10:19:16
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-15 10:11:20
cata rautate!! fata vrea sa fie consolata si tu ce faci?!


pai dupa cum s-a exprimat pare ca s-ar fi nascut consolata. Sincer nici nu inteleg de ce mai cere parerea unor muritori de rand.


la nai ba, chiar nu te-a impresionat deloc?! eu mi-s toata numa lacrimi!


imi permiteti sa va dau un servetel? Salutare


nope, lasa-le asa, mai impresionez si eu pe unu, altu! induc lumea in eroare cum ca as fi sensibiloasa!
helau, justule!
kiss_my_ass
Postat pe 15 Septembrie 2011 10:30
De la: Gelico, la data 2011-09-15 10:28:12
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-15 10:24:47
la nai ba, chiar nu te-a impresionat deloc?! eu mi-s toata numa lacrimi!


ba da, ma simt atat de afectat ca simt nevoia sa ader la curentul emo
[img]http://zamolxismd.org/m/images.paraorkut.com/img/graphics/20071111054913_gifs-animados-orkut-emo-02.gif[/img]



am o lama nou-nouta! sa-mi spui cand vrei sa te crestezi!
kiss_my_ass
Postat pe 15 Septembrie 2011 10:32
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-15 10:32:48
am o lama nou-nouta! sa-mi spui cand vrei sa te crestezi!


mai kissa si eu am avut tuooot. Am dormit numa in puf de lebada si am mancat de-a caviar de mi s-au innegrit maselele. Cum crezi tu ca as putea eu sa ma crestez si sa fac risipa de sangele meu albastru ?!
Gelico
Postat pe 15 Septembrie 2011 10:43
De la: rubya_healthy, la data 2011-09-15 04:44:13au trecut luni de zile......acum ca am ajuns la liman imi aduk aminte de el...credeam k l.am uitat credeam k il urasc dar cand am vazut pozele si zambetul lui perfect ,ochii parca zambeau si ei...dar nu era langa m era langa ea...o ea oarecare.....dc acum simt ca il iubesc dc ?sunt f orgolioasa din fire si tare dar as incerca sa fac un pas spre el....dar e cu ea.....as incerca chiar dc asta ar insemna sa.mi calc peste orgoliu ceea ce nu am facut niciodata...poate ca din cauza asta totul s.a destramat ...imi dau seama doar acum cand il vad cu alcineva ca inka mai tin la el ca il vreau inapoi dar nu stiu ce sa fac nu am fost niciodata in situatia asta mereu am avut tot :(


orgoliu
_oktober_
Postat pe 15 Septembrie 2011 10:44
De la: Gelico, la data 2011-09-15 10:43:59
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-15 10:32:48
am o lama nou-nouta! sa-mi spui cand vrei sa te crestezi!


mai kissa si eu am avut tuooot. Am dormit numa in puf de lebada si am mancat de-a caviar de mi s-au innegrit maselele. Cum crezi tu ca as putea eu sa ma crestez si sa fac risipa de sangele meu albastru ?!


vreau sa vaz.....daca-i albastru! acum inteleg de ce esti asa de intepat, de la puful de lebada ti se trage!
kiss_my_ass
Postat pe 15 Septembrie 2011 10:47
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-15 10:47:25
vreau sa vaz.....daca-i albastru! acum inteleg de ce esti asa de intepat, de la puful de lebada ti se trage!


mda... curiosii astia cu viziuni inguste, nu stiu cum sa se poarte cu un om neinteles ca mine. O vai, stai sa-mi chem servitorul ca mi-am scapat batista dantelata pe jos si n-are cine sa o ridice si sa o scuture.
Gelico
Postat pe 15 Septembrie 2011 10:54
De la: rubya_healthy, la data 2011-09-15 04:44:13au trecut luni de zile......acum ca am ajuns la liman imi aduk aminte de el...credeam k l.am uitat credeam k il urasc dar cand am vazut pozele si zambetul lui perfect ,ochii parca zambeau si ei...dar nu era langa m era langa ea...o ea oarecare.....dc acum simt ca il iubesc dc ?sunt f orgolioasa din fire si tare dar as incerca sa fac un pas spre el....dar e cu ea.....as incerca chiar dc asta ar insemna sa.mi calc peste orgoliu ceea ce nu am facut niciodata...poate ca din cauza asta totul s.a destramat ...imi dau seama doar acum cand il vad cu alcineva ca inka mai tin la el ca il vreau inapoi dar nu stiu ce sa fac nu am fost niciodata in situatia asta mereu am avut tot :(


Orgoliul ca acea persoana pe care tu ai respins-o a fost acceptata atat de repede!!! Orgoliul ca in loc sa te caute, sa te agaseze cu insistentze, pur si simplu a plecat, cum i-ai cerut... Orgoliul ca o "oarecare" il gaseste minunat! Asta te chinuie pe tine, nu revelatzia ca...il iubesti!
Si tot orgoliul este cel care atrage comentariile cele mai multe.
Stii tu ca orice "oarecare" poate fi muuult mai atragatoare decat orgoliul tau??
O relatie de iubire e in stransa legatura cu respectul, cu admiratia, cu increderea, cu egalitatea in "superioritate"... nu cu orgoliul ori suficientza.
Poti sa-ti infrangi orgoliul si sa faci pasul, gestul de a afla daca e fericit. Daca iti spune ca este, ureaza-i din inima ta plina de iubire sa fie fericit toata viata si... lasa-l cu acea "oarecare", iar tu invata-ti lectia si mergi mai departe, spre o noua iubire. Spre una adevarata, iti doresc eu!
mobilemaimai_no1
Postat pe 17 Septembrie 2011 02:23
Esti doar ofticata ca el si-a gasit pe alta inainte sa iti gasesti tu inlocuitor pentru el.
Eva32
Postat pe 26 Septembrie 2011 01:08
De la: rubya_healthy, la data 2011-09-15 04:44:13au trecut luni de zile......acum ca am ajuns la liman imi aduk aminte de el...credeam k l.am uitat credeam k il urasc dar cand am vazut pozele si zambetul lui perfect ,ochii parca zambeau si ei...dar nu era langa m era langa ea...o ea oarecare.....dc acum simt ca il iubesc dc ?sunt f orgolioasa din fire si tare dar as incerca sa fac un pas spre el....dar e cu ea.....as incerca chiar dc asta ar insemna sa.mi calc peste orgoliu ceea ce nu am facut niciodata...poate ca din cauza asta totul s.a destramat ...imi dau seama doar acum cand il vad cu alcineva ca inka mai tin la el ca il vreau inapoi dar nu stiu ce sa fac nu am fost niciodata in situatia asta mereu am avut tot :(



hmmmm.... o micã rãsfãþatã....
faptul cã prezentul nu te mulþumeºte te face sã fugi în trecut ºi sã oftezi dupã ce ai avut ºi acum nu poþi avea.... mare capcanã.... ºi þi-o întinzi singurã....

ce ar fi sã începi prin a accepta faptul cã nimeni nu este buricul pamântului ºi de neînlocuit ?
the_same_contesina
Postat pe 26 Septembrie 2011 10:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cand iubirea singura nu mai e de ajuns.. 26 De la: nocturnalia 3 Iunie 2009 11:07
l.am inselat si el stie 27 De la: dany_papusika 20 Februarie 2013 16:01
ma santajeaza pt a ramane impreuna 14 De la: puyaroxy 14 Iulie 2009 00:44
despartiti.......dar locuim impreuna! 11 De la: marmarci 28 Aprilie 2009 15:35
Rea si minciunoasa 29 De la: size_back 23 Iunie 2010 10:00