Setari Cookie-uri

Probleme cu dintii si gingiile

http://www.kudika.ro/comunitate/concursuri/Kudikuplu-3-20/view_item/669847.html buna ati putea sa imi dati un vot?ca aveti deja cont.multumesc. nu dureaza decat sa dati pe stelute.
deedootz
Postat pe 16 Octombrie 2011 18:14
Buna seara! tin sa iti mentionez ca eu am varsta de 48 ani si folosesc asa ceva cam de pe la varsta de 9 ani atunci imi puneam pasta de dinti CRISTAL pentru ca asta era si apoi a aparut pasta de dinti optima parca,nu? dar sarea si bircabonatul de sodiu acum le cumpar de la farmacie si plafar.ma simt foarte bine,dar ma mai spun un mic secret si o nebunie dea mea eu daca ma trezesc peste noapte si merg la baie sa stiti ca imi trag o spalare si pe dinti asa m-am obisnuit, dar asta nu inseamna ca dimineata nu ma spal iara, da?va mai vand un mic sectret, este foarte bine ca in canera in care dormi inainte de culcare sa pui un pahar de 0.250 ml de apa ,acea apa o vei bea la prima ora cand te vei ridica din pat,iar asta trebuie sa iti intre in reflex.apa bauta la prima ora vindeca foarte multe boli,dar face in primul rand bine la colon.daca vrei sa mai vb putem vb pe adresa de mess:t_m0708@yahoo.com

va doresc o seara linistita!
kudika417823
Postat pe 16 Octombrie 2011 19:16
si eu am folosit cristal, candva.
sa nu crezi ca am ajuns in situatia asta datorita unei igiene precare.
chiar am fost admonestata ca imi agresez dintii.
printr-o periere excesiva afectam gingia si asa sensibila
maria-ioana
Postat pe 16 Octombrie 2011 19:29
Buna,

mama mea, a avut probleme cu gingiile, ii sangerau adesea cand se spala pe dinti si cand folosea ata dentara si o dureau foarte tare. medicul i-a recomandat in urma cu doua luni piascledine 300 si sangerarea a stopat, iar durerea s-a atenuat considerabil in primele zile. si e foarte multumita pentru ca e natural si nu are efecte secundare. acum depinde foarte mult si de problema si de cat de avansata e boala..
Monicamm85
Postat pe 18 Octombrie 2011 18:21
Monica,
si pe mine m-ar interesa medicamentul de care zici tu, piascledin, insa as vrea sa stiu mai multe despre el.sunt adepta medicamentelor naturale si intrucat am ceva probleme cu gingiile si am incercat fara succes mai multe paste de dinti recomandate pentru gingii sensibile, as vrea sa aflu mai multe detalii despre acest medicament, sa nu ma trezesc ca-l cumpar si e useless. aaa, si cat costa si dc se gaseste in farmacii sau se comanda de la vreo firma ceva.
multam.
kudika456588
Postat pe 19 Octombrie 2011 15:16
buna,
medicamentul se gaseste in farmacii si costa aprox 50 de ron. depinde de unde-l cumperi ;) e facut din soia si avocado si se foloseste ca adjuvant in parodontita... daca citesti mai multe despre aceasta boala vei vedea cum incepe - cu sangerari abundente ale gingiilor si cam ce trb sa faci...dc e in stadiu incipient e bine sa mergi la medic fuguta, sa vezi ce-ti recomanda, piascledine ar trb sa fie bun in cazu asta, stopeaza boala si amelioreaza simptomele.

sa ne zici ce si cum..si sa mergi la medic
multa sanatate!
Monicamm85
Postat pe 25 Octombrie 2011 17:09
buna,
medicamentul se gaseste in farmacii si costa aprox 50 de ron. depinde de unde-l cumperi ;) e facut din soia si avocado si se foloseste ca adjuvant in parodontoza... daca citesti mai multe despre aceasta boala vei vedea cum incepe - cu sangerari abundente ale gingiilor si cam ce trb sa faci...dc e in stadiu incipient e bine sa mergi la medic fuguta, sa vezi ce-ti recomanda, piascledine ar trb sa fie bun in cazu asta, stopeaza boala si amelioreaza simptomele.

sa ne zici ce si cum..si sa mergi la medic
multa sanatate!
Monicamm85
Postat pe 25 Octombrie 2011 17:11
https://www.facebook.com/SwissEcodent iti recomand clinica asta
Adry37
Postat pe 4 Februarie 2014 21:21
Eu am probleme cu dinti si gingia de mic copil. De curand, adica anul trecut am fost la un doctor foarte bun pentru ceva probleme iar cu dinti si gingia. Doctorul mi-a recomandat sa scap de pasta de dinti cu flour pe care o foloseam si sa incep sa folosesc o pasta de dinti naturala cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation. Din ce mi-a explicat doctorul, pasta care o foloseam si care era cu flour nu imi facea bine la dinti si gingie. Acuma de cand am inceput sa folosesc acesta pasta de dinti naturala, va zic ca m-am indragostit de ea. Diferenta e foarte mare…si imi place mult tare ca nu face spuma, cum fac pastele de dinti chimice.
Turtureanu_Serafima_1
Postat pe 13 Iunie 2014 14:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
30lei - Sampon tratament de crestere a parului Herbgrow Shampoo 4 De la: vannesuta_condo 14 Noiembrie 2015 15:59
sunt complexata de felul cum arat 25 De la: roxy4rox 12 Aprilie 2012 15:09
Lupta impotriva racelii Ajutor!!!!!!!!!!! 6 De la: kudika196886 31 Martie 2012 13:49
Ambitie barbateasca 643 De la: kudika_13901 11 Septembrie 2012 11:43
fara sex in casatorie 3 De la: kudika_994627 3 Decembrie 2015 07:07