Setari Cookie-uri

dragoste sau interes?

Buna ziua. despre mine pot sa va spun ca am 27 ani casatorita. In urma cu un an si jumatate, am cunoscut pe cineva pe internet , el fiind in afara tari si eu in bucuresti dar asta nu nea impiedicat dupa 3 saptamani el a venit in bucuresti m-am indragostit si am avut o relatie ascunsa in care eu am dat totul (dragoste bani) el neavand posibilitatzi materiale nu-si permitea mai nimic in bucuresti cu un salariu de 10 mil . plateam chirie, masina plus toate cheltuielile de zi cu zi . Nu m-a deranjat nimic din toate astea fiindca il iubeam cu adevarat si tot ce am facut am facut din suflet . la un moment dat dupa 1 an de relatie neam mutat impreuna eu am divortzat de sotul meu si am decis sa fiu cu el barbatul pe care il iubeam la nebunie. primul meu gand a fost ca vreau sami deschid o afacere sa putem trai decent si sa ne fie bine. am deschis afacerea care nu a mers si a fost un esec dar,au inceput si certurile intre noi zi de zi nimic parca nu-mi convenea ,parca nu era in stare sa faca nimic si tot asa pana intro zi cand baiatul calm , sincer si tandru sa transformat intr-un monstru . mai exact nu stiu ce sa intamplat cu el ca am avut un scandal mai urat si el ma lasat la birou a mers acasa a luat totzi bani din casa toate lucrurile lui actele mele, masina si alte prostii lucruri sentimentale pt mine si a disparut fara urma . Eu binenteles ca am inebunit nu mi-am putut imagina ca omul care era sufletul meu a putut sami faca asa ceva si mai grav nu stiam dc a procedat asa dar nici nu puteam gasi un raspuns fiindca el avea telefoane inchise nimeni nu stia nimic de el. La disperare l-am sunat pe fostul meu sot si i-am explicat in mare ce mi sa intamplat si reactia lui a fost vino inapoi acasa ca o sa fie bine.Am mers si am baut o cafea cu el si mi-am dat seama ca nu am alta solutie si ca trebuie sa ma intorc inapoi (ramasesem fara bani fara masina fara nimic in strada),desi nu il iubeam m-am intors . Dupa 2 saptamani apare m-a suna si-mi spune imi pare rau pt tot ce a facut sa-l iert daca pot ca el ma iubeste in continuare si nu pote trai fara mine .Ei de atunci eu numi gasesc linistea nu stiu ce sa fac ce e mai bine pt mine cum ar trebui sa manevrez situatzia asta .Sunt constienta ca langa el numi pot intemeia o familie ca nu mai am incredere in el dar il iubesc la nebunie si nu pot sa ma desprind de relatia asta si miam dat seama ca sotul meu chiar nu merita asta si ca e un om deosebit care merita tot respectul. va multumesc astept un sfat
alimunt
Postat pe 6 Octombrie 2011 14:59
Eu zic sa ramai langa sotul tau! Daca a avut puterea sa ierte asa ceva, si sa te cheme inapoi, inseamna ca te iubeste foarte mult! Daca il iubeai atunci cand v-ati casatorit, undeva in tine, ar trebui sa mai existe o urma de sentiment pt el, si poate, in timp, se va reaprinde flacara dintre noi. Sunt convinsa ca o relatie intre tine si acest barbat care a disparut fara urma asa, dintr-o data, nu mai poate exista. De ce nu incerci sa cladesti ceva impreuna cu fostul sot? Preferi sa risti ca toata munca ta sa fie furata de acest barbat?
rox_sb
Postat pe 6 Octombrie 2011 15:08
Vrajeala. Nu-ti cred povestea.
ilumax_76
Postat pe 6 Octombrie 2011 15:16
Daca povestea e adevarata, DACA este... se cheama ca aceasta este cea mai mare problema care i se poate intampla cuiva. Iar dilema este fara iesire : sa-mi ascult inima sau mintea ?
Un sfat util nu poate sa-ti dea nimeni , nici chiar eu , care ... se stie ca ma pricep la toate. Este decizia personala a fiecaruia (care decizie ... indiferent care o iei, bineinteles ca n-are cum sa fie buna ), iar consecintele se suporta personal.
Bafta !
alegro6543
Postat pe 6 Octombrie 2011 15:18
De la: alimunt, la data 2011-10-06 14:59:15Buna ziua. despre mine pot sa va spun ca am 27 ani casatorita. In urma cu un an si jumatate, am cunoscut pe cineva pe internet , el fiind in afara tari si eu in bucuresti dar asta nu nea impiedicat dupa 3 saptamani el a venit in bucuresti m-am indragostit si am avut o relatie ascunsa in care eu am dat totul (dragoste bani) el neavand posibilitatzi materiale nu-si permitea mai nimic in bucuresti cu un salariu de 10 mil . plateam chirie, masina plus toate cheltuielile de zi cu zi . Nu m-a deranjat nimic din toate astea fiindca il iubeam cu adevarat si tot ce am facut am facut din suflet . la un moment dat dupa 1 an de relatie neam mutat impreuna eu am divortzat de sotul meu si am decis sa fiu cu el barbatul pe care il iubeam la nebunie. primul meu gand a fost ca vreau sami deschid o afacere sa putem trai decent si sa ne fie bine. am deschis afacerea care nu a mers si a fost un esec dar,au inceput si certurile intre noi zi de zi nimic parca nu-mi convenea ,parca nu era in stare sa faca nimic si tot asa pana intro zi cand baiatul calm , sincer si tandru sa transformat intr-un monstru . mai exact nu stiu ce sa intamplat cu el ca am avut un scandal mai urat si el ma lasat la birou a mers acasa a luat totzi bani din casa toate lucrurile lui actele mele, masina si alte prostii lucruri sentimentale pt mine si a disparut fara urma . Eu binenteles ca am inebunit nu mi-am putut imagina ca omul care era sufletul meu a putut sami faca asa ceva si mai grav nu stiam dc a procedat asa dar nici nu puteam gasi un raspuns fiindca el avea telefoane inchise nimeni nu stia nimic de el. La disperare l-am sunat pe fostul meu sot si i-am explicat in mare ce mi sa intamplat si reactia lui a fost vino inapoi acasa ca o sa fie bine.Am mers si am baut o cafea cu el si mi-am dat seama ca nu am alta solutie si ca trebuie sa ma intorc inapoi (ramasesem fara bani fara masina fara nimic in strada),desi nu il iubeam m-am intors . Dupa 2 saptamani apare m-a suna si-mi spune imi pare rau pt tot ce a facut sa-l iert daca pot ca el ma iubeste in continuare si nu pote trai fara mine .Ei de atunci eu numi gasesc linistea nu stiu ce sa fac ce e mai bine pt mine cum ar trebui sa manevrez situatzia asta .Sunt constienta ca langa el numi pot intemeia o familie ca nu mai am incredere in el dar il iubesc la nebunie si nu pot sa ma desprind de relatia asta si miam dat seama ca sotul meu chiar nu merita asta si ca e un om deosebit care merita tot respectul. va multumesc astept un sfat



Vrei un sfat?Te afli intr-o situatie cu o singura iesire,asa vad lucrurile in acest moment si solutia ar fi urmatoarea;

Strange-ti lucrurile personale si pleaca si din casa fostului sot,sterge tot trecutul tau,asta in masura in care poti sa faci acest lucru ,daca nu ai unde sa locuiesti,cauta-ti un spatiu de locuit cu chirie,angajeaza-te si faureste-ti un alt viitor,fara cei doi barbati ,ce s-au perindat in viata ta!Si sa-ti explic de ce iti recomand sa iei aceasta masura;

-Primul barbat ,te-a simtit ,ca esti vulnerabila sentimental si a profitat sub toate formele de tine si de banii tai,deci este clar ,ca o fost un parvenit,un profitor material,chiar daca tu il iubesti la nebunie!Scoate-l din calculele tale,caci nu merita!Tu ai fost cea pagubita,el doar s-a distrat cu tine!
-Eu nu cred in asa zisa intelegere si "iertare" pe care ti le afiseaza fostul sot!Barbatii nu sunt precum femeile,nu stiu sa ierte usor ,greselile de aceasta natura,ce vin din partea femeilor!Daca o face,este un gest premeditat,in vederea "razbunarii" ulterioare.Si in plus de asta ,tu nu il mai iubesti,deci nu are rost sa stai in aceasta relatie fara viitor spun eu!Mai devreme sau mai tarziu,fostul sot,sub un motiv sau altul,iti va servi cu varf si indesat,reprosuri nemiloase,la adresa a ceea ce i-ai facut in decursul relatiei anterioare!Nu cred ,ca el este barbatul ideal,care iarta cu seninatate!Poate te mai iubeste,dar de respectat ca femeie,sa-ti iei gandul ca ar mai nutri fata de tine acest sentiment!Si tu ai gresit extrem de mult fata de fostul sot,ai coborat in ochii lui,chiar daca el nu arata acest lucru!La prima furie,iti va aduce aminte de toate greselile si nu te vad deloc intr-o lumina favorabila!Aceasta este parerea mea!Ai comis un adulter si nu stiu cati barbati suporta acest adevar,fara a se manifesta negativ fata de cele vinovate!Vezi tu,din cauza a astfel de femei,asemenea tie,barbatii ne considera pe toate ca fiind denaturate s.a.m.d.

- Gandeste bine la ceea ce ai facut si la ceea ce doresti sa faci pe viitor!Niciuna dintre cele doua relatii nu-ti vor mai aduce satisfactie si implinire sufleteasca,nu mai vorbesc de iubire,tandrete,dragoste,caci acolo unde a intrat tradarea,minciuna,ramane un mare gol,o incertitudine si lipsa de incredere!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Octombrie 2011 15:47
crede-ma ca aproape nici mie nu-mi vine sa cred ce sa intamplat dapai altora asa ca nu te acuz ca nu ma crezi
alimunt
Postat pe 6 Octombrie 2011 15:48
De la: alimunt, la data 2011-10-06 14:59:15Buna ziua. despre mine pot sa va spun ca am 27 ani casatorita. In urma cu un an si jumatate, am cunoscut pe cineva pe internet , el fiind in afara tari si eu in bucuresti dar asta nu nea impiedicat dupa 3 saptamani el a venit in bucuresti m-am indragostit si am avut o relatie ascunsa in care eu am dat totul (dragoste bani) el neavand posibilitatzi materiale nu-si permitea mai nimic in bucuresti cu un salariu de 10 mil . plateam chirie, masina plus toate cheltuielile de zi cu zi . Nu m-a deranjat nimic din toate astea fiindca il iubeam cu adevarat si tot ce am facut am facut din suflet . la un moment dat dupa 1 an de relatie neam mutat impreuna eu am divortzat de sotul meu si am decis sa fiu cu el barbatul pe care il iubeam la nebunie. primul meu gand a fost ca vreau sami deschid o afacere sa putem trai decent si sa ne fie bine. am deschis afacerea care nu a mers si a fost un esec dar,au inceput si certurile intre noi zi de zi nimic parca nu-mi convenea ,parca nu era in stare sa faca nimic si tot asa pana intro zi cand baiatul calm , sincer si tandru sa transformat intr-un monstru . mai exact nu stiu ce sa intamplat cu el ca am avut un scandal mai urat si el ma lasat la birou a mers acasa a luat totzi bani din casa toate lucrurile lui actele mele, masina si alte prostii lucruri sentimentale pt mine si a disparut fara urma . Eu binenteles ca am inebunit nu mi-am putut imagina ca omul care era sufletul meu a putut sami faca asa ceva si mai grav nu stiam dc a procedat asa dar nici nu puteam gasi un raspuns fiindca el avea telefoane inchise nimeni nu stia nimic de el. La disperare l-am sunat pe fostul meu sot si i-am explicat in mare ce mi sa intamplat si reactia lui a fost vino inapoi acasa ca o sa fie bine.Am mers si am baut o cafea cu el si mi-am dat seama ca nu am alta solutie si ca trebuie sa ma intorc inapoi (ramasesem fara bani fara masina fara nimic in strada),desi nu il iubeam m-am intors . Dupa 2 saptamani apare m-a suna si-mi spune imi pare rau pt tot ce a facut sa-l iert daca pot ca el ma iubeste in continuare si nu pote trai fara mine .Ei de atunci eu numi gasesc linistea nu stiu ce sa fac ce e mai bine pt mine cum ar trebui sa manevrez situatzia asta .Sunt constienta ca langa el numi pot intemeia o familie ca nu mai am incredere in el dar il iubesc la nebunie si nu pot sa ma desprind de relatia asta si miam dat seama ca sotul meu chiar nu merita asta si ca e un om deosebit care merita tot respectul. va multumesc astept un sfat
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Octombrie 2011 15:52
[
Vrei un sfat?Te afli intr-o situatie cu o singura iesire,asa vad lucrurile in acest moment si solutia ar fi urmatoarea;

Strange-ti lucrurile personale si pleaca si din casa fostului sot,sterge tot trecutul tau,asta in masura in care poti sa faci acest lucru ,daca nu ai unde sa locuiesti,cauta-ti un spatiu de locuit cu chirie,angajeaza-te si faureste-ti un alt viitor,fara cei doi barbati ,ce s-au perindat in viata ta!Si sa-ti explic de ce iti recomand sa iei aceasta masura;

-Primul barbat ,te-a simtit ,ca esti vulnerabila sentimental si a profitat sub toate formele de tine si de banii tai,deci este clar ,ca o fost un parvenit,un profitor material,chiar daca tu il iubesti la nebunie!Scoate-l din calculele tale,caci nu merita!Tu ai fost cea pagubita,el doar s-a distrat cu tine!
-Eu nu cred in asa zisa intelegere si "iertare" pe care ti le afiseaza fostul sot!Barbatii nu sunt precum femeile,nu stiu sa ierte usor ,greselile de aceasta natura,ce vin din partea femeilor!Daca o face,este un gest premeditat,in vederea "razbunarii" ulterioare.Si in plus de asta ,tu nu il mai iubesti,deci nu are rost sa stai in aceasta relatie fara viitor spun eu!Mai devreme sau mai tarziu,fostul sot,sub un motiv sau altul,iti va servi cu varf si indesat,reprosuri nemiloase,la adresa a ceea ce i-ai facut in decursul relatiei anterioare!Nu cred ,ca el este barbatul ideal,care iarta cu seninatate!Poate te mai iubeste,dar de respectat ca femeie,sa-ti iei gandul ca ar mai nutri fata de tine acest sentiment!Si tu ai gresit extrem de mult fata de fostul sot,ai coborat in ochii lui,chiar daca el nu arata acest lucru!La prima furie,iti va aduce aminte de toate greselile si nu te vad deloc intr-o lumina favorabila!Aceasta este parerea mea!Ai comis un adulter si nu stiu cati barbati suporta acest adevar,fara a se manifesta negativ fata de cele vinovate!Vezi tu,din cauza a astfel de femei,asemenea tie,barbatii ne considera pe toate ca fiind denaturate s.a.m.d.

- Gandeste bine la ceea ce ai facut si la ceea ce doresti sa faci pe viitor!Niciuna dintre cele doua relatii nu-ti vor mai aduce satisfactie si implinire sufleteasca,nu mai vorbesc de iubire,tandrete,dragoste,caci acolo unde a intrat tradarea,minciuna,ramane un mare gol,o incertitudine si lipsa de incredere![/quote]






ai perfecta dreptate dar in momentul asta nu am puterea necesara sa fac nimic pur si simplu am ramas socata de ce mi sa intamplat si nu pot sa depasesc momentul
alimunt
Postat pe 6 Octombrie 2011 15:53
De la: kudika421339, la data 2011-10-06 15:52:44
De la: alimunt, la data 2011-10-06 14:59:15Buna ziua. despre mine pot sa va spun ca am 27 ani casatorita. In urma cu un an si jumatate, am cunoscut pe cineva pe internet , el fiind in afara tari si eu in bucuresti dar asta nu nea impiedicat dupa 3 saptamani el a venit in bucuresti m-am indragostit si am avut o relatie ascunsa in care eu am dat totul (dragoste bani) el neavand posibilitatzi materiale nu-si permitea mai nimic in bucuresti cu un salariu de 10 mil . plateam chirie, masina plus toate cheltuielile de zi cu zi . Nu m-a deranjat nimic din toate astea fiindca il iubeam cu adevarat si tot ce am facut am facut din suflet . la un moment dat dupa 1 an de relatie neam mutat impreuna eu am divortzat de sotul meu si am decis sa fiu cu el barbatul pe care il iubeam la nebunie. primul meu gand a fost ca vreau sami deschid o afacere sa putem trai decent si sa ne fie bine. am deschis afacerea care nu a mers si a fost un esec dar,au inceput si certurile intre noi zi de zi nimic parca nu-mi convenea ,parca nu era in stare sa faca nimic si tot asa pana intro zi cand baiatul calm , sincer si tandru sa transformat intr-un monstru . mai exact nu stiu ce sa intamplat cu el ca am avut un scandal mai urat si el ma lasat la birou a mers acasa a luat totzi bani din casa toate lucrurile lui actele mele, masina si alte prostii lucruri sentimentale pt mine si a disparut fara urma . Eu binenteles ca am inebunit nu mi-am putut imagina ca omul care era sufletul meu a putut sami faca asa ceva si mai grav nu stiam dc a procedat asa dar nici nu puteam gasi un raspuns fiindca el avea telefoane inchise nimeni nu stia nimic de el. La disperare l-am sunat pe fostul meu sot si i-am explicat in mare ce mi sa intamplat si reactia lui a fost vino inapoi acasa ca o sa fie bine.Am mers si am baut o cafea cu el si mi-am dat seama ca nu am alta solutie si ca trebuie sa ma intorc inapoi (ramasesem fara bani fara masina fara nimic in strada),desi nu il iubeam m-am intors . Dupa 2 saptamani apare m-a suna si-mi spune imi pare rau pt tot ce a facut sa-l iert daca pot ca el ma iubeste in continuare si nu pote trai fara mine .Ei de atunci eu numi gasesc linistea nu stiu ce sa fac ce e mai bine pt mine cum ar trebui sa manevrez situatzia asta .Sunt constienta ca langa el numi pot intemeia o familie ca nu mai am incredere in el dar il iubesc la nebunie si nu pot sa ma desprind de relatia asta si miam dat seama ca sotul meu chiar nu merita asta si ca e un om deosebit care merita tot respectul. va multumesc astept un sfat



Ma scoate din sarite KUDIKA!Nu se poate domnule,in stilul acesta de forum! ADMIN-ul!!!!!!!!!!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Octombrie 2011 15:56
Aici nu mai am nici o indoiala ca povestea e inventata.
Omul ala ori iti este sot, ori esti divortata? Banii ii pastrezi pe toti la saltea, nu? Ai deschis o afacere, dar de banci n-ai auzit...? probabil ca daca ai auzit de banci, i-ai dat drept total asupra conturilor (imputernicire sa scoata cati bani vrea).
Si mai ales, cand ti se fura actele, sa nu cumva sa mergi la politie!


Barbi, barbi si o gramada de barbi.

Hai sa vedem acum cati iti cred cu adevarat povestea.
kudika_pudika
Postat pe 6 Octombrie 2011 15:56
kudica , nu totzi oameni sunt precauti in viatza si uite ca eu nu m-am gandit ca barbatul cu care dorm in pat i-mi poate lua tot si sa dispara ,da bani ii aveam in casa ca tot timpul investeam in afacere si nu i-am mai dus la banca cat despre poveste nu e obligat nimeni sa o creada dar sa te fereasca dumnezeu sa treci prin ce trec eu acum
alimunt
Postat pe 6 Octombrie 2011 16:04
[quote name='alimunt'


ai perfecta dreptate dar in momentul asta nu am puterea necesara sa fac nimic pur si simplu am ramas socata de ce mi sa intamplat si nu pot sa depasesc momentul[/quote]



Nu se poate,asa cum ti-ai distrus viata pana acum,asa trebuie sa faci pasul urmator!Vrei sa te umilesti in fata fostului sot sau vrei sa fii nimicita de jignirile lui mai tarziu,stai agatata de el si o sa suporti consecintele faptelor proprii!Sfatul meu este dat spre refacerea ta ca persoana vertebrala,nu vrei,este optiunea ta!Nu exista "Nu am curaj"!Sa gresesti,sa inseli,sa tradezi,ai avut putere cu prisosinta!Si ai depasit momentul sa stii,insusi faptul ca stai de vorba cu noi,denota un inceput,o recunoastere a greselii comise,o hotarare de a merge mai departe,orice fapta denigratoare ,daca este constientizata si exista convertirea,spasirea si dorinta de indreptare,toate te duc spre o noua cale de urmat!Omul vinovat ,care nu-si recunoaste greseala ,nu va cunoaste niciodata o noua "viata"!Parerea mea!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Octombrie 2011 16:07
1. Masina a cui era?
2. Banii ce-i cheltuiai cu el cand ii erai amanta ai cui erau? Ai tai sau ai sotului?
3.De ce inainte avai bani sa-l tii pe palme si acum nu ai unde locui si cu ce trai? Ai divortat, ai facut partaj.
4. Ai reclamat furtul?
5. Dupa ce firma nu a mai functionat din ce ati trait?
ilumax_76
Postat pe 6 Octombrie 2011 16:29
masina este a mea dar nu am avut puterea sa-l reclam la politie fiindca il iubesc oameni buni nu stiu daca ma intelegeti
recunosc ca bani pe care ii cheltuiam cu el erau ai sotului in mare parte
partajul nu sa facut inca cu fostul sot si el a disparut inainte sa inchid firma
alimunt
Postat pe 6 Octombrie 2011 16:34
De la: alimunt, la data 2011-10-06 16:34:40masina este a mea dar nu am avut puterea sa-l reclam la politie fiindca il iubesc oameni buni nu stiu daca ma intelegeti
recunosc ca bani pe care ii cheltuiam cu el erau ai sotului in mare parte
partajul nu sa facut inca cu fostul sot si el a disparut inainte sa inchid firma


1.Oare cum puteai cheltui o suma marisoara de bani fara ca sotul sa-ti ceara socoteala?
2. Cu ce bani ai deschis firma daca nu ai facut partajul si banii erau in mare parte ai sotului?
3. Daca masina era "a ta" inseamna ca era si a sotului tau; DECI: de ce sotul tau nu a reclamat furtul auto?
ilumax_76
Postat pe 6 Octombrie 2011 16:44
De la: alimunt, la data 2011-10-06 16:34:40masina este a mea dar nu am avut puterea sa-l reclam la politie fiindca il iubesc oameni buni nu stiu daca ma intelegeti
recunosc ca bani pe care ii cheltuiam cu el erau ai sotului in mare parte
partajul nu sa facut inca cu fostul sot si el a disparut inainte sa inchid firma



- Referitor la furtul masinii,nu ai alta solutie decat sa-l reclami pe autor pentru furt!Scurt!Nu-ti fie mila,cum poti sa spui ca mai iubesti un om care te-a jecmanit in acest fel?Sunt taxe de platit pentru ea,nu iei in calcul acest lucru?
-Ai profitat si de potenta financiara a fostului sot,spre bataia ta de joc pana la urma!Vezi cum se intoarce roata?Cauta-ti de munca,repune-ti firma pe picioare daca mai este posibil acest lucru si cauta sa fii independenta din toate punctele de vedere!
- Pentru partaj,iti trebuie o taxa foarte mare ca valoare,raportata la valoarea locuintei comune.In acest moment,nu ai aceasta suma,dar exista posibilitatea ca tu sa fii scutita de taxa respectiva,daca dovedesti cu acte legale,ca nu ai venituri sau ,ca acestea sunt mici!!Exista aceasta posibilitate,poti consulta un avocat!
-Firma este falimentara in acest moment inteleg!O poti revitaliza,dar iti trebuie surse financiare!Nimic din toate acestea nu ar trebui sa te retina in demersul propriu de a merge mai departe!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Octombrie 2011 16:46
De la: alimunt, la data 2011-10-06 16:34:40masina este a mea dar nu am avut puterea sa-l reclam la politie fiindca il iubesc oameni buni nu stiu daca ma intelegeti
recunosc ca bani pe care ii cheltuiam cu el erau ai sotului in mare parte
partajul nu sa facut inca cu fostul sot si el a disparut inainte sa inchid firma
Mergi pe alt drum ,departe de cei doi...la fel cum tia zis si 339...asta in cazul in care povestea ta este adevarata pt ca exista multe semne de intrebare in mintea celor care ti-au citit-o
callybra
Postat pe 6 Octombrie 2011 16:47
De la: alimunt, la data 2011-10-06 16:34:40masina este a mea dar nu am avut puterea sa-l reclam la politie fiindca il iubesc oameni buni nu stiu daca ma intelegeti
recunosc ca bani pe care ii cheltuiam cu el erau ai sotului in mare parte
partajul nu sa facut inca cu fostul sot si el a disparut inainte sa inchid firma

Nu, nu esti de inteles ! Te fura, ah, il iubesc ! Te arunca in strada, ah, il iubesc ! Poate-ti da si vreo 2 palme, ca sa te... ah, trezesti !
luchianramona
Postat pe 6 Octombrie 2011 16:54
De la: alimunt, la data 2011-10-06 14:59:15Buna ziua. despre mine pot sa va spun ca am 27 ani casatorita. In urma cu un an si jumatate, am cunoscut pe cineva pe internet , el fiind in afara tari si eu in bucuresti dar asta nu nea impiedicat dupa 3 saptamani el a venit in bucuresti m-am indragostit si am avut o relatie ascunsa in care eu am dat totul (dragoste bani) el neavand posibilitatzi materiale nu-si permitea mai nimic in bucuresti cu un salariu de 10 mil . plateam chirie, masina plus toate cheltuielile de zi cu zi . Nu m-a deranjat nimic din toate astea fiindca il iubeam cu adevarat si tot ce am facut am facut din suflet . la un moment dat dupa 1 an de relatie neam mutat impreuna eu am divortzat de sotul meu si am decis sa fiu cu el barbatul pe care il iubeam la nebunie. primul meu gand a fost ca vreau sami deschid o afacere sa putem trai decent si sa ne fie bine. am deschis afacerea care nu a mers si a fost un esec dar,au inceput si certurile intre noi zi de zi nimic parca nu-mi convenea ,parca nu era in stare sa faca nimic si tot asa pana intro zi cand baiatul calm , sincer si tandru sa transformat intr-un monstru . mai exact nu stiu ce sa intamplat cu el ca am avut un scandal mai urat si el ma lasat la birou a mers acasa a luat totzi bani din casa toate lucrurile lui actele mele, masina si alte prostii lucruri sentimentale pt mine si a disparut fara urma . Eu binenteles ca am inebunit nu mi-am putut imagina ca omul care era sufletul meu a putut sami faca asa ceva si mai grav nu stiam dc a procedat asa dar nici nu puteam gasi un raspuns fiindca el avea telefoane inchise nimeni nu stia nimic de el. La disperare l-am sunat pe fostul meu sot si i-am explicat in mare ce mi sa intamplat si reactia lui a fost vino inapoi acasa ca o sa fie bine.Am mers si am baut o cafea cu el si mi-am dat seama ca nu am alta solutie si ca trebuie sa ma intorc inapoi (ramasesem fara bani fara masina fara nimic in strada),desi nu il iubeam m-am intors . Dupa 2 saptamani apare m-a suna si-mi spune imi pare rau pt tot ce a facut sa-l iert daca pot ca el ma iubeste in continuare si nu pote trai fara mine .Ei de atunci eu numi gasesc linistea nu stiu ce sa fac ce e mai bine pt mine cum ar trebui sa manevrez situatzia asta .Sunt constienta ca langa el numi pot intemeia o familie ca nu mai am incredere in el dar il iubesc la nebunie si nu pot sa ma desprind de relatia asta si miam dat seama ca sotul meu chiar nu merita asta si ca e un om deosebit care merita tot respectul. va multumesc astept un sfat

ei sa-mi bag toate cele la dos... nu de alta dar vineri pe sambata ploua.
si tu inca dormi sau te-ai trezit ?

unde stai in bucale ? vreu sa te vad...poate ...poate.
PRALEA_
Postat pe 6 Octombrie 2011 17:01
Pai s-a intors omul dupa doua saptamani inapoi pt ca ramasese fara bani,normal.Tu ce credeai,ca sta cu tine din prea multa iubire?Esti proasta de dai in gropi si sotul la fel pt ca te-a primit inapoi.
broscoiu
Postat pe 6 Octombrie 2011 17:14
De la: broscoiu, la data 2011-10-06 17:14:39Pai s-a intors omul dupa doua saptamani inapoi pt ca ramasese fara bani,normal.Tu ce credeai,ca sta cu tine din prea multa iubire?Esti proasta de dai in gropi si sotul la fel pt ca te-a primit inapoi.


Broscoiule,usurel,fara violenta verbala! Fii domn(a)!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Octombrie 2011 17:27
De la: kudika421339, la data 2011-10-06 17:27:47
De la: broscoiu, la data 2011-10-06 17:14:39Pai s-a intors omul dupa doua saptamani inapoi pt ca ramasese fara bani,normal.Tu ce credeai,ca sta cu tine din prea multa iubire?Esti proasta de dai in gropi si sotul la fel pt ca te-a primit inapoi.


Broscoiule,usurel,fara violenta verbala! Fii domn(a)!

Nu ma pot abtine uneori.
broscoiu
Postat pe 6 Octombrie 2011 17:34
Chiar ca-i un mare fasss povestea asta. Esti lasata in fundul gol, te duci inapoi la fostul, trec doua saptamani bla bla bla.
Nu depui plangere, desi ai o casa inchiriata si in curand iti va bate la usa proprietarul ca vrea chiria. (Pun pariu ca vei spune ca era inchiriata lunar)
Tu nu depui plangere, dar fostul sot care-ti stie toata povestea ar putea s-o faca. Dar ca prin minune, e cel mai talamb om din lume. Si tot ca prin minune, in loc sa te ignore, in loc sa te dea pe usa afara, te primeste cu bratele deschise, DAR NU FACE NIMIC. Doar ighite. Iar tie iti revine iubitul si lasi tot si fugi la el. Nu pentru a-l prinde si a-l da pe mana politiei ci pentru ca-l iubesti.

WTF? Ce povesti sunt astea fratilor?
rashela
Postat pe 6 Octombrie 2011 17:57
Surioara... poate fi si o poveste reala. Poate fi, da' nu-i musai. Da' ... dac'-ar fi ?
alegro6543
Postat pe 6 Octombrie 2011 17:59
De la: alegro6543, la data 2011-10-06 17:59:24Surioara... poate fi si o poveste reala. Poate fi, da' nu-i musai. Da' ... dac'-ar fi ?


Hmm, o tot recitesc. Intr-un an jumate se intampla toate. Intr-un an jumate de la extaz la agonie, de la bogatie la saracie. Iar ea vesnic indragostita.
Aici e buba, Alegro. Inventiile de pe kudika se invart toate in jurul prostiei. De parca cineva ar vrea cu orice pret ca pe un site dedicat femeilor sa scoata in evidenta cat sunt de imbecile. Fiecare poveste se lasa cu "mai bine mor fara bataia lui".
Ei bine, sansele sa existe un asemenea caz sunt minime. Si devin nule ca sa fie postate pe kudika.

Deci nu, povestea asta n-o cred.
rashela
Postat pe 6 Octombrie 2011 18:06
De la: rashela, la data 2011-10-06 18:06:20
De la: alegro6543, la data 2011-10-06 17:59:24Surioara... poate fi si o poveste reala. Poate fi, da' nu-i musai. Da' ... dac'-ar fi ?


Hmm, o tot recitesc. Intr-un an jumate se intampla toate. Intr-un an jumate de la extaz la agonie, de la bogatie la saracie. Iar ea vesnic indragostita.
Aici e buba, Alegro. Inventiile de pe kudika se invart toate in jurul prostiei. De parca cineva ar vrea cu orice pret ca pe un site dedicat femeilor sa scoata in evidenta cat sunt de imbecile. Fiecare poveste se lasa cu "mai bine mor fara bataia lui".
Ei bine, sansele sa existe un asemenea caz sunt minime. Si devin nule ca sa fie postate pe kudika.

Deci nu, povestea asta n-o cred.

Hmmm Ia te uita : am trecut de la frate si sora la ... alegro ! Evoulam
Incaltea, daca tot a evoluat discutia... hai s-o mai avansam un pic. Ca... nu ne vede nimeni. D'-apoi pe site-urile astea de socializare vin userii (era sa zic... oamenii, da' pana la proba contrarie pastram unele retineri ) care au pasuri, off-uri, necazuri... si le dezvaluie, ni le infatiseaza, iara noi - cei care credem ca stim, cunoastem, am citit, am mai vazut, am mai auzit... asemenea si multe alte situatiuni - ne dam cu parerea. Bineinteles ca "victimele hazardului" nu dau doi bani pe parerile noastre si ... bine ar fi sa n-o faca daca au un pic de minte, dar... se umple forumul, creste pretul reclamei (mai nou vaz' ca vor sa ma trimita de revelion la Roma ), admin-ul isi umfla buzunarele ... ce sa mai : toata lumea e multumita. Normal ca nu castiga nimeni nimic, dar ... toata lumea-i multumita. Mai ales cel care si-a spus pasul, s-a descarcat si apoi poate privi un pic din afara, detasat la ... propria-i problema. Dar ... vaz' c-am luat-o pe aratura ( de toamna) si .. am uitat ce voiam sa spun.
Care va sa zica : E adevarat ca pare o poveste cu prosti, plina de lucruri si oameni incredibile, dar ... numa' cine a fost fro'data indragostit cu adevarat in viata lui, iar la un moment dat s-a oprit - stand si analizand la rece, de sus, din afara... comportamentul si felul cum s-a purtat in timpul 'dragostelii, poate intelege prostia, infantilitatea, lipsa de logica si ratiune de care a dat dovada in perioada mentionata. Este inadmisibil si de necrezut pentru un om serios, cu scaun la cap sa poata intelege asa ceva, dar .... cine a patit-o.. cunoaste.
Bineinteles ca... poate fi si numa' si numa' o poveste a unui user, da' sa nu uitam ca si Ion Creanga a scris cateva povesti... si numa' subsemnatu' saracu a repetat de vreo 3-4 ori clasa V-a... ca nu pricepeam si pace cum putea copchilu' ala sa fure cirese fiind la scaldat si bashca si cu pupaza-n targ ?!?
De-aia zic... ca si om patit ce ma aflu : ca atunci cand nu suntem siguri de un lucru, pentru a nu ramane repetenti, sa nu dam verdicte clare ci sa dam un pic de crezare povestitorului... ca stie 'mnealu/'mneaiei mai bine.
alegro6543
Postat pe 6 Octombrie 2011 18:59
Esti dusa cu capul. Trateaza-te, daca mai ai scapare. Desi eu nu cred ca mai ai scapare.
Eva32
Postat pe 6 Octombrie 2011 23:28
Esti dusa cu capul. Trateaza-te, daca mai ai scapare. Desi eu nu cred ca mai ai scapare.
Eva32
Postat pe 6 Octombrie 2011 23:28
Esti dusa cu capul. Trateaza-te, daca mai ai scapare. Desi eu nu cred ca mai ai scapare.
Eva32
Postat pe 6 Octombrie 2011 23:33
Tu esti sanatoasa? Cum naiba...?Iti lasi sotul pentru nu stiu ce nene de pe "fesbuc", cum zicea o alta forumista si acum plangi ca ala te-a lasat cu fundul in balta... Tu nu-ti dai seama ca tipul ala n-a stat cu tine decat pentru bani? Atunci cand a plecat, primul lucru pe care l-a facut a fost sa-ti goleasca casa si sa-ti ia masina... Cat de ...naiva poti sa fii?!!! Ai 27 de ani vorba ceea...si ai mai fost si casatorita...prin urmare ai ceva experienta de viata. Iar fostul sot...cum poate sa accepte asa ceva? Doar daca nu cumva e mai invarsta ca tine si destul de neatragator.
Micaell
Postat pe 7 Octombrie 2011 10:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o mica povestioara 28 De la: kudika110674 28 Februarie 2010 11:03
de ce tot mai multe femei suporta violenta fizica si verbala din partea sotilor? 131 De la: rashela 4 August 2009 11:56
iubesc barbati prea maturi 77 De la: luminita_dy 12 Aprilie 2009 14:14
EL-CASATORIT,dar in divort;EA-divortata de 13 ani 17 De la: USER70 10 Februarie 2009 22:09
cum sa ies din situatia asta? 54 De la: kudika313344 11 August 2010 03:33