Setari Cookie-uri

Iubire imposibila

Ok, in fine treaca de la mine calculul cu lunile. Sunt detectiv innascut, imi cer scuze, imi sta in fire sa despic firu-n patru (din cauza timpului scurt dintre evenimente, instinctul initial a fost ca povestea e macar in parte "exagerata").

Am o intrebare: tu nici la 31 de ani nu esti in stare sa-ti iei viata in propriile maini? Rusine. Vezi sa nu uiti sa te consulti cu mama cand iti cumperi camasi, cand iti alegi lenjeria de pat, daca sa ceri marire de salariu sau nu, daca sa faci dus sau baie, daca sa te muti singur, daca sa platesti chiria pe 1 sau pe 15, daca sa-ti parul cu cararea pe mijloc sau intr-o parte.

Cat despre fosta ta sotie, nici prin cap sa nu-ti treaca ca te va lasa sa o atingi nici macar cu o floare avand in vedere ca a fost violata din cauza actiunilor tale.

Esti demn de tot dispretul. Sorry, dar asta e parerea mea. Casatoreste-te cu mama ta, nu vrei?
kudika_pudika
Postat pe 4 Octombrie 2011 17:14
PS; explica-mi si mie cum esti plecat de un an jumate cand din iulie anul trecut pana acum sunt 15 luni, nu 18...
kudika_pudika
Postat pe 4 Octombrie 2011 17:17
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-04 17:17:08PS; explica-mi si mie cum esti plecat de un an jumate cand din iulie anul trecut pana acum sunt 15 luni, nu 18...


S-o intrebe pe maica-sa, poate stie ea mai exact, cand s-a despartit de iubita si data plecarii lui in strainatate.
Mamii, vreau tzatza, ooooaaaaa
doi_ochi_caprui
Postat pe 4 Octombrie 2011 17:46
Dupa ce am citit toate parerile celor care au postat ...am ajuns si eu la concluzia ca...daca tot te-ai hotarat sa pleci in strainatate...ori pleaca defnitiv si refa-ti viata undeva departe de mama ta,ori la intoarce-te muta-te in alta parte...si eu sunt mama de baiat...dar desi acum e mic...nu cred ca as fi in stare sa ii spun eu cum sa isi aleaga sotia sau iubita...nu ii dau eu criterii sau chestii din astea...o sa incerc atata timp cat va creste sub ochii mei sa ii explic ce e bine si ce e rau din punctul meu de vedere...dar alegerea va fi cu siguranta a lui...bafta!!!
callybra
Postat pe 4 Octombrie 2011 19:06
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 16:36:10Mama chiar tinea foarte mult la fosta sotie,ii facea tot pe plac,numai ca noi nu aveam nici un cuvant,mama lua toate decizile,facea toate planurile,eu cu sotia mea niciunde nu am fost singuri,peeste tot trebuia sa o luam pe mama ca altfel se supara


faptul ca n-a incercat s-o intelaga mie imi demonstreaza contrariu nicidecum ca ar fi tinut la ea! si ai dreptate alta ca fosta n-o sa mai gasesti, nu stiu cate fete/femei vor mai fi dispuse sa te accepte cu tot bagajul( aka mamitica) si mai ales ea, soacra, sa fie cea care decide pentru voi!
kiss_my_ass
Postat pe 6 Octombrie 2011 09:58
De la: broscoiu, la data 2011-10-04 13:23:57Eu cred ca poveste astea e vrajeala,scrisa de cineva care se plictiseste.Cica a fost umilita din cauza soacrei care e o vipera iar baietelul a ascultat de mamica si de prietena ei cea mai buna care fiind geloasa pt ca nu-i mai dadea atentie a inventat ca are pe altul si-si inseala sotul,prietena ei fiind saraca si deci pe interes,a fost violata intr-o tara straina din cauza ca amaratul n-a asteptat-o in gara.Telenovela ieftina.



kudika226898
Postat pe 6 Octombrie 2011 21:31
Auzi, te cunosc de undeva? Povestea ta pare foarte familiara. Stii ce cred despre tine? Ca esti un dement care traieste intr-o lume paralela cu realitatea si de asta nu te suporta nici o femeie. Du-te si interneaza-te la nebuni.
Eva32
Postat pe 6 Octombrie 2011 23:24
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 12:28:09E prima data cand scriu pe un forum,vreau sa va impartasesc povestea mea si durerea prin care trec.M-am despartit de sotia mea acum un an jumate si inca ma doare lipsa ei.Am stat impreuna doi ani de zile in care ne-am iubit mult.Ce ne-a dus la despartire a fost neincrederea mea in ea si ca am ascultat de prea multi.Ea a trecut printr-o perioada grea in care eu nu i-am fost alaturi si nu am inteleso,mama o stresa,ea a pierdut o sarcina,noi peste tot cu mama,ea se simtea casatorita cu mama nu cu mine si aici ii dau dreptate.Ea sa drogat timp de o luna,sa schimbat si eu am crezut ca ma inseala,mama mia bagat in cap asta,prietena ei la fel si eu le-am crezut pe ele,nu am ascultato pesotia mea,nici nu am vrut sa o las sa imi dea vreo explicatie.PRietena ei mi-a zis ca ma inseala,pentru ca avea ciuda pe mine,ca de cand era cu mine nu ii mai dadea atentie si nu mai putea profita de sotia mea care era bogata iar prietena ei saraca,si o con sideraca pe sora ei si ce isi cumpara ea ii cumpara si ei.Prietena ei stia adevarul ca sotia mea se droga dar miaascuns si ia spus mamei mele si mie ca are pe altul si mainseala.Eu cum am aflat am dat-o afara dincasa si ne-am despartit,am bagat divortul.Ea mi-a spus sa o ascult dar eu nu am vrutsa mai aud de ea.Am plecat din tara si dupa vreo4 luni am reinceput sa iau legatura cu pe mess,mi-a spus ca ma iubeste si sa ma razgandesc cu divortul,ca ea nu ma inselat si ca altul e adevarul,eu i-am zis ca nu cred si sa nu mai aud si ca nu cred ca ma iubeste.Ea a venit dupa mine,si eu ca prostul am lasato balta,intr-o tara straina,nu am vrut sa o astept la gara,i s-or furat actele,a fost violata,asta afland de la autoritati.Ma doare ca am fost un prost,eu nu m-am gandit ca daca o las balta putea patii asa ceva,am vrut sa ma razbun pentru cat am suferit gandindu-ma ca ma inselat.La fix o zi dupa divort sa aflu adevarul ca defapt ea nu ma inselat si sa drogat.In tot timpul asta mama sa intresat si a aflat adevarul.Acum e prea tarziu.Am incercat sa vorbesc cu ea ,sa imi cer iertare si eu si familia mea dar degeaba,ea mia spus ca ma iubeste dar nu poate uita ce a patit din vina mea.Nu poate sa treaca peste,si nici sa uite felul cum am umilito eu si familia mea,ce mi-a mai zis ca si ii dau drepate ca mare vina o are si mama ca la varsta mea sunt la fusta mamei,nu-i ies din cuvant,ca la 31 de ani doar doua prietene am avut si de prima m-am despartit din cauza mamei,si adoua a fost ea.Ea si-a refacut viata,sa recasatorit,are doi gemeni,mai putin naste.Am revazuto pe strada,mai frumoasa ca oricand,si mi-a rascolit toate amintirile,mi-am dat seama ca inca o iubesc si ca in locul actualului ei sot puteam fi eu,daca nu ma luam dupa gura lumii si aveam incredere in ea.Am incercat sa imi refac viata si eu dar nu pot.Am sunato de cateva ori sa vad daca mai are numarul si a raspuns,dar eu nu am putut zice nimic si am inchis de fiecare data

a fost violata???? umilita???? din cauza taaa??? ce om... ce suflet ai putut avea.... ma bucur nespus ca aceasta femeie nu a mai stat cu tine ca sa s-a recasatorit...vezi-ti de viata ta si uit-o...nu ai meritat-o...
steffy91
Postat pe 6 Octombrie 2011 23:58
De la: Eva32, la data 2011-10-06 23:24:21Auzi, te cunosc de undeva? Povestea ta pare foarte familiara. Stii ce cred despre tine? Ca esti un dement care traieste intr-o lume paralela cu realitatea si de asta nu te suporta nici o femeie. Du-te si interneaza-te la nebuni.


kudika226898
Postat pe 8 Octombrie 2011 10:11
cei ca tine ar trebui sa traiascadoar cu mamele ,vroiam sa zic intr-o rezervatie,dar nuuu,ca asa s-ar pastra specia...nu-mi gasesc cuvintele...dar pt fosta ta sotie... iar tu...
kudika188891karm_n
Postat pe 9 Octombrie 2011 10:52
Buna!fara a avea intentia sa fiu rutacioasa iti meriti soarta baiete !ai gresit in prima relatie si ai facut si cu sotia aceeasi greseala ba mai mult ai lasat/o de izbeliste intr/o tara straina si a patit ce a patit,o inteleg perfect !nici eu si nici multe femei din lumea asta nu te/ar ierta,ca nu este de iertat a indurat umilinta si suferinta fizica si psihica doar din cauza ta,cum poti sa mai afirmi ca o iubesti daca i/ai facut atatea ?nu mai da vina pe mama si asa zisa prietena ca de fapt doar tu esti cel vinovat,din pacate.
mimishor957
Postat pe 9 Octombrie 2011 11:21
ACUM NU MAI AI CE FACE. NU E NIMENI DE VINA CA TU NU AI STIUT APRECIA CE AVEAI. DACA AI FOST INFLUENTAT DE MAMA SI DE O ASA ZISA PRIETENA, ACUM TU ESTI CEL CARE SUPORTA CONSECINTELE NU ELE. CEEA CE POTI FACE PENTRU BINELE TAU INTR-O VIITOARE RELATIE E SA IESI DE SUB TUTELA MAMEI SI SA DECIZI SINGUR IN LEGATURA CU VIATA TA. ORICUM MAMELE DE BAIETI SUNT GELOASE PE NURORILE LOR SI EXTREM DE POSESIVE AR VREA SA TE TINA LEGAT DE FUSTA EI SI TOT EA S-AR PLANGE CA NU AI PE NIMENI. ORICAT TE-AR DUREA PUNE O ANUMITA DISTANTA INTRE MAMA TA SI VIITOAREA TA PRIETENA ALTFEL VEI RAMANE INTOTDEAUNA SINGUR... SUCCES
kudika190114
Postat pe 9 Octombrie 2011 11:30
SPER CA AI INVATAT DIN GRESELILE TALE.IMI PARE RAU,IN VIATA MAI AVEM MULTE DE INVATAT.DATA VIITOARE INCEARCA SA IEI SINGUR HOTARIRI FARA MAMA TA DOAR TU SI IUBITA SAU SOTIA.CONTEAZA FOARTE MULT SA COMUNICATI IN DOI INTR-UN CUPLU.LUAM SFATURI DE LA PARINTI CIND AVEM NEVOIE ,DAR NICIODATA SA NUI LASI SA-TI DESTRAME FERICIREA PRIN LUCRURI NEDOVEDITE.SA AI BAFTA PE VIITOR.CRED CA AI VRUT SA-TI IEI O PIATRA DE PE SUFLET,MARTURISINDUNE VINA TA.CRED CA ACUM ESTI MAI USURAT.INCA ODATA,MULTA FERICIRE ITI DORESC.MAI AI INCA TIMP SA-TI REFACI VIATA.
Titanika
Postat pe 9 Octombrie 2011 14:24
Asta nu-i iubire...nu poti spune ca iubesti pe cineva si sa-l ranesti asa cum ai facut tu. Problema ta e la cap...iar mama ta, in loc sa te indemne sa te tratezi, v-a manipulat cum a vrut ea...poate din lipsa de ocupatie...sau poate si ea are ceva lipsa.
Si ca sa nu zici ca sunt o tampita care nu stie ce vorbeste iti spun doar atat: locuiesc cu soacra mea de 8 ani. Desi il adora pe sotul meu, cand a fost vorba de deciziile noastre a spus doar "faceti cum vreti"...cand a avut indoieli m-a luat deoparte si mi-a spus parerea ei. Mie si doar mie. Nu a spalat rufele in public cu nu stiu ce "prietena " a mea, a ei sau a sotului meu...
A-ti iubi copilul inseamna sa-l cresti, sa-i oferi o educatie si sprijin...iar cel mai important: sa-i dai libertatea sa cunoasca lumea si la fiecare pas gresit sa-l ajuti sa-si regaseasca calea cea buna.

ally_ally00
Postat pe 9 Octombrie 2011 14:51
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 15:22:25o las sa fie fericita,ca nu am incotro mai ales ca acum va fi mama si e recasatorita,nu stiu dar ma doare sa o stiu a altcuiva,ma doare ca am fost un prost,sunt si derutat ca mama imi mai zice cace mult ma iubit ca si-a refacut viata asa repede,la inceput si eu credeam asta dar deja e un an jumate



nu ma pot abtine sa nu raspund, tu ai facut o greseala imensa, dar nu ai invatat NIMIC???????????? tu iar te iei dupa ce zice ,,mama" ta? tu nu poti gandi singur cu capul tau???????? nici acum???????? groaznic !!!!!!!!!!!
normal ca si-a refacut viata dupa ce ai umilito in toate felurile posibile, ca femeie, ca om. ce ai fi vrut tu cu ,,mama"??? sa intre la manastire si sa faca canoane pt un om deosebit ca tine??? PENIBIL !
ma revolta gandul ca exista asemenea barbati!
esti derutat pt ca si maminca iti zice??? doamne, pe ce planeta traiesti?? chiar trebuie sa i raportezi tot la mama?
sper ca fosta ta sotie sa fie fericita alaturi de un barbat care crede in ea si nu si bate joc!
cris_cristina
Postat pe 9 Octombrie 2011 18:37
De la: kudika418943, la data 2011-10-09 14:24:01SPER CA AI INVATAT DIN GRESELILE TALE.IMI PARE RAU,IN VIATA MAI AVEM MULTE DE INVATAT.DATA VIITOARE INCEARCA SA IEI SINGUR HOTARIRI FARA MAMA TA DOAR TU SI IUBITA SAU SOTIA.CONTEAZA FOARTE MULT SA COMUNICATI IN DOI INTR-UN CUPLU.LUAM SFATURI DE LA PARINTI CIND AVEM NEVOIE ,DAR NICIODATA SA NUI LASI SA-TI DESTRAME FERICIREA PRIN LUCRURI NEDOVEDITE.SA AI BAFTA PE VIITOR.CRED CA AI VRUT SA-TI IEI O PIATRA DE PE SUFLET,MARTURISINDUNE VINA TA.CRED CA ACUM ESTI MAI USURAT.INCA ODATA,MULTA FERICIRE ITI DORESC.MAI AI INCA TIMP SA-TI REFACI VIATA.



NU CRED CA A INVATAT NIMIC, IAR E ,,BULVERSAT" CA ,,MAMA " I-A SPUS CA DC L AR FI IUBIT NU SI AR FI REFACUT VIATA FOSTA SOTIE, CI AR FI MERS LA MANASTIRE.
NU O IUBESTE PE FOSTA, DAR IL DERANJEAZA CA A REUSIT SA TREACA PESTE ASEMENEA UMILINTE, CHIAR MAI MULT SA-SI REFACA VIATA!!!!!!!!!!
cris_cristina
Postat pe 9 Octombrie 2011 18:41
De la: cris_cristina, la data 2011-10-09 18:41:52
De la: kudika418943, la data 2011-10-09 14:24:01SPER CA AI INVATAT DIN GRESELILE TALE.IMI PARE RAU,IN VIATA MAI AVEM MULTE DE INVATAT.DATA VIITOARE INCEARCA SA IEI SINGUR HOTARIRI FARA MAMA TA DOAR TU SI IUBITA SAU SOTIA.CONTEAZA FOARTE MULT SA COMUNICATI IN DOI INTR-UN CUPLU.LUAM SFATURI DE LA PARINTI CIND AVEM NEVOIE ,DAR NICIODATA SA NUI LASI SA-TI DESTRAME FERICIREA PRIN LUCRURI NEDOVEDITE.SA AI BAFTA PE VIITOR.CRED CA AI VRUT SA-TI IEI O PIATRA DE PE SUFLET,MARTURISINDUNE VINA TA.CRED CA ACUM ESTI MAI USURAT.INCA ODATA,MULTA FERICIRE ITI DORESC.MAI AI INCA TIMP SA-TI REFACI VIATA.



NU CRED CA A INVATAT NIMIC, IAR E ,,BULVERSAT" CA ,,MAMA " I-A SPUS CA DC L AR FI IUBIT NU SI AR FI REFACUT VIATA FOSTA SOTIE, CI AR FI MERS LA MANASTIRE.
NU O IUBESTE PE FOSTA, DAR IL DERANJEAZA CA A REUSIT SA TREACA PESTE ASEMENEA UMILINTE, CHIAR MAI MULT SA-SI REFACA VIATA!!!!!!!!!!











... in romania sint multi RETARDATI ca asta ... care isi spun ''barbati'' ... au fost adusi in starea ca nu cred nimic si NU VOR sa creada nimic ... ei asteapta, si se bucura, ca femeia lor sa ajunga in ce rea situatie ca dupa aia sa o creada ... nu se asteapta sa primeasca respect si incredere pentru ca ei nu emana respect sau incredere ... retardatii astia vor mai multe garantii decit sint ei in stare sa dea ... daca cumva le scapa VICTIMA din mina, ca in cazul asta, incep sa se plinga si sa se caineze ... tot pe ei ... ca nu au reusit sa o distruga complet pe amarita si sa o transforme intr-o cirpa care merita si cite o palma, uneori si un pumn ...

marco918
Postat pe 9 Octombrie 2011 19:31
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 12:28:09E prima data cand scriu pe un forum,vreau sa va impartasesc povestea mea si durerea prin care trec.M-am despartit de sotia mea acum un an jumate si inca ma doare lipsa ei.Am stat impreuna doi ani de zile in care ne-am iubit mult.Ce ne-a dus la despartire a fost neincrederea mea in ea si ca am ascultat de prea multi.Ea a trecut printr-o perioada grea in care eu nu i-am fost alaturi si nu am inteleso,mama o stresa,ea a pierdut o sarcina,noi peste tot cu mama,ea se simtea casatorita cu mama nu cu mine si aici ii dau dreptate.Ea sa drogat timp de o luna,sa schimbat si eu am crezut ca ma inseala,mama mia bagat in cap asta,prietena ei la fel si eu le-am crezut pe ele,nu am ascultato pesotia mea,nici nu am vrut sa o las sa imi dea vreo explicatie.PRietena ei mi-a zis ca ma inseala,pentru ca avea ciuda pe mine,ca de cand era cu mine nu ii mai dadea atentie si nu mai putea profita de sotia mea care era bogata iar prietena ei saraca,si o con sideraca pe sora ei si ce isi cumpara ea ii cumpara si ei.Prietena ei stia adevarul ca sotia mea se droga dar miaascuns si ia spus mamei mele si mie ca are pe altul si mainseala.Eu cum am aflat am dat-o afara dincasa si ne-am despartit,am bagat divortul.Ea mi-a spus sa o ascult dar eu nu am vrutsa mai aud de ea.Am plecat din tara si dupa vreo4 luni am reinceput sa iau legatura cu pe mess,mi-a spus ca ma iubeste si sa ma razgandesc cu divortul,ca ea nu ma inselat si ca altul e adevarul,eu i-am zis ca nu cred si sa nu mai aud si ca nu cred ca ma iubeste.Ea a venit dupa mine,si eu ca prostul am lasato balta,intr-o tara straina,nu am vrut sa o astept la gara,i s-or furat actele,a fost violata,asta afland de la autoritati.Ma doare ca am fost un prost,eu nu m-am gandit ca daca o las balta putea patii asa ceva,am vrut sa ma razbun pentru cat am suferit gandindu-ma ca ma inselat.La fix o zi dupa divort sa aflu adevarul ca defapt ea nu ma inselat si sa drogat.In tot timpul asta mama sa intresat si a aflat adevarul.Acum e prea tarziu.Am incercat sa vorbesc cu ea ,sa imi cer iertare si eu si familia mea dar degeaba,ea mia spus ca ma iubeste dar nu poate uita ce a patit din vina mea.Nu poate sa treaca peste,si nici sa uite felul cum am umilito eu si familia mea,ce mi-a mai zis ca si ii dau drepate ca mare vina o are si mama ca la varsta mea sunt la fusta mamei,nu-i ies din cuvant,ca la 31 de ani doar doua prietene am avut si de prima m-am despartit din cauza mamei,si adoua a fost ea.Ea si-a refacut viata,sa recasatorit,are doi gemeni,mai putin naste.Am revazuto pe strada,mai frumoasa ca oricand,si mi-a rascolit toate amintirile,mi-am dat seama ca inca o iubesc si ca in locul actualului ei sot puteam fi eu,daca nu ma luam dupa gura lumii si aveam incredere in ea.Am incercat sa imi refac viata si eu dar nu pot.Am sunato de cateva ori sa vad daca mai are numarul si a raspuns,dar eu nu am putut zice nimic si am inchis de fiecare data


Amice, tu nu mai ai nevoie de droguri... de tine si-a batut viata deja joc destul. Te compatimesc!
cristinarudi
Postat pe 10 Octombrie 2011 13:03
nici nu vreau sa imi imaginez cat a suferit saraca femeie din cauza ta...ma bucur sincer pentru ea ca si-a refacut viata...
rox_sb
Postat pe 10 Octombrie 2011 13:07
Daca esti suficient de matur, vei intelege ca la varsta adulta mama nu mai este consultantul personal si permanent, in actiunile, relatiile si sentimentele tale... Daca ea are o problema de personalitate, devenita problema de viata, tu trebuie sa ai suficienta minte, la aceasta varsta, sa te protejezi de abuzurile mamei tale si sa-i pretinzi cu fermitate de barbat matur si responsabil sa isi limiteze interesul si interventiile potrivit cu varsta ta si dreptul tau la viata privata. Da, este cazul sa o pui la punct, daca vrei sa traiesti ca un om normal, rational si independent.
Ai facut greseli, cea despre care ne-ai relatat este de o cruzime greu de egalat... Norocul femeii asteia este puterea ei de a-si accepta greselile si a merge mai departe in viata, caci tu ai fost o greseala a ei. Daca esti onest, accepta realitatea si invata si tu din greselile tale, mergi mai departe. Nu te crampona intr-o iubire alimentata de regrete, o iubire mai mult fantezista decat adevarata... Lasa femeia in pace, sa-si vada de viata pe care si-a construit-o deja.
In urmatoarea etapa din viata ta, incearca sa te analizezi mai bine, sa vezi clar greselile si dimensiunile lor, sa gasesti solutii la ele, solutii pentru ajustarea propriei tale personalitati. Nu te vei schimba daca nu vei face schimbarea dramatica in relatia cu mama ta, in primul rand...
E mama ta, merita respect...dar, in situatia aceasta, cand ea se substituie tie in loc sa-si traiasca propria-i viata, este cazul sa tai cordonul ombilical definitiv si real. NU este problema ta daca ea nu are alte preocupari in viata, sa si le gaseasca... iar daca interesul ei pentru viata ta este patologic, sa se trateze, sa mearga la doctor. Eventual tu sa-l gasesti pe cel mai bun si sa o duci la el.
Abia apoi, daca te simti stapan pe tine, liber si in relatie normala cu mama ta... incearca sa te apropii de o alta femeie. Cu respect, delicatete dar si curaj - experienta ar trebui sa te fereasca de alte greseli majore.
Traieste-ti viata cu respect, onestitate si responsabilitate. Cred ca ai potential, doar ca ti-a fost inabusit de mama ta in mod abuziv, patologic. Elibereaza-te! Succes!
maimai_no1
Postat pe 12 Octombrie 2011 01:50
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 12:28:09E prima data cand scriu pe un forum,vreau sa va impartasesc povestea mea si durerea prin care trec.M-am despartit de sotia mea acum un an jumate si inca ma doare lipsa ei.Am stat impreuna doi ani de zile in care ne-am iubit mult.Ce ne-a dus la despartire a fost neincrederea mea in ea si ca am ascultat de prea multi.Ea a trecut printr-o perioada grea in care eu nu i-am fost alaturi si nu am inteleso,mama o stresa,ea a pierdut o sarcina,noi peste tot cu mama,ea se simtea casatorita cu mama nu cu mine si aici ii dau dreptate.Ea sa drogat timp de o luna,sa schimbat si eu am crezut ca ma inseala,mama mia bagat in cap asta,prietena ei la fel si eu le-am crezut pe ele,nu am ascultato pesotia mea,nici nu am vrut sa o las sa imi dea vreo explicatie.PRietena ei mi-a zis ca ma inseala,pentru ca avea ciuda pe mine,ca de cand era cu mine nu ii mai dadea atentie si nu mai putea profita de sotia mea care era bogata iar prietena ei saraca,si o con sideraca pe sora ei si ce isi cumpara ea ii cumpara si ei.Prietena ei stia adevarul ca sotia mea se droga dar miaascuns si ia spus mamei mele si mie ca are pe altul si mainseala.Eu cum am aflat am dat-o afara dincasa si ne-am despartit,am bagat divortul.Ea mi-a spus sa o ascult dar eu nu am vrutsa mai aud de ea.Am plecat din tara si dupa vreo4 luni am reinceput sa iau legatura cu pe mess,mi-a spus ca ma iubeste si sa ma razgandesc cu divortul,ca ea nu ma inselat si ca altul e adevarul,eu i-am zis ca nu cred si sa nu mai aud si ca nu cred ca ma iubeste.Ea a venit dupa mine,si eu ca prostul am lasato balta,intr-o tara straina,nu am vrut sa o astept la gara,i s-or furat actele,a fost violata,asta afland de la autoritati.Ma doare ca am fost un prost,eu nu m-am gandit ca daca o las balta putea patii asa ceva,am vrut sa ma razbun pentru cat am suferit gandindu-ma ca ma inselat.La fix o zi dupa divort sa aflu adevarul ca defapt ea nu ma inselat si sa drogat.In tot timpul asta mama sa intresat si a aflat adevarul.Acum e prea tarziu.Am incercat sa vorbesc cu ea ,sa imi cer iertare si eu si familia mea dar degeaba,ea mia spus ca ma iubeste dar nu poate uita ce a patit din vina mea.Nu poate sa treaca peste,si nici sa uite felul cum am umilito eu si familia mea,ce mi-a mai zis ca si ii dau drepate ca mare vina o are si mama ca la varsta mea sunt la fusta mamei,nu-i ies din cuvant,ca la 31 de ani doar doua prietene am avut si de prima m-am despartit din cauza mamei,si adoua a fost ea.Ea si-a refacut viata,sa recasatorit,are doi gemeni,mai putin naste.Am revazuto pe strada,mai frumoasa ca oricand,si mi-a rascolit toate amintirile,mi-am dat seama ca inca o iubesc si ca in locul actualului ei sot puteam fi eu,daca nu ma luam dupa gura lumii si aveam incredere in ea.Am incercat sa imi refac viata si eu dar nu pot.Am sunato de cateva ori sa vad daca mai are numarul si a raspuns,dar eu nu am putut zice nimic si am inchis de fiecare data


Lasa...nu fi suparat...ramai cu mami....
Nonaflowermay
Postat pe 12 Octombrie 2011 18:55
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 16:36:10Mama chiar tinea foarte mult la fosta sotie,ii facea tot pe plac,numai ca noi nu aveam nici un cuvant,mama lua toate decizile,facea toate planurile,eu cu sotia mea niciunde nu am fost singuri,peeste tot trebuia sa o luam pe mama ca altfel se supara


Si daca se supara ? ce? mamaliga ce esti ai distrus doua vieti .... a ei si a ta....ca sa te simti bine ....sa stii,te asigur ca te-a iubit cu adevarat daca a venit dupa tine...iar tu ca un domn cu buna educatie "administrata" de mamitica ai facut ce? ai lasa-o balta.....te du in lumea ta...sper sa nu mai chinui nici un suflet
Nonaflowermay
Postat pe 12 Octombrie 2011 19:04
De la: cristinarudi, la data 2011-10-10 13:03:43
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 12:28:09E prima data cand scriu pe un forum,vreau sa va impartasesc povestea mea si durerea prin care trec.M-am despartit de sotia mea acum un an jumate si inca ma doare lipsa ei.Am stat impreuna doi ani de zile in care ne-am iubit mult.Ce ne-a dus la despartire a fost neincrederea mea in ea si ca am ascultat de prea multi.Ea a trecut printr-o perioada grea in care eu nu i-am fost alaturi si nu am inteleso,mama o stresa,ea a pierdut o sarcina,noi peste tot cu mama,ea se simtea casatorita cu mama nu cu mine si aici ii dau dreptate.Ea sa drogat timp de o luna,sa schimbat si eu am crezut ca ma inseala,mama mia bagat in cap asta,prietena ei la fel si eu le-am crezut pe ele,nu am ascultato pesotia mea,nici nu am vrut sa o las sa imi dea vreo explicatie.PRietena ei mi-a zis ca ma inseala,pentru ca avea ciuda pe mine,ca de cand era cu mine nu ii mai dadea atentie si nu mai putea profita de sotia mea care era bogata iar prietena ei saraca,si o con sideraca pe sora ei si ce isi cumpara ea ii cumpara si ei.Prietena ei stia adevarul ca sotia mea se droga dar miaascuns si ia spus mamei mele si mie ca are pe altul si mainseala.Eu cum am aflat am dat-o afara dincasa si ne-am despartit,am bagat divortul.Ea mi-a spus sa o ascult dar eu nu am vrutsa mai aud de ea.Am plecat din tara si dupa vreo4 luni am reinceput sa iau legatura cu pe mess,mi-a spus ca ma iubeste si sa ma razgandesc cu divortul,ca ea nu ma inselat si ca altul e adevarul,eu i-am zis ca nu cred si sa nu mai aud si ca nu cred ca ma iubeste.Ea a venit dupa mine,si eu ca prostul am lasato balta,intr-o tara straina,nu am vrut sa o astept la gara,i s-or furat actele,a fost violata,asta afland de la autoritati.Ma doare ca am fost un prost,eu nu m-am gandit ca daca o las balta putea patii asa ceva,am vrut sa ma razbun pentru cat am suferit gandindu-ma ca ma inselat.La fix o zi dupa divort sa aflu adevarul ca defapt ea nu ma inselat si sa drogat.In tot timpul asta mama sa intresat si a aflat adevarul.Acum e prea tarziu.Am incercat sa vorbesc cu ea ,sa imi cer iertare si eu si familia mea dar degeaba,ea mia spus ca ma iubeste dar nu poate uita ce a patit din vina mea.Nu poate sa treaca peste,si nici sa uite felul cum am umilito eu si familia mea,ce mi-a mai zis ca si ii dau drepate ca mare vina o are si mama ca la varsta mea sunt la fusta mamei,nu-i ies din cuvant,ca la 31 de ani doar doua prietene am avut si de prima m-am despartit din cauza mamei,si adoua a fost ea.Ea si-a refacut viata,sa recasatorit,are doi gemeni,mai putin naste.Am revazuto pe strada,mai frumoasa ca oricand,si mi-a rascolit toate amintirile,mi-am dat seama ca inca o iubesc si ca in locul actualului ei sot puteam fi eu,daca nu ma luam dupa gura lumii si aveam incredere in ea.Am incercat sa imi refac viata si eu dar nu pot.Am sunato de cateva ori sa vad daca mai are numarul si a raspuns,dar eu nu am putut zice nimic si am inchis de fiecare data


Amice, tu nu mai ai nevoie de droguri... de tine si-a batut viata deja joc destul. Te compatimesc!


Multumesc! Foarte adevarat din pacate:)
Nonaflowermay
Postat pe 12 Octombrie 2011 19:06
Foarte bine ti-a facut.
Eva32
Postat pe 13 Octombrie 2011 00:49
Din cauza asta, tanarul cuplu este sfatuit sa nu stea cu nimeni...sa nu se bage nimeni in relatia lor. Ai invatat pe propria piele. Poate de alta data inveti sa pui piciorul in prag.
kudika451866
Postat pe 13 Octombrie 2011 02:15
Hmm ciudata povestea ...Deci ei s-au despartit acum 15 luni dupa cum zicea cineva mai devreme, sotia lui sau ma rog fosta sotie e gravida in 9 luni deja din moment ce trebe sa nasca. Deci ea in 6 luni a si cunoscut o persoana s-a hotarat sa ii faca si un copil...nu vreau sa tin cu nimeni dar e posibil sa il fi cunoscut mai repede pe acest barbat.
monik21
Postat pe 13 Octombrie 2011 18:19
IN PRIMUL RAND ESTI UN MARE PROST asta o stiai deja:-D, il al doilea rand TE CASATORESTI CU MAMA SAU? mama ta nu are dreptul sa se bage in relatiile tale, iti alegi ce vrei tu, nu mama alege pt tine, e important ca viitoarea sa se inteleaga si cu familia dar cel mai im e sa se int cu tine, pentru ca nu traieste cu mama ta cu familia ta ci cu tine, iar mama ta dc vrea sa iti dicteze viata fa-i vreo 5 nepoti si scapi de griji ca nu mai are ea timp sa stea tot dupa tine si never ever sa locuiesti cu parintii; parere de rau sau nu nu are rost sa mai tanjesti dupa ea, ce a fost a fost inveti din greseli, si dc ai av doar doua prietene mai i-ati vreo 20 ocazionale macar, si dupa una stabila, aaa si iti tre o tipa care seamana cu maicata ca altfel nu o sa reziste, asa ii tine piept la maicata, si nu ii povesti mai nimik la maicata din relatie, doar chestii minore si gandeste-te mereu la ceea ce spui pentru ca fiecare om are modul lui specific de a analiza, doar o stiu pe bunicamea ca i-a mancat viata la maicamea din cauza ca tata era tot sub fusta mamii si cum era maicasa stia cum sa-l invarta, de aceea zic iti tr una ca maicata sua mai desteapta sa va invarta pe amandoi in sensul bun bineinteles
__Kayla__
Postat pe 13 Octombrie 2011 22:00
IN PRIMUL RAND ESTI UN MARE PROST asta o stiai deja:-D, il al doilea rand TE CASATORESTI CU MAMA SAU? mama ta nu are dreptul sa se bage in relatiile tale, iti alegi ce vrei tu, nu mama alege pt tine, e important ca viitoarea sa se inteleaga si cu familia dar cel mai im e sa se int cu tine, pentru ca nu traieste cu mama ta cu familia ta ci cu tine, iar mama ta dc vrea sa iti dicteze viata fa-i vreo 5 nepoti si scapi de griji ca nu mai are ea timp sa stea tot dupa tine si never ever sa locuiesti cu parintii; parere de rau sau nu nu are rost sa mai tanjesti dupa ea, ce a fost a fost inveti din greseli, si dc ai av doar doua prietene mai i-ati vreo 20 ocazionale macar, si dupa una stabila, aaa si iti tre o tipa care seamana cu maicata ca altfel nu o sa reziste, asa ii tine piept la maicata, si nu ii povesti mai nimik la maicata din relatie, doar chestii minore si gandeste-te mereu la ceea ce spui pentru ca fiecare om are modul lui specific de a analiza, doar o stiu pe bunicamea ca i-a mancat viata la maicamea din cauza ca tata era tot sub fusta mamii si cum era maicasa stia cum sa-l invarta, de aceea zic iti tr una ca maicata sua mai desteapta sa va invarta pe amandoi in sensul bun bineinteles
__Kayla__
Postat pe 13 Octombrie 2011 22:00
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 15:22:25o las sa fie fericita,ca nu am incotro mai ales ca acum va fi mama si e recasatorita,nu stiu dar ma doare sa o stiu a altcuiva,ma doare ca am fost un prost,sunt si derutat ca mama imi mai zice cace mult ma iubit ca si-a refacut viata asa repede,la inceput si eu credeam asta dar deja e un an jumate


spune-i lu' mamitzica ta ca si-a refacut viata atat de "repede" si pentru ca i-ai demonstrat cat se poate de clar ca nu are de ec sa priveasca inapoi, ca esti un capitol urat pe care e de preferat sa-l incheie cat mai repede
daniella_s
Postat pe 14 Octombrie 2011 17:13
tu ramai cu mama felicitari
kudika392697
Postat pe 16 Octombrie 2011 14:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac, ce sa cred, un sfat va rog :( 43 De la: kudika107571 17 Octombrie 2010 00:28
RECLAME...ne plac !??..nu ne plac !?? 9 De la: _dulcik_ 28 Aprilie 2009 22:20
ce spuneti despre prostitutia masculina???? 40 De la: pacifista 7 Septembrie 2009 13:26
ce sa fac?.....va rog !!!! am nevoie de un sfat urgent !!! 11 De la: _oktober_ 26 Decembrie 2009 22:39
Cum va veti petrece Sarbatorile? 25 De la: kudika421339 21 Decembrie 2011 15:16