Setari Cookie-uri

Iubire imposibila

asa se intimpla cind stai cu parinti acum e mai bine cu mama sa sa se dea cu capul de pereti am mai auzit cazuri dar nu chiar asa au plecat la casa lor si a renuntat la mama
Amariutei_Elena_1
Postat pe 16 Octombrie 2011 15:43
AI ALES SA STAI CU MAMA TA,ATUNCI MAMA TA SA TE INSOARE !!!
POATE-SI V-A GASI O NORA CUM II PLACE EI,NU TIE.
DACA EA NU REUSESTE SA-TI CAUTE NEVASTA POTRIVITA,ATUNCI NUMAI BABELE TE MAI POT AJUTA!!!

CEAI SA FACI DACA NICI ELE NU VOR REUSI SA-TI REDEA IARA FERICIREA!
-PLEACA IN ALT ORAS,FUGI DEPARTE DE MAMA TA,SA NU MAI STIE DE TINE
-SI ASA PLECI IN TARI STRAINE,DE CE NU RAMII PE ACOLO
-ESTE O VORBA-SCHIMBI LOCU-SCHIMBI NOROCUL!!!
CE MAI ASTEPTI?????
Titanika
Postat pe 16 Octombrie 2011 20:10
Buna!Imi pare rau ca s-a ales praful de dragostea voastra. E naspa sa traiesti cu acest sentiment de culpabilitate, dar l-ai cunoscut si vei trai cu el probabil toata viata. Petru ca daca a fost dragostea vietii tale sigur nu o sa uiti.Nu ai alceva de facut decat sa traiesti cu durerea asta, dar nu insemna ca nu poti sa-ti refaci viata.Lucreaza in strainatate, ia-ti un apartament si muta-te de langa mama ta, altfel nu o sa reusesti in nici o relatie. Pacat ca mama ta a mai avut tupeul sa o mai improste cu noroi pe fosta nevasta.Daca te schimbai nu-i permiteai sa mai vb urat de fosta sotie. Mai bine daca tacea si s-ar fi dus la Biserica sa se roage sa o ierte Dumnezeu, nu avea dreptul sa te monteze impotriva nevestei tale si "ce Dumnezeu a unit , omul sa nu desparta", dar se pare ca nu este o persoana morala.Nu stiu cum ai putut sa asculti de ea si de "prietena" fostei sotii si nu de femeia care se presupune ca o iubesti si langa care dormeai.
Vad ca ai primit mai multe sfaturi bune de la oameni straini si nu de la mama ta.
Gandeste cu capul tau, ca deaia Dumnezeu ti-a dat cap si minte.

O fraiera, care si ea a pierdut dragostea vietii ei (dar la o varsta cu mult mai mica)
kudika065023
Postat pe 16 Octombrie 2011 23:10
Da complicata si dureroasa situatie.Acum iti e in zadar sa mai repari ceva.Vei ramine doar cu regretele.Asa e cind nu ai incredere in tine , in persoana iubita si te ei dupa altii.Te-ai gindit vrodata ca poate mama ta nu o place si de asta iti baga acele fitile?Acum e casatorita , laso in pace.Copii ei au nevoie de tata si mama.Nu o mai cauta si nu-i strica familia.Esti tinar, ai viata inainte, refa-ti viata.Cu greu ce-i drept , poate niciodata , dar cine stie.Sincer imi pare nespus de rau ptr. tine.
kudika369633
Postat pe 17 Octombrie 2011 05:41
In primul rand ar trebui sa inveti limba romana. In al doilea rand esti un idiot. In al treilea rand mama ta e o hoasca batrana care ar trebui spanzurata. Iti meriti soarta.
acular25
Postat pe 17 Octombrie 2011 13:53
De la: kudika418943, la data 2011-10-16 20:10:01AI ALES SA STAI CU MAMA TA,ATUNCI MAMA TA SA TE INSOARE !!!
POATE-SI V-A GASI O NORA CUM II PLACE EI,NU TIE.
DACA EA NU REUSESTE SA-TI CAUTE NEVASTA POTRIVITA,ATUNCI NUMAI BABELE TE MAI POT AJUTA!!!

CEAI SA FACI DACA NICI ELE NU VOR REUSI SA-TI REDEA IARA FERICIREA!
-PLEACA IN ALT ORAS,FUGI DEPARTE DE MAMA TA,SA NU MAI STIE DE TINE
-SI ASA PLECI IN TARI STRAINE,DE CE NU RAMII PE ACOLO
-ESTE O VORBA-SCHIMBI LOCU-SCHIMBI NOROCUL!!!
CE MAI ASTEPTI?????
CEAI SA FACI...SI O FRIPTURA DE LEBADOAICA DE ASTA ANALFABETA DE KABINET
Indiana_Jones
Postat pe 17 Octombrie 2011 14:05
De la: acular25, la data 2011-10-17 13:53:14In primul rand ar trebui sa inveti limba romana. In al doilea rand esti un idiot. In al treilea rand mama ta e o hoasca batrana care ar trebui spanzurata. Iti meriti soarta.


a aparut si fosta sotie
Alvin
Postat pe 17 Octombrie 2011 14:06
De la: justforfun84, la data 2011-10-17 14:06:53
De la: acular25, la data 2011-10-17 13:53:14In primul rand ar trebui sa inveti limba romana. In al doilea rand esti un idiot. In al treilea rand mama ta e o hoasca batrana care ar trebui spanzurata. Iti meriti soarta.


a aparut si fosta sotie



Nonaflowermay
Postat pe 17 Octombrie 2011 18:00
Am citit si eu cele scrise de tine...nu sunt in masura sa judec sau sa dau sfaturi...candva am trecut si eu printr-o relatie care m-a afectat extrem de mult si inca au mai ramas unele cicatrice...acum vorbesc in numele femeii dezamagite, lasata in derizoriu si ranita profund...daca vei avea vreodata ocazia sa-ti ceri scuze pentru ceea ce ai facut fa-o fara a mai ezita...insa nu uita ca viata merge mai departe cu sau fara tine...si nu te astepta la nimic mai mult...nici la iertare si nici la o posibila reintoarcere... pentru ca in definitiv viata isi urmeaza cursul ei.
dyapapadya
Postat pe 17 Octombrie 2011 22:04
Femeia a facut foarte bine ca si-a refacut viata repede! Doar nu era sa piarda timpul in continuare ca sa-ti mai bati tu joc de ea!
Dar nu fi trist, te va consola mami....
darksukkubus69
Postat pe 18 Octombrie 2011 23:16
Si inca ceva... maica-ta si-a batut joc si de tine si de sotia ta, iar tu ca un fraier nu ti-ai dat seama! Bafta ta!
darksukkubus69
Postat pe 18 Octombrie 2011 23:19
Am doar 18 ani, dar pot spune ca iti meriti soarta. Stiu ca toata lumea te critica si pe buna dreptate. Ai gresit foarte mult fata de ea, mai ales cand ea a venit sa te caute in strainatate. Sa presupunem prin absurd ca te cauta un prieten si iti spune sa il astepti la gara, nu-l astepti?! Ea era sotia ta, femeia care ti-a fost alaturi la bine si la rau, legati in fata lui Dumnezeu pt totdeauna. Iti poti imagina prin ce chinuri a trecut cand a fost violata? Nici nu vreau sa ma gandesc ce a fost in sufletul ei. Gandeste-te ca lucrurile puteau sta diferit daca tu in ziua aia o asteptai. Puteai sa o lasi sa vorbeasca, sa-ti spuna versiunea ei si apoi puteai decide prin prisma a tot ce s-a intamplat daca minte sau nu. Cum ai putut crede ca dupa tot raul pricinuit ar mai vrea sa stie ceva de tine? Au fost multe momente frumoase, dar poate esti omul care i-a facut cel mai mult rau in viata asta. Las-o sa fie fericita alaturi de familia pe care si-a construit-o si daca te vei insura din nou, fa tot posibilul si nu mai sta nici cu mama, nici cu socrii.
flory2504
Postat pe 21 Octombrie 2011 15:57
oare cand face asta nunta cu mumasa ?
ce credeti ne invita si pe noi ? ca io m-as duce sa le fac o poza.
PRALEA_
Postat pe 21 Octombrie 2011 16:16
Ba nu ne invita ca n-o sa-i dea voie mami.....
darksukkubus69
Postat pe 22 Octombrie 2011 13:39
De la: darksukkubus69, la data 2011-10-22 13:39:17Ba nu ne invita ca n-o sa-i dea voie mami.....

Si eu ce fac cu cadoul...ca ma grabii sa-l cumpar ?
Ma fiti-ar mami intinsa pe masa sa te vad atunci ce faci ?.Scuze pentru asa urare dar prea esti "ascultator ". Acum sa-mi platesti cadoul...
PRALEA_
Postat pe 22 Octombrie 2011 15:21
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 15:22:25o las sa fie fericita,ca nu am incotro mai ales ca acum va fi mama si e recasatorita,nu stiu dar ma doare sa o stiu a altcuiva,ma doare ca am fost un prost,sunt si derutat ca mama imi mai zice cace mult ma iubit ca si-a refacut viata asa repede,la inceput si eu credeam asta dar deja e un an jumate



Mai baiete, las-o pe mami in plata Domnului si fa-ti singur un viitor.Iar pe biata fosta nevasta las-o in pace sa isi traiasca noua viata pe care a ales-o .regretele sunt tardive, din pacate iti dai seama de valoarea unui om abia dupa ce l-ai pierdut.
Thais13
Postat pe 22 Octombrie 2011 15:45
De la: darksukkubus69, la data 2011-10-18 23:19:08Si inca ceva... maica-ta si-a batut joc si de tine si de sotia ta, iar tu ca un fraier nu ti-ai dat seama! Bafta ta!


Ce pacat ca unii si unele nu stiu sa fie parinti adevarati.
Thais13
Postat pe 22 Octombrie 2011 15:46
De la: flory2504, la data 2011-10-21 15:57:16Am doar 18 ani, dar pot spune ca iti meriti soarta. Stiu ca toata lumea te critica si pe buna dreptate. Ai gresit foarte mult fata de ea, mai ales cand ea a venit sa te caute in strainatate. Sa presupunem prin absurd ca te cauta un prieten si iti spune sa il astepti la gara, nu-l astepti?! Ea era sotia ta, femeia care ti-a fost alaturi la bine si la rau, legati in fata lui Dumnezeu pt totdeauna. Iti poti imagina prin ce chinuri a trecut cand a fost violata? Nici nu vreau sa ma gandesc ce a fost in sufletul ei. Gandeste-te ca lucrurile puteau sta diferit daca tu in ziua aia o asteptai. Puteai sa o lasi sa vorbeasca, sa-ti spuna versiunea ei si apoi puteai decide prin prisma a tot ce s-a intamplat daca minte sau nu. Cum ai putut crede ca dupa tot raul pricinuit ar mai vrea sa stie ceva de tine? Au fost multe momente frumoase, dar poate esti omul care i-a facut cel mai mult rau in viata asta. Las-o sa fie fericita alaturi de familia pe care si-a construit-o si daca te vei insura din nou, fa tot posibilul si nu mai sta nici cu mama, nici cu


Cred ca e cea mai frumoasa postare pe care am citit-o
Nonaflowermay
Postat pe 22 Octombrie 2011 16:30
De la: Thais13, la data 2011-10-22 15:45:44
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 15:22:25o las sa fie fericita,ca nu am incotro mai ales ca acum va fi mama si e recasatorita,nu stiu dar ma doare sa o stiu a altcuiva,ma doare ca am fost un prost,sunt si derutat ca mama imi mai zice cace mult ma iubit ca si-a refacut viata asa repede,la inceput si eu credeam asta dar deja e un an jumate



Mai baiete, las-o pe mami in plata Domnului si fa-ti singur un viitor.Iar pe biata fosta nevasta las-o in pace sa isi traiasca noua viata pe care a ales-o .regretele sunt tardive, din pacate iti dai seama de valoarea unui om abia dupa ce l-ai pierdut.


Dulce umbra a pamantului, n-ai mai aparut cam de multisor pe forum, sa-ti administrezi propriul topic, sa arati cat de cat celor care si-au exprimat opinia ca apreciezi gestul lor; ar fi un semn de consideratie sa-ti mai spui parerea din cand in cand - sa admiti sau sa respingi unele pareri exprimate.
Oricum, ai retinut ca toate parerile sunt de compasiune si in acelasi timp felicitari la adresa fostei tale sotii, de critici dure la adresa ta si, mai ales, la adresa mamei tale.
Eu insami m-am referit in special la acest aspect nefast al relatiei dintre tine si mama ta. Ti-am vorbit din experienta personala, caci sunt si eu mama de baiat si banuiesc ca nu esti mult mai mare decat baiatul meu.
Poate esti coplesit de rusine, de jena... si de aceea nu interactionezi cu cei ce scriu pe topicul tau?! Baiete draga, odata ce ai postat aici, ai facut primul mare pas in a recunoaste public ca ai gresit, ca regreti si vrei sa iti corectezi atitudinea fata de viata. Fa o minima dovada de maturitate si responsabilita si buna crestere si scrie-ne ce crezi acum, dupa ce ai auzit vocea "oprobriului public"... vreau sa aud acum daca ai inteles cat anume din vina porti tu exclusiv si cat anume imparti cu alte persoane din anturaj - cu mama ta, cu prieteni...
Fiecare postare, chiar daca are si ironie ori rautati exprimate, este, de fapt expresia increderii ca tu poti fi inca recuperat pentru normalitate, ca poti deveni un barbat independent care a pus punct greselilor trecute si care regreta ca nu mai este posibil indreptarea lor in relatie directa cu cei care au suferit de pe urma comportamentului tau...
Daca noi iti acordam credit, tu de ce nu ne acorzi, la randul tau, consideratie pentru simplu motiv ca te-am luat in serios...
Eu chiar vreau sa stiu daca realizezi care sunt pasii ce trebuie sa-i faci pentru o temeinica schimbare a personalitatii tale si implicit a vietii tale viitoare. Spune-mi, te rog, ce efect au asupra ta spusele noastre ?
maimai_no1
Postat pe 22 Octombrie 2011 16:54
@no1 -stimata, numai parerile mamiticii conteaza,... fie bune,.... fie rele, nu cred ca v-a mai da vreun raspuns, e prea complicat pt.el sa raspunda fara parerile ei(mama)
faith74
Postat pe 22 Octombrie 2011 19:03
De la: maimai_no1, la data 2011-10-22 16:54:45
De la: Thais13, la data 2011-10-22 15:45:44
De la: shadow_swetty, la data 2011-10-04 15:22:25o las sa fie fericita,ca nu am incotro mai ales ca acum va fi mama si e recasatorita,nu stiu dar ma doare sa o stiu a altcuiva,ma doare ca am fost un prost,sunt si derutat ca mama imi mai zice cace mult ma iubit ca si-a refacut viata asa repede,la inceput si eu credeam asta dar deja e un an jumate



Mai baiete, las-o pe mami in plata Domnului si fa-ti singur un viitor.Iar pe biata fosta nevasta las-o in pace sa isi traiasca noua viata pe care a ales-o .regretele sunt tardive, din pacate iti dai seama de valoarea unui om abia dupa ce l-ai pierdut.


Dulce umbra a pamantului, n-ai mai aparut cam de multisor pe forum, sa-ti administrezi propriul topic, sa arati cat de cat celor care si-au exprimat opinia ca apreciezi gestul lor; ar fi un semn de consideratie sa-ti mai spui parerea din cand in cand - sa admiti sau sa respingi unele pareri exprimate.
Oricum, ai retinut ca toate parerile sunt de compasiune si in acelasi timp felicitari la adresa fostei tale sotii, de critici dure la adresa ta si, mai ales, la adresa mamei tale.
Eu insami m-am referit in special la acest aspect nefast al relatiei dintre tine si mama ta. Ti-am vorbit din experienta personala, caci sunt si eu mama de baiat si banuiesc ca nu esti mult mai mare decat baiatul meu.
Poate esti coplesit de rusine, de jena... si de aceea nu interactionezi cu cei ce scriu pe topicul tau?! Baiete draga, odata ce ai postat aici, ai facut primul mare pas in a recunoaste public ca ai gresit, ca regreti si vrei sa iti corectezi atitudinea fata de viata. Fa o minima dovada de maturitate si responsabilita si buna crestere si scrie-ne ce crezi acum, dupa ce ai auzit vocea "oprobriului public"... vreau sa aud acum daca ai inteles cat anume din vina porti tu exclusiv si cat anume imparti cu alte persoane din anturaj - cu mama ta, cu prieteni...
Fiecare postare, chiar daca are si ironie ori rautati exprimate, este, de fapt expresia increderii ca tu poti fi inca recuperat pentru normalitate, ca poti deveni un barbat independent care a pus punct greselilor trecute si care regreta ca nu mai este posibil indreptarea lor in relatie directa cu cei care au suferit de pe urma comportamentului tau...
Daca noi iti acordam credit, tu de ce nu ne acorzi, la randul tau, consideratie pentru simplu motiv ca te-am luat in serios...
Eu chiar vreau sa stiu daca realizezi care sunt pasii ce trebuie sa-i faci pentru o temeinica schimbare a personalitatii tale si implicit a vietii tale viitoare. Spune-mi, te rog, ce efect au asupra ta spusele noastre ?



Cred ca adresezi mesajul celui care a deschis topicul, nu-i asa, nu mie, dar eu mai cred ca iti bati gura de pomana , e cam tarziu sa se mai schimbe la 31 de ani sau cati zicea ca are.
Thais13
Postat pe 23 Octombrie 2011 09:07
am citit povestea ta...e trist ce s a intamplat cu relatia voastra...intr adevar singura persoana vinovata esti tu...daca o iubea i cu adevarat, cand fosta sotie a venit dupa tine in strainatate, te intalnea i cu ea si discutati...in iubire se fac compromisuri....ii dadea i sansa de a se apara...dar tu ai fost prea egoist ca sa asculti si varianta ei ...iar tu nu ai nici o scuza...acum reprosurile sunt tardive...esti barbat in toata firea si trebuie sa iei o decizie privitoare la viata si viitorul tau...orice mama isi are rolul in viata copilului ei, insa nu se merge atat de departe cum a facut mama ta...este o femeie egoista care nu s a gandit nici o clipa la fericirea fiului ei...daca nici acum nu asculti sfaturile celor de pe forum si nu iti vei trai viata fara mama ta, nu vei avea niciodata o familie (asta daca intr adevar ti o doresti)....daca nu ai curajul sa o infrunti pe mama ta, mai bine pleaca din tara...sunt convinsa ca, daca iti vei schimba modul de a gandi si felul de a trai, vei gasi femeia care sa ti umple golul din suflet.....sper ca tragedia prin care ai trecut impreuna cu fosta sotie sa ti fie invatatura si sa eviti pe viitor persisti in greseala...atunci cand vei intalni femeia potrivita, inima iti va sopti.....sa nu dai cu piciorul daca vei iubi din nou....sa te gandesti la suferinta prin care ai trecut....iti urez sa ai in viitor o viata plina de impliniri departe de mama ta.....
catalina69
Postat pe 23 Octombrie 2011 09:57
imi pare povestea asta asemanatoare cu a mea si eu ma trait o dragoate asa in care mama lui dicta si facea ce vroia ea si frati lui ce pot sa spun este ca nu esti decis ce sa faci ceea ce trebuie si trebuie sa stati dupa fusta mamei si asa muriti voi barbati astea va urasc din suflet ca faceti ce spun alti
kudika433809
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:17
Thais13,
Da, celui care a deschis topicul ma adresam si de la el astept o reactie...
Spunea ca urmeaza sa se intoarca in strainatate - poate acesta este motivul pentru care nu a mai aparut pe forum, desi, nu cred ca nu ar avea acces la internet sau interes sa vada ce s-a discutat pe seama povestii sale.
Cred,insa, ca acum se ascunde de "ochiul public" pentru ca nu poate sa ne ofere o atitudine noua, din care sa rezulte ca si-a insusit lectia, ca este dispus sa se schimbe.
Sper sa nu ajunga un depresiv, un suflet ratacit, caci este tanar si, da, eu cred cu tarie ca se poate schimba, tocmai pentru ca are doar 31 de ani - este suficent de tanar si destul de matur sa poata gasi formule de corectie si sa o ia de la capat asa cum trebuie - independent, responsabil, onest.
Un tanar care se poate adapta intr-o tara straina, care poate munci acolo si isi poate construi existenta in afara mediul care l-a format, are toate calitatile sa isi indrepte greselile, doar sa fie sustinut, incurajat, sa i se dea credit - nu de catre aceleasi persoane, care l-au "ajutat" sa greseasca...ci de oameni echilibrati, ideal, un nou mediu, format pe alt calapod.
Vreau sa cred ca tanarul nostru, care are capacitatea de a iubi si, din poveste sa rezulta ca macar aparent are si calitati pentu a fo iubit, are si capacitatea de regenerare. Noi i-am sugerat unele solutii - la el e decizia si puterea de a o face.
mobilemaimai_no1
Postat pe 23 Octombrie 2011 14:49
Din pacate timpul nu se intoarce...e cazul sa-ti vezi de viata ta sa uiti sa te impaci cu ideea ca si-a refacut viata, iar parerile mamei sa le filtrezi, sa le verifici si sa te faci ca nu auzi tot ceea ce iti spune ca doua generatii gandesc diferit si din prea multa dragoste mamele pot gresi. Am trecut si eu prin aceeasi experienta si a ramas cu mami, eu am suferit foarte mult, dar a trecut. Timpul vindeca toate ranile.
kudika443662
Postat pe 23 Octombrie 2011 22:30
din pacate viatza este o telenovela ...dc nu s-ar fi intamplat "povesti" adevarate prietenilor si rudelor mele , nu as fi crezut...de aceea ii inteleg pe toti si cred ca dc nu pot sa-si depaseasca obsesia fostei iubiri..sa accepte s astea de vorba cu un psiholog....e ca si cum ai povesti unui prieten ...care te-ar ajuta s aintelegi DE CE si CUM poti sa-ti refaci viatza ca si cum totul a fost un vis urat!!!!
stickero
Postat pe 24 Octombrie 2011 15:16
Scenariu de telenovelã, zãu aºa! În cea mai mare parte, e vina ta pentru cã orice om are dreptul sã de-a o explicaþie. Pãcat cã nu ai vrut sã o asculþi ºi poate nici dacã o ascultai nu se schimba nimic. Poate credeai cã te minte ºi mai ºtiu eu ce-þi trecea þie prin cap. Nu vreau sã-mi imaginez prin ce a trecut ea!!! Nu mai am cuvinte...
Daniiblu
Postat pe 24 Octombrie 2011 18:29
De la: mobilemaimai_no1, la data 2011-10-23 14:49:33Thais13,
Da, celui care a deschis topicul ma adresam si de la el astept o reactie...
Spunea ca urmeaza sa se intoarca in strainatate - poate acesta este motivul pentru care nu a mai aparut pe forum, desi, nu cred ca nu ar avea acces la internet sau interes sa vada ce s-a discutat pe seama povestii sale.
Cred,insa, ca acum se ascunde de "ochiul public" pentru ca nu poate sa ne ofere o atitudine noua, din care sa rezulte ca si-a insusit lectia, ca este dispus sa se schimbe.
Sper sa nu ajunga un depresiv, un suflet ratacit, caci este tanar si, da, eu cred cu tarie ca se poate schimba, tocmai pentru ca are doar 31 de ani - este suficent de tanar si destul de matur sa poata gasi formule de corectie si sa o ia de la capat asa cum trebuie - independent, responsabil, onest.
Un tanar care se poate adapta intr-o tara straina, care poate munci acolo si isi poate construi existenta in afara mediul care l-a format, are toate calitatile sa isi indrepte greselile, doar sa fie sustinut, incurajat, sa i se dea credit - nu de catre aceleasi persoane, care l-au "ajutat" sa greseasca...ci de oameni echilibrati, ideal, un nou mediu, format pe alt calapod.
Vreau sa cred ca tanarul nostru, care are capacitatea de a iubi si, din poveste sa rezulta ca macar aparent are si calitati pentu a fo iubit, are si capacitatea de regenerare. Noi i-am sugerat unele solutii - la el e decizia si puterea de a o face.



Sper sa iti cteasca mesajul si sa bage ceva la cap din toate cate i s-au intamplat .
Thais13
Postat pe 24 Octombrie 2011 19:51
sper ca tiai invatzat lectia akm si bine zis iubire impsibila incearca si uita totul si refati viatza....asa e mai bn...succes in viatza.... ciaoo
aka_styles
Postat pe 26 Octombrie 2011 01:11
De la: Thais13, la data 2011-10-24 19:51:27
De la: mobilemaimai_no1, la data 2011-10-23 14:49:33Thais13,
Da, celui care a deschis topicul ma adresam si de la el astept o reactie...
Spunea ca urmeaza sa se intoarca in strainatate - poate acesta este motivul pentru care nu a mai aparut pe forum, desi, nu cred ca nu ar avea acces la internet sau interes sa vada ce s-a discutat pe seama povestii sale.
Cred,insa, ca acum se ascunde de "ochiul public" pentru ca nu poate sa ne ofere o atitudine noua, din care sa rezulte ca si-a insusit lectia, ca este dispus sa se schimbe.
Sper sa nu ajunga un depresiv, un suflet ratacit, caci este tanar si, da, eu cred cu tarie ca se poate schimba, tocmai pentru ca are doar 31 de ani - este suficent de tanar si destul de matur sa poata gasi formule de corectie si sa o ia de la capat asa cum trebuie - independent, responsabil, onest.
Un tanar care se poate adapta intr-o tara straina, care poate munci acolo si isi poate construi existenta in afara mediul care l-a format, are toate calitatile sa isi indrepte greselile, doar sa fie sustinut, incurajat, sa i se dea credit - nu de catre aceleasi persoane, care l-au "ajutat" sa greseasca...ci de oameni echilibrati, ideal, un nou mediu, format pe alt calapod.
Vreau sa cred ca tanarul nostru, care are capacitatea de a iubi si, din poveste sa rezulta ca macar aparent are si calitati pentu a fo iubit, are si capacitatea de regenerare. Noi i-am sugerat unele solutii - la el e decizia si puterea de a o face.



Sper sa iti cteasca mesajul si sa bage ceva la cap din toate cate i s-au intamplat .



eu sper sa intre mama pe forum sa vada ce ''aclamata'' e de intregul popor ptr bravurile ei....
Arutzu28
Postat pe 27 Octombrie 2011 05:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac? 38 De la: kudika066906 9 Septembrie 2009 23:52
varsator - taur....realitate minciuna...sau niciodata impreuna? 10 De la: deiutza_20 15 Decembrie 2008 21:10
probleme adolescentine 12 De la: Barbie30 9 Iulie 2010 19:36
vio 39 De la: Katty03 14 Iunie 2009 09:30
Prinsa intre casatorie si cariera,un sfat ca rog? 11 De la: healthy005533 23 Septembrie 2011 12:09