Setari Cookie-uri

subiect nou...nu stiu ce titlu sa pun

Am citit comentariile voastre,am acordat fiecaruia in parte interes si...va multumesc tuturor pt pareri,multumesc ca m-ati inteles si nu m-ati judecat gresit...asta denota ca mai sunt oameni in lume care te inteleg asa cum esti de fapt...oameni care nu te cunosc fizic,doar virtual si uneori iti pot da un sfat atunci cand ai nevoie...lucru care in realitate nu se prea intampla...e bine de luat in calcul ca mai degraba te destainui unui strain...s-ar putea sa iti acorde mai multa atentie decat propria ta familie!!!
callybra
Postat pe 7 Octombrie 2011 16:22
[
Probabil nu e injurata pt ca nu e genul acela de "amanta perversa" . Ea a fost doar ...naiva si putin interesata. Mama ei nu a invatat-o ca nu trebuie sa pleci "la plimbare" cu un necunoscut. Mama ei nu a invatat-o ca mai intai trebuie sa cunosti toate detaliile despre un barbat si apoi sa te culci cu el si sa mai accepti si banuti...asa ca bonus. Mama ei nu a invatat-o ca atunci cand intretii relatii sexuale cu un barbat, trebuie sa te si protejezi.

Acum stie cu siguranta( sper) ca greselile platite scump nu se pot repeta. Acum stie ce e bine si ce e rau pt a nu-si mai bate nimeni joc de ea; pt ca asta a facut amantul: a profitat de ea si apoi i-a dat cu sutul in fund.[/quote]Ilumax...stiam toate cele pe care le-ai mentionat mai sus in commentul tau...doar ca...am plecat la plimbare cu un barbat pe care vroiam sa-l cunosc...si asta a fost o ocazie...nu mi-a trecut prin cap vreo secunda ca el imi ascunde un adevar...si vroiam sa il cunosc un pic mai bine pt ca a fost si este un barbat frumos,trebuie sa recunosc asta...iar atunci a fost probabil,dragoste la prima vedere...nu m-am culcat cu el pt bani,nu mi-a dat bani niciodata,mai ales pt asta...nr de cont mi-l stia ca am fost impreuna o data la banca sa imi iau salariul s chitanta a ramas la el.Bani am primit de la el abia dupa ce l-am nascut pe edy,cand intr-adevar aveam nevoie.asta numesti tu"interesata"?iar faza cu protejatul...sincer nu m-am protejat niciodata cand am facut dragoste cu un barbat si asta pt ca nu m-am culcat cu orice barbat...ca raman insarcinata nu imi era frica pt ca eram 99%convinsa ca nu fac copii,iar el mi-a spus la fel...ca nu poate face si s-a intamplat "minunea"e asa greu de inteles????PE "EL"Lam judecat atunci...am facut ce am crezut eu ca este bn pt mine si pt copil,ca m-ai tarziu sa il inteleg...uite de exemplu acum,crezi ca nu as putea sa o iau de la capat cu el,mai ales ca avem un copil impreuna?dar nu pot,pt ca nu-l mai iubesc...l-am iubit atunci...acum 5 ani in urma,dar un singur lucru iti spun...atat tie cat si celor care vor citi comm-ul meu...nu o sa ma mai marit niciodata...pt ca...desi "vitorul sot"imi va spune ca ma iubeste la nebunie atat pe mine ,cat si pe copil,nu il voi crede...nici-un barbat pe lumea asta nu va iubi cu tot sufletul copilul altuia...si tot timpul vor exista semne de intrebare in ceea ce priveste trecutul meu alaturi de tatal copilului.deci imi dedic viata ,asa cum imi spunea cineva, copilului si nimic nu va mai fi important in viata mea decat el.
callybra
Postat pe 7 Octombrie 2011 16:44
Nimeni nu are dreptul sa te judece si de ce te-ar judeca..pentru ca iubesti un barbat,pentru ca ai niste probleme ca multi oameni pe lumea asta,ar fi absurd si stupid ! Orice s-ar intimpla asculta-ti inima,ea nu da gres niciodata si urmeaza-ti visul.Daca il mai iubesti pe barbatul asta,fii alaturi de el la bine si la rau.Nimic pe lumea asta nu se compara cu iubirea,oamenii care au puterea iubirii sunt suflete aparte.Eu iti doresc sa ai puterea de a depasi orice obstacole s-ar ivi in viata ta si sa iti cresti baietelul frumos si sanatos.
kudika295250
Postat pe 7 Octombrie 2011 17:00
De la: callybra, la data 2011-10-07 16:44:28[<

"dar un singur lucru iti spun...atat tie cat si celor care vor citi comm-ul meu...nu o sa ma mai marit niciodata...pt ca...desi "vitorul sot"imi va spune ca ma iubeste la nebunie atat pe mine ,cat si pe copil,nu il voi crede...nici-un barbat pe lumea asta nu va iubi cu tot sufletul copilul altuia...si tot timpul vor exista semne de intrebare in ceea ce priveste trecutul meu alaturi de tatal copilului.deci imi dedic viata ,asa cum imi spunea cineva, copilului si nimic nu va mai fi important in viata mea decat el.
"

Iar ma determini sa intervin si la acest comment!

In primul rand,nu face asemenea afirmatie,caci o faci in mod gratuit in acest moment!Este adevarat,pentru tine este foarte importanta evolutia fizica si spirituala a fiului tau si tot atat de adevart este faptul ca si tu trebuie sa-ti continui viata,asta nu inseamna sa incepi sa "colinzi" barbatii sau sa te calugaresti!Nu,trebuie sa urmezi cursul firesc al vietii,destinul copilului trebuie sa decurga normal,propriu felului de a fi si soarta ta trebuie sa se desfasoare in paralel cu cea a fiului tau!SUnt doua lucruri diferite ,dar unite prin sentimentul,ce ti-l daruie maternitatea.Ceea ce este stabilit de catre Divinitate,pentru fiecare si pentru tine deasemenea,se va implini indiferent de vointa ta!Poate ca vei intalni acea persoana suficient de matura ,incat sa va pretuiasca pe amandoi,astfel incat sa iti accepte copilul,dar asta se va intampla dupa o periaoada lunga de cunoastere reciproca si tolerare si nicidecum cum s-a intamplat in relatia anterioara.Nu trebuie sa mai accepti compromisuri in viata ta,acum trebuie sa gandesti pentru doi,deciziile tale trebuie sa-l includa si pe fiul tau!Ideea finala este aceea ,ca nu trebuie sa fii negativista,nu asa se rezolva treburile de aceasta natura,urmeaza calea pe care ti-ai propus sa o incepi si fii optimista,s-ar putea sa descoperi barbatul care va sti sa va pretuiasca mai mult decat a facut-o tatal copilului tau!Exista si barbati minunati in acesta lume,important este sa nu te mai grabesti si sa astepti ca timpul sa iti vindece pesimismul!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Octombrie 2011 17:05
De la: kudika295250, la data 2011-10-07 17:00:59Nimeni nu are dreptul sa te judece si de ce te-ar judeca..pentru ca iubesti un barbat,pentru ca ai niste probleme ca multi oameni pe lumea asta,ar fi absurd si stupid ! Orice s-ar intimpla asculta-ti inima,ea nu da gres niciodata si urmeaza-ti visul.Daca il mai iubesti pe barbatul asta,fii alaturi de el la bine si la rau.Nimic pe lumea asta nu se compara cu iubirea,oamenii care au puterea iubirii sunt suflete aparte.Eu iti doresc sa ai puterea de a depasi orice obstacole s-ar ivi in viata ta si sa iti cresti baietelul frumos si sanatos.
NU IL MAI IUBESC...Relatia mea cu el s-a terminat demult...nu vreau insa sa se rupa relatia tata-copil.ms pt incurajari
callybra
Postat pe 7 Octombrie 2011 17:07
De la: callybra, la data 2011-10-07 16:44:28[
Probabil nu e injurata pt ca nu e genul acela de "amanta perversa" . Ea a fost doar ...naiva si putin interesata. Mama ei nu a invatat-o ca nu trebuie sa pleci "la plimbare" cu un necunoscut. Mama ei nu a invatat-o ca mai intai trebuie sa cunosti toate detaliile despre un barbat si apoi sa te culci cu el si sa mai accepti si banuti...asa ca bonus. Mama ei nu a invatat-o ca atunci cand intretii relatii sexuale cu un barbat, trebuie sa te si protejezi.

Acum stie cu siguranta( sper) ca greselile platite scump nu se pot repeta. Acum stie ce e bine si ce e rau pt a nu-si mai bate nimeni joc de ea; pt ca asta a facut amantul: a profitat de ea si apoi i-a dat cu sutul in fund.
Ilumax...stiam toate cele pe care le-ai mentionat mai sus in commentul tau...doar ca...am plecat la plimbare cu un barbat pe care vroiam sa-l cunosc...si asta a fost o ocazie...nu mi-a trecut prin cap vreo secunda ca el imi ascunde un adevar...si vroiam sa il cunosc un pic mai bine pt ca a fost si este un barbat frumos,trebuie sa recunosc asta...iar atunci a fost probabil,dragoste la prima vedere...nu m-am culcat cu el pt bani,nu mi-a dat bani niciodata,mai ales pt asta...nr de cont mi-l stia ca am fost impreuna o data la banca sa imi iau salariul s chitanta a ramas la el.Bani am primit de la el abia dupa ce l-am nascut pe edy,cand intr-adevar aveam nevoie.asta numesti tu"interesata"?iar faza cu protejatul...sincer nu m-am protejat niciodata cand am facut dragoste cu un barbat si asta pt ca nu m-am culcat cu orice barbat...ca raman insarcinata nu imi era frica pt ca eram 99%convinsa ca nu fac copii,iar el mi-a spus la fel...ca nu poate face si s-a intamplat "minunea"e asa greu de inteles????PE "EL"Lam judecat atunci...am facut ce am crezut eu ca este bn pt mine si pt copil,ca m-ai tarziu sa il inteleg...uite de exemplu acum,crezi ca nu as putea sa o iau de la capat cu el,mai ales ca avem un copil impreuna?dar nu pot,pt ca nu-l mai iubesc...l-am iubit atunci...acum 5 ani in urma,dar un singur lucru iti spun...atat tie cat si celor care vor citi comm-ul meu...nu o sa ma mai marit niciodata...pt ca...desi "vitorul sot"imi va spune ca ma iubeste la nebunie atat pe mine ,cat si pe copil,nu il voi crede...nici-un barbat pe lumea asta nu va iubi cu tot sufletul copilul altuia...si tot timpul vor exista semne de intrebare in ceea ce priveste trecutul meu alaturi de tatal copilului.deci imi dedic viata ,asa cum imi spunea cineva, copilului si nimic nu va mai fi important in viata mea decat el.[/quote]










... daca incepi sa fii idealista ... insemna ca nu ai invatat nimic din tot ce ti s-a intimplat ...
marco918
Postat pe 7 Octombrie 2011 17:22
339...imi place ca esti activa... dar acelasi lucru l-am spus nu de acum ci de cand am aflat ca sunt gravida...ca nu vreau alt tata pt copil...ei 2 au deja o relatie care va dura...cel putin asa sper...mai ales acum cand sunt aproape si se vad aproape zilnic...inevitabil si eu il vad...dar nu simt nimic pt el...daca voi da peste acel barbat care "imi va suci mintile",trebuie mai intai sa imi respecte decizia de a-i lasa pe tatal natural-si copil sa se respecte asa cum o fac si acum...tata-fiu. si sa mi iubesca intai copilul ,apoi pe mine...dar sunt sigura ca nu il voi gasi asa usor...mai ales ca nu am timp sa socializez cu lumea decat in timpul serviciului...prea putin cand ies cu copilul afara...prietene nu prea am...decat una cu care mai pot vorbi lucruri serioase...femeie casatorita desgur,cu famile,de fapt toate prietenele mele adevarate au fost cu mult mai in varsta decat mine.cele mai mici sau de-o varsta cu mine...au profitat doar de bunatatea mea si usor usor m-am debarasat de ele...lucru pt care nu ies asa des din casa...copilul meu este in permanenta cu mine...mai putin in timpul serviciului...mai tz,poate cand v-a creste mai mare si nu v-a trebui supravegheat tot timpul,voi avea si timp pt mine...dar atunci voi fi batrana...si urata...cine se va mai uita la mine?
callybra
Postat pe 7 Octombrie 2011 17:24

... daca incepi sa fii idealista ... insemna ca nu ai invatat nimic din tot ce ti s-a intimplat ...
[/quote]LA CE TE REFERI cand spui ca sunt IDEALISTA?un IDEALIST-este acel on care nu are simtul realitatii,nu are spirit practic,care tinde spre un ideal...corect?sunt mai mult decat realista si traiesc cu picioarele pe pamant...spre un ideal tind ,doar in ceea ce-l priveste pe fiul meu...pt ca vreau sa ii ofer tot ce e mai bun pe lumea asta...asta incluzand o educatie corecta,mai apoi lucruri materiale...de care nu vreau sa il privez...
callybra
Postat pe 7 Octombrie 2011 17:32

pfua! ce de mesaje de adeziune!!
eu cred ca am vazut primul la ora 5 cand m-am trezit azi dar n-am avut tupeu sa comentez ceva
acum am ce comenta! COMENTARIILE CELORLALTI! am sa le disec!
PICCKARD
Postat pe 7 Octombrie 2011 17:43
De la: callybra, la data 2011-10-07 10:14:41Desi eram hotarata sa nu mai intru pe forum...curiozitatea m-a impins sa citesc comentariile...va multumesc din suflet pt sfaturi...da ilumax,,,stiu unde am gresit...am si invatat cv din greseala mea...doar ca femeile sunt judecate ca fiind niste c***e...care fac oricand,oricum si cu oricine copii ,iar apoi pozeaza in victime...ceea ce nu s-a intamplat si in cazul meu...nu am pozat in victima...sunt o femeie destul de puternica,iar asta se datoreaza in primul rand experientei prin care am trecut si mai ales copilului care imi lumineatza viata.Asa cum ma asteptam...toti cei care ati comentat pana acum imi sunteti dragi...pt ca v-am citit postarile din ultimele zile,la diferite topice...si am observat cu cata maturitate va spuneti parerile si cat de intelepte sunt sfaturile date de voi...va urez o zi frumoasa si nu in ultimul rand...sa fiti iubiti!!

ca sa vezi ca si eu am suflet si gandesc inainte de toate imi cer mii de scuze pt ceea ce am scris in aceea zi... sper ca nu e prea tarziu si mi le poti accepta... nu am avut intentia sa te jignesc insa am avut o stare destul de proasta si nu stiu ce a fost cu mine de am facut-o totusi...nu obisnuiesc sa jignesc si mai ales pe acest site (fara sa fiu provocata)...acum ca ti-am inteles povestea te inteleg,sper sa o faci si tu pana la urma....si sa nu imi porti pica... fiecare om greseste in viata...si eu am facut-o... te pup si inca o data scuze....
steffy91
Postat pe 7 Octombrie 2011 20:20
"Daca ti-ai scris povestea din nou, sa nu crezi ca cei precum cristinexxx(sau cum ii zice), stefy te vor lua in brate."
uite ca eu o pot face...nu am un suflet rau asa cum vreti unii din voi sa vedeti,uneori poate sunt mai impulsiva,dar asta nu inseamna ca sunt un om rau....din contra...am fost mereu dispusa sa ajut pe oricine avea nevoie...
steffy91
Postat pe 7 Octombrie 2011 20:23
De la: callybra, la data 2011-10-07 17:24:08...mai tz,poate cand v-a creste mai mare si nu v-a trebui supravegheat tot timpul,voi avea si timp pt mine...dar atunci voi fi batrana...si urata...cine se va mai uita la mine?

cally, cam cat crezi tu ca se va tine de fusta ta si vei putea sa-l supraveghezi?...iti spun eu...pana in jurul varstei de 13 ani , cand isi va descoperi sexualitatea...din momentul acela tot ce vei putea face, va fi sa-i dai de inteles ca in afara de mama, poti sa-i fi si cea mai buna prietena...in rest,va trebui sa te inarmezi cu cea mai mare rabdare pt ca vei avea de-a face cu crizele adolescentine ...si acum te las sa faci tu socoteala... cat de batrana vei fi atunci
ps. niciodata sa nu spui niciodata
miss_darine
Postat pe 7 Octombrie 2011 20:25
De la: steffy91, la data 2011-10-07 20:23:09"Daca ti-ai scris povestea din nou, sa nu crezi ca cei precum cristinexxx(sau cum ii zice), stefy te vor lua in brate."
uite ca eu o pot face...nu am un suflet rau asa cum vreti unii din voi sa vedeti,uneori poate sunt mai impulsiva,dar asta nu inseamna ca sunt un om rau....din contra...am fost mereu dispusa sa ajut pe oricine avea nevoie...

cum spuneam mai sus...la tine varsta e de vina ...da' las' ca te faci tu mare
miss_darine
Postat pe 7 Octombrie 2011 20:27
De la: steffy91, la data 2011-10-07 20:23:09"Daca ti-ai scris povestea din nou, sa nu crezi ca cei precum cristinexxx(sau cum ii zice), stefy te vor lua in brate."
uite ca eu o pot face...nu am un suflet rau asa cum vreti unii din voi sa vedeti,uneori poate sunt mai impulsiva,dar asta nu inseamna ca sunt un om rau....din contra...am fost mereu dispusa sa ajut pe oricine avea nevoie...


Pe draqu!
Vii acum, precum catelul cu coada intre picioare.Ce ridicola esti, zau!
Te scuzi mereu ca ai avut o stare mai proasta, dupa ce ,,spurci" omul, de nu-l mai speli cu toata apa din Dambovita.
Hai ma lesi, cu texte d'astea!


Daca taceai, filozoafa ramaneai.
doi_ochi_caprui
Postat pe 7 Octombrie 2011 20:43
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 20:43:41
De la: steffy91, la data 2011-10-07 20:23:09"Daca ti-ai scris povestea din nou, sa nu crezi ca cei precum cristinexxx(sau cum ii zice), stefy te vor lua in brate."
uite ca eu o pot face...nu am un suflet rau asa cum vreti unii din voi sa vedeti,uneori poate sunt mai impulsiva,dar asta nu inseamna ca sunt un om rau....din contra...am fost mereu dispusa sa ajut pe oricine avea nevoie...


Pe draqu!
Vii acum, precum catelul cu coada intre picioare.Ce ridicola esti, zau!
Te scuzi mereu ca ai avut o stare mai proasta, dupa ce ,,spurci" omul, de nu-l mai speli cu toata apa din Dambovita.
Hai ma lesi, cu texte d'astea!


Daca taceai, filozoafa ramaneai.

nu vreau sa fiu rautacioasa cu tine...si nu ma intereseaza prea tare parerea ta..eu mi-am cerut scuze pt k nu imi place sa jignesc..acuma daca tu te crezi prea desteapta nu inseamna ca si esti sa aveti o seara frumoasa
steffy91
Postat pe 7 Octombrie 2011 20:54
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 20:43:41
De la: steffy91, la data 2011-10-07 20:23:09"Daca ti-ai scris povestea din nou, sa nu crezi ca cei precum cristinexxx(sau cum ii zice), stefy te vor lua in brate."
uite ca eu o pot face...nu am un suflet rau asa cum vreti unii din voi sa vedeti,uneori poate sunt mai impulsiva,dar asta nu inseamna ca sunt un om rau....din contra...am fost mereu dispusa sa ajut pe oricine avea nevoie...


Pe draqu!
Vii acum, precum catelul cu coada intre picioare.Ce ridicola esti, zau!
Te scuzi mereu ca ai avut o stare mai proasta, dupa ce ,,spurci" omul, de nu-l mai speli cu toata apa din Dambovita.
Hai ma lesi, cu texte d'astea!


Daca taceai, filozoafa ramaneai.


lasa fata in pace oacheso! eu nu stiu ce a zis dar daca si-a cerut scuze asa de frumos trebuie sa fie iertata! vorbesc eu cu calybra s-o ierte pentru ca e fata tanara, nu scorpie ca tine
PICCKARD
Postat pe 7 Octombrie 2011 20:59
De la: steffy91, la data 2011-10-07 20:54:39
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 20:43:41
De la: steffy91, la data 2011-10-07 20:23:09"Daca ti-ai scris povestea din nou, sa nu crezi ca cei precum cristinexxx(sau cum ii zice), stefy te vor lua in brate."
uite ca eu o pot face...nu am un suflet rau asa cum vreti unii din voi sa vedeti,uneori poate sunt mai impulsiva,dar asta nu inseamna ca sunt un om rau....din contra...am fost mereu dispusa sa ajut pe oricine avea nevoie...


Pe draqu!
Vii acum, precum catelul cu coada intre picioare.Ce ridicola esti, zau!
Te scuzi mereu ca ai avut o stare mai proasta, dupa ce ,,spurci" omul, de nu-l mai speli cu toata apa din Dambovita.
Hai ma lesi, cu texte d'astea!


Daca taceai, filozoafa ramaneai.

nu vreau sa fiu rautacioasa cu tine...si nu ma intereseaza prea tare parerea ta..eu mi-am cerut scuze pt k nu imi place sa jignesc..acuma daca tu te crezi prea desteapta nu inseamna ca si esti sa aveti o seara frumoasa
nu fi ironika
thadoogback
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:00
De la: miss_darine, la data 2011-10-07 20:25:29
De la: callybra, la data 2011-10-07 17:24:08...mai tz,poate cand v-a creste mai mare si nu v-a trebui supravegheat tot timpul,voi avea si timp pt mine...dar atunci voi fi batrana...si urata...cine se va mai uita la mine?

cally, cam cat crezi tu ca se va tine de fusta ta si vei putea sa-l supraveghezi?...iti spun eu...pana in jurul varstei de 13 ani , cand isi va descoperi sexualitatea...din momentul acela tot ce vei putea face, va fi sa-i dai de inteles ca in afara de mama, poti sa-i fi si cea mai buna prietena...in rest,va trebui sa te inarmezi cu cea mai mare rabdare pt ca vei avea de-a face cu crizele adolescentine ...si acum te las sa faci tu socoteala... cat de batrana vei fi atunci
ps. niciodata sa nu spui niciodata
darine...peste 10 ani voi avea 41,normal ca m-am gandit la perioada cand va creste...atunci iii voi fi prietena de care va avea nevoie...insa acum crede-ma cateodata am impresia ca are prea multa energie pt varsta lui...e foarte zburdalnic..
callybra
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:03
De la: miss_darine, la data 2011-10-07 20:25:29
De la: callybra, la data 2011-10-07 17:24:08...mai tz,poate cand v-a creste mai mare si nu v-a trebui supravegheat tot timpul,voi avea si timp pt mine...dar atunci voi fi batrana...si urata...cine se va mai uita la mine?

cally, cam cat crezi tu ca se va tine de fusta ta si vei putea sa-l supraveghezi?...iti spun eu...pana in jurul varstei de 13 ani , cand isi va descoperi sexualitatea...din momentul acela tot ce vei putea face, va fi sa-i dai de inteles ca in afara de mama, poti sa-i fi si cea mai buna prietena...in rest,va trebui sa te inarmezi cu cea mai mare rabdare pt ca vei avea de-a face cu crizele adolescentine ...si acum te las sa faci tu socoteala... cat de batrana vei fi atunci
ps. niciodata sa nu spui niciodata


si ce-ai vrea sa faca acum? sa alerge ca o iapa in calduri dupa barbati doar pentru ca peste 10-15 ani o sa fie batrana?! mai bine in anii astia a invata sa nu mai cada pe spate la vorbele babuinilor
sper sa nu se supere ca am facut babuin pe tatal copilului ei
PICCKARD
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:04
De la: callybra, la data 2011-10-07 21:03:24
De la: miss_darine, la data 2011-10-07 20:25:29
De la: callybra, la data 2011-10-07 17:24:08...mai tz,poate cand v-a creste mai mare si nu v-a trebui supravegheat tot timpul,voi avea si timp pt mine...dar atunci voi fi batrana...si urata...cine se va mai uita la mine?

cally, cam cat crezi tu ca se va tine de fusta ta si vei putea sa-l supraveghezi?...iti spun eu...pana in jurul varstei de 13 ani , cand isi va descoperi sexualitatea...din momentul acela tot ce vei putea face, va fi sa-i dai de inteles ca in afara de mama, poti sa-i fi si cea mai buna prietena...in rest,va trebui sa te inarmezi cu cea mai mare rabdare pt ca vei avea de-a face cu crizele adolescentine ...si acum te las sa faci tu socoteala... cat de batrana vei fi atunci
ps. niciodata sa nu spui niciodata
darine...peste 10 ani voi avea 41,normal ca m-am gandit la perioada cand va creste...atunci iii voi fi prietena de care va avea nevoie...insa acum crede-ma cateodata am impresia ca are prea multa energie pt varsta lui...e foarte zburdalnic..
zi si mie idul tau ca vreau sa te petesc
thadoogback
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:04
De la: steffy91, la data 2011-10-07 20:54:39
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 20:43:41
De la: steffy91, la data 2011-10-07 20:23:09"Daca ti-ai scris povestea din nou, sa nu crezi ca cei precum cristinexxx(sau cum ii zice), stefy te vor lua in brate."
uite ca eu o pot face...nu am un suflet rau asa cum vreti unii din voi sa vedeti,uneori poate sunt mai impulsiva,dar asta nu inseamna ca sunt un om rau....din contra...am fost mereu dispusa sa ajut pe oricine avea nevoie...


Pe draqu!
Vii acum, precum catelul cu coada intre picioare.Ce ridicola esti, zau!
Te scuzi mereu ca ai avut o stare mai proasta, dupa ce ,,spurci" omul, de nu-l mai speli cu toata apa din Dambovita.
Hai ma lesi, cu texte d'astea!


Daca taceai, filozoafa ramaneai.

nu vreau sa fiu rautacioasa cu tine...si nu ma intereseaza prea tare parerea ta..eu mi-am cerut scuze pt k nu imi place sa jignesc..acuma daca tu te crezi prea desteapta nu inseamna ca si esti sa aveti o seara frumoasa


Vezi cum esti mica si pro asta
Nu mai inventa povesti, eu n-am scris nicaieri ca-s desteapta si nici macar n-am avut intentia sa dau asta de inteles.
Cand nu iti place ceva, acel ceva nu-l faci, deci, nu veni cu texte ca nu iti place sa jignesti.Nu incerca sa te scoti, ca oricum nu intereseaza pe nimeni, daca acum postezi in ,,fetita cuminte".
doi_ochi_caprui
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:06
De la: callybra, la data 2011-10-07 21:03:24
De la: miss_darine, la data 2011-10-07 20:25:29
De la: callybra, la data 2011-10-07 17:24:08...mai tz,poate cand v-a creste mai mare si nu v-a trebui supravegheat tot timpul,voi avea si timp pt mine...dar atunci voi fi batrana...si urata...cine se va mai uita la mine?

cally, cam cat crezi tu ca se va tine de fusta ta si vei putea sa-l supraveghezi?...iti spun eu...pana in jurul varstei de 13 ani , cand isi va descoperi sexualitatea...din momentul acela tot ce vei putea face, va fi sa-i dai de inteles ca in afara de mama, poti sa-i fi si cea mai buna prietena...in rest,va trebui sa te inarmezi cu cea mai mare rabdare pt ca vei avea de-a face cu crizele adolescentine ...si acum te las sa faci tu socoteala... cat de batrana vei fi atunci
ps. niciodata sa nu spui niciodata
darine...peste 10 ani voi avea 41,normal ca m-am gandit la perioada cand va creste...atunci iii voi fi prietena de care va avea nevoie...insa acum crede-ma cateodata am impresia ca are prea multa energie pt varsta lui...e foarte zburdalnic..

pai daca o semana cu taticul lui!?
si cred ca la 41 de ani o sa arati foarte bine nu te lua dupa Darine pentru ca ea a facut riduri din cauza motocicletei
PICCKARD
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:07
De la: PICCKARD, la data 2011-10-07 21:04:21

si ce-ai vrea sa faca acum? sa alerge ca o iapa in calduri dupa barbati doar pentru ca peste 10-15 ani o sa fie batrana?! mai bine in anii astia a invata sa nu mai cada pe spate la vorbele babuinilor
sper sa nu se supere ca am facut babuin pe tatal copilului ei

esti incorigibil mai bine zi-ne tu cat de batran te simti la cei 400 de ani pe care ii ai...te las pe tine sa adaugi sau sa scazi cat vrei
miss_darine
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:08
De la: PICCKARD, la data 2011-10-07 20:59:56
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 20:43:41
De la: steffy91, la data 2011-10-07 20:23:09"Daca ti-ai scris povestea din nou, sa nu crezi ca cei precum cristinexxx(sau cum ii zice), stefy te vor lua in brate."
uite ca eu o pot face...nu am un suflet rau asa cum vreti unii din voi sa vedeti,uneori poate sunt mai impulsiva,dar asta nu inseamna ca sunt un om rau....din contra...am fost mereu dispusa sa ajut pe oricine avea nevoie...


Pe draqu!
Vii acum, precum catelul cu coada intre picioare.Ce ridicola esti, zau!
Te scuzi mereu ca ai avut o stare mai proasta, dupa ce ,,spurci" omul, de nu-l mai speli cu toata apa din Dambovita.
Hai ma lesi, cu texte d'astea!


Daca taceai, filozoafa ramaneai.


lasa fata in pace oacheso! eu nu stiu ce a zis dar daca si-a cerut scuze asa de frumos trebuie sa fie iertata! vorbesc eu cu calybra s-o ierte pentru ca e fata tanara, nu scorpie ca tine


Iar te bagi in seama?
Bah, sa mor io imi vine sa vars, parca ai fi o pereche de tanga.
Incearca sa ma citezi mai putin.
doi_ochi_caprui
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:09
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 21:06:29
De la: steffy91, la data 2011-10-07 20:54:39
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 20:43:41
De la: steffy91, la data 2011-10-07 20:23:09"Daca ti-ai scris povestea din nou, sa nu crezi ca cei precum cristinexxx(sau cum ii zice), stefy te vor lua in brate."
uite ca eu o pot face...nu am un suflet rau asa cum vreti unii din voi sa vedeti,uneori poate sunt mai impulsiva,dar asta nu inseamna ca sunt un om rau....din contra...am fost mereu dispusa sa ajut pe oricine avea nevoie...


Pe draqu!
Vii acum, precum catelul cu coada intre picioare.Ce ridicola esti, zau!
Te scuzi mereu ca ai avut o stare mai proasta, dupa ce ,,spurci" omul, de nu-l mai speli cu toata apa din Dambovita.
Hai ma lesi, cu texte d'astea!


Daca taceai, filozoafa ramaneai.

nu vreau sa fiu rautacioasa cu tine...si nu ma intereseaza prea tare parerea ta..eu mi-am cerut scuze pt k nu imi place sa jignesc..acuma daca tu te crezi prea desteapta nu inseamna ca si esti sa aveti o seara frumoasa


Vezi cum esti mica si pro asta
Nu mai inventa povesti, eu n-am scris nicaieri ca-s desteapta si nici macar n-am avut intentia sa dau asta de inteles.
Cand nu iti place ceva, acel ceva nu-l faci, deci, nu veni cu texte ca nu iti place sa jignesti.Nu incerca sa te scoti, ca oricum nu intereseaza pe nimeni, daca acum postezi in ,,fetita cuminte".

-------------
daca te iei de stefy inseamna ca degeaba ai niste ani in plus ea e cuminte dar mai greseste ca orice pustoaica cu dinti de lapte
daca o iarta calibra ,gata !
PICCKARD
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:10
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 21:09:09
De la: PICCKARD, la data 2011-10-07 20:59:56
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 20:43:41
De la: steffy91, la data 2011-10-07 20:23:09"Daca ti-ai scris povestea din nou, sa nu crezi ca cei precum cristinexxx(sau cum ii zice), stefy te vor lua in brate."
uite ca eu o pot face...nu am un suflet rau asa cum vreti unii din voi sa vedeti,uneori poate sunt mai impulsiva,dar asta nu inseamna ca sunt un om rau....din contra...am fost mereu dispusa sa ajut pe oricine avea nevoie...


Pe draqu!
Vii acum, precum catelul cu coada intre picioare.Ce ridicola esti, zau!
Te scuzi mereu ca ai avut o stare mai proasta, dupa ce ,,spurci" omul, de nu-l mai speli cu toata apa din Dambovita.
Hai ma lesi, cu texte d'astea!


Daca taceai, filozoafa ramaneai.


lasa fata in pace oacheso! eu nu stiu ce a zis dar daca si-a cerut scuze asa de frumos trebuie sa fie iertata! vorbesc eu cu calybra s-o ierte pentru ca e fata tanara, nu scorpie ca tine


Iar te bagi in seama?
Bah, sa mor io imi vine sa vars, parca ai fi o pereche de tanga.
Incearca sa ma citezi mai putin.
ochioaso da tu cn esti,,esti buna sau,,,
thadoogback
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:11
De la: callybra, la data 2011-10-07 21:03:24darine...peste 10 ani voi avea 41,normal ca m-am gandit la perioada cand va creste...atunci iii voi fi prietena de care va avea nevoie...insa acum crede-ma cateodata am impresia ca are prea multa energie pt varsta lui...e foarte zburdalnic..

cally, zi-mi sincer...ti-ar fi placut sa ai un copil care sa stea intr-un colt linistit?...energie, pofta de joaca, in curand perioada da de ce-urilor repetate la nesfarsit...deja sunt invidioasa pe tine
miss_darine
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:13
De la: thadoogback, la data 2011-10-07 21:11:35
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 21:09:09
De la: PICCKARD, la data 2011-10-07 20:59:56
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 20:43:41
De la: steffy91, la data 2011-10-07 20:23:09"Daca ti-ai scris povestea din nou, sa nu crezi ca cei precum cristinexxx(sau cum ii zice), stefy te vor lua in brate."
uite ca eu o pot face...nu am un suflet rau asa cum vreti unii din voi sa vedeti,uneori poate sunt mai impulsiva,dar asta nu inseamna ca sunt un om rau....din contra...am fost mereu dispusa sa ajut pe oricine avea nevoie...


Pe draqu!
Vii acum, precum catelul cu coada intre picioare.Ce ridicola esti, zau!
Te scuzi mereu ca ai avut o stare mai proasta, dupa ce ,,spurci" omul, de nu-l mai speli cu toata apa din Dambovita.
Hai ma lesi, cu texte d'astea!


Daca taceai, filozoafa ramaneai.


lasa fata in pace oacheso! eu nu stiu ce a zis dar daca si-a cerut scuze asa de frumos trebuie sa fie iertata! vorbesc eu cu calybra s-o ierte pentru ca e fata tanara, nu scorpie ca tine


Iar te bagi in seama?
Bah, sa mor io imi vine sa vars, parca ai fi o pereche de tanga.
Incearca sa ma citezi mai putin.
ochioaso da tu cn esti,,esti buna sau,,,

fiecare de ce-l doare
steffy91
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:13
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 21:09:09
De la: PICCKARD, la data 2011-10-07 20:59:56
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-07 20:43:41
De la: steffy91, la data 2011-10-07 20:23:09"Daca ti-ai scris povestea din nou, sa nu crezi ca cei precum cristinexxx(sau cum ii zice), stefy te vor lua in brate."
uite ca eu o pot face...nu am un suflet rau asa cum vreti unii din voi sa vedeti,uneori poate sunt mai impulsiva,dar asta nu inseamna ca sunt un om rau....din contra...am fost mereu dispusa sa ajut pe oricine avea nevoie...


Pe draqu!
Vii acum, precum catelul cu coada intre picioare.Ce ridicola esti, zau!
Te scuzi mereu ca ai avut o stare mai proasta, dupa ce ,,spurci" omul, de nu-l mai speli cu toata apa din Dambovita.
Hai ma lesi, cu texte d'astea!


Daca taceai, filozoafa ramaneai.


lasa fata in pace oacheso! eu nu stiu ce a zis dar daca si-a cerut scuze asa de frumos trebuie sa fie iertata! vorbesc eu cu calybra s-o ierte pentru ca e fata tanara, nu scorpie ca tine


Iar te bagi in seama?
Bah, sa mor io imi vine sa vars, parca ai fi o pereche de tanga.
Incearca sa ma citezi mai putin.

esti tu intoxicata cu medivamente si d-aia vomiti ca o hiena te crezi mare lupoaica moralista dar n-ai neuroni nici cat sa te doara capul
si daca primesc vreun mesaj sa fiu cuminte in banca mea bag restrictie!
PICCKARD
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:14
De la: callybra, la data 2011-10-07 17:24:08339...imi place ca esti activa... dar acelasi lucru l-am spus nu de acum ci de cand am aflat ca sunt gravida...ca nu vreau alt tata pt copil...ei 2 au deja o relatie care va dura...cel putin asa sper...mai ales acum cand sunt aproape si se vad aproape zilnic...inevitabil si eu il vad...dar nu simt nimic pt el...daca voi da peste acel barbat care "imi va suci mintile",trebuie mai intai sa imi respecte decizia de a-i lasa pe tatal natural-si copil sa se respecte asa cum o fac si acum...tata-fiu. si sa mi iubesca intai copilul ,apoi pe mine...dar sunt sigura ca nu il voi gasi asa usor...mai ales ca nu am timp sa socializez cu lumea decat in timpul serviciului...prea putin cand ies cu copilul afara...prietene nu prea am...decat una cu care mai pot vorbi lucruri serioase...femeie casatorita desgur,cu famile,de fapt toate prietenele mele adevarate au fost cu mult mai in varsta decat mine.cele mai mici sau de-o varsta cu mine...au profitat doar de bunatatea mea si usor usor m-am debarasat de ele...lucru pt care nu ies asa des din casa...copilul meu este in permanenta cu mine...mai putin in timpul serviciului...mai tz,poate cand v-a creste mai mare si nu v-a trebui supravegheat tot timpul,voi avea si timp pt mine...dar atunci voi fi batrana...si urata...cine se va mai uita la mine?


Draga mea,eu nu contest partea de adevar existenta in spusele tale,dar incearca sa privesti lucrurile in alta lumina,chiar favorabila pentru tine as spune eu!Timpul trece de vrem sau nu vrem asta,vei mai cunoaste oameni,este firesc acest lucru,copilul va creste si va veni ziua cand va zbura de langa tine!Nimeni nu spune ca maine te vei castori,nu asta am vrut eu sa scot in evidenta,ci dimpotriva,ti-am prezentat un eventual prognostic pozitiv pentru tine!Viata isi urmeaza cursul si nu este bine sa anticipam ce va fi in viitorul,care oricum ,va fi de catre altcineva oranduit!Fa pasi mici pentru tine si pasi si mai marunti pentru fiul tau,astfel incat sa nu mai gresesti!Ca va apare un alt barbat in viata ta,nimeni nu stie acest lucru in acest moment,dar nu poti sa gandesti negativ,eliminand inca de pe acum toate sansele tale de a fi iubita din nou.Asta am vrut sa-ti prezint!Detaseaza-te de tot ceea ce nu-ti face bine si mergi pe drumul tau!Tot ceea ce ai spus referitor la potentialul barbat din viata ta,este adevarat si legitim,dar nu imposibil!Cramponandu-te in faurirea viitorului copilului tau,vei deveni egoista si nefericita!Lui ,sigur ii va fi bine,caci este langa mama sa ,dar tu cum vei fi?Iti spun eu,vei constata ca esti singura,a nimanui!Si la maturitate poti intalni un om apropiat inimii tale,nu te lasa dominata de sarcina de mama,asuma-ti si pe cea de iubita,bineinteles ,toate la timpul cuvenit!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am vreo sansa? 39 De la: blussy 31 Octombrie 2009 14:34
ce parare aveti? 1 De la: kudika_12474 20 Iulie 2012 11:52
La Famiglia 2 De la: Iris4ever 31 Octombrie 2008 18:51
nu stiu cum e sa iubesti ... 9 De la: kudika_7184 20 Mai 2012 07:54
:) 1 De la: eu_mary1993 23 Iunie 2009 01:04