Setari Cookie-uri

RECENSAMANTUL si NATIONALITATEA verificata...

copii va ti adunat ,,hai ca va las sa va jucati
thadoogback
Postat pe 26 Octombrie 2011 22:33
De la: crysis, la data 2011-10-25 17:51:18Stimate Domn Tigan pe nume The Doog Back ! Pune te rog mana pe carte , invata istoria unei alte tari care te-a adoptat de cateva generatii( bag seama !..)si pe urma posteaza aici CA TE -AI FACUT DE RAS ! Istoria Romaniei se invata din clasa a V-a (cel putin asa am invatat eu)si toti cei care au absolvit primul an gimnazial (cls V-VIII) au invatat ca stramosii nostrii au fost geto-tracii/ dacii si romanii iar voi tiganii ati fost adusi pe la finele sec.al XVII-lea de catre boierii mosneni si fanarioti pentru sa le lucrati pamanturile, iar felul cum le-ati lucrat numai cronicile vremii mai zambesc despre asta ! VOI N-ATI MUNCIT NICIODATA, NUMAI DUPA FURAT si INSELAT VA SUNT OCHII si CASTIGURILE LE VRETI IMEDIATE si FRAUDULOASE ! NE-ATI FACUT SA INTRAM IN PAMANT DE RUSINE peste granite CA SUNTEM ROMANI ptr ca modul vostru de trai tribal si educatia asiatica si INDIANA de unde va trageti in mare masura contravin sistemului si perceptia educationala civilizata intalnita in Europa ! Sunt RASISTA NUMAI CU VOI URATILOR , NEEDUCATILOR si PUTUROSILOR iar pentru celelalte nationalitati NUMAI RESPECT ! si...se scrie DOG (caine), nu DOOG cum ti-ai intitulat nick-ul aici !!!
ia uite cine spala WC-urile si da ora exacta in educatie si in caligrafie...te-a facut cineva de ras peste granita?stai in tara,stai acasa,la ma-ta care te-a educat,Printesa Crysis...nume romanesc desigur....sau nu-ti plac numele romanesti,puturoaso?plina de mofturi si de fitze te-a crescut si educat ma-ta,Crysis...asa cum scrie si in buletinul tau de romanca get-beget si asa cum te-a botezat ma-ta ...si se scrie Cryss...acum treci si spala in continuare closetul din Kabinet ca au aparut deja clientii stabilimentului...
Indiana_Jones
Postat pe 26 Octombrie 2011 22:36
De la: thadoogback, la data 2011-10-26 22:33:46 copii va ti adunat ,,hai ca va las sa va jucati
hai,lasa-ne,treci la acadea...
Indiana_Jones
Postat pe 26 Octombrie 2011 22:37
FELICITARI!
kudika050515
Postat pe 19 Ianuarie 2012 08:40
De la: thadoogback, la data 2011-10-23 10:58:43
De la: guru_ion, la data 2011-10-23 10:55:56
De la: thadoogback, la data 2011-10-23 10:54:14
De la: guru_ion, la data 2011-10-23 10:51:03
De la: thadoogback, la data 2011-10-23 10:45:13auzi a salvalkatinitatea,,fi ti ar latinitatea de ras,,innainte de daci pe taramurile astea erau niste triburi nomande inteligento,,,voi a ti pus stapanire pe noi nu noi pe voi


exprima-te ce vrei sa spui cu "voi".
voi romanii ,,eu sunt tigan,,,eu stapanesc pamanturile astea,,eu sunt majoritar auzi vorbeste de kkk cand ea este kkk ul


istoric vorbind nu ai dreptate.
prima datare a vreunei mentionari privind existenta rromilor in europa, este undeva prin anii 1600.
haaaa istorik vb scuzama dar habar nu ai despre ce vb,,mai intereseazate,innaintea dacilor erau niste triburi nomande pe asezarile noastre


Dar triburi nomade nu inseamna ca erau triburi de rromi. Mai documenteaza-te, mai ia un manual de istorie si pune mana de invata.

Insusi marele Herodot a semnalat pe pamanturile Romaniei actuale prezenta tracilor, iar din traci se trag dacii si getii, stramosii nostri, ai rominilor, alaturi de poporul roman, de aceea se si spune despre romini ca sunt un popor latin.

Voi, rromii ati venit din India, mai precis din partea nordica a Indiei, Punjab. Acum 1000 de ani, aproximativ, stramosii tai paraseau teritoriul Indiei.

Asa ca te rog sa nu mai amesteci lucrurile si sa nu mai deformezi istoria. Intreba-i pe oamenii invatati din randurile voastre, ale rromilor, care e istoria voastra, inainte de a sustine niste lucruri neadevarate.
franziska_eu
Postat pe 19 Ianuarie 2012 12:26
De la: franziska_eu, la data 2012-01-19 12:26:20
De la: thadoogback, la data 2011-10-23 10:58:43
De la: guru_ion, la data 2011-10-23 10:55:56
De la: thadoogback, la data 2011-10-23 10:54:14
De la: guru_ion, la data 2011-10-23 10:51:03
De la: thadoogback, la data 2011-10-23 10:45:13auzi a salvalkatinitatea,,fi ti ar latinitatea de ras,,innainte de daci pe taramurile astea erau niste triburi nomande inteligento,,,voi a ti pus stapanire pe noi nu noi pe voi


exprima-te ce vrei sa spui cu "voi".
voi romanii ,,eu sunt tigan,,,eu stapanesc pamanturile astea,,eu sunt majoritar auzi vorbeste de kkk cand ea este kkk ul


istoric vorbind nu ai dreptate.
prima datare a vreunei mentionari privind existenta rromilor in europa, este undeva prin anii 1600.
haaaa istorik vb scuzama dar habar nu ai despre ce vb,,mai intereseazate,innaintea dacilor erau niste triburi nomande pe asezarile noastre


Dar triburi nomade nu inseamna ca erau triburi de rromi. Mai documenteaza-te, mai ia un manual de istorie si pune mana de invata.

Insusi marele Herodot a semnalat pe pamanturile Romaniei actuale prezenta tracilor, iar din traci se trag dacii si getii, stramosii nostri, ai rominilor, alaturi de poporul roman, de aceea se si spune despre romini ca sunt un popor latin.

Voi, rromii ati venit din India, mai precis din partea nordica a Indiei, Punjab. Acum 1000 de ani, aproximativ, stramosii tai paraseau teritoriul Indiei.

Asa ca te rog sa nu mai amesteci lucrurile si sa nu mai deformezi istoria. Intreba-i pe oamenii invatati din randurile voastre, ale rromilor, care e istoria voastra, inainte de a sustine niste lucruri neadevarate.


Iar Herodot a trait cu 500 de ani, aproximativ, inainte de nasterea lui Hristos. Deci mentiunile sale despre traci, sau mai precis daco-geti, au peste 2500 de ani vechime.
franziska_eu
Postat pe 19 Ianuarie 2012 12:29
De la: thadoogback, la data 2011-10-23 11:04:40
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-10-23 11:02:04
De la: thadoogback, la data 2011-10-23 10:45:13auzi a salvalkatinitatea,,fi ti ar latinitatea de ras,,innainte de daci pe taramurile astea erau niste triburi nomande inteligento,,,voi a ti pus stapanire pe noi nu noi pe voi


triburile nomade de care zici tu erau de fapt gotii, vizigotii,etc....... sau tu esti urmas de-al lui Gingis Han ??
ei bravoo,,uite ca sti cva,,ei bn chiar innaintea gotilor,,va vine greu sa digerati aii,,dar asta e adevarul,,eu tiganul sunt stapanul pamanturilor astora


NU stii absolut nimic. Mai bine ti-ai accepta originele, in loc sa aberezi. La origini esti indian din Punjab, si cu asta basta.

E foarte urat ceea ce faci tu, ca negi originile poporului tau.
franziska_eu
Postat pe 19 Ianuarie 2012 12:33
De la: franziska_eu, la data 2012-01-19 12:33:02
De la: thadoogback, la data 2011-10-23 11:04:40
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-10-23 11:02:04
De la: thadoogback, la data 2011-10-23 10:45:13auzi a salvalkatinitatea,,fi ti ar latinitatea de ras,,innainte de daci pe taramurile astea erau niste triburi nomande inteligento,,,voi a ti pus stapanire pe noi nu noi pe voi


triburile nomade de care zici tu erau de fapt gotii, vizigotii,etc....... sau tu esti urmas de-al lui Gingis Han ??
ei bravoo,,uite ca sti cva,,ei bn chiar innaintea gotilor,,va vine greu sa digerati aii,,dar asta e adevarul,,eu tiganul sunt stapanul pamanturilor astora


NU stii absolut nimic. Mai bine ti-ai accepta originele, in loc sa aberezi. La origini esti indian din Punjab, si cu asta basta.

E foarte urat ceea ce faci tu, ca negi originile poporului tau.


*originile
franziska_eu
Postat pe 19 Ianuarie 2012 12:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fata-sagetator...baiat-taur...compatibili? 33 De la: kudika227244 10 Iulie 2010 23:29
barbatii sagetatori 298 De la: seicaru_alice 20 Octombrie 2014 21:54
Buna 27 De la: kudika_861 4 Martie 2012 09:16
compatibilitate 9 De la: yumalai 9 Mai 2009 06:45
Eu Rac si el Gemeni 5 De la: didi64 29 Iulie 2010 17:20