Setari Cookie-uri

Iubire...in 3

BUNA! La inceput ma gandeam unde sa trec acest subiect, la infidelitate sau la iubiri imposibile, pentru ca se incadreza la ambele. Am 20 de ani, stiu un barbat de aproximativ un an si ne intalnim de 4 luni. Ne intelegem foarte bine, ne ascultam mereu, ma linisteste, el este refugiul meu pe toate planurile. Cand sunt cu el timpul parca zboara si detest asta! Pana aici toate par a fi ok nu? Acum si partea mai putin buna... el este de 5 ani cu cineva! Intalnirile cu mine au inceput ca o joaca, nici nu ma gandeam vreodata macar ca va ajunge sa-mi lipseasca. A spus de la inceput ca nu o iubeste, dar ca tine f mult la ea si o apreciaza. El considera ca a iubi inseamna a face orice pt cea persoana iar el nu a simtit asta niciodata, mentionand si faptul ca in anii astia a inselat- o mereu. Cu mine se vede f des, aproape zilnic, iar pe mine cel putin nu ma minte. Ne tinem de mana, ne plimbam prin locuri publice, ma ia inclusiv cu el la petreceri. L-am intrebat daca nu-i este teama ca ea va afla si o va pierde pt mine si mi-a raspuns ca oricum e inevitabil sa afle pana la urma, ca vedem noi atunci ce face si ca daca o va pierde este sigur ca va regreta dar nimeni nu este de neinlocuit. Eu urasc faptul ca simt mereu nevoia sa-l sun, in ultima vreme 2 zile ii zic pa si 2 zile il sun sa facem pace... pt simplul fapt ca nu pot nici sa ma implic in alta relatie fiind mereu cu gandul la el dar nu pot nici sa-l las pt ca l-as pierde pe cel care ma asculta mereu, ma ajuta mereu si langa care mereu zambesc. Am incercat sa-l las deoparte dar pentru simplul motiv ca cei din jur imi par banali ajung mereu sa ma intorc la el... Sunt constienta ca vin sarbatorile iar el mai mult ca sigur va dori sa plece undeva la munte etc... bineinteles cu ea, iar eu nu vreau sa ma simt ca o ratata cu gandul la el si singura de sarbatori... Oricum nu as putea sa-i cer sa renunte la ea... Ce sfat imi dati? cum sa pun punct acestui lucru? Are rost sa astept sa afle ea de noi sa vad ce va face el?
Adela_rosucuverde
Postat pe 2 Noiembrie 2011 00:10
daca tu esti convinsa ca el nu te minte,nu mai am ce sfat sa iti dau
Asynia
Postat pe 2 Noiembrie 2011 01:03
o fata care la 20 de ani face asta e o normalitate pentru ca nu are nimic in cap. ce e mai rau e ca aceasta situatie se va perpetua si mai tarziu pana la adanci batranete entru ca se pare ca asa iti e scris
PICCKARD
Postat pe 2 Noiembrie 2011 06:20
De la: PICCKARD, la data 2011-11-02 06:20:28o fata care la 20 de ani face asta e o normalitate pentru ca nu are nimic in cap. ce e mai rau e ca aceasta situatie se va perpetua si mai tarziu pana la adanci batranete entru ca se pare ca asa iti e scris


voi credeti in lucruri precum predestinarea??? haideti sa fim seriosi, nimic nu este scris, fiecare si-o face singur.
Adela_rosucuverde
Postat pe 2 Noiembrie 2011 07:18
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 00:10:48 Ce sfat imi dati? cum sa pun punct acestui lucru? Are rost sa astept sa afle ea de noi sa vad ce va face el?


ti-e teama de acel moment si prelungesti suspansul.
nu inteleg, de ce nu-i spui sa renunte la ea si sa ramana cu tine? nu sunt obligatii nici de o parte nici de alta.
guru_ion
Postat pe 2 Noiembrie 2011 07:31
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 00:10:48BUNA! La inceput ma gandeam unde sa trec acest subiect, la infidelitate sau la iubiri imposibile, pentru ca se incadreza la ambele. Am 20 de ani, stiu un barbat de aproximativ un an si ne intalnim de 4 luni. Ne intelegem foarte bine, ne ascultam mereu, ma linisteste, el este refugiul meu pe toate planurile. Cand sunt cu el timpul parca zboara si detest asta! Pana aici toate par a fi ok nu? Acum si partea mai putin buna... el este de 5 ani cu cineva! Intalnirile cu mine au inceput ca o joaca, nici nu ma gandeam vreodata macar ca va ajunge sa-mi lipseasca. A spus de la inceput ca nu o iubeste, dar ca tine f mult la ea si o apreciaza. El considera ca a iubi inseamna a face orice pt cea persoana iar el nu a simtit asta niciodata, . Cu mine se vede f des, aproape zilnic, iar pe mine cel putin nu ma minte. Ne tinem de mana, ne plimbam prin locuri publice, ma ia inclusiv cu el la petreceri. L-am intrebat daca nu-i este teama ca ea va afla si o va pierde pt mine si mi-a raspuns ca oricum e inevitabil sa afle pana la urma, ca vedem noi atunci ce face si ca daca o va pierde este sigur ca va regreta dar nimeni nu este de neinlocuit. Eu urasc faptul ca simt mereu nevoia sa-l sun, in ultima vreme 2 zile ii zic pa si 2 zile il sun sa facem pace... pt simplul fapt ca nu pot nici sa ma implic in alta relatie fiind mereu cu gandul la el dar nu pot nici sa-l las pt ca l-as pierde pe cel care ma asculta mereu, ma ajuta mereu si langa care mereu zambesc. Am incercat sa-l las deoparte dar pentru simplul motiv ca cei din jur imi par banali ajung mereu sa ma intorc la el... Sunt constienta ca vin sarbatorile iar el mai mult ca sigur va dori sa plece undeva la munte etc... bineinteles cu ea, iar eu nu vreau sa ma simt ca o ratata cu gandul la el si singura de sarbatori... Oricum nu as putea sa-i cer sa renunte la ea... Ce sfat imi dati? cum sa pun punct acestui lucru?



Bine,am inteles,tu ai varsta de 20 ani,dar el ce varsta are?Cu cati ani este mai in varsta decat tine?

"Are rost sa astept sa afle ea de noi sa vad ce va face el?" --Draga mea,el asteapta de 5 ani de zile sa se edifice daca o poate iubi pe cea care o tradeaza in mod curent si nu isi face nicio problema din acest lucru!Si tu trebuie sa te aliniezi atitudinii lui pentru ca el sa te poata linisti in continuare!
Tu te-ai indragostit de un barbat ,care din start ar trebui sa-ti ridice cateva semne de intrebare!

"mentionand si faptul ca in anii astia a inselat- o mereu" --- Ce te determina sa crezi ca nu te va insela vreodata?Sita este noua,tu esti cruduta si la minte si la trup,prezinti interes cat timp pocneste carnea pe tine,dar ceva trainic prevezi in viitor ,in relatia voastra?Eu spun ca NU!

"...iar eu nu vreau sa ma simt ca o ratata cu gandul la el si singura de sarbatori..." --Vei fi negresit o ratata daca nu incerci sa clarifici situatia ingrata, in cate afli!Duplicitatea acestui individ ridica bariere intre voi,chiar daac nu le constientizezi acum!Draga mea,acel domn nu o iubeste pe prima doamna,dar nici pe tine,degeaba cazi in extaz ,gandindu-te la clipele petrecute cu el,ce se deruleaza intre voi doi,este doar pasiune,atractie fizica si nimic mai mult!Vrei sa te angrenezi intr-un joc triplu,nu ai decat,opnia mea este aceea ca deja o faci si nu ar trebui sa mai vii cu intrebari suplimentare!


"..cum sa pun punct acestui lucru? " --este foarte simplu si usor de dat raspunsul la aceasta intrebare!

Draga mea,daca iti plac lucrurile ambigue,nu ai decat sa-ti continui idila deplorabila,pe care o traiesti si pe care ai inceput-o din simpla joaca hormonala!
In caz contrar,daca te respecti cat de cat,macar la nivelul pe care trebuie sa o faca o tanara de varsta ta,ori clarifici lucrurile impunandu-ti punctul de vedere,ori incetezi pur si simplu toata mascarada si aceasta o poti face privind totul tot ca pe o joaca ,ca doar esti obisnuita sa te joci precum un copil de gradinita!Cand ai sa te maturizezi,ai sa realizezi ca ti-ai pierdut timpul cu toti neavenitii si gustul pe care il vei simti pe limba nu va fi dulce,ci amar!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Noiembrie 2011 07:47
De la: kudika421339, la data 2011-11-02 07:47:37
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 00:10:48BUNA! La inceput ma gandeam unde sa trec acest subiect, la infidelitate sau la iubiri imposibile, pentru ca se incadreza la ambele. Am 20 de ani, stiu un barbat de aproximativ un an si ne intalnim de 4 luni. Ne intelegem foarte bine, ne ascultam mereu, ma linisteste, el este refugiul meu pe toate planurile. Cand sunt cu el timpul parca zboara si detest asta! Pana aici toate par a fi ok nu? Acum si partea mai putin buna... el este de 5 ani cu cineva! Intalnirile cu mine au inceput ca o joaca, nici nu ma gandeam vreodata macar ca va ajunge sa-mi lipseasca. A spus de la inceput ca nu o iubeste, dar ca tine f mult la ea si o apreciaza. El considera ca a iubi inseamna a face orice pt cea persoana iar el nu a simtit asta niciodata, . Cu mine se vede f des, aproape zilnic, iar pe mine cel putin nu ma minte. Ne tinem de mana, ne plimbam prin locuri publice, ma ia inclusiv cu el la petreceri. L-am intrebat daca nu-i este teama ca ea va afla si o va pierde pt mine si mi-a raspuns ca oricum e inevitabil sa afle pana la urma, ca vedem noi atunci ce face si ca daca o va pierde este sigur ca va regreta dar nimeni nu este de neinlocuit. Eu urasc faptul ca simt mereu nevoia sa-l sun, in ultima vreme 2 zile ii zic pa si 2 zile il sun sa facem pace... pt simplul fapt ca nu pot nici sa ma implic in alta relatie fiind mereu cu gandul la el dar nu pot nici sa-l las pt ca l-as pierde pe cel care ma asculta mereu, ma ajuta mereu si langa care mereu zambesc. Am incercat sa-l las deoparte dar pentru simplul motiv ca cei din jur imi par banali ajung mereu sa ma intorc la el... Sunt constienta ca vin sarbatorile iar el mai mult ca sigur va dori sa plece undeva la munte etc... bineinteles cu ea, iar eu nu vreau sa ma simt ca o ratata cu gandul la el si singura de sarbatori... Oricum nu as putea sa-i cer sa renunte la ea... Ce sfat imi dati? cum sa pun punct acestui lucru?



Bine,am inteles,tu ai varsta de 20 ani,dar el ce varsta are?Cu cati ani este mai in varsta decat tine?

"Are rost sa astept sa afle ea de noi sa vad ce va face el?" --Draga mea,el asteapta de 5 ani de zile sa se edifice daca o poate iubi pe cea care o tradeaza in mod curent si nu isi face nicio problema din acest lucru!Si tu trebuie sa te aliniezi atitudinii lui pentru ca el sa te poata linisti in continuare!
Tu te-ai indragostit de un barbat ,care din start ar trebui sa-ti ridice cateva semne de intrebare!

"mentionand si faptul ca in anii astia a inselat- o mereu" --- Ce te determina sa crezi ca nu te va insela vreodata?Sita este noua,tu esti cruduta si la minte si la trup,prezinti interes cat timp pocneste carnea pe tine,dar ceva trainic prevezi in viitor ,in relatia voastra?Eu spun ca NU!

"...iar eu nu vreau sa ma simt ca o ratata cu gandul la el si singura de sarbatori..." --Vei fi negresit o ratata daca nu incerci sa clarifici situatia ingrata, in cate afli!Duplicitatea acestui individ ridica bariere intre voi,chiar daac nu le constientizezi acum!Draga mea,acel domn nu o iubeste pe prima doamna,dar nici pe tine,degeaba cazi in extaz ,gandindu-te la clipele petrecute cu el,ce se deruleaza intre voi doi,este doar pasiune,atractie fizica si nimic mai mult!Vrei sa te angrenezi intr-un joc triplu,nu ai decat,opnia mea este aceea ca deja o faci si nu ar trebui sa mai vii cu intrebari suplimentare!


"..cum sa pun punct acestui lucru? " --este foarte simplu si usor de dat raspunsul la aceasta intrebare!

Draga mea,daca iti plac lucrurile ambigue,nu ai decat sa-ti continui idila deplorabila,pe care o traiesti si pe care ai inceput-o din simpla joaca hormonala!
In caz contrar,daca te respecti cat de cat,macar la nivelul pe care trebuie sa o faca o tanara de varsta ta,ori clarifici lucrurile impunandu-ti punctul de vedere,ori incetezi pur si simplu toata mascarada si aceasta o poti face privind totul tot ca pe o joaca ,ca doar esti obisnuita sa te joci precum un copil de gradinita!Cand ai sa te maturizezi,ai sa realizezi ca ti-ai pierdut timpul cu toti neavenitii si gustul pe care il vei simti pe limba nu va fi dulce,ci amar!



Iti inteleg punctul tau de vedere iar in unele privinte consider ca ai dreptate. Este cu 5 ani mai mare decat mine. Consider ca prezint interes pentru ca eu ii ascult la orice ora frustrarile si in acelasi timp ambii suntem membri ai unei organizatii internationale de voluntariat. Elementele ce tin de cultura organizationala au functionat ca o punte intre mine si el, ea fiind doar studenta, fapt ce i-a permis ca in tot timpul asta sa o insele in fiecare conferinta, proiect, eveniment pe care l-am avut cu pretextul avem sedinte avem treaba bla bla. Nimic nou sub soare pana aici. Partea proasta este ca eu acum sunt la mijloc, desi totul se planuia a fi "just for fun" de catre mine. Si mai rau de atat este ca desi avand barbati pe langa mine niciunul nu-mi atrage atentia.. cred ca el a devenit un standard in mintea mea si cred ca deja ii ciopartesc pe ceilalti in functie de el ca in Patul lui Procust. De fapt asta fac atunci cand le dau replici acide... Desi tind sa fiu o fire analitica si rationala de data asta e chiar... de rahat!
Adela_rosucuverde
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:03
Sti ce ma uimeste ? Ca tu nu te simti inselata deloc !! Faptul ca se intoarce la ea in fiecare seara nu iti spune nimic ?? Eu zic ca profita de naivitatea ta. Cum adica nu poate sa-i spuna nimic ? el a spus ca nimeni nu e de neinlocuit, te-ai gandit ca .....nici tu nu esti eterna lui iubire ?? Trezeste-te si mergi mai departe. Nu s-au terminat barbatii pe Terra !!
GHEISA_ALBA
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:18
De la: guru_ion, la data 2011-11-02 07:31:59
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 00:10:48 Ce sfat imi dati? cum sa pun punct acestui lucru? Are rost sa astept sa afle ea de noi sa vad ce va face el?


ti-e teama de acel moment si prelungesti suspansul.
nu inteleg, de ce nu-i spui sa renunte la ea si sa ramana cu tine? nu sunt obligatii nici de o parte nici de alta.


Este logica intrebarea ta insa situatia este urmatoarea: este cu ea de 5 ani cu mine doar de 4 luni; eu stiu ceea ce face cand face cum face, i-am pus conditii cand este cu mine chiar daca e vorba si de 2 zile isi va inchide telefonul, nu accept refuzuri cand vreau sa iesim sau amanari nici ton de ocupat la telefon. La 2 zile maxim 3 zile am pretentia sa ne vedem si lista continua... Tu daca ai avea pe o parte pe una care este de 5 ani cu tine insa tu iti permiti sa: o minti fara sa te stresezi sa-i explici, pleci fara ea fie ca este vorba de petreceri fie ca este vorba de activitati zilnice, o vezi o data, 2 ori pe saptamana, si pe deasupra sa te sune o seara intreaga in care tu nu-i raspunzi iar a doua zi o duci cu presul iar pe de alta parte pe una care vrea sa stie in permanenta unde esti, asteapta explicatii la orice, si iti mai impune si conditii ca cele de sus ce ai alege? Nu ai alege un loc sigur, la caldurica, unde sa-ti vezi in continuare de "hobby-urile" tale?
Adela_rosucuverde
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:18
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 00:10:48..... unde sa trec acest subiect, la infidelitate sau la iubiri imposibile,.......... Am 20 de ani, stiu un barbat de aproximativ un an si ne intalnim de 4 luni......... el este refugiul meu pe toate planurile............ el este de 5 ani cu cineva!....... El considera ca a iubi inseamna a face orice pt cea persoana iar el nu a simtit asta niciodata, mentionand si faptul ca in anii astia a inselat- o mereu. Cu mine se vede f des, aproape zilnic, iar pe mine cel putin nu ma minte. ......... Oricum nu as putea sa-i cer sa renunte la ea... Ce sfat imi dati? cum sa pun punct acestui lucru? Are rost sa astept sa afle ea de noi sa vad ce va face el?








... ce repede se incoloneaza anumite fete in categoria ... curvistinelor ... un lucru e bine de observat ... in marea lor majoritate sint ... PROASTE DE PUT ... i se spune in fatza ca e proasta ... i se arata ... nuuuu ... ea crede ca la cei 20 de ani ai ei e capabila sa inteleaga in pervers de 25 de ani ... handicapatul ala a sedus-o, o foloseste ca pe o cirpa de sters la fund si proasta se gindeste la ''iubirea'' lui ... cind esti calic, egoist si prost nu poti deveni decit jucaria altuia ...
marco918
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:19
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 08:18:44
De la: guru_ion, la data 2011-11-02 07:31:59
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 00:10:48 Ce sfat imi dati? cum sa pun punct acestui lucru? Are rost sa astept sa afle ea de noi sa vad ce va face el?


ti-e teama de acel moment si prelungesti suspansul.
nu inteleg, de ce nu-i spui sa renunte la ea si sa ramana cu tine? nu sunt obligatii nici de o parte nici de alta.


Este logica intrebarea ta insa situatia este urmatoarea: este cu ea de 5 ani cu mine doar de 4 luni; eu stiu ceea ce face cand face cum face, i-am pus conditii cand este cu mine chiar daca e vorba si de 2 zile isi va inchide telefonul, nu accept refuzuri cand vreau sa iesim sau amanari nici ton de ocupat la telefon. La 2 zile maxim 3 zile am pretentia sa ne vedem si lista continua... Tu daca ai avea pe o parte pe una care este de 5 ani cu tine insa tu iti permiti sa: o minti fara sa te stresezi sa-i explici, pleci fara ea fie ca este vorba de petreceri fie ca este vorba de activitati zilnice, o vezi o data, 2 ori pe saptamana, si pe deasupra sa te sune o seara intreaga in care tu nu-i raspunzi iar a doua zi o duci cu presul iar pe de alta parte pe una care vrea sa stie in permanenta unde esti, asteapta explicatii la orice, si iti mai impune si conditii ca cele de sus ce ai alege? Nu ai alege un loc sigur, la caldurica, unde sa-ti vezi in continuare de "hobby-urile" tale?









... nu accept !!! ... asta si aia ... nu-i asa ca deja te simti o ... ''doamna'' !?!!! ... jmechera tare !!! ... ... ce te-ai gindit ? ... i-am pus-o ''proastei'' cu care ''iubi'' sta de 5 ani ! ... sint cea mai sexoasa ! ... sint mai ''buna'' decit ''proasta'' ! ...
marco918
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:30
[quote name='Adela_rosucuverde' date='2011-11-02 08:03:50'


Iti inteleg punctul tau de vedere iar in unele privinte consider ca ai dreptate. Este cu 5 ani mai mare decat mine. Consider ca prezint interes pentru ca eu ii ascult la orice ora frustrarile si in acelasi timp ambii suntem membri ai unei organizatii internationale de voluntariat. Elementele ce tin de cultura organizationala au functionat ca o punte intre mine si el, ea fiind doar studenta, fapt ce i-a permis ca in tot timpul asta sa o insele in fiecare conferinta, proiect, eveniment pe care l-am avut cu pretextul avem sedinte avem treaba bla bla. Nimic nou sub soare pana aici. Partea proasta este ca eu acum sunt la mijloc, desi totul se planuia a fi "just for fun" de catre mine. Si mai rau de atat este ca desi avand barbati pe langa mine niciunul nu-mi atrage atentia.. cred ca el a devenit un standard in mintea mea si cred ca deja ii ciopartesc pe ceilalti in functie de el ca in Patul lui Procust. De fapt asta fac atunci cand le dau replici acide... Desi tind sa fiu o fire analitica si rationala de data asta e chiar... de rahat"


Mai are vreun rost sa te intreb de ce amesteci activitatea profesionala sau voluntara,cu relatiile personale?Rare au fost cazurile in care acest tip de angrenaj a functionat fara probleme!De ce dintre toti barbatii intalniti,l-ai ales tocmai pe acest domn?Dar,sigur,nu vei putea sa-mi explici ceva ce numai in spritul aventuros ar putea sa isi gaseasca motivatia!Este obligatorie prezenta ta langa acel barbat,asta te intreb din punctul de vedere al voluntariatului?Distanta te poate ajuta sa-ti clarifici situatia!Pozitia mediana,tu ti-ai impus-o ,nu a venit nimeni din afara , sa te oblige sa te aventurezi cu un barbat afemeiat!Deci,numai tu poti lua hotararea finala!Incherie pur si siumplu aceasta legatura,cauta alt proiect de voluntariat, in care sa te angajezi si astfel iti va fi mai usor sa te desparti de acel individ!Aceasta o poti face numai daca si tu vrei acest lucru!Nimeni nu-ti poate dicta modul cum sa-ti traiesti tineretea!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:37
De la: marco918, la data 2011-11-02 08:30:29
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 08:18:44
De la: guru_ion, la data 2011-11-02 07:31:59
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 00:10:48 Ce sfat imi dati? cum sa pun punct acestui lucru? Are rost sa astept sa afle ea de noi sa vad ce va face el?


ti-e teama de acel moment si prelungesti suspansul.
nu inteleg, de ce nu-i spui sa renunte la ea si sa ramana cu tine? nu sunt obligatii nici de o parte nici de alta.


Este logica intrebarea ta insa situatia este urmatoarea: este cu ea de 5 ani cu mine doar de 4 luni; eu stiu ceea ce face cand face cum face, i-am pus conditii cand este cu mine chiar daca e vorba si de 2 zile isi va inchide telefonul, nu accept refuzuri cand vreau sa iesim sau amanari nici ton de ocupat la telefon. La 2 zile maxim 3 zile am pretentia sa ne vedem si lista continua... Tu daca ai avea pe o parte pe una care este de 5 ani cu tine insa tu iti permiti sa: o minti fara sa te stresezi sa-i explici, pleci fara ea fie ca este vorba de petreceri fie ca este vorba de activitati zilnice, o vezi o data, 2 ori pe saptamana, si pe deasupra sa te sune o seara intreaga in care tu nu-i raspunzi iar a doua zi o duci cu presul iar pe de alta parte pe una care vrea sa stie in permanenta unde esti, asteapta explicatii la orice, si iti mai impune si conditii ca cele de sus ce ai alege? Nu ai alege un loc sigur, la caldurica, unde sa-ti vezi in continuare de "hobby-urile" tale?









... nu accept !!! ... asta si aia ... nu-i asa ca deja te simti o ... ''doamna'' !?!!! ... jmechera tare !!! ... ... ce te-ai gindit ? ... i-am pus-o ''proastei'' cu care ''iubi'' sta de 5 ani ! ... sint cea mai sexoasa ! ... sint mai ''buna'' decit ''proasta'' ! ...


In primul rand... cu scuzele de rigoare dar invata sa scrii. In al doilea rand daca nu te simti capabil sa dai un feedback constructiv las-o pe maine sau pe urmatoarea saptamana poate atunci vei fi. mi- a parut bine oricum!
Adela_rosucuverde
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:43
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 08:43:16
De la: marco918, la data 2011-11-02 08:30:29
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 08:18:44
De la: guru_ion, la data 2011-11-02 07:31:59
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 00:10:48 Ce sfat imi dati? cum sa pun punct acestui lucru? Are rost sa astept sa afle ea de noi sa vad ce va face el?


ti-e teama de acel moment si prelungesti suspansul.
nu inteleg, de ce nu-i spui sa renunte la ea si sa ramana cu tine? nu sunt obligatii nici de o parte nici de alta.


Este logica intrebarea ta insa situatia este urmatoarea: este cu ea de 5 ani cu mine doar de 4 luni; eu stiu ceea ce face cand face cum face, i-am pus conditii cand este cu mine chiar daca e vorba si de 2 zile isi va inchide telefonul, nu accept refuzuri cand vreau sa iesim sau amanari nici ton de ocupat la telefon. La 2 zile maxim 3 zile am pretentia sa ne vedem si lista continua... Tu daca ai avea pe o parte pe una care este de 5 ani cu tine insa tu iti permiti sa: o minti fara sa te stresezi sa-i explici, pleci fara ea fie ca este vorba de petreceri fie ca este vorba de activitati zilnice, o vezi o data, 2 ori pe saptamana, si pe deasupra sa te sune o seara intreaga in care tu nu-i raspunzi iar a doua zi o duci cu presul iar pe de alta parte pe una care vrea sa stie in permanenta unde esti, asteapta explicatii la orice, si iti mai impune si conditii ca cele de sus ce ai alege? Nu ai alege un loc sigur, la caldurica, unde sa-ti vezi in continuare de "hobby-urile" tale?









... nu accept !!! ... asta si aia ... nu-i asa ca deja te simti o ... ''doamna'' !?!!! ... jmechera tare !!! ... ... ce te-ai gindit ? ... i-am pus-o ''proastei'' cu care ''iubi'' sta de 5 ani ! ... sint cea mai sexoasa ! ... sint mai ''buna'' decit ''proasta'' ! ...


In primul rand... cu scuzele de rigoare dar invata sa scrii. In al doilea rand daca nu te simti capabil sa dai un feedback constructiv las-o pe maine sau pe urmatoarea saptamana poate atunci vei fi. mi- a parut bine oricum!







... ce vrei tu ?!!! ... ... feed back constructiv !?!?!?! ... ... da ingramadita esti bai frateeee ... o sa devii o pitzipoanca adevarata ...
marco918
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:47
De la: kudika421339, la data 2011-11-02 08:37:30[quote name='Adela_rosucuverde' date='2011-11-02 08:03:50'


Iti inteleg punctul tau de vedere iar in unele privinte consider ca ai dreptate. Este cu 5 ani mai mare decat mine. Consider ca prezint interes pentru ca eu ii ascult la orice ora frustrarile si in acelasi timp ambii suntem membri ai unei organizatii internationale de voluntariat. Elementele ce tin de cultura organizationala au functionat ca o punte intre mine si el, ea fiind doar studenta, fapt ce i-a permis ca in tot timpul asta sa o insele in fiecare conferinta, proiect, eveniment pe care l-am avut cu pretextul avem sedinte avem treaba bla bla. Nimic nou sub soare pana aici. Partea proasta este ca eu acum sunt la mijloc, desi totul se planuia a fi "just for fun" de catre mine. Si mai rau de atat este ca desi avand barbati pe langa mine niciunul nu-mi atrage atentia.. cred ca el a devenit un standard in mintea mea si cred ca deja ii ciopartesc pe ceilalti in functie de el ca in Patul lui Procust. De fapt asta fac atunci cand le dau replici acide... Desi tind sa fiu o fire analitica si rationala de data asta e chiar... de rahat"


Mai are vreun rost sa te intreb de ce amesteci activitatea profesionala sau voluntara,cu relatiile personale?Rare au fost cazurile in care acest tip de angrenaj a functionat fara probleme!De ce dintre toti barbatii intalniti,l-ai ales tocmai pe acest domn?Dar,sigur,nu vei putea sa-mi explici ceva ce numai in spritul aventuros ar putea sa isi gaseasca motivatia!Este obligatorie prezenta ta langa acel barbat,asta te intreb din punctul de vedere al voluntariatului?Distanta te poate ajuta sa-ti clarifici situatia!Pozitia mediana,tu ti-ai impus-o ,nu a venit nimeni din afara , sa te oblige sa te aventurezi cu un barbat afemeiat!Deci,numai tu poti lua hotararea finala!Incherie pur si siumplu aceasta legatura,cauta alt proiect de voluntariat, in care sa te angajezi si astfel iti va fi mai usor sa te desparti de acel individ!Aceasta o poti face numai daca si tu vrei acest lucru!Nimeni nu-ti poate dicta modul cum sa-ti traiesti tineretea!


Nu am cum sa parasesc acum organizatia pentru ca sunt implicata deja in cateva proiecte plus ca planuiesc sa-mi mai iau un stagiu international de voluntariat si pentru asta am nevoie sa fiu membra... Cat despre el ai dreptate.. nu trebuie sa iau contact direct cu el pentru ca el acum si-a pus bazele propriului ONG. Este doar un alumnus al organizatiei din care eu fac parte. Si da ceea ce mi-ai spus m-a motivat si consider ca nu are rost sa mai trag de lucruri. Multumesc frumos
Adela_rosucuverde
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:48
De la: marco918, la data 2011-11-02 08:47:58
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 08:43:16
De la: marco918, la data 2011-11-02 08:30:29
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 08:18:44
De la: guru_ion, la data 2011-11-02 07:31:59
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 00:10:48 Ce sfat imi dati? cum sa pun punct acestui lucru? Are rost sa astept sa afle ea de noi sa vad ce va face el?


ti-e teama de acel moment si prelungesti suspansul.
nu inteleg, de ce nu-i spui sa renunte la ea si sa ramana cu tine? nu sunt obligatii nici de o parte nici de alta.


Este logica intrebarea ta insa situatia este urmatoarea: este cu ea de 5 ani cu mine doar de 4 luni; eu stiu ceea ce face cand face cum face, i-am pus conditii cand este cu mine chiar daca e vorba si de 2 zile isi va inchide telefonul, nu accept refuzuri cand vreau sa iesim sau amanari nici ton de ocupat la telefon. La 2 zile maxim 3 zile am pretentia sa ne vedem si lista continua... Tu daca ai avea pe o parte pe una care este de 5 ani cu tine insa tu iti permiti sa: o minti fara sa te stresezi sa-i explici, pleci fara ea fie ca este vorba de petreceri fie ca este vorba de activitati zilnice, o vezi o data, 2 ori pe saptamana, si pe deasupra sa te sune o seara intreaga in care tu nu-i raspunzi iar a doua zi o duci cu presul iar pe de alta parte pe una care vrea sa stie in permanenta unde esti, asteapta explicatii la orice, si iti mai impune si conditii ca cele de sus ce ai alege? Nu ai alege un loc sigur, la caldurica, unde sa-ti vezi in continuare de "hobby-urile" tale?









... nu accept !!! ... asta si aia ... nu-i asa ca deja te simti o ... ''doamna'' !?!!! ... jmechera tare !!! ... ... ce te-ai gindit ? ... i-am pus-o ''proastei'' cu care ''iubi'' sta de 5 ani ! ... sint cea mai sexoasa ! ... sint mai ''buna'' decit ''proasta'' ! ...


In primul rand... cu scuzele de rigoare dar invata sa scrii. In al doilea rand daca nu te simti capabil sa dai un feedback constructiv las-o pe maine sau pe urmatoarea saptamana poate atunci vei fi. mi- a parut bine oricum!







... ce vrei tu ?!!! ... ... feed back constructiv !?!?!?! ... ... da ingramadita esti bai frateeee ... o sa devii o pitzipoanca adevarata ...


feedback ul constructiv presupune nu doar sa critici ci sa dai si alternative, sa te exprimi la modul nu este bine pentru ca eu in locul tau as face chestia x si y. nu sa jignesti. dar ma rog probabil asa se poarta si altii cu tine si de aici intreaga ta maniera de a purta o conversatie respectiv a da un raspuns
Adela_rosucuverde
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:52
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 08:48:37
De la: kudika421339, la data 2011-11-02 08:37:30[quote name='Adela_rosucuverde' date='2011-11-02 08:03:50'


Iti inteleg punctul tau de vedere iar in unele privinte consider ca ai dreptate. Este cu 5 ani mai mare decat mine. Consider ca prezint interes pentru ca eu ii ascult la orice ora frustrarile si in acelasi timp ambii suntem membri ai unei organizatii internationale de voluntariat. Elementele ce tin de cultura organizationala au functionat ca o punte intre mine si el, ea fiind doar studenta, fapt ce i-a permis ca in tot timpul asta sa o insele in fiecare conferinta, proiect, eveniment pe care l-am avut cu pretextul avem sedinte avem treaba bla bla. Nimic nou sub soare pana aici. Partea proasta este ca eu acum sunt la mijloc, desi totul se planuia a fi "just for fun" de catre mine. Si mai rau de atat este ca desi avand barbati pe langa mine niciunul nu-mi atrage atentia.. cred ca el a devenit un standard in mintea mea si cred ca deja ii ciopartesc pe ceilalti in functie de el ca in Patul lui Procust. De fapt asta fac atunci cand le dau replici acide... Desi tind sa fiu o fire analitica si rationala de data asta e chiar... de rahat"


Mai are vreun rost sa te intreb de ce amesteci activitatea profesionala sau voluntara,cu relatiile personale?Rare au fost cazurile in care acest tip de angrenaj a functionat fara probleme!De ce dintre toti barbatii intalniti,l-ai ales tocmai pe acest domn?Dar,sigur,nu vei putea sa-mi explici ceva ce numai in spritul aventuros ar putea sa isi gaseasca motivatia!Este obligatorie prezenta ta langa acel barbat,asta te intreb din punctul de vedere al voluntariatului?Distanta te poate ajuta sa-ti clarifici situatia!Pozitia mediana,tu ti-ai impus-o ,nu a venit nimeni din afara , sa te oblige sa te aventurezi cu un barbat afemeiat!Deci,numai tu poti lua hotararea finala!Incherie pur si siumplu aceasta legatura,cauta alt proiect de voluntariat, in care sa te angajezi si astfel iti va fi mai usor sa te desparti de acel individ!Aceasta o poti face numai daca si tu vrei acest lucru!Nimeni nu-ti poate dicta modul cum sa-ti traiesti tineretea!


Nu am cum sa parasesc acum organizatia pentru ca sunt implicata deja in cateva proiecte plus ca planuiesc sa-mi mai iau un stagiu international de voluntariat si pentru asta am nevoie sa fiu membra... Cat despre el ai dreptate.. nu trebuie sa iau contact direct cu el pentru ca el acum si-a pus bazele propriului ONG. Este doar un alumnus al organizatiei din care eu fac parte. Si da ceea ce mi-ai spus m-a motivat si consider ca nu are rost sa mai trag de lucruri. Multumesc frumos









... ... cele mai mari ''producatoare'' de fufuline sint ''organizatiile'' orientate pe ''proiecte'' ... invata muierile de 20 de ani la pompa ... ce naiba ai mai putea face cu ele la 20 de ani ... ... le dai ceva salariu le pui sa faca ceva excel iar noaptea le pui la ... voluntariat !!! ...
marco918
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:53
feedback constructiv

pe mine m-ati pierdut deja!
nu stiu d-astea!
PICCKARD
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:54
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 08:52:43
De la: marco918, la data 2011-11-02 08:47:58
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 08:43:16
De la: marco918, la data 2011-11-02 08:30:29
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 08:18:44
De la: guru_ion, la data 2011-11-02 07:31:59
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 00:10:48 Ce sfat imi dati? cum sa pun punct acestui lucru? Are rost sa astept sa afle ea de noi sa vad ce va face el?


ti-e teama de acel moment si prelungesti suspansul.
nu inteleg, de ce nu-i spui sa renunte la ea si sa ramana cu tine? nu sunt obligatii nici de o parte nici de alta.


Este logica intrebarea ta insa situatia este urmatoarea: este cu ea de 5 ani cu mine doar de 4 luni; eu stiu ceea ce face cand face cum face, i-am pus conditii cand este cu mine chiar daca e vorba si de 2 zile isi va inchide telefonul, nu accept refuzuri cand vreau sa iesim sau amanari nici ton de ocupat la telefon. La 2 zile maxim 3 zile am pretentia sa ne vedem si lista continua... Tu daca ai avea pe o parte pe una care este de 5 ani cu tine insa tu iti permiti sa: o minti fara sa te stresezi sa-i explici, pleci fara ea fie ca este vorba de petreceri fie ca este vorba de activitati zilnice, o vezi o data, 2 ori pe saptamana, si pe deasupra sa te sune o seara intreaga in care tu nu-i raspunzi iar a doua zi o duci cu presul iar pe de alta parte pe una care vrea sa stie in permanenta unde esti, asteapta explicatii la orice, si iti mai impune si conditii ca cele de sus ce ai alege? Nu ai alege un loc sigur, la caldurica, unde sa-ti vezi in continuare de "hobby-urile" tale?









... nu accept !!! ... asta si aia ... nu-i asa ca deja te simti o ... ''doamna'' !?!!! ... jmechera tare !!! ... ... ce te-ai gindit ? ... i-am pus-o ''proastei'' cu care ''iubi'' sta de 5 ani ! ... sint cea mai sexoasa ! ... sint mai ''buna'' decit ''proasta'' ! ...


In primul rand... cu scuzele de rigoare dar invata sa scrii. In al doilea rand daca nu te simti capabil sa dai un feedback constructiv las-o pe maine sau pe urmatoarea saptamana poate atunci vei fi. mi- a parut bine oricum!







... ce vrei tu ?!!! ... ... feed back constructiv !?!?!?! ... ... da ingramadita esti bai frateeee ... o sa devii o pitzipoanca adevarata ...


feedback ul constructiv presupune nu doar sa critici ci sa dai si alternative, sa te exprimi la modul nu este bine pentru ca eu in locul tau as face chestia x si y. nu sa jignesti. dar ma rog probabil asa se poarta si altii cu tine si de aici intreaga ta maniera de a purta o conversatie respectiv a da un raspuns








... papusha ... te-au prostit aia la organizatie ... feed back se da in urma unor actiuni ... desfasurate de tine ... tu ai nevoie de SFATURI ... eu doar observ si comentez ... e clar ca esti prea spalata la creier ca sa accepti alte sfaturi decit cele pe care vrei sa le auzi ... deja ... si atunci de ce sa pried timpul cu tine ? ...
marco918
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:56
[quote name='Adela_rosucuverde' date='2011-11-02 08:48:37'

Nu am cum sa parasesc acum organizatia pentru ca sunt implicata deja in cateva proiecte plus ca planuiesc sa-mi mai iau un stagiu international de voluntariat si pentru asta am nevoie sa fiu membra... Cat despre el ai dreptate.. nu trebuie sa iau contact direct cu el pentru ca el acum si-a pus bazele propriului ONG. Este doar un alumnus al organizatiei din care eu fac parte. Si da ceea ce mi-ai spus m-a motivat si consider ca nu are rost sa mai trag de lucruri. Multumesc frumos "



Draga mea,daca voluntariatul iti aduce satisfactii deosebite si vrei sa continui pe aceasta cale,fa-o,dar fara a-l amesteca cu iubirea,caci la un moment dat,va trebui sa faci niste alegeri si vei fi complet derutata!Ca femeie vorbind,cunosc foarte bine deruta ,ce ti-o aduce iubirea in astfel de situatii,stiu,nu este deloc usor sa-ti domini inima cand aceasta iti spune sa nu o faci!Vezi-ti de viitorul tau,lasa-l pe acel domn sa-si canalizeze atentia asupra legaturii pe care deja o are,dar nu cred ca o va face,caci,el este obisnuit sa zboare din floare in floare sii se simte confortabil in pozitia de trantor sentimental!Bafta in luarea de decizii
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:56
De la: PICCKARD, la data 2011-11-02 08:54:35feedback constructiv

pe mine m-ati pierdut deja!
nu stiu d-astea!


Adica trebuia sa fii de acord cu ea, sa ii spui ca e bine ce face, ca e bine sa fii amanta. Asta vrea !!
GHEISA_ALBA
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:56
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-11-02 08:56:59
De la: PICCKARD, la data 2011-11-02 08:54:35feedback constructiv

pe mine m-ati pierdut deja!
nu stiu d-astea!


Adica trebuia sa fii de acord cu ea, sa ii spui ca e bine ce face, ca e bine sa fii amanta. Asta vrea !!


adica sa-i spunem ceea ce vrea sa auda
sa fie amanta e bine dar mai tarziu pe la 35-40 de ani.acum nu poate fi decat o eleva ascultatoare
PICCKARD
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:59
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-11-02 08:18:01Sti ce ma uimeste ? Ca tu nu te simti inselata deloc !! Faptul ca se intoarce la ea in fiecare seara nu iti spune nimic ?? Eu zic ca profita de naivitatea ta. Cum adica nu poate sa-i spuna nimic ? el a spus ca nimeni nu e de neinlocuit, te-ai gandit ca .....nici tu nu esti eterna lui iubire ?? Trezeste-te si mergi mai departe. Nu s-au terminat barbatii pe Terra !!


Se intoarce la figurat pentru ca nu locuiesc impreuna nici nimic, ies o data sau de 2 ori pe saptamana. Dar da, acest lucru imi afecteaza atat viata mea personala cat si activitatea profesionala si in principiu nu are rost sa ma complic atat. Eterna iubire.... nu stiu cate femei mai cred in iubire.. barbatii nici atat. E mai mult o lupta pentru supravietuire si pentru dominare. Eu cel putin asa vad lucrurile. multumesc pentru sfat
Adela_rosucuverde
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:59
Ce titlu ...de reclama.Eu am crezut ca e vorba de ceva concret...in 3.
Banalitati...
PRALEA_
Postat pe 2 Noiembrie 2011 09:00
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 08:59:56
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-11-02 08:18:01Sti ce ma uimeste ? Ca tu nu te simti inselata deloc !! Faptul ca se intoarce la ea in fiecare seara nu iti spune nimic ?? Eu zic ca profita de naivitatea ta. Cum adica nu poate sa-i spuna nimic ? el a spus ca nimeni nu e de neinlocuit, te-ai gandit ca .....nici tu nu esti eterna lui iubire ?? Trezeste-te si mergi mai departe. Nu s-au terminat barbatii pe Terra !!


Se intoarce la figurat pentru ca nu locuiesc impreuna nici nimic, ies o data sau de 2 ori pe saptamana. Dar da, acest lucru imi afecteaza atat viata mea personala cat si activitatea profesionala si in principiu nu are rost sa ma complic atat. Eterna iubire.... nu stiu cate femei mai cred in iubire.. barbatii nici atat. E mai mult o lupta pentru supravietuire si pentru dominare. Eu cel putin asa vad lucrurile. multumesc pentru sfat


sa sti ca mai suntem care credem in iubire chiar daca avem o varsta inaintata.de fap la 20 de ani si eu eram cam sceptic
PICCKARD
Postat pe 2 Noiembrie 2011 09:02
De la: PICCKARD, la data 2011-11-02 08:59:05
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-11-02 08:56:59
De la: PICCKARD, la data 2011-11-02 08:54:35feedback constructiv

pe mine m-ati pierdut deja!
nu stiu d-astea!


Adica trebuia sa fii de acord cu ea, sa ii spui ca e bine ce face, ca e bine sa fii amanta. Asta vrea !!


adica sa-i spunem ceea ce vrea sa auda
sa fie amanta e bine dar mai tarziu pe la 35-40 de ani.acum nu poate fi decat o eleva ascultatoare


nu am zis asta.. ci ca atunci cand criticati ar trebui sa dati si o alternativa. un Exemplu ar fi sa nu folosesti cuvinte negative si sa adaugi explicatii. daca cineva poarta culoarea negru nu i spui esti oribil in negru ci ar fi fost mai bine daca ai fi purtat alta culoare cred ca ti se potriveste mult mai bine culoarea y. Spunandu-i ca este oribila nu o ajuti cu nimic, oferindu-i o alternativa va sti si ea ce sa faca si unde nu este ok.
Adela_rosucuverde
Postat pe 2 Noiembrie 2011 09:04
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:04:14
De la: PICCKARD, la data 2011-11-02 08:59:05
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-11-02 08:56:59
De la: PICCKARD, la data 2011-11-02 08:54:35feedback constructiv

pe mine m-ati pierdut deja!
nu stiu d-astea!


Adica trebuia sa fii de acord cu ea, sa ii spui ca e bine ce face, ca e bine sa fii amanta. Asta vrea !!


adica sa-i spunem ceea ce vrea sa auda
sa fie amanta e bine dar mai tarziu pe la 35-40 de ani.acum nu poate fi decat o eleva ascultatoare


nu am zis asta.. ci ca atunci cand criticati ar trebui sa dati si o alternativa. un Exemplu ar fi sa nu folosesti cuvinte negative si sa adaugi explicatii. daca cineva poarta culoarea negru nu i spui esti oribil in negru ci ar fi fost mai bine daca ai fi purtat alta culoare cred ca ti se potriveste mult mai bine culoarea y. Spunandu-i ca este oribila nu o ajuti cu nimic, oferindu-i o alternativa va sti si ea ce sa faca si unde nu este ok.


ok! alternativa e sa renunte la cealalta pentru tine
pentru asta iti trebuie mai mult decat doi craci si tzate mari daca omu e inteligent daca nuuu, vezi cum faci!
PICCKARD
Postat pe 2 Noiembrie 2011 09:06
De la: PRALEA_, la data 2011-11-02 09:00:02Ce titlu ...de reclama.Eu am crezut ca e vorba de ceva concret...in 3.
Banalitati...


da stiu asta era si ideea este o chestie folosita in reclame in general si in stiri pentru a capta atentia interlocutorului.
Adela_rosucuverde
Postat pe 2 Noiembrie 2011 09:07
De la: PICCKARD, la data 2011-11-02 09:06:28
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:04:14
De la: PICCKARD, la data 2011-11-02 08:59:05
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-11-02 08:56:59
De la: PICCKARD, la data 2011-11-02 08:54:35feedback constructiv

pe mine m-ati pierdut deja!
nu stiu d-astea!


Adica trebuia sa fii de acord cu ea, sa ii spui ca e bine ce face, ca e bine sa fii amanta. Asta vrea !!


adica sa-i spunem ceea ce vrea sa auda
sa fie amanta e bine dar mai tarziu pe la 35-40 de ani.acum nu poate fi decat o eleva ascultatoare


nu am zis asta.. ci ca atunci cand criticati ar trebui sa dati si o alternativa. un Exemplu ar fi sa nu folosesti cuvinte negative si sa adaugi explicatii. daca cineva poarta culoarea negru nu i spui esti oribil in negru ci ar fi fost mai bine daca ai fi purtat alta culoare cred ca ti se potriveste mult mai bine culoarea y. Spunandu-i ca este oribila nu o ajuti cu nimic, oferindu-i o alternativa va sti si ea ce sa faca si unde nu este ok.


ok! alternativa e sa renunte la cealalta pentru tine
pentru asta iti trebuie mai mult decat doi craci si tzate mari daca omu e inteligent daca nuuu, vezi cum faci!


uf deloc nu ne intelegem. mie trebuia sa mi oferiti alternativa cand ma criticati sa spuneti si ce anume ar trebui sa fac/ nu fac si cum sa rezolv. Dar oricum se rezolva deja cu el
Adela_rosucuverde
Postat pe 2 Noiembrie 2011 09:09
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:04:14
De la: PICCKARD, la data 2011-11-02 08:59:05
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-11-02 08:56:59
De la: PICCKARD, la data 2011-11-02 08:54:35feedback constructiv

pe mine m-ati pierdut deja!
nu stiu d-astea!


Adica trebuia sa fii de acord cu ea, sa ii spui ca e bine ce face, ca e bine sa fii amanta. Asta vrea !!


adica sa-i spunem ceea ce vrea sa auda
sa fie amanta e bine dar mai tarziu pe la 35-40 de ani.acum nu poate fi decat o eleva ascultatoare


nu am zis asta.. ci ca atunci cand criticati ar trebui sa dati si o alternativa. un Exemplu ar fi sa nu folosesti cuvinte negative si sa adaugi explicatii. daca cineva poarta culoarea negru nu i spui esti oribil in negru ci ar fi fost mai bine daca ai fi purtat alta culoare cred ca ti se potriveste mult mai bine culoarea y. Spunandu-i ca este oribila nu o ajuti cu nimic, oferindu-i o alternativa va sti si ea ce sa faca si unde nu este ok.








... mami ... de un an si ceva esti in ofsaid si iti place ... esti mult prea tinara sa iti incepi viata ca o curvistina ... si totushi ai facut-o ... se vede ca nu ai cei 7 ani de acasa ... e cam greu sa ti se mai dea sfaturi acum ... cam greu sa mai dezveti porcul care sa invatat sa manince pui de gaina ... spunea bunica-mea ...
marco918
Postat pe 2 Noiembrie 2011 09:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce spuneti despre prostitutia masculina???? 40 De la: pacifista 7 Septembrie 2009 13:26
...eu balanta ..el leu..???!!! 9 De la: El_Angelo 9 Iunie 2009 12:11
Heeelppppp!!! 62 De la: Anada_Mati 18 Decembrie 2011 12:25
barbatul din vis 34 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:38
FLORIN SAVA localitate giurgiu 35 ani-O OBSESIE CRUNTA 22 De la: alexia30 28 Noiembrie 2012 12:15