Setari Cookie-uri

Iubire...in 3

De la: marco918, la data 2011-11-02 10:14:33
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-02 10:11:59
De la: marco918, la data 2011-11-02 10:03:45
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-02 10:01:12
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:46:20
De la: marco918, la data 2011-11-02 09:33:07
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:28:52
De la: marco918, la data 2011-11-02 09:26:27
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:22:17
De la: marco918, la data 2011-11-02 09:13:23
De la: PRALEA_, la data 2011-11-02 09:10:41
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:07:25
De la: PRALEA_, la data 2011-11-02 09:00:02Ce titlu ...de reclama.Eu am crezut ca e vorba de ceva concret...in 3.
Banalitati...


da stiu asta era si ideea este o chestie folosita in reclame in general si in stiri pentru a capta atentia interlocutorului.

Olteanca...ce sa mai discuti







... vai de capul aluia care o trece pe numele lui ...


simt un iz de prejudecata?







... de realism, papusha, de realism ... crezi ca esti prima pitzipoanca care isi ofera tineretzea unui curvar ca apoi sa ii manince viata fraierului care ia o destupata de ... nevasta ...


dap clar ai avut parte de experiente negative.. cred ca nici pana acum nu le-ai facut fata sau da? simt o refulare in cuvintele tale? acum ma pedepsesti pt toate nu? ma bucur dar tu te bucuri?








... papushica ...sa zicem ca eu ca tine am mai vazut cu gramada ... nu ma surprinzi cu nimic ... liniste-te si suna-l pe ''iubi'' ... spunei ca sint niste nesimtiti pe un site care te fac pe tine , curvistina si pe el ... curvar ...


dupa ce ca-mi pierd timpul sa te mai invat si pe tine ceva vrei sa-l mai pierd si vorbind despre tine? proactivule!
easta e doar un bibilistroc de buda care practica servicii de sexofon si xilofon pentru clientii melomani,la ei se referea cand zicea ca a vazut cu gramada,care-l viziteaza in Buda(pesta) dupa ce vad poza lui cu gura mare in care isi face reclama-e pasiv- si dis de dimineata se urca pe buda si face cu-cu ca sa-si atraga clientii,de asta nu merita sa-ti pierzi timpul cu el,e numai un retard expirat cu aere intelektuale care are cate ceva cu toata lumea si umple forumul cu elucubratii scoase din buda in care traieste si isi practica meseria proactivul ...sau Bibilistrocul de buda,cum se mai numeste pe forum...








.. oleeee ... aparu joanita coor di fier ... baietzelul femeie ... de cind a fost violat in tineretze ... ... joanito, nu-i asa ca tu intelegi fetitza ? ... poate chiar ti-l imprumuta pe ''iubi'' ...
nu e cazul,nu toti au sau au avut pasiunile si problemele tale,Bibilistrocule,chiar daca nu recunosti ca tu esti in toate situatiile in care-i plasezi pe altii si de asta doar tu faci CU-CU asa de dimineata,Budistule,lasa lumea in pace cu problemele tale si canta aici in continuare,retardule,daca tot ai inceput http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/22447/mama-surogat-sau-mama-purtatoare.html#post-1472746







... joanita ... crede-ma ... nu am timp de tine ... lasa un numar valid de telefon si iti trimit macar un client saptamina asta ... mai spalate pe dinti ... si schimba poza ... ca ultimil client sa plins ca i-ai inselat complet asteptarile ... ia facut ... scirbaaaaa ... cheers ...




Dragi domni,ce se intampla cu voi? Indiana,Marco,ce aveti?Este prea frumoasa viata ca voi sa fiti asa furiosi!Discutati cu calm,va rog!Noi,fetele,ne uitam la voi si nu ne vine sa credem ca puteti discuta in modul in care o faceti!Pace,dragilor!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Noiembrie 2011 10:22
De la: marco918, la data 2011-11-02 10:14:33
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-02 10:11:59
De la: marco918, la data 2011-11-02 10:03:45
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-02 10:01:12
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:46:20
De la: marco918, la data 2011-11-02 09:33:07
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:28:52
De la: marco918, la data 2011-11-02 09:26:27
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:22:17
De la: marco918, la data 2011-11-02 09:13:23
De la: PRALEA_, la data 2011-11-02 09:10:41
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:07:25
De la: PRALEA_, la data 2011-11-02 09:00:02Ce titlu ...de reclama.Eu am crezut ca e vorba de ceva concret...in 3.
Banalitati...


da stiu asta era si ideea este o chestie folosita in reclame in general si in stiri pentru a capta atentia interlocutorului.

Olteanca...ce sa mai discuti







... vai de capul aluia care o trece pe numele lui ...


simt un iz de prejudecata?







... de realism, papusha, de realism ... crezi ca esti prima pitzipoanca care isi ofera tineretzea unui curvar ca apoi sa ii manince viata fraierului care ia o destupata de ... nevasta ...


dap clar ai avut parte de experiente negative.. cred ca nici pana acum nu le-ai facut fata sau da? simt o refulare in cuvintele tale? acum ma pedepsesti pt toate nu? ma bucur dar tu te bucuri?








... papushica ...sa zicem ca eu ca tine am mai vazut cu gramada ... nu ma surprinzi cu nimic ... liniste-te si suna-l pe ''iubi'' ... spunei ca sint niste nesimtiti pe un site care te fac pe tine , curvistina si pe el ... curvar ...


dupa ce ca-mi pierd timpul sa te mai invat si pe tine ceva vrei sa-l mai pierd si vorbind despre tine? proactivule!
easta e doar un bibilistroc de buda care practica servicii de sexofon si xilofon pentru clientii melomani,la ei se referea cand zicea ca a vazut cu gramada,care-l viziteaza in Buda(pesta) dupa ce vad poza lui cu gura mare in care isi face reclama-e pasiv- si dis de dimineata se urca pe buda si face cu-cu ca sa-si atraga clientii,de asta nu merita sa-ti pierzi timpul cu el,e numai un retard expirat cu aere intelektuale care are cate ceva cu toata lumea si umple forumul cu elucubratii scoase din buda in care traieste si isi practica meseria proactivul ...sau Bibilistrocul de buda,cum se mai numeste pe forum...








.. oleeee ... aparu joanita coor di fier ... baietzelul femeie ... de cind a fost violat in tineretze ... ... joanito, nu-i asa ca tu intelegi fetitza ? ... poate chiar ti-l imprumuta pe ''iubi'' ...
nu e cazul,nu toti au sau au avut pasiunile si problemele tale,Bibilistrocule,chiar daca nu recunosti ca tu esti in toate situatiile in care-i plasezi pe altii si de asta doar tu faci CU-CU asa de dimineata,Budistule,lasa lumea in pace cu problemele tale si canta aici in continuare,retardule,daca tot ai inceput http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/22447/mama-surogat-sau-mama-purtatoare.html#post-1472746







... joanita ... crede-ma ... nu am timp de tine ... lasa un numar valid de telefon si iti trimit macar un client saptamina asta ... mai spalate pe dinti ... si schimba poza ... ca ultimil client sa plins ca i-ai inselat complet asteptarile ... ia facut ... scirbaaaaa ... cheers ...
poti sa-ti pastrezi toti clientii cu care esti foarte ocupat,brusc nu mai ai timp,te-ai consumat,ti s-a terminat vocabularul si te repeti incontinuu...nu de la mine ti-au venit clientii sa se planga,au venit de la Gurist trimisi de Kultivata,ocupa-te de clienti si mai pune mana pe alfabetarul ala shi invata limba romana,ca la Kabinetele voastre "limba" romana are alt inteles si e obiectul vostru de lucru...si,in plus,nu mai plasa pe altcineva in situatia ta,si ia aminte la ce a spus bunica-ta despre tine,pe care am citat-o mai sus...spor la treaba
Indiana_Jones
Postat pe 2 Noiembrie 2011 10:24
Fata draga ai doar 20 de ani !!!!
dupa limbajul folosit observ ca esti umblata pe la traininguri,acolo ar trebui sa fi auzit si de SELF RESPECT
atat iti spun ,sper ca ai inteles
Ame_li
Postat pe 2 Noiembrie 2011 10:56
Meriti sa ai pe cineva, sa fie numai al tau, sa-ti fie fidel, sa iti arate ca esti foarte importanta pentru el.
Nu are sens sa speri ca iubitul actual la un moment dat o va parasi pe cealalta pentru tine. Daca ar vrea asta, de mult ar fi renuntat sa duca o viata dubla.
Eu te-as sfatui sa te desparti de el, sa-ti dai timp sa uiti, sa iei distanta si pe viitor sa accepti langa tine un om care te va pretui asa cum meriti
emilia85
Postat pe 2 Noiembrie 2011 11:11
aoleoooooo...! De un an nu ti-ai dat seama ca el e obisnuit sa minta??? ca pe ea ca pe tine...ce mai conteaza..iti place sa te complaci in situatia asta?ia incearca sa iesi! Il vrei doar pt tine si atat?daca da, si nu se paote, renunta la el...eheiiiii , cati barbati sunt pe pamantul asta!
Si in Craiova sunt tare chipesi!
stickero
Postat pe 2 Noiembrie 2011 15:19
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 00:10:48BUNA! La inceput ma gandeam unde sa trec acest subiect, la infidelitate sau la iubiri imposibile, pentru ca se incadreza la ambele. Am 20 de ani, stiu un barbat de aproximativ un an si ne intalnim de 4 luni. Ne intelegem foarte bine, ne ascultam mereu, ma linisteste, el este refugiul meu pe toate planurile. Cand sunt cu el timpul parca zboara si detest asta! Pana aici toate par a fi ok nu? Acum si partea mai putin buna... el este de 5 ani cu cineva! Intalnirile cu mine au inceput ca o joaca, nici nu ma gandeam vreodata macar ca va ajunge sa-mi lipseasca. A spus de la inceput ca nu o iubeste, dar ca tine f mult la ea si o apreciaza. El considera ca a iubi inseamna a face orice pt cea persoana iar el nu a simtit asta niciodata, mentionand si faptul ca in anii astia a inselat- o mereu. Cu mine se vede f des, aproape zilnic, iar pe mine cel putin nu ma minte. Ne tinem de mana, ne plimbam prin locuri publice, ma ia inclusiv cu el la petreceri. L-am intrebat daca nu-i este teama ca ea va afla si o va pierde pt mine si mi-a raspuns ca oricum e inevitabil sa afle pana la urma, ca vedem noi atunci ce face si ca daca o va pierde este sigur ca va regreta dar nimeni nu este de neinlocuit. Eu urasc faptul ca simt mereu nevoia sa-l sun, in ultima vreme 2 zile ii zic pa si 2 zile il sun sa facem pace... pt simplul fapt ca nu pot nici sa ma implic in alta relatie fiind mereu cu gandul la el dar nu pot nici sa-l las pt ca l-as pierde pe cel care ma asculta mereu, ma ajuta mereu si langa care mereu zambesc. Am incercat sa-l las deoparte dar pentru simplul motiv ca cei din jur imi par banali ajung mereu sa ma intorc la el... Sunt constienta ca vin sarbatorile iar el mai mult ca sigur va dori sa plece undeva la munte etc... bineinteles cu ea, iar eu nu vreau sa ma simt ca o ratata cu gandul la el si singura de sarbatori... Oricum nu as putea sa-i cer sa renunte la ea... Ce sfat imi dati? cum sa pun punct acestui lucru? Are rost sa astept sa afle ea de noi sa vad ce va face el?


in ceea ce scri ma regasesc pe mine!doar ca la inceputul relatiei mele...totul era perfect...ne plimbam de mana, ieseam la alergat impreuna, mergeam la cumparaturi, petreceri, tot ce vrei...la inceput nu ma interesa daca afla ea...ma simteam bine si punct...dar timpul a trecut si vroiam doar pt mine totul!si eram geloasa si daca ii cumpara un morcov ca a uitat sa ia pt ca eu spuneam ca pe mine nu ma ajuta nimeni cand uit un ingredient...in fine..nimicuri....si cum ziceam timpul a trecut, a aflat tot orasul, mai putin ea...eram disperata..am inceput sa ii fac in ciuda, sa fiu foarte evidenta ca ma vad cu el, chiar in fata ei..pana s-a enervat ca o luam de proasta si a dat-o pe scandal...ea a aflat in mai de noi si a plecat abia acum de acasa.....ideea e ca nu ma mai bucura deloc ca a plecat...parca mi-am atins un scop bine definit...acum sincer simt ca am pierdut 3 ani din viata asteptand ceva...noi suntem impreuna acum, dar relatia scartaie pt ca am luat "o pauza" acum o luna....voi incerca sa vad daca chiar e barbatul ala perfect pe care il vedeam eu si daca a meritat asteptarea...

parerea mea e sa iesi cat mai repede din relatie!iar daca nu o faci, iti dau acelasi sfat pe care l-am primit si eu "sa nu te indragostesti!!"..dar crede-ma...e inevitabil.......

daca vrei o aventura continua, dar nu te mai afisa cu el ca o sa regreti....toata lumea mi-a spus asta si nu m-a interesat....ziceam ca ma doare undeva de parerea celor din jur...dar acum...ma doare cand aud ca sunt cea care am stricat o familie.......dar e tarziu sa am remuscari...
Adela2222
Postat pe 2 Noiembrie 2011 23:38
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:07:25
De la: PRALEA_, la data 2011-11-02 09:00:02Ce titlu ...de reclama.Eu am crezut ca e vorba de ceva concret...in 3.
Banalitati...


da stiu asta era si ideea este o chestie folosita in reclame in general si in stiri pentru a capta atentia interlocutorului.



Bravo!imi place ca ai replica pentru fiecare!iar ceea ce ai spus mai sus e adevarat!
Adela2222
Postat pe 2 Noiembrie 2011 23:52
De la: marco918, la data 2011-11-02 08:53:20
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 08:48:37
De la: kudika421339, la data 2011-11-02 08:37:30[quote name='Adela_rosucuverde' date='2011-11-02 08:03:50'


Iti inteleg punctul tau de vedere iar in unele privinte consider ca ai dreptate. Este cu 5 ani mai mare decat mine. Consider ca prezint interes pentru ca eu ii ascult la orice ora frustrarile si in acelasi timp ambii suntem membri ai unei organizatii internationale de voluntariat. Elementele ce tin de cultura organizationala au functionat ca o punte intre mine si el, ea fiind doar studenta, fapt ce i-a permis ca in tot timpul asta sa o insele in fiecare conferinta, proiect, eveniment pe care l-am avut cu pretextul avem sedinte avem treaba bla bla. Nimic nou sub soare pana aici. Partea proasta este ca eu acum sunt la mijloc, desi totul se planuia a fi "just for fun" de catre mine. Si mai rau de atat este ca desi avand barbati pe langa mine niciunul nu-mi atrage atentia.. cred ca el a devenit un standard in mintea mea si cred ca deja ii ciopartesc pe ceilalti in functie de el ca in Patul lui Procust. De fapt asta fac atunci cand le dau replici acide... Desi tind sa fiu o fire analitica si rationala de data asta e chiar... de rahat"


Mai are vreun rost sa te intreb de ce amesteci activitatea profesionala sau voluntara,cu relatiile personale?Rare au fost cazurile in care acest tip de angrenaj a functionat fara probleme!De ce dintre toti barbatii intalniti,l-ai ales tocmai pe acest domn?Dar,sigur,nu vei putea sa-mi explici ceva ce numai in spritul aventuros ar putea sa isi gaseasca motivatia!Este obligatorie prezenta ta langa acel barbat,asta te intreb din punctul de vedere al voluntariatului?Distanta te poate ajuta sa-ti clarifici situatia!Pozitia mediana,tu ti-ai impus-o ,nu a venit nimeni din afara , sa te oblige sa te aventurezi cu un barbat afemeiat!Deci,numai tu poti lua hotararea finala!Incherie pur si siumplu aceasta legatura,cauta alt proiect de voluntariat, in care sa te angajezi si astfel iti va fi mai usor sa te desparti de acel individ!Aceasta o poti face numai daca si tu vrei acest lucru!Nimeni nu-ti poate dicta modul cum sa-ti traiesti tineretea!


Nu am cum sa parasesc acum organizatia pentru ca sunt implicata deja in cateva proiecte plus ca planuiesc sa-mi mai iau un stagiu international de voluntariat si pentru asta am nevoie sa fiu membra... Cat despre el ai dreptate.. nu trebuie sa iau contact direct cu el pentru ca el acum si-a pus bazele propriului ONG. Este doar un alumnus al organizatiei din care eu fac parte. Si da ceea ce mi-ai spus m-a motivat si consider ca nu are rost sa mai trag de lucruri. Multumesc frumos









... ... cele mai mari ''producatoare'' de fufuline sint ''organizatiile'' orientate pe ''proiecte'' ... invata muierile de 20 de ani la pompa ... ce naiba ai mai putea face cu ele la 20 de ani ... ... le dai ceva salariu le pui sa faca ceva excel iar noaptea le pui la ... voluntariat !!! ...


kudika226898
Postat pe 3 Noiembrie 2011 08:09
De la: Adela2222, la data 2011-11-02 23:52:15
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:07:25
De la: PRALEA_, la data 2011-11-02 09:00:02Ce titlu ...de reclama.Eu am crezut ca e vorba de ceva concret...in 3.
Banalitati...


da stiu asta era si ideea este o chestie folosita in reclame in general si in stiri pentru a capta atentia interlocutorului.



Bravo!imi place ca ai replica pentru fiecare!iar ceea ce ai spus mai sus e adevarat!

Cine io ?
PRALEA_
Postat pe 3 Noiembrie 2011 09:06
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 08:18:44
De la: guru_ion, la data 2011-11-02 07:31:59
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 00:10:48 Ce sfat imi dati? cum sa pun punct acestui lucru? Are rost sa astept sa afle ea de noi sa vad ce va face el?


ti-e teama de acel moment si prelungesti suspansul.
nu inteleg, de ce nu-i spui sa renunte la ea si sa ramana cu tine? nu sunt obligatii nici de o parte nici de alta.


Este logica intrebarea ta insa situatia este urmatoarea: este cu ea de 5 ani cu mine doar de 4 luni; eu stiu ceea ce face cand face cum face, i-am pus conditii cand este cu mine chiar daca e vorba si de 2 zile isi va inchide telefonul, nu accept refuzuri cand vreau sa iesim sau amanari nici ton de ocupat la telefon. La 2 zile maxim 3 zile am pretentia sa ne vedem si lista continua... Tu daca ai avea pe o parte pe una care este de 5 ani cu tine insa tu iti permiti sa: o minti fara sa te stresezi sa-i explici, pleci fara ea fie ca este vorba de petreceri fie ca este vorba de activitati zilnice, o vezi o data, 2 ori pe saptamana, si pe deasupra sa te sune o seara intreaga in care tu nu-i raspunzi iar a doua zi o duci cu presul iar pe de alta parte pe una care vrea sa stie in permanenta unde esti, asteapta explicatii la orice, si iti mai impune si conditii ca cele de sus ce ai alege? Nu ai alege un loc sigur, la caldurica, unde sa-ti vezi in continuare de "hobby-urile" tale?

aham..si tu te simti mandra de toate astea sa inteleg am 20 de ani...dar niciodata nu as putea sa cred un barbat care ar veni la mine sa mi zica "sti,sunt insurat...dar te iubesc maxim iar pt ea nu simt nimic!" fata draga,mai sunt atatia barbati pe pamantul asta ca nici nu are sens sa te ostenesti....dar daca tie iti convine asa inseamna ca-ti place sa fi...
steffy91
Postat pe 3 Noiembrie 2011 09:31
De la: PRALEA_, la data 2011-11-03 09:06:49
De la: Adela2222, la data 2011-11-02 23:52:15
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:07:25
De la: PRALEA_, la data 2011-11-02 09:00:02Ce titlu ...de reclama.Eu am crezut ca e vorba de ceva concret...in 3.
Banalitati...


da stiu asta era si ideea este o chestie folosita in reclame in general si in stiri pentru a capta atentia interlocutorului.



Bravo!imi place ca ai replica pentru fiecare!iar ceea ce ai spus mai sus e adevarat!

Cine io ?

vino sa te tzuc ..de ce ai chiulit ieri?
steffy91
Postat pe 3 Noiembrie 2011 09:31
De la: Ame_li, la data 2011-11-02 10:56:57Fata draga ai doar 20 de ani !!!!
dupa limbajul folosit observ ca esti umblata pe la traininguri,acolo ar trebui sa fi auzit si de SELF RESPECT
atat iti spun ,sper ca ai inteles

cu toata umblareala ei si nu stie cu ce se mananca
steffy91
Postat pe 3 Noiembrie 2011 09:32
daca vrei sa faci cu cineva craciunul,sau revelionul,pune capat acum.........cit mai ai timp sa cauti pe altcineva,care-ti poate incalzi sufletu de sarbatori.
daca nu,poti ramine si sg,poate asta iti doresti.
cum o minte pe cealalta,te minte si pe tine.esti roata de rezerva.eu cred ca ramineti amindoua acasa iar el va pleca cu a treia.EXACT CA TITLUL TAU dar va exista a treia fata!!!!!!!!!!MAI STI?!
Titanika
Postat pe 3 Noiembrie 2011 18:35
De la: guru_ion, la data 2011-11-02 07:31:59
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 00:10:48 Ce sfat imi dati? cum sa pun punct acestui lucru? Are rost sa astept sa afle ea de noi sa vad ce va face el?


ti-e teama de acel moment si prelungesti suspansul.
nu inteleg, de ce nu-i spui sa renunte la ea si sa ramana cu tine? nu sunt obligatii nici de o parte nici de alta.


Salut eu cred in predestinare, uite mi-am intalnit jumatatea perfecta pe care o asteptam, stiu suna ciudat perfect dar eu doar in asa ceva cred ori perfect ori deloc, in fine, sunt cu el din anul 4 de facultate ne intelegem doar din priviri, ma rog el poate ca a mai avut relatii intre timp, de o saptamana am cazut de comun acord sa spunem si celor din jurul nostru, asta nu ca n-ar fi stiut, sunt in a 1000- lea cer ma simt in sf fericita, mi-am gasit locul stau si ma gandesc oare ce am facut sa merit sa fiu iubita de cel mai ravnit barbat din universitate, poate prin simplitatea pe care o adopt nu stiu dar va scriu sa va anunt ca sunt extrem de fericita.
pity_82
Postat pe 3 Noiembrie 2011 21:21
De la: polin, la data 2011-11-03 18:35:53 daca vrei sa faci cu cineva craciunul,sau revelionul,pune capat acum.........cit mai ai timp sa cauti pe altcineva,care-ti poate incalzi sufletu de sarbatori.
daca nu,poti ramine si sg,poate asta iti doresti.
cum o minte pe cealalta,te minte si pe tine.esti roata de rezerva.eu cred ca ramineti amindoua acasa iar el va pleca cu a treia.EXACT CA TITLUL TAU dar va exista a treia fata!!!!!!!!!!MAI STI?!
numai sfaturi din astea dramatice si analfabete dai...daca tu nu ai pe nimeni ii inveti pe altii sa se desparta...pe asta o faci roata de rezerva si ii ghicesti viitorul,cred ca te-ai dat cu capul de Kabinet cand ai sarit de pe cometa...MAI STI?! du-te cu cometa,Polin...
Indiana_Jones
Postat pe 3 Noiembrie 2011 21:31
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 07:18:06
De la: PICCKARD, la data 2011-11-02 06:20:28o fata care la 20 de ani face asta e o normalitate pentru ca nu are nimic in cap. ce e mai rau e ca aceasta situatie se va perpetua si mai tarziu pana la adanci batranete entru ca se pare ca asa iti e scris


voi credeti in lucruri precum predestinarea??? haideti sa fim seriosi, nimic nu este scris, fiecare si-o face singur.



Sigur:))) chiar si tu ti-o faci singura insa in acelasi timp scrii ca nu poti sa-l lasi ca altii iti par banali ..........deci ai inceput bine, din start pe locul doi.
Asa-s unele femei, mereu in umbra si amante si cred ca nu-s mintite si ca ele stiu tot din " familia" celui care le mint frumos dar adevarul e altul...si e crunt:)
Pe acea femeie nu o sa o lase niciodata chiar daca recunoste ca-i un porcovan si a inselat-o si o inseala ....dar stii, diferenta intre tine si ea exista, ea ramane, tu faci parte dintre cele care le schimba des.
Prefer sa fiu rea si sa-ti scriu " raspicat" poate te ' trezesti" decat sa te trezesti ca ti-ai pierdut tineretea asteptand un mincinos....
Faci cum crezi, insa in situatia in care esti nu e bine.
Repet, nu-ti face iluzii, TU esti cea mintita:)
stem_29
Postat pe 3 Noiembrie 2011 23:26
De la: Ame_li, la data 2011-11-02 10:56:57Fata draga ai doar 20 de ani !!!!
dupa limbajul folosit observ ca esti umblata pe la traininguri,acolo ar trebui sa fi auzit si de SELF RESPECT
atat iti spun ,sper ca ai inteles


Da, stiu perfect la ce anume te referi. Tocmai din acest motiv din a doua zi in care am deschis acest topic am incheiat si orice legatura cu el. Pentru ca egoist sau nu.. insa pana la urma contez mai mult eu. I-a convenit nu i-a convenit acum asta este, spera macar sa mai fiu acolo cand are sesiuni de defrustrare:))) si-l ascult o seara intreaga de seful lui arogant, colegii lui inferiori si perfectul de el neindeptatit bla bla. Dar nu, mai bine isi ia o perna
Adela_rosucuverde
Postat pe 4 Noiembrie 2011 01:09
De la: stem_29, la data 2011-11-03 23:26:37
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 07:18:06
De la: PICCKARD, la data 2011-11-02 06:20:28o fata care la 20 de ani face asta e o normalitate pentru ca nu are nimic in cap. ce e mai rau e ca aceasta situatie se va perpetua si mai tarziu pana la adanci batranete entru ca se pare ca asa iti e scris


voi credeti in lucruri precum predestinarea??? haideti sa fim seriosi, nimic nu este scris, fiecare si-o face singur.



Sigur:))) chiar si tu ti-o faci singura insa in acelasi timp scrii ca nu poti sa-l lasi ca altii iti par banali ..........deci ai inceput bine, din start pe locul doi.
Asa-s unele femei, mereu in umbra si amante si cred ca nu-s mintite si ca ele stiu tot din " familia" celui care le mint frumos dar adevarul e altul...si e crunt:)
Pe acea femeie nu o sa o lase niciodata chiar daca recunoste ca-i un porcovan si a inselat-o si o inseala ....dar stii, diferenta intre tine si ea exista, ea ramane, tu faci parte dintre cele care le schimba des.
Prefer sa fiu rea si sa-ti scriu " raspicat" poate te ' trezesti" decat sa te trezesti ca ti-ai pierdut tineretea asteptand un mincinos....
Faci cum crezi, insa in situatia in care esti nu e bine.
Repet, nu-ti face iluzii, TU esti cea mintita:)


Da, eu mi-o fac singura.. perfect constienta de asta. Si nu mi-a fost deloc bine, constienta si de asta. Iar cum ce-si face omul cu mana lui nici dracu' nu desface a trebuit sa desfac tot eu singura. Dar este ok. acum organizam si un targ de joburi, sunt plecata de dimineata pana seara ca stiti si voi cum se poarta cei ajunsi directori... si nu am timp sa ma gandesc, nici macar sa tresalt daca il mai vad. Mi-au prins bine comentariile
Adela_rosucuverde
Postat pe 4 Noiembrie 2011 01:13
De la: polin, la data 2011-11-03 18:35:53 daca vrei sa faci cu cineva craciunul,sau revelionul,pune capat acum.........cit mai ai timp sa cauti pe altcineva,care-ti poate incalzi sufletu de sarbatori.
daca nu,poti ramine si sg,poate asta iti doresti.
cum o minte pe cealalta,te minte si pe tine.esti roata de rezerva.eu cred ca ramineti amindoua acasa iar el va pleca cu a treia.EXACT CA TITLUL TAU dar va exista a treia fata!!!!!!!!!!MAI STI?!



Dap este ok,am pus capat. Si nu vreau sa caut pe altcineva, oricum voi face sarbatorile cu grupul de prieteni, va fi ok. Trebuia sa vad si asta, sa incerc alta reteta in ideea ca trebuie sa schimbi ce ai facut ieri pt a avea altceva maine. Am incercat, am vazut cum e si mi- a fost suficient sa nu mai incerc asa ceva vreodata.
Adela_rosucuverde
Postat pe 4 Noiembrie 2011 01:17
De la: kudika226898, la data 2011-11-03 08:09:38
De la: marco918, la data 2011-11-02 08:53:20
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 08:48:37
De la: kudika421339, la data 2011-11-02 08:37:30[quote name='Adela_rosucuverde' date='2011-11-02 08:03:50'


Iti inteleg punctul tau de vedere iar in unele privinte consider ca ai dreptate. Este cu 5 ani mai mare decat mine. Consider ca prezint interes pentru ca eu ii ascult la orice ora frustrarile si in acelasi timp ambii suntem membri ai unei organizatii internationale de voluntariat. Elementele ce tin de cultura organizationala au functionat ca o punte intre mine si el, ea fiind doar studenta, fapt ce i-a permis ca in tot timpul asta sa o insele in fiecare conferinta, proiect, eveniment pe care l-am avut cu pretextul avem sedinte avem treaba bla bla. Nimic nou sub soare pana aici. Partea proasta este ca eu acum sunt la mijloc, desi totul se planuia a fi "just for fun" de catre mine. Si mai rau de atat este ca desi avand barbati pe langa mine niciunul nu-mi atrage atentia.. cred ca el a devenit un standard in mintea mea si cred ca deja ii ciopartesc pe ceilalti in functie de el ca in Patul lui Procust. De fapt asta fac atunci cand le dau replici acide... Desi tind sa fiu o fire analitica si rationala de data asta e chiar... de rahat"


Mai are vreun rost sa te intreb de ce amesteci activitatea profesionala sau voluntara,cu relatiile personale?Rare au fost cazurile in care acest tip de angrenaj a functionat fara probleme!De ce dintre toti barbatii intalniti,l-ai ales tocmai pe acest domn?Dar,sigur,nu vei putea sa-mi explici ceva ce numai in spritul aventuros ar putea sa isi gaseasca motivatia!Este obligatorie prezenta ta langa acel barbat,asta te intreb din punctul de vedere al voluntariatului?Distanta te poate ajuta sa-ti clarifici situatia!Pozitia mediana,tu ti-ai impus-o ,nu a venit nimeni din afara , sa te oblige sa te aventurezi cu un barbat afemeiat!Deci,numai tu poti lua hotararea finala!Incherie pur si siumplu aceasta legatura,cauta alt proiect de voluntariat, in care sa te angajezi si astfel iti va fi mai usor sa te desparti de acel individ!Aceasta o poti face numai daca si tu vrei acest lucru!Nimeni nu-ti poate dicta modul cum sa-ti traiesti tineretea!


Nu am cum sa parasesc acum organizatia pentru ca sunt implicata deja in cateva proiecte plus ca planuiesc sa-mi mai iau un stagiu international de voluntariat si pentru asta am nevoie sa fiu membra... Cat despre el ai dreptate.. nu trebuie sa iau contact direct cu el pentru ca el acum si-a pus bazele propriului ONG. Este doar un alumnus al organizatiei din care eu fac parte. Si da ceea ce mi-ai spus m-a motivat si consider ca nu are rost sa mai trag de lucruri. Multumesc frumos









... ... cele mai mari ''producatoare'' de fufuline sint ''organizatiile'' orientate pe ''proiecte'' ... invata muierile de 20 de ani la pompa ... ce naiba ai mai putea face cu ele la 20 de ani ... ... le dai ceva salariu le pui sa faca ceva excel iar noaptea le pui la ... voluntariat !!! ...





dap fiecare om vorbeste despre lucrurile pe care le-a simtit pe pielea lui... esti destept sunt sigura ca vei avea sclipirea sa intelegi acest mesaj
Adela_rosucuverde
Postat pe 4 Noiembrie 2011 01:23
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-04 01:19:42
De la: marco918, la data 2011-11-04 01:15:50
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-04 01:09:07
De la: Ame_li, la data 2011-11-02 10:56:57Fata draga ai doar 20 de ani !!!!
dupa limbajul folosit observ ca esti umblata pe la traininguri,acolo ar trebui sa fi auzit si de SELF RESPECT
atat iti spun ,sper ca ai inteles


Da, stiu perfect la ce anume te referi. Tocmai din acest motiv din a doua zi in care am deschis acest topic am incheiat si orice legatura cu el. Pentru ca egoist sau nu.. insa pana la urma contez mai mult eu. I-a convenit nu i-a convenit acum asta este, spera macar sa mai fiu acolo cand are sesiuni de defrustrare:))) si-l ascult o seara intreaga de seful lui arogant, colegii lui inferiori si perfectul de el neindeptatit bla bla. Dar nu, mai bine isi ia o perna









... adelina, tata ... la cita mu.e dai tu acum sint sigur ca atunci cind ti-o veni rindul nu te va rata niciunul ... roata se invirte ... hope sus ... hopa jos ...


dap presupun ca asta te-a invatat pe tine experienta. asta este eu mai am de invatat pana voi ajunge sa trec prin clipele de mai sus incat sa ajung la nivelul tau








... mami, experientza nu inseamna sa te dai ca boul de tocul usii pina treci pe partea cealalta ... e suficient sa observi in jurul tau si sa inveti sa traiesti frumos ... intr-un mod in care sa nu iti fie rusine de tine ... la traininguri nu te vor invata asta niciodata ... oricum era o constatare decit o urare ... ai grija totushi sa nu dai coltzul pe 35-40 de ani ... ambitia nu prea face bine sanatatii ... cheers ...
marco918
Postat pe 4 Noiembrie 2011 01:24
kudika226898
Postat pe 4 Noiembrie 2011 08:08
De la: PRALEA_, la data 2011-11-02 09:00:02Ce titlu ...de reclama.Eu am crezut ca e vorba de ceva concret...in 3.
Banalitati...


Am crezut ca sunt singura care s-a dus cu gandul la.....una alta. Uhh, ce bine ca nu sunt.
Una peste alta draguta, nu esti decat ceva fun in viata lui de ONG-ist.
Pentru el este foarte comod sa aibe inca una de schimb sau de divertisment. Ai mare grija, ce tie nu iti place, altuia nu-i face. A, si inca ceva, soarta se razbuna de fiecare data......
Daca vrei un sfat pertinent, lasa-l.....daca te vrea , va venii singurel la tine.....cred insa ca 5 ani ar fi trebuit sa-i fie suficient sa inteleaga daca o sau nu o iubeste.
kukla
Postat pe 4 Noiembrie 2011 17:50
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-03 21:31:02
De la: polin, la data 2011-11-03 18:35:53 daca vrei sa faci cu cineva craciunul,sau revelionul,pune capat acum.........cit mai ai timp sa cauti pe altcineva,care-ti poate incalzi sufletu de sarbatori.
daca nu,poti ramine si sg,poate asta iti doresti.
cum o minte pe cealalta,te minte si pe tine.esti roata de rezerva.eu cred ca ramineti amindoua acasa iar el va pleca cu a treia.EXACT CA TITLUL TAU dar va exista a treia fata!!!!!!!!!!MAI STI?!
numai sfaturi din astea dramatice si analfabete dai...daca tu nu ai pe nimeni ii inveti pe altii sa se desparta...pe asta o faci roata de rezerva si ii ghicesti viitorul,cred ca te-ai dat cu capul de Kabinet cand ai sarit de pe cometa...MAI STI?! du-te cu cometa,Polin...


tu,imi faci mie observatie!? te iert acum,abia team agajat,dar nu ma pot abtzine sa nu-ti dau penalizare 5% ca teai luat de sefu tau.sper sa-ti bagi mintile in cap?!-monscher-te rog!?
Titanika
Postat pe 4 Noiembrie 2011 19:41
De la: polin, la data 2011-11-04 19:41:00
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-03 21:31:02
De la: polin, la data 2011-11-03 18:35:53 daca vrei sa faci cu cineva craciunul,sau revelionul,pune capat acum.........cit mai ai timp sa cauti pe altcineva,care-ti poate incalzi sufletu de sarbatori.
daca nu,poti ramine si sg,poate asta iti doresti.
cum o minte pe cealalta,te minte si pe tine.esti roata de rezerva.eu cred ca ramineti amindoua acasa iar el va pleca cu a treia.EXACT CA TITLUL TAU dar va exista a treia fata!!!!!!!!!!MAI STI?!
numai sfaturi din astea dramatice si analfabete dai...daca tu nu ai pe nimeni ii inveti pe altii sa se desparta...pe asta o faci roata de rezerva si ii ghicesti viitorul,cred ca te-ai dat cu capul de Kabinet cand ai sarit de pe cometa...MAI STI?! du-te cu cometa,Polin...


tu,imi faci mie observatie!? te iert acum,abia team agajat,dar nu ma pot abtzine sa nu-ti dau penalizare 5% ca teai luat de sefu tau.sper sa-ti bagi mintile in cap?!-monscher-te rog!?
vezi ca nu e noul tau angajat la kabinet eu_ovidiu...team?vorbesti in engleza despre echipa ta de analfabeti din Kabinet?si mai da si tu ceva demancare la cainele ala,ca tot o alearga pe Steffy sa o muste de nas...teai? Polin,lasa engleza si pune naibii mana pe cartea aia si invata limba romana,cat te odihnesti in pod intre doua interpretari la flaut
Indiana_Jones
Postat pe 4 Noiembrie 2011 19:51
De la: PRALEA_, la data 2011-11-02 09:10:41
Olteanca...ce sa mai discuti


Pardon, mon cher, tot respectul pt.domnia voastra, dar sa inteleg ca aveti ceva cu oltencele?
faith742011
Postat pe 5 Noiembrie 2011 17:29
De la: faith742011, la data 2011-11-05 17:29:07
De la: PRALEA_, la data 2011-11-02 09:10:41
Olteanca...ce sa mai discuti


Pardon, mon cher, tot respectul pt.domnia voastra, dar sa inteleg ca aveti ceva cu oltencele?

Yesssssssss.....Da numa cu oltencele...Ce ai ceva impotriva sau ...in contra ?
PRALEA_
Postat pe 5 Noiembrie 2011 17:33
De la: PRALEA_, la data 2011-11-05 17:33:48
De la: faith742011, la data 2011-11-05 17:29:07
De la: PRALEA_, la data 2011-11-02 09:10:41
Olteanca...ce sa mai discuti


Pardon, mon cher, tot respectul pt.domnia voastra, dar sa inteleg ca aveti ceva cu oltencele?

Yesssssssss.....Da numa cu oltencele...Ce ai ceva impotriva sau ...in contra ?


Eu nu, ca mi-s olteanca, credeam ca tu ai ceva contra.
faith742011
Postat pe 5 Noiembrie 2011 17:46
De la: faith742011, la data 2011-11-05 17:46:16
De la: PRALEA_, la data 2011-11-05 17:33:48
De la: faith742011, la data 2011-11-05 17:29:07
De la: PRALEA_, la data 2011-11-02 09:10:41
Olteanca...ce sa mai discuti


Pardon, mon cher, tot respectul pt.domnia voastra, dar sa inteleg ca aveti ceva cu oltencele?

Yesssssssss.....Da numa cu oltencele...Ce ai ceva impotriva sau ...in contra ?


Eu nu, ca mi-s olteanca, credeam ca tu ai ceva contra.

Scuze ca fusai o tara plecat dupe acilica .Am vrei ?
PRALEA_
Postat pe 5 Noiembrie 2011 20:04
De la: kudika421339, la data 2011-11-02 10:22:10
De la: marco918, la data 2011-11-02 10:14:33
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-02 10:11:59
De la: marco918, la data 2011-11-02 10:03:45
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-02 10:01:12
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:46:20
De la: marco918, la data 2011-11-02 09:33:07
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:28:52
De la: marco918, la data 2011-11-02 09:26:27
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:22:17
De la: marco918, la data 2011-11-02 09:13:23
De la: PRALEA_, la data 2011-11-02 09:10:41
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 09:07:25
De la: PRALEA_, la data 2011-11-02 09:00:02Ce titlu ...de reclama.Eu am crezut ca e vorba de ceva concret...in 3.
Banalitati...


da stiu asta era si ideea este o chestie folosita in reclame in general si in stiri pentru a capta atentia interlocutorului.

Olteanca...ce sa mai discuti







... vai de capul aluia care o trece pe numele lui ...


simt un iz de prejudecata?







... de realism, papusha, de realism ... crezi ca esti prima pitzipoanca care isi ofera tineretzea unui curvar ca apoi sa ii manince viata fraierului care ia o destupata de ... nevasta ...


dap clar ai avut parte de experiente negative.. cred ca nici pana acum nu le-ai facut fata sau da? simt o refulare in cuvintele tale? acum ma pedepsesti pt toate nu? ma bucur dar tu te bucuri?








... papushica ...sa zicem ca eu ca tine am mai vazut cu gramada ... nu ma surprinzi cu nimic ... liniste-te si suna-l pe ''iubi'' ... spunei ca sint niste nesimtiti pe un site care te fac pe tine , curvistina si pe el ... curvar ...


dupa ce ca-mi pierd timpul sa te mai invat si pe tine ceva vrei sa-l mai pierd si vorbind despre tine? proactivule!
easta e doar un bibilistroc de buda care practica servicii de sexofon si xilofon pentru clientii melomani,la ei se referea cand zicea ca a vazut cu gramada,care-l viziteaza in Buda(pesta) dupa ce vad poza lui cu gura mare in care isi face reclama-e pasiv- si dis de dimineata se urca pe buda si face cu-cu ca sa-si atraga clientii,de asta nu merita sa-ti pierzi timpul cu el,e numai un retard expirat cu aere intelektuale care are cate ceva cu toata lumea si umple forumul cu elucubratii scoase din buda in care traieste si isi practica meseria proactivul ...sau Bibilistrocul de buda,cum se mai numeste pe forum...








.. oleeee ... aparu joanita coor di fier ... baietzelul femeie ... de cind a fost violat in tineretze ... ... joanito, nu-i asa ca tu intelegi fetitza ? ... poate chiar ti-l imprumuta pe ''iubi'' ...
nu e cazul,nu toti au sau au avut pasiunile si problemele tale,Bibilistrocule,chiar daca nu recunosti ca tu esti in toate situatiile in care-i plasezi pe altii si de asta doar tu faci CU-CU asa de dimineata,Budistule,lasa lumea in pace cu problemele tale si canta aici in continuare,retardule,daca tot ai inceput http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/22447/mama-surogat-sau-mama-purtatoare.html#post-1472746







... joanita ... crede-ma ... nu am timp de tine ... lasa un numar valid de telefon si iti trimit macar un client saptamina asta ... mai spalate pe dinti ... si schimba poza ... ca ultimil client sa plins ca i-ai inselat complet asteptarile ... ia facut ... scirbaaaaa ... cheers ...




Dragi domni,ce se intampla cu voi? Indiana,Marco,ce aveti?Este prea frumoasa viata ca voi sa fiti asa furiosi!Discutati cu calm,va rog!Noi,fetele,ne uitam la voi si nu ne vine sa credem ca puteti discuta in modul in care o faceti!Pace,dragilor!
SCUZE! E LOC DESTUL PE KOMETA KUDIKA-ELENI.NU TREBUIE SA FACETI REZERVARI
Titanika
Postat pe 5 Noiembrie 2011 22:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac 2 De la: _oktober_ 19 Decembrie 2009 13:12
Cand o femeie nu simte atractie(probabil fizica)pentru tine,nu vede nici altceva bun(calitati)chiar daca poate ai. 191 De la: babouin 22 Octombrie 2012 10:44
ce parere aveti despre relatiile la distanta? 30 De la: Nycolle_max 21 Mai 2010 21:18
Am nevoie de un sfat... 15 De la: marco918 29 Iulie 2010 01:12
il iubesc prea mult 139 De la: OanaS_ 16 Mai 2010 14:21