Setari Cookie-uri

sunt casatorita dar iubesc pe altul

@faith742011 [ ...] "eu cred ca o relatie trebuie sa se bazeze pe incredere, sinceritate si respect. "

subscriu...si complectez...RECIPROC.......altfel ne "uitam" in alta parte si cautam ceea ce nu avem...

@kudika421339
'Este iubire adevarata atunci cand "datoria" despre care vorbesti,nu va mai fi o corvoada,supliciu,ci va fi aerul,apa si viata ta!.....[.....]...etc.

constat ca avem aproape aceleasi conceptii.......poate ca sunt eu demodata, insa preceptele moralei m-au invatat ca in momentul in care iti gasesti perechea potrivita ( la momentul respectiv) si faci un pas, trebuie sa depui toate eforturile ca lucrul sa fie bine facut si sa functioneze....am invatat ca o relatie stabila trebuie sa fie bazata pe incredere, sinceritate, respect, loialitate, comunicare, sacrificiu de sine, responsabilitate, implicare neconditionata, datorie, raspundere, onoare, etc....vorba aceea " si la bine si la greu"...din parte ambelor parti.....

insa, nu pot sa experimentez "toate fazele iubirii" ca sa o gasesc pe "cea adevarata"....de ce?..pt ca viata este prea scurta....iar ca un pamantean sa fie "aerul, apa si viata mea", poate cand va veni a doua oara Mesia....pana atunci am doar o "datorie" asumata....

insa, ca oameni, mereu putem spune ca este "cea adevarata" pana se demonstreaza contrariul....ne bazam initial pe perceptiile noastre, care sunt subiective....si intotdeauna vom cauta sa avem ceea ce ne lipseste.....cum nimic nu este perfect, intotdeauna gasim loc de mai bine....sau inlocuim un lucru cu alt lucru....

iar daca vorbim de sacrificiu...fiecare are propria alegere...unii se sacrifica pe sine, iar altii ii sacrifica pe ceilalti...depinde foarte mult de scara de valori pe care se afla...si nu inseamna ca unii au curaj iar ceilalti nu au curaj..pana la urma si unii si altii vor trebui sa infrunte ceva....

"Ratiunea, cat si inima ,ne-au fost daruite la zamislirea noastra,dar sunt total antagonice atunci cand ne aflam fata in fata cu acest sentiment cotropitor,numit "IUBIRE"!.."....TOTAL DE ACORD CU TINE!


si tot de acord cu tine..."important este ca iubirea adevarata este acea lumina dumnezeiasca,care ne orbeste si ne arde in totalitate;trup si spirit.".....aceasta este iubirea bazata pe credinta...insa iubirea ca si sentiment adresat oamenilor, pentru mine, ramane relativa, ca si oamenii ...

-------
poate ca termenii nu au fost alesi inspirat, dar nici nu pot amesteca semnificatiile.....Iubirea sacra si iubirea umana nu sunt egale....iar principiile iubirii sacre nu le putem aplica iubirii umane, cu atat mai putin invers...chiar daca dpdv al meu oamenii sunt creatie divina...nu avem drept de viata si de moarte unii asupra altora...tocmai de aceea suntem liberi sa ne luam propriile decizii ...

ca le-am luat pe cele bune sau pe cele mai putin bune, viata ne-o va spune.....antitezele: bine-rau, frumos-urat, ras-plans, cald- frig, iubire-ura, etc.....reprezinta trairi si experiente pe care le incercam de-a lungul vietii si la care facem raportari pentru a sti la un moment dat o situatie de stare...

(sper sa nu ma fi indepartat prea mult de la topic)....

M_Valery
Postat pe 13 Noiembrie 2011 18:12
De la: kudika465880, la data 2011-11-04 02:38:46am 21 ani si o relatie de 6 ani,de 2 ani sunt maritata dar acum 4 luni am intalnit un baiat si mam indragostit si el de mine dar imi respect sotul nu il pot insela miasi dori dar mi mila.sufletul imi spune ca sa ma las iubita de cel ce il iubesc mintea imi spune sa imi respect sotul oare ce sa fac nu stiu ma lupt cu mine si asta imi e cel mai greu si ma doare...................nu stiu ce sa fac sa ne fie bine tuturor



Vai , ai ucis limba romana definitiv, nu ma mir ca ti-ai facut deja praf viata, daca "gandesti"precum scrii.
Pentru nascute ratate nu am din pacate decat o solutie : impusca-te!
Thais13
Postat pe 13 Noiembrie 2011 18:24
[....si intotdeauna vom cauta sa avem ceea ce ne lipseste.....cum nimic nu este perfect, intotdeauna gasim loc de mai bine....sau inlocuim un lucru cu alt lucru....

iar daca vorbim de sacrificiu...fiecare are propria alegere...unii se sacrifica pe sine, iar altii ii sacrifica pe ceilalti...depinde foarte mult de scara de valori pe care se afla...si nu inseamna ca unii au curaj iar ceilalti nu au curaj..pana la urma si unii si altii vor trebui sa infrunte ceva....]

Atat de adevarat ce spui...
Intotdeauna am spus ca viata e prea scurta si ca nu se merita sa o irosim. Si ca trebuie sa luptam cu trup si suflet pentru ceea ce ne dorim.
Sa divortez?? ... sa-mi las barbatul, casa, familia, sa isc un scandal... pentru ca m-am indragostit de altul! Numai gandindu-ma, ma ia groaza! E clar ca o sa traiesc cu frustrari si regrete. Nimic din toate astea nu ar putea fi posibil. Si clar, nu e vorba de curajul de a-mi infrunta soarta sau de a lupta pentru ceea ce imi doresc cu adevarat...

Si Valery, .... spuneai atat de bine.... ca traim iubirea atat de diferit.. la 18... la 20.. la 30 de ani...la 40...

Zi de zi plec la job cu speranta ca il voi revedea, ma aranjez, ma parfumez.. chiar daca sunt zile cand nici nu ne vorbim... Astazi, ne-am vazut, si am stat tacuta in spatele lui, observandu-l, si incercand sa ii caut defecte... o daa.... are o miee..!
Simteam ca explodez... imi venea sa las totul si sa strig in gura mare ca il iubesc, ca nu mai am aer fara el..! un sentiment meschin ma sugruma si imi cerea sa ii spun toate astea,sa il iau in brate, sa-l sarut... simteam inauntrul meu cum are loc o lupta intre disperare si ratiune...
Iubirea asta-i altfel. Privirile noastre isi spun una alteia atat de multe....
Eu sunt casatorita, el e casatorit... Eu sunt femeie, el e barbat...
Ne comportam ca doi adolescenti. Isi intoarce privirea catre mine si-mi zambeste. De atatea ori... Pana si in momentul in care imi da/ii dau ceva... mainile noastre se ating... si incercam amandoi ca acel moment sa fie cu cateva secunde mai lung. E ca si cum corpurile noastre ar face dragoste in atingerea aia. In secundele alea.

Ajunsa acasa, in lumea reala, mi-am gasit sotul gatid...



lady_johanna
Postat pe 15 Noiembrie 2011 21:31
De la: Thais13, la data 2011-11-13 18:24:17


Vai , ai ucis limba romana definitiv, nu ma mir ca ti-ai facut deja praf viata, daca "gandesti"precum scrii.
Pentru nascute ratate nu am din pacate decat o solutie : impusca-te!

las-o, ca o impusca viata insasi
miss_darine
Postat pe 15 Noiembrie 2011 21:36
De la: kudika465880, la data 2011-11-04 02:38:46am 21 ani si o relatie de 6 ani,de 2 ani sunt maritata dar acum 4 luni am intalnit un baiat si mam indragostit si el de mine dar imi respect sotul nu il pot insela miasi dori dar mi mila.sufletul imi spune ca sa ma las iubita de cel ce il iubesc mintea imi spune sa imi respect sotul oare ce sa fac nu stiu ma lupt cu mine si asta imi e cel mai greu si ma doare...................nu stiu ce sa fac sa ne fie bine tuturor
in mod normal ar trebui sa stai cu sotul tau,nu al alteia,si sa nu scrii aici,dar tu vrei sa te incurajam sa-ti inseli sotul,de asta scrii aici...vai de sotul tau,dupa ce ca te suporta asa proasta si analfabeta mai vrei sa-l si inseli...
GODZILA
Postat pe 15 Noiembrie 2011 21:42
De la: lady_johanna, la data 2011-11-15 21:31:45
br />
Sa divortez?? ... sa-mi las barbatul, casa, familia, sa isc un scandal... pentru ca m-am indragostit de altul! Numai gandindu-ma, ma ia groaza! E clar ca o sa traiesc cu frustrari si regrete. Nimic din toate astea nu ar putea fi posibil. Si clar, nu e vorba de curajul de a-mi infrunta soarta sau de a lupta pentru ceea ce imi doresc cu adevarat...
Zi de zi plec la job cu speranta ca il voi revedea, ma aranjez, ma parfumez.. chiar daca sunt zile cand nici nu ne vorbim... Astazi, ne-am vazut, si am stat tacuta in spatele lui, observandu-l, si incercand sa ii caut defecte... o daa.... are o miee..!
Simteam ca explodez... imi venea sa las totul si sa strig in gura mare ca il iubesc, ca nu mai am aer fara el..! un sentiment meschin ma sugruma si imi cerea sa ii spun toate astea,sa il iau in brate, sa-l sarut... simteam inauntrul meu cum are loc o lupta intre disperare si ratiune...
Iubirea asta-i altfel. Privirile noastre isi spun una alteia atat de multe....
Eu sunt casatorita, el e casatorit... Eu sunt femeie, el e barbat...
Ne comportam ca doi adolescenti. Isi intoarce privirea catre mine si-mi zambeste. De atatea ori... Pana si in momentul in care imi da/ii dau ceva... mainile noastre se ating... si incercam amandoi ca acel moment sa fie cu cateva secunde mai lung. E ca si cum corpurile noastre ar face dragoste in atingerea aia. In secundele alea.

Ajunsa acasa, in lumea reala, mi-am gasit sotul gatid...





Cunosc....doar cine nu a trait nu stie cum este...si te si inteleg...

nici eu nu credeam ca voi mai simti fluturasii in stomac....insa, nu putem sti niciodata ce ne rezerva viata....

deciziile sunt greu de luat...iar intre rational si emotional este chiar imposibil.....

sper sa pot sa-mi asum decizia pe care o voi lua, atunci cand voi fi pregatita...:)
M_Valery
Postat pe 17 Noiembrie 2011 23:33
[quote name='M_Valery' date='2011-11-17 23:33:19'

"Cunosc....doar cine nu a trait nu stie cum este...si te si inteleg...

nici eu nu credeam ca voi mai simti fluturasii in stomac....insa, nu putem sti niciodata ce ne rezerva viata....

deciziile sunt greu de luat...iar intre rational si emotional este chiar imposibil.....

sper sa pot sa-mi asum decizia pe care o voi lua, atunci cand voi fi pregatita"


Si eu sper ,ca in momentul in care vei lua propria decizie,aceasta sa fie pe masura dorintelor tale,sa te implineasca si sa-ti aduca linistea dorita,caci,suferinta nu aduce nimic bun in viata unui om ,cu atat mai mult cu cat nu este impartasita nimanui si este traita in tacerea inimii!Atat femeile cat si barbatii,au fost daruiti lumii,ca ofranda adusa iubirii,cel mai complex,complicat,dar ravasitor sentiment!
RAINBOWLADY
Postat pe 18 Noiembrie 2011 09:04
Cred ca toate cele care am scris in topicul acesta, stim ca de fapt nu exista si nu va exista nicio decizie de luat...
Lucrurile vor merge inainte... la fel ca pana acum... alaturi de familie.. de sot...
Femeile sunt si au fost dintotdeauna cele mai puternice. Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el... Si sa lasam ecoul acestuia sa se auda numai in adancul sufletului nostru, numai de noi stiut...
lady_johanna
Postat pe 19 Noiembrie 2011 21:20
De la: lady_johanna, la data 2011-11-19 21:20:55Cred ca toate cele care am scris in topicul acesta, stim ca de fapt nu exista si nu va exista nicio decizie de luat...
Lucrurile vor merge inainte... la fel ca pana acum... alaturi de familie.. de sot...
Femeile sunt si au fost dintotdeauna cele mai puternice. Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el... Si sa lasam ecoul acestuia sa se auda numai in adancul sufletului nostru, numai de noi stiut...


Daaaaaa e o dovada de "curaj" sugrumarea sentimentului ...... mai degraba e ceva legat de ipocrizie
The_Exile
Postat pe 19 Noiembrie 2011 21:26
De la: lady_johanna, la data 2011-11-19 21:20:55Cred ca toate cele care am scris in topicul acesta, stim ca de fapt nu exista si nu va exista nicio decizie de luat...
Lucrurile vor merge inainte... la fel ca pana acum... alaturi de familie.. de sot...
Femeile sunt si au fost dintotdeauna cele mai puternice. Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el... Si sa lasam ecoul acestuia sa se auda numai in adancul sufletului nostru, numai de noi stiut...


Cred ca ar trebui sa vorbesti in numele tau ... nu mai generaliza, eu nu sugrum nimic, clar
faith742011
Postat pe 19 Noiembrie 2011 21:33
De la: lady_johanna, la data 2011-11-19 21:20:55Cred ca toate cele care am scris in topicul acesta, stim ca de fapt nu exista si nu va exista nicio decizie de luat...
Lucrurile vor merge inainte... la fel ca pana acum... alaturi de familie.. de sot...
Femeile sunt si au fost dintotdeauna cele mai puternice. Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el... Si sa lasam ecoul acestuia sa se auda numai in adancul sufletului nostru, numai de noi stiut...


eu zic sa nu te increzi asa...nu de alta dar nu stii sigur ce simte el...poate la el e doar atractie fizica. de mult prea multe ori e doar atat, si noi femeile interpretam ca ar fi mai mult.
DayC
Postat pe 19 Noiembrie 2011 21:48
ce e si cu iubirea asta ilegala, imorala... o traiesc si eu, credeam ca fac un lucru indecent, dar iata ca sunt multe cazuri de iubiri secrete.acu 3 ani credeam ca o sa fie ceva trecator, dar spun acum ca e la fel ca la inceput
kudika167255
Postat pe 20 Noiembrie 2011 00:22
e ceva trecator.nu mai da importanta
kudika463389
Postat pe 20 Noiembrie 2011 06:22
buna dragut-o
eu zic sa-ti urmezi instincu ,,,daca relatia ci sotu scartie ,,nu sta pe ganduri traeste momentu ca vine vremea cand ,,nici el nu va da doi bani pe tine si atunci vei trai din regrete si amintiri ,,am trait aceasta axperieta ,,am pozat an femeia perfecta si cu ce mam ales de afurisit ce a fost cand eu era bolnava an spital ,,el sa spanzurat ,,un las ea foat frica ca va ramane singur si ma parasit cand mia fost cel mai greu an viata ,,,de 3 ani sunt singura si tot al simt langa mine ca lam iubit mullt ,,daa poti tresteti viata succes
kudika420325
Postat pe 20 Noiembrie 2011 08:06
De la: eu_ovidiu, la data 2011-11-04 03:07:47ei...cum dreaq ce sa faci?...il iei acasa...si...un manage a` trois...e tot ce poate fi mai bine pentru toti!! ...succesuri...
iuxy09
Postat pe 20 Noiembrie 2011 08:43
Cum ai putut sa te casatoresti cu actualul sot ,daca nu ai atractie de el???????????? :
Esti iresponsabila ! Faci de ris toate femeile cu metodele tale .Nu ma mir ca nu mai au barbati incredere in femei.
Spunei sotului adevarul si daca el accepta atunci ai noroc,dar nu il tine in minciuna.
Nu ,nu te inteleg cum ai putut sa faci asa ceva.De ce nu te-ai casatorit cu acela?????????
MAI DAT GATA MAI FEMEIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika443344
Postat pe 20 Noiembrie 2011 09:56
rezolva-i pe amandoi. sa vezi ce simplu este,si dupa ce te convingi ca nu este nici o diferenta ...ori mici diferente te retragi in cochilie.si o sa fie bine
kudika444153
Postat pe 20 Noiembrie 2011 10:46
De la: Yharr, la data 2011-11-19 21:26:25
De la: lady_johanna, la data 2011-11-19 21:20:55Cred ca toate cele care am scris in topicul acesta, stim ca de fapt nu exista si nu va exista nicio decizie de luat...
Lucrurile vor merge inainte... la fel ca pana acum... alaturi de familie.. de sot...
Femeile sunt si au fost dintotdeauna cele mai puternice. Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el... Si sa lasam ecoul acestuia sa se auda numai in adancul sufletului nostru, numai de noi stiut...


Daaaaaa e o dovada de "curaj" sugrumarea sentimentului ...... mai degraba e ceva legat de ipocrizie


Despre ce ipocrizie vorbim Yharr??Nimeni nu stie si nu poate controla un sentiment de iubire. Ea si-a iubit sotul la inceput, s-a casatorit din dragoste...pur si simplu s-a intamplat sa se indragosteasca de altul. Nu cred ca asta se traduce ipocrizie. Plus de asta nu a incercat sa isi distruga casnicia ci pur si simplu isi descarca sufletul aici...pentru ca e ucigator sa nu poata avea persoana iubita. Pe de alta parte sotul de acasa o iubeste si este ideal.

Draga mea, stiu ce simti, stiu ca e greu, dar cred ca viata e asa cladita ca sa ne puna la incercare tot timpul. Nu iti dau sfaturi, nu sunt in masura. Fiecare isi alege drumul si isi traieste povestile de iubire dupa bunul plac al inimii. Trebuie sa stii cat de puternica esti si ca te admir pentru controlul pe care il ai asupra ta.
bea79
Postat pe 20 Noiembrie 2011 11:27
exista posibilitatea ,alegandu-l pe ce pe care spui ca-l iubesti , sa realizezi k lucrurile nu stau chiar asa roz cu privire la el. atunci sa regreti k ti-ai parasit sotul . eu cred k este doar dorinta aceea de a-ti dori ceva c nu poti sa ai. Si nu crezi k daca u ti parasesti sotul si te muti cu el sa traiasca mereu cu teama k o sa-l lasi si pe el ca pe celalalt? Lucrurile nu sunt prea dragute , trebuie sa iei in calcul toate avantajele si dezavantajele si sa le pui in balanta.
lore_alinutza
Postat pe 20 Noiembrie 2011 11:37
De la: bea79, la data 2011-11-20 11:27:27
De la: Yharr, la data 2011-11-19 21:26:25
De la: lady_johanna, la data 2011-11-19 21:20:55Cred ca toate cele care am scris in topicul acesta, stim ca de fapt nu exista si nu va exista nicio decizie de luat...
Lucrurile vor merge inainte... la fel ca pana acum... alaturi de familie.. de sot...
Femeile sunt si au fost dintotdeauna cele mai puternice. Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el... Si sa lasam ecoul acestuia sa se auda numai in adancul sufletului nostru, numai de noi stiut...


Daaaaaa e o dovada de "curaj" sugrumarea sentimentului ...... mai degraba e ceva legat de ipocrizie


Despre ce ipocrizie vorbim Yharr??Nimeni nu stie si nu poate controla un sentiment de iubire. Ea si-a iubit sotul la inceput, s-a casatorit din dragoste...pur si simplu s-a intamplat sa se indragosteasca de altul. Nu cred ca asta se traduce ipocrizie. Plus de asta nu a incercat sa isi distruga casnicia ci pur si simplu isi descarca sufletul aici...pentru ca e ucigator sa nu poata avea persoana iubita. Pe de alta parte sotul de acasa o iubeste si este ideal.

Draga mea, stiu ce simti, stiu ca e greu, dar cred ca viata e asa cladita ca sa ne puna la incercare tot timpul. Nu iti dau sfaturi, nu sunt in masura. Fiecare isi alege drumul si isi traieste povestile de iubire dupa bunul plac al inimii. Trebuie sa stii cat de puternica esti si ca te admir pentru controlul pe care il ai asupra ta.


Bea draga, eu ma refeream strict la ce a spus lady_johanna , ". Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el."
Iar tu se pare ca esti de acord cu mine "Nimeni nu stie si nu poate controla un sentiment de iubire."
Pricepi acum draga Beatrice?
The_Exile
Postat pe 20 Noiembrie 2011 11:42
De la: lady_johanna, la data 2011-11-19 21:20:55Cred ca toate cele care am scris in topicul acesta, stim ca de fapt nu exista si nu va exista nicio decizie de luat...
Lucrurile vor merge inainte... la fel ca pana acum... alaturi de familie.. de sot...
Femeile sunt si au fost dintotdeauna cele mai puternice. Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el... Si sa lasam ecoul acestuia sa se auda numai in adancul sufletului nostru, numai de noi stiut...

Da, stiti si folositi asta cu varf si indesat impotriva barbatilor.
Doar ca va veni un moment in viata cand nu vei mai reusi sa faci asta. Si e suficient sa fie unul singur. O sa vezi atunci cum e si o sa intelegi cate suferinta ai cauzat pe parcurs folosind metoda asta.

Si da, sunt de acord cu Yharr, e ipocrizie.


De la: faith742011, la data 2011-11-19 21:33:10
De la: lady_johanna, la data 2011-11-19 21:20:55Cred ca toate cele care am scris in topicul acesta, stim ca de fapt nu exista si nu va exista nicio decizie de luat...
Lucrurile vor merge inainte... la fel ca pana acum... alaturi de familie.. de sot...
Femeile sunt si au fost dintotdeauna cele mai puternice. Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el... Si sa lasam ecoul acestuia sa se auda numai in adancul sufletului nostru, numai de noi stiut...


Cred ca ar trebui sa vorbesti in numele tau ... nu mai generaliza, eu nu sugrum nimic, clar

E foarte usor sa arunci niste cuvinte la intaintare.
Mai greu iti va fi cand va veni momentul sa demonstrezi cele spuse.

Se spune ca omul e judecat dupa fapte, nu dupa vorbe. Deci cati din voi sunt gata sa-si sustina practic afirmatiile ?
Max2
Postat pe 20 Noiembrie 2011 11:46
De la: Max2, la data 2011-11-20 11:46:19
De la: lady_johanna, la data 2011-11-19 21:20:55Cred ca toate cele care am scris in topicul acesta, stim ca de fapt nu exista si nu va exista nicio decizie de luat...
Lucrurile vor merge inainte... la fel ca pana acum... alaturi de familie.. de sot...
Femeile sunt si au fost dintotdeauna cele mai puternice. Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el... Si sa lasam ecoul acestuia sa se auda numai in adancul sufletului nostru, numai de noi stiut...

Da, stiti si folositi asta cu varf si indesat impotriva barbatilor.
Doar ca va veni un moment in viata cand nu vei mai reusi sa faci asta. Si e suficient sa fie unul singur. O sa vezi atunci cum e si o sa intelegi cate suferinta ai cauzat pe parcurs folosind metoda asta.

Si da, sunt de acord cu Yharr, e ipocrizie.


De la: faith742011, la data 2011-11-19 21:33:10
De la: lady_johanna, la data 2011-11-19 21:20:55Cred ca toate cele care am scris in topicul acesta, stim ca de fapt nu exista si nu va exista nicio decizie de luat...
Lucrurile vor merge inainte... la fel ca pana acum... alaturi de familie.. de sot...
Femeile sunt si au fost dintotdeauna cele mai puternice. Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el... Si sa lasam ecoul acestuia sa se auda numai in adancul sufletului nostru, numai de noi stiut...


Cred ca ar trebui sa vorbesti in numele tau ... nu mai generaliza, eu nu sugrum nimic, clar

E foarte usor sa arunci niste cuvinte la intaintare.
Mai greu iti va fi cand va veni momentul sa demonstrezi cele spuse.

Se spune ca omul e judecat dupa fapte, nu dupa vorbe. Deci cati din voi sunt gata sa-si sustina practic afirmatiile ?

Ciudat cum a da bir cu fugitii e semn de putere si nu de lasitate la duduia Johanna , nu-i asa Max?
The_Exile
Postat pe 20 Noiembrie 2011 11:48
Deja probabil s-ar simti incoltita.
Max2
Postat pe 20 Noiembrie 2011 11:54
viata trebuie traita asa cum tise ofera timul trece ,o sa regreti dar o sa fie prea traziu ,iubirea reda viata iubirea te ririca iubirea te coboara iubirea-ti de viata iubirea te omoara ,nu sta pe ganduri iubestete pana poti si cat poti ,viata este un spectacol cu urcus si coborasi.
kudika441514
Postat pe 20 Noiembrie 2011 12:03
De la: kudika443344, la data 2011-11-20 09:56:12Cum ai putut sa te casatoresti cu actualul sot ,daca nu ai atractie de el???????????? :
Esti iresponsabila ! Faci de ris toate femeile cu metodele tale .Nu ma mir ca nu mai au barbati incredere in femei.
Spunei sotului adevarul si daca el accepta atunci ai noroc,dar nu il tine in minciuna.
Nu ,nu te inteleg cum ai putut sa faci asa ceva.De ce nu te-ai casatorit cu acela?????????
MAI DAT GATA MAI FEMEIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


esti dusa rau tu!
PICCKARD
Postat pe 20 Noiembrie 2011 12:04
De la: Yharr, la data 2011-11-20 11:42:41
De la: bea79, la data 2011-11-20 11:27:27
De la: Yharr, la data 2011-11-19 21:26:25
De la: lady_johanna, la data 2011-11-19 21:20:55Cred ca toate cele care am scris in topicul acesta, stim ca de fapt nu exista si nu va exista nicio decizie de luat...
Lucrurile vor merge inainte... la fel ca pana acum... alaturi de familie.. de sot...
Femeile sunt si au fost dintotdeauna cele mai puternice. Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el... Si sa lasam ecoul acestuia sa se auda numai in adancul sufletului nostru, numai de noi stiut...


Daaaaaa e o dovada de "curaj" sugrumarea sentimentului ...... mai degraba e ceva legat de ipocrizie


Despre ce ipocrizie vorbim Yharr??Nimeni nu stie si nu poate controla un sentiment de iubire. Ea si-a iubit sotul la inceput, s-a casatorit din dragoste...pur si simplu s-a intamplat sa se indragosteasca de altul. Nu cred ca asta se traduce ipocrizie. Plus de asta nu a incercat sa isi distruga casnicia ci pur si simplu isi descarca sufletul aici...pentru ca e ucigator sa nu poata avea persoana iubita. Pe de alta parte sotul de acasa o iubeste si este ideal.

Draga mea, stiu ce simti, stiu ca e greu, dar cred ca viata e asa cladita ca sa ne puna la incercare tot timpul. Nu iti dau sfaturi, nu sunt in masura. Fiecare isi alege drumul si isi traieste povestile de iubire dupa bunul plac al inimii. Trebuie sa stii cat de puternica esti si ca te admir pentru controlul pe care il ai asupra ta.


Bea draga, eu ma refeream strict la ce a spus lady_johanna , ". Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el."
Iar tu se pare ca esti de acord cu mine "Nimeni nu stie si nu poate controla un sentiment de iubire."
Pricepi acum draga Beatrice?


Pai se pare ca ea stie sa controleze/sugrume un sentiment. De aici si admiratia mea. Dar nu as traduce-o in nici un caz prin ipocrizie. Nu in situatia expusa... cel putin.
bea79
Postat pe 20 Noiembrie 2011 14:48
De la: bea79, la data 2011-11-20 14:48:53
De la: Yharr, la data 2011-11-20 11:42:41
De la: bea79, la data 2011-11-20 11:27:27
De la: Yharr, la data 2011-11-19 21:26:25
De la: lady_johanna, la data 2011-11-19 21:20:55Cred ca toate cele care am scris in topicul acesta, stim ca de fapt nu exista si nu va exista nicio decizie de luat...
Lucrurile vor merge inainte... la fel ca pana acum... alaturi de familie.. de sot...
Femeile sunt si au fost dintotdeauna cele mai puternice. Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el... Si sa lasam ecoul acestuia sa se auda numai in adancul sufletului nostru, numai de noi stiut...


Daaaaaa e o dovada de "curaj" sugrumarea sentimentului ...... mai degraba e ceva legat de ipocrizie


Despre ce ipocrizie vorbim Yharr??Nimeni nu stie si nu poate controla un sentiment de iubire. Ea si-a iubit sotul la inceput, s-a casatorit din dragoste...pur si simplu s-a intamplat sa se indragosteasca de altul. Nu cred ca asta se traduce ipocrizie. Plus de asta nu a incercat sa isi distruga casnicia ci pur si simplu isi descarca sufletul aici...pentru ca e ucigator sa nu poata avea persoana iubita. Pe de alta parte sotul de acasa o iubeste si este ideal.

Draga mea, stiu ce simti, stiu ca e greu, dar cred ca viata e asa cladita ca sa ne puna la incercare tot timpul. Nu iti dau sfaturi, nu sunt in masura. Fiecare isi alege drumul si isi traieste povestile de iubire dupa bunul plac al inimii. Trebuie sa stii cat de puternica esti si ca te admir pentru controlul pe care il ai asupra ta.


Bea draga, eu ma refeream strict la ce a spus lady_johanna , ". Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el."
Iar tu se pare ca esti de acord cu mine "Nimeni nu stie si nu poate controla un sentiment de iubire."
Pricepi acum draga Beatrice?


Pai se pare ca ea stie sa controleze/sugrume un sentiment. De aici si admiratia mea. Dar nu as traduce-o in nici un caz prin ipocrizie. Nu in situatia expusa... cel putin.
Nici macar lasitate?Vb la cazul general , nu cand e tipa cu unul deja dar i se aprin calcaiele pt altul...
The_Exile
Postat pe 20 Noiembrie 2011 14:51
Pentru toti cei care au facut comentarii rautacioase.... de ce atata rautate? va incalzeste cu ceva daca radeti de cineva sau de subiect? Cine scrie pe acest forum si isi expune problema, trairile si situatiile in care se afla inseamna ca are nevoie de un sfat, o indrumare....dar voi sariti ca lupii....si radeti, faceti misto! Daca tot ziceti ca sunteti mai cu experienta, datorita varstei, ar trebui sa dati dovada ca aveti experienta si sa fiti utili, daca nu aveti ce face si intrati pe forumuri, caci daca faceti misto nu ajuta pe nimeni si sunteti...NEUTILI sau INUTILI!!!
kudika152477
Postat pe 20 Noiembrie 2011 14:58
De la: kudika152477, la data 2011-11-20 14:58:44 Pentru toti cei care au facut comentarii rautacioase.... de ce atata rautate? va incalzeste cu ceva daca radeti de cineva sau de subiect? Cine scrie pe acest forum si isi expune problema, trairile si situatiile in care se afla inseamna ca are nevoie de un sfat, o indrumare....dar voi sariti ca lupii....si radeti, faceti misto! Daca tot ziceti ca sunteti mai cu experienta, datorita varstei, ar trebui sa dati dovada ca aveti experienta si sa fiti utili, daca nu aveti ce face si intrati pe forumuri, caci daca faceti misto nu ajuta pe nimeni si sunteti...NEUTILI sau INUTILI!!!


incepand de azi mi-am propus sa postez doar la subiect. pe cuvant de bucatar.
guru_ion
Postat pe 20 Noiembrie 2011 15:00
De la: kudika152477, la data 2011-11-20 14:58:44 Pentru toti cei care au facut comentarii rautacioase.... de ce atata rautate? va incalzeste cu ceva daca radeti de cineva sau de subiect? Cine scrie pe acest forum si isi expune problema, trairile si situatiile in care se afla inseamna ca are nevoie de un sfat, o indrumare....dar voi sariti ca lupii....si radeti, faceti misto! Daca tot ziceti ca sunteti mai cu experienta, datorita varstei, ar trebui sa dati dovada ca aveti experienta si sa fiti utili, daca nu aveti ce face si intrati pe forumuri, caci daca faceti misto nu ajuta pe nimeni si sunteti...NEUTILI sau INUTILI!!!
Fetitaaa,cine-i prost sa moara ,pricepi ?!!!
cristinxxx
Postat pe 20 Noiembrie 2011 15:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat 17 De la: kinki1 10 Decembrie 2010 11:04
buna 3 De la: Barbie30 17 Septembrie 2010 19:57
am nevoie de un raspuns 11 De la: anastasia_m 10 Octombrie 2010 19:10
De ce sa-u purtat asa de urat cu mine si ce sa fac sa nu mai patesc asa ceva? 161 De la: kudika_978393 14 Ianuarie 2015 19:48
barbatul berbec.. 19 De la: egipteanca1000 7 Decembrie 2011 01:00