Setari Cookie-uri

Iubitul ma minte

Spre dezamagirea mea am descoperit acum 2 zile ca iubitul meu continua sa ma minta. Suntem impreuna de 4 ani. Ne-am mutat impreuna la doar doua luni dupa prima intalnire. NU stiu daca este iubirea vietii mele dar pot spune ca este singurul barbat care m-a facut sa imi doresc o familie, m-a facut sa ma simt iubita si sa am incredere in mine.
A reusit prin dragostea pe care mi-o arata sa ma convinga sa ne mutam impreuna intr-o mansarda din centrul Bucurestiului, fara apa calda si multe alte lipsuri. Mi-a fost greu la inceput dar imi spuneam ca nu conteaza confortul daca noi ne iubim si ne intelegem.
Din pacate luna de miere s-a terminat mult prea repede,a inceput sa minta, sa ascunda bani, iar eu am inceput sa fiu din ce in ce mai nervoasa, mai trista si de ce nu mai pretentioasa. Eu provin dintr-o familie cat de cat instarita dar in momentul in care m-am mutat cu el am stiut ca nu pot conta pe ajutorul familiei mele, am sperat in schimb ca impreuna ne vom realiza.
Acum un an am realizat de fapt ca nu o sa se schimbe niciodata, nu imi mai zambea, nu ma mai mangaia, mi-a spus ca nu ma mai iubeste dar a doua zi a revenit la sentimente mai bune spunand ca ii pare rau, ca nu a gandit cand a spus asta iar dupa o saptamana sa imi spuna ca are pe altcineva si sa nu il mai astept. In ziua aceea am aflat ca s-a indragostit de o colega si ca au o relatie ce dureaza de doar o saptamana(de fapt dura de saptamani bune). In dimineata respectiva am crezut ca totul s-a terminat. I-am spus sa se duca la ea, sa petreacaun timp cu ea si daca totusi ma iubeste sa se intoarca. Seara s-a intors cu capul plecat,l-am luat in brate si i-am spus ca ma bucur ca s-a intors. Din momentul ala a renuntat la jobul respectiv si la colega. Am inceput un nou capitol desi numai eu stiam ce e in sufletul meu. Din pacate a inceput iar sa minta, l-am supus unor teste si a picat. Ii spuneam tot timpul ca ma minte, ca stiu si ca ii pot demonstra. I-am demonstat, descoperindu-i adesele de mail si mess-ul cu 60 de id ale unor femei. Spre surprinderea mea a putut sa imi dea informatii despre toate cele 60 de nume din lista dar niciodata nu a putut spune ce culoare imi place mie. Au fost cazuri in care a cazut in genunchi in fata mea si m-a rugat sa il cred ca nu minte iar acum 2 zile mi-a spus ca a jucat teatru. Va spun sincer ca ma doare, imi spune ca nu vrea sa plec dar ca vrea libertate. Ma doare ca vad cum tristetea si ani isi lasa aprenta pe fata si in sufletul meu. Vreau sa ma simt si eu iubita, vreau un copil, vreau sa traiesc, vreau sa pot vorbi cu el, probabil cer prea mult, nu credeti??
misha79
Postat pe 20 Februarie 2008 14:05
cred ca sunt multi barbati superficiali pe lumea asta si nu esti singura care imbatraneste din vreme din vina unui dobitoc,care in loc sa o faca sa se simta mai femeie,o omoara cu zile,cum se zice- eu zic sa nu mai pui la suflet,incerci ,putin cate putin ,si ai sa reusesti,fii mai egoista ,si gandeste-te mai mult la tine, mai indiferenta cu el,si ...unde nu e nici Dumnezeu nu cere - daca el e asa ocupat,ar fi o buna ocazie sa cauti si tu pe cineva sa te faca fericita
lief
Postat pe 20 Februarie 2008 16:59
Este foarte bine ca iti doresti sa fii iubita, ca vrei sa traiesti, dar in mod sigur trebuie sa iti cauti pe altineva. Credema, iti vorbesc din proprie experienta: cand lucrurile nu merg bine de la inceput nu vor merge nici mai tarziu. Chestia aia cu timpul care...., cu speranta ca se va schimba si va intelege ca tu il iubesti cu adevarat si va regreta ca s-a purtat urat, etc, e poveste. Pune punct si cauta un barbat care sa te faca fericita. Asta e parerea mea.

Postat pe 20 Februarie 2008 21:49
Cred k tu Mihaela esti o persoana extrem de sensibila si capabila de sacrificii enorme in numele iubirii.Trebuie facute si astea , dar atunci cand ai si pt cine , iar din ce povestesti tu crede`ma k nu ai...dar de fapt sunt convinsa k stii si tu in sufletul tau.Eu nu as fi putut niciodata sa ii spun du`te la ea , si apoi sa il primesc inapoi.Nu stiu dak e bine sau e rau , uneori e mai bine sa faci compromisuri pt k oricum realitatea este cruda , insa cred k aceste compromisuri te`au sifonat foarte tare , pe tine "in fata ta" , si mai mult decat atat pe tine in fata lui. Acest barbat se joaca de`a iubirea sau casatoria? Azi te iubeste , apoi nu , isi gaseste pe una , se intoarce , plange , apoi spune k a jucat teatru...este patetic , toate astea spun enorm despre caracterul lui. Cred k tie iti e f frica de un nou inceput , dar nu ai de ce , esti f tanara , si chiar daca nu ai fi tot ai avea dreptul la noi inceputuri.Spui ca vrei iubire , intelegere , copii...asta vrem toate , asa k poate ar trebui sa judeci un pic la rece si sa incerci sa ti`l imaginezi pe acest om ca tatal copilului tau...Eu una nu cred k acesta ar fi un vis frumos! E greu si trist prin ce treci , insa nu e un capat de lume , ai dreptul sa fii fericita si o sa fii daca faci alegerea corecta indiferent cat ar durea pe moment...pt k dormim asa cum ne asternem! Multa bafta si iti doresc sa fie bine!
Kittynelle
Postat pe 20 Februarie 2008 22:59
mihaela fugi cat te tin picioarele de el. nu merita sa suferi si sa triesti cu indoieli in suflet.ce baza poti avea in omul care te inseala de la inceput? nu e pentru tine , cauta fericirea in alta parte .

Postat pe 21 Februarie 2008 15:25
wow!!! cat de rece/rau/insensibil poate fi acest "iubit" al tau?! cum poti fi tu asa de rabdatoare??! Mihaela...nu s-au terminat barbatii p lumea asta! mie numai k mi-a zis un cuvant nelalocul lui, fara sa-i gresesc, i-am aratat usa...duca-se! chiar daca iubesti tu, trebuie sa fii si tu iubita, sa te simti iubita, nu sa trebuiasca sa cersesti iubire! si eu isa f sensibila si am nevoie d multa afectiune,dar nu ma las calcata in picioare! pt k parintii mei nu m-au crescut sa-si bata joc un neica - nimeni d mine! si eu mi=am pierdut capul dupa un tip-2...dar knd a fost de zis STOP! am zis...oricat de tare durea...si eu am facut sacrificii (atunci le consideram ofrande in numele iubirii), dar knd deja s intrece masuraaaaa...du-te nene, are balta peste! e greu, t sperie poate singuratatea, ti-e teama k nu mai gasesti p cineva "ca el"(Doamne fereste)-doreste-ti sa nu fie k el...tu ai spus k vezi k tristetea s-a asezat p chipul si in sufletul tau...merita el asta?! nu cred! si dak lumea e plina d barbati...cu siguranta, makar UNUL e si pt tine, care te merita.mai gandeste-te! si nu ceda rugamintilor lui "fierbinti"...dc s-a intors la tine? pt k altele nu i-ar putea oferi acel "cuibusor" caldutz la care se intoarce el dupa o saptamana - doua d iubire..CU ALTA!
eLigia
Postat pe 28 Iunie 2008 06:57
Buna Miha...Degeaba ii spuneti sa renunte...Pt k stiu cum e,si sa renunti la persoana p care u o iubesti,dar ea nu te iubeste,e teribil de dificil...

Banuiesc k iti dai seama k iti face numai rau,insa te-ai obisnuit cu el si iti e imposibil sa renunti....Trebuie sa ai tarie si sa pui odata piciorul in prag....Intoarce-te la ai tai,stai cu ei un timp,nu ai nevoie de cineva sa isi bata joc de tine.Si eu am trecut prin asta,inca il astept,dar inauntrul meu stiu k e degeaba pt k nu as putea sa trec niciodata peste cate mi-a facut,si pana la urma vreau sa cred k sunt doar un copil....Stabileste-ti o limita,iar atunci knd o trece,spune-i pa si la revedere.Nu sta la cheremul nimanui,nu accepta sa fii "cea la care se intoarce"...Asta e cea mai mare greseala,asta am fost si eu un an si jumatate,dar acum iti pun o intrebare: Daca intr-o zi nu se va mai intoarce la tine cum s-a intors atunci knd a fost faza cu colega lui?

Gandeste-te bine si revino-ti....Pariez k esti o fata d nota 10 si nu meriti asa cva.

Te pup
andreutsa
Postat pe 8 Iulie 2008 15:56
salut draga Misha
te rog nu mai suferi pt.ca el nu merita dupa astea nimica de la tine.esti o fata inteleapta.te cred ca te doare-si eu am trait aceste clipe,si in prezent-,dar peste ceva timp iti dai seama ca era o nebunie.iti doresti familie,dar cand o vei obtine,te-ai inteebat ce va fi?crede-ma ca va fi si mai garva situatia,din pacate.din nefericire,am avut experienta.acest barbat nu se va schimba pt.nimeni.desi tu speri acest lucru,dar nu crede in minuni.inca est tanara si nu are rost sa te chinui cu unul ca el.peste ceva timp.iti va trece,o sa vrei ca sa uiti tot ce ti-a facut,si o sa incepi cu latcineva.atuncea n-ti va parea RAU de el.foarte greu sa uiti pe cineva,daca il iubesti,dar merita.nu mi usor sa-ti scriu aceste randuri si nu fi suparata.
foarte greu de a trai cu cineva.nici dupa an de zile nu stii cine este,ce simte si gandeste....
dar trebuie sa ai inredere ca iti va veni iubitul cel DORIT.NUMAI SA UMLII CU OCHII DESCHISI INTOTDEAUNA.
TE PUP:)
mayaanna9
Postat pe 16 Iulie 2008 21:03
Buna Miha
stiu ca a trecut destul de mult timp de cand tu ai scris dar sa iti spun prin ce am trecut eu . Am fost impreuna timp de 9 ani , am trecut prin ce ai trecut tu de cel putin 2 ori pe an si tot timpul se intorcea , imi cadea in genunchi , imi promitea ca nu o sa se mai intample niciodata. Toate au fost vorbe in vant, caracterul lui nu sa schimbat si nici nu cred ca se va schimba. Am incercat tot ce era posibil pt. ca ,copilul sa nu sufere. Niciodata dar niciodata nu e bine sa pui asta in fata " sa nu sufere copilul". Acum am constatat ca de fapt chiar daca intotdeauna m-am ferit , copilul a aflat si a suferit si sufera la fel de mult ca si mine . Acum o saptamana am spus stop nu i-a venit sa creada , nici acum nu ii vine sa creada, sufar enorm dar traiesc cu speranta ca va trece, daca ramanem "impreuna" nu va trece niciodata si vom suferi la nesfarsit si eu si copilul. Asa ca te rog sa te gandesti f. bine pt. ca din experienta iti spun ca nu trece acest narav si crede-ma ca am facut toate eforturile posibile.
Sa auzim de bine.
alynutzaM
Postat pe 18 Iulie 2008 12:19
fetelor sa va fie clar......."lupul isi schimba parul dar naravul BA"!!!!!!
camelutza_1984
Postat pe 17 Septembrie 2008 12:23
draga mea ...stiu ca nu iti este usor.am fost in aceiasi situatie in urma cu un jumatate de an.am avut o relatie de aproape trei ani cu un baiat.-am iubit si as fi facut orice sacrificiu pt el pt ca pur si simplu a fost mai mult decat prima mea dragoste.nu l-a mult timp dupa ce l-am cunoscut au inceput sa iasa la iveala zeci de minciuni.o plaoie de minciuni.am incercat cu greu sa trec peste ele de dragul lui...insa nu am reit prea bine.adrese de mail cu id de femei,avea cartela de orange si eu ncii macar nu ii stiam acel nr,intalniri si lipsit de acasa cu zilele.nopti intregi mintea mea incerca sa faca un puzzle interminabil...cand l-am facut am fost socata de naivitatea mea de increderea care io acordasem de zilele petrecute cu el etc.
in concluzie cel care minte o data va minti toata viata....
stiu ca este greu de acceptat,stiu ca incerci sa faci compromisuri si sa lasi de la tine...dar intrebarea mea este:merita oare toate astea?????
la mine nu a meritat.e ca si cum ai constui un castel de nisip...la primul vant puternic(minciuna)se darama.
increderea e cea care trebuie sa stea la baza oricarei relatii

Postat pe 17 Septembrie 2008 13:21
buna! in cazul in care te simti mult prea slaba si nu poti pur si simplu sa-l parasesti ..... urmareste-l..in speranta ca-l vei vedea cu alta,doar asa vei putea sa te descotorosesti,si cine stie,poate reusesti cumva sa-ti faci viata asa cum vrei tu,alaturi de cineva care te apreciaza.
tragedy
Postat pe 17 Septembrie 2008 17:38
Imi pare rau pentru voi dar nici voi nu sunte-ti mai breze. Nu analizati totul cu mult bun simt si responsabilitate. A trisat odata VITEZA. nu va mai Eu traiesc acest lucru de peste trezeci de ani din partea voastra si tot trag nadejde ca se va indrepta. Asta de dragul copiilor. Dar uneori ajunge. Nu se mai poate asta este. Ce pacat ca nu se poate da timpul inapoi. As sti care poate fi adevarata si care nu. Nu au importanta banii. Totul se poate realiza numai prin forte reunite. As putea spune mai multe dar mai bine lipsa.

Postat pe 7 Octombrie 2008 16:04
multi mint. depinde de tine daca crezi cu adevarat ca poti gasi ceva mai bun, o familie mai iubitoare. fiecare are alte pretentii de la viata, care sunt ale tale?
morticia_adams
Postat pe 7 Octombrie 2008 16:12
Va rog sa-mi explicati si mie un lucru, pt ca nu pot sa inteleg in ruptul capului: Cum puteti iubi barbati care va fac atata rau? Ii iubiti pur si simplu?! Nu sunt capabila sa inteleg asta! Cum functioneaza acest mecanism? Spre norocul meu, eu nu am putut niciodata sa iubesc in felul acesta periculos, intotdeauna am iubit numai ceea ce a fost bun inviata mea, elementele nocive le-am eliminat fara mila. Si ma refer in special la oameni, daca cineva imi greseste il sterg de pe lista. Merg pe principiul ca omul de langa mine trebuie sa aduca numai lucruri frumoase in viata mea, altfel nu-si are rostul langa mine si gata.Consider ca am tot dreptul sa gandesc asa pt si eu ma preocup de binele partenerului meu. Deci, nu inteleg cum puteti sa iubiti oameni care va provoaca atata suferinta?! Ar trebui sa-i urati de moarte, nu sa-i iubiti!
darksukkubus69
Postat pe 7 Octombrie 2008 23:20
Eu cred ca sunt relatii care iti fac bine si relatii care iti fac rau, daca te minte si vezi lucrul asta ba mai mult esti nefericita atunci foarte probabil e una din relatiile alea care iti fac rau.Indiferent de ce hotarasti sa faci important e sa realizezi cat de rau iti fac toate si daca chiar vrei si chiar merita sa induri totul.

Postat pe 7 Octombrie 2008 23:38
sa stii ca ai dreptate insa se mai spune ca de la dragoste la ura e un pas daca poti sa-l iubesti poti sa-l si urasti si invers. E greu de spus cum persoanele ajung sa se indragosteasca de persoana cea mai nepotrivita . Si eu ziceam ca cine imi face rau sau ma deranjeaza il dau afara in suturi si sa nu mai aud de el , dar hilar mi s-a intamplat sa mi se puna pata rau de tot pe cineva care nu era tocmai modelul de baiat bun si culmea ca nu am vazut chestia asta. Ba mai mult de in nori ce eram chiar eu ii gaseam scuze pentru greseli pe care eu sustineam ca trebuiesc pedepsite si nu trecute cu vederea. Evident ca la un moment dat am deschis ochii si a fost gata dar ideea e ca atunci cand esti prea indragostit/a vrei sa faci totul ca relatia ta sa sa ramana a ta si uneori nu vezi lucrurile asa cum sunt.

Postat pe 7 Octombrie 2008 23:46
Intradevar nu merita dar oare merita sa dai cu piciorul la peste 30 de ani de convetuire cand descoperi minciuna? rai - buni asa cum au fost ei? Cu ce am gresit sa fiu mintit? Avand in vedere ca sunt atate alte forme civilizate de despartire. Simpla intrebare pentru mine - sunt oare handicapat? Sau arat (ma rog aratam asa de bine incat preventiv mi-a "tras-o"?

Postat pe 9 Octombrie 2008 16:54
cum te mai simti?ce s-a mai intamplat?sper ca ai laut decizia care terbuie si imi doresc din tot sufletul ca aceste sarbatori ce vin sa le petreci cu drag alaturi de cineva care merita sau daca v-ati impacat ,alaturi de un om schimbat in bine...te pup dulce si da-ne o veste buna
diana_md
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:46
De la: , la data 2008-02-20 21:49:03Este foarte bine ca iti doresti sa fii iubita, ca vrei sa traiesti, dar in mod sigur trebuie sa iti cauti pe altineva. Credema, iti vorbesc din proprie experienta: cand lucrurile nu merg bine de la inceput nu vor merge nici mai tarziu. Chestia aia cu timpul care...., cu speranta ca se va schimba si va intelege ca tu il iubesti cu adevarat si va regreta ca s-a purtat urat, etc, e poveste. Pune punct si cauta un barbat care sa te faca fericita. Asta e parerea mea.

Postat pe 16 Decembrie 2008 19:06
ESTE TARE GREU SA DAI CU PICIORUL LA O CASNICIE DE CATZIVA ANI BUNI....INSA NU SE MERITA SA ITI IROSESTI TINERETZEA IN NUMELE ASA ZISEI IUBIRI.......DRAGA MIHAELA GANDESTE-TE CA TINERETZEA NU TI-O MAI DA NIMENI, RESTUL .....
dalia_dariana
Postat pe 16 Decembrie 2008 19:35
Hai sa iti spun si eu parerea mea.
Daca te inseala eu zic sa te intorci acasa la mama (nu ii spune motivul, ci pur si simplu ca va trebuie o pauza).LAsa-l sa isi faca "Damblaua" si sa vada cum e fara tine.
Daca te cauta, nu te lasa usor, pune conditii.
LA a doua abatere divortezi.Bineinteles el isi poate reveni daca amanta greseste cu ceva.
Daca nu greseste, e clar ca trebuie sa iei o decizie.
Succes.
Adam2008
Postat pe 16 Decembrie 2008 19:54
Oricine merita sa fie fericit, iubit, inteles, ajutat si apreciat.Ceea ce vrei tu sunt absolut lucruri normale dorite de fiecare dintre noi, asa ca nu mai crede ca ceri prea mult.Din ce ne-ai povestit numai tu ai daruit, iar partenerul tau numai a stiut sa joace teatru.Stiu ca poate crezi ca se va schimba, dar cineva care minte asa cu nerusinare crede-ma ca nu se va schimba, este un om imprevizibil iar oameni cu acest caracter pot fi foarte periculosi ca te poti trezi la nevoie cu un barbat care in loc sa te ajute iti da in cap.Increderea, sinceritatea sunt elemente cheie intr-o relatie, daca nu le ai, ptr ce?E greu nimeni nu zice ca-ti va fi usor fara el, dar mai bine sa stii ca suferi ca sa scapi de ceva decat sa suferi incercand imposibilul cu o persoana care nu merita.Intr-o relatie intodeauna cineva-l iubeste mai mult pe celalalt dar totusi ''focul ''trebuie intretinut de ambii parteneri.Esti o femeie care are f multe de oferit, nu-ti ioasi toate puterile in rel asta.O sa vezi ca altcineva ti le va aprecia si-ti va darui iubirea de care ai nevoie.Pup
jeanpierre
Postat pe 20 Ianuarie 2009 12:06
raspunde-ti singura la aceste intrebari si ia o decizie:
1) Vrei sa fii mintita o viata intreaga?
2)Vrei sa suferi plangi 1-2 luni sau o viata?
3)Crezi ca iti va fi mai usor sa iei o decizie dupa casatorie si cu un copil in brate?
4)Vrei sa fii compatimita de familie si prieteni sau admirata pentru curajul de a-ti decide viata?
5)Crezi ca meriti mai mult in viata sau poti sa te multumesti cu resturile lasate de altele?
clodine
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:17
sincer sa fiu te cam compatimesc. cred ca ar fi cel mai bine daca nu ti-ai mai dorii copil cu acest om. trebuie sa ai si tu ca femeie anumite standarde, principii daca vrei. daca il ierti in continuare sa fi sigura ca nu vei avea liniste toata viata. eu zic sa il lasi pe drumul lui si sa iti vezi de viata. sunt atatia barbati in lumea asta si tu te-ai oprit la unul singur. viata merge inainte. desparte-te de el si ai sa vezi c la un moment dat ao sa gasesti pe cineva care o sa te iubeasca, respecte, etc o sa te faca sa te simti din nou femeie si abia cu acela sa te apuci de copii. bafta
ciuby_33
Postat pe 26 Ianuarie 2009 23:18
tataita sti si matale ai cam dat cu nuca in perete si cu mucii in fasole, nu toate femeile sunt la fel cum nu sunt nici toti barbatii la fel. razbunarea este arma prostului. mai gandeste-te. te vad om batran si minte ........
ciuby_33
Postat pe 26 Ianuarie 2009 23:22
hahahahahaha...ce bine e sa mai existe si asemenea "gascuite" pe acest pamant...

nu da mama cu biciul in mineeee....!!!!
silviu_m74
Postat pe 26 Ianuarie 2009 23:42
De la: silviu_m74, la data 2009-01-26 23:42:06hahahahahaha...ce bine e sa mai existe si asemenea "gascuite" pe acest pamant...

nu da mama cu biciul in mineeee....!!!!


sincer sa fiu nu prea inteleg ce vrei tu sa spui "gascuite",??? poate vrei sa te explici ceva mai bine. si faza cu " nu da mama cu biciul in mine" frate nu vreau sa cred ca ai avut o copilarie zdruncinata.
ciuby_33
Postat pe 27 Ianuarie 2009 21:57
eu nu ati recomand sa te ancurci cu un astfel de om care este instabil nu mai stie daca te iubeste sau nu si cade di tro extrema an alta si mai vrei si un copil?
erikahd2008
Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:10
,,,Fugi cat te tin piciorele...asta e iubire?crezi ca e mai usoara suferinta langa el decat cea departe de el?o sa-ti fie greu o luna,2 ,6 un an dar scapii de un demon si poti sa-ti continui viata asa cum meriti,,,faptul ca i-ai acordat o a doua sansa demonstreaza ca esti o fata cu un suflet mare si care merita sa fie fericita si iubita cu adevarat,dupa parerea mea nu ar merita sa-i spui nici macar adio,nu merita nimic din partea ta .mult succes si putere
o_inima_pustie
Postat pe 1 Februarie 2009 23:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce sunt ticalosi barbatii? 106 De la: Madamadalina69 16 Noiembrie 2009 18:19
nesiguranta 19 De la: kudika322371 12 Decembrie 2010 19:36
Buna!!! 4 De la: kudika_nikole 28 Noiembrie 2011 13:10
prietena mea povesteste altor barbati pe net de relatia ei cu mine 76 De la: geo_refinantat 13 Iunie 2011 12:47
am nevoie de un sfat... 9 De la: kudika_19976 4 Noiembrie 2012 10:25