Setari Cookie-uri

sunt casatorita dar iubesc pe altul

De la: guru_ion, la data 2011-11-20 15:00:31
De la: kudika152477, la data 2011-11-20 14:58:44 Pentru toti cei care au facut comentarii rautacioase.... de ce atata rautate? va incalzeste cu ceva daca radeti de cineva sau de subiect? Cine scrie pe acest forum si isi expune problema, trairile si situatiile in care se afla inseamna ca are nevoie de un sfat, o indrumare....dar voi sariti ca lupii....si radeti, faceti misto! Daca tot ziceti ca sunteti mai cu experienta, datorita varstei, ar trebui sa dati dovada ca aveti experienta si sa fiti utili, daca nu aveti ce face si intrati pe forumuri, caci daca faceti misto nu ajuta pe nimeni si sunteti...NEUTILI sau INUTILI!!!


incepand de azi mi-am propus sa postez doar la subiect. pe cuvant de bucatar.


iar pentru ce-i care nu stiu: bucatarii nu sunt niciodata obiectivi sau sinceri... ...in caz contrar toti am sti secretele tuturor, nu?
ally_ally00
Postat pe 20 Noiembrie 2011 15:03
De la: kudika465880, la data 2011-11-04 02:38:46am 21 ani si o relatie de 6 ani,de 2 ani sunt maritata dar acum 4 luni am intalnit un baiat si mam indragostit si el de mine dar imi respect sotul nu il pot insela miasi dori dar mi mila.sufletul imi spune ca sa ma las iubita de cel ce il iubesc mintea imi spune sa imi respect sotul oare ce sa fac nu stiu ma lupt cu mine si asta imi e cel mai greu si ma doare...................nu stiu ce sa fac sa ne fie bine tuturor


Tu ii iubesti pe amindoi.Vrei sai multumesti pe amindoi,dar de fapt iti faci singura rau.Ramii cu ce ai ales de prima data si-ti v-a trece.Ori contui si v-a iesi scintei si fum.Apoi,cine v-a suferi?Teai gindit oare?
Titanika
Postat pe 20 Noiembrie 2011 16:09
Buna!Trebuie sa-ti faci ordine in ganduri.Poate e ceva de moment.Inima te pacaleste un pic.Cred ca din moment ce aveti 6 ani impreuna va iubiti.Gandeste-te daca poti trai fara sotul tau,daca acea pers de care esti indragostita te place.Nu-i suficient sa il placi doar tu.Eu zic sa nu ajungi in faza de adulter,daca sotul nu o merita.Si cel mai bn ar fi sa discuti pasnic cu sotul si sa-i spui secretul inimii tale,daca-i intelegator te v-a respecta,pana la urma nu ai facut nimic grav,doar te-ai indragostit. i se poate intampla si lui.Sunteti tineri e normal,si eu m-am maritat la fel k tn,si mi s-a intamplat ceva de genul si i-am spus,a facut ceva comentarii rautacioase din gelozie,dar a inteles.
bmihaela
Postat pe 20 Noiembrie 2011 16:17
De la: polin, la data 2011-11-20 16:09:47
De la: kudika465880, la data 2011-11-04 02:38:46am 21 ani si o relatie de 6 ani,de 2 ani sunt maritata dar acum 4 luni am intalnit un baiat si mam indragostit si el de mine dar imi respect sotul nu il pot insela miasi dori dar mi mila.sufletul imi spune ca sa ma las iubita de cel ce il iubesc mintea imi spune sa imi respect sotul oare ce sa fac nu stiu ma lupt cu mine si asta imi e cel mai greu si ma doare...................nu stiu ce sa fac sa ne fie bine tuturor


Tu ii iubesti pe amindoi.Vrei sai multumesti pe amindoi,dar de fapt iti faci singura rau.Ramii cu ce ai ales de prima data si-ti v-a trece.Ori continui si v-a iesi fum,......apoi cine v-a suferii?Teai gindit si la urmari?Trebuie sa cugetezi foarte adinc in sufletul tau,sa nu aibe nimeni de suferit!!!
Fluturasii aceea vor disparea cu timpu,pt ca te vei obisnui si cu iubitu......mai tirziu,vin regretele,iar tu vei fi cea care v-a suferii si nu vei putea spune la nimeni.
Tu faci cum crezi si ia de la fiecare ce crezi tu ca e mai bine pt tine!!!



Titanika
Postat pe 20 Noiembrie 2011 17:36
Buna,
Dupa o relatie de 6 ani cu sotul tau presupune o oarecare monotonie si tie ti-a trebuit ca oricarei femei fluturasi aia din stomac ,intalnirile palpitante pe ascuns pe care acum 6 ani le aveai cu sotul tau presupun.
pe cel de-al doilea barbat cred ca nu il iubesti cu adevarat asa cum iti iubesti sotul numai ca adrenalina te face sa-ti doresti alceva .
Stai si analizeaza putin lucrurile ca s-ar putea sa ramai cu buza umflata si sa te inseli in privinta ceui de al doilea barbat,iar cu primul sot incearca sa faceti impreuna ca zilele sa nu semnene intre ele cea ce inseamna sa alungati monotonia si rutina zilnica .
Daca ar fi ultima zi din viata ta maine cu cine ai vrea sa ti-o petreci ?
Daca dumnezeu ar vrea sa-ti ia una dintre persoanele de langa tine pe sot sau pe cel de-al doilea la care ai renunta?
grace009075
Postat pe 20 Noiembrie 2011 18:44
De la: grace009075, la data 2011-11-20 18:44:04
Daca dumnezeu ar vrea sa-ti ia una dintre persoanele de langa tine pe sot sau pe cel de-al doilea la care ai renunta?


crezi ca dumnezeu te intreaba??? iti trimite mail?
guru_ion
Postat pe 20 Noiembrie 2011 18:54
De la: grace009075, la data 2011-11-20 18:44:04Buna,
Dupa o relatie de 6 ani cu sotul tau presupune o oarecare monotonie si tie ti-a trebuit ca oricarei femei fluturasi aia din stomac ,intalnirile palpitante pe ascuns pe care acum 6 ani le aveai cu sotul tau presupun.
pe cel de-al doilea barbat cred ca nu il iubesti cu adevarat asa cum iti iubesti sotul numai ca adrenalina te face sa-ti doresti alceva .
Stai si analizeaza putin lucrurile ca s-ar putea sa ramai cu buza umflata si sa te inseli in privinta ceui de al doilea barbat,iar cu primul sot incearca sa faceti impreuna ca zilele sa nu semnene intre ele cea ce inseamna sa alungati monotonia si rutina zilnica .
Daca ar fi ultima zi din viata ta maine cu cine ai vrea sa ti-o petreci ?
Daca dumnezeu ar vrea sa-ti ia una dintre persoanele de langa tine pe sot sau pe cel de-al doilea la care ai renunta?








... mai, lasati fumeile sa ''traiasca'' ... ce s-ar face curvarii fara curvistine ... daca si ea si barbati-su nu au alte interese decit sexul e si normal ca apar ''fluturashii'' aia de care vorbiti ... sint multi din astia ... izmene pe calator in viata ...
marco918
Postat pe 20 Noiembrie 2011 18:56
rabdarea este intelepciunea sfintilor cel mai usor e sa strici ceva si cel mai greu sa cladesti asa ca ai rabdare si Dumnezeu iti va lumina caleaai incredere si speranta si vei izbandi
kudika445747
Postat pe 20 Noiembrie 2011 20:10
De la: bea79, la data 2011-11-20 11:27:27
De la: Yharr, la data 2011-11-19 21:26:25
De la: lady_johanna, la data 2011-11-19 21:20:55Cred ca toate cele care am scris in topicul acesta, stim ca de fapt nu exista si nu va exista nicio decizie de luat...
Lucrurile vor merge inainte... la fel ca pana acum... alaturi de familie.. de sot...
Femeile sunt si au fost dintotdeauna cele mai puternice. Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el... Si sa lasam ecoul acestuia sa se auda numai in adancul sufletului nostru, numai de noi stiut...


Daaaaaa e o dovada de "curaj" sugrumarea sentimentului ...... mai degraba e ceva legat de ipocrizie


Despre ce ipocrizie vorbim Yharr??Nimeni nu stie si nu poate controla un sentiment de iubire. Ea si-a iubit sotul la inceput, s-a casatorit din dragoste...pur si simplu s-a intamplat sa se indragosteasca de altul. Nu cred ca asta se traduce ipocrizie. Plus de asta nu a incercat sa isi distruga casnicia ci pur si simplu isi descarca sufletul aici...pentru ca e ucigator sa nu poata avea persoana iubita. Pe de alta parte sotul de acasa o iubeste si este ideal.Draga mea, stiu ce simti, stiu ca e greu, dar cred ca viata e asa cladita ca sa ne puna la incercare tot timpul. Nu iti dau sfaturi, nu sunt in masura. Fiecare isi alege drumul si isi traieste povestile de iubire dupa bunul plac al inimii. Trebuie sa stii cat de puternica esti si ca te admir pentru controlul pe care il ai asupra ta.



Probabil ca din punctul de vedere al multora, sunt ipocrita. Da. in situatia de fata, nu pot fi altfel... Ipocrita in sensul in care CLAR, nu as putea sa ii spun sotului ca m-am indragostit de altul.... Dar asta nu inseamna ca nu-mi mai iubesc sotul. Sunt iubiri diferite. Dar pentru simplu fapt ca m-am indragostit... de altul... nu inseamna ca o sa divortez.. ca o sa ma despart..
Sunt lucruri care se intampla in viata nostra... E cumplit sa te indragostesti de cineva si sa fii casatorit. E un sentiment de culpa care ma incolteste permanent. Nu. nu mi-am dorita asta. Nu e vina sotului.... . Am o casnicie absolut normala.
E mult prea usor sa arunci cu vorbe de parte celalta a tastaturii, fara sa fi trait asta..
lady_johanna
Postat pe 20 Noiembrie 2011 20:36
ramai cu sotul pe el il cunosti stii ce ii poate capul pe celalalt nu s stie c iti poate aduce...s merita sa risti k e frumos?????
kudika456229
Postat pe 20 Noiembrie 2011 23:03
De la: lady_johanna, la data 2011-11-20 20:36:48
De la: bea79, la data 2011-11-20 11:27:27
De la: Yharr, la data 2011-11-19 21:26:25
De la: lady_johanna, la data 2011-11-19 21:20:55Cred ca toate cele care am scris in topicul acesta, stim ca de fapt nu exista si nu va exista nicio decizie de luat...
Lucrurile vor merge inainte... la fel ca pana acum... alaturi de familie.. de sot...
Femeile sunt si au fost dintotdeauna cele mai puternice. Stim sa sugrumam un sentiment indiferent cat de profund ar fi el... Si sa lasam ecoul acestuia sa se auda numai in adancul sufletului nostru, numai de noi stiut...


Daaaaaa e o dovada de "curaj" sugrumarea sentimentului ...... mai degraba e ceva legat de ipocrizie


Despre ce ipocrizie vorbim Yharr??Nimeni nu stie si nu poate controla un sentiment de iubire. Ea si-a iubit sotul la inceput, s-a casatorit din dragoste...pur si simplu s-a intamplat sa se indragosteasca de altul. Nu cred ca asta se traduce ipocrizie. Plus de asta nu a incercat sa isi distruga casnicia ci pur si simplu isi descarca sufletul aici...pentru ca e ucigator sa nu poata avea persoana iubita. Pe de alta parte sotul de acasa o iubeste si este ideal.Draga mea, stiu ce simti, stiu ca e greu, dar cred ca viata e asa cladita ca sa ne puna la incercare tot timpul. Nu iti dau sfaturi, nu sunt in masura. Fiecare isi alege drumul si isi traieste povestile de iubire dupa bunul plac al inimii. Trebuie sa stii cat de puternica esti si ca te admir pentru controlul pe care il ai asupra ta.



Probabil ca din punctul de vedere al multora, sunt ipocrita. Da. in situatia de fata, nu pot fi altfel... Ipocrita in sensul in care CLAR, nu as putea sa ii spun sotului ca m-am indragostit de altul.... Dar asta nu inseamna ca nu-mi mai iubesc sotul. Sunt iubiri diferite. Dar pentru simplu fapt ca m-am indragostit... de altul... nu inseamna ca o sa divortez.. ca o sa ma despart..
Sunt lucruri care se intampla in viata nostra... E cumplit sa te indragostesti de cineva si sa fii casatorit. E un sentiment de culpa care ma incolteste permanent. Nu. nu mi-am dorita asta. Nu e vina sotului.... . Am o casnicie absolut normala.
E mult prea usor sa arunci cu vorbe de parte celalta a tastaturii, fara sa fi trait asta..








... stii ce e haios ? ... tu chiar crezi ca ce spui ... adica iti impui sa crezi ca nu ai avut alta sansa ... ... mai sus ai spsu ca femeile (mai exact tu) sint ''puternice'' pentru ca reusesc sa isi sugrume sentimentele !? ... si mai jos spui ca ti s-a intimplat o ... fatalitate !? ... ca nu TI-AI DORIT ASTA ... ... esti FALSA si GOALA ... casnicia ta nu e normala deloc ... pentru ca TU NU ESTI NORMALA ... in alta ordine de ideii ... spui ca ii iubesti pe amindoi !? ... adica de fapt NU IUBESTI PE NIMENI ... decit pe tine ... unul te pompeaza si altul ti-a dat o respectabilitate pe care nu vrei sa o pierzi ... esti o OPORTUNISTA IPOCRITA ... pacat de tine ...
marco918
Postat pe 20 Noiembrie 2011 23:15
este o decizie grea ,asa este,dar de la sotul tau stii la ce sa te astepti,pe cand de la celalalt...stai si analizeaza situatia la rece,ce e mai bine pt tine?
Daniela_Bursuc_1
Postat pe 21 Noiembrie 2011 09:50
Draga mea,
Nu se merita sa traiesti in minciuna. Esti tanara si chiar daca iti este mila de sotul tau, mai devreme sau mai tarziu tot la divort ai sa ajungi. Asa ca mai bine taie raul de la radacina si mergi dupa barbatul care il iubesti, daca esti sigura ca si el te iubeste.Inainte de toate incearca sa afli cat mai multe despre viata barbatului de care te-ai indragostit. Nu de alta, dar sa nu iti para rau, in caz ca hotararea ta nu este cea care trebuie. Barbatii sunt toti la fel. Promit mult si fac putin. Decizia iti apartine. Cu respect, Laura
annhel
Postat pe 21 Noiembrie 2011 11:02
E o situatie cam ciudata, dar sincer, cred ca mai bine ar fi sa iti traiesti viata. Esti tanara, nu poti tot timpul sa faci numai ce e bine, decent etc. Fii fericita ca nu te mai intalnesti cu anii astia. Vezi ce iese... Multa bafta!
alexandra_xandra
Postat pe 21 Noiembrie 2011 21:40
Te-ai maritat prea repede - asta este o prima greseala. Nu inteleg de ce te-ai maritat daca stiai ca nu-l iubesti??? Oricum fapta e consumata - te-ai gandit ce s-ar intampla daca ti-ai lasa sotul si celalalt nu ti-ar mai da atentie??? Eventual ti-ai gasi altul dar nici asta nu e viata. De ce de multe ori cautam iubire si frumusete in alta parte cand de fapt o avem langa noi ??? Iar daca ai gresit casatorindu-te nu te ascunde si spune-i sotului tau ca-ti pare rau dar nu-l iubesti si du-te la celalalt si fati alta familie daca crezi ca se merita cu adevarat si asa poti fi fericita pt ca daca nu dupa doi ani povestea se v-a repeta din nou - si nu o zic din rautate - vreau doar sa te ajut sa realizezi ce este viata. In lumea asta oricat de mult am cauta binele nu-l putem gasi - dar stiu un lucru : putem noi sa facem bine. Eu daca as fi in locul tau m-as gandi daca se merita sa stau langa sot - daca mi-a fost bine langa el si ma iubeste si daca ar fi asa as ramane langa el - daca nu e ceva normal nu poti sa stai langa un om care nu te iubeste - iar daca tu crezi ca nu-l iubesti lasa-l dar nu prea cred ca vei reusi sa fi fericita langa celalalt .....fa ceea ce faci astfel incat sa nu regreti.....
kudika_nikole
Postat pe 21 Noiembrie 2011 23:49
De la: kudika465880, la data 2011-11-04 02:38:46am 21 ani si o relatie de 6 ani,de 2 ani sunt maritata dar acum 4 luni am intalnit un baiat si mam indragostit si el de mine dar imi respect sotul nu il pot insela miasi dori dar mi mila.sufletul imi spune ca sa ma las iubita de cel ce il iubesc mintea imi spune sa imi respect sotul oare ce sa fac nu stiu ma lupt cu mine si asta imi e cel mai greu si ma doare...................nu stiu ce sa fac sa ne fie bine tuturor




Ce sa faci ?
De ce nu ai venit sa intrebi , inainte sa o faci ?
Ca de facut, o faci deja.
Ai venit cam tarziu cu intrebarea ta.

Inainte sa te casatoresti trebuia sa-ti pui intrebarea asta: Ce ma fac daca mai tarziu, ma voi indragosti de altul si apoi de altul si iarasi de altul ???

Setea asta vampirica, nu te va satura niciodata ci din contra, iti va marii nemultumirea tot mai tare.
Faci confuzia pe care o face 90% din poplatia globala, si anume, confunzi iubirea cu poftele sexuale.

Vreau sa te intreb ceva. Cum arata cel de care esti indragostita ? Ce iubesti tu de fapt ??? Si cand trupul lui, va imbatranii, ce vei face ? Ce vei mai iubii, cind trupul se transforma ? Iar in cazul tau, tot asa, ce vei face cand cei care te aleg acum pt aventurile fizice, iti vor intoarce spatele imediat ce te vei ingrasa putin sau iti vor aparea primele semne de riduri ? Sa-ti incredintzezi sufletul , poftelor trupesti, este cea mai proasta afacere pe care o putem face aicea jos pe pamant.
Iar Daca vei fi mama, ce vei face cu bebelusul care face in scutece ? Ai sa-l parasi pt. ca pute ? si vei cere sotului sa-ti faca altul , pe motiv ca cel vechi s-a stricat ?


Nu femeie , viatza , iubirea casnicia, implica si responsabilitati, nu doar lenevire pe spatele altora.
Dar dupa cum se vede in caracterul tau...tu, vei cauta in permanentza latul si altul...

Fidelitatea, onoarea, iubirea, constintza, este ceva ce nu exista in trupul tau... de aceea , recomandarea mea, este sa te angajezi ca si prostituata.

Dar mai intai, pune-i sotului tau intrebarea pe care ai puso aici pe forum. Vezi ce-ti zice el in primul rand. Daca el, este de acord sa traiti in trei, sau in 4 , sau 14, atunci ti-ai rezolvat problema si sotul tau ar putea sa faca niste bani frumosi cu tine. Caci tu si asa nu sti pe ce lume traiesti si nu ai nici o valoare umana.

Eu cunosc foarte multi baieti draguti, interesati sa te "iubeasca". Daca sotul tau nu te mai vrea, sa ma contactezi pe mesaj privat ca sa intram in afaceri "ca sa ne fie bine tuturor "

denis_3d25
Postat pe 22 Noiembrie 2011 03:29
De la: kudika_nikole, la data 2011-11-21 23:49:34Te-ai maritat prea repede - asta este o prima greseala. Nu inteleg de ce te-ai maritat daca stiai ca nu-l iubesti??? Oricum fapta e consumata - te-ai gandit ce s-ar intampla daca ti-ai lasa sotul si celalalt nu ti-ar mai da atentie??? Eventual ti-ai gasi altul dar nici asta nu e viata. De ce de multe ori cautam iubire si frumusete in alta parte cand de fapt o avem langa noi ??? Iar daca ai gresit casatorindu-te nu te ascunde si spune-i sotului tau ca-ti pare rau dar nu-l iubesti si du-te la celalalt si fati alta familie daca crezi ca se merita cu adevarat si asa poti fi fericita pt ca daca nu dupa doi ani povestea se v-a repeta din nou - si nu o zic din rautate - vreau doar sa te ajut sa realizezi ce este viata. In lumea asta oricat de mult am cauta binele nu-l putem gasi - dar stiu un lucru : putem noi sa facem bine. Eu daca as fi in locul tau m-as gandi daca se merita sa stau langa sot - daca mi-a fost bine langa el si ma iubeste si daca ar fi asa as ramane langa el - daca nu e ceva normal nu poti sa stai langa un om care nu te iubeste - iar daca tu crezi ca nu-l iubesti lasa-l dar nu prea cred ca vei reusi sa fi fericita langa celalalt .....fa ceea ce faci astfel incat sa nu regreti.....


Felicitari !!!
denis_3d25
Postat pe 22 Noiembrie 2011 03:32
De la: denis_3d25, la data 2011-11-22 03:29:21
De la: kudika465880, la data 2011-11-04 02:38:46am 21 ani si o relatie de 6 ani,de 2 ani sunt maritata dar acum 4 luni am intalnit un baiat si mam indragostit si el de mine dar imi respect sotul nu il pot insela miasi dori dar mi mila.sufletul imi spune ca sa ma las iubita de cel ce il iubesc mintea imi spune sa imi respect sotul oare ce sa fac nu stiu ma lupt cu mine si asta imi e cel mai greu si ma doare...................nu stiu ce sa fac sa ne fie bine tuturor




Ce sa faci ?
De ce nu ai venit sa intrebi , inainte sa o faci ?
Ca de facut, o faci deja.
Ai venit cam tarziu cu intrebarea ta.

Inainte sa te casatoresti trebuia sa-ti pui intrebarea asta: Ce ma fac daca mai tarziu, ma voi indragosti de altul si apoi de altul si iarasi de altul ???

Setea asta vampirica, nu te va satura niciodata ci din contra, iti va marii nemultumirea tot mai tare.
Faci confuzia pe care o face 90% din poplatia globala, si anume, confunzi iubirea cu poftele sexuale.

Vreau sa te intreb ceva. Cum arata cel de care esti indragostita ? Ce iubesti tu de fapt ??? Si cand trupul lui, va imbatranii, ce vei face ? Ce vei mai iubii, cind trupul se transforma ? Iar in cazul tau, tot asa, ce vei face cand cei care te aleg acum pt aventurile fizice, iti vor intoarce spatele imediat ce te vei ingrasa putin sau iti vor aparea primele semne de riduri ? Sa-ti incredintzezi sufletul , poftelor trupesti, este cea mai proasta afacere pe care o putem face aicea jos pe pamant.
Iar Daca vei fi mama, ce vei face cu bebelusul care face in scutece ? Ai sa-l parasi pt. ca pute ? si vei cere sotului sa-ti faca altul , pe motiv ca cel vechi s-a stricat ?


Nu femeie , viatza , iubirea casnicia, implica si responsabilitati, nu doar lenevire pe spatele altora.
Dar dupa cum se vede in caracterul tau...tu, vei cauta in permanentza latul si altul...

Fidelitatea, onoarea, iubirea, constintza, este ceva ce nu exista in trupul tau... de aceea , recomandarea mea, este sa te angajezi ca si prostituata.

Dar mai intai, pune-i sotului tau intrebarea pe care ai puso aici pe forum. Vezi ce-ti zice el in primul rand. Daca el, este de acord sa traiti in trei, sau in 4 , sau 14, atunci ti-ai rezolvat problema si sotul tau ar putea sa faca niste bani frumosi cu tine. Caci tu si asa nu sti pe ce lume traiesti si nu ai nici o valoare umana.

Eu cunosc foarte multi baieti draguti, interesati sa te "iubeasca". Daca sotul tau nu te mai vrea, sa ma contactezi pe mesaj privat ca sa intram in afaceri "ca sa ne fie bine tuturor "



da-te drea qu de retard!!! acu te crezi si peste!!!
kiss_my_ass
Postat pe 22 Noiembrie 2011 09:33
Vad ca sunt aici pe forum atatia lupi moralisti. Cred ca sunt imaculati nu au gresit in viata si probabil sunt calugari. E asa usor sa arunci cu vorbe. Nus cum naiba se face dar cand vine vorba de o femeie, sunteti arabi frate. Mai e un pas pana la condamnarea la moarte doar pentru ca simte ceva pentru un barbat.
Mi-e sila...
bea79
Postat pe 22 Noiembrie 2011 11:55
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-22 09:33:44
De la: denis_3d25, la data 2011-11-22 03:29:21
De la: kudika465880, la data 2011-11-04 02:38:46am 21 ani si o relatie de 6 ani,de 2 ani sunt maritata dar acum 4 luni am intalnit un baiat si mam indragostit si el de mine dar imi respect sotul nu il pot insela miasi dori dar mi mila.sufletul imi spune ca sa ma las iubita de cel ce il iubesc mintea imi spune sa imi respect sotul oare ce sa fac nu stiu ma lupt cu mine si asta imi e cel mai greu si ma doare...................nu stiu ce sa fac sa ne fie bine tuturor




Ce sa faci ?
De ce nu ai venit sa intrebi , inainte sa o faci ?
Ca de facut, o faci deja.
Ai venit cam tarziu cu intrebarea ta.

Inainte sa te casatoresti trebuia sa-ti pui intrebarea asta: Ce ma fac daca mai tarziu, ma voi indragosti de altul si apoi de altul si iarasi de altul ???

Setea asta vampirica, nu te va satura niciodata ci din contra, iti va marii nemultumirea tot mai tare.
Faci confuzia pe care o face 90% din poplatia globala, si anume, confunzi iubirea cu poftele sexuale.

Vreau sa te intreb ceva. Cum arata cel de care esti indragostita ? Ce iubesti tu de fapt ??? Si cand trupul lui, va imbatranii, ce vei face ? Ce vei mai iubii, cind trupul se transforma ? Iar in cazul tau, tot asa, ce vei face cand cei care te aleg acum pt aventurile fizice, iti vor intoarce spatele imediat ce te vei ingrasa putin sau iti vor aparea primele semne de riduri ? Sa-ti incredintzezi sufletul , poftelor trupesti, este cea mai proasta afacere pe care o putem face aicea jos pe pamant.
Iar Daca vei fi mama, ce vei face cu bebelusul care face in scutece ? Ai sa-l parasi pt. ca pute ? si vei cere sotului sa-ti faca altul , pe motiv ca cel vechi s-a stricat ?


Nu femeie , viatza , iubirea casnicia, implica si responsabilitati, nu doar lenevire pe spatele altora.
Dar dupa cum se vede in caracterul tau...tu, vei cauta in permanentza latul si altul...

Fidelitatea, onoarea, iubirea, constintza, este ceva ce nu exista in trupul tau... de aceea , recomandarea mea, este sa te angajezi ca si prostituata.

Dar mai intai, pune-i sotului tau intrebarea pe care ai puso aici pe forum. Vezi ce-ti zice el in primul rand. Daca el, este de acord sa traiti in trei, sau in 4 , sau 14, atunci ti-ai rezolvat problema si sotul tau ar putea sa faca niste bani frumosi cu tine. Caci tu si asa nu sti pe ce lume traiesti si nu ai nici o valoare umana.

Eu cunosc foarte multi baieti draguti, interesati sa te "iubeasca". Daca sotul tau nu te mai vrea, sa ma contactezi pe mesaj privat ca sa intram in afaceri "ca sa ne fie bine tuturor "



da-te drea qu de retard!!! acu te crezi si peste!!!


Kissule , iti dai seama ce vijelie e in capatana lui asta?
The_Exile
Postat pe 22 Noiembrie 2011 12:25
De la: Yharr, la data 2011-11-22 12:25:33
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-22 09:33:44
De la: denis_3d25, la data 2011-11-22 03:29:21
De la: kudika465880, la data 2011-11-04 02:38:46am 21 ani si o relatie de 6 ani,de 2 ani sunt maritata dar acum 4 luni am intalnit un baiat si mam indragostit si el de mine dar imi respect sotul nu il pot insela miasi dori dar mi mila.sufletul imi spune ca sa ma las iubita de cel ce il iubesc mintea imi spune sa imi respect sotul oare ce sa fac nu stiu ma lupt cu mine si asta imi e cel mai greu si ma doare...................nu stiu ce sa fac sa ne fie bine tuturor




Ce sa faci ?
De ce nu ai venit sa intrebi , inainte sa o faci ?
Ca de facut, o faci deja.
Ai venit cam tarziu cu intrebarea ta.

Inainte sa te casatoresti trebuia sa-ti pui intrebarea asta: Ce ma fac daca mai tarziu, ma voi indragosti de altul si apoi de altul si iarasi de altul ???

Setea asta vampirica, nu te va satura niciodata ci din contra, iti va marii nemultumirea tot mai tare.
Faci confuzia pe care o face 90% din poplatia globala, si anume, confunzi iubirea cu poftele sexuale.

Vreau sa te intreb ceva. Cum arata cel de care esti indragostita ? Ce iubesti tu de fapt ??? Si cand trupul lui, va imbatranii, ce vei face ? Ce vei mai iubii, cind trupul se transforma ? Iar in cazul tau, tot asa, ce vei face cand cei care te aleg acum pt aventurile fizice, iti vor intoarce spatele imediat ce te vei ingrasa putin sau iti vor aparea primele semne de riduri ? Sa-ti incredintzezi sufletul , poftelor trupesti, este cea mai proasta afacere pe care o putem face aicea jos pe pamant.
Iar Daca vei fi mama, ce vei face cu bebelusul care face in scutece ? Ai sa-l parasi pt. ca pute ? si vei cere sotului sa-ti faca altul , pe motiv ca cel vechi s-a stricat ?


Nu femeie , viatza , iubirea casnicia, implica si responsabilitati, nu doar lenevire pe spatele altora.
Dar dupa cum se vede in caracterul tau...tu, vei cauta in permanentza latul si altul...

Fidelitatea, onoarea, iubirea, constintza, este ceva ce nu exista in trupul tau... de aceea , recomandarea mea, este sa te angajezi ca si prostituata.

Dar mai intai, pune-i sotului tau intrebarea pe care ai puso aici pe forum. Vezi ce-ti zice el in primul rand. Daca el, este de acord sa traiti in trei, sau in 4 , sau 14, atunci ti-ai rezolvat problema si sotul tau ar putea sa faca niste bani frumosi cu tine. Caci tu si asa nu sti pe ce lume traiesti si nu ai nici o valoare umana.

Eu cunosc foarte multi baieti draguti, interesati sa te "iubeasca". Daca sotul tau nu te mai vrea, sa ma contactezi pe mesaj privat ca sa intram in afaceri "ca sa ne fie bine tuturor "



da-te drea qu de retard!!! acu te crezi si peste!!!


Kissule , iti dai seama ce vijelie e in capatana lui asta?


taifun curat!! din cand in cand se face liniste si zbang intra repede pe kudika sa-si verse mizeriile!
kiss_my_ass
Postat pe 22 Noiembrie 2011 12:28
Iubeste-ti sotul! Tu meriti tradata, esti o ..parasuta, neserioasa! Asa o sa fci toata viata,esti o femeie de nimic! Meriti tot ce-i mai urat pe lume!
kudika008125
Postat pe 23 Noiembrie 2011 09:22
De la: kudika008125, la data 2011-11-23 09:22:09Iubeste-ti sotul! Tu meriti tradata, esti o ..parasuta, neserioasa! Asa o sa fci toata viata,esti o femeie de nimic! Meriti tot ce-i mai urat pe lume!


ilumax_76
Postat pe 23 Noiembrie 2011 09:26
De la: kudika008125, la data 2011-11-23 09:22:09Iubeste-ti sotul! Tu meriti tradata, esti o ..parasuta, neserioasa! Asa o sa fci toata viata,esti o femeie de nimic! Meriti tot ce-i mai urat pe lume!


daca nu-i dai si vreo 2 la ochi tot degeaba!!
kiss_my_ass
Postat pe 23 Noiembrie 2011 09:34
Pentru varsta ta de 21 ani ai deja un palmares consistent, ai putea chiar sa te gandesti la o cariera
in domeniu. Dragoste peste dragoste si pe deasupra ipocrizie din belsug. Data viitoare te vei indragosti de
un barbat insurat si iar vei scrie pe foorum . Dar ulciorul nu merge de prea multe ori la apa .
healthy005520
Postat pe 23 Noiembrie 2011 17:24
De la: Yharr, la data 2011-11-04 08:19:14Mah ce rai sunteti ... fata asta are trairi prfunde si voi faceti misto de ea



wow, ai dreptate......lume rea,
kukla
Postat pe 23 Noiembrie 2011 23:30
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-23 09:34:29
De la: kudika008125, la data 2011-11-23 09:22:09Iubeste-ti sotul! Tu meriti tradata, esti o ..parasuta, neserioasa! Asa o sa fci toata viata,esti o femeie de nimic! Meriti tot ce-i mai urat pe lume!


daca nu-i dai si vreo 2 la ochi tot degeaba!!


Ce revoltata este , .....cine este....
Si pe tine te rog insistent, nu o provoca pe.....cine este....cine stie ce o sa-i faca peste cele vreo 2 la ochi sugerate de tine
kukla
Postat pe 23 Noiembrie 2011 23:33
Buna,am sa-ti dau un sfat ce cred ca este cel mai bun pentru tine si familia ta:de multe ori ne punem intrebarea ca femei :daca am facut alegerea perfecta{dar numai atunci can avem indoieli in privinta partenerului}indoielile apar odata cu observare unor defecte ale partenerului de care nu stiam.....in momentul cand intalnim alta persoana ...care nu are acele defecte pe care le gasim zi de zi la partener....ne creem o imagine si in acelasi timp o imaginatie despre un viitor ales gresit alaturi de partenerul nostru....dar intrebarea cheie este...oare acel cineva nu are nici un defect?.....sigur ca are!dar nu l-am vazut inca pentru ca ce am gasit la el, nu are partenerul ....dar fi sigura ca ce are partenerul tau ,nu vei gasi la cel intalnit.Deci in concluzie, fiecare casnicie o data .la 6 -7 ani trece printr-o criza de genul acesta(se numeste cumpana)daca sti sa stapanesti acea cumpana vei intelege in final pe cine iubesti cu adevarat.Un sfat de cuplu ar fi :de multe ori uitam de primele intalniri ,de primele glume,de primele situati stanjenitoare dar haioase,toate aceste amintiri sunt uitate in timp sau mai bine spus lasate in urma di cauza stresului,neajunsului, monotoniei,bine ar fi ca tu sa iei initiativa de ati face un obice sa dicuti cu sotul tau despre primele intalniri ,primele emotii....etc si uitandu-te in ochii lui iti vei da seama daca il iubesti si merita sa-l inseli.Sper ca ti-am fost de ajutor,bafta
kudika141930
Postat pe 28 Noiembrie 2011 17:38
De la: kudika465880, la data 2011-11-04 02:38:46am 21 ani si o relatie de 6 ani,de 2 ani sunt maritata dar acum 4 luni am intalnit un baiat si mam indragostit si el de mine dar imi respect sotul nu il pot insela miasi dori dar mi mila.sufletul imi spune ca sa ma las iubita de cel ce il iubesc mintea imi spune sa imi respect sotul oare ce sa fac nu stiu ma lupt cu mine si asta imi e cel mai greu si ma doare...................nu stiu ce sa fac sa ne fie bine tuturor


pai cum s-a produs indragosteala intre tine si celalalt daca nu ti-ai inselat sotu cu el?l-ai vazut si gata te-ai indragostit? Esti sigura ca te-ai indragostit sau doar ti s-a pus tie pata asa pe celalalt? de sot ti-e mila.......dupa doi ani tu simti mila fata de sot......ma intreb cat o sa dureze casnicia ta, tu 21 de ani,de doi ani casatorita, ti-e mila de sot.....poate ca nu trebuia sa te casatoresti dar e un fapt consumat si nu are rost discutia...poate ar trebui sa-ti vezi de ”gradina ta” daca tot ai ales drumul asta in viata
AncaCMaria
Postat pe 29 Noiembrie 2011 15:35
De la: kudika152477, la data 2011-11-20 14:58:44 Pentru toti cei care au facut comentarii rautacioase.... de ce atata rautate? va incalzeste cu ceva daca radeti de cineva sau de subiect? Cine scrie pe acest forum si isi expune problema, trairile si situatiile in care se afla inseamna ca are nevoie de un sfat, o indrumare....dar voi sariti ca lupii....si radeti, faceti misto! Daca tot ziceti ca sunteti mai cu experienta, datorita varstei, ar trebui sa dati dovada ca aveti experienta si sa fiti utili, daca nu aveti ce face si intrati pe forumuri, caci daca faceti misto nu ajuta pe nimeni si sunteti...NEUTILI sau INUTILI!!!



Atunci schimbam placa...
Foarte bine faci tu fata nehotarata care ai deschis acest topik....Dai inainte cu tuppeu ca esti tare si poti tine cu iubire inflacarata doi barbati...cand o sa fi batrana ,ai ce povestii nepotilor sau copiilor ce buna ai fost la viata ta si ce cautata,ptr amor....
kudika 477... asa merge???
Titanika
Postat pe 29 Noiembrie 2011 18:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dupa 4 ani,face un copil cu alta 141 De la: kudika_963045 18 Iunie 2014 13:44
INSIST!!!Barbatul BERBEC!!!!!!!!! 57 De la: dolceK 20 Iulie 2009 00:09
Nici nu mai stiu ce sa mai cred .... 19 De la: kudika046025 1 Noiembrie 2009 18:02
nebunie sau .....?! 35 De la: felixcat 7 Noiembrie 2009 09:56
Femeia unui singur barbat sau variatiuni pe tema? 79 De la: felixcat 7 Decembrie 2009 23:32