Setari Cookie-uri

Cu silicoane sau fara...?

"Adevarata placere consta în descoperire, nu în cunoastere. Frumuseþea nu este exterioarã; frumuseþea e datã de lumina din inimã!"
Legenda spune ca o femeie, nervoasa ca nu avea bani de silicoane, a visat intr-o noapte ceva ce avea sa fie fatal pentru siliconariile cu preturi de lux. Fata care n-avea destui bani sa-si puna implant pe dinauntru a avut suficienti ca sa-si puna adjuvanti pe dinafara. Mai exact, a inventat sutienele pernoase si transparente, cu lichid in dansele, fara hamuri si bretele, care dau impresia, de sub bluza, ca sunt sani adevarati. Unele pernute de-astea, mai scumpe, au inclusiv sfarcuri de cauciuc. Se zice ca primul barbat care a dat cu gura de ele s-a trezit din betie instantaneu, n-a mai avut erectie trei luni si tipa si-n ziua de azi...
Dar femeile, care au bagat de seama ca nu le trebuie neaparat bisturiu ca sa capete autoritatea pectorala, nu se mai sinchisesc de efectele secundare ale artificiilor folosite. Femeile au inteles ca, de la un punct incolo, nu mai conteaza cum arati. Ca e important sa tragi de un sex-appeal pana cand domnul, ravasit de nuri si proprii hormoni neglijati, pipaie, geme si implora. Cand copcile sar, frumusetea se tufleste treptat. Atunci, in palidul amurg al veiozei, toate sutienele-minune si toti chilotii ridicatori( si micsoratori) de fund cad in tenebrele patului.
Dupa extazul liber consimtit si dupa traditionalele drumuri la baie, barbatul se mira adesea ca, dupa ce face amor, femeia are sanii mult mai mici si fundul mult mai mare. Dar in "vasta" lui cultura erotica, el pune simptomele astea pe seama activitatii ovarelor-imediat dupa sex, femeia devine un pic mai urata, de cele mai multe ori. A doua zi, cand barbatul o reintalneste in oras, tipa are iarasi fundul catarat si mic, tatele drepte si amandoi ochii albastri-ca aseara, dupa tavaleala, avea unul caprui.
Nu toti barbatii stiu ce i-ar putea astepta in spatele fermoarelor de dama. Ca o masura de protectia muncii si prevenire a traumelor psihice, e bine sa stie ca, de exemplu, chilotii care strang fesele pot diminua suprafata dorsala cu pana la 25%, ceea ce poate influenta radical destinul multor cupluri.
Mai departe: geme piata de burtiere care pot face si o gravida sa arate ca Miss Popularitate, asa se face ca sunt actrite care o joaca pe Desdemona pana-n luna a saptea, nimeni n-are habar. Exista sutiene care maresc, ridica, micsoreaza, rotunjesc, ascut, reorienteaza. Exista ciorapi care subtiaza picioarele si bluze care injumatatesc talia.
Asadar, gama tepelor e foarte larga, iluzia optica dauneaza grav sanatatii si se poate solda chiar cu puseuri matrimoniale, in forma agravanta. Cand adevarul scapa dureros din corset(la propriu), e tarziu, doar avocatii de divorturi( in unele cazuri) il mai pot baga la loc.
Si pana la urma: A te mândri cu relaþiile tale înseamnã a recunoaºte cât valorezi fãrã ele?
Fumed
Postat pe 20 Noiembrie 2011 21:48
Frustrat nitel?

Pune si tu o soseta in pantaloni sa-ti para mai mare si nu te mai plange
kudika_pudika
Postat pe 20 Noiembrie 2011 22:55
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-20 22:55:31Frustrat nitel?

Pune si tu o soseta in pantaloni sa-ti para mai mare si nu te mai plange


Esti sigura ca nu faci tripleti, daca vezi doar ce-am in pantaloni?
Fumed
Postat pe 21 Noiembrie 2011 11:33
De la: Fumed, la data 2011-11-20 21:48:55"Adevarata placere consta în descoperire, nu în cunoastere. Frumuseþea nu este exterioarã; frumuseþea e datã de lumina din inimã!"
Legenda spune ca o femeie, nervoasa ca nu avea bani de silicoane, a visat intr-o noapte ceva ce avea sa fie fatal pentru siliconariile cu preturi de lux. Fata care n-avea destui bani sa-si puna implant pe dinauntru a avut suficienti ca sa-si puna adjuvanti pe dinafara. Mai exact, a inventat sutienele pernoase si transparente, cu lichid in dansele, fara hamuri si bretele, care dau impresia, de sub bluza, ca sunt sani adevarati. Unele pernute de-astea, mai scumpe, au inclusiv sfarcuri de cauciuc. Se zice ca primul barbat care a dat cu gura de ele s-a trezit din betie instantaneu, n-a mai avut erectie trei luni si tipa si-n ziua de azi...
Dar femeile, care au bagat de seama ca nu le trebuie neaparat bisturiu ca sa capete autoritatea pectorala, nu se mai sinchisesc de efectele secundare ale artificiilor folosite. Femeile au inteles ca, de la un punct incolo, nu mai conteaza cum arati. Ca e important sa tragi de un sex-appeal pana cand domnul, ravasit de nuri si proprii hormoni neglijati, pipaie, geme si implora. Cand copcile sar, frumusetea se tufleste treptat. Atunci, in palidul amurg al veiozei, toate sutienele-minune si toti chilotii ridicatori( si micsoratori) de fund cad in tenebrele patului.
Dupa extazul liber consimtit si dupa traditionalele drumuri la baie, barbatul se mira adesea ca, dupa ce face amor, femeia are sanii mult mai mici si fundul mult mai mare. Dar in "vasta" lui cultura erotica, el pune simptomele astea pe seama activitatii ovarelor-imediat dupa sex, femeia devine un pic mai urata, de cele mai multe ori. A doua zi, cand barbatul o reintalneste in oras, tipa are iarasi fundul catarat si mic, tatele drepte si amandoi ochii albastri-ca aseara, dupa tavaleala, avea unul caprui.
Nu toti barbatii stiu ce i-ar putea astepta in spatele fermoarelor de dama. Ca o masura de protectia muncii si prevenire a traumelor psihice, e bine sa stie ca, de exemplu, chilotii care strang fesele pot diminua suprafata dorsala cu pana la 25%, ceea ce poate influenta radical destinul multor cupluri.
Mai departe: geme piata de burtiere care pot face si o gravida sa arate ca Miss Popularitate, asa se face ca sunt actrite care o joaca pe Desdemona pana-n luna a saptea, nimeni n-are habar. Exista sutiene care maresc, ridica, micsoreaza, rotunjesc, ascut, reorienteaza. Exista ciorapi care subtiaza picioarele si bluze care injumatatesc talia.
Asadar, gama tepelor e foarte larga, iluzia optica dauneaza grav sanatatii si se poate solda chiar cu puseuri matrimoniale, in forma agravanta. Cand adevarul scapa dureros din corset(la propriu), e tarziu, doar avocatii de divorturi( in unele cazuri) il mai pot baga la loc.
Si pana la urma: A te mândri cu relaþiile tale înseamnã a recunoaºte cât valorezi fãrã ele?

Cati dintre voi au rabdarea sa cunoasca o femeie dincolo de aparente? Cati stiu sa priveasca si sa descopere sufletul unei femei? Cati stiu sa aprecieze frumusetea ce izvoraste din suflet si nu cea exterioara? Cati si-ar uni destinul cu o femeie frumoasa doar pe interior?
Bitter_Moon
Postat pe 21 Noiembrie 2011 11:47
Sa inteleg ca ai avut ceva experiente proaste de genul asta.Asta e,daca esti virginel si nu stii sa deosebesti o tzatza falsa de una adevara,ai fost fraierit.Ce nu inteleg eu e de ce ai mai venit aici sa-ti etalezi frustrarea,in caz ca nu stiai exista si pt barbati chiloti cu push-up sa i-o faca "mai mare" dar nu a deschis nicio femeie topic doar pt ca a vazut ceva si a descoperit altceva.
broscoiu
Postat pe 21 Noiembrie 2011 12:16
De la: Bitter_Moon, la data 2011-11-21 11:47:37
Cati dintre voi au rabdarea sa cunoasca o femeie dincolo de aparente? Cati stiu sa priveasca si sa descopere sufletul unei femei? Cati stiu sa aprecieze frumusetea ce izvoraste din suflet si nu cea exterioara? Cati si-ar uni destinul cu o femeie frumoasa doar pe interior?

In mod sigur nu misoginul asta.
kudika_pudika
Postat pe 21 Noiembrie 2011 19:12
De la: Fumed, la data 2011-11-21 11:33:49
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-20 22:55:31Frustrat nitel?

Pune si tu o soseta in pantaloni sa-ti para mai mare si nu te mai plange


Esti sigura ca nu faci tripleti, daca vezi doar ce-am in pantaloni?
gabrielle_new
Postat pe 21 Noiembrie 2011 19:14
De la: gabrielle_new, la data 2011-11-21 19:14:19
De la: Fumed, la data 2011-11-21 11:33:49
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-20 22:55:31Frustrat nitel?

Pune si tu o soseta in pantaloni sa-ti para mai mare si nu te mai plange


Esti sigura ca nu faci tripleti, daca vezi doar ce-am in pantaloni?

Zi si mie ce a vrut sa zica, caci pentru mine intrebarea lui e complet lipsita de logica
kudika_pudika
Postat pe 21 Noiembrie 2011 19:23
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-21 19:23:41
De la: gabrielle_new, la data 2011-11-21 19:14:19
De la: Fumed, la data 2011-11-21 11:33:49
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-20 22:55:31Frustrat nitel?

Pune si tu o soseta in pantaloni sa-ti para mai mare si nu te mai plange


Esti sigura ca nu faci tripleti, daca vezi doar ce-am in pantaloni?

Zi si mie ce a vrut sa zica, caci pentru mine intrebarea lui e complet lipsita de logica
numai el stie ,pe mine m-a amuzat treaba cu tripletii
gabrielle_new
Postat pe 21 Noiembrie 2011 19:26
De la: Fumed, la data 2011-11-20 21:48:55"Adevarata placere consta în descoperire, nu în cunoastere. Frumuseþea nu este exterioarã; frumuseþea e datã de lumina din inimã!"
Legenda spune ca o femeie, nervoasa ca nu avea bani de silicoane, a visat intr-o noapte ceva ce avea sa fie fatal pentru siliconariile cu preturi de lux. Fata care n-avea destui bani sa-si puna implant pe dinauntru a avut suficienti ca sa-si puna adjuvanti pe dinafara. Mai exact, a inventat sutienele pernoase si transparente, cu lichid in dansele, fara hamuri si bretele, care dau impresia, de sub bluza, ca sunt sani adevarati. Unele pernute de-astea, mai scumpe, au inclusiv sfarcuri de cauciuc. Se zice ca primul barbat care a dat cu gura de ele s-a trezit din betie instantaneu, n-a mai avut erectie trei luni si tipa si-n ziua de azi...
Dar femeile, care au bagat de seama ca nu le trebuie neaparat bisturiu ca sa capete autoritatea pectorala, nu se mai sinchisesc de efectele secundare ale artificiilor folosite. Femeile au inteles ca, de la un punct incolo, nu mai conteaza cum arati. Ca e important sa tragi de un sex-appeal pana cand domnul, ravasit de nuri si proprii hormoni neglijati, pipaie, geme si implora. Cand copcile sar, frumusetea se tufleste treptat. Atunci, in palidul amurg al veiozei, toate sutienele-minune si toti chilotii ridicatori( si micsoratori) de fund cad in tenebrele patului.
Dupa extazul liber consimtit si dupa traditionalele drumuri la baie, barbatul se mira adesea ca, dupa ce face amor, femeia are sanii mult mai mici si fundul mult mai mare. Dar in "vasta" lui cultura erotica, el pune simptomele astea pe seama activitatii ovarelor-imediat dupa sex, femeia devine un pic mai urata, de cele mai multe ori. A doua zi, cand barbatul o reintalneste in oras, tipa are iarasi fundul catarat si mic, tatele drepte si amandoi ochii albastri-ca aseara, dupa tavaleala, avea unul caprui.
Nu toti barbatii stiu ce i-ar putea astepta in spatele fermoarelor de dama. Ca o masura de protectia muncii si prevenire a traumelor psihice, e bine sa stie ca, de exemplu, chilotii care strang fesele pot diminua suprafata dorsala cu pana la 25%, ceea ce poate influenta radical destinul multor cupluri.
Mai departe: geme piata de burtiere care pot face si o gravida sa arate ca Miss Popularitate, asa se face ca sunt actrite care o joaca pe Desdemona pana-n luna a saptea, nimeni n-are habar. Exista sutiene care maresc, ridica, micsoreaza, rotunjesc, ascut, reorienteaza. Exista ciorapi care subtiaza picioarele si bluze care injumatatesc talia.
Asadar, gama tepelor e foarte larga, iluzia optica dauneaza grav sanatatii si se poate solda chiar cu puseuri matrimoniale, in forma agravanta. Cand adevarul scapa dureros din corset(la propriu), e tarziu, doar avocatii de divorturi( in unele cazuri) il mai pot baga la loc.
Si pana la urma: A te mândri cu relaþiile tale înseamnã a recunoaºte cât valorezi fãrã ele?



Draga,cele scrise de tine ,iti apartin in totalitate?Pentru o povestioara,este scrisa destul de bine,dar mesajul transmis,mie una,nu-mi spune nimic mai mult decat modul cum poate sa descrie un misogin,femeia, ca izvor de frumusete interioara si exterioara!Tu ai dreptate pana la un punct si sa-ti explic de ce fac aceasta afirmatie!De-alungul timpului,femeile au gasit fel si fel de "trucuri" de a-si dezvolta frumusetea nativa!Unele au recurs la multe artificii ,in scopul atenuarii urateniei fizice,pe cand altele ,au inflorit sub "mastile" improvizate din fel si fel de cosmetice,adaugand astfel,un plus de vigoare si culoare,frumusetii ,ce o aveau la baza!Nimic rau in aceasta ,spun eu!Nici barbatii nu s-au lasat mai prejos,si ei au evoluat in domeniul cosmeticelor masculine ,chiar daca au facut-o la scara redusa,in raport cu femeile!Deci,nu este nimic gresit in a -ti spori farmecul personal!Problema este alta!Din tot textul prezentat,razbate la suprafata,o nota de sarcasm,rautate si frustrare masculina!Ori ai fost deceptionat de o femeie frumoasa "artificial",ori desconsideri femeia ca simbol al frumusetii eterne!Nu conteaza motivele pentru care iti exprimi intregul dispret fata de femei,conteaza ca vei fi un vesnic nefericit,atata timp cat nu vei accepta femeia in viata ta,cu bune,cu rele,naturala sau "prelucrata"!Femeia este una singura,important este sa-i iubesti sufletul si apoi, trupul!Daca schimbi ordinea lucrurilor,s-ar putea sa cazi in dizgratia lor!Ca este frumoasa de la zamislirea ei sau ca urmare a imbunatatirilor aduse fizicului ei,nu este atat de important!Esential este ca femeia este nucleul iubirii,ea poate face un barbat fericit,dar il si poate "distruge" atunci cand nu este respectata!Deci,mai usor cu aluziile nepotrivite!Femeia este femeie si atat!Daca barbatii vor putea sa ajunga la nivelul frumusetii interioare a femeii,foarte bine,dar vor trebui sa o iubeasca in aceesi masura cu grandoarea celor descoperite in sufletul ei!!
RAINBOWLADY
Postat pe 21 Noiembrie 2011 20:30
..daca era beat nefericitu si il interesau doar tatele a primit ce merita!
_oktober_
Postat pe 21 Noiembrie 2011 20:37
Textul imi apartine in totalitate. De ce?!
Fumed
Postat pe 21 Noiembrie 2011 20:52
De la: Fumed, la data 2011-11-21 20:52:05Textul imi apartine in totalitate. De ce?!


..si experienta?
_oktober_
Postat pe 21 Noiembrie 2011 20:57
De la: Fumed, la data 2011-11-21 20:52:05Textul imi apartine in totalitate. De ce?!



Nu-mi imaginam ca un barbat poate sa scrie atat de mult gandind !
RAINBOWLADY
Postat pe 21 Noiembrie 2011 20:58
De la: Fumed, la data 2011-11-20 21:48:55
Si pana la urma: A te mândri cu relaþiile tale înseamnã a recunoaºte cât valorezi fãrã ele?



foarte interesantã întrebare .....
contessyna
Postat pe 22 Noiembrie 2011 15:25
De la: contessyna, la data 2011-11-22 15:25:32
De la: Fumed, la data 2011-11-20 21:48:55
Si pana la urma: A te mândri cu relaþiile tale înseamnã a recunoaºte cât valorezi fãrã ele?



foarte interesantã întrebare .....


Raspunsul tau care ar fi?
RAINBOWLADY
Postat pe 22 Noiembrie 2011 15:29
hai k asta e kulmea .....t plangi k femeile s folosesc d 'artificii' k sa se uite barbatii la ele ....dar u te-ai uita la una care are tatele pana la buric ...fundul cat doua femei, etc ???

Nu te-ai uita ...iti zic eu ...daca barbatii nu ar mai fi asa superficiali nici femeile nu s-ar mai kinui ku toate tampeniile ...
frenchiegirl
Postat pe 23 Noiembrie 2011 14:28
Care-i diferenta intre femeia super-siliconata si o papusa gonflabila ?
Cea din urma asa a fost creata. Cea dintai si-a batut singura joc de ea.
Max2
Postat pe 23 Noiembrie 2011 18:01
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-20 22:55:31Frustrat nitel?

Pune si tu o soseta in pantaloni sa-ti para mai mare si nu te mai plange

mai bine pune tu o poza sa fiu si eu mandru de cuceririle mele
PICCKARD
Postat pe 23 Noiembrie 2011 18:18
De la: contessyna, la data 2011-11-22 15:25:32
De la: Fumed, la data 2011-11-20 21:48:55
Si pana la urma: A te mândri cu relaþiile tale înseamnã a recunoaºte cât valorezi fãrã ele?



foarte interesantã întrebare .....

foarte interesanta umbrela!
PICCKARD
Postat pe 23 Noiembrie 2011 18:19
stati usor fetelor, nu mai sariti pe om, a scris ceva si a scris cu umor, ce naiba oameni buni.. relaxati-va
mimoz
Postat pe 23 Noiembrie 2011 19:39
Da-l naibii de misogin
kudika_pudika
Postat pe 24 Noiembrie 2011 16:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubit sau facultate 12 De la: kudika_936193 1 Octombrie 2013 18:33
am nevoie de niste sfaturi... 19 De la: bulinutzaroz 2 Septembrie 2012 21:38
Cum vedeti voi dragostea; Ce este ea? De ce credeti asta? 56 De la: heretic 19 Noiembrie 2009 12:57
sa il dau in judecata pe fostul sot? 3 De la: maimai_no1 2 Septembrie 2011 01:27
ce parere aveti despre.... 4 De la: miss_darine 26 August 2010 21:17