Setari Cookie-uri

simt ca imi pierd mintile

buna ! povestea mea e una tare incalcita ! de aproape 3 ani sunt in grecia . de 2 ani de zile sunt cu o persoana mult mai mare decat mine . eu am 26 de ani , el 48 . relatia mea e o relatie frumoasa . in acesti 2 ani nu au existat certuri , si tot timpul a fost alaturi de mine;el nu e o persoana bogata , ba din potriva . nu am reprosuri la adresa lui . de 4 luni de zile mi-am schimbat locul de munca si tot odata mi s-a schimbat si viata . inainte lucram la buzukia (un fel de club cum e la noi dar cu lautari). acum lucrez ca barmanita intr-o discoteca micuta . patronul e iranian , deci in discoteca vin multi din tara lui . intr-una din seri in urma cu 3 luni jumate si-a facut aparitia un baiat de seama cu mine . el nevorbind greaca , a fost incantat cand a aflat ca poate vb cu mine in engleza. incetul cu incetul ne-am indragostit unul de celalalt . de la inceput am fost sincera cu el si i-am spus adevarul ca am o relatie . a acceptat . e o persoana care e foarte calma . i-am pus de multe ori nervii la incercare . de foarte multe ori i-am spus ca intre noi nu va exista nimic si ca totul s-a terminat , dar tot timpul cand ii spuneam aceste lucruri simteam ca mi se rupea inima . ne-am intalnit de multe ori si de fiecare data mi-a dovetit ca e o persoana extraordinara . eu locuiesc cu prietenul meu mult mai mare decat mine , iar dimineta vine si ma ia de la servici , iar el , copilul (iranianul), cum il alint eu , nu imi spune nimic . doar atat ma roaga sa iau o decizie cat mai rapida ca nu mai suporta situatia in care se afla .
cand ma pun in pat la somn , am senzatia ca nu il tin in brate pe prietenul meu , ci pe el . tot timpul ma gandesc la el . orice as face numai la el ma gandesc . iar cand sunt cu el ma face sa uit de tot ce e rau .
mi-a spus ca vrea sa se casatoreasca cu mine .ma iubeste si il iubesc ! 'copilul' vrea sa locuim in romania sau oriunde in alta tara doresc eu .
problema e in felul urmator : prietenul meu e mult mai mare decat mine , nu are un servici stabil . eu vreau un viitor frumos ! credeti ca voi face un pas gresti daca o sa iau decizia de a fi cu iranianul ?
sincer simt ca o sa inebunesc . nu stiu ce sa fac .
kudika474675
Postat pe 20 Noiembrie 2011 21:52
te muti cu iranianul in alaska.
guru_ion
Postat pe 20 Noiembrie 2011 21:57
De la: kudika474675, la data 2011-11-20 21:52:48buna ! povestea mea e una tare incalcita ! de aproape 3 ani sunt in grecia . de 2 ani de zile sunt cu o persoana mult mai mare decat mine . eu am 26 de ani , el 48 . relatia mea e o relatie frumoasa . in acesti 2 ani nu au existat certuri , si tot timpul a fost alaturi de mine;el nu e o persoana bogata , ba din potriva . nu am reprosuri la adresa lui . de 4 luni de zile mi-am schimbat locul de munca si tot odata mi s-a schimbat si viata . inainte lucram la buzukia (un fel de club cum e la noi dar cu lautari). acum lucrez ca barmanita intr-o discoteca micuta . patronul e iranian , deci in discoteca vin multi din tara lui . intr-una din seri in urma cu 3 luni jumate si-a facut aparitia un baiat de seama cu mine . el nevorbind greaca , a fost incantat cand a aflat ca poate vb cu mine in engleza. incetul cu incetul ne-am indragostit unul de celalalt . de la inceput am fost sincera cu el si i-am spus adevarul ca am o relatie . a acceptat . e o persoana care e foarte calma . i-am pus de multe ori nervii la incercare . de foarte multe ori i-am spus ca intre noi nu va exista nimic si ca totul s-a terminat , dar tot timpul cand ii spuneam aceste lucruri simteam ca mi se rupea inima . ne-am intalnit de multe ori si de fiecare data mi-a dovetit ca e o persoana extraordinara . eu locuiesc cu prietenul meu mult mai mare decat mine , iar dimineta vine si ma ia de la servici , iar el , copilul (iranianul), cum il alint eu , nu imi spune nimic . doar atat ma roaga sa iau o decizie cat mai rapida ca nu mai suporta situatia in care se afla .
cand ma pun in pat la somn , am senzatia ca nu il tin in brate pe prietenul meu , ci pe el . tot timpul ma gandesc la el . orice as face numai la el ma gandesc . iar cand sunt cu el ma face sa uit de tot ce e rau .
mi-a spus ca vrea sa se casatoreasca cu mine .ma iubeste si il iubesc ! 'copilul' vrea sa locuim in romania sau oriunde in alta tara doresc eu .
problema e in felul urmator : prietenul meu e mult mai mare decat mine , nu are un servici stabil . eu vreau un viitor frumos ! credeti ca voi face un pas gresti daca o sa iau decizia de a fi cu iranianul ?
sincer simt ca o sa inebunesc . nu stiu ce sa fac .









... papusha ... ce ai putea sa iti pierzi ??? ... mintile ??? ... you're fu'king kidding ? ... you are out of your mind ... ... pai cu unul stai si stai capra degeaba ... pe altul l-ai vazut si, cica, e mort copt dupa tine ... tu habar nu ai pe ce lume traiesti ... si vrei sa si cistigi in viata ... CE ? ... uita de iubire ca o sa te distruga ... uita de sex ca o sa te faca o cirpa ... gindeste ...

... tot ce pot sa iti spun ... hotaraste-te ce vrei sa faci cu viata ta ... si cu cine votezi ... fara sa te mai uiti inapoi ... pe unul il cunosti bine si trebuie sa il faci sa se decida odata ... virsta lui ar putea fi avantajul tau ... celalat, parerea mea, vrea doar un pasaport european ... iar cel romanesc a devenit cel mai ieftin ... iranul e tzara unde femeile inca sint batute cu pietre iar o necredincioasa nu e deloc o solutie de durata ... scoateti naibii hormonii din cap si mergi pe drumul batatorit ... ai 26 de ani ...
marco918
Postat pe 20 Noiembrie 2011 22:06
din poza zici ca are 15.
guru_ion
Postat pe 20 Noiembrie 2011 22:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum le spun parintilor ca mi-am inceput viata sexuala? 24 De la: annna_larysssa 18 Decembrie 2009 17:14
profesorul de matematica e prietnul mamei mele 4 De la: pufffer 15 Noiembrie 2009 20:46
emisiune misogina!!! 24 De la: joana_rise 3 Noiembrie 2009 21:33
pe cine iubesc?pe primul sau p al doilea?ajutati-ma va rog 28 De la: angelo_micnegrusiurat 24 Mai 2010 23:49
La naiba,cred ca m-am indragostit! 105 De la: kudika_21209 4 Mai 2013 11:11