Setari Cookie-uri

EU.EL.PARINTII!!!!!!

Buna!sper sa nu ma incurc in idei si sa incep sa aberez,in primul rand va multumesc daca aveti rabdare sa cititi si daca imi dati vreun sfat!sa incep,am 21 de ani,sunt anul 2 de facultate si locuiesc in Bucuresti(va spun toate astea sa aveti idee despre ce este vorba),sunt cu prietenul meu de 4 ani,ne intelegem foarte bine(cu mici certuri,ca in fiecare cuplu),suntem fericiti impreuna,ne iubim si vrem sa trecem la nivelul urmator,mutatul impreuna.El are 23 de ani,are un loc de munca stabil si isi doreste sa fie tot timpul cu mine,ne este foarte greu sa ne vedem doar de 2-3 ori pe saptamana din lipsa de timp,mai doarme el pe la mine si invers,dar nu e acelasi lucru.Problema este ca parintii mei refuza categoric sa ne mutam impreuna,ei il cunosc,vine la noi acasa,se inteleg foarte bine,dar.....ah,am uitat sa spun ca eu in Bucuresti stau cu chirie deoarece sunt din provincie si stau cu niste prieteni,dar ma simt asa singura cu ei si se nasc fff multe discutii prin casa din orice,asta le-am sp si lor(parintilor),decat sa stau stresata si suparata mai tot timpul nu mai bn stau cu el(iubitul) si sunt fericita?ei,da de unde,nu vor si pace,si nici macar nu au niste motive bune,ca daca ma mut cu el nu o sa mai am timp sa invat,ca o sa stau la crataita,ca ce,ma marit de la varsta asta,,dar nu e asa,iubitul meu e un om minunat si am face totul impreuna si in plus,nu avem de gand sa ne casatorim,doar sa locuim impreuna,,sunt niste oameni cu idei fixe,mai ales tati,cam vor sa fac ce cred ei ca e mai bn,ei sunt niste parinti minunati,ma iubesc si imi vor binele,dar nu imi inteleg dorintele si ce vreau eu cu adevarat,!!!!ce sa fac???ce sa le mai spun,cum sa le mai dovedesc ca asta e ceea ce imi doresc???help!!!
kudika413356
Postat pe 20 Noiembrie 2011 23:59
De la: kudika413356, la data 2011-11-20 23:59:37Buna!sper sa nu ma incurc in idei si sa incep sa aberez,in primul rand va multumesc daca aveti rabdare sa cititi si daca imi dati vreun sfat!sa incep,am 21 de ani,sunt anul 2 de facultate si locuiesc in Bucuresti(va spun toate astea sa aveti idee despre ce este vorba),sunt cu prietenul meu de 4 ani,ne intelegem foarte bine(cu mici certuri,ca in fiecare cuplu),suntem fericiti impreuna,ne iubim si vrem sa trecem la nivelul urmator,mutatul impreuna.El are 23 de ani,are un loc de munca stabil si isi doreste sa fie tot timpul cu mine,ne este foarte greu sa ne vedem doar de 2-3 ori pe saptamana din lipsa de timp,mai doarme el pe la mine si invers,dar nu e acelasi lucru.Problema este ca parintii mei refuza categoric sa ne mutam impreuna,ei il cunosc,vine la noi acasa,se inteleg foarte bine,dar.....ah,am uitat sa spun ca eu in Bucuresti stau cu chirie deoarece sunt din provincie si stau cu niste prieteni,dar ma simt asa singura cu ei si se nasc fff multe discutii prin casa din orice,asta le-am sp si lor(parintilor),decat sa stau stresata si suparata mai tot timpul nu mai bn stau cu el(iubitul) si sunt fericita?ei,da de unde,nu vor si pace,si nici macar nu au niste motive bune,ca daca ma mut cu el nu o sa mai am timp sa invat,ca o sa stau la crataita,ca ce,ma marit de la varsta asta,,dar nu e asa,iubitul meu e un om minunat si am face totul impreuna si in plus,nu avem de gand sa ne casatorim,doar sa locuim impreuna,,sunt niste oameni cu idei fixe,mai ales tati,cam vor sa fac ce cred ei ca e mai bn,ei sunt niste parinti minunati,ma iubesc si imi vor binele,dar nu imi inteleg dorintele si ce vreau eu cu adevarat,!!!!ce sa fac???ce sa le mai spun,cum sa le mai dovedesc ca asta e ceea ce imi doresc???help!!!








... preseaza-l sa se insoare cu tine ... nu trebuie sa traiti in promiscuitate ... apoi faceti repede un bebe si dati-l lui taica-tu ... nepotii topesc rautatea parintilor ...

... intr-un fel nu ii inteleg pe parintii astia ... va obliga sa traiti ca niste ciini de pripas ... in promiscuitate ... pe de alta parte ''prietenul'' tau ar trebui sa inteleaga situatia si sa te ceara de sotie ... sa ii cucereasca pe parintii tai si sa mergeti mai departe ... orice alta varinata doar te va face sa suferi tot mai mult si sa pierzi totul ... si pe prietenul tau si increderea parintilor tai ...

... faceti-va un plan de ... cucerire ... si inainte ... ca sa nu va para rau mai tirziu ...
marco918
Postat pe 21 Noiembrie 2011 00:10
De la: marco918, la data 2011-11-21 00:10:08
De la: kudika413356, la data 2011-11-20 23:59:37Buna!sper sa nu ma incurc in idei si sa incep sa aberez,in primul rand va multumesc daca aveti rabdare sa cititi si daca imi dati vreun sfat!sa incep,am 21 de ani,sunt anul 2 de facultate si locuiesc in Bucuresti(va spun toate astea sa aveti idee despre ce este vorba),sunt cu prietenul meu de 4 ani,ne intelegem foarte bine(cu mici certuri,ca in fiecare cuplu),suntem fericiti impreuna,ne iubim si vrem sa trecem la nivelul urmator,mutatul impreuna.El are 23 de ani,are un loc de munca stabil si isi doreste sa fie tot timpul cu mine,ne este foarte greu sa ne vedem doar de 2-3 ori pe saptamana din lipsa de timp,mai doarme el pe la mine si invers,dar nu e acelasi lucru.Problema este ca parintii mei refuza categoric sa ne mutam impreuna,ei il cunosc,vine la noi acasa,se inteleg foarte bine,dar.....ah,am uitat sa spun ca eu in Bucuresti stau cu chirie deoarece sunt din provincie si stau cu niste prieteni,dar ma simt asa singura cu ei si se nasc fff multe discutii prin casa din orice,asta le-am sp si lor(parintilor),decat sa stau stresata si suparata mai tot timpul nu mai bn stau cu el(iubitul) si sunt fericita?ei,da de unde,nu vor si pace,si nici macar nu au niste motive bune,ca daca ma mut cu el nu o sa mai am timp sa invat,ca o sa stau la crataita,ca ce,ma marit de la varsta asta,,dar nu e asa,iubitul meu e un om minunat si am face totul impreuna si in plus,nu avem de gand sa ne casatorim,doar sa locuim impreuna,,sunt niste oameni cu idei fixe,mai ales tati,cam vor sa fac ce cred ei ca e mai bn,ei sunt niste parinti minunati,ma iubesc si imi vor binele,dar nu imi inteleg dorintele si ce vreau eu cu adevarat,!!!!ce sa fac???ce sa le mai spun,cum sa le mai dovedesc ca asta e ceea ce imi doresc???help!!!








... preseaza-l sa se insoare cu tine ... nu trebuie sa traiti in promiscuitate ... apoi faceti repede un bebe si dati-l lui taica-tu ... nepotii topesc rautatea parintilor ...

... intr-un fel nu ii inteleg pe parintii astia ... va obliga sa traiti ca niste ciini de pripas ... in promiscuitate ... pe de alta parte ''prietenul'' tau ar trebui sa inteleaga situatia si sa te ceara de sotie ... sa ii cucereasca pe parintii tai si sa mergeti mai departe ... orice alta varinata doar te va face sa suferi tot mai mult si sa pierzi totul ... si pe prietenul tau si increderea parintilor tai ...

... faceti-va un plan de ... cucerire ... si inainte ... ca sa nu va para rau mai tirziu ...






... inca ceva ... prietenul tau e responsabil ? ... se pare ca tocmai asta ii derajneaza pe pasintii tai ... pe ei nu ii intereseaza ca voi nu aveti ginduri de casatorie ... din contra asta ii deranjeaza ... e ca si cum si-ar oferi fata unuia sa se bucure de ea si apoi sa isi ia sacosa si sa plece ... tu vrei doar sex acum dar asta implica multe ... paranoia sa nu faci copii ... anticonceptionale ... poate avorturi ... pe care le vei face tu nu ''prietenul'' tau ... poate te incinta acum promiscuitatea sexuala dar nu iti va aduce nimic bun ... si e cam greu acum sa mai gindesti limpede odata ce te-ai invatat cu pompa ... casatoria e singura voastra sansa ... daca puteti fi suficient de puternici in dragostea voastra ... altfel de apa de ploaie ... poti sa iti vezi linistita de facultate fara sa ai o grija in plus ... a pompei ... gindeste ...

marco918
Postat pe 21 Noiembrie 2011 00:21
De la: kudika413356, la data 2011-11-20 23:59:37Buna!sper sa nu ma incurc in idei si sa incep sa aberez,in primul rand va multumesc daca aveti rabdare sa cititi si daca imi dati vreun sfat!sa incep,am 21 de ani,sunt anul 2 de facultate si locuiesc in Bucuresti(va spun toate astea sa aveti idee despre ce este vorba),sunt cu prietenul meu de 4 ani,ne intelegem foarte bine(cu mici certuri,ca in fiecare cuplu),suntem fericiti impreuna,ne iubim si vrem sa trecem la nivelul urmator,mutatul impreuna.El are 23 de ani,are un loc de munca stabil si isi doreste sa fie tot timpul cu mine,ne este foarte greu sa ne vedem doar de 2-3 ori pe saptamana din lipsa de timp,mai doarme el pe la mine si invers,dar nu e acelasi lucru.Problema este ca parintii mei refuza categoric sa ne mutam impreuna,ei il cunosc,vine la noi acasa,se inteleg foarte bine,dar.....ah,am uitat sa spun ca eu in Bucuresti stau cu chirie deoarece sunt din provincie si stau cu niste prieteni,dar ma simt asa singura cu ei si se nasc fff multe discutii prin casa din orice,asta le-am sp si lor(parintilor),decat sa stau stresata si suparata mai tot timpul nu mai bn stau cu el(iubitul) si sunt fericita?ei,da de unde,nu vor si pace,si nici macar nu au niste motive bune,ca daca ma mut cu el nu o sa mai am timp sa invat,ca o sa stau la crataita,ca ce,ma marit de la varsta asta,,dar nu e asa,iubitul meu e un om minunat si am face totul impreuna si in plus,nu avem de gand sa ne casatorim,doar sa locuim impreuna,,sunt niste oameni cu idei fixe,mai ales tati,cam vor sa fac ce cred ei ca e mai bn,ei sunt niste parinti minunati,ma iubesc si imi vor binele,dar nu imi inteleg dorintele si ce vreau eu cu adevarat,!!!!ce sa fac???ce sa le mai spun,cum sa le mai dovedesc ca asta e ceea ce imi doresc???help!!!

nu ii mai lasa se amestece in viata ta..in fond,ai 21 de ani,nu mai esti o adolescenta doar nu o sa traiesti toata viata dupa cum vor parintii tai..una e sa ti vrea binele si alta sa faca din tine ce vor...
steffy91
Postat pe 21 Noiembrie 2011 13:02
Se pare ca, deocamdata, domnisoara este sustinuta financiar de catre parinti,iar asta este unul din motivele pentru care nu prea poate trece peste cuvantul lor. Nu mai este o adolscenta la 21 de ani, dar nici nu se poate spune ca la aceasta varsta ai prea multa experienta. Parintii cu siguranta ii vor numai binele si probabil nu se incred in "stabilitatea" (mai mult sau mai putin financiara) a iubitului si nu vor sa ajunga sa-i intretina pe amandoi. E buna ideea lui Marco cu "planul de cucerire"
Teo_sol
Postat pe 21 Noiembrie 2011 13:37
De la: kudika413356, la data 2011-11-20 23:59:37Buna!sper sa nu ma incurc in idei si sa incep sa aberez,in primul rand va multumesc daca aveti rabdare sa cititi si daca imi dati vreun sfat!sa incep,am 21 de ani,sunt anul 2 de facultate si locuiesc in Bucuresti(va spun toate astea sa aveti idee despre ce este vorba),sunt cu prietenul meu de 4 ani,ne intelegem foarte bine(cu mici certuri,ca in fiecare cuplu),suntem fericiti impreuna,ne iubim si vrem sa trecem la nivelul urmator,mutatul impreuna.El are 23 de ani,are un loc de munca stabil si isi doreste sa fie tot timpul cu mine,ne este foarte greu sa ne vedem doar de 2-3 ori pe saptamana din lipsa de timp,mai doarme el pe la mine si invers,dar nu e acelasi lucru.Problema este ca parintii mei refuza categoric sa ne mutam impreuna,ei il cunosc,vine la noi acasa,se inteleg foarte bine,dar.....ah,am uitat sa spun ca eu in Bucuresti stau cu chirie deoarece sunt din provincie si stau cu niste prieteni,dar ma simt asa singura cu ei si se nasc fff multe discutii prin casa din orice,asta le-am sp si lor(parintilor),decat sa stau stresata si suparata mai tot timpul nu mai bn stau cu el(iubitul) si sunt fericita?ei,da de unde,nu vor si pace,si nici macar nu au niste motive bune,ca daca ma mut cu el nu o sa mai am timp sa invat,ca o sa stau la crataita,ca ce,ma marit de la varsta asta,,dar nu e asa,iubitul meu e un om minunat si am face totul impreuna si in plus,nu avem de gand sa ne casatorim,doar sa locuim impreuna,,sunt niste oameni cu idei fixe,mai ales tati,cam vor sa fac ce cred ei ca e mai bn,ei sunt niste parinti minunati,ma iubesc si imi vor binele,dar nu imi inteleg dorintele si ce vreau eu cu adevarat,!!!!ce sa fac???ce sa le mai spun,cum sa le mai dovedesc ca asta e ceea ce imi doresc???help!!!



Adevarul si dreptatea sunt undeva la mijloc!Tu vrei sa iei singura decizii asupra modului in care vrei sa iti traiesti viata,dar depinzi in continuare de parintii tai!!!!!!!!!!Parintii tai au dreptate atunci cand se refera la sarcinile,pe care trebuie sa ti le asumi in cazul in care o sa convietuiti!Viata de cuplu nu inseamna doar sex,ea aduce si un plus de responsabilitati pe care trebuie sa le cunoasteti foarte bine si sa le acceptati ca atare!Crezi ca vei face fata la problemele ce tin de facultate si, in acelasi timp,la viata de cuplu?Foarte rare sunt cazurile in care viata studenteasca se impleteste frumos cu cea privata!Timpul este limitat si ,inerent ,apar si nemultumirile!Ce poti sa faci??In primul rand,discuta cu parintii tai,apoi,sa discute prietenul tau cu ei,dupa care adunati-va cu totii si incercati sa ajungeti la un consens!!Sunt doua puncte de vedere diferite!Ce primeaza pentru tine?Facultatea sau viata de cuplu?Pentru ambele,parerea mea,esti inca neexperimentata si drept urmare,se impune o discutie cu parintii tai!Pe de alta parte,este bine ca doriti sa experimentati traiul in comun,in acest mod va puteti cunoaste mai bine si va puteti acomoda unul cu celalalt,dar incercati sa obtineti acceptul parintilor de ambele parti,aveti nevoie de ei si de ajutorul lor!Nimic nu este usor in aceasta viata si aproape totul se rezolva prin comunicare si sinceritate!
RAINBOWLADY
Postat pe 21 Noiembrie 2011 14:11
Stai ca nu pricep: tu locuind acum cu niste fete probabil nu-ti gatesti, nu faci curat dupa tine, nu speli... etc! (sunt sarcastica pentru cine nu s-a prins). Chestiile astea fac parte din viata de zi cu zi, nu conteaza cu cine stai in casa; cu atat mai mult cu cat spui ca el e genul care face treaba in casa (cum ar trebui sa fie toti, parerea mea ).
Cred ca alta e problema parintilor tai si anume ca asta ar insemna ca trebuie sa accepte faptul ca tu faci sex.

He, he, daca as fi in locul tau si ar fi taica-meu (nu merge faza asta la toti tatii, al meu mi-a fost si prieten de la o anumita varsta, nu doar parinte.... de aici vorba mea "usor cu tata", care e de alint, apropo, nu jignire cum a crezut cineva ), i-as spune verde in fata "lasa tata ca pot sa fac sex cu el si daca nu stam impreuna. Da, da, fac sex!"
kudika_pudika
Postat pe 21 Noiembrie 2011 19:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Idei pt un id nou 13 De la: dulcyka 15 Noiembrie 2009 14:10
parastas 3 De la: contesina 8 Iulie 2011 17:41
Intrebare,putin ajutor daca se poate. 34 De la: thadoogback 3 Octombrie 2010 20:59
DEPRESIE 31 De la: kudika_11013 18 Martie 2013 10:08
Situatie bizara ! 67 De la: kudika432798 12 Mai 2013 12:11