Setari Cookie-uri

Balada fetelor de altadata

proverbul e invers: barbatul e oglinda femeii!
maria_red
Postat pe 27 Noiembrie 2011 16:30
Salut! farapret.net da premii gratuit! Eu am ales Laptop Acer Aspire TimelineX. O multime de cadouri si pentru tine! Intra si ia-ti si tu cadoul gratuit http://farapret.net/?c=t24kdut6px mai am nevoie doar de 254 click-uri pe link
violet_m00n
Postat pe 27 Noiembrie 2011 16:37
De la: Gina1989, la data 2011-11-27 15:59:08
De la: PICCKARD, la data 2011-11-27 15:53:29

ba tu ma provoci peste tot ci faci tot posibilul sa arati ca sunt un anlfabet nedemn. cred ca ti-a si reusit asta daca ma uit cu cine mai am relatii bune pe acest forum.
ai vrea tu sa deschid un topic de reclama pe numele tau

Buuuuuuuuuuuuuuuun... In concluzie, ai descoperit cine sunt?

da! esti ceea ce vrea fiecare.pentru mine esti o piaza rea chiar daca am banuieli ca esti cine esti
PICCKARD
Postat pe 27 Noiembrie 2011 16:50
Felicitari, e o poezie frumoasa si un mod bun de a face haz de necaz. Eu nu vad in poezie o generalizare, ci o constatare, ca "fetele care nu mai sunt de altadata" au alte comportamente. Cine nu se recunoaste in poezie nu are de ce sa se simta atacata :)
lys
Postat pe 27 Noiembrie 2011 16:55
Clar ca nu mai traim asa cum se traia in urma cu.............timp,dar s-ar putea spune cam acelasi lucru si despre barbati,baieti,masculi..........etc etc etc
Tumpadora
Postat pe 27 Noiembrie 2011 17:21
Eu cred ca de fapt noi ne influentam reciproc comportamentul. Nu cred ca in ziua de azi nu mai exista fete bune sau baieti buni, doar ca sunt diferiti fata de ceea ce insemna "baiat/fata bun/a" acum 20 de ani de exemplu.
Lucia_41
Postat pe 27 Noiembrie 2011 17:25
De la: Tumpadora, la data 2011-11-27 17:21:12Clar ca nu mai traim asa cum se traia in urma cu.............timp,dar s-ar putea spune cam acelasi lucru si despre barbati,baieti,masculi..........etc etc etc


felicitari pentru curajul de a va posta imaginea pe acest forum spre deosebire de alte doamne foarte virulente ce haladuiesc pe aici
PICCKARD
Postat pe 27 Noiembrie 2011 17:28
De la: Gina1989, la data 2011-11-27 17:25:40Eu cred ca de fapt noi ne influentam reciproc comportamentul. Nu cred ca in ziua de azi nu mai exista fete bune sau baieti buni, doar ca sunt diferiti fata de ceea ce insemna "baiat/fata bun/a" acum 20 de ani de exemplu.


tu crezi dar eu nu te cred!
hai fa-ti buzele si puneti-le la avatar ca sa te cred!
PICCKARD
Postat pe 27 Noiembrie 2011 17:29
De la: crysis, la data 2011-11-27 09:05:51 UNDE S-AU DUS ,UNDE SUNT ELE ACUM...TE-NTREBI ?! S-au dus odata cu pierderea "progresul "(ce conduce intr-un tarziu la distrugerea a tot ce-i sensibil si rafinat), a "gusturilor artistice " si a "romantismului" , odata cu..ABBA, Boney M,Pink Floyd,BZN, La Bionda,LUV etc ...a aparatelor video cu cassette VHS (care costa cat un apartament in anii 80'),a tinutelor clasice ,ingrijite minutios si curate ,cu parul "aranjat" si la barbati (nuuu.. ca acum rasi -ca niste falusuri cu urechi- si testele de porc pline de cicatrici pe cefele groase si tatuate ca la salbaticii infioratori din Papua sau Uganda,dupa care fetele de acum ofteaza("Moartea din C-ti" C.Atodiresei si altii ca ei) !!! Halal gusturi dupa grobieni pociti ,cu muschi umflati si cu creiere "cat nuca" sau .."fotbaliatori de nicio culoare" carora presa "cilibie" le atribuie comparatii ca "Printul","CR7","Briliantul",Il Fenomeno" samd !!! Nu se mai stie ce-i si cine-i FRUMOS si nu se mai promoveaza frumosul ,ci GROTESCUL si NECIOPLITUL !!!...iar in defavoarea DESIGN-ului armonizat si simetric ,se promoveaza acel design ce a suferit MUTATIILE ultimilor 30 de ani !
crysis
Postat pe 27 Noiembrie 2011 18:47
De la: crysis, la data 2011-11-27 18:47:07
De la: crysis, la data 2011-11-27 09:05:51 UNDE S-AU DUS ,UNDE SUNT ELE ACUM...TE-NTREBI ?! S-au dus odata cu pierderea "progresul "(ce conduce intr-un tarziu la distrugerea a tot ce-i sensibil si rafinat), a "gusturilor artistice " si a "romantismului" , odata cu..ABBA, Boney M,Pink Floyd,BZN, La Bionda,LUV etc ...a aparatelor video cu cassette VHS (care costa cat un apartament in anii 80'),a tinutelor clasice ,ingrijite minutios si curate ,cu parul "aranjat" si la barbati (nuuu.. ca acum rasi -ca niste falusuri cu urechi- si testele de porc pline de cicatrici pe cefele groase si tatuate ca la salbaticii infioratori din Papua sau Uganda,dupa care fetele de acum ofteaza("Moartea din C-ti" C.Atodiresei si altii ca ei) !!! Halal gusturi dupa grobieni pociti ,cu muschi umflati si cu creiere "cat nuca" sau .."fotbaliatori de nicio culoare" carora presa "cilibie" le atribuie comparatii ca "Printul","CR7","Briliantul",Il Fenomeno" samd !!! Nu se mai stie ce-i si cine-i FRUMOS si nu se mai promoveaza frumosul ,ci GROTESCUL si NECIOPLITUL !!!...iar in defavoarea DESIGN-ului armonizat si simetric ,se promoveaza acel design ce a suferit MUTATIILE ultimilor 30 de ani !


ai ajuns sa-ti dai singura quote.
te simti nebagata in seama?
guru_ion
Postat pe 27 Noiembrie 2011 18:55
Foarte interesanta balada ta,dar as fi intitulat-o "Balada fetelor de alta data vs fetelor de azi"!M-a amuzat,dar sper ca esti convins ca nu toate suntem cele din tiparul descris,adica mai sunt si cele de moda veche sau de alta data,cum le-ai numit tu!
corina_g
Postat pe 27 Noiembrie 2011 19:12
De la: corina_g, la data 2011-11-27 19:12:17Foarte interesanta balada ta,dar as fi intitulat-o "Balada fetelor de alta data vs fetelor de azi"!M-a amuzat,dar sper ca esti convins ca nu toate suntem cele din tiparul descris,adica mai sunt si cele de moda veche sau de alta data,cum le-ai numit tu!
Da,fetele batrane adica !!!
cristinxxx
Postat pe 27 Noiembrie 2011 19:15
```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````continuarea baladei................................................................

" Vrea sa faca sex in draci,
Si umbla mai tot timpul beata .
Te trage cu putere intre craci,
dar striga c-a fost violata" :

kudika015331
Postat pe 27 Noiembrie 2011 19:21
ce ma socheaza cel mai mult la la aceste forum uri este ca deja la pagina 2 incep injurii si sunt unii care o iau pe ulei . cineva vine si posteaza o o intrebare, cere un sfat si altii incep sa isi arunce lucuri urate . oameni buni, e forum ul celui care l a deschis . dak vreti sa va certati sau va injurati deschideti va forum pentru asta.
Si pentru final : sunt perfect de acord cu tema acestei discutii. unde e bunul simt de altadata
O seara frumoasa tuturor !
kudika076445
Postat pe 27 Noiembrie 2011 21:10
De la: kudika076445, la data 2011-11-27 21:10:33 ce ma socheaza cel mai mult la la aceste forum uri este ca deja la pagina 2 incep injurii si sunt unii care o iau pe ulei . cineva vine si posteaza o o intrebare, cere un sfat si altii incep sa isi arunce lucuri urate . oameni buni, e forum ul celui care l a deschis . dak vreti sa va certati sau va injurati deschideti va forum pentru asta.
Si pentru final : sunt perfect de acord cu tema acestei discutii. unde e bunul simt de altadata
O seara frumoasa tuturor !


de fapt tema este despre femile de altadata.
ala cu bunul simt este in alta parte.
guru_ion
Postat pe 27 Noiembrie 2011 21:15
De la: kudika076445, la data 2011-11-27 21:10:33 ce ma socheaza cel mai mult la la aceste forum uri este ca deja la pagina 2 incep injurii si sunt unii care o iau pe ulei . cineva vine si posteaza o o intrebare, cere un sfat si altii incep sa isi arunce lucuri urate . oameni buni, e forum ul celui care l a deschis . dak vreti sa va certati sau va injurati deschideti va forum pentru asta.
Si pentru final : sunt perfect de acord cu tema acestei discutii. unde e bunul simt de altadata
O seara frumoasa tuturor !



In viata toate-s trecatoare.Nu-nteleg un lucru totusi......aici e totul virtual.......cum e posibil sa ne facem dusmsni virtuali,fara sa ne cunoastem unul cu altul.???
Interesanta chestie dar incomensurabila....
Topicul era interesant.....pacat.....unde sint anii aceea frumosi....fara leptopuri,fara calculatoare.mobile???
Traim intr-o epoca a vitezei,unde am ajuns cu totii nerabdatori,nervosi....,ca parca si zilele trec prea repede...si ne bucuram c-a mai trecut o zi....dar nu ne dam seama ca defapt imbatrinim mult prea repede....si ne intrebam mereu cu ce am gresit Doamne, de ne uram daca nu ne cunoastem...



Titanika
Postat pe 27 Noiembrie 2011 21:58
zboara timpu` :))))) , dar unii raman in urma:D
kudika186332
Postat pe 27 Noiembrie 2011 22:02
Din pacate asta e adevarul...majoritatea femeilor sunt asa...unde te uiti vezi asa ceva.din pacate pentru ele si numarul barbatilor cu bani e limitat,nu ajung pentru toate si atunci se vor trezi la realitate.
vad ca unele sunt chiar frustate.imi pare bine ca ai deschis acest subiect cu o poezie...fffff frumos
kudika165569
Postat pe 28 Noiembrie 2011 02:52
Trist, dar adevarat...
primrose_mae
Postat pe 28 Noiembrie 2011 06:06
Ne pierdem timpul cu versuri cu fetele de alta data , toate ajung in pat odata ,o duminica cu sot ,una fara sot ,acum avem mai multi soti , fetele cu silicoane lasa mii de carduri goale si in concluzie ne aducem aminte de o inghetata pe bat de 55 de bani sau o wafa de 4 lei si o amandina de 3 lei cu un suc de 2 lei haaaaaaaaaaaaaaaa,ce vremuri ,imi lustruiam pantofii cu un leu in fata garii de nord si cu 3 lei intram la cinema Dacia de pe grivita cu fata la orice ora si plecai cand doreai ,se rula nonstop ce tu te bucurai de smotoceala si sarutari .
healthy010635
Postat pe 28 Noiembrie 2011 08:41
De la: Fumed, la data 2011-11-21 10:33:43Multe s-au schimbat cu timpul. Unele doar “in mai prost”,
Chiar ºi fetele sunt altfel, nu mai sunt deloc ce-au fost.
Inainte erau tandre, mai cuminþi, mergeau la ºcoalã
Acum au ca singur scop, sã bage bãrbaþii-n boalã.

In trecut te-ar fi iubit de veneai c-o floare-n dar,
Astãzi nu au timp de flori, stau prin mall sau la solar.
Dãdeai gata orice fatã c-o cutie de bomboane,
Acum unele iþi cer sã le pui chiar silicoane.


In trecut ieºeau prin parcuri, la plimbare, dar acu’,
Ele nu mai vor pe bancã, ci pe boxe in Bamboo.
Te rugai intens de vre-una ca s-o plimbi prin parc in noapte
Acum vin ºi câte zece, dacã au ai tãi Q7.

In trecut de te plãcea, iþi scria destul de des
Bileþele de amor, nu-þi lãsa “offline” pe mess.
Nu aveai poze cu ea, o puteai vedea doar “live”.
Acum poþi s-o studiezi ºi pe “Facebook” ºi “Hi5″

Atunci de-o scoteai la film, aºteptaþi la braþ troleul
Azi stã la telenovele dacã n-o scoþi cu BMW-ul.
Seara, la prima-ntalnire, i-arãtai ceru-nstelat
Acum ii arãþi tavanul, cã deja ai dus-o-n pat.

Pe-atunci nu ºtia ce-i “shopping”, nu iºi lua haine din mall
N-avea firme preferate… se ducea la croitor.
Atunci nu aveam mobile, aºteptai in frig o fatã.
Acum ii dai SMS :”Am ajuns.Cobori odatã?!?”

Ce frumos era-n trecut, când vorbeam de viitor
La un suc la o terasã, nu direct in dormitor.
Ne doream c-acele vremuri sã nu treacã niciodatã,
Unde sunt?, unde s-au dus… fetele de altãdatã?
annddaa
Postat pe 28 Noiembrie 2011 09:38
Nu toate femeile sunt la fel! Doar ca cele normale nu ies in evidenta! :)
annddaa
Postat pe 28 Noiembrie 2011 09:43
MAI SUNT, DAR RARE CA NISTE NESTEMATE :)
Eu imi puneam problema ca nu mai exista cavaleri si gentlemen pe lume...
MinaH
Postat pe 28 Noiembrie 2011 11:55
...Doamneeeee.......dar cita iubire este pe topicul asta.
lilu_67
Postat pe 28 Noiembrie 2011 12:15
De la: ally_ally00, la data 2011-11-27 14:06:56
De la: guru_ion, la data 2011-11-27 14:02:01
De la: ally_ally00, la data 2011-11-27 13:59:09[

curios cum putem da vina pe societate pe imposibilitatea cuiva de a fi ceea ce doreste.


Parte integranta a societatii suntem singurii vinovati...


societatea omoara individualismul. suntem unici prin ceea ce definim, nu inchistati intrun trend sau o marca.
putem sa fim ceea ce vrem, sa devenim romantici sau sa spunem o poezie si fara sa ne incadram in niste tipare.

Unicitatea nu trebuie confundata cu lipsa bunului simt sau intoleranta...fiecare are dreptul sa fie el insusi atat timp cat nu-l afecteaza negativ pe cel de langa el[/quote] Vezi ca te cam contrazici.
lilu_67
Postat pe 28 Noiembrie 2011 12:24
De la: marco918, la data 2011-11-27 14:19:01
De la: DayC, la data 2011-11-27 11:17:20ce ironic tocmai povesteam ieri cu o prietena tanara, frumoasa, finutza, care se plangea ca nu o mai invita nimeni nici macar la o cafea in oras ci direct la ei acasa noaptea...nu tzin cont nici de refuzuri nici de explicatii....si tipa chiar nu e genul nici prin cum se imbraca, nici prin personalitate....deci as putea intreba, unde sunt Barbatii de altadata?







... totul are o explicatie ... cea mai simpla se numeste ... CONSUMISMUL ... la noi a aparut prin comunism si a luat proportii epidemice in ''capitalism'' ... dependentza a multora e totala fatza de consumism si asta ii obliga sa uite orice norme de normalitate ... consumismul merge mina in mina cu o alta boala ... dependnetza de bani ... marea majoritate si-ar vinde si rudele daca ar obtine un pretz bun pe ele ... dar si rudele pe ei ... ... la nivel de ''relatii'' sociale consumismul se observa prin disperarea de a evita orice cheltuiala sau efort care nu are legatura cu propriile lor placeri ... marea majoritate a barbatilor se ''autocastreaza'' iar femeile sint paranoice de frica posibilitatii de a avea copii ... copii pur si simplu li se par niste consumatori cruzi ai resurselor lor ... la nivel unui individ (femeie sau barbat) consumismul se manifesta prin refuzul de a acorda respect si stabilitate partenerului care devine un fel de bun de consum sexual ... de fapt sexualitatea desantzata e rezultatul fricii de viatza si de consecintzele normale ... romanashii de azi sint dependenti de consumism si nu isi pot imagina viata ca pe vremuri ... linistita si simpla ... nu isi pot imagina ce inseamna sa incepi cu o lingura si o furculitza ... ei cred ca pot inversa normalul ... intii cariera si apoi familia ... familie care nu va mai exista niciodata pentru ei datorita labilitatii si planificarii paranoice pe care si-o fac ... ar fi multe de spus ... dar ... feriti-va de consumism ...

.Ceea ce spui tu este o boala a tarilor ,in curs....sau dezvoltate.La noi acest fenomen este in desfasurare.....in alte tari sa depasit faza si se incearca redescoperirea simplitati.
Oameni sunt usor influentabili......si de aici decurge totul.
lilu_67
Postat pe 28 Noiembrie 2011 12:37
De la: lilu_67, la data 2011-11-28 12:15:50 ...Doamneeeee.......dar cita iubire este pe topicul asta.




de-ar fi florile o reprezentare a iubirii, as oferii in fiecare zi cate una.
guru_ion
Postat pe 28 Noiembrie 2011 13:04
De la: guru_ion, la data 2011-11-28 13:04:20
De la: lilu_67, la data 2011-11-28 12:15:50 ...Doamneeeee.......dar cita iubire este pe topicul asta.




de-ar fi florile o reprezentare a iubirii, as oferii in fiecare zi cate una.


noroc ca nu sunt!
PICCKARD
Postat pe 28 Noiembrie 2011 13:06
De la: PICCKARD, la data 2011-11-28 13:06:51
De la: guru_ion, la data 2011-11-28 13:04:20
De la: lilu_67, la data 2011-11-28 12:15:50 ...Doamneeeee.......dar cita iubire este pe topicul asta.




de-ar fi florile o reprezentare a iubirii, as oferii in fiecare zi cate una.


noroc ca nu sunt!

tu vrei sa-ti faci un obicei din a ma urmarii pe forum?
succes
guru_ion
Postat pe 28 Noiembrie 2011 13:09
De la: lilu_67, la data 2011-11-28 12:37:31
De la: marco918, la data 2011-11-27 14:19:01
De la: DayC, la data 2011-11-27 11:17:20ce ironic tocmai povesteam ieri cu o prietena tanara, frumoasa, finutza, care se plangea ca nu o mai invita nimeni nici macar la o cafea in oras ci direct la ei acasa noaptea...nu tzin cont nici de refuzuri nici de explicatii....si tipa chiar nu e genul nici prin cum se imbraca, nici prin personalitate....deci as putea intreba, unde sunt Barbatii de altadata?







... totul are o explicatie ... cea mai simpla se numeste ... CONSUMISMUL ... la noi a aparut prin comunism si a luat proportii epidemice in ''capitalism'' ... dependentza a multora e totala fatza de consumism si asta ii obliga sa uite orice norme de normalitate ... consumismul merge mina in mina cu o alta boala ... dependnetza de bani ... marea majoritate si-ar vinde si rudele daca ar obtine un pretz bun pe ele ... dar si rudele pe ei ... ... la nivel de ''relatii'' sociale consumismul se observa prin disperarea de a evita orice cheltuiala sau efort care nu are legatura cu propriile lor placeri ... marea majoritate a barbatilor se ''autocastreaza'' iar femeile sint paranoice de frica posibilitatii de a avea copii ... copii pur si simplu li se par niste consumatori cruzi ai resurselor lor ... la nivel unui individ (femeie sau barbat) consumismul se manifesta prin refuzul de a acorda respect si stabilitate partenerului care devine un fel de bun de consum sexual ... de fapt sexualitatea desantzata e rezultatul fricii de viatza si de consecintzele normale ... romanashii de azi sint dependenti de consumism si nu isi pot imagina viata ca pe vremuri ... linistita si simpla ... nu isi pot imagina ce inseamna sa incepi cu o lingura si o furculitza ... ei cred ca pot inversa normalul ... intii cariera si apoi familia ... familie care nu va mai exista niciodata pentru ei datorita labilitatii si planificarii paranoice pe care si-o fac ... ar fi multe de spus ... dar ... feriti-va de consumism ...

.Ceea ce spui tu este o boala a tarilor ,in curs....sau dezvoltate.La noi acest fenomen este in desfasurare.....in alte tari sa depasit faza si se incearca redescoperirea simplitati.
Oameni sunt usor influentabili......si de aici decurge totul.



Oamenii continua pe zi ce trece sa se dezumanizeze!Primeaza interesul material,ceea ce duce,inevitabil,la nerespectarea valorilor morale,ce au stat ,candva, la baza societatii,indiferent carei tari ar apartine aceasta!Acest consumism are la baza imoralitatea,lipsa constiintei si a sentimentelor umane!La care se adauga declinul socio-economic,al fiecarei natiuni,si in speta,al tarii noastre!Saracia ,caracteristica a tarilor incapabile sa se dezvolte armonios,si-a pus amprenta asupra structurii de baza a societatii si anume ;familia!Dispare ambientul firesc,normal,lasand loc aventurii,hazardului!Oamenii devin egoisti,chiar cu propria-i familie,se inlocuiesc relatiile bazate pe iubire si respect reciproc,cu concubinaje anoste,promiscue chiar,in interiorul carora se dezvolta incertitudini si frustarri,cauzate tocmai de lipsa dragostei,ce este inlocuita de partide de sex,lipsite de consistenta!Oamenii au uitat sa se bucure de fiecare clipa daruita lor si in aceesi masura de cei,ce se afla alaturi de ei,prin voia sortii sau nu!Consumismul se dezvolta acolo unde s-a pierdut credinta in sine,acolo unde este prezenta neincrederea,acolo unde s-a pierdut speranta!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 Noiembrie 2011 13:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ramnicu Valcea 2 De la: economisesti 17 Mai 2010 16:15
CUM SA TREC PESTE UN DIVORT DUREROS ??? 50 De la: ramluca 16 Februarie 2010 20:46
ce sa fac 41 De la: him_gwts 18 August 2009 14:45
In Romania sau in strainatate? 108 De la: ctwmn 19 Ianuarie 2010 13:56
Realitatile vietii 8 De la: dragon_fly88 18 Iulie 2010 18:03