Setari Cookie-uri

Balada fetelor de altadata




felicitari,f.tare poezia.http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/51949.html#
kudika118005
Postat pe 27 Noiembrie 2011 08:21
De la: miha59ella, la data 2011-11-27 08:13:45 Draguta poezia! Si (din pacate) cu foarte mult adevar! Faptul ca mai exista si "fete ca altadata" este real, dar, dupa cum stim... "Cu o floare nu se face primavara" ... asa ca... e clar ca majoritatea sunt de tip nou. De altfel, fetele "ca altadata" nu-si fac "veacul" prin cluburi, nu ingroasa randurile celor ce-si tot schimba "look-ul" , trecand cat de des pot pe la cabinetele de chirurgie estetica, ba sa puna, ba sa scoata cate ceva din ceea ce nu le place la propria persoana. Fetele "ca altadata" au alte ocupatii, nu doar de a gasi pe vreun "domn generos" si...daca se poate... cat mai aproape de varsta... a patra, care sa "le alimenteze" buzunarul, care sa le asigure in schimbul "unor mici servicii"... "traiul de zi cu zi. Aaaa... sa nu cumva sa va ganditi ca fetele "model nou" trudesc... din greu. Fetele "ca altadata" invata, isi fac o cariera, isi intemeiaza o familie, isi fac un viitor sigur si stabil... Dar asta e doar parerea mea...si atat.


Dar asta e doar parerea mea..

cu asta ai dat cu bata in balta! de unde sti ca asta e doar parerea ta, si de ce ar fi ceva rau daca altii ar avea aceeasi sau alta parere cu a ta!?
PICCKARD
Postat pe 27 Noiembrie 2011 08:23
De la: PICCKARD, la data 2011-11-27 08:23:04
De la: miha59ella, la data 2011-11-27 08:13:45 Draguta poezia! Si (din pacate) cu foarte mult adevar! Faptul ca mai exista si "fete ca altadata" este real, dar, dupa cum stim... "Cu o floare nu se face primavara" ... asa ca... e clar ca majoritatea sunt de tip nou. De altfel, fetele "ca altadata" nu-si fac "veacul" prin cluburi, nu ingroasa randurile celor ce-si tot schimba "look-ul" , trecand cat de des pot pe la cabinetele de chirurgie estetica, ba sa puna, ba sa scoata cate ceva din ceea ce nu le place la propria persoana. Fetele "ca altadata" au alte ocupatii, nu doar de a gasi pe vreun "domn generos" si...daca se poate... cat mai aproape de varsta... a patra, care sa "le alimenteze" buzunarul, care sa le asigure in schimbul "unor mici servicii"... "traiul de zi cu zi. Aaaa... sa nu cumva sa va ganditi ca fetele "model nou" trudesc... din greu. Fetele "ca altadata" invata, isi fac o cariera, isi intemeiaza o familie, isi fac un viitor sigur si stabil... Dar asta e doar parerea mea...si atat.


Dar asta e doar parerea mea..

cu asta ai dat cu bata in balta! de unde sti ca asta e doar parerea ta, si de ce ar fi ceva rau daca altii ar avea aceeasi sau alta parere cu a ta!?


Vrei nu vrei sa crezi sunt destule persoane care nu pot fi de acord cu noi si ne-ar incadra la "relicve"
ally_ally00
Postat pe 27 Noiembrie 2011 08:27
Istoria se repeta,in alta forma,cu alti oameni ,in alt cadru,dar cu aceleasi povesti cu,s-au mai putine diferite.
Barbatilor,.....va convine sau nu.....sa fiti acceptati de o femeie,atunci care sare in fata,cu ce are mai bun,de valoare.....sa fiti acceptat de femei.VOI SINTETI DE VINA!!!
I-A NU VA MAI PLINGETI ATATA CA SI VOI SANTETI PREA PRETENTIOSI!!!!....
Titanika
Postat pe 27 Noiembrie 2011 08:38
De la: polin, la data 2011-11-27 08:38:59Istoria se repeta,in alta forma,cu alti oameni ,in alt cadru,dar cu aceleasi povesti cu,s-au mai putine diferite.
Barbatilor,.....va convine sau nu.....sa fiti acceptati de o femeie,atunci care sare in fata,cu ce are mai bun,de valoare.....sa fiti acceptat de femei.VOI SINTETI DE VINA!!!
I-A NU VA MAI PLINGETI ATATA CA SI VOI SANTETI PREA PRETENTIOSI!!!!....

Cand ai ceea ce-ti doresti de fapt te gandesti ca doreai altceva!
ally_ally00
Postat pe 27 Noiembrie 2011 08:42
De la: ally_ally00, la data 2011-11-27 08:27:47
De la: PICCKARD, la data 2011-11-27 08:23:04
De la: miha59ella, la data 2011-11-27 08:13:45 Draguta poezia! Si (din pacate) cu foarte mult adevar! Faptul ca mai exista si "fete ca altadata" este real, dar, dupa cum stim... "Cu o floare nu se face primavara" ... asa ca... e clar ca majoritatea sunt de tip nou. De altfel, fetele "ca altadata" nu-si fac "veacul" prin cluburi, nu ingroasa randurile celor ce-si tot schimba "look-ul" , trecand cat de des pot pe la cabinetele de chirurgie estetica, ba sa puna, ba sa scoata cate ceva din ceea ce nu le place la propria persoana. Fetele "ca altadata" au alte ocupatii, nu doar de a gasi pe vreun "domn generos" si...daca se poate... cat mai aproape de varsta... a patra, care sa "le alimenteze" buzunarul, care sa le asigure in schimbul "unor mici servicii"... "traiul de zi cu zi. Aaaa... sa nu cumva sa va ganditi ca fetele "model nou" trudesc... din greu. Fetele "ca altadata" invata, isi fac o cariera, isi intemeiaza o familie, isi fac un viitor sigur si stabil... Dar asta e doar parerea mea...si atat.


Dar asta e doar parerea mea..

cu asta ai dat cu bata in balta! de unde sti ca asta e doar parerea ta, si de ce ar fi ceva rau daca altii ar avea aceeasi sau alta parere cu a ta!?


Vrei nu vrei sa crezi sunt destule persoane care nu pot fi de acord cu noi si ne-ar incadra la "relicve"


pe mine ma frapeaza ca uneori persoane cu aceeasi gandire cu a mea imi spun ca sunt eu prost
PICCKARD
Postat pe 27 Noiembrie 2011 08:45
De la: polin, la data 2011-11-27 08:38:59Istoria se repeta,in alta forma,cu alti oameni ,in alt cadru,dar cu aceleasi povesti cu,s-au mai putine diferite.
Barbatilor,.....va convine sau nu.....sa fiti acceptati de o femeie,atunci care sare in fata,cu ce are mai bun,de valoare.....sa fiti acceptat de femei.VOI SINTETI DE VINA!!!
I-A NU VA MAI PLINGETI ATATA CA SI VOI SANTETI PREA PRETENTIOSI!!!!....


eu recunosc ca sunt exagerat de pretentios
PICCKARD
Postat pe 27 Noiembrie 2011 08:46
De la: PICCKARD, la data 2011-11-27 08:45:25
De la: ally_ally00, la data 2011-11-27 08:27:47
De la: PICCKARD, la data 2011-11-27 08:23:04
De la: miha59ella, la data 2011-11-27 08:13:45 Draguta poezia! Si (din pacate) cu foarte mult adevar! Faptul ca mai exista si "fete ca altadata" este real, dar, dupa cum stim... "Cu o floare nu se face primavara" ... asa ca... e clar ca majoritatea sunt de tip nou. De altfel, fetele "ca altadata" nu-si fac "veacul" prin cluburi, nu ingroasa randurile celor ce-si tot schimba "look-ul" , trecand cat de des pot pe la cabinetele de chirurgie estetica, ba sa puna, ba sa scoata cate ceva din ceea ce nu le place la propria persoana. Fetele "ca altadata" au alte ocupatii, nu doar de a gasi pe vreun "domn generos" si...daca se poate... cat mai aproape de varsta... a patra, care sa "le alimenteze" buzunarul, care sa le asigure in schimbul "unor mici servicii"... "traiul de zi cu zi. Aaaa... sa nu cumva sa va ganditi ca fetele "model nou" trudesc... din greu. Fetele "ca altadata" invata, isi fac o cariera, isi intemeiaza o familie, isi fac un viitor sigur si stabil... Dar asta e doar parerea mea...si atat.


Dar asta e doar parerea mea..

cu asta ai dat cu bata in balta! de unde sti ca asta e doar parerea ta, si de ce ar fi ceva rau daca altii ar avea aceeasi sau alta parere cu a ta!?


Vrei nu vrei sa crezi sunt destule persoane care nu pot fi de acord cu noi si ne-ar incadra la "relicve"


pe mine ma frapeaza ca uneori persoane cu aceeasi gandire cu a mea imi spun ca sunt eu prost

Cel mai greu pentru oameni este sa recunoasca cand gresesc...
ally_ally00
Postat pe 27 Noiembrie 2011 08:47
UNDE S-AU DUS ,UNDE SUNT ELE ACUM...TE-NTREBI ?! S-au dus odata cu pierderea "progresul "(ce conduce intr-un tarziu la distrugerea a tot ce-i sensibil si rafinat), a "gusturilor artistice " si a "romantismului" , odata cu..ABBA, Boney M,Pink Floyd,BZN, La Bionda,LUV etc ...a aparatelor video cu cassette VHS (care costa cat un apartament in anii 80'),a tinutelor clasice ,ingrijite minutios si curate ,cu parul "aranjat" si la barbati (nuuu.. ca acum rasi -ca niste falusuri cu urechi- si testele de porc pline de cicatrici pe cefele groase si tatuate ca la salbaticii infioratori din Papua sau Uganda,dupa care fetele de acum ofteaza("Moartea din C-ti" C.Atodiresei si altii ca ei) !!! Halal gusturi dupa grobieni pociti ,cu muschi umflati si cu creiere "cat nuca" sau .."fotbaliatori de nicio culoare" carora presa "cilibie" le atribuie comparatii ca "Printul","CR7","Briliantul",Il Fenomeno" samd !!! Nu se mai stie ce-i si cine-i FRUMOS si nu se mai promoveaza frumosul ,ci GROTESCUL si NECIOPLITUL !!!...iar in defavoarea DESIGN-ului armonizat si simetric ,se promoveaza acel design ce a suferit MUTATIILE ultimilor 30 de ani !
crysis
Postat pe 27 Noiembrie 2011 09:05
Din pacate, e foarte trist ce spui tu in balada, dar si adevarat, in masura in care acopera doar acea parte a femeilor din Romania in care se regasesc cele care apar in massmedia si nu numai, orbite de o ambitie stupida de "'a ajunge cineva''. Observ cu durere ca acest fenomen al societatii civile pe care il catalogez "Pitipoancele de Romania" a luat amploare. Nu cunosc vreo alta tara mai civilizata sau nu in care sa se vehiculeze termenul asta de "Pitipoanca", ma rog sau "Pisi". Soarta acestora e trista si cred ca multi vor fi de acord cu mine, mie una imi inspira mila, probabil pt ca nu sunt "baiat de bani gata" cu buget nelimitat dar cu o minte atat de limitata incat sa nu pot face diferenta dintre o fata, fiinta omenesca si o pitipoanca - obiect, aici am vrut de fapt sa ajung, sa spun ca le compatimesc pentru faptul ca nu vor avea parte de aprecierea valorilor morale niciodata, obiect fiind nu poti detine asemenea valori...si le mai compatimesc pentru faptul ca nici una dintre aceste fete nu va sfarsi intr-un conac de vis, ci mai degraba intr-in spital si asta mai ales din pricina automtuilarii de care dau dovada atunci cand vor sa-si ''imbunateasca'' imaginea. Predecesoarele fetelor de alta data nu ar trebui sa se simta umbrite, nici macar jignte, fiindca ele au ceea ce "fetele de azi''(pitipoancele) nu vor avea niciodata, demnitate, ceea ce la va impiedica sa se alature acestora.
ramona_2192
Postat pe 27 Noiembrie 2011 09:23
Super tare,
bravo Fumed :)))))))))))))))))))))))))))))
eleni_cp
Postat pe 27 Noiembrie 2011 09:46
foarte tare...dar totusi fetele descrise aici nu sunt toate asa...marea majoritate ce-i drept,dar nu toate.alea bune sunt "luate" si ramane pe "piata" genul asta de fata.
dar sistemul de valori clar s-a schimbat in rau.fetele vad exemple foarte proaste prin mass media si in oras si parintii nu sunt capabili sau nu sunt langa ele sa le invete ce e bun si ce e gresit.asa ca tine de noi sa ne educam copii asa cum trebuie ca macar generatiile ce vor urma sa nu cocheteze asa mult cu superficialitatea.
razz
Postat pe 27 Noiembrie 2011 10:33

inainte fetele erau abonate la biblioteci,acum sunt abonate la bamboo
PICCKARD
Postat pe 27 Noiembrie 2011 10:45
De la: PICCKARD, la data 2011-11-27 10:45:38
inainte fetele erau abonate la biblioteci,acum sunt abonate la bamboo


ce-i aia ,,bamboo" ?!
perce_neige
Postat pe 27 Noiembrie 2011 10:56
De la: perce_neige, la data 2011-11-27 10:56:58
De la: PICCKARD, la data 2011-11-27 10:45:38
inainte fetele erau abonate la biblioteci,acum sunt abonate la bamboo


ce-i aia ,,bamboo" ?!

Ghioceluleeeeee Bamboo e un clud de "fitze" unde se duc "baieti de baieti" si "pitzi"
Am auzit la TV de el intamplator , si apoi aici pe kudika
The_Exile
Postat pe 27 Noiembrie 2011 11:03
De la: perce_neige, la data 2011-11-27 10:56:58
De la: PICCKARD, la data 2011-11-27 10:45:38
inainte fetele erau abonate la biblioteci,acum sunt abonate la bamboo


ce-i aia ,,bamboo" ?!


la cluburi de noaptea si de fitze. au mese rezervate acolo
PICCKARD
Postat pe 27 Noiembrie 2011 11:10
Minunat! Eu sunt fata si subscriu la tot ce ai spus in versuri! Si mie mi-ar fi placut ca baietii sa aprecieze fetele de altadata, sa nu le ceara sa fie dive, siliconate, bombate peste tot si fierbinti la comanda... Si...dupa cateva kicks-uri, l-am gasit pe baiatul care s-a indragostit de felul in care am reusit sa scot o haina din dulap, fara sa le rostogolesc pe toate peste mine. Si m-am casatorit cu el, si ne-am imbracat amandoi in pijamale cu ursuleti... Si...uneori...cand avem un ban in plus, imi aduce o floare, o ciocolata si ma scoate la un fil:D Deci...inca existam, si unii si altii, cand renuntam la camuflare ;)
Foarte tare poezia!
kudika147202
Postat pe 27 Noiembrie 2011 11:12
De la: Yharr, la data 2011-11-27 11:03:35
De la: perce_neige, la data 2011-11-27 10:56:58
De la: PICCKARD, la data 2011-11-27 10:45:38
inainte fetele erau abonate la biblioteci,acum sunt abonate la bamboo


ce-i aia ,,bamboo" ?!

Ghioceluleeeeee Bamboo e un clud de "fitze" unde se duc "baieti de baieti" si "pitzi"
Am auzit la TV de el intamplator , si apoi aici pe kudika


asta e mai renumit dar sunt prin tot bucurestiul mai alei prin Regie.chiar si fete seriaose si cuminti se duc acolo ca oile .am nepoate care-mi povestesc,practic e un zgomot infernal si o zbaltaiala aiurea in inghesuiala bautura si drogurile sunt nelipsite
PICCKARD
Postat pe 27 Noiembrie 2011 11:13
De la: kudika147202, la data 2011-11-27 11:12:34Minunat! Eu sunt fata si subscriu la tot ce ai spus in versuri! Si mie mi-ar fi placut ca baietii sa aprecieze fetele de altadata, sa nu le ceara sa fie dive, siliconate, bombate peste tot si fierbinti la comanda... Si...dupa cateva kicks-uri, l-am gasit pe baiatul care s-a indragostit de felul in care am reusit sa scot o haina din dulap, fara sa le rostogolesc pe toate peste mine. Si m-am casatorit cu el, si ne-am imbracat amandoi in pijamale cu ursuleti... Si...uneori...cand avem un ban in plus, imi aduce o floare, o ciocolata si ma scoate la un fil:D Deci...inca existam, si unii si altii, cand renuntam la camuflare ;)
Foarte tare poezia!


esti cam suparat totusi
PICCKARD
Postat pe 27 Noiembrie 2011 11:14
De la: kudika147202, la data 2011-11-27 11:12:34Minunat! Eu sunt fata si subscriu la tot ce ai spus in versuri! Si mie mi-ar fi placut ca baietii sa aprecieze fetele de altadata, sa nu le ceara sa fie dive, siliconate, bombate peste tot si fierbinti la comanda... Si...dupa cateva kicks-uri, l-am gasit pe baiatul care s-a indragostit de felul in care am reusit sa scot o haina din dulap, fara sa le rostogolesc pe toate peste mine. Si m-am casatorit cu el, si ne-am imbracat amandoi in pijamale cu ursuleti... Si...uneori...cand avem un ban in plus, imi aduce o floare, o ciocolata si ma scoate la un fil:D Deci...inca existam, si unii si altii, cand renuntam la camuflare ;)
Foarte tare poezia!


Bravo voua
The_Exile
Postat pe 27 Noiembrie 2011 11:14
ce ironic tocmai povesteam ieri cu o prietena tanara, frumoasa, finutza, care se plangea ca nu o mai invita nimeni nici macar la o cafea in oras ci direct la ei acasa noaptea...nu tzin cont nici de refuzuri nici de explicatii....si tipa chiar nu e genul nici prin cum se imbraca, nici prin personalitate....deci as putea intreba, unde sunt Barbatii de altadata?
DayC
Postat pe 27 Noiembrie 2011 11:17
e tare poezia exprima realitatea zilelor noastre
iuliuscezar88
Postat pe 27 Noiembrie 2011 11:20
e tare poezia exprima realitatea zilelor noastre
iuliuscezar88
Postat pe 27 Noiembrie 2011 11:20
De la: PICCKARD, la data 2011-11-27 11:13:22
De la: Yharr, la data 2011-11-27 11:03:35
De la: perce_neige, la data 2011-11-27 10:56:58
De la: PICCKARD, la data 2011-11-27 10:45:38
inainte fetele erau abonate la biblioteci,acum sunt abonate la bamboo


ce-i aia ,,bamboo" ?!

Ghioceluleeeeee Bamboo e un clud de "fitze" unde se duc "baieti de baieti" si "pitzi"
Am auzit la TV de el intamplator , si apoi aici pe kudika


asta e mai renumit dar sunt prin tot bucurestiul mai alei prin Regie.chiar si fete seriaose si cuminti se duc acolo ca oile .am nepoate care-mi povestesc,practic e un zgomot infernal si o zbaltaiala aiurea in inghesuiala bautura si drogurile sunt nelipsite


nervos ca de obicei- CLUB SE SCRIE CU B, NU CU D
zecezece
Postat pe 27 Noiembrie 2011 11:25
Salut tuturor, parerea mea este ca tot ce se intampla vis-a-vis de faptul cu fetele, baieti sunt de vina ! Prin faptul ca incearca sa schimbi o fata de la tara in una "Pitzi", si le invata la prea multe fite si lucruri.
Iuliano
Postat pe 27 Noiembrie 2011 11:41
Salut tuturor, parerea mea este ca tot ce se intampla vis-a-vis de faptul cu fetele, baieti sunt de vina ! Prin faptul ca incearca sa schimbi o fata de la tara in una "Pitzi", si le invata la prea multe fite si lucruri.
Iuliano
Postat pe 27 Noiembrie 2011 11:42
Mai ieftin nu exista. Ca sa va convingeti, click pe urmatorul link http://e-vintage-shop.blogspot.com/
mira87
Postat pe 27 Noiembrie 2011 12:28
Fetele de altadata sunt femeile de azi, ba! Ia uita-te si pe la femei nu numai pe la fete

Asta ca sa nu mai zic ca s-au reorientat pe straini


Neah, doar fac misto de tine; asa e cum zici tu, ai dreptate in tot, femeia e proasta si urata si cu tzatzele lasate si dupa bani si cum zici tu
kudika_pudika
Postat pe 27 Noiembrie 2011 12:49
bravo,ramona...m-ai lasat uimit
chiar nu credeam ca mai exista fete cu capul pe umeri care sa nu alerge dupa printisori cu buzunare pline si masini de lux la scara
am crezut ca au disparut astfel de fete
tot respectul
kudika434334
Postat pe 27 Noiembrie 2011 12:50
este luata de la radio zu si cred ca trebuia specificat lucrul asta
kudika400623
Postat pe 27 Noiembrie 2011 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prietena mea nu poate sa'l uite pe fostul prieten mort... 27 De la: dipsy_007 24 Iunie 2014 20:09
not str8 10 De la: Barbie39 12 Aprilie 2010 11:57
imi este greu 24 De la: kudika_980952 11 Februarie 2015 18:56
Vreau si eu o parere, un sfat! 18 De la: sweet_heart 10 Iunie 2010 00:24
Discut sau dispar? 38 De la: feminine_infinity 13 Ianuarie 2014 15:46