Setari Cookie-uri

Trista

Fetelor am nevoie de cateva sfaturi de la voi...Am o relatie de 9 luni cu un barbat de care sunt foarte indragostita dar el nu cred k simte ceva pt mn:((:((La inceput totul era frumos,a fost bine dar cu trecere timpului nu a mai fost asa.El are un restaurant si sunt sigura ca la cate femei merg acolo sigur ma inseala cu vreuna.Sunt constienta ca nu am niciun viitor langa el,ca ma inseala si k pe mine doar ma foloseste dar nu il parasi:((:((.Il iubesc enorm de mult,ce simt pt el nu am simtit pentru nimeni dar nu stiu dak mai suport indiferenta lui.Am vrut sa rup relatia de multe ori din cauza indiferentei lui dar nu am putut k dak imi trim un msg ma intoarce imediat.Mereu cand ii reprosez cate ceva imi spune ca are probl cu afacerile si ca eu sa stau linistita ca sunt iubita lui:((:((.Imi vine greu si sa mai continuu relatia asa cum e dar imi este si foarte greu sa pun capat k nu ma vad fara el:((:((Si ce e mai rau ca nu dau voie la niciun alt barbat sa se apropie de mine pt k nu pot fi cu altcineva inafara de el.Sunt zile in care noi nu vb sunt chiar si sapt in care nu ne vedem dar eu tot am sperat ca o sa fie bine.Dar prietenii mei ma critica ca el nu merita nimik si k sa il las sa fac ceva care intradevar ma face fericita sa nu mai sufar pt el dar oricat as incerca sa il las nu pot k ma intoarce imediat.Ce e mai grav ca acum cateva luni ma si batut din cauza ca eram cu o prietena la masa si cu ink 2 prieteni de-ai ei si i-sa parut lui k am eu ecva cu unu din ei.si cate si mai cate.vreau si eu un sfat de la voi.va mult
Raluk90
Postat pe 9 Octombrie 2008 10:21
Ce barbat e ala care bate o femeie? Draga incearca si fii puternica. lasa-l in pace,prietenii tai au dreptate, si daca a dat in tine o sa dea si a doua oara!!!! nu fi slaba si incearca sa te indepartezi de el, relatia oricum nu va merge...succes. t pup
Xintia
Postat pe 9 Octombrie 2008 11:20
Adica cum sa te bata si sa-l mai poti iubi?????????????
Ce barbat este ala?
Da ce mai traim în evul mediu unde poate sa-si permita orce?

Pai nu l-ai dus la politia când a pus mâna pe tine?

Si barbati cu care erai la masa au urmarit bataia fara sa faca nimic?
Prietenii au dreptate, dute si fugi de el cum poti.... A dat o data, va da si în urmatorii 40 de ani...
Iti doresc sa ai putere sa te desparti cat mai repede de un asemenea exemplar.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 9 Octombrie 2008 11:36
De la: Xintia, la data 2008-10-09 11:20:35si daca a dat in tine o sa dea si a doua oara!!!!


Adica .. "RUN FORREST RUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUN"
Octav
Postat pe 9 Octombrie 2008 17:10
E clar ca nu esti fericita, deci lasa-l in pace! Te bate si te inseala, ce mai vrei sa-ti faca sa-ti arate ca nu esti importanta pentru el? Ca se joaca cu tine? E trist, e adevarat, dar si mai trist e ca ramai in situatia asta de buna voie.
Kathara
Postat pe 9 Octombrie 2008 17:19
Aveti mare dreptate fetelor dau cum sa fac sa renunt la aceasta relatie?a intervenit si obisnuinta si credeti-ma k fac tot posibilu sa nu il mai caut sa nu mai vb cu el dar sunt cu ochii numai la tel si parca nu ma pot abtine deloc:((:((:((el e din ce in ce mai indiferent in ultimu timp am vb foarte rar dar oricat incerc parca nu ma pot obisnui cu gandu k trebuie sa inchei aceasta relatie:((am inchis ochii la multe chestii,am lasat de la mine de foarte multe ori numai sa fie bn si vad ca orice as face nu e bn:(nu stiu ce sa fac ca sa pot trece peste acest moment sa renunt la el si sa merg mai departe:( Va mult celor care incercati sa ma ajutati k simt nevoia de a vb cu cineva ca din cauza lui am cam pierdut si prieteni si tot:((
Raluk90
Postat pe 9 Octombrie 2008 17:41
ocupa-ti timpil....astfel incat sa nu fi cu ochii pe telefon.......pleaca in oras cu treburi si 'uita' telefonul acasa ..........cand iti vine sa-l suni, suna o prietena si spune-i ca ai sunat-o ca sa nu il suni pe el, sa te tina de vorba pana uiti.........


doar de tine depinde



in plus...scoate-ti din cap fraze cu 'renunt'............nu renunti nici la el, nici la relatie, nici la nimic..............ALEGI sa traiesti fara batai, fara sa fi inselata, fara el........nu uita......ALEGI asta!!!
dienuta_nou
Postat pe 9 Octombrie 2008 18:37
Eu nu pot sa inteleg cum poti sa mai stai cu cineva care a dat in tine. Daca a facut-o o data, o va mai face si va fi din ce in ce mai rau. Suferi si nu iti e bine. Cum s-a mai spus, nu vei renunta la nimic, iti vei da o sansa sa fii fericita, sa ai viata ta, pentru ca nu o ai.
Succes.

http://www.fundatiasensiblu.ro/fundatia_violenta.aspx
sheeva
Postat pe 9 Octombrie 2008 18:55
raluka..... de ce stai cu el??? adevarul ala creud nu ...iubirea aia oarba.... intreaba-t pe tine de ce anume staicu un om care te loveste, cu un om care te injoseste.... cu un om care te inseala....
nu iti spune pt ca il iubesc... ci gaseste alte motive... motive meschine de nimic ...fara valoare pt tine....
si o sa vezi ca incet incet o sa il vezi in alta lumina...
autosugestia functioneaza cateodata... aaaa si faza cu telefonul.... da-l odata de pamant cand vezi ca te suna el sa vezi ce senzatie ai...
de curiozitate asa.....

incearca macar pt cateva zile sa iesi singura sau impreuna cu prietenii si sa nu vorbesti despre el sa nu raspunzi la telefon etc....
dandanaua_reloaded
Postat pe 9 Octombrie 2008 19:54
mai raluk am citit ce ai scris si incercam sa inteleg cat de cat dar cand vine vorba de bataie nu mai inteleg,nu vreau sa inteleg!cum sa dai mai intr-o fata?presupun k ai 18 ani,nu sunt sigura,dar dupa Raluk90 asa ma gandesc,cum permiti sa dea un barbat in tine,nu ne-ai spus cati ani are dar cred k este mai mare cu ceva ani ca tine din moment ce are afacerile lui.eu zic sa-l lasi,da-o incolo de iubire,aia e iubire daca te bate?aia e iubire cu palma sau pumnu'?eu cred k un barbat nu e suficient de barbat dak da intr-o femeie(akm o sa-mi iau multe injuraturi de la barbati)dar asa e!respecta dak vrei sa fii respectat,ce tie nu-ti place altuia nu-i face!ai grija ce faci!succes!
angel_05
Postat pe 11 Octombrie 2008 14:48
fetelor stiu ca e greu de inteles cum am trecut peste chestia cu bataia pana nici mie nu-mi vine sa cred k am trecut peste asta si ca am ramas langa el.dupa ce sa intamplat sa imi dea o palma el plangea si mi-a jurat ca nu o sa se mai intample k nici lui nu ii venea sa creada ca a dat in mine.se vedea ca ii pare rau.am zis sa trec si peste asta sa mai dau o sansa relatiei ca nu vroiam sa il pierd dar sa fiti sigure ca dak doamne fereste sa se mai intample sa ma mai atinga cu un deget orice ar fi o sa il las ca nici eu nu sunt de acord ca un barbat sa dea intr-o femeie.de atunci nu ma mai atins cu un deget dar are momente cand e foarte rece de mn si foarte indiferent si asta ma doare mult.nu mereu ca are momente cand ma face cea mai fericita.el zice ca nu il inteleg ca el are multa treaba are probl cu afacerile dar am facut tot posibilu sa il inteleg dar parca nu mai pot:( Nu stiu ce sa fac sunt foarte derutata dar nici nu pot sa rup relatia ca il iubesc prea mult cu toate ca s-ar putea sa nu merite.sunt constienta de multe dar nu pot sa rup aceasta relatie.prietenii imi zic ca doar ma foloseste si k nu e bn sa ma amagesc singura dar am incercat sa nu mai vb cu el dar nu ma pot abt mai mult de o zi:((:((:((ce sa fac?cum sa fac cu aceasta relatie?va multumesc tuturor pt sfaturi:*
Raluk90
Postat pe 12 Octombrie 2008 21:34
of, nu stiu ce sfat sa iti dau....pot spune doar ca am trait asa ceva (cu exceptia bataii, de asta m-a ferit D-zeu!) dar pana la urma mi-a trecut....sper sa nu dureze mult "orbirea" asta la tine!....evident ca el nu da 2 bani pe tine, cu timpul va ajunge sa se poarte si mai rau....ei, ai sa vezi tu!...risc sa zic ca ii face chiar placere sa te domine psihic (se simte mai puternic, mai machio cine stie ) tu fiind foarte tanara si fara experienta esti victima perfecta si crezi tot ce iti zice, te impresioneaza!...cu una mai matura nu i-ar merge asa usor!..... tu nu esti iubita lui esti doar jucaria lui....daca ai fi iubita lui ti-ar arata prin fapte nu vorbe.....ori faptele vad ca sunt bataia si indiferenta....
si faptul ca face pe negasitul in ultimul timp: ia vezi sa nu fie din motivul expus in alt post al tau, sa te faca sa te mai gandesti la faza aia, sa te determine sa accepti

Postat pe 14 Octombrie 2008 14:47
am revenit sa va spun ca nu am putut sa inchei aceasta relatie deoarece nu ma vad fara el.vad ca si-a mai revenit,ma cauta si fara sa il caut eu,e mult mai dragastos cu mine.stiu ca eu cu el nu am niciun viitor si ca poate nu sunt chiar atat de fericita pe cat as vrea dar am atatea probl acasa si doar el a ramas singuru meu motiv de fericire...stiu ca e greu de inteles,ca sunt foarte multi baietii in lumea asta dar eu simt pt el ce nu am simtit pt nimeni.poate ca nu merita ca a gresit de multe ori fata de mine dar momentan simt k nu pot renunta la relatie si sa imi caut fericirea cu altu pt k pe el il iubesc si cu el vreau sa raman.va mult pt sfaturile de pana acum ca intr-un fel mi-au fost de folos si dak o sa mai imi dati sunt sigura ca imi vor fi in continuare de folos.
Raluk90
Postat pe 17 Octombrie 2008 08:57
Fetelor va rog din suflet vreau si eu cateva sfarturi sa termin o data relatia asta oricat mi-ar fi de greu.mam saturat de tot ce-mi face el,de cum se poarta.dar nu stiu cum sa fac ca nu pot deloc sa termin definitiv ajutati-ma va rog ca trebuie sa imi revin o data si sa caut si eu fericirea adevarata dar singura nu cred k pot reusi:((
Raluk90
Postat pe 19 Octombrie 2008 20:39
Vezi-ti de viata ta!!!!SUCCES
stylisimo
Postat pe 19 Octombrie 2008 21:20
De la: Raluk90, la data 2008-10-19 20:39:26Fetelor va rog din suflet vreau si eu cateva sfarturi sa termin o data relatia asta oricat mi-ar fi de greu.mam saturat de tot ce-mi face el,de cum se poarta.dar nu stiu cum sa fac ca nu pot deloc sa termin definitiv ajutati-ma va rog ca trebuie sa imi revin o data si sa caut si eu fericirea adevarata dar singura nu cred k pot reusi:((

eiii, nu poti...
Bineinteles ca poti.
Ia o carte, citeste-o chiar daca nu intelegi nicmic din ea.
Dormi
Mergi la serviciu sau la facultate (nu m-am uitat cati ani ai, insa o preocupare de genul asta tot trebuie sa fie)
Iesi cu prietenele tale.
Ia niste ata si invata sa impletesti.
Impune-ti sa nu il suni si sa nu ii dai mesaje
Ai grija de tine, ingrijeste-te (ia mult timp sa o faci ca la carte)
Tine capul sus si fii cat de rea poti in ce-l priveste. Nu ii ierta niciodata faptul ca a indraznit sa dea in tine. Nu ierta nimanui asta. Si nu tine cont de nici un fel de scuze.
Mergi inainte si nu te uita in urma. Ai iubit, toti iubim la un moment dat, dar nu da voie iubirii sa te faca carpa de spalat pe jos. Calca-l in picioare pe cel care te-a dezamagit. Fii rea, doar esti femeie; nu trebuie sa te invatam noi asta.
amme22
Postat pe 19 Octombrie 2008 21:32
Aveti dreptate ca ar fi mai usor dak as avea ceva care sa imi ocupe timpul si sa ma faca sa uit de tot dar eu nu am nici servici,facultatea o incep in ianuarie si tocmai deea imi e greu ca eu stau toata ziua numai in casa ma gandesc la tot felu de lucruri si mai rau e.poate dak as avea cu cine sa mai ies,dak as avea prietenii ar fi altceva as mai uita,mi-ar fi mult mai usor dar si putini prieteni care ii aveam i-am pierdut tot din cauza lui k dupa parerea lui nici unu nu era bun.si am renuntat la tot numai ca sa ne fie bn sa nu ma mai cert cu el.nu stiu ce se intampla cu mn ca nu am curaj sa ii spun tot ce nu imi convine.oare de frica sa nu il pierd nu am avut curaj sa fiu mai tare si sa comentez de cate ori era nevoie????mereu am lasat de la mn,am tacut din gura numai ca sa nu ne mai certam dar vad ca au trecut 9 luni si orice as face nu reusesc sa fie asa cum vreau eu...as vrea sa fiu mai tare sa ii rasp asa cum treb sa il resping sa caut fericirea adevarata dar nu stiu ce-i cu mn ca nu am puterea asta.ar fi fost altceva dak as fi avut servici asa imi faceam prietenii noi,puteam iesi in oras de cate ori vroiam dar nu gasesc si eu un servici ca sa ma pot descurca singura.ma simt trista,dezamagita de mn si fara niciun rost:((.oare voi fe fericita asa cum vreau vreodata????
Raluk90
Postat pe 20 Octombrie 2008 09:47
nu ai ce face,i-l iubesti si accepti orice..mai bn incerci sa vb cu el,sa reimprospatezi relatia,sa i-l surprinzi,sa i-i reaprinzi dragostea...
gabriela2008
Postat pe 20 Octombrie 2008 15:54
mai raluca nu te condamn pt ca am trecut si eu exact prin aceasi situatie ca a ta si la mine a durat relatia 2 ani si de la prima bataie s-a ajuns la vreo 4 si de fiecare data isi cerea scuze si nu se va mai repeta si tot asa,nu puteam sa renunt la el sub nicio forma,mai ales dak ma suna el ceea ce se intampla foarte rar eram prezenta oriunde ma chema si uitam si de cearta si de tot,pana la urma tot el a renuntat la mine ceea ce sigur se va intampla si in cazul tau si crede-ma ca o sa iti doresti sa fii avut u puterea ca sa renunti prima la el pt ca durerea nu ar mai fii fost asa de mare ca aceea de-a te simti parasita si folosita!in primul rand schimba-ti nr de tel,in al doilea rand du-te si angajeaza-te si ca vanzatoare dak e nevoie macar pana depasesti situatia asta critica prin care treci,seara incearca sa iti ocupi timpul cu ceva gen filme la tv sau iesi pe-afara in fata blocului sau cu vreo prietena sau iesi si plimba-te in jurul blocului,in la treilea rand invata sa nu mai fii dependenta de el,si nu e vb ca nu poti sa renunti la el e vb ca nu vrei pt ca dak ai vrea cu adevarat ai putea face lucrul asta!am vrut sa iti dau sfatul asta deoarece am trecut si eu prin asta si cred ca eram cea mai potrivita ca sa iti dau un sfat,iti stau la dispozitie cu orice ai nevoie.
lostangel86
Postat pe 24 Octombrie 2008 12:06
De la: Raluk90, la data 2008-10-09 17:41:55Aveti mare dreptate fetelor dau cum sa fac sa renunt la aceasta relatie?a intervenit si obisnuinta si credeti-ma k fac tot posibilu sa nu il mai caut sa nu mai vb cu el dar sunt cu ochii numai la tel si parca nu ma pot abtine deloc:((:((:((el e din ce in ce mai indiferent in ultimu timp am vb foarte rar dar oricat incerc parca nu ma pot obisnui cu gandu k trebuie sa inchei aceasta relatie:((am inchis ochii la multe chestii,am lasat de la mine de foarte multe ori numai sa fie bn si vad ca orice as face nu e bn:(nu stiu ce sa fac ca sa pot trece peste acest moment sa renunt la el si sa merg mai departe:( Va mult celor care incercati sa ma ajutati k simt nevoia de a vb cu cineva ca din cauza lui am cam pierdut si prieteni si tot:((



raluca mama parinte iti spune ceva lasa dracu iubirea uite-te in oglinda da-ti 2 palmi peste ochi (de nu iti da el am vazut ca se poarta la voi)si zi nin mintea ta gata de azi sunt singura nu am iubit nu iubesc nu mai vrea pun punc si de la capat ..daca te cauta cu mesaje ca vai te iubesc ca bla vrajeli ieftine raspundei ironic stii ceva lasa-ma, trebuia sa ai grija de mine atunci acu nu te mai vreau..o sa fie greu dar nu imposibil .daca vrei sa vb cu cineva lasa-mi id de mess te sustin.....
mickyyo_parintele
Postat pe 29 Octombrie 2008 03:54
am revenit sa mai vb cu voi cate ceva.sa stiti ca nu am putut sa pun capat la aceasta relatie care mai mult ma raneste decat sa ma faca fericita.in ultimu timp trebuie sa recunosc ca ne-a mers mai bine deoarece am fost mai indiferenta fata de el.nu as fi putut fi dar am niste examene care se apropie si astea mi-aui ocupat timpul ca sa mai uit de el si sa nu mai fiu asa prostuta.intradevar nu ii convine deloc si ma cam critica dar acum vede si el k indiferenta doare.sper sa fie bine si ca relatia noastra sa se imbunatateasca.bbune sunt sfaturile ca atunci cand vrei sa uiti de cineva sa ai o ocupatie si sa iti fie gandu numai la ce ai de facut.recunosc ca nu mi-a fost usor sa nu vb cu el asa des cum vorbeam dar e mai bn asa.va pup
Raluk90
Postat pe 11 Noiembrie 2008 09:51
draga,cum poti accepta la anisorii tai fragezi sa te bata?
nu vreau sa fiu rea,dar sunt atatia barbati pe lumea asta care intr-adevar stiu sa iubeasca si sa aprecieze o femeie,tu de ce te-ai oprit la ei?
stiu ca e usor sa dai sfaturi...dar nu e posibil asa ceva!tu nu meriti sa fii iubita si ocrotita,si sa stai fara frica ca,vezi tu Doamne,i se pare lui nu stiu ce?...deschide ochii,mai ales ca tu singura zici ca aceasta relatie nu te face fericita.si de ce nu-i convine ca ai examene?face parte din viata ta,deci ar tb sa te sustina nu sa faca mofturi ca nu-i convine
am sa te cert un pic,poate nu e treaba mea,dar deschide ochii,in loc sa fii fericita si implinita in aceasta relatie,mai mult suferi!
uite,si parintele nostru de pe forum iti zice sa il lasi,deci nu numai femeile te sustin,ca na suntem unite,nici unui barbat nu i se pare prea sanatoasa relatia asta!
iti doresc sa fii bine si fericita si sper sa ai puterea sa decizi ce iti este mai bine!
fluffy
Postat pe 11 Noiembrie 2008 10:24
Tu nu inteegi ca esti ca o jucarie pretioasa in ochii lui?
Ca are nevoie de tine sa-si traiasca temperamentul si felul lui de dragoste?

Pai sigur ca te cauta si îi curg ochii dupa tine, cand vede ca esti neinteresata de el. Ca vede ca îsi pierde jucaria de care este si el dependent.
Cum vad ca tu te complaci cu unul care a dat in tine si te mai gandesti ca poate mai faceti si sex in trei sa fie mai bine realtia si el are nevoie exact de o femeie ca tine, cu care poate sa se poarte cum se poarta. Va aflati amandoi intr-o dependenta [vicioasa]. Exista relatii de acest fel, care dureaza o viata. Provocare, bataie, remuscari, iertare si suferinta pe ambele parti s.a.m.d.Si nu pot sa se desparta ca nici unul nu este atat de rational sa termine acest cerc vicios.


Alta femeie îl pocnea in momentul respectiv si îi dadea papuci. Fii sigura ca altele nu se mai intrebau cu un asa barbat daca sa faca sex in trei cu el sau doreau sfaturi cum sa-si umple timpul liber.
PS. Ti-a spus si un barbat ca te-ar sustine. Vorbeste macar cu el pe messager. Spune lucrurile mai direct si foarte clar. Te-ar ajuta intradevar.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 11 Noiembrie 2008 10:36
scumpa am trecut si eu prin asta....si eu am fost orbita de iubire si eu am crezut in el am crezut ca se va schimba citeste-mi povestea si vei intelege exact....si mie imi jura ca va fi bine plangea si venea cu flori si am facut o multime de compromisuri am zis ca va fi bine si a fost mai rau.....au trecut 6 ani si ne am despartit incepuse sa fie si mai violent ....daca tu ai impresia ca va fi altfel te inseli....imi pare rau ca iti zic dar incearca sa te desparti de el acum cat e putin timp....tu 9 luni numesti obisnuinta? iti vine greu? esti inca un copil care viseaza asa cum am visat si eu si iubesti sincer si orbeste asa cum am facut si eu....nu iti doresc sa ajungi ca mine sa treaca ani de zile.....9 luni e nimic in comparatie cu ani....eu stiu ca indiferent de ce va zice lumea tu tot ce vei vrea vei face si iti va veni greu sa renunti..eu zic sa ai grija de tine si sa privesti in sufletul tau sa te gandesti foarte bine daca el e omul cu care iti vezi viitorul de acum incolo...daca esti capabila sa ai o casnicie cu un asemenea om ...eu nu cred ca te vezi casatorita cu un om care te bate si pe tine si copii tai....asa m-am gandit eu de am luat decizia....nu astepta sa devina si mai urata situatia....te pup
doar_anonima
Postat pe 11 Noiembrie 2008 10:37
Nu te inseala cu vreuna ci cu...fiecare ocazie. Nu ai senzatia ca esti o carpulita mica? Chiar este el barbatul fatal care face ravagii in randurile feminine? Si daca este, sa faca in curtea alteia nu pe nervii tai. Zau acum. Am fost martora unei situatii identice iar de la exterior lucrurile sunt mai mult decat clare. Vai doamne! Are restaurant iar asta ii garanteaza presulet. Revino-ti si spune-i PA pana nu te izbeste la figurat de perete cu vreo blonda sclipicioasa
lorelay_me
Postat pe 11 Noiembrie 2008 10:45
fetelor va inteleg perfect si stiu ca nu se merita sa stai langa un barbat acre nu e langa tine atunci cand ai nevoie,peste te mai si bate desi sa intamplat o singura data,poate ma si inseala,asta nu am vazut cu ochii mei dar banuiesc dar nu ma simt in stare sa pun capat acestei relatii.eu pt el simt iubire sincera si k sa fiu sincera e prima data cand iubesc cu adevarat si imi e foarte greu.sunt constienta de tot ceea ce se intampla si ca nu e bine dar e greu cand iubesti atat de mult sa pui capat la o relatie chiar dak merge foarte prost.poate ca aveti dreptate k pt el nu prea insemn nimik dar sincer nu stiu ce sa fac si in ce parte sa o iau.sincer sunt constienta ca relatia asta se poate termina oricand.sper si ma rog sa trec cu bine peste examene si reusesc sa intru la servici si dak reusesc o sa fiu trimisa undeva departe de bucuresti timp de 3 luni pt cursuri de formare si sunt sigura ca intrand intr-un alt mediu,avand o ocupatie,cunoscand alti oameni o sa am puterea sa pun capat acestei relatii si sa fac ceva sa fiu intradevar fericita dar pana atunci dak eu stau numai in casa mam indeprtat de toti si ma gandesc numai la el sunt sigura ca nu am sa pot face vre-un pas.poate dak nu as fi atat de singura poate as avea putere sa renunt la ce imi face mai mult rau decat bine.dar va spun sincer ca imi e tare frica de singuratate si el asa cum e ma mai scoate din aceasta stare.stiu ca poate gandesc gresit dar momentan nu am puterea de a face ceva.imi puteti spune orice,oricat ar fi de dur ca nu am sa ma supar,numai asa ma mai trezesc si eu la realitate.va multumesc mult pt tot:*
Raluk90
Postat pe 11 Noiembrie 2008 13:10
Imi pare rau raluk, dar daca ai iubi sincer, ai iubi pe cineva care te face sa razi, nu sa plangi. Sau iubesti sa suferi? Sau doar iubesti ideea de a fi intr-o relatie si de a iubi? Ca de multe ori asta se confunda cu iubirea adevarata.

Inainte sa spui ca iubesti pe altul, invata sa te iubesti pe tine. Gandeste-te cum ai vrea sa fii tratata intr-o relatie si asa trateaza-te pe tine. Mai intai de a avea o relatie matura, trebuie sa ai o relatie cu tine. Gandeste-te ca tu esti prietena ta cea mai buna, ai lasa-o sa planga, sa sufere, sa ia o palma? Ce ai face ca sa impiedici lucrurile astea? Asta fa si cu tine.

Un mic pont: n-o sa-ti dai seama de ceea ce vrei de la un partener sau ce inseamna sa te iubesti pe tine pana nu esti singura o perioada, neimplicata emotional cu nimeni. Trebuie sa ai o perioada in care singura ta perocupare sa fii tu. Suna egoist, dar e esential pentru a putea sa te cunosti.

Postat pe 11 Noiembrie 2008 13:28
De la: Raluk90, la data 2008-10-09 10:21:04Fetelor am nevoie de cateva sfaturi de la voi....Ce e mai grav ca acum cateva luni ma si batut vreau si eu un sfat de la voi.


daca te-a batut, mai ai nevoie de sfaturi?
sandra33
Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:11
BAAAAAAAA DA PROASTES FETELE ASTEA CARE STAU SA EA BATAE DE LA BARBET.FEMEIA TREBUIE IUBITA RESPECTATA ,NU BATUTA

Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:18
EU ca barbat, iti spun ca daca iubesti o femeie cu adevarat vrei sa o vezi zilnic - cand ai probleme cu afaceri, servici orice, ii spui, ii inchizi dar cand ai putin timp o suni apoi si o intrebi ce s-a intamplat - daca o iubesti. Cu bataia oricum e nasol - eu nu as accepta in locul tau - vorba altuia - nu fii fraiera, esti doar folosita si nu iubita. Eu as renunta - la cate iubiri am renuntat eu.....Sfatul meu daca-mi permiti - renunta cat inca mai poti - o sa te convingi ca nu te iubeste dupa cum va reactiona - daca chiar te-ar iubi, ar alerga de nuar mai conta nimic pentru tine - si nu o data sa nu renunti din prima ca sa vezi daca e chiar sincer - multi barbati care cicase au afaceri se cred buricul pamantului - trebuie sa ii aducu inapoi pe pamant si nu in aer
ucenicul_filosof
Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Denatureaza adevarul... 14 De la: Lorena26 4 August 2009 00:07
Imposibil 7 De la: lil_mariuk 3 August 2009 12:15
sa continui sau nu... 13 De la: Karbon 4 Decembrie 2009 22:20
Intrebare de 100 de puncte 14 De la: i_andra 14 August 2010 20:39
Are iubita! 28 De la: kudika_993567 12 Februarie 2016 12:34