Setari Cookie-uri

Compatibilitatea zodiilor

Buna!
Sunt o "geamana" de 35 de ani ...divortata cu un copil...am fost casatorita cu un sagetator...
Nu-mi permit sa-ti dau sfaturi, dar iti pot spune doar atata: cant treci prin momente "urate", asa cum este cel prin care treci tu acum...si de fapt de 8 ani...nu cred ca mai e cazul sa te mai gandesti la altceva, la altcineva decat la TINE, la binele TAU, orice ar insemna asta. La mine a fost o situatie foarte ciudata, am vrut divortul asta cu orice pret (mai putin sa-mi parasesc copilul...) si tot eu am fost cea care a ajuns la psihiatru...un divort, mai ales cu un copil, nu poate fi ceva placut. Trebuie sa fii constienta de ce te asteapta, sa fii inarmata cu rabdare si nervi tari, dar parerea mea este ca merita...meritam sa fim, daca nu fericite, macar multumite de viata noastra. Cred ca ne suntem datoare asta...iti esti TIE datoare, nu LUI...poate daca gandesti asa, o sa-ti fie mai usor sa iei o hotarare si, pentru tine o spun, sper sa fie cea care te va face sa te simti iubita, implinita, dorita.As putea sa-ti vorbesc zile intregi...
Sper ca nu te-am plictisit...
Si mai sper sa fii bine...
kudika385104
Postat pe 5 Decembrie 2011 12:49
parerea mea e ca , nu ai cunoscut cu adevarat o relatie de compatibilitate absoluta sa intelegi in ce te aflii momentan. copii implica multe si orice compromis este evident daca este pentru ei, insa pana la copii ar fi trebuit sa fie o analiza larga asupra modului de a va intelege si de a va a sustine... eram convinsa ca exista asa ceva, nu esti singura, dar e TRIST.
mee1730
Postat pe 5 Decembrie 2011 12:50
Eu zic ca nu ar trebui sa stai cu o persoana din mila pentru ca a fost operat....Trebuie sa pui in balanta tot ce a facut bun si tot cea facut rau...iar daca cele rele sunt mai multe e cazul sa te retragi....Divorturi sunt o multime,nu e ceva nou sau rusinos..e mai bine sa iti continui viata cu cineva care crezi si simti ca te merita decat cu o persoana care sta laga tine doar ca sa aibe cine sa ii gateasca si sa il spele si in rest el sa-si faca viata asa cum pofteste....Si in legatura cu Compatibilitatea zodiilor eu cred ca este adevarat..eu sunt scorpion si am avut o relatie cu un Leu de 1 an si cateva luni si nu a mers prea bine.leii vor sa domine sa fie /sefi/ sunt extrem de orgoliosi si atunci cad gresesc au puterea de convingere sa te faca pe tine sa te simti prost,ca tu esti cea care a gresit...Si eu tot am incercat sa fie bine...sa las de la mine,dar eu is o fire sa fiu independenta,nu-mi place sa ma las dominata..si am considerat ca e mai bine sa pun capat!
Tu trebuie sa te gandesti mai intai la tine si dupa la cei din jur,sfatul meu!Tu fa cum consideri ca este mai bn pentru tine....
Iulika_2011
Postat pe 5 Decembrie 2011 13:02
De la: kyssa_25, la data 2011-12-01 08:59:00 desi se zice ca zodia taur si cu zodia gemeni nu au nici o sansa pt a forma un cuplu ,am fost hotarata sa nu dau crezare si sa demonstrez ca se poate .....greseala fatala ...de 8 ani suntem casatoriti,(app,m-am casatorit f tanara)....si in toti acesti 8 ani,pt a fi bine,am lasat de la mine ...si am tot lasat,pana mi s-a acrit,ca sa zic asa...practic nu avem nici un punc comun impreuna..nimik..nu zic ca trebuie sa te potrivesti cu partenerul sau partenera ta 100/100,dar tot tre sa fie ceva acolo,nu? in fine....am avut si cateva probleme in casnicie,cauzate tot de el ..atunci ar fi trebuit sa profit de ocazie si sa il las ....insa,desi cred ca el isi dorea sa ramana singur,am zis sa nu ii fac bucuria ...si am decis sa plec cand consider eu ca e bine ..intre timp,am cunoscut pe cineva..am vorbit multe luni pe mess,si nici nu stiu cand relatia noastra a alunecat de la prietenie la dragoste ..el e scorpion...vreau sa zic ca am impresia ca suntem una si aceeasi presoana..aceleasi gusturi,aceleasi vorbe..cateodata ma inspaimanta...e prea perfect ..ne-am si intalnit(din pacate distanta dintre noi e imensa,suntem in tari diferite..lucram amandoi afara )...iar intalnirea a decurs super bine...aveam impresia ca il stiu de ani buni....deci,cum ziceam,acum cred ca a venit si momentul meu de glorie,sa ii zic scumpului meu sot ca s-a cam terminat intre noi ..problema e ca nu am curajul ..adica,mi-e mila..e operat din luna august si are nevoie de 6 luni sa stea sa se puna pe picioare ..si practic nu il pot lasa acum..nu stiu,astept si cateva sfaturi /pareri din partea voastra ..am uitat sa mentionez ca scumpul meu sot e egoist,ursuz,zgarcit...si f f f pervers..adica te face pe fata..daca stii ca ai dreptate si ii zici ceva lui,te face sa te indoiesti de dreptatea ta ...nu astept persoana perfecta,ca stiu ca nu exista...dar totusi,parca prea multe defecte grave ..a,si inca unu..asa ii place sa faca ochi dulci femeilor...nu stiu daca am nimerit bine unde sa postez,da am inceput de la zodii...deci



Eu zic ca nu ar trebui sa stai cu o persoana din mila pentru ca a fost operat....Trebuie sa pui in balanta tot ce a facut bun si tot cea facut rau...iar daca cele rele sunt mai multe e cazul sa te retragi....Divorturi sunt o multime,nu e ceva nou sau rusinos..e mai bine sa iti continui viata cu cineva care crezi si simti ca te merita decat cu o persoana care sta laga tine doar ca sa aibe cine sa ii gateasca si sa il spele si in rest el sa-si faca viata asa cum pofteste....Si in legatura cu Compatibilitatea zodiilor eu cred ca este adevarat..eu sunt scorpion si am avut o relatie cu un Leu de 1 an si cateva luni si nu a mers prea bine.leii vor sa domine sa fie /sefi/ sunt extrem de orgoliosi si atunci cad gresesc au puterea de convingere sa te faca pe tine sa te simti prost,ca tu esti cea care a gresit...Si eu tot am incercat sa fie bine...sa las de la mine,dar eu is o fire sa fiu independenta,nu-mi place sa ma las dominata..si am considerat ca e mai bine sa pun capat!
Tu trebuie sa te gandesti mai intai la tine si dupa la cei din jur,sfatul meu!Tu fa cum consideri ca este mai bn pentru tine....
Iulika_2011
Postat pe 5 Decembrie 2011 13:04
Ce parere aveti despre combiantia: ea-capricorn..si el-fecioara ????
barabasmelinda12
Postat pe 5 Decembrie 2011 15:12
Draga mea eu sun rac iar sotul meu este sagetator.Avem si un copilas de 2 ani si ne intelegem foarte bine.Avem incredere unul in celalalt si suntem sinceri unul cu celalalt.Cred ca asta conteaza intr-o relatie.
bababmwm
Postat pe 5 Decembrie 2011 16:22
daca nu pleci acum, o vei face peste vreo 10 ani, si crede-ma ca stiu ce vorbesc; iti doresc fericire si... gandeste-te mai mult la tine, nu te mai lasa condusa de mila sau teama
kudika431101
Postat pe 5 Decembrie 2011 17:41
raspunsul e pt doamna taur, casatorita cu barbatul gemeni
kudika431101
Postat pe 5 Decembrie 2011 17:43
mai cred ca nu trebuie sa ne luam prea mult dupa zodii; nativii aceleiasi zodii sunt diferiti, depinde ce ascendent au; mai conteaza si educatia, varsta, atatea lucruri; cred ca trebuie sa ne lasam ghidati si de sentimente si emotii; ele ne pot arata drumul bun
kudika431101
Postat pe 5 Decembrie 2011 17:47
sagetatorii cred ca mereu am fost inconjurata de ei, ca prieteni sunt magnifici, razi, te distrezi sunt sociabili, tot ce vrei, dar cand vine vorba de o relatie...cam lasa de dorit.La inceput o sa fii foarte happy, ai senzatia ca esti adorata, o sa ii dai tot ce ai mai bun ca sa va fie bine, el mai subtil.Iti promite luna de pe cer desi e incapabil sa ti-o ofere.Asa am patit cu fostul prieten.Stiam ca sagetatorul nu este absolut deloc indicat ptr un capricorn, dar am zis ca nu conteaza toate tampeniile astea si ca voi incerca sa scot tot ce e mai frumos din relatia asta am tras de un fir de ata un an si jumatate, un an si jumatate in care ma facea sa sufar din cauza indiferentei lui fata de sentimentele mele, ma facea sa plang de fiecare data cand ma lua garantata si muulte alte faze idioate pe care eu le treceam cu vederea, timpul a trecut iar eu am explodat.Am ajuns sa il insel, sa il fac sa sufere doar pentru a ma razbuna.Recunosc, m-a iubit dar si-a dat seama prea tarziu cand deja tot ce simteam era regret si furie cand imi aminteam trecutul.Cunosc extrem de multi sagetatori si toti s-au dovedit nu prea straluciti intr-un final, insa tu stii mai bine daca tipul merita o sansa.Daca te crezi in stare sa scoti ce-i mai bun din el si sa il modelezi dupa caracterul tau atunci give it a shot, nu ai nimic de pierdut.
kudika317676
Postat pe 5 Decembrie 2011 18:00
eu sint sagetatoare shi nu pot sa tolerez gemenii in multe momente....dar orikum succese ;)
kudika_1
Postat pe 5 Decembrie 2011 19:22
compatibilitate absoluta nu exista...e doar ceva relativ
kudika397756
Postat pe 5 Decembrie 2011 20:07
BRAVO...un raspuns foarte bun....ai foarte multa dreptate..
kudika444362
Postat pe 5 Decembrie 2011 21:40
O sa vezi mai tarziu ce,,compatibilitate,, exista intre leu si leoaica.Crede-ma ca sunt in aceeasi situatie si imi vine sa ma duc in savana.
kudika138362
Postat pe 5 Decembrie 2011 23:29
MAI SA FIE! CHIAR NU MI-A RASP SI MIE NIMENI? MAI INTREB ODATA ! EU SUNT RAC SI IUBITUL MEU E GEMENI. DESPRE GEMENI NU AM CITIT NIMIC BUN. SA INTELEG CA TB SA FUGIM MANCAND PAMANTUL CAND VEDEM GEMENI? ADICA EU RAC SI EL GEMENI NU MERGE NU? CE ZICETI?

niki_alionescu
Postat pe 5 Decembrie 2011 23:59
De la: niki_alionescu, la data 2011-12-05 23:59:45MAI SA FIE! CHIAR NU MI-A RASP SI MIE NIMENI? MAI INTREB ODATA ! EU SUNT RAC SI IUBITUL MEU E GEMENI. DESPRE GEMENI NU AM CITIT NIMIC BUN. SA INTELEG CA TB SA FUGIM MANCAND PAMANTUL CAND VEDEM GEMENI? ADICA EU RAC SI EL GEMENI NU MERGE NU? CE ZICETI?




GHEISA_
Postat pe 6 Decembrie 2011 00:01
daca el erea in locul tau nu cred ca lui iar fi fost mila de tine,stiu ca nu e bn sa lasi o persoana la greu dar...cred ca el asta a facut cu tine casnicia nu e treaba usoara daca e facuta doar de unul din parteneri,ea trebuie facuta de amandoi...deci cred ca tie tia fost foarte greu
rebby
Postat pe 6 Decembrie 2011 01:16
Buna,am si io o intrebare:ce parere aveti despre combinatia ea-berbec,el-scorpion sau ea-berbec,el-fecioara?Fecioara este sotul meu care e mult diferit de mine insa de multe ori ma completeaza,adica ma mai cumpateaza sa zic asa la cheltuit,el e mai clam ca mine si imi da o stare in asa fel incat nu prea pot sa ma enervez mereu,pt ca de cele mai multe ori nu am cu cine sa ma cert,dar cu toate astea e cam lenes,nu prea pune mana decat cu certuri sau cine stie;iar scorpion este fostul si primul meu..in tot,la care inca ma mai gandesc.Are o fire vulcanica,se enerveaza repede,la fel si eu,si are un stil ca asa te intoarce si te suceste,ca tot tu pici de vina.Ce ziceti?Astept parerile voastre.Multam.
kudika0504
Postat pe 6 Decembrie 2011 09:05
draga Lavinia ,au dreptate zodiile si in general e bine sa te ghidezi dupa compatibilitate ,reusesti din prima cu ajutorul astrelor .. iti urez .multa dragoste (Gemenii sunt compatibili cu balantele leii ,varsatorii uneori dar cel mai bine fa-ti un horoscop detaliat si afla in ce zodie se afla soarele in configuratia ta iar zodia aceea e marea ta dragoste ..indiferent de compatibilitate ,deci ca sa nu dai gres fa-ti un horoscop amanuntit )
Numai bine
make_up
Postat pe 6 Decembrie 2011 11:35
De la: alynamagic, la data 2011-12-04 06:34:42nici o sansa ,si sagetatorii sunt cei mai perversi ,te va rani si vei suferi mult...


poate ai fi dat tu peste un sagetator pervers..dar crede-ma nu sunt toti sagetatorii la fel...cei din prima jumate de perioada zodiacala difera foarte mult din cei dintr-a 2-a jumate
kudika187341
Postat pe 6 Decembrie 2011 12:44
Nu cunosc dar totul depinde de voi. Si eu sunt rac si partenerul meu de viata este gemeni. Daca citesti compatibilitatile zodiacale nici noi nu am avea sanse.....si totusi...suntem de 8 ani impreuna :)
gena85
Postat pe 6 Decembrie 2011 13:38
Buna!
Cunosc un astfel de cuplu,fratele sotului meu si viitorea lui sotie!Sunt de 5 ani impreuna si la vara se vor casatori!Se inteleg extraordinar!Eu cred ca totul depinde de voi,trebuie sa stiti daca va puteti accepta defectele unul altuia...daca da totul va fi ok!
kudika415820
Postat pe 6 Decembrie 2011 13:43
E bine sa crezi in compatibilitatea dintre zodii... eu de ex. sunt taur, iar iubitul meu e capricorn, chiar daca amandoi suntem cam orgoliosi, ne potrivim totusi:d asa cum zice Zodiacul.
MrsSunshine
Postat pe 6 Decembrie 2011 13:51
De la: MrsSunshine, la data 2011-12-06 13:51:21E bine sa crezi in compatibilitatea dintre zodii... eu de ex. sunt taur, iar iubitul meu e capricorn, chiar daca amandoi suntem cam orgoliosi, ne potrivim totusi:d asa cum zice Zodiacul.


raza de soare nu-mi spune ca ti-ai cautat iubitul dupa ce zodie are sau ca daca era peste de exemplu si va iubeati nu stateai cu el pt ca la horoscop zice ca nu va potriviti.... e o prostie asta serios....
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Decembrie 2011 14:05
De la: baby_timeea, la data 2011-12-04 09:29:06Lavinia , cred ca in viata trebuie sa iti urmezi inima.Vb multor femei de aici...viata escurta e bine sa regretam ce am facut de cat sa regretam ce NU am facut.

Eu sunt rac,am doi copii, sotul e balanta.Avem 10 ani de casnicie din care 5 el a trait viata dubla...
adica eu eram gravida cu al doilea copil si el s-a incurcat cu una de 16 ani(el avand 33 ani).Au trait o poveste de dragostea 5 ani..poate inca sunt adica cred ca inca sunt impreuna ....pe suferinta mea si a copiilor.L-am iertat,l-am crezut....am luptat...insa nu am m-ai rezistat.Am divortat insa el tot cu noi sta....mie imi este nu stiu cum sa ii zic sa plece...sta ca la hotel.
Sincer imi iubesc familia si nu vreau ca copii sa sufere insa cateodata imi dau seama ca gresesc...viata e scurta macar sa fim fericite!Eu nu mai stiu ce inseamna fericire,iubire,un sarut si am doar 31 ani
As putea scrie o carte prin tot ce am trecut
Fetelor...va zic doar ...traiti-va viata,fiti fericite....nu merita suferinta

MULTA BAFTA!


Sunt varsator. Am avut o relatie de 5 ani cu un barbat balanta. Era malefic, manipulator...era ca un sarpe, dovada faptului ca azi, este un avocat de succes. A...era sa uit esentialul: desi sustinea ca ma iubeste, ma insela pe toate drumurile.
Prietenul meu cel mai bun tot varsator, iar prietena lui, balanta. L-a tinut cat i-a fost bine, dupa care l-a parasit pentru altul, cu bani. Cand nu i-a mai fost bine cu ala, s-a intors la prietenul meu. Deci balantele, femei sau barbati sunt interesate si rele.
madalinabonea
Postat pe 6 Decembrie 2011 14:22
Parintii mei sunt exact asa :))
roxx16
Postat pe 6 Decembrie 2011 17:14
Nu va merge(cel putin la mine nu a mers). Si eu sunt rac si am stat cu un sagetator timp de un an si jumatate. Au fost foarte multe certuri pentru ca el dorea libertate si eu sunt,intr-adevar,cam posesiva.M-a mintit de foarte multe ori,la el minciuna era,pur si simplu,din instinct,mintea cu zambetul pe fata si eu il credeam. Am iubit baiatul asta cum nu cred ca voi mai iubi vreodata(speranta moare ultima;)) ).Sagetatorii sunt foarte incapatanati si rar lasa de la ei.Eram doi orgoliosi peste poate,nici nu avea cum sa mearga relatia,doua personalitati puternice. Dupa atata timp am ajuns sa trecem unul pe langa altul ca si cum nu ne-am cunoaste,ca si cum intre noi n-ar fi fost nimic,nici macar nu ne mai salutam si,sincer,regret ca mi-am pierdut timpul cu el. Tu fa cum crezi ca iti e tie mai bine,dar pune in balanta calitatile si defectele lui,ce iti place si ce nu iti place la el si apoi ia decizia care crezi ca te avantajeaza. GOOD LUCK!!>:D
kudika366282
Postat pe 6 Decembrie 2011 20:46
Daca tu esti rac si ai fost posesiva, imagineaza-ti sa fi fost scorpion.

Sunt de acord ca sunt zodii foarte compatibile intre ele, pentru ca in mare se pot completa una pe alta, dar asta reprezinta doar baza, doar elementul zero. Trasaturi specifice de baza, dar care nu neaaparat le are toata lumea, chiar daca la unii chiar se vede ca predomina.
Dezvoltarea caracterelor are loc pe parcurs, atat individual cat si impreuna si poate lua atat de multe cai incat partea aia initiala cu trasaturile de baza date de zodie se poate redefini foarte puternic si poate ajunge in cu totul alta parte.
Da, putem defini caractere bazandu-ne pe zodii, dar nu va fi ceva batut in cuie sau obligatoriu. E doar un punct informativ de plecare. Restul depinde de fiecare.
Mai pe scurt, totul e posibil. Nu se poate spune cu certitudine ca zodia x nu este compatibila deloc cu zodia y.
Intodeauna vor exista exceptii de la orice, iar aceste exceptii definesc de fapt lumea.
Max2
Postat pe 7 Decembrie 2011 08:22
Buna,am si io o intrebare:ce parere aveti despre combinatia ea-berbec,el-scorpion sau ea-berbec,el-fecioara?Fecioara este sotul meu care e mult diferit de mine insa de multe ori ma completeaza,adica ma mai cumpateaza sa zic asa la cheltuit,el e mai clam ca mine si imi da o stare in asa fel incat nu prea pot sa ma enervez mereu,pt ca de cele mai multe ori nu am cu cine sa ma cert,dar cu toate astea e cam lenes,nu prea pune mana decat cu certuri sau cine stie;iar scorpion este fostul si primul meu..in tot,la care inca ma mai gandesc.Are o fire vulcanica,se enerveaza repede,la fel si eu,si are un stil ca asa te intoarce si te suceste,ca tot tu pici de vina.Ce ziceti?Astept parerile voastre.Multam.
kudika0504
Postat pe 7 Decembrie 2011 13:13
De la: kudika0504, la data 2011-12-07 13:13:55Buna,am si io o intrebare:ce parere aveti despre combinatia ea-berbec,el-scorpion sau ea-berbec,el-fecioara?Fecioara este sotul meu care e mult diferit de mine insa de multe ori ma completeaza,adica ma mai cumpateaza sa zic asa la cheltuit,el e mai clam ca mine si imi da o stare in asa fel incat nu prea pot sa ma enervez mereu,pt ca de cele mai multe ori nu am cu cine sa ma cert,dar cu toate astea e cam lenes,nu prea pune mana decat cu certuri sau cine stie;iar scorpion este fostul si primul meu..in tot,la care inca ma mai gandesc.Are o fire vulcanica,se enerveaza repede,la fel si eu,si are un stil ca asa te intoarce si te suceste,ca tot tu pici de vina.Ce ziceti?Astept parerile voastre.Multam.

te-ai casatorit cu unu si te gandesti la altul? nasol
piscolino
Postat pe 7 Decembrie 2011 13:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 8 De la: Dontyyy 12 Mai 2010 12:51
pesti cu pesti merge? pls spuneti-mi si mie 1 De la: alexandra97 1 August 2009 12:10
Barbatul scorpion 8 De la: Trecatorul 2 Aprilie 2010 19:39
Berbec .. 20 De la: kudika062084 23 August 2009 22:28
Tarot 1 De la: Eliza_T 3 Mai 2010 15:55