Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa fac

Salut, sunt nou pe acest forum si as vrea si eu parerile voastre. Am o relatie de 1 an si 2 luni cu fata respectiva. La inceput totul a fost ok primele 4-5 luni, am fost sincer cu ea mereu i-am povestit tot (si ea insista sa ii spun tot despre mine...asa ca am facut-o) insa dupa aceea au inceput certurile usor, usor din diferite motive. Motivul pentru care cauta cearta mereu este ca ea nu poate uita ce viata am avut eu INAINTE sa o cunosc pe ea.

Aveam foarte multe prietene cu care doar faceam sex si nimic mai mult, fara relatii fara compromisuri. Doar fuck friends. De 3 luni de zile ma dispera in fiecare zi deci nu glumesc, in fiecare zi imi spune: "Vrei sa-mi spui tu mie ca ai rupt legatura cu alea dintr-o data doar pt ca m-ai cunoscut pe mine? Sunt sigura ca ti-o mai tragi cu altele" . Vreau sa va spun ca nu am inselat-o niciodata de cand sunt cu ea, n-as avea de ce sa va mint pt ca totusi suntem pe un forum si nu ma cunoasteti ca sa am vreo retinere. Ma dispera zi de zi, cand imi e lumea mai draga si sunt fericit imi arunca in fata chestia asta.

Cand suntem in masina ea e cu ochii peste tot dupa alte fete, iar daca vede una mai buna incepe: "vrei sa-mi spui ca nu ti-ai trage-o cu aia? Hai ca stiu ca ai vazut-o" . Nu sunt un radar de femei, iar cand conduc nu stau sa ma uit dupa una si dupa alta mai ales in traficul din bucuresti, care de altfel e infernal. Ea de ceva timp a inceput sa se neglijeze, a luat in greutate cam multicel ce-i drept. Cand ii zic sa iesim in parc sa alergam seara cate o ora zice ca ea e obosita de la munca si nu are chef. Cand zice ca ii e foame si ii propun sa mergem la un restaurant sau de exemplu sa manance un piept de pui cu piure si salata ea incepe: "DAR CE P**A MEA IMI TII TU MIE CONT CE SA MANANC? EU VREAU MCDONALDS, MA DUCI LA MC SI GATA" . M-am plictisit sa o vad zi de zi cum baga numai Mc in ea si se face cat casa. Mi-e rusine sincer sa va spun sa o iau cand ma vad cu prietenii.

Nu ma mai atrage ca la inceput, ma plictiseste...ea vrea sa ne mutam, dar eu nu vreau pt ca nu pot trai cu asa persoana disperata zi de zi. Ea nu stie nimic despre relatii. Ea crede ca tot ce vede in telenovele trebuie obligat-fortat sa se aplice si in viata reala. Am nevoie de spatiu meu, am nevoie sa mai stau si singur nu toata ziua cu ea. Cand ma duc la ea acasa e mai rau ca o soacra. "Nu face aia, nu face aia, stai la masa in felul urmator, de ce mananci asa? Cine te-a invatat sa stai cu un picior pe scaun cand mananci ? Stai mai aproape de masa" etc.

Astea sunt putinele din multele chestii care mi le face zi de zi si care m-au adus aici. Ma enerveaza, ma plictiseste, nu mai trezeste interes in mine, dar ea spune ca ma iubeste mult si ca nu poate trai fara mine. Ca ea e asa rea din cauza mea ca nu o apreciez eu cica. Pai cum dracu sa apreciezi pe cineva care te toaca zi de zi? Si pe deasupra e si gigi-contra. Efectiv ma rog de ea sa inceteze si sa adopte un stil de viata mai sanatos si nu vrea. Eu nu vreau sa ies la bratz cu porci pe strada. In curand asa va ajunge o purcica daca mai continua asa. Chiar aseara am fost la ea, statea in pozitie de yoga, dezbracata si cu tableta in mana. Ea credea ca dorm insa eu o priveam si o analizam si vreau sa va spun ca nu ma mai atrage deloc.

Imi cer scuze daca v-am plictisit cu povestea asta , dar am simtit nevoia sa ma descarc caci nu mai rezist psihic. Azi dimineata abia asteptam sa plec de la ea, cand se punea pe mine sa ma sarute sincer imi era scarba.
yeah123
Postat pe 15 Iunie 2014 10:28
De ce mai continui relatia cu ea ?
-Iulya
Postat pe 15 Iunie 2014 10:38
De la: kudika_968714, la data 2014-06-15 10:28:12Salut, sunt nou pe acest forum si as vrea si eu parerile voastre. Am o relatie de 1 an si 2 luni cu fata respectiva. La inceput totul a fost ok primele 4-5 luni, am fost sincer cu ea mereu i-am povestit tot (si ea insista sa ii spun tot despre mine...asa ca am facut-o) insa dupa aceea au inceput certurile usor, usor din diferite motive. Motivul pentru care cauta cearta mereu este ca ea nu poate uita ce viata am avut eu INAINTE sa o cunosc pe ea.
.........................................


1.Ai exagerat cu dezvaluirea trecutului tau,nu toate femeile agreeaza ideea ca, iubitul lor a fost un "taur comunal",dimpotriva,ingreuneaza relatia facand-o chiar neplacuta,caci apar acele reprosuri si insinuari amintite de tine!!!

2.Rezolvarea este simpla si se bazeaza pe comunicarea intre voi doi!!Spune-i simplu,dar sincer si fara a-i aduce ofense ca nu iti mai place de ea,ca nu mai simti iubire fata de ea,ca nu mai reprezinta o atractie pentru tine,onestitatea trebuie sa fie punctul forte in orice relatie!!Va fi socata,va plange,se va chinui ,dar va intelege motivele rupturii dintre voi doi si se va resemna,si,poate,va invata sa se aprecieze mai mult si sa se ingrijeasca corespunzator!!!
Citind cele tastate de tine,constat si vulgaritatea de care da dovada iubita ta,nimic mai dezgustator la o femeie,dar cum ai acceptat-o in viata ta,asa o ai,ca partenera vorbind!!

Esti plin de dispret si respingere fata de iubita ta,spune-i direct ca te desparti de ea si asa te vei linisti!!!Este clar pentru mine,nu o iubesti si nu stiu daca ai iubit-o vreodata,chiar daca timpul de relatie este scurt!!!Ea are si parti negative,care vor exista si aparea tot timpul,caci astfel este constructia ei!!!Imi este sila de femeile vulgare si din acest motiv o asigur pe iubita ta de tot oprobiul meu!!!O femeie trebuie sa fie si sa ramana o doamna in orice circumstante,asa cum un barbat trebuie sa stie sa se respecte si sa fie corect fata de partenera sa!!
kudika_15804
Postat pe 15 Iunie 2014 10:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Test de sarcina 9 De la: kudika_9924 24 Iunie 2012 17:19
retete pt aniversare 8 De la: DON_LUCIANO 11 August 2009 14:26
mi-am batut joc singura de tineretea mea! 29 De la: ioana_cristina 4 Mai 2009 16:18
Mai puteti sa va ganditi la o viitoare relatie dupa o despartire dureroasa?? 33 De la: kudika319806 6 Septembrie 2010 15:41
Suferinta din dragoste 9 De la: Thais13 27 Decembrie 2011 12:08