Setari Cookie-uri

inca il mai iubesc dar el e un nenorocit

buna ziua Kudikieni.
numele meu este Lisa si am 29 de ani. locuiesc departe de casa si de cei dragi si nu prea am prieteni pe aici si nu am cu cine sa discut. de aceea apelez la un sfat din partea voastra.
sunt indragostita de seful meu, iar el este cel mai mare egoist si mai nesuferit barbat din lume, dar este si cel mai fenomenal si cel mai extraordinar barbat ce l-am cunoscut vreodata.
eu am facut facultatea inafara romaniei si el mi-a fost profesor. asa l-am cunoscut, apoi mi-am facut lucrarea de diploma sub coordonarea lui si ma ajutat foarte mult. treptat am inceput o relatie foarte frumoasa, bazata pe foarte multa comunicare. era mai mult o relatie sexuala si totodata eram cei mai buni prieteni. el a suferit un accident de masina in urma caruia el a devenit dependent de un calmat ff puternic. a ajuns chiar la dezintoxicarea care a fost mai mult psihica decat fizica. am fost alaturi de el in toate astea dar el sa inchis in el si sa schimbat si incet ma departat de el. in fine.. relatia a luat sfarsit in urma cu 5 ani.
toate au fost bune in viata mea apoi, eram happy asa in felul meu singura, fara a fi implicata in nimic, mi-am vazut de munca si de cariera. in urma unui concurs am fost repartizata de a lucra in echipa lui. cand am aflat asta am vrut sa ma retrag dar am muncit mult ca sa ajung unde sunt si daca ma retrageam pierdeam ani de munca si de stres si de invatat si asa am hotarat sa il infrunt, convinsa ca nu mai simt nimic pentru el, dar m-am inselat. il iubesc ca atunci cand m-am daruit lui prima data. el era alt barbat, mult mai serios in munca lui dar a devenit genul de om care iti spune in fata ce nu-i convine fara sa ii pese de consecinte. e si un nenorocit dar si un dulce in acelasi timp. sa apropiat iar de mine si amandoi am reanceput o relatie, relatie despre care colegii de munca nu stiu. in urma acestei relatii care a durat doar 3 luni (atat am lucrat impreuna, apoi el a fost repatizat in germania pentru o perioada de 9 luni)am ramas insarcinata si am nascut o fetita superba - shara teresa. sa intors din germania exact in ziua cand eu am nascut si a aflat de copil, si imediat si-a dat seama ca el e tatal.
cu shara e un tata extraordinar, dar in rest e un nenorocit egoist.
il iubesc si ma iubeste dar nu stiu ce sa fac. nu vreau sa traiesc mereu cu teama de a nu sti exact daca el va fi sau nu langa mine. nici nu vreau sa il departez de shara dar uneori simt ca ar fi mai bine sa nu existe in viata noastra.
ce sa fac? sa accept sa faca parte din viata noastra si sa ma tem incontinuare ca poate exista un moment cand avem nevoie de el si el sa ne puna mereu pe locul 2, punand munca in fata familiei, sau sa rup orice legatura cu el
Lisa_Francine
Postat pe 7 Decembrie 2011 11:48
De la: Lisa_Francine, la data 2011-12-07 11:48:39buna ziua Kudikieni.
numele meu este Lisa si am 29 de ani. locuiesc departe de casa si de cei dragi si nu prea am prieteni pe aici si nu am cu cine sa discut. de aceea apelez la un sfat din partea voastra.
sunt indragostita de seful meu, iar el este cel mai mare egoist si mai nesuferit barbat din lume, dar este si cel mai fenomenal si cel mai extraordinar barbat ce l-am cunoscut vreodata.
eu am facut facultatea inafara romaniei si el mi-a fost profesor. asa l-am cunoscut, apoi mi-am facut lucrarea de diploma sub coordonarea lui si ma ajutat foarte mult. treptat am inceput o relatie foarte frumoasa, bazata pe foarte multa comunicare. era mai mult o relatie sexuala si totodata eram cei mai buni prieteni. el a suferit un accident de masina in urma caruia el a devenit dependent de un calmat ff puternic. a ajuns chiar la dezintoxicarea care a fost mai mult psihica decat fizica. am fost alaturi de el in toate astea dar el sa inchis in el si sa schimbat si incet ma departat de el. in fine.. relatia a luat sfarsit in urma cu 5 ani.
toate au fost bune in viata mea apoi, eram happy asa in felul meu singura, fara a fi implicata in nimic, mi-am vazut de munca si de cariera. in urma unui concurs am fost repartizata de a lucra in echipa lui. cand am aflat asta am vrut sa ma retrag dar am muncit mult ca sa ajung unde sunt si daca ma retrageam pierdeam ani de munca si de stres si de invatat si asa am hotarat sa il infrunt, convinsa ca nu mai simt nimic pentru el, dar m-am inselat. il iubesc ca atunci cand m-am daruit lui prima data. el era alt barbat, mult mai serios in munca lui dar a devenit genul de om care iti spune in fata ce nu-i convine fara sa ii pese de consecinte. e si un nenorocit dar si un dulce in acelasi timp. sa apropiat iar de mine si amandoi am reanceput o relatie, relatie despre care colegii de munca nu stiu. in urma acestei relatii care a durat doar 3 luni (atat am lucrat impreuna, apoi el a fost repatizat in germania pentru o perioada de 9 luni)am ramas insarcinata si am nascut o fetita superba - shara teresa. sa intors din germania exact in ziua cand eu am nascut si a aflat de copil, si imediat si-a dat seama ca el e tatal.
cu shara e un tata extraordinar, dar in rest e un nenorocit egoist.
il iubesc si ma iubeste dar nu stiu ce sa fac. nu vreau sa traiesc mereu cu teama de a nu sti exact daca el va fi sau nu langa mine. nici nu vreau sa il departez de shara dar uneori simt ca ar fi mai bine sa nu existe in viata noastra.
ce sa fac? sa accept sa faca parte din viata noastra si sa ma tem incontinuare ca poate exista un moment cand avem nevoie de el si el sa ne puna mereu pe locul 2, punand munca in fata familiei, sau sa rup orice legatura cu el


In primul rand din ce-am citit eu mi-am dat seama ca tu nu esti sigura daca el te iubeste sau nu cu adevarat. Ceea ce stiu este ca tu ti mult la el si ai fost o fata cinstita pentru ca ti-ai vazut de viata. Cat despre situatia de acum ...sfatul meu este sa vorbesti cu el si sa-l intrebi ce are de gand cu tine si cu fetita. Spunei ca tu vrei sa ai o familie intreaba-l daca este pregatit pentru asta, intreaba-l daca te mai iubeste sau doar fetita va mai leaga...eu asa as face si in functie de raspunsurile lui as lua o hotarare. Daca ar vrea sa continue cu mie relatia as incerca sa vad daca merge dar daca ar deveni totul monoton as incerca sa-mi refac viata. Nu poti sa stai langa un om care iubeste fetita iar pe tine te respecta mai mult decat sa te iubeasca. Tu iti poti reface oricand viata alaturi de un alt barbat chiar daca ai fetita....pana in prezent parerea mea este ca ai procedat corect si stiu ca pana la urma vei lua o hotarare inteleapta. Fa in asa fel incat sava fie bine fetitei dar si tie...sa nu te pui niciodata pe ultimul loc....Succes...
kudika_nikole
Postat pe 7 Decembrie 2011 11:59
De la: Lisa_Francine, la data 2011-12-07 11:48:39buna ziua Kudikieni.
>
ce sa fac? sa accept sa faca parte din viata noastra si sa ma tem incontinuare ca poate exista un moment cand avem nevoie de el si el sa ne puna mereu pe locul 2, punand munca in fata familiei, sau sa rup orice legatura cu el


buna ziua............oau! sunt kudikian. orice ar insemna asta.


umire mare vine in inima mea kudikiana cand citesc. adica tutta vita ai facut ce-ai vrut tu iar acum ceri sfaturi.
e putin absurd!

guru_ion
Postat pe 7 Decembrie 2011 12:05
Nu te-a obligat nimeni sa te porti ca o cu*va,acum suporta consecintele.
broscoiu
Postat pe 7 Decembrie 2011 12:11
Interesant cum brusc iti aduci aminte de cratime la jumatatea mesajului

Explica-mi si mie cum poti sa iubesti un om pe care il descrii drept cel mai egoist si nenorocit, cel mai nesuferit??? Eu cred ca doar iubesti statutul de martira si iubesti suferinta, ca altfel nu-mi explic.
Sau, in traducere libera, nu-l iubesti pe el, caci se pare ca nu te iubesti nici pe tine. Cand te ei iubi pe tine, vei vrea alaturi un om care sa te faca cea mai fericita femeie din lume, nu cineva care sa te faca sa suferi. Si atunci vei inceta cu ideea ca daca el e in preajma pentru copilul vostru, sigur vrea ceva cu tine.
Lasa-l sa fie tata, dar accepta ca nu e barbatul pentru tine.
kudika_pudika
Postat pe 7 Decembrie 2011 12:43
De la: Lisa_Francine, la data 2011-12-07 11:48:39
il iubesc si ma iubeste dar nu stiu ce sa fac.


Te iubeste? In visele tale, poate.Lasa-l sa fie tata pt fetita dar nu-ti cracana si picioarele .
ilumax_76
Postat pe 7 Decembrie 2011 12:57
De la: ilumax_76, la data 2011-12-07 12:57:28
De la: Lisa_Francine, la data 2011-12-07 11:48:39
il iubesc si ma iubeste dar nu stiu ce sa fac.


Te iubeste? In visele tale, poate.Lasa-l sa fie tata pt fetita dar nu-ti cracana si picioarele .

ai exprimat foarte plastic ce am vrut si eu sa zic. Genial
kudika_pudika
Postat pe 7 Decembrie 2011 13:06
De la: Lisa_Francine, la data 2011-12-07 11:48:39

buna ziua Kudikieni.
numele meu este Lisa si am 29 de ani. locuiesc departe de casa si de cei dragi si nu prea am prieteni pe aici si "

Mai are rost sa te intreb de ce ai adus pe lume un copil,in conditiile in care,se stie doar,ca un copil are nevoie de stabilitate si de dragostea in comuniunea adusa de familie ,ca unitate deplina a societatii, si pe de alta parte,cunoscand statutul iubitului tau si caracterul lui,urat se pare,acest lucru reiesind din descrierea ta!?Ar fi inutil spun eu!In esenta,situatia se prezinta in felul urmator;Tu,o fata tanara,cunoscatoare foarte buna a propriului interes,ti-ai faurit un viitor profesional decent,dar te-ai si complicat intr-o relatie mai mult nabadaioasa decat normala si fireasca,din care a rezultat un copil!Problema pe care ne-a aduci in discutie este faptul ca tu nu stii ce sa faci in viitor!!!Pana acum,ai stiut ce sa faci si cum sa procedezi in viata?PRESUPUN CA DA,DIN MOMENT CE AI NASCUT UN COPIL!Pastreaza legatura cu tatal copilului,este important pentru fetita,ea are nevoie de ambii parinti!In ceea ce te priveste,asa cum ai acceptat pana acum sa fii metresa domnului in cauza,o poti face si mai departe,nu a existat niciun impediment pana in acest moment,nu?Voi va iubiti,dar intr-un fel aparte,ciudat as spune!Se spune ,ca in momentul in care iubesti un om,ii accepti si defectele,dar se pare ca nu este tocmai asa!Iubitul tau este un individualist egoist,care pune cariera pe primul plan ,si asa va fi si in viitor,nu cred ca se va schmba apreciabil!Deci,tu alegi varianta de convietuire,dar mentine vie legatura dintre copil si tata!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Decembrie 2011 13:53
Eu cred ca te-ai indragostit de persoana nepotrivita...si ai ramas asa, agatata de amintirea lui. Tipul ala nu te merita, crede-ma. N-a vrut decat o aventura si atat. Ce va mai place sa va umiliti fetelor!
Micaell
Postat pe 9 Decembrie 2011 08:12
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-07 11:59:51
De la: Lisa_Francine, la data 2011-12-07 11:48:39buna ziua Kudikieni.
numele meu este Lisa si am 29 de ani. locuiesc departe de casa si de cei dragi si nu prea am prieteni pe aici si nu am cu cine sa discut. de aceea apelez la un sfat din partea voastra.
sunt indragostita de seful meu, iar el este cel mai mare egoist si mai nesuferit barbat din lume, dar este si cel mai fenomenal si cel mai extraordinar barbat ce l-am cunoscut vreodata.
eu am facut facultatea inafara romaniei si el mi-a fost profesor. asa l-am cunoscut, apoi mi-am facut lucrarea de diploma sub coordonarea lui si ma ajutat foarte mult. treptat am inceput o relatie foarte frumoasa, bazata pe foarte multa comunicare. era mai mult o relatie sexuala si totodata eram cei mai buni prieteni. el a suferit un accident de masina in urma caruia el a devenit dependent de un calmat ff puternic. a ajuns chiar la dezintoxicarea care a fost mai mult psihica decat fizica. am fost alaturi de el in toate astea dar el sa inchis in el si sa schimbat si incet ma departat de el. in fine.. relatia a luat sfarsit in urma cu 5 ani.
toate au fost bune in viata mea apoi, eram happy asa in felul meu singura, fara a fi implicata in nimic, mi-am vazut de munca si de cariera. in urma unui concurs am fost repartizata de a lucra in echipa lui. cand am aflat asta am vrut sa ma retrag dar am muncit mult ca sa ajung unde sunt si daca ma retrageam pierdeam ani de munca si de stres si de invatat si asa am hotarat sa il infrunt, convinsa ca nu mai simt nimic pentru el, dar m-am inselat. il iubesc ca atunci cand m-am daruit lui prima data. el era alt barbat, mult mai serios in munca lui dar a devenit genul de om care iti spune in fata ce nu-i convine fara sa ii pese de consecinte. e si un nenorocit dar si un dulce in acelasi timp. sa apropiat iar de mine si amandoi am reanceput o relatie, relatie despre care colegii de munca nu stiu. in urma acestei relatii care a durat doar 3 luni (atat am lucrat impreuna, apoi el a fost repatizat in germania pentru o perioada de 9 luni)am ramas insarcinata si am nascut o fetita superba - shara teresa. sa intors din germania exact in ziua cand eu am nascut si a aflat de copil, si imediat si-a dat seama ca el e tatal.
cu shara e un tata extraordinar, dar in rest e un nenorocit egoist.
il iubesc si ma iubeste dar nu stiu ce sa fac. nu vreau sa traiesc mereu cu teama de a nu sti exact daca el va fi sau nu langa mine. nici nu vreau sa il departez de shara dar uneori simt ca ar fi mai bine sa nu existe in viata noastra.
ce sa fac? sa accept sa faca parte din viata noastra si sa ma tem incontinuare ca poate exista un moment cand avem nevoie de el si el sa ne puna mereu pe locul 2, punand munca in fata familiei, sau sa rup orice legatura cu el


In primul rand din ce-am citit eu mi-am dat seama ca tu nu esti sigura daca el te iubeste sau nu cu adevarat. Ceea ce stiu este ca tu ti mult la el si ai fost o fata cinstita pentru ca ti-ai vazut de viata. Cat despre situatia de acum ...sfatul meu este sa vorbesti cu el si sa-l intrebi ce are de gand cu tine si cu fetita. Spunei ca tu vrei sa ai o familie intreaba-l daca este pregatit pentru asta, intreaba-l daca te mai iubeste sau doar fetita va mai leaga...eu asa as face si in functie de raspunsurile lui as lua o hotarare. Daca ar vrea sa continue cu mie relatia as incerca sa vad daca merge dar daca ar deveni totul monoton as incerca sa-mi refac viata. Nu poti sa stai langa un om care iubeste fetita iar pe tine te respecta mai mult decat sa te iubeasca. Tu iti poti reface oricand viata alaturi de un alt barbat chiar daca ai fetita....pana in prezent parerea mea este ca ai procedat corect si stiu ca pana la urma vei lua o hotarare inteleapta. Fa in asa fel incat sava fie bine fetitei dar si tie...sa nu te pui niciodata pe ultimul loc....Succes...



Ce sa-l intrebe?!
Doamne!!!
Pai ea l-a intrebat pe el daca vrea copilul?
L-a pus in fata faptului implinit:)))
Asa vrei sa-si faca o familie, cersind si intreband?!

Ce refacut de viata, despre ce vorbesti aici doamna?
Fata asta nici nu s-a facut o viata cu cineva si d-ta ii explici ca si-o poate reface?

Daca a hotarat sa faca un copil, si a stiut ca s-ar putea sa-l creasca singura, acum n-are decat sa astepte ca timpul sa aseze sa zic asa lucrurile, crescandu-si copila......si doar cu vizite din partea tatalui.
La ce sfaturi ii dai s-ar putea ca acel ' ursuz" sa-i intoarca spatele si ei si fetitei.......
Nu inteleg cu unele femei cereti asa ceva, efectiv constrangeti.
Astfel de trairi si de dorinte tre' sa le aiba acel om, sa simta ca vrea EL sa le vada zi de zi pe fetele lui ca-s cu el, NU constrans!


ON TOPIC.........lasa lucrurile cum sunt, timpul le va aseza pe toate.
Copil ai, job ai.......nu-ti lipseste nimic!
stem_29
Postat pe 9 Decembrie 2011 15:41
In momentul in care am terminat de citit povestioara asta , o singura m-a strafulgerat : "telenovela intelectuala" adica o poveste nascocita de o duduie scolita care are prea mult timp liber la birou si in loc sa-si vada de excel-ul ei baga din top
The_Exile
Postat pe 9 Decembrie 2011 16:33
In momentul in care am terminat de citit povestioara asta , o singura idee m-a strafulgerat : "telenovela intelectuala" adica o poveste nascocita de o duduie scolita care are prea mult timp liber la birou si in loc sa-si vada de excel-ul ei baga din top
The_Exile
Postat pe 9 Decembrie 2011 16:33
Nu e poveste nascocita. Daca te uiti la poze o sa vezi ca are si copil si banuiesc ca barbatul din poze e Seful ei...asa ca...
kudika_10997
Postat pe 2 Iulie 2012 15:02
Poi...din decembrie 2011 si pana acum, multe cre'ca s-au mai intamplat si schimbat!
Poate ne onoreaza cu scava noutati....
rondina
Postat pe 2 Iulie 2012 15:08
De la: Lisa_Francine, la data 2011-12-07 11:48:39buna ziua Kudikieni.
numele meu este Lisa si am 29 de ani. locuiesc departe de casa si de cei dragi si nu prea am prieteni pe aici si nu am cu cine sa discut. de aceea apelez la un sfat din partea voastra.
sunt indragostita de seful meu, iar el este cel mai mare egoist si mai nesuferit barbat din lume, dar este si cel mai fenomenal si cel mai extraordinar barbat ce l-am cunoscut vreodata.
eu am facut facultatea inafara romaniei si el mi-a fost profesor. asa l-am cunoscut, apoi mi-am facut lucrarea de diploma sub coordonarea lui si ma ajutat foarte mult. treptat am inceput o relatie foarte frumoasa, bazata pe foarte multa comunicare. era mai mult o relatie sexuala si totodata eram cei mai buni prieteni. el a suferit un accident de masina in urma caruia el a devenit dependent de un calmat ff puternic. a ajuns chiar la dezintoxicarea care a fost mai mult psihica decat fizica. am fost alaturi de el in toate astea dar el sa inchis in el si sa schimbat si incet ma departat de el. in fine.. relatia a luat sfarsit in urma cu 5 ani.
toate au fost bune in viata mea apoi, eram happy asa in felul meu singura, fara a fi implicata in nimic, mi-am vazut de munca si de cariera. in urma unui concurs am fost repartizata de a lucra in echipa lui. cand am aflat asta am vrut sa ma retrag dar am muncit mult ca sa ajung unde sunt si daca ma retrageam pierdeam ani de munca si de stres si de invatat si asa am hotarat sa il infrunt, convinsa ca nu mai simt nimic pentru el, dar m-am inselat. il iubesc ca atunci cand m-am daruit lui prima data. el era alt barbat, mult mai serios in munca lui dar a devenit genul de om care iti spune in fata ce nu-i convine fara sa ii pese de consecinte. e si un nenorocit dar si un dulce in acelasi timp. sa apropiat iar de mine si amandoi am reanceput o relatie, relatie despre care colegii de munca nu stiu. in urma acestei relatii care a durat doar 3 luni (atat am lucrat impreuna, apoi el a fost repatizat in germania pentru o perioada de 9 luni)am ramas insarcinata si am nascut o fetita superba - shara teresa. sa intors din germania exact in ziua cand eu am nascut si a aflat de copil, si imediat si-a dat seama ca el e tatal.
cu shara e un tata extraordinar, dar in rest e un nenorocit egoist.
il iubesc si ma iubeste dar nu stiu ce sa fac. nu vreau sa traiesc mereu cu teama de a nu sti exact daca el va fi sau nu langa mine. nici nu vreau sa il departez de shara dar uneori simt ca ar fi mai bine sa nu existe in viata noastra.
ce sa fac? sa accept sa faca parte din viata noastra si sa ma tem incontinuare ca poate exista un moment cand avem nevoie de el si el sa ne puna mereu pe locul 2, punand munca in fata familiei, sau sa rup orice legatura cu el


Cu un asemenea barbat nu o sa faci casa buna oricat de mult te-ai stradui. Accepta-l in viata ta privata doar ca tata al fetitei tale si nimic mai mult.
kudika_10817
Postat pe 2 Iulie 2012 16:41
Afla cum sa nu mai suferi niciodata din iubire http://personalitatea.com/?p=37
alexya01
Postat pe 31 Iulie 2012 22:00
Iubire cu nabadai ...
vaalmy
Postat pe 2 August 2012 23:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum iti dai seama daca cineva te place? 7 De la: anastasia_m 25 Aprilie 2010 12:47
Obsesie 12 De la: kudika_1019941 7 Decembrie 2016 11:32
Buna tuturor! 14 De la: miss_darine 1 Iulie 2010 21:07
Il iubesc pe el, dar m-am culcat cu fratele lui geaman 6 De la: kudika018532 28 Iulie 2009 15:36
confuza!!!!!!! 12 De la: kentfarafiltru 4 Decembrie 2009 09:31