Setari Cookie-uri

un sfat

Buna! Numele meu e Mihaela, si am sa va rog sa imi dati un sfat, in data de 5 noiembrie am aflat ca sunt insarcinata, am fost la medic de 3 ori, dar mereu imi spunea ca nu vede nimic la ecografii, doar ca endometrul este foarte tare ingrosat(2.2 cm), am facut un test de sange in urma caruia mi s-a pozitivat sarcina cu 356 hcg, dupa 3 zile am suferit un avort spontan, asa mi-a spus medicul deoarece la al doilea test de sarcina mi-a iesit 108 hcg. Am luat arthrotec ca sa se elimine, sa nu fie cauza de vreo infectie, dar de cateva zile simt miscari in stomac, ca si cum m-ar lovi cineva, am facut un test de sarcina la o sapt dupa avortul spontan, asa mi-a recomandat medicul si a iesit negativ, dar nu stiu ce sa fac, ce e cu mine din cauza acelor miscari...posibil sa ma gandesc eu prea mult la copil, sa fiu paranoia, ca dupa o astfel de trauma nu ai cum fii.
mih91
Postat pe 9 Decembrie 2011 09:05
Mihaela imi pare rau pentru pierderea ta .
piscolino
Postat pe 9 Decembrie 2011 09:12
Iti multumesc frumos, e un sentiment cumplit nu stiu ce se intampla cu mine, si aceste miscari in stomac, abdomen ma debusoleaza si mai tare :(
mih91
Postat pe 9 Decembrie 2011 09:14
De la: mih91, la data 2011-12-09 09:14:47Iti multumesc frumos, e un sentiment cumplit nu stiu ce se intampla cu mine, si aceste miscari in stomac, abdomen ma debusoleaza si mai tare :(

Incearca sa te linistesti ,incearca sa nu te gandesti intruna la asta ,miscarile in abdomen pot avea mai multe cauze.......pot fi crampe abdominale ......
piscolino
Postat pe 9 Decembrie 2011 09:19
De la: mih91, la data 2011-12-09 09:05:54Buna! Numele meu e Mihaela, si am sa va rog sa imi dati un sfat, in data de 5 noiembrie am aflat ca sunt insarcinata, am fost la medic de 3 ori, dar mereu imi spunea ca nu vede nimic la ecografii, doar ca endometrul este foarte tare ingrosat(2.2 cm), am facut un test de sange in urma caruia mi s-a pozitivat sarcina cu 356 hcg, dupa 3 zile am suferit un avort spontan, asa mi-a spus medicul deoarece la al doilea test de sarcina mi-a iesit 108 hcg. Am luat arthrotec ca sa se elimine, sa nu fie cauza de vreo infectie, dar de cateva zile simt miscari in stomac, ca si cum m-ar lovi cineva, am facut un test de sarcina la o sapt dupa avortul spontan, asa mi-a recomandat medicul si a iesit negativ, dar nu stiu ce sa fac, ce e cu mine din cauza acelor miscari...posibil sa ma gandesc eu prea mult la copil, sa fiu paranoia, ca dupa o astfel de trauma nu ai cum fii.



Draga mea,in eventualitatea existentei unei sarcini,mai ales cand vorbim de o prima sarcina,miscarile fatului sunt interceptibile,de abia dupa trei luni si jumatate ,deci,in cazul tau nu se pune problema unor astfel de perceptii,mai ales daca ti s-a confirmat avortul spontan!Miscarile pe care le simti,pot fi generate de intestine si nimic altceva!Regretele mele si intreaga-mi compasiune pentru aparitia evenimentuuil nedorit!!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 9 Decembrie 2011 09:22
ai ramas insarcinata cu un extraterestru sau de la arthrotec
GODZILA
Postat pe 9 Decembrie 2011 09:26
Sincer, imi pare rau pentru pierderea ta si pentru trauma prin care ai trecut...
Am o experienta similara, datorata unor fertilizari esuate asa ca inteleg perfect prin ce treci...
De fiecare data ma autosugestionam ca viata incolteste in mine, incat aveam simptome de gravida fara sa fiu...
Iti recomand sa te linistesti (atat cat se poate) si sa iti canalizezi gandurile si energiile spre lucruri mai placute...
Iti doresc multa sanatate, putere, incredere si speranta!
november13
Postat pe 9 Decembrie 2011 09:39
De la: GODZILA, la data 2011-12-09 09:26:11ai ramas insarcinata cu un extraterestru sau de la arthrotec

godzila ...aici chiar nu e cazul de vorbe aruncate la misto...incearca sa te abtii,, ok?
piscolino
Postat pe 9 Decembrie 2011 09:45
De la: mih91, la data 2011-12-09 09:14:47Iti multumesc frumos, e un sentiment cumplit nu stiu ce se intampla cu mine, si aceste miscari in stomac, abdomen ma debusoleaza si mai tare :(



Mihaela,nu este timp de regrete,capul sus si mergi mai departe,esti si ramai izvorul nesecat vietii!!!!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 9 Decembrie 2011 09:50
Avortul spontan mi s-a confirmat, pt ca am avut sangerari foarte intense cam 7 zile, cu cheaguri in primele 4 zile, apoi scaderea brusca a hcg-ului, analizele fiind facute la 4 zile distanta, testul negativ facut ulterior si scaderea endometrului de la 2.2 cm la 0.4 cm, iar in perioada in care am luat arthrotec am mai avut sangerari dar foarte putine. Cu toate astea nu pot sa fiu linistita..parca il simt acolo, miscarile astea ma si enerveaza, ma nelinistesc...am sa incerc sa mai merg la un control sa vad cauza...va multumesc ft mult pt incurajari
mih91
Postat pe 9 Decembrie 2011 09:52
De la: mih91, la data 2011-12-09 09:52:39Avortul spontan mi s-a confirmat, pt ca am avut sangerari foarte intense cam 7 zile, cu cheaguri in primele 4 zile, apoi scaderea brusca a hcg-ului, analizele fiind facute la 4 zile distanta, testul negativ facut ulterior si scaderea endometrului de la 2.2 cm la 0.4 cm, iar in perioada in care am luat arthrotec am mai avut sangerari dar foarte putine. Cu toate astea nu pot sa fiu linistita..parca il simt acolo, miscarile astea ma si enerveaza, ma nelinistesc...am sa incerc sa mai merg la un control sa vad cauza...va multumesc ft mult pt incurajari



Acum lucreaza starea de graviditate pe care ti-ai indus-o anterior,nu este nimic grav,or sa treaca toate manifestarile neplacute!Gandeste ca nu este nimic rau si asa se vor desfasura lucrurile!Esti tanara,mai poti ramane insarcinata,nu ai nicio vina directa ,in legatura cu ceea ce ti s-a intamplat!
RAINBOWLADY
Postat pe 9 Decembrie 2011 10:13
De la: mih91, la data 2011-12-09 09:05:54Buna! Numele meu e Mihaela, si am sa va rog sa imi dati un sfat, in data de 5 noiembrie am aflat ca sunt insarcinata, am fost la medic de 3 ori, dar mereu imi spunea ca nu vede nimic la ecografii, doar ca endometrul este foarte tare ingrosat(2.2 cm), am facut un test de sange in urma caruia mi s-a pozitivat sarcina cu 356 hcg, dupa 3 zile am suferit un avort spontan, asa mi-a spus medicul deoarece la al doilea test de sarcina mi-a iesit 108 hcg. Am luat arthrotec ca sa se elimine, sa nu fie cauza de vreo infectie, dar de cateva zile simt miscari in stomac, ca si cum m-ar lovi cineva, am facut un test de sarcina la o sapt dupa avortul spontan, asa mi-a recomandat medicul si a iesit negativ, dar nu stiu ce sa fac, ce e cu mine din cauza acelor miscari...posibil sa ma gandesc eu prea mult la copil, sa fiu paranoia, ca dupa o astfel de trauma nu ai cum fii.



Sarcina:
1) copilul nu se misca sa zic asa la O luna. ( dupa 4 luni, 4,5)
2) in niciun caz nu-l simti in stomac sau abdomen. ( cand incep miscarile bebelusului le simti fin, (in burta)uneori nedeosebind daca e el sau matele...abia pe la 5-5,5 luni il simti binisor si se diferentiaza bine)

Sper ca intelegi ce vreau sa zic..........
stem_29
Postat pe 9 Decembrie 2011 13:57
Am inteles ceea ce vrei sa spui, am fost ieri la control, mi-a facut o eco endovaginala, a zis ca endometrul e de 1.04 cm ca totul e ok, dar ghiortaitul asta de mate ma aduce la disperare nu mai stiu ce sa mai fac...
mih91
Postat pe 10 Decembrie 2011 12:02
Imi pare rau pentru tine sincer - ai grija de tine
kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 16:43
De la: mih91, la data 2011-12-10 12:02:06Am inteles ceea ce vrei sa spui, am fost ieri la control, mi-a facut o eco endovaginala, a zis ca endometrul e de 1.04 cm ca totul e ok, dar ghiortaitul asta de mate ma aduce la disperare nu mai stiu ce sa mai fac...


In ceea ce priveste zgomotul produs de intestine,acesta poate fi drept rezultatul unei alimentatii deficitare si defectuoase!Consumi multa apa in timpul mesei,mananci multe fructe,suferi de vreo boala digesiva?Gazele care se formeaza in urma procesului de digestie ,pot produce astfel de probleme!Ai fost la medicul de familie?Elimina di alimentatie tot ceea ce aduce un plus de acidiatte,consuma mai multe fibre si scoate lichidele acidulate din dieta zilnica!!Intreaba medicul de familie,se poate face o colonoscopie,aplicandu-se anestezie generala ,pentru ca procesul de investigare si analizare a interiorului intestinelor,sa se faca fara dificultate!Aceasta analiza este determinanta in diagnosticarea problemelor ,ce tin de tranzit intestinal!Consuma ceai de sunatoare,galbenele,musetel,de preferat neindulcite!Scoate apa minerala din uzul zilnic,daca consumi asa ceva,elimina grasimile din alimentatie,prajelile,condimentele,toate aceste duc la un proces de fermentatie agresiva si disconfort intestinal!!Mananca incet,fara a bea apa in timpul mesei,masticatia trebuie sa fie lenta si pe indelete!Scaunele trebuie sa fie zilnice,constipatia duce la accentuarea starii de rau!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Ianuarie 2012 16:56
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-07 16:56:00
De la: mih91, la data 2011-12-10 12:02:06Am inteles ceea ce vrei sa spui, am fost ieri la control, mi-a facut o eco endovaginala, a zis ca endometrul e de 1.04 cm ca totul e ok, dar ghiortaitul asta de mate ma aduce la disperare nu mai stiu ce sa mai fac...


In ceea ce priveste zgomotul produs de intestine,acesta poate fi drept rezultatul unei alimentatii deficitare si defectuoase!Consumi multa apa in timpul mesei,mananci multe fructe,suferi de vreo boala digesiva?Gazele care se formeaza in urma procesului de digestie ,pot produce astfel de probleme!Ai fost la medicul de familie?Elimina di alimentatie tot ceea ce aduce un plus de acidiatte,consuma mai multe fibre si scoate lichidele acidulate din dieta zilnica!!Intreaba medicul de familie,se poate face o colonoscopie,aplicandu-se anestezie generala ,pentru ca procesul de investigare si analizare a interiorului intestinelor,sa se faca fara dificultate!Aceasta analiza este determinanta in diagnosticarea problemelor ,ce tin de tranzit intestinal!Consuma ceai de sunatoare,galbenele,musetel,de preferat neindulcite!Scoate apa minerala din uzul zilnic,daca consumi asa ceva,elimina grasimile din alimentatie,prajelile,condimentele,toate aceste duc la un proces de fermentatie agresiva si disconfort intestinal!!Mananca incet,fara a bea apa in timpul mesei,masticatia trebuie sa fie lenta si pe indelete!Scaunele trebuie sa fie zilnice,constipatia duce la accentuarea starii de rau!


Aciditate
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Ianuarie 2012 16:56
cf curcubeaicoo,,mai facem treaba cu boxele
gitan
Postat pe 7 Ianuarie 2012 16:58
De la: gitan, la data 2012-01-07 16:58:04cf curcubeaicoo,,mai facem treaba cu boxele


Bine fac,Gitan-ule,multumesc de intrebare!!! Problema boxelor s-a rezolvat,s-au mobilizat proprietarii si au rezolvat problema!!Tu ce faci?Sunt un pic obosita,muncesc de azi dimineata,nu vrei sa postezi un videoclip linistitor,de suflet?Multumesc!!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Ianuarie 2012 17:00
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-07 17:00:23
De la: gitan, la data 2012-01-07 16:58:04cf curcubeaicoo,,mai facem treaba cu boxele


Bine fac,Gitan-ule,multumesc de intrebare!!! Problema boxelor s-a rezolvat,s-au mobilizat proprietarii si au rezolvat problema!!Tu ce faci?Sunt un pic obosita,muncesc de azi dimineata,nu vrei sa postezi un videoclip linistitor,de suflet?Multumesc!!!!
da unde ti e barbatu
gitan
Postat pe 7 Ianuarie 2012 17:01
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-07 17:00:23
De la: gitan, la data 2012-01-07 16:58:04cf curcubeaicoo,,mai facem treaba cu boxele


Bine fac,Gitan-ule,multumesc de intrebare!!! Problema boxelor s-a rezolvat,s-au mobilizat proprietarii si au rezolvat problema!!Tu ce faci?Sunt un pic obosita,muncesc de azi dimineata,nu vrei sa postezi un videoclip linistitor,de suflet?Multumesc!!!!


Asta nu asculta asa ceva
kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 17:02
De la: gitan, la data 2012-01-07 17:01:37
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-07 17:00:23
De la: gitan, la data 2012-01-07 16:58:04cf curcubeaicoo,,mai facem treaba cu boxele


Bine fac,Gitan-ule,multumesc de intrebare!!! Problema boxelor s-a rezolvat,s-au mobilizat proprietarii si au rezolvat problema!!Tu ce faci?Sunt un pic obosita,muncesc de azi dimineata,nu vrei sa postezi un videoclip linistitor,de suflet?Multumesc!!!!
da unde ti e barbatu


De ce intrebi?
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Ianuarie 2012 17:02
Uitati doamna un cant frumos :

http://www.youtube.com/watch?v=wURpD1PIQwQ
kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 17:05
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-07 17:02:28
De la: gitan, la data 2012-01-07 17:01:37
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-07 17:00:23
De la: gitan, la data 2012-01-07 16:58:04cf curcubeaicoo,,mai facem treaba cu boxele


Bine fac,Gitan-ule,multumesc de intrebare!!! Problema boxelor s-a rezolvat,s-au mobilizat proprietarii si au rezolvat problema!!Tu ce faci?Sunt un pic obosita,muncesc de azi dimineata,nu vrei sa postezi un videoclip linistitor,de suflet?Multumesc!!!!
da unde ti e barbatu


De ce intrebi?


Nu va faceti de lucru cu gitan ca nu mai scapati de el se tine ca scaiul de dumneavoastra...
kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 17:06
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-07 17:05:03Uitati doamna un cant frumos :

http://www.youtube.com/watch?v=wURpD1PIQwQ



GHEISA_
Postat pe 7 Ianuarie 2012 17:07
n am la ora asta decat asta,,,laso pe nikoleta vrea sa si rupa si ea himenul si nu stie cum http://www.youtube.com/watch?v=h_aiawC-9aM&feature=related
gitan
Postat pe 7 Ianuarie 2012 17:08
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-07 17:02:28
De la: gitan, la data 2012-01-07 17:01:37
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-07 17:00:23
De la: gitan, la data 2012-01-07 16:58:04cf curcubeaicoo,,mai facem treaba cu boxele


Bine fac,Gitan-ule,multumesc de intrebare!!! Problema boxelor s-a rezolvat,s-au mobilizat proprietarii si au rezolvat problema!!Tu ce faci?Sunt un pic obosita,muncesc de azi dimineata,nu vrei sa postezi un videoclip linistitor,de suflet?Multumesc!!!!
da unde ti e barbatu


De ce intrebi?
intreb si eu ce i interzis,,
gitan
Postat pe 7 Ianuarie 2012 17:11
http://www.youtube.com/watch?v=eZ0Gd3t8-Yk&feature=related

kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 17:11
Madam Curcubeu...ia de aici o piesa tare, pt sufletul tau

http://www.youtube.com/watch?v=7a0q-601_eM
ilumax_76
Postat pe 7 Ianuarie 2012 17:12
De la: LADY_IN_RED__, la data 2012-01-07 17:07:58
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-07 17:05:03Uitati doamna un cant frumos :

http://www.youtube.com/watch?v=wURpD1PIQwQ





kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 17:13
De la: gitan, la data 2012-01-07 17:08:05n am la ora asta decat asta,,,laso pe nikoleta vrea sa si rupa si ea himenul si nu stie cum http://www.youtube.com/watch?v=h_aiawC-9aM&feature=related


Multumesc,Gitan-ule,frumos canta David Cook!!!Acesta este stilul de interpretare,merge pe registrul lent sau este plurivalent? Las-o pe Nikol in pace,te rog,este colega noastra,respect-o macar pentru faptul ca este femeie,nu fi rau!!!Multumesc pentru videoclip,este cald si are un mesaj frumos!!

Nikol,multumesc,draga mea,pentru melodie!! Mi-a facut placere sa o ascult si sa o vizualizez!!!

Va multumesc amandorura!!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Ianuarie 2012 17:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
topic impotriva utilizatoarei LOURDESS 28 De la: FRANNNCE 4 Iunie 2009 10:02
Cumpararea unui telefon 2 De la: ana_anaanamaria 5 Aprilie 2012 21:51
am pierdut pe cineva drag 30 De la: e_lory_bebelusa 3 Aprilie 2012 22:36
CRESTERE IN INALTIME. TRATAMENT? ESTI MIC DE INALTIME? 13 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:14
Nu vreau sa deranjez....va invit sa va spuneti parerea 200 De la: TALPA_IUTE 15 Ianuarie 2012 19:22