Setari Cookie-uri

AJUTOR!

Ciuperca EXISTA sub forma saprofita in cavitatea bucala, intestin, mucoasa vulvara si anala dar in anumite conditii se poate exacerba determinand afectiuni locale sau generale. Principala cauza favorizanta a dezvoltarii candidei o constituie tratamentele indelungate cu antibiotice si cortizon care distrug flora microbiana si unele afectiuni cum ar fi diabetul.
ilumax_76
Postat pe 11 Decembrie 2011 10:00
De la: ilumax_76, la data 2011-12-11 10:00:15Ciuperca EXISTA sub forma saprofita in cavitatea bucala, intestin, mucoasa vulvara si anala dar in anumite conditii se poate exacerba determinand afectiuni locale sau generale. Principala cauza favorizanta a dezvoltarii candidei o constituie tratamentele indelungate cu antibiotice si cortizon care distrug flora microbiana si unele afectiuni cum ar fi diabetul.

Sal domnuca...pot sa te stampilez aici...ca nu prea dau de tine ...si nu vreau sa crezi ca nu te-am vazut... Ozi placuta...
Tot singurica ?
PRALEA_
Postat pe 11 Decembrie 2011 10:06
De la: ilumax_76, la data 2011-12-11 10:00:15Ciuperca EXISTA sub forma saprofita in cavitatea bucala, intestin, mucoasa vulvara si anala dar in anumite conditii se poate exacerba determinand afectiuni locale sau generale. Principala cauza favorizanta a dezvoltarii candidei o constituie tratamentele indelungate cu antibiotice si cortizon care distrug flora microbiana si unele afectiuni cum ar fi diabetul.


trebuie sa ne ferim cat mai mult de zahar, de microbii de la toalete si lenjerii sintetice
kudik_A
Postat pe 11 Decembrie 2011 10:06
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 09:56:29
De la: claudita_timi, la data 2011-12-11 09:49:02
De la: ilumax_76, la data 2011-12-11 09:45:34
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 09:43:41...numai ca nu scap definitiv de aceasta ciuperca


N-ai cum sa scapi.


poti scapa de ia ! eu va garantez 100/100 ca daca urmati safatul meu veti scapa de cistita , candida , scurgeri....


pt cistita am inteles ce e de facut!referitor la candida ce sfaturi ne dai? am auzit tot felul de chestii, gen tratament cu iaurt, tot felul de spalaturi sau chiar un vaccin IBC10 SE NUMESTE(imunostimulator bacterian cu candita) se face de doua ori pe an

























daca doriti sfaturi in ceea ce privesc organele genitale si nu doar cu mare placere va invit pe adresa mea de messenger. claudita_timi@yahoo.com. si va ajut cu cea mai mare placere
claudita_timi
Postat pe 11 Decembrie 2011 10:06
De la: claudita_timi, la data 2011-12-11 09:57:47
la farmacie se gaseste hipermangan , e f bun in tratarea fluorei vaginale si imunitatea respectivei ....foloseste de 3 ori pe saptamana facand spalaturi vaginale si nu vei mai avea probleme plus ca intareste si pereti vaginali , are f multe utilitatii, si nu renunta la a, avea grija de sangele tau care ineamna si imunitate . partenerul tau poate folosi o crema care se gaseste la farmacie fugidin parca se numeste e f buna ptr ei si macar timp de o sapt sa aveti pauza totala de sex.


suna fooooarte bine! el a folosit clotrimazol. Ma tenta sa incerc Canesten GYN, dar cel mai bine merg la ginecolog
kudik_A
Postat pe 11 Decembrie 2011 10:11
De la: PRALEA_, la data 2011-12-11 10:06:13
De la: ilumax_76, la data 2011-12-11 10:00:15Ciuperca EXISTA sub forma saprofita in cavitatea bucala, intestin, mucoasa vulvara si anala dar in anumite conditii se poate exacerba determinand afectiuni locale sau generale. Principala cauza favorizanta a dezvoltarii candidei o constituie tratamentele indelungate cu antibiotice si cortizon care distrug flora microbiana si unele afectiuni cum ar fi diabetul.

Sal domnuca...pot sa te stampilez aici...ca nu prea dau de tine ...si nu vreau sa crezi ca nu te-am vazut... Ozi placuta...
Tot singurica ?


Buna, domnule drag.
ilumax_76
Postat pe 11 Decembrie 2011 10:31
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 08:38:54buna tuturor! as avea nevoie de ceva ajutor din partea voastra...de 5 zile ma tot lupt cu senzatiile dese de urinare. Am citit aici ca poate sa fie cistita, din cauza partidelor lungi si dese de sex,ori pt ca nu ne imbracam asa cum trebuie. Mie mi se intampla atunci cand imi este frig la picioare, de obicei imi trecea intr-o zi aceasta senzatie stresanta, insa acum vad ca nu prea ma iarta. Sincer imi este chiar teama, pt ca nu as vrea sa fac un tratament cu antibiotice deoarece am avut si inca mai am probleme si cu candida :( Nu stiu ce sa fac, incerc sa ma protejez cat pot de mult, insa sunt FOARTE sensibila! Stie cineva vre-un tratament naturist sau ce trebuie sa fac? Va rog ajutati-ma!! Va multumesc din suflet!


Prezenta candidei reflecta un sistem imunitar deficitar si de aici deriva si sensibilitatea la contractarea cistitei!Exista tratamente naturiste pentru tratarea cistitei,dar pentru aceasta trebuie sa consulti un medic fitoterapeut sau un medic clasic,dar care are si competente in medicina alternativa(clasic+fitoterapie)!
RAINBOWLADY
Postat pe 11 Decembrie 2011 10:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dilema... 22 De la: taiko 15 Octombrie 2009 15:34
TRADAT IN DRAGOSTE SAU BLESTEMAT-OARE CATA INFIDELITATE SI PERVERSITATE POATE EXISTA IN OAMENII 3 De la: heaven2007 13 Noiembrie 2009 06:51
tradat 11 De la: Luli2 11 Ianuarie 2009 23:59
Wtf is wong with me? 33 De la: gigel460453 27 Octombrie 2011 15:11
Doresc un sfat! 13 De la: kudika442733 18 Iulie 2012 21:28