Setari Cookie-uri

o parere din afara

De la: claudya_elena21, la data 2012-01-06 14:21:22 i-am spus dsp postarea mea de aici...si a citit-o si tot el a fost ofensat....k ne-am facut publice probleme,k nu trebuia sa implic familia lui.........si k eu nu stiu nici makr un sfert din ceea ce e in sufletul lui...........e greu sa ma prefac k sunt ine,poate tinea la mn,si dak as fi fost pusa in situatia lui poate k faceam la fel,pt k familia e familie,desi in privinta noastra lucrurile nu erau atat de negre pe cu credea el.......pp k pana la urma ai lui ma acceptau...pt k sunt o pers kre stiu sa ma fac placuta,si nu cred ca dak m-ar fi cunoscut mai bn ar fi avut cv sa-mi reproseze pt k eram in stare sa fac tot ce e posibil k ei sa ma plak si el sa fie fricit...pt k dak el era fericit si eu eram...............dar asa e in viatza uneori pierzi uneori castigi,dar amintirea va ramane mereu....iar el va fi mereu barbatul perfect,si cum perfectiunea nu se poate atinge............asa nici eu nu voi aveea lg mn baiatul visat............



Da,egoist cu el si cu familia lui!!!!!Daca nu era astfel,nu ai fi ajuns in ipostaza de a posta pe acest forum!!!Te-ar fi protejat de aversiune aparintilor si ar fi ramas langa tine!Draga mea,este normal sa simti o usoara amaraciune in acest moment,tu ai investit sentimente si speranta in aceasta relatie,dar retine urmatorul aspect;vei intalni ,cunoaste si alti barbati si sigur vei fi aleasa si acceptata de unul dintre ei,care va sti sa te pretuiasca cu defectele si calitatile pe care le ai,si atunci vei simti trairile adevaratei iubiri,insotita de respect si afectiune!Cenusa relatiei actuale imprastie-o in cele patru vanturi si vezi-ti de drumul tau!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Ianuarie 2012 15:22
Chiar nu pot sa renunt asa usor la asta,nu pot,pt ca vreau sa-i dem ca s-a inselat in privinta ea si ca meritam mult mai mult.....am mai facut un pas.....nu vorbea deloc cu mn asa ca am intrat pe chat-ul unde ne-am cunoscut,mi-am facut un cont nou si a inceput sa vb......eu eram o fata inselata,darcare vrea sa-i mai acorde o sansa iubitului,pt k eram de parere ca orce o merita o a doua sansa..............a inceput sa-mi pov dsp noi,si ciudat.....acum spunea ca a tinut la mn,dar ca eu am renuntat usor.....voi ce ati fi fact daca cnv v-ar sp k o luna nu va mai cauta?am vb la nervi,i-am sp k imi oi kuta p altu,s el a crezut asta.......si disc a durat vreo2 ore,ca in final sa-mi sp k nu mai vrea sa fie cu mn,k sunt o vipera,k mi-am batut joc e familia lui,deoarece am facut postarea asta,si ca a renuntat la mn................inte timp si-a dat seama ca vb cu mn............pt k fraiera de mn am sp o strada dintr-un cartier din buc,care defapt era in altul.....dar nu a sp nimik...doar imi dadea sfat sa-mi caut iubitul la tel,sa incerc sa vb cu el daca tin asa mult la el.............seara desigur k i-am dat msj.si i-a trim msj sa nu-l mai caut,dupa care am continuat cu sj(de amenintare...jukmrolul fetei ffff ranite)urmand sa-mi sp k sunt slaba,k ma comport precum un copil de 15 ani.....dupa care a urmat nb...''sa devi fata aia ambitioasa care te laudai k esti s sa dovedesti lumii cn esti u''.....dupa care i-am sp k pot asta doar alaturi de el..........si k promit ca nu-l voi dezamagi.............urmand sa-mi dea ulimul msj''nu intelege gresit,momentan nu pot avea o rel cu tn,pe viitor nu promit nimik,e ultimul msj pana la momentul adev''..............................ce sa fac?????????????????????sa lupt?????????????????sa renunt???????????????? nu stiu...ufffffffffffff
claudya_elena21
Postat pe 9 Ianuarie 2012 08:14
De la: claudya_elena21, la data 2012-01-09 08:14:07Chiar nu pot sa renunt asa usor la asta,nu pot,pt ca vreau sa-i dem ca s-a inselat in privinta ea si ca meritam mult mai mult.....am mai facut un pas.....nu vorbea deloc cu mn asa ca am intrat pe chat-ul unde ne-am cunoscut,mi-am facut un cont nou si a inceput sa vb......eu eram o fata inselata,darcare vrea sa-i mai acorde o sansa iubitului,pt k eram de parere ca orce o merita o a doua sansa..............a inceput sa-mi pov dsp noi,si ciudat.....acum spunea ca a tinut la mn,dar ca eu am renuntat usor.....voi ce ati fi fact daca cnv v-ar sp k o luna nu va mai cauta?am vb la nervi,i-am sp k imi oi kuta p altu,s el a crezut asta.......si disc a durat vreo2 ore,ca in final sa-mi sp k nu mai vrea sa fie cu mn,k sunt o vipera,k mi-am batut joc e familia lui,deoarece am facut postarea asta,si ca a renuntat la mn................inte timp si-a dat seama ca vb cu mn............pt k fraiera de mn am sp o strada dintr-un cartier din buc,care defapt era in altul.....dar nu a sp nimik...doar imi dadea sfat sa-mi caut iubitul la tel,sa incerc sa vb cu el daca tin asa mult la el.............seara desigur k i-am dat msj.si i-a trim msj sa nu-l mai caut,dupa care am continuat cu sj(de amenintare...jukmrolul fetei ffff ranite)urmand sa-mi sp k sunt slaba,k ma comport precum un copil de 15 ani.....dupa care a urmat nb...''sa devi fata aia ambitioasa care te laudai k esti s sa dovedesti lumii cn esti u''.....dupa care i-am sp k pot asta doar alaturi de el..........si k promit ca nu-l voi dezamagi.............urmand sa-mi dea ulimul msj''nu intelege gresit,momentan nu pot avea o rel cu tn,pe viitor nu promit nimik,e ultimul msj pana la momentul adev''..............................ce sa fac?????????????????????sa lupt?????????????????sa renunt???????????????? nu stiu...ufffffffffffff


Orice tot sfat ti-am da, tot ca tine faci. Ti-am dat niste sfaturi, daca doresti sa le urmezi bine, daca nu, iarasi bine. Probabil ca unora dintre noi le ia mai mult sa accepte realitatea, probabil ca acesta e si cazul tau.
franziska_eu
Postat pe 9 Ianuarie 2012 10:53
te ai culcat cu el???
Pisicutzaaa
Postat pe 9 Ianuarie 2012 10:58
De la: Pisicutzaaa, la data 2012-01-09 10:58:09te ai culcat cu el???


Normal ca s-a culcat cu el!Dar indiferent ce sfaturi ii vom da ,tot va face ce vrea ea....o ,doamne ce ti-e si cu dragostea asta oarba.Fetele se vor invata minte mult mai tarziu sa iubeasca mai intai cu capu si dupa aceea cu inima!!!
Titanika
Postat pe 9 Ianuarie 2012 12:37
De la: Brosco, la data 2012-01-04 12:56:00Lasa-l in pace,si cand o sa te caute zii si tu ca nu-l mai vrei pt ca are pu*la mica si sa-si rezolve problema.
The_Exile
Postat pe 9 Ianuarie 2012 12:51
De la: Titanika, la data 2012-01-09 12:37:19
De la: Pisicutzaaa, la data 2012-01-09 10:58:09te ai culcat cu el???


Normal ca s-a culcat cu el!Dar indiferent ce sfaturi ii vom da ,tot va face ce vrea ea....o ,doamne ce ti-e si cu dragostea asta oarba.Fetele se vor invata minte mult mai tarziu sa iubeasca mai intai cu capu si dupa aceea cu inima!!!

Fi mai explicita , ce intelegi tu prin a iubi cu capul si a iubi cu inima ?
The_Exile
Postat pe 9 Ianuarie 2012 12:54
De la: The_Exile, la data 2012-01-09 12:54:19
De la: Titanika, la data 2012-01-09 12:37:19
De la: Pisicutzaaa, la data 2012-01-09 10:58:09te ai culcat cu el???


Normal ca s-a culcat cu el!Dar indiferent ce sfaturi ii vom da ,tot va face ce vrea ea....o ,doamne ce ti-e si cu dragostea asta oarba.Fetele se vor invata minte mult mai tarziu sa iubeasca mai intai cu capu si dupa aceea cu inima!!!

Fi mai explicita , ce intelegi tu prin a iubi cu capul si a iubi cu inima ?



Sa iubesti cu inima inseamna sa iubesti pana si gandul celui iubit!!Sa impui ratiunii sa iubeasca inseamna sa pui bariere acolo unde inima refuza sa le aplice!
RAINBOWLADY
Postat pe 9 Ianuarie 2012 13:14
De la: claudya_elena21, la data 2012-01-09 08:14:07Chiar nu pot sa renunt asa usor la asta,nu pot,pt ca vreau sa-i dem ca s-a inselat in privinta ea si ca meritam mult mai mult.....am mai facut un pas.....nu vorbea deloc cu mn asa ca am intrat pe chat-ul unde ne-am cunoscut,mi-am facut un cont nou si a inceput sa vb......eu eram o fata inselata,darcare vrea sa-i mai acorde o sansa iubitului,pt k eram de parere ca orce o merita o a doua sansa..............a inceput sa-mi pov dsp noi,si ciudat.....acum spunea ca a tinut la mn,dar ca eu am renuntat usor.....voi ce ati fi fact daca cnv v-ar sp k o luna nu va mai cauta?am vb la nervi,i-am sp k imi oi kuta p altu,s el a crezut asta.......si disc a durat vreo2 ore,ca in final sa-mi sp k nu mai vrea sa fie cu mn,k sunt o vipera,k mi-am batut joc e familia lui,deoarece am facut postarea asta,si ca a renuntat la mn................inte timp si-a dat seama ca vb cu mn............pt k fraiera de mn am sp o strada dintr-un cartier din buc,care defapt era in altul.....dar nu a sp nimik...doar imi dadea sfat sa-mi caut iubitul la tel,sa incerc sa vb cu el daca tin asa mult la el.............seara desigur k i-am dat msj.si i-a trim msj sa nu-l mai caut,dupa care am continuat cu sj(de amenintare...jukmrolul fetei ffff ranite)urmand sa-mi sp k sunt slaba,k ma comport precum un copil de 15 ani.....dupa care a urmat nb...''sa devi fata aia ambitioasa care te laudai k esti s sa dovedesti lumii cn esti u''.....dupa care i-am sp k pot asta doar alaturi de el..........si k promit ca nu-l voi dezamagi.............urmand sa-mi dea ulimul msj''nu intelege gresit,momentan nu pot avea o rel cu tn,pe viitor nu promit nimik,e ultimul msj pana la momentul adev''..............................ce sa fac?????????????????????sa lupt?????????????????sa renunt???????????????? nu stiu...ufffffffffffff



Iti dai seama ca ai devenit agasanta si plictisitoare in fata barbatului respectiv?Toti cei care am postat pe acest topic,ti-am dat niste sfaturi!Analizeaza-le si decide cum crezi ca este mai bine pentru tine!
RAINBOWLADY
Postat pe 9 Ianuarie 2012 13:16
da imi dau seama si chiar renunt pentru ca dragostea cu sila nu se poate........am vrut sa le demonstrez parintilor lui si prietenilor ca s-au inselat in privinta mea....dar nu mai merge.....chiar a jukt toate cartile....o sa realizeze el mai tarziu ce a avut langa el.....eu imi vad de viatza mea de familia mea de prietenii mei si voi uita acest capitol din viatza mea pt k nu merita iubirea si atentia mea.....am si eu demnitate....lupt uneori cu morile de vant pt k stiu k fara lupta nu pot castiga razboiul.........dar aici lupt impotiva mea ma umilesc pt ce????????????????
claudya_elena21
Postat pe 9 Ianuarie 2012 15:18
De la: The_Exile, la data 2012-01-09 12:54:19
De la: Titanika, la data 2012-01-09 12:37:19
De la: Pisicutzaaa, la data 2012-01-09 10:58:09te ai culcat cu el???


Normal ca s-a culcat cu el!Dar indiferent ce sfaturi ii vom da ,tot va face ce vrea ea....o ,doamne ce ti-e si cu dragostea asta oarba.Fetele se vor invata minte mult mai tarziu sa iubeasca mai intai cu capu si dupa aceea cu inima!!!

Fi mai explicita , ce intelegi tu prin a iubi cu capul si a iubi cu inima ?



Eu nu cred ca sant in masura sa-ti dau tie explicatii,ptr ca te-am urmarit si esti cu capu pe umeri....esti un tanar adult care stie ce vrea de la viata....nu sriu daca esti casatori,dar asta nu ma intereseaza e probl ta.
Deci,fetele care se arunca in bratele fiecaruia baiat,o fac pt ca o fac cu inima...efectiv nu se gandesc la urmari s-au ce greseli pot sa faca,pt ca nu gandsc cu capu.Daca ar gandi cu capu n-ar face atatea greseli.
iubirea e mare....am trecut si eu la randul meu....dar,pe vremea mea inainte de a cunoaste un baiat,ne interesam de fam lui cum sant in viata de zi cu zi si apoi vorbeam cu baiatu.DE prostii nu stiam noi asa ceva ca era rusine sa te mariti daca nu erai fata mare.Si ar mai fi multe de spus....eu una m-am obisnuit c-am greu cu viata asta huzura a tineretului....dar trebuie sa ne conformam la varsta mea
Titanika
Postat pe 9 Ianuarie 2012 17:33
De la: The_Exile, la data 2012-01-09 12:54:19
De la: Titanika, la data 2012-01-09 12:37:19
De la: Pisicutzaaa, la data 2012-01-09 10:58:09te ai culcat cu el???


Normal ca s-a culcat cu el!Dar indiferent ce sfaturi ii vom da ,tot va face ce vrea ea....o ,doamne ce ti-e si cu dragostea asta oarba.Fetele se vor invata minte mult mai tarziu sa iubeasca mai intai cu capu si dupa aceea cu inima!!!

Fi mai explicita , ce intelegi tu prin a iubi cu capul si a iubi cu inima ?

Logica vs. sentiment?
Dar daca o folosesti excesiv pe prima, s-ar putea deseori sa nu se mai ajunga mai departe.
Max2
Postat pe 13 Ianuarie 2012 16:45
De la: Titanika, la data 2012-01-09 17:33:51
De la: The_Exile, la data 2012-01-09 12:54:19
De la: Titanika, la data 2012-01-09 12:37:19
De la: Pisicutzaaa, la data 2012-01-09 10:58:09te ai culcat cu el???


Normal ca s-a culcat cu el!Dar indiferent ce sfaturi ii vom da ,tot va face ce vrea ea....o ,doamne ce ti-e si cu dragostea asta oarba.Fetele se vor invata minte mult mai tarziu sa iubeasca mai intai cu capu si dupa aceea cu inima!!!

Fi mai explicita , ce intelegi tu prin a iubi cu capul si a iubi cu inima ?



Eu nu cred ca sant in masura sa-ti dau tie explicatii,ptr ca te-am urmarit si esti cu capu pe umeri....esti un tanar adult care stie ce vrea de la viata....nu sriu daca esti casatori,dar asta nu ma intereseaza e probl ta.
Deci,fetele care se arunca in bratele fiecaruia baiat,o fac pt ca o fac cu inima...efectiv nu se gandesc la urmari s-au ce greseli pot sa faca,pt ca nu gandsc cu capu.Daca ar gandi cu capu n-ar face atatea greseli.
iubirea e mare....am trecut si eu la randul meu....dar,pe vremea mea inainte de a cunoaste un baiat,ne interesam de fam lui cum sant in viata de zi cu zi si apoi vorbeam cu baiatu.DE prostii nu stiam noi asa ceva ca era rusine sa te mariti daca nu erai fata mare.Si ar mai fi multe de spus....eu una m-am obisnuit c-am greu cu viata asta huzura a tineretului....dar trebuie sa ne conformam la varsta mea
trebuia sa te conformezi si sa consideri ca ai noroc daca tiristii iti mai ofera 100 de euro la varsta ta...
FAT_FRUMOS
Postat pe 13 Ianuarie 2012 16:47
tiristi??????????????????????......nu am decazut atat de mult...alte parerii nu potzi da?
claudya_elena21
Postat pe 19 Ianuarie 2012 16:49
sa continui povestea...azi a descoperit cat de ipocrit,incinos,prefacut...etc putea sa fie.....intru azi pe profilul de facebook...si vad in lista de prieteni o fata...intru la ea.....si ....SURPRIZA.....EL ERA CU EA...AVEAU POZE LA PATIUNUAR.....frumos nu?fraiera plangea dupa un actor....k asa de bine m-a mntit....dar sper k roata sa fie rotunda ...si sa primeask ce merita....desi sper sa nu-i fak si fetei acelea ceea ce mi-a facut mie,pt k din poze pare fata buna,si nu cred k merita un asemenea barbat lg ea,dar eu nu ma bag....sterg tot dinmintea mea...pt k n merita nimik.....
claudya_elena21
Postat pe 20 Ianuarie 2012 17:39
...si asa ai descoperit ca nu ai pierdut nimic. Chiar din contra.
Max2
Postat pe 24 Ianuarie 2012 11:39
De la: claudya_elena21, la data 2012-01-20 17:39:27sa continui povestea...azi a descoperit cat de ipocrit,incinos,prefacut...etc putea sa fie.....intru azi pe profilul de facebook...si vad in lista de prieteni o fata...intru la ea.....si ....SURPRIZA.....EL ERA CU EA...AVEAU POZE LA PATIUNUAR.....frumos nu?fraiera plangea dupa un actor....k asa de bine m-a mntit....dar sper k roata sa fie rotunda ...si sa primeask ce merita....desi sper sa nu-i fak si fetei acelea ceea ce mi-a facut mie,pt k din poze pare fata buna,si nu cred k merita un asemenea barbat lg ea,dar eu nu ma bag....sterg tot dinmintea mea...pt k n merita nimik.....


Tu crezi ca e primul si ultimul barbat prefacut? Nu, draga mea, de barbati prefacuti e plina lumea, chiar si lumea asta virtuala. Stai tu linistita, chiar de suferi acum din cauza lui, o sa se intoarca roata, iar el o sa primeasca o mare palma de la viata pentru toate minciunile spuse. Stai linistita si asteapta si o sa vezi ca am avut dreptate.

Lasa viata sa aiba ea grija de cojocul lui, tu incearca sa te aduni sufleteste si sa mergi mai departe. Nu el te-a invins pe tine cu nesimtirea lui, ci tu l-ai invins pe el cu iubirea ta.
franziska_eu
Postat pe 24 Ianuarie 2012 14:00
De la: franziska_eu, la data 2012-01-24 14:00:31
De la: claudya_elena21, la data 2012-01-20 17:39:27sa continui povestea...azi a descoperit cat de ipocrit,incinos,prefacut...etc putea sa fie.....intru azi pe profilul de facebook...si vad in lista de prieteni o fata...intru la ea.....si ....SURPRIZA.....EL ERA CU EA...AVEAU POZE LA PATIUNUAR.....frumos nu?fraiera plangea dupa un actor....k asa de bine m-a mntit....dar sper k roata sa fie rotunda ...si sa primeask ce merita....desi sper sa nu-i fak si fetei acelea ceea ce mi-a facut mie,pt k din poze pare fata buna,si nu cred k merita un asemenea barbat lg ea,dar eu nu ma bag....sterg tot dinmintea mea...pt k n merita nimik.....


Tu crezi ca e primul si ultimul barbat prefacut? Nu, draga mea, de barbati prefacuti e plina lumea, chiar si lumea asta virtuala. Stai tu linistita, chiar de suferi acum din cauza lui, o sa se intoarca roata, iar el o sa primeasca o mare palma de la viata pentru toate minciunile spuse. Stai linistita si asteapta si o sa vezi ca am avut dreptate.

Lasa viata sa aiba ea grija de cojocul lui, tu incearca sa te aduni sufleteste si sa mergi mai departe. Nu el te-a invins pe tine cu nesimtirea lui, ci tu l-ai invins pe el cu iubirea ta.

Asa ai invins si tu????
Lucia_41
Postat pe 24 Ianuarie 2012 14:03
Ma uitam zilele astea...si ceea cu care este acum sigur va pati la fel ca mine....se comporta la fel.....isi ascunde relatia.cauta alta relatie..kt de oarba am putut sa fiu......era atat de prefacut.....era un actor ffff bun...desi un actor excelent ar trebui sa-si perfectioneze rolul...
claudya_elena21
Postat pe 24 Ianuarie 2012 17:51
De la: claudya_elena21, la data 2012-01-24 17:51:13Ma uitam zilele astea...si ceea cu care este acum sigur va pati la fel ca mine....se comporta la fel.....isi ascunde relatia.cauta alta relatie..kt de oarba am putut sa fiu......era atat de prefacut.....era un actor ffff bun...desi un actor excelent ar trebui sa-si perfectioneze rolul...


Mie imi pare rau atat de tine, cat si de fata cealalta, dar si de toate fetele care-i vor pica in plasa! Sa nu mai suferi din cauza lui, nu te-a meritat! O sa gasesti pe cineva care sa te respecte si sa te iubeasca, asa cum esti!
franziska_eu
Postat pe 25 Ianuarie 2012 11:11
De la: Gina1989, la data 2012-01-24 14:03:08
De la: franziska_eu, la data 2012-01-24 14:00:31
De la: claudya_elena21, la data 2012-01-20 17:39:27sa continui povestea...azi a descoperit cat de ipocrit,incinos,prefacut...etc putea sa fie.....intru azi pe profilul de facebook...si vad in lista de prieteni o fata...intru la ea.....si ....SURPRIZA.....EL ERA CU EA...AVEAU POZE LA PATIUNUAR.....frumos nu?fraiera plangea dupa un actor....k asa de bine m-a mntit....dar sper k roata sa fie rotunda ...si sa primeask ce merita....desi sper sa nu-i fak si fetei acelea ceea ce mi-a facut mie,pt k din poze pare fata buna,si nu cred k merita un asemenea barbat lg ea,dar eu nu ma bag....sterg tot dinmintea mea...pt k n merita nimik.....


Tu crezi ca e primul si ultimul barbat prefacut? Nu, draga mea, de barbati prefacuti e plina lumea, chiar si lumea asta virtuala. Stai tu linistita, chiar de suferi acum din cauza lui, o sa se intoarca roata, iar el o sa primeasca o mare palma de la viata pentru toate minciunile spuse. Stai linistita si asteapta si o sa vezi ca am avut dreptate.

Lasa viata sa aiba ea grija de cojocul lui, tu incearca sa te aduni sufleteste si sa mergi mai departe. Nu el te-a invins pe tine cu nesimtirea lui, ci tu l-ai invins pe el cu iubirea ta.

Asa ai invins si tu????


Lasa-te de aberat! Daca ai chef de insinuari, fa-le la adresa vietii tale, nu la adresa vietii mele. Singurul comentariu pe care ti-l adresez, pentru ca nu-mi place sa discut cu persoanele intrigante.
franziska_eu
Postat pe 25 Ianuarie 2012 11:13
dc e viatza asa?????????????t indragostesti...suferi.....mie asa d dor sa simt fluturasii aceia on stomac....sa fiu cu zambetul p buze...sa uit d prob cotidiene.....mie dor sa fiu indragostita.:(
claudya_elena21
Postat pe 25 Ianuarie 2012 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:(( 14 De la: Dor_a 1 Aprilie 2009 11:56
cum sa fac sa ii placa de mine??? 7 De la: BLACKGlamour 27 Iunie 2009 22:13
vreau sa fiu cu el 146 De la: verraa 12 Aprilie 2011 12:30
Am mare nevoie de ajutor 9 De la: adina_oana 22 Iunie 2009 10:38
S-a stins pasiunea...un sfat? 52 De la: contesina 16 Martie 2011 21:25