Setari Cookie-uri

relatia mea

kudika487224' date='2012-01-10 11:06:21']Buna, aseara m-am intalnit cu el si nu am facut sex ,a luat o pizza si ne-am uitat la un film ,dupa care am adormit.Toata noaptea m-a tinut in brate si m-a pupat.S-a mai intamplat asa de multe ori si inainte sa ne certam saptamana trecuta,de multe ori as fi vrut sa facem dragoste si cand ii ziceam imi raspundea ca e obosit si ca vrea doar sa stau cu el .Marea mea problema e ca are o fire foarte conservatoare ,nu se exteriorizeaza decat foarte rar si cand simte, iar daca il ii zic vreodata ca mi-a fost dor de el, nu imi raspunde si cand il intreb de ce nu imi zice si el ,imi zice ca ar trebui sa simt asta si ca nu trebuie sa imi zica mereu ca altfel nu mai ma chema la el, sa ne petrecem timpul impreuna .Toate lucrurile astea ma deruteaza, odata e rece si nu simt nici o emotie din partea lui si cateodata are un comportament normal.Si apropo de faza cu faptul ca nu se culca cu alte fete de cand e cu mn, ca asa mi-a zis nu stiu ce sa cred ca mereu imi las la el cate ceva ,ba cerceii ,ba un lant si cand vin la el nici nu sunt miscate din locul lor si sunt exact cum le-am pus.Voi ce credeti ar trebui sa mai stau cu el si sa il cunosc mai bine, ca poate asa e firea lui mai dificila,totusi a trecut doar 1 luna si putin si nu poti sa cunosti asa repede o persoana.Va multumesc pentru sfaturile de ieri.[/quote]
merge garantat. [/quote]


Cine te retine sa mai stai cu el?Poti sa stai,nu este nicio problema,nu costa nimic si face bine la ten,dar mai greu este sa faci dragoste cu un asemenea exemplar masculin!!!Este obosit?Sufera de vreo afectiune limfatica?Ii poti cumpara niste vitamine asociate cu minerale,cu mod de administrare orala,1tb./zi!!!Este o persoana retinuta,introvertita,eiiiiiii,asta da,o problema,aceasta tipologie de oameni se inscrie greu in jocul nebunesc adus de amorul in sine!!!


Draga mea,tu vrei sa faci dragoste cat mai des si el doreste asa ceva numai cand are domnia sa chef!!!!Aceasta contradictie sta la baza tuturor esecurilor amoroase!!Solutii?Poti revitaliza relatia prin imbunatatirea aspectului fizic,la care se aduce ca bonus,o accesorizare vestimentara pe masura,atatarea partenerului prin folosirea tehnicilor de seductie feminina si ,chiar "umilirea" in fata iubitului tau,ca doar esti femeie si trebuie sa stai la cheremul barbatului,nu? Pe de alta parte,va cunoasteti de putin timp,insuficient spun eu,pentru a te edifica asupra a ceea ce doriti amandoi!!!Una peste alta,poti sa mai stai "agatata" in aceasta relatie,dar nu prea mult,caci bate la ochi!!!!Din punctul meu de vedere,sunteti incompatibili din punct de vedere al dorintei sexuale,tu esti activa sexual,pe cand domnul respectiv,cam doarme in bocanci!!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 11 Ianuarie 2012 11:23
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-11 11:23:19kudika487224' date='2012-01-10 11:06:21']Buna, aseara m-am intalnit cu el si nu am facut sex ,a luat o pizza si ne-am uitat la un film ,dupa care am adormit.Toata noaptea m-a tinut in brate si m-a pupat.S-a mai intamplat asa de multe ori si inainte sa ne certam saptamana trecuta,de multe ori as fi vrut sa facem dragoste si cand ii ziceam imi raspundea ca e obosit si ca vrea doar sa stau cu el .Marea mea problema e ca are o fire foarte conservatoare ,nu se exteriorizeaza decat foarte rar si cand simte, iar daca il ii zic vreodata ca mi-a fost dor de el, nu imi raspunde si cand il intreb de ce nu imi zice si el ,imi zice ca ar trebui sa simt asta si ca nu trebuie sa imi zica mereu ca altfel nu mai ma chema la el, sa ne petrecem timpul impreuna .Toate lucrurile astea ma deruteaza, odata e rece si nu simt nici o emotie din partea lui si cateodata are un comportament normal.Si apropo de faza cu faptul ca nu se culca cu alte fete de cand e cu mn, ca asa mi-a zis nu stiu ce sa cred ca mereu imi las la el cate ceva ,ba cerceii ,ba un lant si cand vin la el nici nu sunt miscate din locul lor si sunt exact cum le-am pus.Voi ce credeti ar trebui sa mai stau cu el si sa il cunosc mai bine, ca poate asa e firea lui mai dificila,totusi a trecut doar 1 luna si putin si nu poti sa cunosti asa repede o persoana.Va multumesc pentru sfaturile de ieri.

merge garantat. [/quote]


Cine te retine sa mai stai cu el?Poti sa stai,nu este nicio problema,nu costa nimic si face bine la ten,dar mai greu este sa faci dragoste cu un asemenea exemplar masculin!!!Este obosit?Sufera de vreo afectiune limfatica?Ii poti cumpara niste vitamine asociate cu minerale,cu mod de administrare orala,1tb./zi!!!Este o persoana retinuta,introvertita,eiiiiiii,asta da,o problema,aceasta tipologie de oameni se inscrie greu in jocul nebunesc adus de amorul in sine!!!


Draga mea,tu vrei sa faci dragoste cat mai des si el doreste asa ceva numai cand are domnia sa chef!!!!Aceasta contradictie sta la baza tuturor esecurilor amoroase!!Solutii?Poti revitaliza relatia prin imbunatatirea aspectului fizic,la care se aduce ca bonus,o accesorizare vestimentara pe masura,atatarea partenerului prin folosirea tehnicilor de seductie feminina si ,chiar "umilirea" in fata iubitului tau,ca doar esti femeie si trebuie sa stai la cheremul barbatului,nu? Pe de alta parte,va cunoasteti de putin timp,insuficient spun eu,pentru a te edifica asupra a ceea ce doriti amandoi!!!Una peste alta,poti sa mai stai "agatata" in aceasta relatie,dar nu prea mult,caci bate la ochi!!!!Din punctul meu de vedere,sunteti incompatibili din punct de vedere al dorintei sexuale,tu esti activa sexual,pe cand domnul respectiv,cam doarme in bocanci!!!![/quote]
Dom'ne, nu vreti voi femeile (nici in general, nici in particular ) sa faceti pe placul barbatului... 'neam ! Nu vreti... si pace. De cand cu "egalitatea asta intre sexe" (cine naiba o fi inventat-o... ) femeia are atitudine, pune picioru' in prag, are idei, gandeste, da replici, contrazice... ce sa mai - nu-i mai intri in voie... De-aia' se pune intrebarea : unde mergem ???
alegro6543
Postat pe 11 Ianuarie 2012 11:31
De la: alegro6543, la data 2012-01-11 11:31:04
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-11 11:23:19kudika487224' date='2012-01-10 11:06:21']Buna, aseara m-am intalnit cu el si nu am facut sex ,a luat o pizza si ne-am uitat la un film ,dupa care am adormit.Toata noaptea m-a tinut in brate si m-a pupat.S-a mai intamplat asa de multe ori si inainte sa ne certam saptamana trecuta,de multe ori as fi vrut sa facem dragoste si cand ii ziceam imi raspundea ca e obosit si ca vrea doar sa stau cu el .Marea mea problema e ca are o fire foarte conservatoare ,nu se exteriorizeaza decat foarte rar si cand simte, iar daca il ii zic vreodata ca mi-a fost dor de el, nu imi raspunde si cand il intreb de ce nu imi zice si el ,imi zice ca ar trebui sa simt asta si ca nu trebuie sa imi zica mereu ca altfel nu mai ma chema la el, sa ne petrecem timpul impreuna .Toate lucrurile astea ma deruteaza, odata e rece si nu simt nici o emotie din partea lui si cateodata are un comportament normal.Si apropo de faza cu faptul ca nu se culca cu alte fete de cand e cu mn, ca asa mi-a zis nu stiu ce sa cred ca mereu imi las la el cate ceva ,ba cerceii ,ba un lant si cand vin la el nici nu sunt miscate din locul lor si sunt exact cum le-am pus.Voi ce credeti ar trebui sa mai stau cu el si sa il cunosc mai bine, ca poate asa e firea lui mai dificila,totusi a trecut doar 1 luna si putin si nu poti sa cunosti asa repede o persoana.Va multumesc pentru sfaturile de ieri.

merge garantat.



Cine te retine sa mai stai cu el?Poti sa stai,nu este nicio problema,nu costa nimic si face bine la ten,dar mai greu este sa faci dragoste cu un asemenea exemplar masculin!!!Este obosit?Sufera de vreo afectiune limfatica?Ii poti cumpara niste vitamine asociate cu minerale,cu mod de administrare orala,1tb./zi!!!Este o persoana retinuta,introvertita,eiiiiiii,asta da,o problema,aceasta tipologie de oameni se inscrie greu in jocul nebunesc adus de amorul in sine!!!


Draga mea,tu vrei sa faci dragoste cat mai des si el doreste asa ceva numai cand are domnia sa chef!!!!Aceasta contradictie sta la baza tuturor esecurilor amoroase!!Solutii?Poti revitaliza relatia prin imbunatatirea aspectului fizic,la care se aduce ca bonus,o accesorizare vestimentara pe masura,atatarea partenerului prin folosirea tehnicilor de seductie feminina si ,chiar "umilirea" in fata iubitului tau,ca doar esti femeie si trebuie sa stai la cheremul barbatului,nu? Pe de alta parte,va cunoasteti de putin timp,insuficient spun eu,pentru a te edifica asupra a ceea ce doriti amandoi!!!Una peste alta,poti sa mai stai "agatata" in aceasta relatie,dar nu prea mult,caci bate la ochi!!!!Din punctul meu de vedere,sunteti incompatibili din punct de vedere al dorintei sexuale,tu esti activa sexual,pe cand domnul respectiv,cam doarme in bocanci!!!![/quote]
Dom'ne, nu vreti voi femeile (nici in general, nici in particular ) sa faceti pe placul barbatului... 'neam ! Nu vreti... si pace. De cand cu "egalitatea asta intre sexe" (cine naiba o fi inventat-o... ) femeia are atitudine, pune picioru' in prag, are idei, gandeste, da replici, contrazice... ce sa mai - nu-i mai intri in voie... De-aia' se pune intrebarea : unde mergem ??? [/quote]


Unde vrei sa mergem,la mine sau la tine?


Lasand gluma la o parte,au cam trecut timpurile cand femeia facea planton in fata barbatului,a invatat si ea sa-si ceara drepturile ,ce i se cuvin si ,in special,dreptul de a fi fericite,iubite,ca asta nu convine domniilor voastre,nu mai este problema femeilor!!!Aceasta relatie o asociez cu imaginea pestelui care se zbate pe uscat,pestele fiind protagonista noastra!!Domnul meu,femeia trebuie iubita si atunci cand doreste ea acest lucru,cu patima,ravasitor,caci doar de asta se numeste femeie,in caz contrar , se numea surogat al barbatului!!!Pana si in dragoste,femeia are ultimul cuvant ca si expresie si acela este "Dragul meu ,vreau sa ma iubesti"!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 11 Ianuarie 2012 11:43
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-11 11:43:33
Lasand gluma la o parte,au cam trecut timpurile cand femeia facea planton in fata barbatului,a invatat si ea sa-si ceara drepturile ,ce i se cuvin si ,in special,dreptul de a fi fericite,iubite,ca asta nu convine domniilor voastre,nu mai este problema femeilor!!!Aceasta relatie o asociez cu imaginea pestelui care se zbate pe uscat,pestele fiind protagonista noastra!!Domnul meu,femeia trebuie iubita si atunci cand doreste ea acest lucru,cu patima,ravasitor,caci doar de asta se numeste femeie,in caz contrar , se numea surogat al barbatului!!!Pana si in dragoste,femeia are ultimul cuvant ca si expresie si acela este "Dragul meu ,vreau sa ma iubesti"!!!

pana la urma daca stau si ma gandesc barabtii sunt doar o gluma care face din viata femeilor, daca spui expresia mai sus unui barbat, cu singuranta el va iubi imi este dificil sa nu rad, pentru ca daca pentru o femeie fraza respectiva inseamna multe, pentru un barbat nu inseamna mare lucru, s-ar putea spune ca barbatul este partea superficiala a relatiei, este raul fara de care nu putem trai, iar femeia, raul total, na ca nu zica lumea ca-s feminista, dar intr-o relatie in general barbatul e mai comod si femeia mai patimasa, asadar si prin urmare aceasta atitutdine va creea in poveste(relatie) un personaj negativ, ce va urma vom vedea pe viitor
yumy
Postat pe 11 Ianuarie 2012 11:56
De la: yumy, la data 2012-01-11 11:56:29
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-11 11:43:33
Lasand gluma la o parte,au cam trecut timpurile cand femeia facea planton in fata barbatului,a invatat si ea sa-si ceara drepturile ,ce i se cuvin si ,in special,dreptul de a fi fericite,iubite,ca asta nu convine domniilor voastre,nu mai este problema femeilor!!!Aceasta relatie o asociez cu imaginea pestelui care se zbate pe uscat,pestele fiind protagonista noastra!!Domnul meu,femeia trebuie iubita si atunci cand doreste ea acest lucru,cu patima,ravasitor,caci doar de asta se numeste femeie,in caz contrar , se numea surogat al barbatului!!!Pana si in dragoste,femeia are ultimul cuvant ca si expresie si acela este "Dragul meu ,vreau sa ma iubesti"!!!

pana la urma daca stau si ma gandesc barabtii sunt doar o gluma care face din viata femeilor, daca spui expresia mai sus unui barbat, cu singuranta el va iubi imi este dificil sa nu rad, pentru ca daca pentru o femeie fraza respectiva inseamna multe, pentru un barbat nu inseamna mare lucru, s-ar putea spune ca barbatul este partea superficiala a relatiei, este raul fara de care nu putem trai, iar femeia, raul total, na ca nu zica lumea ca-s feminista, dar intr-o relatie in general barbatul e mai comod si femeia mai patimasa, asadar si prin urmare aceasta atitutdine va creea in poveste(relatie) un personaj negativ, ce va urma vom vedea pe viitor



Si contraargumetez cu urmatoarele!!Daca femeia ,impreuna cu barbatul,formeaza un nucleu perfect,luati separat,da,se pot face divagatii pe tema roului barbatului si al femeii,dar nu aceasta este subiectul acestui topic!!
In general,femeile pun patos in ceea ce fac,pasiunea este una din ratiunile personale ale femeii si de-alungul timpului,si-au dezvoltat capacitatile si in aceasta directie,nu mai sunt dependente de dorintele barbatilor,stiu sa se impuna,sa doreasca!Per ansamblu,au invatat sa se iubeasca pe sine,cerand barbatului existent in viata lor dragostea ca drept obtinut prin natura lucrurilor dezvoltate firesc!!!In relatii nu trebuie sa existe personaje negative,ci ,doar complementare!!Iubirea nu se poate imparti in "pozitiv" sau "negativ",ea a fost,este si va fi o molecula indivizibila!!In cazul nostru,doamna in cauza,daca isi doreste acest lucru,poate sa mai piarda timpul langa un asemenea barbat,ca doar femeile sunt recunoscute drept simbolul indurarii si al rabdarii!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 11 Ianuarie 2012 12:11
Iti spun eu ce vrea: sex si numai sex... Cand se satura de tine, iti va da papuceii... Eu am impresia ca tie iti cam place sa te umilesti... Cu cat se poarta mai urat, cu atat e mai viril, nu-i asa? Daca adori sa fii carpa lui de sters...praful, cauta-l in continuare si lasa-l sa faca ce vrea cu tine. Parerea mea e ca ai facut o greseala dand vabria din mana pe cioara de pe gard.
Micaell
Postat pe 11 Ianuarie 2012 14:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce e de facut? 6 De la: kudika_27270 23 Ianuarie 2013 13:25
ce prefera barbatii? 257 De la: battleofwits 29 Noiembrie 2010 13:58
de ce n-am si eu noroc in dragoste 3 De la: ina_clau 26 Mai 2009 16:03
barbatul berbec 1 De la: douce_femme 8 Septembrie 2011 00:36
abuzul emotional 31 De la: maimai_no1 20 Septembrie 2011 23:27