Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat...

Va voi spune in mare prb mea. Am 26 de ani. Va pot spune ca sunt draguta, chiar atragatoare, stilata, finuta, am avut relatii, dar nimic serios pt ca mi-am vazut de studii si appi de munca. Am cunoscut un barbat la locul de munca,ne-am imprietenit, e cu ceva ani mai mare decat mine. nu m-am gandit sa se infiripe ceva practic intre noi. Insa, dupa o anumita perioada, ne-am revazut unde sta el, acolo ajungand si eu sa lucrez. de la un pahar, mi-a zis ca are o mica surpriza acasa, si anume gatise ceva bun, semineu, era f frumos. M-am dus din curiozitate. Atunci mi-a spus ca este in divort cu sotia lui, si va fi liber. A pregatit mancare ceva bun, mirosea bine, nu am mancat, aveam emotii. Apoi mi-a oferit vin. M-a luat in brate, m-a pupat ..si ma rog, cred ca niciunul din noi nu s-a putut abtine. Imi pare rau, atractia din mine si el este ceva inexplicabil...

Eu eram fecioara, nu stiu daca am fost pregatita emotional pt as aceva, poate m-am repezit, habar nu am., ideea e ca dupa ce a inceput, nu am putut sta mai mult de 5-10 minute ca ma durea si i-am zis. El nu a mai continuat, iar cum s-a dus la baie repede, eu m am imbracat si am dat sa plec. Nu stiu, am avut un sentiment ciudat, m-am speriat putin, nu siu daca ma intelegeti. Nu ma simteam in largul meu.Mi-am cerut scuze pt situatie.. m-a inteles si a fost f dragut cu mine si cald, nu am ce sa ii reprosez....

Dupa asta ne-am despartit o perioada scurta, eu eram cu serviciul, el la fel, in lumi diferite. Nu l-am sunat deloc. EL m-a sunat sa vada ce fac. Ne-am intalnit iarasi....... era bucuros ca ma vede. Era apropiat de mine,arata bucuros. Iar a incercat sa se apropie dar eu i-am zis ca nu pot sa fac lucrul asta pt ca imi e teama. A inteles, nu a zis nimic, sigur ca s-a suparat. Dar asa am simtit eu. Iarasi ne-am vazut de 2 ori, m-a pus sa ii fac oral, am refuzat, pana la urma am facut ce m-a rugat pt ca nu vroiam sa il supar. Dupa asta, ne-am intalnit la o discutie mai serioasa si i-am zis ca sunt pregatita emotional pt a avea o relatie cu el, pt ca sunt ok, ma simt bine cu el, si trebuia sa vb si de divort.pt ca si asta a fost un obstacol, nu ma pot simti bine si in largul meu daca el e inca pe foaie insurat. Ma gandeam ca imi da un termen. I-am zis ca nu vreau sa despart pe nimeni, ca nu vreau sa fac pe nimeni sa sufere.

Raspunsul lui a fost ASTA E OFERTA MEA ! Mi-a zis ca el vrea doar sex, nimic serios. si i-am zis ca nu inteleg, oferta inseamna eu sa fac sex oral si atat? Si i-am zis ca nu pot fi de acrord, ca nu pot sa ma vad cu un om numai pt asa ceva, nu sunt panarama. Nu a da inapoi. mi-a zis ca asta vrea el. Si i-am zis ca de obicei oamenii impartasesc sentimentele, eu nu am cum sa merg sa ma vad cu el jumate de ora, sa ma prefac ca totul e bine daca fac asa ceva si plec. I-am zis eventual sa ma plateasca, imi pun tarif, sa plateasca taxiul, un hotel...si am plecat suparata.

Am renuntat la tot, fiecare pe calea lui. M-a sunat iar dupa 2 luni sa ma intrebe ce fac, daca m-am maritat, mi -a zis ca ii e dor de mine.I-am zis ca vb c cineva si as vrea sa ma marit. Insa, pt ca mi-a ramas la inimaam zis sa mai avem o discutie. Mi-asugerat ca ar trebui sa raman unde e el, ca nu trebuie sa ma intorc. I am zis ca raman acolo doar daca vom fi impreuna, nu stau singura de nebuna. Nu am casa, nu am serviciu, asta inseamna sa o iau de la 0 pe cont propriu pt ca el nu mi-a facut nicio promisiune. Mi-a zis ca intelege ideea mea, dar ca nu poate sa imi promita nimic, ca el e inca insurat, ca trebuie datorita unei situatii...stiu si eu ca asa este, adevarat. Eu i-am zis ca m-ar iubi cred ca ar renunta la actele care ii trebuie si si-ar reface viata. Si iarasi m-a invitat la sex...oral, normal. si nu am vrut, l-am refuzat. Mi-a zis ca atat poate sa imi ofere.

Va spun ca imi face complimente de tot felul, si banuiesc ca nu minte pt ca e un om prea direct ca sa stea sa imi gadile mie orgoliul. Imi zice ca ma place f mult, asta e problema. De cate ori ne vedem imi spune ca el nu poate rezista fara sa ma atinga. Va spun sincer ca daca il iau in brate sa il pup numai pe obraz el este deja excitat si imi zice ca nu se mai poate controla. Motiv pt care nu ne atingem cand ne vedem. Si pe mine daca ma atinge sunt in ceruri...deci..suntem pe aceeasi unda. Eu m-am gandit ca nu a vrut sa imi strice viata prea mult sa raman cu sechele..nu stiu ce sa cred. Il iubesc, il respect pt ca a fost primul om si nu mi-a facut rau, altul putea sa fie mult mai mizerabil, nu prea am ce sa-i reprosez. Nu mi-a placut ca m-a lungit la faza cu divortul care nu a ami avut loc..nu stiu cu ce schimbam situatia daca stateam unde locuieste el, pt ca oferta lui nu s-a schimbat in niciun fel. Dar nu l-am inteles profuns, simt ca nu am stiut sa fac ce trebuia, ca am gresit. Mi-as dori sa imi spuneti daca am gresit, unde..cum ar fi trebuit sa fac...si acum ma suna, imi spune ca ma doreste, dar nu stiu ce sa fac...ce sa ii spun...

Multumesc celor care vor sa ma ajute, scuze celor care ma vor judeca...iertare !
apa_plata
Postat pe 17 Ianuarie 2012 23:54
Am 26 de ani. Va pot spune ca sunt draguta, chiar atragatoare, stilata, finuta, am avut relatii...nu caut nimic,doar ma laud...
FAT_FRUMOS
Postat pe 17 Ianuarie 2012 23:57
De la: FAT_FRUMOS, la data 2012-01-17 23:57:17Am 26 de ani. Va pot spune ca sunt draguta, chiar atragatoare, stilata, finuta, am avut relatii...nu caut nimic,doar ma laud...

steffy91
Postat pe 18 Ianuarie 2012 00:01
vaiiiiiiiii, ma doare capul! cat de credule sunt fetele astea in ziua de azi.
muza_ta
Postat pe 18 Ianuarie 2012 00:06
De la: muza_ta, la data 2012-01-18 00:06:59vaiiiiiiiii, ma doare capul! cat de credule sunt fetele astea in ziua de azi.

nici nu-ti inchipui
steffy91
Postat pe 18 Ianuarie 2012 00:42
Drag mea prietena. In primul rand doresc sa-ti amintesc faptul ca te apreciez pentru persoana care ai fost la inceput ...ti-ai urmat studile si ti-ai vazut de viata ...nu stiu cate relatii ai avut tu si cat de serioase. Nu stiu de ce am impresia ca tu pana la 26 de ani nu ai vorbit cu prea multi barbati sau daca ai vorbit nu ai stiut sa-i citesti niciodata. Parerea mea pe care mi-am formato in urma povesti tale este urmatoarea: tu ai inceput sa ti la acest baiat si-ti place de el enorm de mult desi este insurat...el fiind insurat nu va putea niciodata sa rupa acea relatie daca nu a facut-o pana in momentul de fata astfel incat tu esti a doua femeie din viata lui. Inn viziunea mea relatia dintre voi doi se rezuma mai mult la atractia fizica pe care o aveti unul fata de celalalt si mai putin la sentimentele sufletesti pe care le aveti ambi unul fata de celalalt...Acuma din toata aceasta poveste sfatul meu este urmatorul: Tu ca si femeie ar trebui sa incepi prin a te respecat pe tine ...cautati sa-ti faci propria viata, gaseste-ti un loc stabil si un loc de munca de asemenea, insa cel mai important este sa cauti un barbat care sa te iubeasca, sa tina la tine si sa fie liber -considera relatia pe care ai avuto precum un capitol din viata ta incheiat. Nu are rost sa-ti faci rau...este clar faptul ca daca pana acuma a continuat aceasta relatie asa nu are nici un viitor...eu sincer as urma indemnurile pe care ti le-am dat mai sus.

Ca sa ai o viata fericita trebuie sa ai o minte linistita, sa-ti faci un rost in viata, indiferent de probleme sa gandesti cu optimism tot timpul si sa incerci sa pastrezi doar momentele frumoase. Pana la urma toate trac pana si viata iar la sfarsit ne bucuram doar de momentele frumoase de care am avut parte -mai multe sau mai putine-...

Draga mea sper ca vei lua o decizie inteleapta si nu uita ...cine cum isi asterne patul asa si doarme...

Bafta...
kudika_nikole
Postat pe 18 Ianuarie 2012 00:55
Drag mea prietena. In primul rand doresc sa-ti amintesc faptul ca te apreciez pentru persoana care ai fost la inceput ...ti-ai urmat studile si ti-ai vazut de viata ...nu stiu cate relatii ai avut tu si cat de serioase. Nu stiu de ce am impresia ca tu pana la 26 de ani nu ai vorbit cu prea multi barbati sau daca ai vorbit nu ai stiut sa-i citesti niciodata. Parerea mea pe care mi-am formato in urma povesti tale este urmatoarea: tu ai inceput sa ti la acest baiat si-ti place de el enorm de mult desi este insurat...el fiind insurat nu va putea niciodata sa rupa acea relatie daca nu a facut-o pana in momentul de fata astfel incat tu esti a doua femeie din viata lui. Inn viziunea mea relatia dintre voi doi se rezuma mai mult la atractia fizica pe care o aveti unul fata de celalalt si mai putin la sentimentele sufletesti pe care le aveti ambi unul fata de celalalt...Acuma din toata aceasta poveste sfatul meu este urmatorul: Tu ca si femeie ar trebui sa incepi prin a te respecat pe tine ...cautati sa-ti faci propria viata, gaseste-ti un loc stabil si un loc de munca de asemenea, insa cel mai important este sa cauti un barbat care sa te iubeasca, sa tina la tine si sa fie liber -considera relatia pe care ai avuto precum un capitol din viata ta incheiat. Nu are rost sa-ti faci rau...este clar faptul ca daca pana acuma a continuat aceasta relatie asa nu are nici un viitor...eu sincer as urma indemnurile pe care ti le-am dat mai sus.

Ca sa ai o viata fericita trebuie sa ai o minte linistita, sa-ti faci un rost in viata, indiferent de probleme sa gandesti cu optimism tot timpul si sa incerci sa pastrezi doar momentele frumoase. Pana la urma toate trac pana si viata iar la sfarsit ne bucuram doar de momentele frumoase de care am avut parte -mai multe sau mai putine-...

Draga mea sper ca vei lua o decizie inteleapta si nu uita ...cine cum isi asterne patul asa si doarme...

Bafta...
kudika_nikole
Postat pe 18 Ianuarie 2012 00:57
Printr-o situatie asemanatoare am trecut si eu,numai ca eu am stiut de la bun inceput in ce ma bag,si sincer regret ca am facut asta,si el era un barbat bn,foarte inteligent...sincer am avut ce invata de la el,ma respecta,avea grija de mine,ma asculta...si nu statea doar pentru placerii carnale,dar sincer pe lumea asta sunt baieti destuli,trebuie doar sa fi atenta si sa fi mai precauta,sa nu faci greseala mea(am intalnit un tip..care m-a ajutat sa ies din relatia buclucasa,a fost frumos,numai k a fost las..si knd au aparut prob a renuntat...iar eu acum stau si suspin,dar incep sa cred ceva....din ce in ce mai mult ma apropii de pers pe care o merit)asa ca un sfat din partea mea ar fi sa renunti,o relatie se bazeaza pe sex,dar nu e totul...asa k dak acum exista atractie....asta nu dureaza si in final o sa suferii mai rau dekt suferii acum...asa ca renunta draga mea,da o fuga la un salon,fa o schimbare...iesi cu prietenii.....priveste in jur...fi egoista makr pt cateva zile...si uita-l pierde orce fir de legatura cu el...stiu ca doare...dar e mai bn pt tine...pt k el ti-a simtit punctul slab...si te va mai cauta,sub tot felul de pretexte,si poate chiar iti va pretinde si luna de pe cer...nu vi naiva.sunt doar minciuni pt asi ating placeriile si satisfactia,fi o femeie puternica....arata-i ca tu nu pierzi nimik dak renunti la el,el e singurul care pierde.nu pierde vremea cu persoane care nu merita,fereca amintirile frumoase undeva in adancul sufletului....uitate-te pe fereasta....zambeste...si spune.....MERIT CEVA MULT MAI BUN
claudya_elena21
Postat pe 18 Ianuarie 2012 10:54
Apa_plata_cu_lamu*ie
ilumax_76
Postat pe 18 Ianuarie 2012 11:13
De la: ilumax_76, la data 2012-01-18 11:13:18Apa_plata_cu_lamu*ie


unde? unde?
kiss_my_ass
Postat pe 18 Ianuarie 2012 11:21
Multumesc mult pt raspunsuri, probabil ca aveam nevoie si de cineva care sa imi confirme ceea ce cred si eu, anume, ca e in zadar sa merg inainte sperand ca se va schimba ceva. Multumesc mult, sper sa imi ascult inima mai putin, ratiunea mai mult, nici nu stiu cum e mai bine. Voi deschide ochii, voi lasa ceva timp pt a reusi sa CITESC oamenii, asta inca nu stiu bine, dar trebuie sa ma pun la punct. Si sa nu mai fiu credula atat de repede, sa cern ceea ce mi se spune. Daaa...multumesc, multumesc fetelor. Sunteti superbe. Numai bine.
apa_plata
Postat pe 21 Ianuarie 2012 22:26
De la: apa_plata, la data 2012-01-21 22:26:17Multumesc mult pt raspunsuri, probabil ca aveam nevoie si de cineva care sa imi confirme ceea ce cred si eu, anume, ca e in zadar sa merg inainte sperand ca se va schimba ceva. Multumesc mult, sper sa imi ascult inima mai putin, ratiunea mai mult, nici nu stiu cum e mai bine. Voi deschide ochii, voi lasa ceva timp pt a reusi sa CITESC oamenii, asta inca nu stiu bine, dar trebuie sa ma pun la punct. Si sa nu mai fiu credula atat de repede, sa cern ceea ce mi se spune. Daaa...multumesc, multumesc fetelor. Sunteti superbe. Numai bine.


Si atat!!Ratiunea ,ea si numai ea te va remonta!!!
MissRainbow
Postat pe 21 Ianuarie 2012 22:41
De la: apa_plata, la data 2012-01-21 22:26:17Multumesc mult pt raspunsuri, probabil ca aveam nevoie si de cineva care sa imi confirme ceea ce cred si eu, anume, ca e in zadar sa merg inainte sperand ca se va schimba ceva. Multumesc mult, sper sa imi ascult inima mai putin, ratiunea mai mult, nici nu stiu cum e mai bine. Voi deschide ochii, voi lasa ceva timp pt a reusi sa CITESC oamenii, asta inca nu stiu bine, dar trebuie sa ma pun la punct. Si sa nu mai fiu credula atat de repede, sa cern ceea ce mi se spune. Daaa...multumesc, multumesc fetelor. Sunteti superbe. Numai bine.


Bine faci! Succes!
franziska_eu
Postat pe 22 Ianuarie 2012 00:55
Sfatul meu ; A UNEI PRIETENE ,A UNEI MAME SAU A UNEI BUNICI DACA VREI .Renunta la el ..... nu-ti poti fauri fericirea pe nefericirea altcuiva ...incearca sa intelegi ca el nu vrea decit sex , te place pt. ca esti frumoasa ,stilata ,finuta si mai tinara decit consoarta lui , dar nu va renunta niciodata la mariajul lui .Ai rabdare ,vei intilni omul potrivitsi vei avea parte de adevarata dragoste nu doar de o atractie sexuala .Iubirea doare uneori ....doar asa intelegem ca traim cu advarat ...! Ai grija de tine ...nimeni nu este responsabil de fericirea ta ,decit tu insasi .
kudika421024
Postat pe 22 Ianuarie 2012 09:39
De la: kudika421024, la data 2012-01-22 09:39:24Sfatul meu ; A UNEI PRIETENE ,A UNEI MAME SAU A UNEI BUNICI DACA VREI .Renunta la el ..... nu-ti poti fauri fericirea pe nefericirea altcuiva ...incearca sa intelegi ca el nu vrea decit sex , te place pt. ca esti frumoasa ,stilata ,finuta si mai tinara decit consoarta lui , dar nu va renunta niciodata la mariajul lui .Ai rabdare ,vei intilni omul potrivitsi vei avea parte de adevarata dragoste nu doar de o atractie sexuala .Iubirea doare uneori ....doar asa intelegem ca traim cu advarat ...! Ai grija de tine ...nimeni nu este responsabil de fericirea ta ,decit tu insasi .


Ca bine spuneti doamna: fiecare este responsabil de propria sa fericire. De ar intelege lucrul acesta cat mai multi oameni, n-ar mai exista atata nefericire pe pamantul asta.
franziska_eu
Postat pe 22 Ianuarie 2012 11:37
draga mea ma bucur k esti indoita de asa zisa relatie. Asta denota k poti sa discerni binele de rau.Acum tu simti o atractie fizica fata de un om care nu-ti poate oferi decat atat. Este f.limpede situatia voastra. Nu isi va parasi sotia pt k este un om care nu poate sa isi asume NIMIC in viata. Sta la adapostul cald si confortabil al familiei care ii da siguranta de sine si poate sa faca escapade linistit. Dk sotia lui ar da divort de el, sa fii sigura k entuziasmul sau ar disparea. S-ar simti debusolat. Un barbat care face promisiuni (ex. divort) numai pt a obtine ceva de la o femeie, este un om SLAB,RECE,OPORTUNIST si f.f. PROFITOR. Intr-o relatie de inceput nu poti sa ceri femeii sa faca sex oral cu ea. Nu esti de pe centura.Nu exista scuza pt ce ti-a cerut.Sex oral se face atunci cand exista un cumul de sentimente. Repet nu erai cu tarif. Pt el esti un obiect de facut sex. Dk vrei o relatie stabila, serioasa,bazata pe sentimente,pe sinceritate, indreapata-ti atentia spre viata ta. Adica pune-ti ordine in ceea ce vei face cu tine si pt tine. Ai sa vezi ca atunci vei vedea cati baieti buni sunt si cat de diferiti de cei pe care i-ai intalnit pana acum. Nu te lasa folosita. Acesta este primul pas spre involutie.Tot timpul vei fi nesigura pe tine,usor de cucerit, fara un tzel in viata si vei ajunge sa te compatimesti si sa crezi ca tu nu ai noroc in viata. Tzine minte: O RELATZIE SERIOASA NU SE INCEPE CU SEXUL.
kudika330823
Postat pe 22 Ianuarie 2012 12:17
draga mea ma bucur k esti indoita de asa zisa relatie. Asta denota k poti sa discerni binele de rau.Acum tu simti o atractie fizica fata de un om care nu-ti poate oferi decat atat. Este f.limpede situatia voastra. Nu isi va parasi sotia pt k este un om care nu poate sa isi asume NIMIC in viata. Sta la adapostul cald si confortabil al familiei care ii da siguranta de sine si poate sa faca escapade linistit. Dk sotia lui ar da divort de el, sa fii sigura k entuziasmul sau ar disparea. S-ar simti debusolat. Un barbat care face promisiuni (ex. divort) numai pt a obtine ceva de la o femeie, este un om SLAB,RECE,OPORTUNIST si f.f. PROFITOR. Intr-o relatie de inceput nu poti sa ceri femeii sa faca sex oral cu ea. Nu esti de pe centura.Nu exista scuza pt ce ti-a cerut.Sex oral se face atunci cand exista un cumul de sentimente. Repet nu erai cu tarif. Pt el esti un obiect de facut sex. Dk vrei o relatie stabila, serioasa,bazata pe sentimente,pe sinceritate, indreapata-ti atentia spre viata ta. Adica pune-ti ordine in ceea ce vei face cu tine si pt tine. Ai sa vezi ca atunci vei vedea cati baieti buni sunt si cat de diferiti de cei pe care i-ai intalnit pana acum. Nu te lasa folosita. Acesta este primul pas spre involutie.Tot timpul vei fi nesigura pe tine,usor de cucerit, fara un tzel in viata si vei ajunge sa te compatimesti si sa crezi ca tu nu ai noroc in viata. Tzine minte: O RELATZIE SERIOASA NU SE INCEPE CU SEXUL.
kudika330823
Postat pe 22 Ianuarie 2012 12:20
draga mea ma bucur k esti indoita de asa zisa relatie. Asta denota k poti sa discerni binele de rau.Acum tu simti o atractie fizica fata de un om care nu-ti poate oferi decat atat. Este f.limpede situatia voastra. Nu isi va parasi sotia pt k este un om care nu poate sa isi asume NIMIC in viata. Sta la adapostul cald si confortabil al familiei care ii da siguranta de sine si poate sa faca escapade linistit. Dk sotia lui ar da divort de el, sa fii sigura k entuziasmul sau ar disparea. S-ar simti debusolat. Un barbat care face promisiuni (ex. divort) numai pt a obtine ceva de la o femeie, este un om SLAB,RECE,OPORTUNIST si f.f. PROFITOR. Intr-o relatie de inceput nu poti sa ceri femeii sa faca sex oral cu ea. Nu esti de pe centura.Nu exista scuza pt ce ti-a cerut.Sex oral se face atunci cand exista un cumul de sentimente. Repet nu erai cu tarif. Pt el esti un obiect de facut sex. Dk vrei o relatie stabila, serioasa,bazata pe sentimente,pe sinceritate, indreapata-ti atentia spre viata ta. Adica pune-ti ordine in ceea ce vei face cu tine si pt tine. Ai sa vezi ca atunci vei vedea cati baieti buni sunt si cat de diferiti de cei pe care i-ai intalnit pana acum. Nu te lasa folosita. Acesta este primul pas spre involutie.Tot timpul vei fi nesigura pe tine,usor de cucerit, fara un tzel in viata si vei ajunge sa te compatimesti si sa crezi ca tu nu ai noroc in viata. Tzine minte: O RELATZIE SERIOASA NU SE INCEPE CU SEXUL.
kudika330823
Postat pe 22 Ianuarie 2012 12:20
Parerea mea e ca pentru el nu reprezinti decat o aventura si atat. Daca pt el conteaza atat de mult aspectul material ( ca nu ai un serviciu stabil si casa) denota faptul ca nu e decat un barbat materialist si profitor. Probabil ca e genul care umbla dupa femei cu bani... Nu ai de ce sa plangi, mai are balta peste. Fiind o femeie lipsita de experienta, ai cazut repede in plasa lui si ai crezut toate gogosile pe care ti le vindea. In afara de asta, e bine sa eviti relatiile cu barbati divortati. Multi dintre ei sunt cu sechele si trebuie sa faci multe eforturi ca sa-i aduci pe drumul cel bun... Si nu intotdeauna se merita. Suna urat...dar e bine sa te mai gandesti si la tine uneori si sa-ti pui propriul interes pe primul plan.
Micaell
Postat pe 22 Ianuarie 2012 12:32
Multumesc, pai tocmai asta i-am si spus ca nu m-a luat de pe trotuar sa imi ceara asa ceva. Am lasat de la mine prea mult. In momentul cand am ripostat si am zis ca eu nu mai fac asa ceva, pt ca mi-am dat seama ca nu e ceva normal, s-a infuriat si a zis ca sunt un copil si sa mai cresc. Asta e tot ce imi reproseaza mereu, ca sunt copil. Iar eu i-am zis ca e nevoie de respect si intelegere, nu asa vad eu o relatie, nu asa vad eu lucrurile, si daca nu accept orice intr-o relatie, nu inseamna ca sunt copil. Dar am vazut si eu alte relatii si m-am comparat cu ele si la mine nu era ok. El imi spune mereu ca eu fac ca el daca vreau relatie cu el. Si i-am zis nu vreau, multumesc, cauta una cu tarif, i-am spus sa mearga sa le ia pe toate la rand, nu ma supar, e liber cum si eu sunt. Dupa care m-am enervat si mai tare ca tot ca el o tinea i-am zis ca am tarif, daca vrea sa dea bani. Normal ca rade...Adica nici asa, nici asa...zice ca sa ma las de glume.
apa_plata
Postat pe 22 Ianuarie 2012 17:47
De la: apa_plata, la data 2012-01-22 17:47:31Multumesc, pai tocmai asta i-am si spus ca nu m-a luat de pe trotuar sa imi ceara asa ceva. Am lasat de la mine prea mult. In momentul cand am ripostat si am zis ca eu nu mai fac asa ceva, pt ca mi-am dat seama ca nu e ceva normal, s-a infuriat si a zis ca sunt un copil si sa mai cresc. Asta e tot ce imi reproseaza mereu, ca sunt copil. Iar eu i-am zis ca e nevoie de respect si intelegere, nu asa vad eu o relatie, nu asa vad eu lucrurile, si daca nu accept orice intr-o relatie, nu inseamna ca sunt copil. Dar am vazut si eu alte relatii si m-am comparat cu ele si la mine nu era ok. El imi spune mereu ca eu fac ca el daca vreau relatie cu el. Si i-am zis nu vreau, multumesc, cauta una cu tarif, i-am spus sa mearga sa le ia pe toate la rand, nu ma supar, e liber cum si eu sunt. Dupa care m-am enervat si mai tare ca tot ca el o tinea i-am zis ca am tarif, daca vrea sa dea bani. Normal ca rade...Adica nici asa, nici asa...zice ca sa ma las de glume.


De obicei cei care-ti reproseaza ca esti un copil, ei insisi sunt niste copii la minte, dar sunt prea slabi sa recunoasca acest lucru, iar atunci arunca pisica moarta in curtea ta. Ignora-l pe individ, nu te merita. Esti mult prea doamna pentru el.
franziska_eu
Postat pe 22 Ianuarie 2012 17:53
Tu nu vezi ca-si bate joc de tine? Profita ca nu ai experienta, ca sa te umileasca. Cine stie ce chestii i-a facut nevasta-sa si-acum isi revarsa tot amarul pe tine. Eu nu inteleg cum de ai acceptat o astfel de situatie de la bun inceput. Cum adica? Nu te respecta, nu-ti ofera nimic sigur si tot el e cu pretentii? Lasa-l naibii, ca nu merita. Iti spune ca esti copil, probabil pt ca nu esti versata in pat. Paraseste-l, ca o sa te faca sa suferi ca naiba. Pt el esti doar un soi de jucarie, ca un catelus pe care poate sa-l chinuie, ca oricum nu spune nimic.
Micaell
Postat pe 22 Ianuarie 2012 19:30
In completare as vrea sa mai spun ca sunt de acord cu dvs doamna care ziceti ca imi puteti fi mama-bunica..ma rog..ca fericirea nu se cladeste pe nefericirea altuia. Perfect de acord. Fac parte dintr-o familie buna, cu parinti normali, unde domneste respectul si bunul simt. Sa stiti ca nici nu mi-am dorit asa ceva vreodata. De la inceput i-am spus ca nu vreau o relatie cu un om casatorit, as fi o mare nesimtita sa fac asta. Cu atat mai mult ca e prima experienta. Stiindu-l de mai multa vreme am crezut cand mi-a zis ca ea l-a parasit si el e singur si ca e in divort. Am fost naiva, desigur. Si am uitat iarasi sa spun ceva, nu stiu cata importanta are, omul asta este foarte bogat, eu am aflat tot dupa ce l-am cunoscut mai bine, si are cancer...nu stiu exact stadiul, acu e bine cat de cat, munceste, dar Dzeu stie...Eu, mi-am dorit sa raman in relatii bune si senine cu el, pt ca nu depind in niciun fel de el, si eu am gresit, si nu place cearta, ura, nesimtirea..nu sunt genul de om care sa urasca si sa poarte pica. Mai ales ca este bolnav. Mai bine pace si intelegere si cu Dzeu inainte. Numai ca nici asa nu e bine, pt ca el in toate discutiile pe care le avem din vorba in vorba tot acolo ajunge...la sex. Eu zic nu si el probabil ca zice ca sunt nebuna. Ca si asa mi-a mai zis sa imi fac un control iar eu i am zis ca sunt de acord daca il face si el. Ma gandesc ca ceva prb are, ori are bani prea multi si nu ii pasa si vede in fata ochilor doar placere. ..si isi bate joc de mine, asta da. de acord...eu de abia acu m-am desteptat...
apa_plata
Postat pe 22 Ianuarie 2012 19:55
Renunta acum cit inca nu e prea tirziu si fii linistita ca intr-o zi vei gasi ceea ce este al tau ( vorba aceea: fiecare cratita are capacul ei )
kudika469289
Postat pe 22 Ianuarie 2012 23:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum m-as putea ingrasa 9 De la: kudika_23079 2 Ianuarie 2015 22:57
gata 34 De la: scorpio67 7 Septembrie 2010 07:53
Se poate sa ma sfatuiasca cineva, va rog? 7 De la: _dulcik_ 5 Martie 2009 18:48
cum scap de un obsedat? 15 De la: addodas 12 Decembrie 2009 13:43
Nu gasesc puterea de a lua o decizie 43 De la: just_me_ank89 28 Aprilie 2009 23:12