Setari Cookie-uri

La o cafea

Fiindca afara e o iarna in toata regula la caldurica in casa m-am decis sa deschid un topic aici pentru a sta la "o cafeluta" cu prietenele .Stand pe canapea si uitandu-ma la niste poze de acum un an doi am redescoperit unele poze in care eram foarte atragatoare.Fiecare dintre noi cred ca se simte asa sau cel putin asa ar trebui .Vara cand caldura ne scoate la o plimbare pe plaja prin oras pe la prieteni fiecare din doamne si domnisoare alege o tinuta lejera care lasa la vedere un spate foarte frumos niste picioare bine lucrate si subtiri .Dar iarna cand ne chinuim sa nu inghetam cand iesim din casa ne punem cate un plover gros care ne acopera toate calitatile fizice si totusi nu cred ca nu ne mai simtim atragatoare .Asa ca va intreb cand va simtiti voi atragatoare si ce faceti pentru a va simti asa.
kudika_861
Postat pe 5 Februarie 2012 16:34
Hmm..cand l-am cunoscut pe sotul meu era iarna...fffrrriigg...aveam un palton pana la glezne si infofolita pana la urechi...zicea ca aveam cei mai frumosi ochi si cele mai atragatoare bucle
_oktober_
Postat pe 5 Februarie 2012 16:53
Poi sunt paltonase faine si groase care stau pe corp si-ti arata forma corpului...si mai ales trebuie sa sti ce culori te avantajeaza si cum trebuie sa le combini ...eu cred ca modul in care ne arajam fiecare zice mult despre noi. Putem arata bine tot timpul indiferent de anotimp daca stim cum sa ne imbracam....
kudika_nikole
Postat pe 5 Februarie 2012 16:56
De la: cristinxxx, la data 2012-02-05 16:56:46
De la: _oktober_, la data 2012-02-05 16:53:07Hmm..cand l-am cunoscut pe sotul meu era iarna...fffrrriigg...aveam un palton pana la glezne si infofolita pana la urechi...zicea ca aveam cei mai frumosi ochi si cele mai atragatoare bucle
Da, tu ?...chiar asa ?!!!!


kudika_nikole
Postat pe 5 Februarie 2012 17:00
eu?
_oktober_
Postat pe 5 Februarie 2012 17:00
foarte frumos iarna ..sati gasesti iubirea.Din pacate nu cred ca toti putem trai asa ceva.Si ca tot vb de iubire cum a fost primul sarut si mai ales cand ?Sper ca va mai amintiti
kudika_861
Postat pe 5 Februarie 2012 17:41
De la: kudika_861, la data 2012-02-05 16:34:09Fiindca afara e o iarna in toata regula la caldurica in casa m-am decis sa deschid un topic aici pentru a sta la "o cafeluta" cu prietenele .Stand pe canapea si uitandu-ma la niste poze de acum un an doi am redescoperit unele poze in care eram foarte atragatoare.Fiecare dintre noi cred ca se simte asa sau cel putin asa ar trebui .Vara cand caldura ne scoate la o plimbare pe plaja prin oras pe la prieteni fiecare din doamne si domnisoare alege o tinuta lejera care lasa la vedere un spate foarte frumos niste picioare bine lucrate si subtiri .Dar iarna cand ne chinuim sa nu inghetam cand iesim din casa ne punem cate un plover gros care ne acopera toate calitatile fizice si totusi nu cred ca nu ne mai simtim atragatoare .Asa ca va intreb cand va simtiti voi atragatoare si ce faceti pentru a va simti asa.


Ma simt atragatoare atunci cand sunt eu insami,fara "accesorii "inutile,cand pot zambi si cand pot sa ma daruiesc!!!Ce fac in acest scop????????Nimic deosebit,,,ma desfasor la intreaga capacitate,simplu!!!
MissRainbow
Postat pe 5 Februarie 2012 19:49
Am si eu o probema cu o vecina.E clasa a 7-a si m-a rugat sa o ajut la tema de la fizica si chiar nu stiu cum i-as putea rezolva aceasta problema.Daca aveti sfaturi si rezolvarea va multumesc din suflet daca ma-ti ajuta.Problema este urmatoarea : Pentru a scoate apa din fantana un copil foloseste o galeata cu masa de 1,5 kg .Viteza galetii la coborare este constanta ,iar adancimea fantanii pana la suprafata apei este de 8 m.A)Reprezentati fortele care actioneaza asupra galetii B)Care forta efectueaza lucrul mecanic motor ?Dar lucrul mecanic rezistent?C)Calculati lucrul mecanic motor si lucrul mecanic rezistent(se neghileaza frecarea cu aerul g=10N/kg)
kudika_861
Postat pe 7 Februarie 2012 18:14
De la: kudika_861, la data 2012-02-07 18:14:18Am si eu o probema cu o vecina.E clasa a 7-a si m-a rugat sa o ajut la tema de la fizica si chiar nu stiu cum i-as putea rezolva aceasta problema.Daca aveti sfaturi si rezolvarea va multumesc din suflet daca ma-ti ajuta.Problema este urmatoarea : Pentru a scoate apa din fantana un copil foloseste o galeata cu masa de 1,5 kg .Viteza galetii la coborare este constanta ,iar adancimea fantanii pana la suprafata apei este de 8 m.A)Reprezentati fortele care actioneaza asupra galetii B)Care forta efectueaza lucrul mecanic motor ?Dar lucrul mecanic rezistent?C)Calculati lucrul mecanic motor si lucrul mecanic rezistent(se neghileaza frecarea cu aerul g=10N/kg)
e zero...ca s-a rupt lantul la jumate din cauza lucrului mecanic...si a ramas si fara apa
FAT__FRUMOS___
Postat pe 7 Februarie 2012 18:18
deci greutatea =masa ori vectorul accelerației gravitaționale (G=g ori m) unde g=10N/kg m= x kg => G=x N .Lucrul mecanic este egal cu forta ori modulul deplasarii corpului (L=F ori d) F= x N d= x m => L=N ori m=joule .Acm eu nu inteleg daca exista vreo legatura intre greutate si forta .Oare sunt egale?Le are cineva cu fizica pe aici ca sa-mi poata spune?
kudika_861
Postat pe 8 Februarie 2012 10:49
De la: FAT__FRUMOS___, la data 2012-02-07 18:16:29e lesby...altceva vrea de la tine...


nu ti-e rusine sa vorbesti asa de un copil de clasa a 7-a?

faci umbra pamantului degeaba...
franziska_eu
Postat pe 8 Februarie 2012 11:06
De la: kudika_861, la data 2012-02-05 16:34:09Fiindca afara e o iarna in toata regula la caldurica in casa m-am decis sa deschid un topic aici pentru a sta la "o cafeluta" cu prietenele .Stand pe canapea si uitandu-ma la niste poze de acum un an doi am redescoperit unele poze in care eram foarte atragatoare.Fiecare dintre noi cred ca se simte asa sau cel putin asa ar trebui .Vara cand caldura ne scoate la o plimbare pe plaja prin oras pe la prieteni fiecare din doamne si domnisoare alege o tinuta lejera care lasa la vedere un spate foarte frumos niste picioare bine lucrate si subtiri .Dar iarna cand ne chinuim sa nu inghetam cand iesim din casa ne punem cate un plover gros care ne acopera toate calitatile fizice si totusi nu cred ca nu ne mai simtim atragatoare .Asa ca va intreb cand va simtiti voi atragatoare si ce faceti pentru a va simti asa.


Exista tot felul de hainute de iarna, care urmeaza linia corpului, si care-ti pun in valoare o talie subtire, niste sani frumosi, un spate arcuit etc.

Cu siguranta exista si un model de haina de iarna care sa te avantajeze si pe tine. :)

Iar in privinta puloverelor, exista tot felul modele, mai mulate, mai decoltate, mai viu colorate, cu accesorii aplicate sau fara, din bumbac, mohair, lana, fir sintetic etc, chiar ai de unde alege. Pulover nu inseamna doar chestii lalai. :)
franziska_eu
Postat pe 8 Februarie 2012 11:13
De la: FAT__FRUMOSSS___, la data 2012-02-08 11:13:37iti fac umbra tie lu' ma-ta...degeaba *UISTO


ai fost foarte "inteligent" scriind un astfel de jeg de replica!

te caracterizezi singur prin ceea ce scrii.
franziska_eu
Postat pe 8 Februarie 2012 11:16
De la: FAT__FRUMOS___, la data 2012-02-07 18:18:02
De la: kudika_861, la data 2012-02-07 18:14:18Am si eu o probema cu o vecina.E clasa a 7-a si m-a rugat sa o ajut la tema de la fizica si chiar nu stiu cum i-as putea rezolva aceasta problema.Daca aveti sfaturi si rezolvarea va multumesc din suflet daca ma-ti ajuta.Problema este urmatoarea : Pentru a scoate apa din fantana un copil foloseste o galeata cu masa de 1,5 kg .Viteza galetii la coborare este constanta ,iar adancimea fantanii pana la suprafata apei este de 8 m.A)Reprezentati fortele care actioneaza asupra galetii B)Care forta efectueaza lucrul mecanic motor ?Dar lucrul mecanic rezistent?C)Calculati lucrul mecanic motor si lucrul mecanic rezistent(se neghileaza frecarea cu aerul g=10N/kg)
e zero...ca s-a rupt lantul la jumate din cauza lucrului mecanic...si a ramas si fara apa


decat sa spui o tampenie mare cat casa mai bine taci, dar este ca tu nu ai habar ce-i acela bun simt sau modestie?
franziska_eu
Postat pe 8 Februarie 2012 11:17
De la: kudika_861, la data 2012-02-05 17:41:32foarte frumos iarna ..sati gasesti iubirea.Din pacate nu cred ca toti putem trai asa ceva.Si ca tot vb de iubire cum a fost primul sarut si mai ales cand ?Sper ca va mai amintiti



Hmmmmmmm,remember,,,,primul sarut???????A fost timid,neinitiat,prostesc,fara fiori,,,dupa care a urmat exercitiul aprofundat!!! Acum gandesc sarutul ca fiind poarta de intrare in sufletul unei persoane,comuniune tainica,simbioza de emotii,inceput de senzatii,sfarsit de viata!!!
MissRainbow
Postat pe 8 Februarie 2012 11:21
De la: franziska_eu, la data 2012-02-08 11:16:02
De la: FAT__FRUMOSSS___, la data 2012-02-08 11:13:37iti fac umbra tie lu' ma-ta...degeaba *UISTO


ai fost foarte "inteligent" scriind un astfel de jeg de replica!

te caracterizezi singur prin ceea ce scrii.
ti-se muleaza PERFECT...e pe nivelul tau... indiferent de aprecierile pe care le faci...care bineinteles nu-ti pot depasi nivelul...*UISTO
FAT__FRUMOSSS___
Postat pe 8 Februarie 2012 11:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia gemeni-barbatul leu 6 De la: gabrellina 13 Noiembrie 2009 13:01
capricorn - capricorn 4 De la: witchy 30 Iulie 2009 16:06
Cate dintre voi ar accepta? 33 De la: lariq 24 Octombrie 2009 17:01
compatibilitate 44 De la: vosi30 10 Februarie 2018 02:27
buna 1 De la: kuntiberiu 4 August 2009 13:32