Setari Cookie-uri

despartire...oare se mai poate face ceva?

buna...
as avea nevoie de cat mai multe sfaturi de la voi fetelor ca simt ca innebunesc...
acum 6 luni a inceput o relatie frunmoasa,plina de respect,iubire si tot ce e mai frumos intr-o relatie in 2...sincer...nici nu credeam ca o sa mai pot avea o astfel de relatie dupa dezamagirea ce o suferisem din relatia anterioara...el e sofer,iar calatoreste foarte mult...stiam lucrul acesta de la inceputul relatiei si faptul ca o sa ne fie foarte greu sa ne vedem inb timpul saptamanii,dar am acceptat asa relatia chiar daca ne vedeam doar in weekend cand eram eu cea obosita...dar stiti cum e...cheful vine mancand...
intre timp ne-am facut multe planuri impreuna,chiar despre mutatul impreuna,nunta,chiar si copii...pana cand acum o saptamana i-am spus ca nu mai accept sa ne vedem doar in weekend...ca eu as vrea mai multa atentie din partea lui...oare chiar nu se putea?si i-am spus ca daca nu se poate sa ma caute cand va avea timp...deci practic eu am adus vorba de cea mai crunta realitate...de despartire...pana in momentul acela mai avusesem mici dispute pe subiecte minime...dar nu ceva grav...ne-am intalnit dupa cateva zile in care nu ne vazusem2 mai exact... si s-a hotarat ca nu mai e cazul sa ne facem unul altuia reprosuri si ca e mai bine sa ne despartim...dar toate aceste spuse cu jumat' de gura...nici nu a vrut sa ma imbratiseze la despartire...banuiesc ca ne-am fi impacat...acum insa au trecut deja 3 zile in care nu am vb...iar la mesajul meu trimis lui cu ''adio...''in seara despartirii mi-a trimis ceva de genul reply...''adio...nu''...nu mai stiu ce sa fac...l-as cauta dar mi-e frica de un refuz...insa daca nu il caut o sa imi para rau toata viata ca poate se mai putea face ceva...sau poate se asteapta el sa il caut...il iubesc si stiu ca si el ma iubeste enorm...dar ce sa fac?daca il caut ce sa ii spun?ma poate careva ajuta?chiar am gresit spunandu-i ca il vreau mai mult timp pt mine?
multumesc...
pissyk87
Postat pe 8 August 2008 13:08
Nu cred ca ai gresit cerandu-i acest lucru,este normal ca intr-un cuplu sa petreceti cat mai mult timp impreuna...acum depinde ce ti-a raspuns si el tie,motivele pt care nu puteti sa va vedeti mai des...daca slujba lui ii cere mult timp,atunci nu ai ce face si trebuie sa accepti,dar daca totusi in timpul saptamanii si-ar putea face timp sa fiti impreuna atunci trebuie sa faca si el acest sacrificiu,daca chiar te iubeste...totusi spui ca el a fost de acord sa va despartiti dar nu parea credibil dupa cate spui tu...eu zic sa incercati sa mai discutati si sa lamuriti...incearca sa vorbesti cu el,dar la modul cel mai serios,sa ajungeti la o concluzie...cum vede fiecare viitorul relatiei...daca se mai poate face ceva,faceti-o...nu are rost sa va despartiti daca va iubiti..vedeti ce se poate face si ce nu...incearca sa-l intelegi si tu pe el daca are o slujba ce ii cere mult timp si el ar trebui sa faca ceva eforturi daca totusi ar avea timp liber in cursul saptamanii..in fine...voi stitit cel mai bine cum sa va lamuriti...incearca sa mai vorbesti cu el,macar sa fii impacata ca ai incercat...daca el nu vrea...atunci...let go...incerci sa mergi mai departe
onuta81
Postat pe 8 August 2008 19:55
am o verisoara care are o astfel de relatie, ea este cadru medical si el sofer....face curse in afara tarii, cu toate astea de 2 ani de zile traiesc o frumoasa poveste de dragoste, si daca el nu a reusit sa fie langa ea in toate momentele importante, au stiu sa treaca peste asta....

acum sunt fericiti, au facut nunta acum cateva saptamani si deja asteapta un bebe peste 8 luni de zile...

asa ca...uneori, dragostea invinge!

acum tu stii mai bine ce iti doresti, o relatie mai la distanta sau una in care sa vedeti mereu?

numai tu stii ce iti doresti!
wind_of_change
Postat pe 8 August 2008 23:36
mersi pt incurajari fetelor...

onuta81:motivele is ca venea obosit si chiar daca ar fi avut jumate de ora timp pt mine nu mai avea chef de iesit...dar asta e...in ultima saptamana cand i-am cerut eu mai mult timp nu mi-a dat explicatiile necesare cum ca nu poate iesi din caminul in care sta din cauza portarilor care pun lacat noaptea pe poarta sau ca mai are de ajutat o sora care nu peste mult timp se muta in casa noua...adevaratele motive mi le-a spus in seara in care am cerut eu sa ne mai vedem odata.pana atunci m-a l;asat sa fierb in sucul propriu!...da...nu prea parea credibila despartirea pt ca totusi a fost de acord cu jumate de gura...stii...ceva de genul...tu ai vrut-o...iar am spus cand am cerut sa il imbratisez a refuzat...poate pt ca considera ca o sa ne fie mai greu asa...ce mai pot spune?l-am sunat azi...dupa 3 zile...:Dm-a intrebat ce fac?daca am nevoie de ceva,daca s-o intamplat ceva...i-am raspuns sec:''...vroiam doar sa te sun sa vad ce faci...''nu am mai avut putere sa ii spun mai multe...mi-e atat de greu...:(

wind of change:imi doresc o relatie in care sa fiu fericita, sa ma simt apreciata...nu ca nu am fost apreciata dar na...nu doar weekendurile impreuna...mi se pare destul de putin...am facut si eu compromisuri...dar poate el chiar nu poate face...ma simt vinovata ca i-am cerut sa ne despartim si acuma tot eu dau apa la soareci...
pissyk87
Postat pe 8 August 2008 23:57
Nu stiu ce sa spun...daca nici el nu face eforturi,nu mai are rost sa alergi dupa el...la urma urmei poate ca-l testai cu despartirea,sa vezi daca accepta usor sau se straduieste sa-ti arate ca aceasta relatie conteaza pt el...se pare ca nu...mai bine mergi pe drumul tau mai departe si cu siguranta vei intalni o persoana care pune suflet in relatie
onuta81
Postat pe 9 August 2008 18:31
pai...sigur ca nu face eforturi ca doar eu i-am dat,logic, papucii...:P se asteapta ca eu sa fac mai multe eforturi...nu?iar el sincer nu are timp de ''copilarii'' de genul...azi ne iubim si maine ne testam unul pe altul ca sa ne despartim, cum am facut eu...si da...recunosc, ca in fond si urma urmei chiar l-am testat...(desi aveam incredere in el si nu trebuia sa procedez astfel)dar nu credeam ca se ajunge sa sufar asa de mult dupa el...
poate ca intr-o buna zi voi reusi sa il uit sa merg mai departe...dar pana atunci nu ma ajuti cumva cu un sfat?spune-mi ce as putea sa ii spun sa il conving ca tin la el si chiar vreau sa incercam sa readucem pe calea cea buna relatia noastra?ca sincer,eu care vb foarte mult,in momentul in care il sun,raman fara grai...si tinand cont si de faptul ca stiu ca si el mai tine la mine...
pissyk87
Postat pe 9 August 2008 22:47
eu zic ca-i cauti scuze.
dar, daca simti ca vrei sa-l cauti, fa-o !
dupa ce o s-o faci, o sa poti merge mai departe!
sa ne tii la curent..
morticia_adams
Postat pe 27 August 2008 15:10
ei bine...nu v-am mai scris de mult,fetelor...mai exact de 3 saptamani si ceva...timp in care am fost foarte ocupata cu serviciul...mai bine zis am incercat sa ma afund in lucru ca sa pot sa uit de tot de EL...mi-a fost foarte greu,insa din timp in timp mi-am gasit mici scuze sa il caut...:Dl-am cautat cu mesaje,telefoane,dar nu exagerat...o data la saptamana l-am deranjat cu lucruri marunte,care si pe el il interesau...ma aratam ca nu imi mai pasa de relatia ce-a fost intre noi..iar el s-a comportat ok.
in timpul asta chiar mi-am facut o foarte buna prietena!eu,cea care am zis candva ca nu o sa imi mai fac prieteni,pt ca toti m-au dezamagit intr-un fel sau altul...:(
am incercat sa uit,dar uitarea e foarte grea...e greu sa iti cicatrizezi o rana care e taiata adanc pana la os intr-un timp asa scurt...si chiar am incetat sa ii mai caut scuze si sa ma impac cu ideea ca e gata totul,pana acuma vineri cand tot eu,l-am chemat sa iesim la un suc.nu a putut veni atunci ca era intr-o cursa,dar ne-am vazut aseara...:/am povestit vrute si nevrute si a fost totul super ok intre noide parca ne reimpacasem. a zis ca asa degeaba continuam relatia ca in aceste saptamani cand nu ne-am vazut a fost fff ocupat(am uitat sa mentionez ca sora lui se va muta de curand la casa noua si el o ajuta cu toate...)
am mai aflat de la el ca nu m-a uitat, ca ii este si lui foarte greu...ca se gandeste des la mine in timp ce conduce,doar ca cel mai nasol lucru este ca nu putem locui impreuna si ca nu se poate imparti in atatea locuri.simte el ca in timpul asta nu ar fi putut sa imi ofere atentia necesara.este distrus si obosit si il inteleg.din greseala,cautand ceva(el)in portofel am observat ca poza ce o avea de la mine nu a scos-o de la locul ei,lucru care m-a socat destul de tare.si am primit acea imbratisare tandra de care aveam nevoie in momentul in care ne-am despartit.am crezut ca l-am uitat,ca de fapt nici nu a fost o iubire adevarata ce am simtit pt el,dar aceasta reintalnire m-a facut sa regasesc toate sentimentele ce le crezusem ingropate...chiar m-a sfatuit sa imi caut pe altcineva ca sa il pot uita,pe cineva care sa aiba mai mult timp de mine si mi-a recunoscut ca nu m-a cautat pt ca pur si simplu vroia sa nu imi faca mai mult rau...m-am convins ca il iubesc din tot sufletul si el la fel,doar ca in momentul de fata nu se poate remedia situatia.poate,pe viitor...cand va avea mai mult timp...sau cine stie?doar timpul le va decide pe toate...pana atunci imi vad de viata mea...si incerc sa fiu tare...va pup si mai vb...
pissyk87
Postat pe 31 August 2008 17:14
Parerea mea e k trebuie sa te gandesti bine dc vrei sa-l uiti sau nu. K daca va intalniti nu o sa poti sa uiti. Trebuie sa sti bine ce vrei si ce asteptari ai de la el. Eu sunt de parere k pt o iubire trebuie sa lupti nu sa termini tot si sa lasi timpul sa decida. Cand iubesti sti sigur ce vrei si vrei sa fi kt mai mult cu pers respectiva chiar dc esti obosit, sa fi cu pers iubita dupa o zi ingrozitoare de munk e cel mai frumos lucru posibil, sa te ia in brate si sa uiti si de oboseala si de nervi si de tot. Intr-o rel esti langa parrtener si knd e bine dar si knd e rau, asta e iubirea adevarata dupa parerea mea.
EuBebelusa
Postat pe 2 Septembrie 2008 12:30
nu vreau sa il uit!!!asta e cea mai mare problema!vreau sa ne impacam cat mai repede posibil,dar in momentul de fata sunt constienta ca nu se poate,pt simplul fapt ca nu putem sta impreuna iar el e mereu pe drumuri si in + mai are si o sora de ajutat la casa cea noua:(
in schimb am ales varianta crunta de a-mi vedea mai departe de viata cu jumate de suflet asteptand ca timpul sa imi vindece ranile sau momentul dulce al impacarii...dar adevarul e ca as vrea sa il uit sa nu mai sufar,asteptand mereu sa se intample o minune si sa ne impacam.dar in schimb as face orice mi-ar sta in putinta sa-l readuc in viata mea!!!pt ca :stiu ca suna nasol,dar e singurul cu care as putea sa imi cladesc o viata minunata!
pissyk87
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:17
.....crede-ma cand iti spun ca nu e singurul cu care iti poti cladi o viata minunata dar asta nu inseamna sa nu lupti pentru iubirea ta.Parerea mea este ca trebuie sa vorbiti serios insa inainte de asta trebuie sa te hotaresti tu ce vrei de la el....ar trebui sa puneti pe"tapet" si bune si rele apoi sa va hotarati ceea ce vreti sa schimbati si daca se poate,trebuie sa hotarati impreuna daca merita efortul de a merge mai departe.....trebuie sa sti ca din dragoste se fac compromisuri si sacrificii..mult succes.
maryutza75
Postat pe 7 Septembrie 2008 09:32
Parerea mea e ca iti faci rau gratuit si preferi sa te amagesti cu iluzii in loc sa analizezi faptele. Faci ce vrei, in fond e viata ta, dar eu zic ca nu merita!
LaMishto
Postat pe 7 Septembrie 2008 16:58
...salut....eu zic sa il suni...este o vorba.."mai bine sa regreti ce ai facut decat ce nu ai facut"
:)

Postat pe 11 Septembrie 2008 14:56
l-am sunat!ne-am intalnit,dar degeaba k el e mereu ocupat si nu poate sa isi faca timp s ne vedem!macar deocamdata...:(
pissyk87
Postat pe 12 Septembrie 2008 20:13
buna..parerea mea este ca ar trebui sa il cauti si sa vorbiti..cum ai zis tu..o sa ramai cu indoiala aceasta,ca ai fi putut face ceva pentru relatia ta si nu ai facut.De curand m-am despartit de prietenul meu.mereu imi striga si nu am ce face si gasesc motive de cearta..si el trebuie sa imi aceepte toate copliariile.Suntem asa diferite noi femeile,fata de barbati, gandim diferit, si ei de asemenea reactioneaza diferit,uneori rau,chiar daca noi consideram ca este bine.. Sunt orgoliosi barbatii..poate ca si al tau e la fel si cred ca a actionat impulsiv..poate ca ii pare rau.Nu renutna..cauta-l si rezolvati problema .Aveti atatea vise, gandiuri impreuna..de ce sa renuntati la ele?
Dellyce13
Postat pe 14 Septembrie 2008 15:54
chiar asa...multe vise spulberate!plang in hohote cand imi aduc aminte ca vorbeam despre nunta.stiam si cate etaje va avea tortul,stiam cati copii o sa avem... vroiam sa ne mutam impreuna...acuma totul s-a spulberat!e foarte dureros...
intr-o luna jumate l-am cautat de mai multe ori si am primit tot timpul acelasi raspuns;ca nu are timp si ca nu imi poate oferi ceea ce imi doresc(mai mult timp petrecut impeuna)si sa incerc sa imi caut pe altcineva,ca sa il uit mai repede,chiar de mi-a confirmat ca ma iubeste foarte mult.stie cat am avut de suferit in viata si nu mai vrea sa ma faca sa sufar,cum mi-a si zis...sau poate cum au mai spus fetele dinaintea ta..poate ii caut scuze...nu mai stiu!am incercat sa ies in oras,sa ma distrez,dar degeaba...cand nu ma vede nimeni,plang de nu mai pot.nici eu nu mai stiu ce vreau!...???sa il uit sau il vreau inapoi???...is intr-o dilema enorma!si imi fac rau singura...
pissyk87
Postat pe 15 Septembrie 2008 14:38
da se mai poate face ceva si anume sa-l uiti si sa-ti vezi de treaba ta..
o astfel de despartire spune totul de la sine...

Succes!
Mihaella
Postat pe 12 Octombrie 2008 03:50
din pacate si eu am avut parte de o asemenea poveste.cind i-a cerut mai mult timp pt. mine a ales sa se distanteze si ca pina la urma sa-mi spuna ca relatia s-a terminat.asa ca nu cred ca daca iti ceri scuze se poate intimpla ceva in sensul bun.poate la inceput se va schimba putin dar dupa aceea va fi la fel.asa ca lasa timpul sa decida. o sa-si dea seama ce a pierdut si se va intoarce singur.daca nu ,crede-ma atunci nu merita.asa ca fruntea sus si tot inainte ca viata e frumoasa si merita traita.
32miha
Postat pe 12 Octombrie 2008 08:22
Draga mea pisicuta, incearca sa te privesti tu ca si cum ar fi in tine 2 persoane: tu insati, si cea mai buna prietena a ta. Astfel vei putea sta de vorba mai bine tu cu tine si iti vei da sfatul care trebuie, cei din afara, asa ca mine, care nu cunosc povestea ta de iubire, vor fi prea stangaci cu inima si sufletul tau.
Dupa ceea ce s-a intamplat intre voi, daca el te iubeste cu adevarat, daca nu poate trai fara tine, te va cauta si el. Daca il vei cauta numai tu, nu vei sti niciodata daca te iubeste sau doar mai are pentru tine un pic de prietenie si nu vrea sa fii ranita.
Daca tu vei fi pentru el acea persoana unica, speciala, te va lasa sa stii.
Poti sa-i spui macar odata ca nu ai incetat sa te gandesti la el, nu ai incetat nici o clipa sa-l iubesti, sa-l doresti.Dar odata spuse aceste lucruri, daca el persista in a nu te cauta, este un semn de intrebare.
Ai grija de tine!
judgingamy
Postat pe 12 Octombrie 2008 08:36
dragelor nu va este clar raspunsul lui?? fii tare iubito,un barbat care te iubeste te cauta, il dai afara pe usa si intra pe geam, oare cand erai cu el nu ai simtit niciodata ca vrei altceva?il iubesti si te inteleg insa gandeste totul la rece, daca are o deplasare nu insemna ca trebuie sa va despartiti pentru nu stiu cat timp ca sa nu stai tu singura. tu nu vezi ca vrea sa te refuze frumos.arata-mi tu doua persoane care se iubesc si renunta asa usor unul la celalalt.mie una nu-mi miroase a bine.
8laura9
Postat pe 12 Octombrie 2008 10:21
am avut o relatie de 2 ani si acum 4 luni s-a terminat....e dureros ....stiu...e extraordinar de dureros....la altii doare poate si mai tare decat a durut la mine dar ce pot sa iti spun este din proprie experienta ....LUPTA PENTRU CE ITI DORESTI IN VIATA....daca tu crezi ca merita relatia voastra asa cum este ea....LUPTA...astfel nu iti vei reprosa niciodata ca nu ai luptat si vei fi mandra de tine ca ai facut-o chiar daca poate ai pierdut dar....AI LUPTAT.bafta!
fluturash_fluturash
Postat pe 12 Octombrie 2008 10:22
Este greu sa pierzi, dar mult mai rau este sa nu fi incercat niciodata sa reusesti.
Theodore Roosevelt
fluturash_fluturash
Postat pe 12 Octombrie 2008 10:27
dupa atatea mangaieri pe cap si compatimiri, nu te supara, dar primesti din partea mea o mica zgaltaiala: dupa 6 luni de relatie de week-end vrei sa te mariti?? cu cine? il cunosti bine? in afara de tandreturi ati mai impartasit si altceva in timpul asta? crezi ca e suficient ca sa te legi de un om pe viata? Mie imi pare ca nu stii mare lucru despre el si viata lui din afara relatiei cu tine. Sincer, tipul pare mult mai echilibrat ca tine. Si n-am inteles, daca e iubirea vietii tale, cum te poti desparti de el numai pentru ca nu petrece suficient timp cu tine?? Il iubesti pentru omul care e, sau numai cand te tine in brate? Inteleg ca iti doresti sa fii mai mult langa el, sa te includa mai mult in viata lui, dar asta e un subiect care trebuie discutat si negociat serios, sincer, cu inima deschisa si cartile pe fata, fara tzafnosenii, orgolii si replici acide. Omul pare sa aiba prioritatile lui, nu iti poti forta locul intre ele, poti doar sa ti-l castigi. Cu vorbe se pot spune multe, inclusiv cuvinte despre casatorie si copii, dar adevaratul mesaj il descifrezi in atitudine si comportament.
Sper sa nu te supere comentariul meu, nu e facut cu rea intentie. Considera-l un fel de "tras de maneca" din partea unei femei casatorita de 20 ani, care a vazut in timpul asta aproape toate casniciile celor din jur naruindu-se. Ia lucrurile pas cu pas, nu te mai grabi, si leaga-ti viata de un barbat atunci cand vei fi sigura ca si peste 10-20 ani vei fi fericita sa il ai alaturi. Cand il vei gasi (poate l-ai gasit deja!), nimeni si nimic nu trebuie sa stea in calea relatiei voastre. In nici un caz orgoliile sau "generozitatea" de tipul "nu vreau sa te fac sa suferi".
ctl
Postat pe 12 Octombrie 2008 10:54
buna!st in aceeasi situatie k si tn...doar k relatia noastra dureaza de 2 ani.eu st genul de persoana care de cele mai multe ori cedeaza doar k lucrurile sa fie ok.in ultima vreme am avut foarte multe discutii p tema asta...de fiecare data mi-a sp cva d genul:"dak nu ne mai intelegem cel mai bn ar fi sa ne despartim!"cu greu am acceptat ideea,dar nu treceau decat 2-3 zile si deja imi simtea lipsa.nu stiu dak sunt in masura sa iti dau un sfat,dar tot c iti pot sp este k dak t iubeste q adevarat se va intoarce la tn!bafta
adytsa
Postat pe 12 Octombrie 2008 11:01
Nu iti spun nici k ai facut bine nici k ai gresit... pot sa spun k ai ales calea mai usoara (daca o pot numi asa). Eu am o relatie de 7 ani si in ultimii 3 ani ani ne-am vazut numai in weekend-uri el fiind plecat. La inceput a fost foarte foarte greu dar ne-am obisnuit. Apoi relatia nostra s-a racit destul de mult, am fost despartiti cateva luni, ne-am impacat, el e acum acasa dar relatia noastra nu mai e ce a fost. Deci poate ai facut mai bine k te-ai despartit acum de el. Nu spun k toate relatiile sunt la fel... poate unele rezista in felul asta, dar sa nu uiti k vorba k ochii kr nu se vad se uita e foarte adevarata.
butterfly_8
Postat pe 12 Octombrie 2008 11:47
si daca tu i-ai dat papucii acolo unde ai scuipat o data vrei sa lingi? draga mea s-a simtit ofensat in orgoliu de barbat. daca i-ai dat papucii, macar inchide usa si nu o mai tine intrdeschisa sa vezi daca se intoarce de la colt. inainte trebuia sa pui totul in balanta, sa pui conditii dar fara sa ii dai papucii daca nu intentionai acest lucru... uneori toti gandim dupa ce facem ceva, dar macar daca am facut-o cu mana noastra sa avem demnitate si sa mergem inainte. viata ne va scoate ceva mai bun in cale daca nu acum, atunci maine. e si maine o zi. traim clipa sa atat, nimic mai mult, ca apoi lasam sentimentele sa ne impresoare viata si atunci nu vom mai putea scapa nici de ele nici de el...bietii de ei, ne vor ameninta canu pot trai fara noi, sa ii lasam doar pe un colt, langa usa de la intrare, iar cand ne va fi lumea mai graga ne vor invada si patul si viata si casa, asa ca pazea! belele sunt peste tot. e bibne ca in viata sa deschidem ochii si sa nu ne lasam coplesiti de nimeni si de nimic, ca dupa ce pleaca noi cu ce vom ramane? ne vom gasi refugiul in vicii? e bine? e rau? cel mai bine e sa ramai cu picioarele pe pamant si intotdeauna sa ai ultimul cuvant. uneori barbatii in viata noastra sunt cam asa si se comporta ca atare: la inceput: lapte si miere, flori, declaratii siropoase... apoi... ca tot se spune ca un barbat trebuie sa fie putin mai frumos decat sarsaila...
mitzura
Postat pe 12 Octombrie 2008 16:03
Pisyk daca te iubea asa cum spui tu nu te-ar fi lasat sa pleci. Cand iubesti pe cineva si se intampla sa te desparti simti ca ti se rupe inima din piept si faci imposibilul sa-l opresti ptr ca nu concepi viata fara el(ea). Deci stai calma si analizeaza relatia voastra si abia dupa aceea hotarasti daca sa-l mai cauti sau nu.Multa bafta!
crinul_alb
Postat pe 12 Octombrie 2008 16:28
si eu trec prin cava asemanator...si mie mi-este frica sa-l caut de teama ca nu voi auzi ceea ce vreau sa aud...dar eu cred sincer ca el nu te iubeste,stiu ca nu-ti place ce auzi,altfel nu te-ar fi lasat sa pleci asa usor....sfatul meu e sa-ti cauti pe altcineva
miron
Postat pe 12 Octombrie 2008 17:34
draga mea nu vad care e problema dak e sofer , eu sincer imi doresc sa fiu cu un sofer , da intradevar nu este acasa tot tp, nu e cand iti doresti lucru acesta nu va poate impiedik sa fiti impreuna doar k el e sofer si nu e tot tp langa tine
- mai poti incerk sa-l cauti sa cauti cale de impacare dar dak tot refuza nu mai incerca , am trecut prin asa ceva si eu tot am incercat dar nimic si dupa aproape 2 ani cand iam zis k am o relatie stabila sia dat seama k mia pierdut si k ii pare rau k nu ma asculta.
- mai inceark o data si dak refuza cauta pe altu
georgiank
Postat pe 12 Octombrie 2008 20:00
Dragutza mea, te cam joci de-a soarecele si pisica. Hotaraste-te odata! Il vrei sau nu... Intr-un fel te inteleg pentru ca si eu trec prin aceeasi situatie, dar, ai grija mare ce iti doesti pentru ca s-ar putea sa ti se intample. Incearca sa gadesti asa: care este cel mai urat lucru care ti se poate intampla daca ii spui fata in fata tot ce simti? Dar inainte de toate trebuie sa te gandesti foarte bine ce vrei si ce esti dispusa sa faci pentru a obtine lucrul respectiv. Lasa copilariile, chiar nu mai esti o fetiscana!
diana_cintean
Postat pe 13 Octombrie 2008 13:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma intreb..a meritat? 19 De la: aadelinnne 24 August 2008 13:26
Copilul amantei 171 De la: kukla 6 Octombrie 2011 18:28
Ajutor 1 De la: Miuriel 29 Iulie 2011 23:38
clipe de viata 5 De la: Shhh 8 Aprilie 2010 07:51
Ce sa fac????????????Sa ne despartim??????????? 15 De la: darksukkubus69 3 Octombrie 2009 21:21