Setari Cookie-uri

Am trait cu un om insurat! Si de atunci totul s-a intors impotriva mea ca un bumerang!

Am trait cu un om insurat! La inceput am facut-o pentru ca avea nevoie spijin sufletesc! Trecea printr-o perioada foarte, foarte grea! Avea sotia bolnava de foarte mult timp, vreo 7 ani! Se lupta cu casa, sa creasca copii, sa aiba grija de ea, sa o incurajeze ca totul o sa fie bine, cand de fapt rezultatele analizelor aratau contrariul!
M-a impresionat spiritul lui de sacrificiu! Pe de alta parte, eu aveam probleme de constiinta! Avusesem un accindent de masina, in care lovisem pe cineva! M-am gandit in tampenia mea, ca daca il sustin pe acest om, indiferent de modalitate, in lupta lui, pentru viata sotiei si echilibrul familiei, se va atenua celalat pacat!
Pleca de acasa, trecea pe la mine, apoi la serviciu!
Imi schimbase tot programul, tot modul de viata! Ma epuiza sufleteste in sensul ca ma chinuiam sa fiu prezenta pentru el! Sa las de la mine!
In acelasi timp, a vazut ca nu aveam mai nimic, aproape nici sa maninc. Chiar intr-o zi, am cazut la institut, din cauza nemancarii, si a stresului. Stres in familie, la servici, si iplicarea intr-o relatie care era contrara principiilor mele de viata! Nu vazusem asa ceva in familie!
A inceput sa aiba grija de mine, in sens existetial !Nu va inchipuiti ceva extraordinar, nici nu aveam pretentii, nici nu voiam asa ceva! Si fara sa vreau relatia a devenit una gen "Friends with benefits!"
Am inceput sa ma complac in aceasta relatie, pentru ca nu aveam de ales! Aveam nevoie de sprijin in evolutia mea profesionala! Si el era singurul decis sa-mi oferecat de cat ceva, o sansa sa-mi imbunatatesc cunostinetele!
Ca de obicei nepotismele mergeau de minune, eu neavand pe nimeni care sa ma sustina!
Am devenit tot mai nervoasa! Facea diferente mari intre mine si familie, dar nu voia nici sa renunte la mie!
Am inceput sa-i reprosez aceasta relatie! La un moment dat inevitabilul s-a intamplat! Am vrut sa ies din aceasta relatie! M-a rugat sa nu-l abandonez, ca totul se va rezolva, dar are nevoie de timp sa-si revina!
A trecut timpul , depresia mea a devenit si mai pronuntata! II reprosam tot mai des si mai mai violent, faptul ca mi-a distrus viata! Ma indragostisem de calaul meu! Pentru familie era Fat Frumos , pentru mine Zmeu!Acum realizez ca totul a fost numai de suprafata iar implicare in evolutia mea profesionala o spoiala!A-ti auzit de sindromul gulerelor albe? Asta a fost! Mi-a dat de inteles ca e timpul sa dispar! Acum nu mai puteam eu! Se hotarase ca nu mai are nevoie de mine, ca e mult mai bine singur! Asa au mai trecut sapte ani!

Am ajuns sa fiu violenta si vulgara verbal asa cum nu mi-am inchipuit ca as putea fi! Acum mi-a intors spatele definitiv, este un om liber, probabil ca ca acum cocheteaza cu o alta relatie amoroasa! Singura care a pierdut totul, respectul de sine, increderea, prietenia celor din jur, respectul celor din jur, echilibrul interior, sunt eu!

Mi-e rusine cu mine, nu ma mai suport, eu!

El a ramas cu familia lui, pentru care a gasit cele mai bune solutii pentru realizarea profesionala a copiilor, in timp ce pentru mine, nu a avut timp si relatiile necesare la care sa apeleze pentru a reusi si eu! Daca il intrebam cum se descurca copii pe unde au ajuns, imi raspundea ca nu este treaba mea, si sa-i las copiii in pace! Intr-un cuvant s-a folosit de mine,si probabil ca in final, ma si urastepentru ca ca si-a inselat sotia!

Oricum simp din plin dezgustul si dispretul lui!

Ma astept la dezgust si din partea dumneavoastra, si totusi poate cineva va voi sa vorbeasca cu mine !
Cazne
Postat pe 20 Martie 2012 09:32
De la: madalina_marina, la data 2012-03-20 09:32:27Am trait cu un om insurat! La inceput am facut-o pentru ca avea nevoie spijin sufletesc! Trecea printr-o perioada foarte, foarte grea! Avea sotia bolnava de foarte mult timp, vreo 7 ani! Se lupta cu casa, sa creasca copii, sa aiba grija de ea, sa o incurajeze ca totul o sa fie bine, cand de fapt rezultatele analizelor aratau contrariul!
M-a impresionat spiritul lui de sacrificiu! Pe de alta parte, eu aveam probleme de constiinta! Avusesem un accindent de masina, in care lovisem pe cineva! M-am gandit in tampenia mea, ca daca il sustin pe acest om, indiferent de modalitate, in lupta lui, pentru viata sotiei si echilibrul familiei, se va atenua celalat pacat!


Nu-ti spun decat urmatorul lucru;mergi mai departe,treci peste trauma,refa-ti spiritul si invata din greselile personale!!!Nu poti sa faci acest lucru????????????Invata sa poti,nu esti singura femeiev aflata in aceasta stare de autorepros!!!
MissRainbow
Postat pe 20 Martie 2012 09:44
De la: madalina_marina, la data 2012-03-20 09:32:27 Si fara sa vreau relatia a devenit una gen "Friends with benefits!"


fara sa vrei???
ma indoiesc!!
geo_revitalizat
Postat pe 20 Martie 2012 09:48
De la: Cazne, la data 2012-03-20 09:32:27Am trait cu un om insurat! La inceput am facut-o pentru ca avea nevoie spijin sufletesc! Trecea printr-o perioada foarte, foarte grea! Avea sotia bolnava de foarte mult timp, vreo 7 ani! Se lupta cu casa, sa creasca copii, sa aiba grija de ea, sa o incurajeze ca totul o sa fie bine, cand de fapt rezultatele analizelor aratau contrariul!
M-a impresionat spiritul lui de sacrificiu! Pe de alta parte, eu aveam probleme de constiinta! Avusesem un accindent de masina, in care lovisem pe cineva! M-am gandit in tampenia mea, ca daca il sustin pe acest om, indiferent de modalitate, in lupta lui, pentru viata sotiei si echilibrul familiei, se va atenua celalat pacat!
Pleca de acasa, trecea pe la mine, apoi la serviciu!
Imi schimbase tot programul, tot modul de viata! Ma epuiza sufleteste in sensul ca ma chinuiam sa fiu prezenta pentru el! Sa las de la mine!
In acelasi timp, a vazut ca nu aveam mai nimic, aproape nici sa maninc. Chiar intr-o zi, am cazut la institut, din cauza nemancarii, si a stresului. Stres in familie, la servici, si iplicarea intr-o relatie care era contrara principiilor mele de viata! Nu vazusem asa ceva in familie!
A inceput sa aiba grija de mine, in sens existetial !Nu va inchipuiti ceva extraordinar, nici nu aveam pretentii, nici nu voiam asa ceva! Si fara sa vreau relatia a devenit una gen "Friends with benefits!"
Am inceput sa ma complac in aceasta relatie, pentru ca nu aveam de ales! Aveam nevoie de sprijin in evolutia mea profesionala! Si el era singurul decis sa-mi oferecat de cat ceva, o sansa sa-mi imbunatatesc cunostinetele!
Ca de obicei nepotismele mergeau de minune, eu neavand pe nimeni care sa ma sustina!
Am devenit tot mai nervoasa! Facea diferente mari intre mine si familie, dar nu voia nici sa renunte la mie!
Am inceput sa-i reprosez aceasta relatie! La un moment dat inevitabilul s-a intamplat! Am vrut sa ies din aceasta relatie! M-a rugat sa nu-l abandonez, ca totul se va rezolva, dar are nevoie de timp sa-si revina!
A trecut timpul , depresia mea a devenit si mai pronuntata! II reprosam tot mai des si mai mai violent, faptul ca mi-a distrus viata! Ma indragostisem de calaul meu! Pentru familie era Fat Frumos , pentru mine Zmeu!Acum realizez ca totul a fost numai de suprafata iar implicare in evolutia mea profesionala o spoiala!A-ti auzit de sindromul gulerelor albe? Asta a fost! Mi-a dat de inteles ca e timpul sa dispar! Acum nu mai puteam eu! Se hotarase ca nu mai are nevoie de mine, ca e mult mai bine singur! Asa au mai trecut sapte ani!

Am ajuns sa fiu violenta si vulgara verbal asa cum nu mi-am inchipuit ca as putea fi! Acum mi-a intors spatele definitiv, este un om liber, probabil ca ca acum cocheteaza cu o alta relatie amoroasa! Singura care a pierdut totul, respectul de sine, increderea, prietenia celor din jur, respectul celor din jur, echilibrul interior, sunt eu!

Mi-e rusine cu mine, nu ma mai suport, eu!

El a ramas cu familia lui, pentru care a gasit cele mai bune solutii pentru realizarea profesionala a copiilor, in timp ce pentru mine, nu a avut timp si relatiile necesare la care sa apeleze pentru a reusi si eu! Daca il intrebam cum se descurca copii pe unde au ajuns, imi raspundea ca nu este treaba mea, si sa-i las copiii in pace! Intr-un cuvant s-a folosit de mine,si probabil ca in final, ma si urastepentru ca ca si-a inselat sotia!

Oricum simp din plin dezgustul si dispretul lui!

Ma astept la dezgust si din partea dumneavoastra, si totusi poate cineva va voi sa vorbeasca cu mine !


Individul asta e doar un alt nenorocit si nemernic fara inima care s-a folosit de un alt om si, nu numai atat, si-a mintit si sotia bolnava, dar si copiii, ca sa vezi ce vierme nenorocit este.

Parerea mea este ca nu ai pentru cine sa plangi, sa te consumi si sa te condamni. Nu-l mai cauta si mergi mai departe demna si invata din greselile trecutului tau sa nu mai ai incredere in orice nenorocit care iti promite marea cu sarea, dar care isi minte propria familie.

Nu mai face sacrificii pentru cine nu se merita, incearca sa te gandesti doar la tine, nu doar la binele altora! Si nu uita de vorba aceea atat de adevarata: drumul spre iad e pavat cu intentii bune!

Ai mai multa grija de tine! Bafta!
franziska_eu
Postat pe 20 Martie 2012 10:06
Am ajuns sa fiu violenta si vulgara verbal asa cum nu mi-am inchipuit ca as putea fi! Acum mi-a intors spatele definitiv, este un om liber, probabil ca ca acum cocheteaza cu o alta relatie amoroasa! Singura care a pierdut totul, respectul de sine, increderea, prietenia celor din jur, respectul celor din jur, echilibrul interior, sunt eu!

esti destul de confuza!
pai ori s-a dus la familie, ori cauta alta fraiera pe care sa suga de energie?!
jean_luc_picard
Postat pe 20 Martie 2012 10:18
Vina iti apartine in intregime, cred ca e inutil sa o mai spun... Ma-ntreb insa, de ce ai acceptat asa ceva... Nu cumva vina pe care o simteai fata de victima acelui accident, te-a adus intr-o astfel de situatie? Ai simtit probabil nevoia de a te autopedepsi pentru ceea ce-ai facut, pentru a-ti usura constiinta. Nu mai ai cum schimba trecutul insa, trebuie sa privesti in viitor si sa incerci sa te desprinzi de acel om care ti-a provocat suferinta.
Micaell
Postat pe 20 Martie 2012 15:19
De la: Cazne, la data 2012-03-20 09:32:27Am trait cu un om insurat! La inceput am facut-o pentru ca avea nevoie spijin sufletesc! Trecea printr-o perioada foarte, foarte grea! Avea sotia bolnava de foarte mult timp, vreo 7 ani! Se lupta cu casa, sa creasca copii, sa aiba grija de ea, sa o incurajeze ca totul o sa fie bine, cand de fapt rezultatele analizelor aratau contrariul!
M-a impresionat spiritul lui de sacrificiu! Pe de alta parte, eu aveam probleme de constiinta! Avusesem un accindent de masina, in care lovisem pe cineva! M-am gandit in tampenia mea, ca daca il sustin pe acest om, indiferent de modalitate, in lupta lui, pentru viata sotiei si echilibrul familiei, se va atenua celalat pacat!
Pleca de acasa, trecea pe la mine, apoi la serviciu!
Imi schimbase tot programul, tot modul de viata! Ma epuiza sufleteste in sensul ca ma chinuiam sa fiu prezenta pentru el! Sa las de la mine!
In acelasi timp, a vazut ca nu aveam mai nimic, aproape nici sa maninc. Chiar intr-o zi, am cazut la institut, din cauza nemancarii, si a stresului. Stres in familie, la servici, si iplicarea intr-o relatie care era contrara principiilor mele de viata! Nu vazusem asa ceva in familie!
A inceput sa aiba grija de mine, in sens existetial !Nu va inchipuiti ceva extraordinar, nici nu aveam pretentii, nici nu voiam asa ceva! Si fara sa vreau relatia a devenit una gen "Friends with benefits!"
Am inceput sa ma complac in aceasta relatie, pentru ca nu aveam de ales! Aveam nevoie de sprijin in evolutia mea profesionala! Si el era singurul decis sa-mi oferecat de cat ceva, o sansa sa-mi imbunatatesc cunostinetele!
Ca de obicei nepotismele mergeau de minune, eu neavand pe nimeni care sa ma sustina!
Am devenit tot mai nervoasa! Facea diferente mari intre mine si familie, dar nu voia nici sa renunte la mie!
Am inceput sa-i reprosez aceasta relatie! La un moment dat inevitabilul s-a intamplat! Am vrut sa ies din aceasta relatie! M-a rugat sa nu-l abandonez, ca totul se va rezolva, dar are nevoie de timp sa-si revina!
A trecut timpul , depresia mea a devenit si mai pronuntata! II reprosam tot mai des si mai mai violent, faptul ca mi-a distrus viata! Ma indragostisem de calaul meu! Pentru familie era Fat Frumos , pentru mine Zmeu!Acum realizez ca totul a fost numai de suprafata iar implicare in evolutia mea profesionala o spoiala!A-ti auzit de sindromul gulerelor albe? Asta a fost! Mi-a dat de inteles ca e timpul sa dispar! Acum nu mai puteam eu! Se hotarase ca nu mai are nevoie de mine, ca e mult mai bine singur! Asa au mai trecut sapte ani!

Am ajuns sa fiu violenta si vulgara verbal asa cum nu mi-am inchipuit ca as putea fi! Acum mi-a intors spatele definitiv, este un om liber, probabil ca ca acum cocheteaza cu o alta relatie amoroasa! Singura care a pierdut totul, respectul de sine, increderea, prietenia celor din jur, respectul celor din jur, echilibrul interior, sunt eu!

Mi-e rusine cu mine, nu ma mai suport, eu!

El a ramas cu familia lui, pentru care a gasit cele mai bune solutii pentru realizarea profesionala a copiilor, in timp ce pentru mine, nu a avut timp si relatiile necesare la care sa apeleze pentru a reusi si eu! Daca il intrebam cum se descurca copii pe unde au ajuns, imi raspundea ca nu este treaba mea, si sa-i las copiii in pace! Intr-un cuvant s-a folosit de mine,si probabil ca in final, ma si urastepentru ca ca si-a inselat sotia!

Oricum simp din plin dezgustul si dispretul lui!

Ma astept la dezgust si din partea dumneavoastra, si totusi poate cineva va voi sa vorbeasca cu mine !


a fost o relatie fara viitor da la bun inceput!!!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 20 Martie 2012 15:36
De la: Cazne, la data 2012-03-20 09:32:27Am trait cu un om insurat!

Ma astept la dezgust si din partea dumneavoastra, si totusi poate cineva va voi sa vorbeasca cu mine !

esti buna la autocritica si pt asta iti dau nota 10...DAR...ceva invataminte ai tras din aceasta lectie de viata?
MissDarine
Postat pe 20 Martie 2012 16:32
Noi, femeile, suntem bune la autocritica, pe cand multi dintre "barbati" sunt buni doar la a critica!
franziska_eu
Postat pe 21 Martie 2012 12:29

Cele 10 porunci D-zeiesti, le cunosti ?

Valoarea sinceritatii, iubirii , fidelitatii, o cunosti ???

Rezultatele mintitului si incalcarii legilor dreptatii universale, le vezi ???

Bun.Daca vezi, atunci multumeste si bucurate ca se face dreptate de la sine.

denis_3d25
Postat pe 6 Aprilie 2012 16:42
sper din suflet sa-ti gasesti linistea
maria-ioana
Postat pe 6 Aprilie 2012 17:29
buna! e foarte greu pentru tine..nu mai conteaza cine a fost de vina , incearca sa nu il urasti si ai sa vezi cum o sa iasa soarele pe strada ta. E complicat sa stergi din suflet o relatie..dar viata e atat de frumoasa si nu stim ce ne mai ofera..asa ca sigur o sa apara cineva sa te merite..sa te faca fericita..important e sa ai rabdare si sa ierti.. Bafta!
kudika419507
Postat pe 7 Aprilie 2012 16:55
Te-a folosit..asta e parerea mea. Stii ca pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti! E dintr-o alta lume unde tu nu ai acces.. imi pare rau sa ti-o spun.... Uita-l chiar daca doare... Mergi mai departe pt ca nimeni nu merita mai mult decat tine ! Ai grija de sanatate , de aspect...de tine! Devenind vulgara nu vei atrage pe altcineva... si nici pe el..daca-l mai vrei!?L-ai ajutat , te-a ajutat si.. a plecat! atat...BAFTA MULTA !!!!!
kudika073376
Postat pe 8 Aprilie 2012 05:09
buna ,,nu dispera bucurate de viata ,,suntt vaduva de 3 ani ,,gasesc si eu destui miticani dastea dar nu ma arunc an bratele lor ,,e clar asi iubesc familia si nu renunta la ea oricum ,,,asta e tea orbit poate singuratatea ,,greutatile ,dar cel putin daca erai fericita cu el ,,pacat nu te-ai ales cu nimic
te pupicesc mult si fii tare ,,,nu dispera vine antr-o zi soare si pe strada ta
kudika420325
Postat pe 8 Aprilie 2012 07:07
exista viata si dupa el!si merita traita!fii tare!cel care a pierdut este el!
kudika518209
Postat pe 8 Aprilie 2012 08:36
Stii cum se spune ca unele persoane sunt slabe de inger..ei uite tu ai fost una dintre ele nu ai avut suficent "curaj"sa nu accepti un astfel de compromis ca relatie nu prea doar din partea ta pentru ca tu ai ajuns probabil intr-un moment sa-l idolatrizezi dar viata merge mai departe nu exista o limita in varsta in ...nimic se poate reface oricand.Inarmeaza-te cu curaj si traieste-ti viata sunt multe lucruri frumoase pentru care merita sa traiesti sa lupti!!
kudika_TIA
Postat pe 8 Aprilie 2012 10:09
uni barbati cred ca femeile sunt niste marionete, si trebuiesc sa joace cum vor ei dar din pacate noi intram in jocul lor...!!! las viata e frumoasa si jocul lui s-a terminat, inseamna ca nu aveai nevoie de el si de aceea Dumnezeu l-a luat... ai grija si ferestete de acum....lumea e rea!!! pop miha
am trait si eu o poveste asemanatoare, numai ca eu eram sotia si a plecat cu cealalta, si eu am ramas cu un bebe de un an..nui nimic.. a trecut, am alta viata, si mi-a trecutt....sau cel putin nu ma mai doare....popiciii!!!
miha_blondina17
Postat pe 8 Aprilie 2012 10:16
Mergi inainte bine ca ai scapat de asa om eu am fost casatorita cu un om care s-a folosit de mine iti doresc numai bine si sa gasesti pe cineva care sa te aprecieze cu adevarat.
llory_gr06_yahoo_com
Postat pe 8 Aprilie 2012 12:20
Buna. Ma numesc nicu si am citit povestea ta si sincer mi sa parut fffoarte interesanta, dar trebuia sincer sa te gandesti si la un sfarsit de genul asta ,ma rog nu chiar asa dar, oricum ai fost foarte curajoasa atunci cand te-ai aruncat asa in relatie. oricum mi-ai parut o tipa pe cinste jur si sant putine care au curajul asta nebunesc.


P.S. si eu am tras o gramada, daca as scrie as face o telenovela jur. uite id meu nicukk_32 daca vrei sau simti nevoia sa vb cu cineva.
nicukk_32
Postat pe 8 Aprilie 2012 18:40
Capul sus, tu sti cel mai bine ce a fost si cum a fost. Faptul ca D-zeu ti-a luminat mintea multumeste-i de cate ori poti si roaga-l sa te indrume pe drumul bun. Poate asa trebuia sa fie, nimic nu este intamplator.
gufii
Postat pe 8 Aprilie 2012 19:46
Buna, vreau sa-ti spun ca te inteleg foarte bine, am trecut si eu printr-o astfel de experienta, numai ca el era in proces de divort cu sotia. La fel am inceput si eu prin a-i oferi sprijin sufletesc, dar m-am oprit la timp. Sper sa treci peste asta. Fii puternica!
kudika464657
Postat pe 8 Aprilie 2012 21:20
Sincer vreau sa vb cu tine ,trimite-mi mesul tau.pup
kudika517784
Postat pe 9 Aprilie 2012 09:44
E bine ca s-a sfarsit...intr-un fel..si ...viata merge inainte...nu dispera!Dupa orice sfarsit urmeaza un nou inceput...
stmaria
Postat pe 10 Aprilie 2012 11:36
Esti o mare varza. Intretinuta si pitipoanca.
acular25
Postat pe 10 Aprilie 2012 14:38
Fruntea,sus,viata merge mai departe!Uita,nu te mai gandi la ce a fost!
kudika517203
Postat pe 10 Aprilie 2012 19:39
Daca vrei sa vb. intra pe id-ul marinelar97. Te pup
kudika464657
Postat pe 10 Aprilie 2012 21:20
E trist ce povestesti, te compatimesc, si am sa-ti explic de ce... In primul rand, pentru ca tu nu vezi ca ti-ai irosit ani frumosi din tinerete, intrand intr-o relatie care te-a dezonorat, de la inceput. Tu esti furioasa pe tine si pe el pentru ca nu ti-ai atins obiectivele, nu pentru ca relatia voastra a fost una nepotrivita. Daca te-ar fi ajutat sa iti schimbi statutul profeional/social, probabil ca acum nu ai mai fi fost atat de inveninata. Egoismul lui a fost mai "puternic" decat al tau si nu s-a abatut de la ceea ce a vrut de la tine,iar tu ai acceptat: "friends with benefits"... Ar fi trebuit sa actionezi si tu negustoreste si sa-ti exprimi clar pretentiile, in ce directie astepti sa fii sprijinita, nu sa amesteci lucrurile si sa crezi ca vei deveni la fel de importanta ca si familia lui. Multe amante reusesc ce ai vrut tu, dar nu chiar toate... tu ai fost una dintre acelea care n-au reusit sa il smulga familiei, ar fi trebuit sa realizezi ca nu vei putea, tocmai pentru ca, daca iti amintesti, la inceput ai admirat tocmai puterea lui de sacrificiu pentru familia sa.
E vinovat fata de tine, neindoios. Dar nu asa cum incerci tu sa ne sugerezi.
Tu esti cea vinovata si ar trebui sa te maturizezi din aceasta experienta.
Nu-ti mai amaneta disponibilitatea de iubire, de afectiune... Viata profesionala se cladeste individual, iar sprijinul, suportul afectiv il primesti si il dai din preaplinul iubirii, nu la schimb, nu il trafichezi.
Daca ai scris aici, cred ca inca mai ai sansa sa te indrepti spre ceea ce merita cu adevarat, dar...s-ar putea sa ma insel.
Oricum, eu iti recomand sa reflectezi asupra ta...
Un barbat insurat care si-a vazut de nevasta si copii in timp ce ti-a fost amant si tie,nu e vinovat fata de tine in masura in care tu esti! De ce e el vinovat, ca nu i-a parasit?! Ca si-a satisfacut nevoile de barbat in mod ilicit?! Tu stiai situatia lui! Vinovatia lui nu este fata de tine in primul rand...Si nu pentru vinovatia lui suferi tu ci pentru esecul tau. Deci, nu te astepta la compasiune prea multa, chiar daca vei gasi intelegere.
maybe
Postat pe 12 Aprilie 2012 01:32
Buna.Nu ai de ce totusi sa te simti dispretuita ca si cum ai fi ultimul om de pe pamant.Ceea ce ti s a intamplat li se intampla la o major parte dintre femeile singure si dornice de a fi respectete si iubite.Cautai doar sprijin si ajutor moral si material.Nu a fost sa fie dar asta nu inseamna ca trebuie sa decazi si sa te subapreciezi draga mea.Trebuie sa gasesti acolo, undeva, in coltul acela ascuns de suflet puterea de a merge mai departe cu fruntea sus, fara sa mai privesti in urma.Lasa ranile trecutului deoparte si nu da importanta privirilor si vorbelor!Lumea este foarte rea si toti stim prea bine asta.Nu e usor,stiu...Fii tare cum numai o femeie puternica ca tine stie si priveste inainte cu mult curaj,pentru ca viata merge mai departe,merita traita!Regaseste ti increderea in tine si nu uita ca esti femeie,esti frumoasa si ai viata inainte!Bafta!
kudika166324
Postat pe 12 Aprilie 2012 11:45
Buna.Nu ai de ce totusi sa te simti dispretuita ca si cum ai fi ultimul om de pe pamant.Ceea ce ti s a intamplat li se intampla la o major parte dintre femeile singure si dornice de a fi respectete si iubite.Cautai doar sprijin si ajutor moral si material.Nu a fost sa fie dar asta nu inseamna ca trebuie sa decazi si sa te subapreciezi draga mea.Trebuie sa gasesti acolo, undeva, in coltul acela ascuns de suflet puterea de a merge mai departe cu fruntea sus, fara sa mai privesti in urma.Lasa ranile trecutului deoparte si nu da importanta privirilor si vorbelor!Lumea este foarte rea si toti stim prea bine asta.Nu e usor,stiu...Fii tare cum numai o femeie puternica ca tine stie si priveste inainte cu mult curaj,pentru ca viata merge mai departe,merita traita!Regaseste ti increderea in tine si nu uita ca esti femeie,esti frumoasa si ai viata inainte!Bafta!
kudika166324
Postat pe 12 Aprilie 2012 11:45
Draga Cazne...Ai trait cu un om...Poate ca nu te-a deranjat initial faptul ca era insurat doar ptr simplul fapt ca-l iubeai...Celelalte lucruri nu mai contau..sau poate ca situatia lui de-atunci te-a facut sa simti mai multa compasiune pentru el si te-a determinat sa-i daruiesti mai mult poate decat ar fi visat el in acele momente ca va putea o femeie sa-i daruiasca . Pana aici nu ai gresit cu nimic. Dovada si faptul ca el nu te-a lasat in momentul x sa pleci ci a facut tot posibilul sa te aiba cat mai mult langa el.Singurul gest al tau care-ar fi putut atrage dispretul lui nu poate fi decat acela de a te fi ridicat cu pretentia de a-si parasi familia...Din acel moment ai devenit incomoda si ...mai putin dorita... Toata povestea asta pe care ai trait-o face parte din viata ta, cu bune, cu rele....Ea ti-a adus si clipe minunate pe care cu siguranta ti le vei aminti cu placere.. Acum esti furioasa, urasti, nu mai poti sa apreciezi si partea frumoasa a acestei relatii ptr ca o negi..dar tocmai ptr ea lupti...Nu mai lupta ptr ceva ce nu mai este! It`s just a breackup, not a breackdown!...Adica...ai sansa unui nou inceput! Stii f bine, mai ales acum, ce si cat ai de oferit! Cine nu a putut sa aprecieze asta, nu te-a meritat! Capul sus! Priveste-te cu curaj in oglinda pe Tine, cea care esti cu adevarat, schimba ce nu-ti place si cauta-ti fericirea...pentru ca meriti!
danassis
Postat pe 12 Aprilie 2012 19:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Machiajul de mireasa 1 De la: mail_to_roxana 26 Martie 2011 08:34
mai sunt relatii normale? 2 De la: eizo84 12 Februarie 2009 09:56
Habar n-am!!!! 36 De la: cristiana_cris 28 Octombrie 2009 15:12
vreau si eu sa ma ajutati:- 10 De la: DiavolytaTa 13 Aprilie 2009 18:38
singuratate... 56 De la: EmperorNerva 24 Aprilie 2009 17:19