Setari Cookie-uri

exista iubire ? sau obisnuinta?

Am inceput o relatie acum 5 ani, o relatie frumoasa dar care s-a topit in cateva luni, eu am vrut sa teminam dar nu a vrut ea.. Din acel moment am trait toti acesti ani in nesiguranta si cu ideea ca se sfarseste totul intr-o buna zi. Aveam momente cand imi doream acest lucru si sunt convins ca si ea la fel. Ne-am despartit de cateva ori din varii motive, perioada scurta in care ba a revenit ea, ba eu, in ultima perioada eu. Acum ne-am despartit din nou si vreau sa cred ca e definitiv si totusi imi pare rau si sufar. Parca traiam intr-un stres continuu si nu inteleg de ce nu am pus punct mai de mult. Nu stiu cum sa mai fac.......
kudika_21849
Postat pe 22 Noiembrie 2012 22:02
De la: kudika_21849, la data 2012-11-22 22:02:47Am inceput o relatie acum 5 ani, o relatie frumoasa dar care s-a topit in cateva luni, eu am vrut sa teminam dar nu a vrut ea.. Din acel moment am trait toti acesti ani in nesiguranta si cu ideea ca se sfarseste totul intr-o buna zi. Aveam momente cand imi doream acest lucru si sunt convins ca si ea la fel. Ne-am despartit de cateva ori din varii motive, perioada scurta in care ba a revenit ea, ba eu, in ultima perioada eu. Acum ne-am despartit din nou si vreau sa cred ca e definitiv si totusi imi pare rau si sufar. Parca traiam intr-un stres continuu si nu inteleg de ce nu am pus punct mai de mult. Nu stiu cum sa mai fac.......




Prea multe intreruperi,reveniri,certuri si iar reintoarceri,este ca si cum ai bate pasul pe loc!!!!Ai dorit ruperea relatiei,dar,acum,iti pare rau!!!Hmm,asta aduce a instabilitate decizionala,lipsa de control a situatiei,deci esti incert si improbabil!!!Incearca sa-ti stabilesti un mod de gandire obiectiv si definitiv,caci,toate aceste instabilitati nu -ti vor aduce decat temeri si semne de intrebare!!!TRaiai intr-un stres continuu???De ce??/Te-a obligat cineva sa traiesti si sa simti astfel?Nu!!!Esti singurul in masura sa delimitezi anumite etape din viata!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Noiembrie 2012 10:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SOS -Voi ce ati face in locul meu ??????? 292 De la: kudika185400 26 Mai 2010 19:15
cum sa-l fac sa regrete? 16 De la: Armain 4 Februarie 2012 17:54
Clubul inimilor frante 1 De la: Oceansoul 1 Octombrie 2010 22:38
Ce parere aveti? 5 De la: yssablue 1 Iulie 2010 21:36
oare il mai iubesc? 14 De la: Diva_loka 31 Mai 2010 19:43