Setari Cookie-uri

romantza á la FB. Intamplarea mea...

Ma bucur sa citesc ca lucrurile se aseaza mai bine in viata ta. Ai in continuare rabdare si incredere in tine si vei reusi, intr-un fel sau altul sa iti implinesti viata!
razvan74
Postat pe 13 Aprilie 2012 20:52
ma cam lasa fara replica viata pe care o ai si te inteleg perfect ca vrei si tu o viata sexuala si copii. orice om normal isi doreste asta. ce nu inteleg e urmatoarea chestie: banuiesc ca stiai de la bun inceput inainte sa te mariti de boala barbatului tau...nu vreau sa fiu superficiala, dar de ce te ai casatorit cu cineva atat de bolnav incat sa fie legat cu camasa de forta si mai mult sa fie aproape impotent? adik...trb sa stii la ce sa te astepti inainte sa te mariti cu el si sa fii pregatita sa iti sacrifici toata viata stand asa cum...esti acum. mie ca dk incepi sa calci prin stachini, o sa iti faci mai mult rau in relatia care e deja intr o scartaiala ingrozitoare...si barbatii aceia nu vor dori decat sa te f.. pe romaneste nu iti vor da si ce ai nevoie: afectiune, tandrete etc etc...ori dk vrei dragoste....vezi sa nu te arzi degeaba. esti intr-o situatie greu de imaginat oricum
kudika021451
Postat pe 14 Aprilie 2012 16:30
multumesc de raspuns. Sotul meu mi-a spus de la bun inceput ca are niste probleme de sanatate, insa la vremea aceea nu se considera bolnav; e des intalnit la bolnavii psihici sa nu fie constienti ca sufera de o boala psihica.
Abia in urma cu cativa ani, dupa discutii cu psihiatrii care l-au tratat, a constientizat si acceptat ca sufera de psihoza. Isi ia medicamentele in fiecare zi si se simte - bat in lemn- bine. In momentul in care nu mai are somn si intra intr-o stare de hiperexcitabilitate psihica , care la el se manifesta ca o manie, nu mai are decat vreo doua-trei saptamani si intra in psihoza, care se lasa intotdeauna cu stari de paranioa, agresivitate si camasa de forta. Avem grija sa nu se ajunga la asta. Se odihneste bine si evit si eu pe cat pot sa il supun la stresuri foarte mari, pentru ca e mai sensibil.
Asta e, nu m-as fi gandit...
Viata mea decurge asa de foarte mult timp, si, avand in vedere ca tipul de pe fb este singurul din ultimul deceniu :(, care mi-a facut curte cu tupeul si nerusinarea aceea care le place femeilor, desi sunt o femeie care arata foarte bine,nu ma consider deloc vinovata din cauza unui flirt.Pur si simplu imi lipseste starea aceea deosebita pe care mi-a dat-o, desi stiu ca nu ma va mai cauta niciodata...Oare trebuia sa nu fi aflat sotul meu nimic si sa fi lasat totul sa mai continue un pic? Nu cred ca s-ar fi ajuns neaparat la sex, am pur si simplu nevoie de un prieten...
Va urez Sarbatori Fericite!!!
kudika_5020
Postat pe 14 Aprilie 2012 23:53
Sarbatori fericite! si nu uita viata merge inainte!
kudika173061
Postat pe 15 Aprilie 2012 15:13
De la: Armain, la data 2012-03-25 18:52:11
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-25 16:14:42ce inseamna FB?

FaceBook. Scary.


Ce e asa de "scary"?
Vipassana
Postat pe 15 Aprilie 2012 15:50
Facebook
kudika430898
Postat pe 15 Aprilie 2012 17:04
cinste cuvintelor scrise .Comentariile sunt de prisos .Binecuvantati sunt astfel de oameni cand ajung la intelegeri intelepte.Sa fiti binecuvantat ,d-le .Dupa ani de cautari ,mintea mea este linistita iar pacea mi'a coborat in suflet .Calea si adevarul ,este marturisirea Mantuitorului nostru Iisus Hristos!Hristos a inviat!
kudika169687
Postat pe 16 Aprilie 2012 02:07
cinste cuvintelor scrise .Comentariile sunt de prisos .Binecuvantati sunt astfel de oameni cand ajung la intelegeri intelepte.Sa fiti binecuvantat ,d-le .Dupa ani de cautari ,mintea mea este linistita iar pacea mi'a coborat in suflet .Calea si adevarul ,este marturisirea Mantuitorului nostru Iisus Hristos!Hristos a inviat!
kudika169687
Postat pe 16 Aprilie 2012 02:07
Poate ca te-a sters din lista lui de FB tocmai sa nu iti creeze si alte probleme (in afara celor care deja le ai, suficiente as spune eu), sau poate ai fost doar un prieten virtual cu care el mai conversa si nu a dorit sa depaseasca acest statut. Tu nu te-ai indragostit de el ci de ceva ce ti-ai dori sa ai acasa, s-ar putea ca el sa nu fie cel pe care tu ti l-ai construit in imaginatia ta....
Treci printr-o perioada grea si ti-a facut bine atentia acestui barbat (sanatos, plin de viata, atent cu tine etc.), insa se pare ca el s-a retras elegant, mergi mai departe cu fruntea sus, trece-o la "experiente" FB.
kukla
Postat pe 16 Aprilie 2012 12:24
cu un barbat care are pshihoza riscul de a avea un copil cu aceeasi boala e si el ridicat, asa ca partea cu copilul din casatoria asta se cam exclude. Poate sa se imbunatateasca viata sexuala, sa fii mai multumita de ea dar nu cred ca iti doresti un copil bolnav, eventual discuta cu el posibilitatea de a fi inseminata cu un donator anonim. Daca insa iti doresti neaparat si o viata sexuala buna si copii legitimi, cu tata recunoscut, singura varianta e despartirea civilizata. Acum tu stii ce vrei si ce decizii vei lua, tu cunosti mai bine ceea ce conteaza in viata ta. iti doresc succes!
razvan74
Postat pe 16 Aprilie 2012 23:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Printul meu din copilarie.. 3 De la: pickard 8 Mai 2011 23:23
o alta iubire imposibila 26 De la: catalina69 3 Noiembrie 2009 10:43
relatie pe mess...intalnire...apoi indragosteala.... 48 De la: dia36 3 Martie 2010 16:52
Pareri... 14 De la: nor_pufos 2 Ianuarie 2009 00:33
Buna fetelor.Am o idee.. 7 De la: me_Pau 9 Februarie 2009 14:52