Setari Cookie-uri

romantza á la FB. Intamplarea mea...

in actul casatoriei nu scrie ca daca moare capra ta,trebuie sa moara si a vecinului,fiecare am venit in lumea asta in locul nostru si vom murii in locul nostru,stimata doamna
kudika355568
Postat pe 9 Aprilie 2012 08:22
Mentalitatea romanului : Daca o femeie ,,umbla'' este c*rva, daca un barbat calca alaturea.... este barbat !!
VLAD_
Postat pe 9 Aprilie 2012 08:26
ce am trait eu,placerea cea mai mare,nu am trait-o in actul casatoriei,ci in pad,stimata doamna,actul casatoriei il voi pastra in caz ca nu voi avea hirtie la wc. daca nu egzista intelegere si compatibilitate sexuala,ce rost are acel act?
kudika355568
Postat pe 9 Aprilie 2012 08:27
un tip se intilneste cu un filozof,si il intreaba de ce daca un barbat se culca cu mai multe femei este catalogat cel mult ca afemeiat,iar daca o femeie se culca cu mai multi,e considerata curva. Sta pe ginduri si ai spune ca ai va raspunde maine.A doua zi se intilnesc si ai spune ca a gasit raspunsul: - Daca zece lacate se deschid cu o cheie,alea nu sint lacate,dar cheia care deschide zece lacate,aia e cheie
kudika355568
Postat pe 9 Aprilie 2012 08:35
un tip se intilneste cu un filozof,si il intreaba de ce daca un barbat se culca cu mai multe femei este catalogat cel mult ca afemeiat,iar daca o femeie se culca cu mai multi,e considerata curva. Sta pe ginduri si ai spune ca ai va raspunde maine.A doua zi se intilnesc si ai spune ca a gasit raspunsul: - Daca zece lacate se deschid cu o cheie,alea nu sint lacate,dar cheia care deschide zece lacate,aia e cheie
kudika355568
Postat pe 9 Aprilie 2012 08:38
CU ASA UN COMENTARIU,MAI BINE TACEAI. STAI JOS...........
kudika355568
Postat pe 9 Aprilie 2012 08:50
in actul casatoriei nu scrie ca daca moare capra ta,trebuie sa moara si a vecinului,fiecare am venit in lumea asta in locul nostru si vom murii in locul nostru,stimata doamna
kudika355568
Postat pe 9 Aprilie 2012 08:53
FA BINE
kudika355568
Postat pe 9 Aprilie 2012 08:55
NU GENERALIZA PREA MULT
kudika355568
Postat pe 9 Aprilie 2012 09:01
De la: kudika355568, la data 2012-04-09 08:27:06ce am trait eu,placerea cea mai mare,nu am trait-o in actul casatoriei,ci in pad,stimata doamna,actul casatoriei il voi pastra in caz ca nu voi avea hirtie la wc. daca nu egzista intelegere si compatibilitate sexuala,ce rost are acel act?



Da,este un punct de vedere tipic barbatesc,mai mult chiar,este opinia barbatul neconventional!!!Din modul cum descrii importanta casatoriei si a esentei ei,imi dau seama de cat de mult te respecti,domnule!!!In ceea ce priveste intelegerea si compatibilitatea sexuala,aici sunt de acord,dar daca oamenii s-ar evalua in alt mod,diferit de modul in care o fac in prezent,multe probleme s-ar rezolva in ceea ce priveste relatia de cuplu,dar iata ,ca nu o fac,caci rezuma totul la "pat",,pe cand dragostea,fidelitatea se afla la mai mare distanta de pat,decat sexul practicat in acesta sau la "WC-ul" unde,ostentativ, se sterge cu actul casatoriei!!
MissRainbow
Postat pe 9 Aprilie 2012 09:07
da,meriti sa fii fericita cu adevarat iar daca ,,el" a dat bir cu fugitii inseamna ca nu l-ai interesat destul.Dar cum se spune ,,un picior in fund,un pas in fata" si vei vedea ca ce-i al tau e pus deoparte.
kudika451918
Postat pe 9 Aprilie 2012 09:19
draga mea stiu ca e greu, am tercut prin asta. trebuie sa vb cu el si sa vezi ce putei face pt a atenua asa zisele probleme pe care le ai din cauza lipsei de sex. in anul in care traim gasesti tot felul de chestii care te pot satisface si asta puteti face impreuna. poate il ajuta si pe el cu erectiile si va fi bine. eu personal nu te sfatuiesc sa te culci cu altcineva. poate ca relatia voastra se va destrama si te vei vedea divortata, poate ca cel pe care il vei gasi nu va fi atat de intelegator si poate va fi mai rau. gandeste-te!
numai bine
scarlet18sv
Postat pe 9 Aprilie 2012 10:20
Draga mea,
Ti-am citit cu interes povestea si eu nu o vad asa de grava.
Hai sa-ti spun dece. In primul rand sunt o gramada de metode prin care poti sa-ti satisfaci sotia, chiar daca sotul nu are erectie. Cred ca in cazul asta ar trebui sa te documentezi mai mult si sigur vei gasi o solutie satisfacatoare pentru tine. O vorba mai veche spune: cit tim ai 10 degete la maini si 10 la piciore nu exista femeie nesatisfacuta. si credema nu este o vorba spusa in vant. Vorbesc din propria-mi experienta.
Iar cu problema prietenului virtual, lasa-l sa ramana virtual. Daca l-ar interesa cat de cat de tine ar fi vrut sa te cunoasaca. Ai fost o distractie ca milioane de distractii virtuale si ce este mai rau esta ca ai devenit si dependenta. Asta ar trebui sa-ti dea de gandit. Nu esti cumva chiar prea usor de influentat ca sa fiu blanda?
Te pup si curaj
Daca ai nevoie de alte detalii astept sa ,ma cauti
kudika076948
Postat pe 9 Aprilie 2012 15:20
Nea Mircea,ce draq nu-ntelegi,lasa-l mai pe D-zeu in pace,aici este vorba ca daca tie nea Mircea ti se scoala p-la ,o chemi pe sfinta Maria sau pe D-zeu sa-ti rezolve problema?Sau cind nu sinteti capabili sa dati un sfat,va ascundeti dupa D-zeu? Amestecati pe d-zeu in discutii de relatii sexuale? Ca despre asta era vorba,ca femeia are si ea evoile ieie,tu cind ai facut copii,daca ai,l-i chemat pe Isus Christos sa-ti faca el treaba? Si daca l-ai chemat,a venit?
kudika355568
Postat pe 9 Aprilie 2012 15:22
De la: kudika076948, la data 2012-04-09 15:20:25Draga mea,
Ti-am citit cu interes povestea si eu nu o vad asa de grava.
Hai sa-ti spun dece. In primul rand sunt o gramada de metode prin care poti sa-ti satisfaci sotia, chiar daca sotul nu are erectie. Cred ca in cazul asta ar trebui sa te documentezi mai mult si sigur vei gasi o solutie satisfacatoare pentru tine. O vorba mai veche spune: cit tim ai 10 degete la maini si 10 la piciore nu exista femeie nesatisfacuta. si credema nu este o vorba spusa in vant. Vorbesc din propria-mi experienta.
Iar cu problema prietenului virtual, lasa-l sa ramana virtual. Daca l-ar interesa cat de cat de tine ar fi vrut sa te cunoasaca. Ai fost o distractie ca milioane de distractii virtuale si ce este mai rau esta ca ai devenit si dependenta. Asta ar trebui sa-ti dea de gandit. Nu esti cumva chiar prea usor de influentat ca sa fiu blanda?
Te pup si curaj
Daca ai nevoie de alte detalii astept sa ,ma cauti



10 degete la picioare,iuh
Ame_li
Postat pe 9 Aprilie 2012 15:27
si poate nu ajung....
kudika355568
Postat pe 9 Aprilie 2012 15:33
un simplu banc.....ok,scuze....
kudika355568
Postat pe 9 Aprilie 2012 15:41
The New York Times
Divorce Risk Higher When Wife Gets Sick
By TARA PARKER-POPE, Editor

When Dr. Marc Chamberlain, a Seattle oncologist, was treating his brain cancer patients, he noticed an alarming pattern. His male patients were typically receiving much-needed support from their wives. But a number of his female patients were going it alone, ending up separated or divorced after receiving a brain tumor diagnosis.

Dr. Chamberlain, chief of the neuro-oncology division at the Fred Hutchinson Cancer Research Center, had heard similar stories from his colleagues. To find out if these observations were based in fact, he embarked on a study with Dr. Michael J. Glantz of the University of Utah Huntsman Cancer Institute and colleagues from three other institutions who began to collect data on 515 patients who received diagnoses of brain tumors or multiple sclerosis from 2001 through 2006.

The results were surprising. Women in the study who were told they had a serious illness were seven times as likely to become separated or divorced as men with similar health problems, according to the report published in the journal Cancer.

Over all, about 12 percent of the patients in the study ended up separated or divorced, a rate that was similar to that found in the general American population during that time period. (Lifetime divorce rates in the United States are higher.) But the pattern changed when the researchers looked at the patient-divorce breakdown by sex. When the man became ill, only 3 percent experienced the end of a marriage. But among women, about 21 percent ended up separated or divorced. Among couples who split up, divorce occurred, on average, about six months after the diagnosis, although there was wide variability in the timing.

It is not known whether the illness prompted the breakup or whether the couples in the study who divorced were already experiencing marital problems before the diagnosis. If couples are happy before the diagnosis, it appears that men are more likely to abandon wives who become seriously ill. If couples are already troubled before a partner becomes ill, the finding suggests that women in unhappy marriages are less likely to proceed with a divorce if their husbands become ill.

“All these patients were couples when we met them, but we don’t know about pre-diagnosis marital conflicts that had been festering,” Dr. Chamberlain said. “But the striking part is with life-threatening illness, how often women are abandoned compared to men. That does not speak very well of my gender.”

Dr. Chamberlain speculated that differences in male and female roles in the family could explain the trend. “There clearly is an emotional attachment women have to spouse, family and home that in times of stress causes women to hunker down and deal with it, while men may want to flee,” he said.

Additional study is needed to understand why women appear more vulnerable to spousal abandonment after a diagnosis of serious illness. The study did find that couples who had been married longer were less likely to break up after a cancer diagnosis.

“It has an enormous impact,” Dr. Chamberlain said. “We know from other studies of patients with cancer that social support is so extremely important.”
DayC
Postat pe 9 Aprilie 2012 16:22
Nu te-ai gandit sa-i oferi o alternativa sotului tau?Pentru problemele sotului tau exista tratamente naturale care sunt lipsite de reactii adverse si puteti reaprinde flacara iubirii din nou.Incearca sa-l uiti pe celalalt barbat!Esti o femeie casatorita!Ajutandu-l pe sotul tau,te ajuti pe tine insuti.Daca ideea mea te ajuta,ma bucur.Daca ai nevoie de ajutor,scrie-mi!
healthy016698
Postat pe 9 Aprilie 2012 18:50
chiar...esti prea noua...:)
daca vrei neaparat o poveste de iubire ,
o sa-ti apara la un moment dat in viata ta...
numai ai grija ce iti doresti...se intampla.
Mr_Li
Postat pe 9 Aprilie 2012 22:59
Daca ai acasa tot ce i-ti doresti,nu mergi in alta parte!
kudika355568
Postat pe 10 Aprilie 2012 00:39
Am si eu o intrebare. Inainte sa te casatoresti stiai de problemele de sanatate ale sotului tau? Caci daca stiai tu esti singura vinovata de situatia in care esti. Daca nu, Kudika 076948 are dreptate... poti gasi si alte alternative
to_roxanici
Postat pe 10 Aprilie 2012 09:40
Buna, draga Doamna!
Imi permit sa iti etalez si eu parerea mea, care vine in acelasi ton cu al lui Mircea63. Roaga-te pentru ca Dumnezeu te aude! Dar roaga-te din suflet, pune toata nevoia ta de a face sex/dragoste in rugaciune! Transforma-ti aceasta dorinta carnala in energie sifleteasca! Vei avea doar de castigat!
Stii, Doamna draga, intr-adevar esti o doamna. Si stii de ce? Pentru ca ai avut puterea ca pana acum sa nu cedezi dobitocului ala de pe FB, care este un oportunist si te-a tinut pentru o perioada drept sclava lui... mental! Nu mai permite aceasta nimanui! Fii tu insati, concentreaza-te pe ceea ce doresti: un copil cu sotul tau, sanatatea sotului tau si binele vostru, impreuna veti fi si la bne si la rau pana moartea va va desparti! Iar cand moartea vine, va ia pe unul dintre voi, nu pune intrebari! Si poti sa ramai cu constiinta incarcata! Esti tu femeia care sa se culce cu un alt barbat pentru ca sotul ei este suferind? Sau esti femeia care s-a casatorit din dragoste si este capabila sa treaca peste orice obstacol pentru a fii fericita, alaturi de omul ales?
Si m-am gandit ca ai putea sa te implici intr-o actiune caritabila, spre exemplu in mediul copiilor, de ce nu? Si nu uita sa stii pentru ce te rogi, din suflet!
Cu respect!
Daphné
daphne1772
Postat pe 10 Aprilie 2012 10:29
Stimata doamna,am o poveste asemanatoare,sunt un domn la33 ani si vreau sa vb.nr.meu de tel.0751584677
healthy012700
Postat pe 10 Aprilie 2012 12:45
Hmmmm... in primul rand,daca e sa imi spun parerea.... cred ca ar trebui sa gandesti asa: daca mor maine,nu vreau sa regret ca mi-am dorit sa fac ceva pentru mine si nu am facut pentru ca m-au retinut conventii sociale sau mai stiu eu ce convingeri religioase....intre noi fie vorba,daca gasesti o singura persoana ce iti poate da inapoi si o singura secunda ce a trecut,te rog sa mi-o prezinti si mie....
in al doilea rand,hai sa fim serioase.... relatie extrconjugala cu acordul partenerului? pai ce este? viata sau film ?
nu exista asa ceva....
spor sa ai la alegerea ce o vei face!
Efemerida
Postat pe 10 Aprilie 2012 17:34
buna!parca e vorba despre viata mea.nimeni nu intelege pana cand nu trece prin acest cosmar.cel mai usor este sa dai sfaturi - greu este sa asculti si sa intelegi.oricum este foarte greu pentru cine trece prin asa ceva - ajungi la disperare, la agonie, nimic nu merge si la un moment renunti la lupta pentru ca e in zadar. sfarsitul poate fi doar unul.bun pentru tine sau rau pentru tine.ai grija!
kudika518209
Postat pe 10 Aprilie 2012 18:47
Eu cred ca tu datorita lipsurilor pe care le resimti in viata t de cuplu te-ai agatat fara sa vrei de o imagine.Iti lipseste un om pe care nu l-ai vazut niciodata si iti doresti sa faci sex cu el dar nu l-ai atins niciodata.Esti indragostita de o imagine care de fapt nu exista, ti-ai proiectat ceva ce ti-ai dosr sa faci si ai legat totul de imaginea acelui om despre care practic nu sti nimic.Merita oare sa iti risti casnicia pentru o iluzie?Iti doresc sa iti gasesti echilibrul si linistea de care ai nevoie pe toate planurile:)
kudika353332
Postat pe 10 Aprilie 2012 21:29
interesanta viata ta si asteptarile tale.de unde esti/
kudika487826
Postat pe 13 Aprilie 2012 05:18
De la: healthy012700, la data 2012-04-10 12:45:13 Stimata doamna,am o poveste asemanatoare,sunt un domn la33 ani si vreau sa vb.nr.meu de tel.0751584677


aloooo, sunt eu Picasso! ti-am dat beep!
kiss_my_ass
Postat pe 13 Aprilie 2012 09:11
Sunt initiatoarea acestui subiect; pentru ca m-au deprimat foarte tare primele raspunsuri primite, mi-am sters contul destul de repede.
Acum,intrand intamplator aici si citind raspunsurile primite la problema mea, am ramas foarte surprinsa si profund impresionata si le multumesc tuturor pentru ca si-au gasit timp sa imi raspunda. Multumesc!!!
...Intre timp totul a revenit la normalul obisnuit in familia mea, aceeasi rutina.
Pe baiatul de pe fb l-am uitat, insa sunt inca momente pline de regrete si de un dor sfasietor. Vor trece...
Intr-un moment de slabiciune, i-am scris un mail, insa se pare ca are totusi o doza destul de mare de "cavalerism" in el si nu mi-a raspuns.
Am sa-l uit de tot pana la urma si voi incerca sa ma concentrez pe lucrurile cu adevarat importante din viata.
Tratamente naturiste eficiente nu exista, din pacate, pentru bolile psihice. Numai neurolepticele. Ma bucur in schimb ca sotul meu este asa de bine reglat cu ele, incat poate duce o viata aproape normala.
Probabil va urma si o perioada in care imi voi gasi linistea cuvenita si voi merge mai mult pe la biserica.
Este insa foarte placut sentimentul pe care ti-l poate da cineva, un barbat, cand te face sa te simti din nou atractiva si dorita.Parca renasti... Ma refer la a face curte unei femei, asa, ca pe vremuri, pentru ca asa a fost, pana la urma.
A fost un sentiment foarte placut si voi ramane cu asta in suflet.
Va pup si va urez un Paste fericit si plin de Lumina!!!!
Promit sa revin cu ce mai e nou la mine in viata! ♥.
kudika_5020
Postat pe 13 Aprilie 2012 19:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ref.sagetator cu taur 6 De la: angelsss 23 Februarie 2011 17:05
M-am certat cu prietena 6 De la: Barbie30 25 Octombrie 2010 18:39
diferenta de varsta 5 De la: tinniy 5 August 2009 10:53
intrebare intrebatoare 140 De la: Diavolyta_ 31 Mai 2009 21:20
e noroc sau o mare minciuna? 23 De la: angels_heaven_4ever 25 Iunie 2009 16:23