Setari Cookie-uri

romantza á la FB. Intamplarea mea...

ai putea sa mi-l lasi mie daca te simti cu adevarat in stare
kudika388515
Postat pe 8 Aprilie 2012 10:53
Buna, eu as spune sa faci ceea ce simti tu !
kudika173061
Postat pe 8 Aprilie 2012 11:06
romante pe facebook se creeaza cu nemiluita, eu traiesc acum asa ceva desi inteleg ca e ceva imposibil de concretizat, sint atatea conditionalitati. De asta iti spun, daca iti doresti salvarea casniciei, ia si cauta toate variantele posibile de a face din sotul tau un partener sanatos ( din ce stiu eu exista tratamente destul de bune dar si costisitoare in Israel si SUA ), daca nu iti permiti asa ceva vezi ceea ce poti face in plan concret. O relatie complementara e uneori de dorit cu conditia ca sa existe discretie, rabdare si eventual sa gasesti momentul in care sa alegi sa schimbi viata ta fara a-ti dobori sotul.. pregateste-l cumva ca vei lua o decizie, fara sa ajunga la depresie si alte probleme. Parerea mea este sa iti dai timp, sa vezi toate variantele, sa te uiti bine in jurul tau si sa vezi daca in viata reala ai ce alege si dupa aceea sa iei decizii avand toate solutiile in fata. Viata de facebook e frumoasa dar e iluzie, mai bine renunti. Sau daca gasesti pe cineva care cu adevarat merita adu-l in viata reala, vorbiti sincer la o cafea si vezi dupa aceea daca merita efortul de a juca la dublu sau nu.
razvan74
Postat pe 8 Aprilie 2012 11:34
tinel ca til fura altele,e rau fara el si e pacat sa al lasi dupa a tatatimp ai grija
kudika424637
Postat pe 8 Aprilie 2012 12:02
Parerea mea este ca o casnicie inseamna o institutie in care semnezi un contract "la bine si la rau" cu buna stiinta. Daca stiai dinainte sa te casatoresti cu el ca este bolnav ar fi trebuit sa te gandesti la consecinte. Daca ati avea copii este mai mult decat posibil ca boala lui sa fie genetica. Chiar ai fi vrut sa fii responsabila in continuare si pentru suferinta altora numai din dorinta de a avea copil cu orice pret?
Alta consecinta este partea sexuala. Nu te-ai interesat ce efect au in timp medicamentele? Toate medicamentele sunt periculoase in functie de cantitatea administrata.
Iar despre tipul de pe FB...este alta problema. Nutresti sentimente pentru un om care crezi ca iti poate oferi ce iti lipseste. Iti spun sigur ca daca nu vei mai vorbi cu acesta, va fi un altul de care crezi ca esti indragostita. Nu esti disperata sa vorbesti cu el, ci esti disperata sa gasesti un barbat care iti poate oferi ce iti lipseste tie. Putini sunt oamneii care se gandesc si se bucura de ceea ce au si foarte multi sunt cei care se gandesc numai la ce nu au. Ideea este ca poti fi egosita si poti gasi pe cineva care sa te implineasca din toate punctele de vedere. Barbatii sunt egoisti si se gandesc numai la cum ii poti satisface sau cum poti sa ai grija de ei fara sa ofere nimic in schimb. Dar o casnicie inseamna sa dai si sa primesti in aceeasi cantitate.
Daca tu oferi si nu primesti nimic la schimb atunci ai tot dreptul sa cauti pe cineva care sa ofere.
Ca si sfat...incearca mai intai sa ai grija mai multa de tine decat de sotul tau, sa fii tu personajul principal al vietii tale si apoi vei gasi un raspuns. Incearca sa gasesti fericirea mai intai in sufletul tau si apoi in bratele altcuiva, indiferect daca ascest "altcuiva" va fi sotul tau sau alt barbat. Nu te teme de nescunoscut si cauta lucrurile care te fac cu adevarat fericita.

monik_nik22
Postat pe 8 Aprilie 2012 12:20
Recunosc, dificila situatie!Esti casatorita de 11 ani deci ai pierdut legatura cu viata amoroasa, intalniri, cum se comporta barbatii si chestii din astea.Si mai ales nu stii ce jungla este inernetul si cum se minte, cum se ascund unii in spatele monitoarelor; cum isi creaza identitati false, agata femei, le duc cu zaharelul si cu declaratii incendiare...Eu am cunoscut lumea asta in "splendoarea" ei.Pe Fb si alte retele de socializare intru foarte rar tocmai pentru ca mi-am dat seama ca-i in zadar si ma aleg doar cu timp pierdut.Sa stau la panda sa vad ce poze posteaza "prietenii" si sa comentez ca tzatza la poarta?Nu-i de mine!Mi-am facut cont pe Fb initial pentru a-mi promova blogul si atat.A, imi e de folos ca sa-mi mai aduca aminte de aniversarile "prietenilor", si atat.De ce cu ghilimele?Pentru ca "prietenia" pe Fb e o mare minciuna!Ce prieten iti e ala pe care nici macar nu l-ai vazut live niciodata?Gandeste-te la site-urile de socializare ca la instrumente in profesie si cam atat.Pe net poti fi oricine vrei, poti spune ca esti perfect(a), bogat(a), absolut orice iti da prin cap!IIti spun asta sa stii sa te feresti altadata de cei care-s la pescuit virtual.La dating-sites nici sa nu te gandesti!Minciuna acolo-i in floare, poti sa te dai oricine, diva, fotomodel, lesbiana, barbat...Tipul ala era la pescuit si evident ca mintea.De aia nici n-a aparut...N-ar fi pierdut el o ocazie sa faca sex fara obligatii!Sfat:nu-ti lasa adresa de mail pe Fb si nici nu le da imediat nr de tel...Mai bine sa ai o cartela pre-pay pe care s-o pui pe tel cand esti singura si poti vorbi, in rest anunta-i pe toti care au nr acela ca nu raspunzi decat intre anumite ore.Fara justificari si explicatii.In rest, da, esti tanara, ai avea nevoie de sex dar...se pare ca te cam implici sufleteste.Parerea mea: canalizeaza-te pe viata ta, pe micile bucurii, gaseste-ti eventual un hobby...Ar fi greu sa te imparti intre doua relatii, e dificil de tot si necasatorita fiind!Pentru asta trebuie sa ai putere , detasare, experienta, ceea ce tu NU ai .Spera, ai credinta si iubire.Nu zic ca se vor aranja toate dar macar vei fi impacata cu tine-insati.Asta e, rareori femeile fac ce vor, de obicei se axeaza pe ce trebuie...Insasi aceptarea destinului propriu iti da liniste sufleteasca si impacare...Si nici nu stii ce-ti aduce viitorul!
Voyager
Postat pe 8 Aprilie 2012 12:22
De acord,meriti putina fericire si culoare in viata ta, dar, nu cu un individ care practic, te ignora. Daca prima data, sa zicem , a fost soarta, acum ai grija ce alegi.Bafta!
kudika080355
Postat pe 8 Aprilie 2012 12:36
Daca ai fi tu in locul lui (de sotul tau vb.) nu ar da 2 bani pe tine..ar cauta alta ..
amey
Postat pe 8 Aprilie 2012 12:37
super fain!,,traiste-ti viata!"....asta ii este crucea si trebuie sa o duca pana la capat...sa pastreze neintinata taina casatoriei...sa lase la o parte acele ispite....doar atat stiti:,,traieste-ti viata!"...rusine! nu mai exista respect fata de cel de langa tine pe care ai promos sa-l iubesti si sa-l respecti toata viata, si la bine si la rau...
kudika446167
Postat pe 8 Aprilie 2012 12:39
hai pe cont de facebook bogdan palau si vbm acolo mai multe,sau mess :boby22pimk
boby22pim
Postat pe 8 Aprilie 2012 13:29
parerea mea e ca ar trebui sa mai intri prin sex-shopuri sa iti alegi niste jucarii care crezi tu k o sa faca treaba buna.sa discuti si cu sotul tau si sa-i spui ca iti lipseste foarte mult sexul.ar trebui sa stie si el despre problema asta.sa-ti mai cumperi cate o rochita sexy din sex-shopuri poate il ajuta mult sa te vada imbracata k in filmele xxx.dar cel mai important ...i-ati niste jucarii si o sa te satisfaca ele.PAREREA MEA.succes in continuare.astept rasp.
o_f3tytza_mumushyk
Postat pe 8 Aprilie 2012 15:29
femeie!!!esti casatoritaaaa hello!!!!!
cristina17
Postat pe 8 Aprilie 2012 16:23
Sa zicem, ca cel pe care il placi acum te primeste in viata lui cu bratele deschise; dar ce o sa faci daca si cu cel nou se intampla ceva? Daca (Doamne fereste !) ramane paralizat? sau moare? ce faci? fugi din nou de probleme? si sotul tau cand l-ai ales era sanatos, si ti-a placut de el si l-ai iubit, nu ii poti intoarce spatele. In felul lui el te iubeste si este constient ca situatia voastra nu este tocmai cea buna, dar e tot ce iti poate oferi. Nu ne casatorim doar ca sa facem sex si totul sa fie roz, ci ne casatorim si ca sa avem grija de partener, si el la randul lui la fel .... "pana cand moartea ne va desparti". Nu e corect fata de tine, dar nici fata de el. In viata ne confruntam cu multe bune si rele. Intotdeauna o sa fie o persoana care la un moment dat ne va atrage si cu care vom avea impresia ca daca o sa formam un cuplu totul o sa fie ca in visele noastre, ca sexul o sa fie minunat, dar nu este asa, cu oricine am fi, problemele tot apar, tot va exista gelozie, tot va aparea rutina ... Nu trebuie sa te multumesti cu ce ai, trebuie sa faci mai frumos ce ai. Spuneai ca reactioneaza la filmele XXX, fa-ti propriul film, capteaza-i atentia cu desuuri deocheate, cu diverse jucarii, fa-i cadouri, trimite-i sms-uri deocheate si asteapta-l acasa in halat de asistenta, doctorita, profesoara .. etc, o sa vezi ca daca mentii flacara vie, va fi tot mai nerabdator sa ajunga la tine acasa. Mult succes.
Antonia_Glory
Postat pe 8 Aprilie 2012 16:30
...la o medie a mesejelor reiese ca majoritatea femeilor care au raspuns te indeamna sa trece la fapte, sa-l lasi, ect...multe panarame mai sunt p-aci
kudika420023
Postat pe 8 Aprilie 2012 16:40
asa cum am zis, cea mai buna e abordarea echilibrata si rationala a situatiei.. nu sa te arunci acum in bratele altuia dar nici sa ramai asa daca simti ca fericirea ta e un fir ce se poate rupe oricand. Ia si vorbeste-i mai intai sufletului tau, apoi sotului tau, vezi toate solutiile si dupa ce te-ai decis cu adevarat asupra a ceea ce vrei sa faci, ia si actioneaza.. parerea mea e ca toate astea ar trebui sa dureze macar citeva luni, nu te gandi azi ca sa actionezi maine. asa vei gresi orice decizie vei lua si la un moment urmator o sa iti para rau ca te-ai grabit. Astept sa spui cum te-ai gandit si ce solutii ai gasit, va fi interesant de urmarit - cel putin pentru mine, decizia ta si motivarea ei.
razvan74
Postat pe 8 Aprilie 2012 17:25
De la: kudika420023, la data 2012-04-08 16:40:32...la o medie a mesejelor reiese ca majoritatea femeilor care au raspuns te indeamna sa trece la fapte, sa-l lasi, ect...multe panarame mai sunt p-aci



Eu ma mir ca nu vede nimeni ca femeia respectiva nu mai este membru Kudika. Toata lumea se inghesuie sa dea sfaturi...... care nu vor folosi nimanui.
VLAD_
Postat pe 8 Aprilie 2012 17:41
lasa-mi mesaj cun te pot gasi daca vrei sa vorbim
laly0406
Postat pe 8 Aprilie 2012 18:15
De la: laly0406, la data 2012-04-08 18:15:42lasa-mi mesaj cun te pot gasi daca vrei sa vorbim



VLAD_
Postat pe 8 Aprilie 2012 18:31
Ce ti-ai mai complicat viata! totul incepe de la un filtr...nevinovat...!
roz5blue6lila7
Postat pe 8 Aprilie 2012 18:38
De la: roz5blue6lila7, la data 2012-04-08 18:38:03Ce ti-ai mai complicat viata! totul incepe de la un filtr...nevinovat...!

Salutare rozbleoindungi...ce fai maci tu ?
serpico_
Postat pe 8 Aprilie 2012 18:40
De la: serpico_, la data 2012-04-08 18:40:29
De la: roz5blue6lila7, la data 2012-04-08 18:38:03Ce ti-ai mai complicat viata! totul incepe de la un filtr...nevinovat...!

Salutare rozbleoindungi...ce fai maci tu ?

in casa la caldurica...din cauza vremi ...daca era cald!
roz5blue6lila7
Postat pe 8 Aprilie 2012 18:43
De la: roz5blue6lila7, la data 2012-04-08 18:43:00
De la: serpico_, la data 2012-04-08 18:40:29
De la: roz5blue6lila7, la data 2012-04-08 18:38:03Ce ti-ai mai complicat viata! totul incepe de la un filtr...nevinovat...!

Salutare rozbleoindungi...ce fai maci tu ?

in casa la caldurica...din cauza vremi ...daca era cald!

Si eu la fel...tot din cauza vremii bantui pe aici .Nu ai mai pus poze cu piticul....
serpico_
Postat pe 8 Aprilie 2012 18:46
De la: serpico_, la data 2012-04-08 18:46:14
De la: roz5blue6lila7, la data 2012-04-08 18:43:00
De la: serpico_, la data 2012-04-08 18:40:29
De la: roz5blue6lila7, la data 2012-04-08 18:38:03Ce ti-ai mai complicat viata! totul incepe de la un filtr...nevinovat...!

Salutare rozbleoindungi...ce fai maci tu ?

in casa la caldurica...din cauza vremi ...daca era cald!

Si eu la fel...tot din cauza vremii bantui pe aici .Nu ai mai pus poze cu piticul....

a strica aparatul foto...trebuie sa-l repare tati...
roz5blue6lila7
Postat pe 8 Aprilie 2012 18:49
As vrea sa te cunosc si sa vb.....
adrian_52
Postat pe 8 Aprilie 2012 20:21
ai dreptate!
kudika409997
Postat pe 8 Aprilie 2012 22:34
mesaj pt D-nu Mircea! Tovarase,nu-l baga pe D-zeu in discutia asta,nu esti si tu cumva cu probleme si esti frustrat? Cind ai fost si tu la rindul tau indragostit te-ai multumit cu simplul fapt ca egzista D-zeu? Te-ai apucat de alte practici atunci cind aveai chef de dragoste si aveai cu ce?Sau cind aveai erectie i-ti spuneai vre-o rugaciune? Doar lumea spirituala ti-a fost de ajuns in acele momente? Ti-a venit sotia acasa insarcinata si tu nu te-ai atins de ea si te-ai multumit cu o explicatie ca ea e sfinta Maria,ti-ai spus in momentul ala rugaciunea si te-ai gindit la D-zeu si ai fost pe deplin multumit? Cind esti blocat in idei o dai in Isus Christos? Culca-te tu in continuare cu biblia linga tine,si lasa-ne pe noi muritorii de rind sa ne putem satisface nevoile fiziologice cum putem,ca daca pui tu problema altfel atunci te intreb pe tine care vad ca esti tare mare prieten cu D-zeu,ca normal ca unul ca tine nu se imprieteneste cu vre-un sfint oarecare ci direct cu cel mai mare adica cu D-zeu,de ce ne-a dat acele organe care ne-au fost date,cind in loc de ele poate sa fie si o rugaciune. Daca nevasta ta in momentul cind se apropia de tine primea doua trei citate din biblie,poti fi sigur in prostia ta ca ti-a fost fidela
kudika355568
Postat pe 9 Aprilie 2012 06:45
stimata D-na,tare a-si mai vrea sa vad si altfel lucrurile,adica ea sa nu poata intretine relatii sexuale cu el,si sa vedem cit de fidel ar fi el in situatia asta. Nu vreti careva sa-i puneti centura de castitate? De ea va luati ca nu este morala in timp ce altele stau la coltul strazii si intretin relatii sexuale pe doi lei? Corect,luatii dreptul la viata ca a gresit..
...
kudika355568
Postat pe 9 Aprilie 2012 07:31
adica daca e casatorita trebuie sa renunte la placerea vietii?
kudika355568
Postat pe 9 Aprilie 2012 07:34
De la: kudika355568, la data 2012-04-09 07:34:13adica daca e casatorita trebuie sa renunte la placerea vietii?



Placerea vietii o gaseste in actul casatoriei,domnule draga!!!In toata splendoarea ei!!!
MissRainbow
Postat pe 9 Aprilie 2012 07:38
stimata D-na,tare a-si mai vrea sa vad si altfel lucrurile,adica ea sa nu poata intretine relatii sexuale cu el,si sa vedem cit de fidel ar fi el in situatia asta. Nu vreti careva sa-i puneti centura de castitate? De ea va luati ca nu este morala in timp ce altele stau la coltul strazii si intretin relatii sexuale pe doi lei? Corect,luatii dreptul la viata ca a gresit..
...
kudika355568
Postat pe 9 Aprilie 2012 08:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubirea adevarata nu are de-a face cu obsesia... 1 De la: kudika379923 30 Octombrie 2011 10:33
pana la urma ma iubeste sau nu ? 3 De la: Barbie30 25 Iulie 2010 11:54
de ce iubesc in trecut? 16 De la: Denisa_Mihaela 12 Mai 2009 07:58
vreau si eu un sfat....va rog 73 De la: anissya 17 Martie 2010 12:31
imi poate da cineva vreun sfat? 19 De la: didabruneta 16 Iulie 2009 00:42