Setari Cookie-uri

Castiga unul din cele 3 pachete cu Ulei de Argan BIO de la Organique!

Uleiul de argan bio pentru piele- Abgur -intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de -argan bio- alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne.
Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan .
grace004725
Postat pe 14 Aprilie 2012 13:14
Uleiul de argan cosmetic este destinat doar uzului extern si este obtinut din samburi neprajiti de argan, pe cand cel alimentar este destinat uzului alimentar ( pentru salate, sosuri, paste, peºte sau carne ) si este obtinut din samburi prajiti de argan.
Sunt foarte curioasa sa vad cum este uleiul alimentar
andii
Postat pe 14 Aprilie 2012 13:17
Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi , iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan .
Anne_M
Postat pe 14 Aprilie 2012 13:29
Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi , iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan .
As dori sa incerc uleiul de argan bio pentru piele deoarece am o piele uscata
manuela_manescu
Postat pe 14 Aprilie 2012 13:34
Uleiul de argan cosmetic este destinat doar uzului extern si este obtinut din samburi neprajiti de argan, pe cand cel alimentar este destinat uzului intern, alimentar (pentru salate, sosuri, paste, peºte sau carne) si este obtinut din samburi prajiti de argan. As dori sa incerc uleiul cosmetic pentru ca am tenul uscat
camelia_nicolae
Postat pe 14 Aprilie 2012 13:38
Efectele sunt miraculoase la ambele....diferentele se regasesc in gramaj , si modalitatea de intrebuintare....intern /extern
as vrea sal incer pt ca am pielea uscata de la tiroida sa vad daca e eficient pupici
anastasia1
Postat pe 14 Aprilie 2012 14:09
Ambele uleiuri difera prin modalitatea de obtinere.

Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).

As dori sa incerc uleiul cosmetic deoarece am pielea uscata.

lora_li
Postat pe 14 Aprilie 2012 15:14
Diferenta intre cele doua este aceea ca uleiul cosmetic este facut din samburi de argan neprajiti presati la rece, in timp ce uleiul alimentar este facut din samburi de argan usor prajiti.
Am folosit uleiul de argan cosmetic. Este exceptional!Mi-as dori sa incerc si uleiul alimentar.Am inteles ca 2 lingurite de ulei, dimineata, pe stomacul gol , fac minuni.
dianabonny
Postat pe 14 Aprilie 2012 15:26
Unul este pentru uz intern si altul pentru uz extern, unul se mananca si altul se foloseste in cosmetica.
As dori sa il incerc pe cel pentru uz cosmetic
mira87
Postat pe 14 Aprilie 2012 15:28
Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi , iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan!

Mi-as dori sa il incerc pe cel pentru uz alimentar!
buburuza33
Postat pe 14 Aprilie 2012 16:31
Uleiul de Argan Abgur, este un ulei pur, 100% natural, fara ingrediente chimice de sinteza, certificat organic ecocert.
Uleiul de Argan cosmetic este obtinut din samburi de argan neprajiti.
Eu as vrea sa incerc uleiul de argan cosmetic pentru a i-l folosi in incercarea de a-mi regenera tenul daca se poate din cauza ca am ramase cateva pete datorate acneeii si as dori sa vad cat de eficient este.
corypink
Postat pe 14 Aprilie 2012 17:04
uleiul de argan abgur bio cosmetic se foloseste pentru ingrijirea feþei, corpului ºi a pãrului, chiar ºi în cazul bebeluºilor.
uleiul de argan alimentar se foloseste pentru uz alimentar. Poate fi folosit la salate, sosuri, paste, peºte sau carne.
mi-as dori sa incerc uleiul de argan alimentar pentru ca nu am mai folosit pana acum
onystanciu
Postat pe 14 Aprilie 2012 17:52
uleiul de argan cosmetic este utilizat pentru ingrijirea feþei, corpului ºi a pãrului, chiar ºi în cazul bebeluºilor.
uleiul de argan alimentar este pentru uz alimentar si poate fi folosit la salate, sosuri, paste, peºte sau carne.
mi-as dori sa incerc uleiul de argan bio cosmetic pentru ca am auzit atatea lucruri bune spunandu-se despre el si doresc sa il aplic pe fata si par.
tynayyy
Postat pe 14 Aprilie 2012 17:54
Uleiul de argan cosmetic este obtinut din samburi de argan neprajiti. Uleiul pentru uz alimentar este presat la rece din samburi usor prajiti.
kudika336609
Postat pe 14 Aprilie 2012 18:33
Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As dori sa le incerc pe amandoua.
doinapief
Postat pe 14 Aprilie 2012 19:31
Uleiul bio de argan ABGUR pentru uz alimentar este presat la rece din samburi usor prajiti de argan (provenind numai din culturi organice) ce ii confera o aroma mai puternica.
Uleiul cosmetic bio de argan ABGUR este un ulei 100% natural, obtinut din samburi de argan neprajiti, provenind numai din culturi organice si este extrem de eficient pentru o pretioasa ingrijire, protectie si regenerare a pielii.
adone
Postat pe 14 Aprilie 2012 19:39
De la: adone, la data 2012-04-14 19:39:44Uleiul bio de argan ABGUR pentru uz alimentar este presat la rece din samburi usor prajiti de argan (provenind numai din culturi organice) ce ii confera o aroma mai puternica.
Uleiul cosmetic bio de argan ABGUR este un ulei 100% natural, obtinut din samburi de argan neprajiti, provenind numai din culturi organice si este extrem de eficient pentru o pretioasa ingrijire, protectie si regenerare a pielii.

As vrea sa incerc Uleiul cosmetic bio de argan ABGUR,deoarece are efecte benefice pentru piele, par si unghii. Este numit si "uleiul de frumusete".
adone
Postat pe 14 Aprilie 2012 19:45
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As dori sa le incerc pe ambele pentru ca am auzit ca sint foarte bune
kilulucopilu
Postat pe 14 Aprilie 2012 20:21
Efectele sunt miraculoase la ambele....diferentele se regasesc in gramaj , si modalitatea de intrebuintare....intern /extern
silviasilvia
Postat pe 14 Aprilie 2012 20:32
Care este diferenta intre uleiul de argan cosmetic si cel alimentar ABGUR?

- uleiul de argan cosmetic se foloseste pentru uz cosmetic, este un ulei 100% natural, obtinut din samburi de argan neprajiti, provenind numai din culturi organice si este extrem de eficient pentru o pretioasa ingrijire, protectie si regenerare a pielii. Este compatibil cu orice tip de piele si poate fi folosit si pentru curatare, ingrijire si masaj. Uleiul intretine sanatatea pielii, pe care o infrumuseteaza. Accelereaza procesele de regenerare a pielii si previne aparitia prematura a ridurilor (efect anti-aging). Intra rapid in piele si nu lasa pielea unsa. Poate fi folosit cu succes si in cazul unui par uscat si fragil. Este testat dermatologic si alergologic.

- uleiul alimentar ABGUR este presat la rece din samburi usor prajiti de argan (provenind numai din culturi organice) ce ii confera o aroma mai puternica. Poate fi folosit la salate, sosuri, paste, peste sau carne, carora le confera o aroma deosebita, mai ales daca este adaugat la final.

As vrea sa testez uleiul alimentar ABGUR deoarece este un ulei pur, 100% natural, fara ingrediente chimice de sinteza, certificate organic de catre centrul de control ecologic ECOCERT.
lupascudaniela
Postat pe 14 Aprilie 2012 20:34
Diferenta intre uleiul de argan cosmetic si cel alimentar ABGUR este ca cel alimentar este presat la rece din samburi usor prajiti de argan si este pentru mancare, iar cel pentru uz cosmetic nu este facut din samburi prajiti, samburii sunt neprajiti si se foloseste doar pentru piele.


As dori sa incerc uleiul cosmetic bio de argan ABGUR, pentru ca are efecte benefice pentru piele, par si unghii. Vreau sa ma conving de asta.
kudika_5084
Postat pe 14 Aprilie 2012 21:05
Iubesc uleiul de argan. Este o adevarata minune pentru ten si corp.

Diferentele intre uleiul de argan cosmetic si cel alimentar ABGUR sunt:

- uleiul de argan cosmetic este obtinut din samburi de argan neprajiti, provenind numai din culturi organice. Uleiul are un efect anti-aging. Spun asta din proprie experinta, pentru ca folosesc uleiul de argan cosmetic.

- uleiul alimentar ABGUR este presat la rece din samburi usor prajiti de argan, provenind numai din culturi organice.
Nu am incercat uleiul alimentar ABGUR si as dori sa vad cum este. Multumesc!

kudika_5083
Postat pe 14 Aprilie 2012 21:10
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As dori sa incer uleiul alimentar. Cand gatesc merg pe ingrediente naturale
manu_oana
Postat pe 14 Aprilie 2012 21:49
uleiul de argan Abgur este un ulei pur,100%natural,fara ingrediente chimice de sinteza,certificat organic Ecocert.uleiul de argan cosmetic este obtinut din samburi de argan neprajiti
l-as folosi mai ales pe cel cosmetic pt regenerarea tenului
kara77
Postat pe 14 Aprilie 2012 22:05
Unul este pentru uz intern si altul pentru uz extern, unul se mananca si altul se foloseste in cosmetica

http://eshop.organique.ro/producatori/abgur/crema-de-zi-cu-ulei-de-argan-50-ml.html cred ca este fff eficient
ratiu_maria
Postat pe 14 Aprilie 2012 22:22
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
L-as incerca pe cel alimentar
http://eshop.organique.ro/producatori/abgur/argan-alimentar.html
kara77
Postat pe 14 Aprilie 2012 22:33
Uleiul cosmetic l-as incerca pentru nenumaratele sale beneficii. Merita un produs natural si care face diferenta decat o mie de creme.
homegirl
Postat pe 14 Aprilie 2012 22:41
Diferenta intre uleiul de argan cosmetic si cel alimentar ABGUR este ca uleiul de argan Abgur este un ulei pur 100%fara ingrediente chimice de sinteza certificat organic ecocert pe cand uleiul de argan cosmetic este obtinut din samburi de argan neprajiti.As dori sa incer ulei de argan alimentar la 100 de ml pentru ca nu am consumat niciodata acest ulei si pentru beneficiile pe care le ofera :are un efect anti-obezitate actionand si ca factor de satietate ,are un efect pozitiv asupra functionarii ficatului,neutralizeaza radicalii libreri si protejeaza tesutul conjunctiv,lanseaza si stimuleaza schimburile si oxigenarea celulara ameliorand calitatea cimentului intracelular, actioneaza contra uscarii pielii si imbatranirii fiziologice a pielii (anti-rid) restaurand filmul hidro lipidic si crescand aportul nutritiv la nivelul celulelor, are proprietati anti-cancerigene.
Uleiul de argan face in egala masura minuni in ceea ce priveste parul, fata sau unghiile.
Paste fericit!
Popescu Cristina Simona .
CristinaAla
Postat pe 14 Aprilie 2012 23:07
Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimentar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
Uleiul cosmetic se foloseste extern iar cel alimentar intern.
As dori sa-l incerc pe cel alimentar presat la rece pentru a putea face diferenta intre acesta si alte produse similare .
metropoly
Postat pe 14 Aprilie 2012 23:59
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).Imi doresc uleiul de argan bio alimentar pt ca sunt adepta produselor bio si, implicit , a unei hrane sanatoase. as vrea sa incerc uleiul de argan
vladalina
Postat pe 15 Aprilie 2012 01:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga un set de produse Marius Fabre pe baza de ulei de masline si citrice: un sampon pentru uz frecvent, un gel de dus relaxant si un lapte de corp hidratant! 416 De la: elena_banu87 27 Aprilie 2011 09:32
Castiga 4 sedinte Olimpic Body Fit! 54 De la: concursKudika 18 Martie 2015 16:21
Castiga unul dintre cele 10 seturi de ingrijire a parului oferite de Dove! 577 De la: concursKudika 15 Iulie 2014 19:51
Be Precious te invita la concurs! 799 De la: dianacindy2526 14 Aprilie 2010 10:55
Concurs: Alege-ti pantofii! 13 De la: concursKudika 17 Februarie 2009 14:27