Setari Cookie-uri

Castiga unul din cele 3 pachete cu Ulei de Argan BIO de la Organique!

Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).Imi doresc uleiul de argan bio alimentar pt ca sunt adepta produselor bio si, implicit , a unei hrane sanatoase. Uleiul pe care il aleg este http://eshop.organique.ro/ulei-de-seminte-de-fructe-de-cactus-20ml.html pentru regenerarea tenului.
kudika066643
Postat pe 17 Aprilie 2012 19:20
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As dori sa le incerc pe ambele pentru ca am auzit ca sint foarte bune
kudika449961
Postat pe 17 Aprilie 2012 19:53
Uleiul de Argan este un ulei atat de rar si de pretios deoarece, pentru a obtine un litru de ulei, este necesara productia a circa 6 arbori de Argania Spinosa, rezultat ce necesita aproximativ 10 ore de munca. Proprietatile sale exceptionale si raritatea sa, il fac unul dintre uleiurile cele mai pretioase din lume, reprezentand una dintre comorile autentice ale umanitatii.


Uleiul bio de argan ABGUR pentru uz alimentar (disponibil in variantele de 100 si 250 ml) este presat la rece din samburi usor prajiti de argan (provenind numai din culturi organice) ce ii confera o aroma mai puternica. Poate fi folosit la salate, sosuri, paste, peste sau carne, carora le confera o aroma deosebita, mai ales daca este adaugat la final.
IgnatescuMiruna
Postat pe 17 Aprilie 2012 21:53
Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi , iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan .
As dori sa incerc uleiul de argan bio pentru fata deoarece am acnee severa.
lawy_29
Postat pe 17 Aprilie 2012 22:41
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).Imi doresc uleiul de argan bio alimentar pt ca sunt adepta produselor bio si, implicit , a unei hrane sanatoase.
Mi-as dori sa incerc http://eshop.organique.ro/producatori/abgur/ulei-de-argan-alimentar-1-1gratis-100ml.html pentru ca este prima data cand aud de ulei de argan alimentar si as vrea sa vad cum este.
IoN_RaDu
Postat pe 18 Aprilie 2012 00:03
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).Imi doresc uleiul de argan bio alimentar pt ca sunt adepta produselor bio si, implicit , a unei hrane sanatoase.
As vrea sa incerc http://eshop.organique.ro/producatori/abgur/ulei-de-argan-alimentar-1-1gratis-100ml.html pentru ca am citit ca reduce hipertensiunea.
are un efect anti-obezitate actionand si ca factor de satietate (consumat la mesele de dimineata)
are un efect pozitiv asupra functionarii ficatului.
neutralizeaza radicalii libreri si protejeaza tesutul conjunctiv.
relanseaza si stimuleaza schimburile si oxigenarea celulara ameliorand calitatea cimentului intercelular.
actioneaza contra uscarii pielii si imbatranirii fiziologice a pielii (anti-rid) restaurand filmul hidro lipidic si crescand aportul nutritiv la nivelul celulelor. Interes pentru cantitatea de sotenol continut de uleiul de argan care ar avea proprietati anti-cancerigene.
Mary-Lena_Lena
Postat pe 18 Aprilie 2012 00:16
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).as dori sa-l incerc pe cel de gatit pt ca imi place mancarea naturala, bio.
Marinescu_Florin_1
Postat pe 18 Aprilie 2012 01:19
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As dori sa le incerc pe ambele pentru ca am auzit ca sint foarte bune
kudika449961
Postat pe 18 Aprilie 2012 06:25
Uleiul de Argan alimentar Abgur este obtinut prin presare la rece a samburilor de argan usor prajiti iar Uleiul de Argan cosmetic este ulei 100% natural obtinut din samburi de argan neprajiti proveniti din culturi organice.
As vrea sa incerc uleiul de argan alimentar.
kudika417138
Postat pe 18 Aprilie 2012 07:03
Uleiul de Argan Abgur este un ulei pur,100/% natural, fara ingrediente chimice de sinteza, certificat organic ecocert. Uleiul de Argan cosmetic este obtinut din samburi de argan neprajiti. As dori sa le incerc pe amandoua deoarece am auzit ca sunt foarte bune, fiecare actionand in directia sa ,intern si extern.
kudika486140
Postat pe 18 Aprilie 2012 07:53
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa)
Danuka29
Postat pe 18 Aprilie 2012 08:51
Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimentar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa)
As dori sa le incerc pe amandoua deoarece am auzit ca sunt foarte bune, fiecare actionand in directia sa ,intern si extern.
mariana_firoiu
Postat pe 18 Aprilie 2012 09:10
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).Imi doresc uleiul de argan bio cosmetic
iuliaiulia
Postat pe 18 Aprilie 2012 09:26
Uleiul bio de argan ABGUR pentru uz alimentar este presat la rece din samburi usor prajiti de argan. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi.
As dori sa incerc uleiul pentru uz alimentar, cel cosmetic il utilizez in mod curent si -mi place tare mult; intra foarte bine in piele si nu lasa urme grase.
anasselias
Postat pe 18 Aprilie 2012 09:48
ambele uleiuri sunt fantastice: unul in alimentatie si celalalt in cosmetica. Deci folosit uz extern si uz intern
Ankona
Postat pe 18 Aprilie 2012 10:08
Uleiul bio de argan ABGUR pentru uz alimentar (disponibil in variantele de 100 si 250 ml) este presat la rece din samburi usor prajiti de argan pe când Uleiul cosmetic bio de argan ABGUR (disponibil in sticle de culoare inchisa de 50 sau 100 ml) este un ulei 100% natural, obtinut din samburi de argan neprajiti.
Luciana_Simona
Postat pe 18 Aprilie 2012 10:50
Uleiul de argan destinat hranirii pielii este un produs bio, care respecta nevoile pielii si il hraneste intens. Se foloseste doar extern. Efectele sunt miraculoase, piele hidratata, regenerata gratie antioxidantilor, lucioasa, stralucitoare, in imp ce uleiul de argan pentru uz intern se foloseste in bucatarie, pentru pregatirea unor sosuri.
lorelaylaura
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:18
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
imi doresc Ulei de Argan cosmetic (50 ml) pt tratamente care ajuta la hidratarea si intretinerii firului de par.

ramonapitic
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:29
Diferenta este :Uleiul de argan ABGUR este un ulei pur,100% natural fara ingrediente chimice de sinteza ,certificat organic ecocert.Uleiul de ARGAN cosmetic este obtinut din samburi de argan neprajiti.

Uleiul pe care l-as dori ar fi Uleiul de argan sub denumirea de "aurul lichid al Marocului.
Motivatia pentru care l-as alege este ca intotdeauna medicul de familie mi-a recomandat vitamina E ,de care organismul meu are mare nevoie.Ar fi un prilej bun sa respect indicatiile medicului.
silion
Postat pe 18 Aprilie 2012 11:38
DIFERENTA ESTE CA ULEIUL DE ARGAN ALIMENTAR ESTE PREPARAT DIN SAMBURI PUTIN PRAJITI, PE CAND CEL COSMETIC ESTE PREPARAT DIN SAMBURI NEPRAJITI
kudika393744
Postat pe 18 Aprilie 2012 12:16
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
puiut05
Postat pe 18 Aprilie 2012 12:30
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
imi doresc Ulei de Argan cosmetic (50 ml) pt tratamente care ajuta la hidratarea si intretinerii firului de par.
ninela
Postat pe 18 Aprilie 2012 12:35
Uleiul bio de argan ABGUR pentru uz alimentar este presat la rece din samburi usor prajiti de argan. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi.
As dori sa incerc uleiul pentru uz alimentar pentru ca face minuni!
balooo10
Postat pe 18 Aprilie 2012 12:38
ABGUR obþine uleiul de argan din sâmburi care nu se gãsesc în mod obiºnuit pe piaþã,fructele provenind numai de la distribuitori exclusivi, pentru a evita oxidarea sâmburilor de Argan,dar ºi problemele legate de igienã sau depozitare. Mai mult, în prelucrare folosim numai fructeproaspãt crãpate, iar pentru îmbuteliere utilizãm numai ulei din sâmburi proaspãt presaþi. Prioritateanoastrã este igiena fiecãrei etape de producþie. În scopul de a evita orice tip de contaminare, avemgrijã ca sensibilul ulei de argan sã nu intre în contact decât cu materiale de mare calitate. Pentru apãstra intacte caracteristicile speciale, naturale ale uleiului, compania foloseºte pentru depozitarenumai sticluþe ºi creuzete realizate din sticlã violetã, aproape complet opacã, produsã în Elveþia.Efectul acestui material este demonstrat ºtiinþific, el fiind totodatã un indiciu clar al preocupãriiconstante a companiei pentru calitatea produselor sale.

Arborele de Argan (Argania spinosa), denumit ºi „copacul vieþii”, este un arbore spinos, cutrunchi. Planta, care existã de mai mult de 2 milioane de ani, poate suporta condiþii de ariditateextremã, temperaturi de peste 50°C ºi trãieºte în jur de 250-400 de ani. Arborele poate atinge înãlþimide pânã la 10 m, iar coroana acestuia ajunge la o circumferinþã de maxim 70 m.

Arborele de Argan creºte viguros numai în regiunea Arganeraie, o zonã cu o suprafaþã de cca.800.000 ha situatã în sud-vestul Marocului, între versantul sudic al muntelui Atlas Mare ºi versantulnordic al muntelui Anti Atlas. Cultivarea acestui arbore în alte zone ale lumii cu rezultatesatisfãcãtoare ºi pe o perioadã mai lungã de timp a rãmas pânã acum fãrã succes.

Produsele cosmetice ABGUR sunt::

- testate dermatologic, alergologic ºi poartã calificativul DERMATEST „foarte bine”

- compatibile cu toate tipurile de piele

- netestate pe animale

- 100% naturale

- realizate din ingrediente obþinute din plante de culturi biologice

Toate uleiurile preþioase ABGUR sunt certificate bio de cãtre centrul de control ecologicECOCERT.

As dori sa incerc Ulei de Argan alimentar - http://eshop.organique.ro/producatori/abgur/ulei-de-argan-alimentar-1-1gratis-100ml.html deoarece nu am avut niciodata!
dintishor88
Postat pe 18 Aprilie 2012 12:41
Uleiul bio de argan ABGUR pentru uz alimentar este presat la rece din samburi usor prajiti de argan. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi.
As dori sa incerc uleiul cosmetic ca sa am parul lucios si sanatos!
flanco
Postat pe 18 Aprilie 2012 12:42
uleiul de argan Abgur este un ulei pur,100%natural,fara ingrediente chimice de sinteza,certificat organic Ecocert.uleiul de argan cosmetic este obtinut din samburi de argan neprajiti
l-as folosi mai ales pe cel cosmetic pt regenerarea parului
dilimache
Postat pe 18 Aprilie 2012 12:44
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa)
Doresc sa incerc uleiul alimentar pt a vedea care este diferenta intre acesta si uleiurile din floarea soarelui.
pescarul_sa
Postat pe 18 Aprilie 2012 12:46
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).Imi doresc uleiul de argan bio alimentar pt ca sunt adepta produselor bio si, implicit , a unei hrane sanatoase.
Mi-as dori sa incerc http://eshop.organique.ro/producatori/abgur/ulei-de-argan-alimentar-1-1gratis-100ml.html pentru ca am citit ca are multe proprietati benefice organismului.
Georgyan_Eusuntgioc
Postat pe 18 Aprilie 2012 13:20
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).Imi doresc uleiul de argan bio alimentar pt ca sunt adepta produselor bio si, implicit , a unei hrane sanatoase.

As vrea sa incerc uleiul de argan cosmetic pentru ca stiu ca miroase foarte bine si intra foarte repede in piele.
Adynutza_87
Postat pe 18 Aprilie 2012 13:28
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As vrea sa incerc uleiul de argan alimentar, mi se pare o provocare foarte sanatoasa!
roxyblondutza
Postat pe 18 Aprilie 2012 14:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cea mai urata despartire! 367 De la: _cristyna_ 30 Ianuarie 2009 11:04
Castiga unul din cele 3 pachete cu Ulei de Argan BIO de la Organique! 372 De la: concursKudika 30 Aprilie 2012 10:16
Concurs Bottega Verde 2195 De la: concursKudika 19 Martie 2010 17:56
Fii increzatoare in fiecare zi cu o piele frumoasa ! 911 De la: concursKudika 11 Iulie 2020 23:28
Castiga unul dintre cele 10 compilatii de CD-uri "Anotimpurile Iubirii" de la Roton! 79 De la: kudika384587 7 Mai 2011 08:49