Setari Cookie-uri

Castiga unul din cele 3 pachete cu Ulei de Argan BIO de la Organique!

Uleiul de Argan alimentar Abgur este obtinut prin presarea la rece a samburilor de argan usor prajiti, iar Uleiul de Argan cosmetic este ulei 100% natural obtinut din samburi de argan neprajiti proveniti din culturi organice.
kudika417138
Postat pe 15 Aprilie 2012 07:40
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
rosanita
Postat pe 15 Aprilie 2012 08:43
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
alirin99
Postat pe 15 Aprilie 2012 09:05
Uleiul de argan abgur este ulei pur ,100%natural,fara ingrediente chimice de sinteza,certificat organic ecocert.Uleiul de argan cosmetic este obtinut din samburi de argan neprajiti .
Mi-as dori ulei de argan cosmetic deoarece folosesc cosmetice,mai ales creme ce contin asemenea produs si am vazut ca are efecte de refacere si catifelare a tenului.
Sa aveti SARBATORI FERICITE SI UN PASTE LINISTIT!
alexia02
Postat pe 15 Aprilie 2012 09:10
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa)
Doresc sa incerc uleiul alimentar pt a vedea care este diferenta intre acesta si uleiurile din floarea soarelui
rizica
Postat pe 15 Aprilie 2012 09:17
Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi , iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan .

Imi doresc sa incerc uleiul de argan bio pentru par
bibi11
Postat pe 15 Aprilie 2012 10:13
Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi , iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan .

Imi doresc uleiul de argan bio cosmetic pentru ten.
angelixa
Postat pe 15 Aprilie 2012 11:31
Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi , iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan .

Imi doresc sa incerc uleiul de argan bio pentru par.
kudika179376
Postat pe 15 Aprilie 2012 13:13
Hristoa a inviat!
Diferenra consta in modul de folosinta:unul este extern ,iar celalalt este intern
Cred ca mi-ar place sa folosesc uleiul extern ,pentru a ma convinge de actiunile lui benefice,
kudika382618
Postat pe 15 Aprilie 2012 13:42
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne.
As vrea sa incerc uleiul de argan alimentar pentru a face diferenta intre uleiul de masline si acest ulei care pana acum nu l-am folosit.
atiana
Postat pe 15 Aprilie 2012 13:50
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa)
Doresc ULEI DE ARGAN BIO PENTRU PIELE .
junihas
Postat pe 15 Aprilie 2012 14:33
Uleiul de argan alimentar este natural, obtinut in totalitate din samburi prajiti de argan, fiind un aliment de nelipsit din bucataria oricarei gospodine, folosit cu usurinta la prepararea salatelor,sosurilor,pastelor, carnei de porc,pasare, peste etc.
Uleiul de argan cosmetic etse folosit pentru tramente faciale, tratamente pentru par avand rezultate remarcabile.
EU as incerca uleiul de argan cosmetic deoarece am un ten sensibil,cu usoare probleme si in plus imi cade si foarte rau parul din cazua stresului.
Maria_Luisa_Matei_1
Postat pe 15 Aprilie 2012 14:53
Diferenta: uleiul de argan cosmetic este obtinut din samburi de argan neprajiti, pe cand uleiul de argan abgur este un ulei pur, 100% natural, fara ingrediente chimice de sinteza, certificat organic ecocert.

Mi-ar placea sa incerc uleiul de argan cosmetic, dat fiind ca am probleme cu cearcanele, par deshidratat si cuticule uscate. Sunt mai mult ca sigura ca mi-ar face numai bine, caci am auzit numai cuvinte de lauda la adresa lui. ;)
AlinaFox
Postat pe 15 Aprilie 2012 16:36
Uleiul de argan Abgur este un ulei 100%natural fara ingrediente chimicede sinteza certificat organic Ecocert.Uleiul de argan cosmetic obtinut din samburi de argan neprajiti.
Imi doresc uleiul de argan cosmetic pentru ca am pielea uscata si prezint vergeturi dupa nastere si cred ca acest ulei m-ar ajuta sa scap de ele
stefanbucur_05
Postat pe 15 Aprilie 2012 17:49
Diferenta consta in modul de folosire;intern sau extern
healthy002544
Postat pe 15 Aprilie 2012 18:43
Uleiul de argan cosmetic este destinat doar uzului extern si este obtinut din samburi neprajiti de argan, pe cand cel alimentar este destinat uzului alimentar ( pentru salate, sosuri, paste, peºte sau carne ) si este obtinut din samburi prajiti de argan.
Pe cel alimentar as vrea sa-l incerc.
albastreaua
Postat pe 15 Aprilie 2012 19:47
Diferenta dintre uleiul de argan cosmetic si cel alimentar ABGUR consta in faptul ca uleiul de argan cosmetic este alcatuit din samburi de argan neprajiti, pe cand uleiul de argan ARGUR este un ulei pur, 100% natural, fara ingredinete chimice de sinteza, cerificat organic ecocert.
kudika383192
Postat pe 15 Aprilie 2012 21:09
Unul este pentru uz intern si altul pentru uz extern
as vrea sa incerc Uleiul de argan bio pentru piele Abgur deoarece intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil
kudika420223
Postat pe 15 Aprilie 2012 21:12
Ulei de Argan BiO ALiMENTAR

Uleiul de argan, cunoscut si sub denumirea de „aurul lichid al Marocului” este unul dintre cele mai pretioase uleiuri din lume. Este atat gustos, cat si sanatos. Continutul sau unic il diferentiaza net de alte uleiuri alimentare. Poate fi folosit la salate, sosuri, paste, peste sau carne.

Ulei de Argan BiO COSMETiC

Uleiul de argan este extrem bogat in anti-oxidanti precum vitamina E (Tocoferol) sauPolifenoli, dar si in acizi grasi esentiali nesaturati (Omega 6). Este compatibil cu orice tip de piele sieste folosit pentru curatare, ingrijire si masaj. Uleiul intretine sanatatea pielii, pe care oinfrumuseteaza. Accelereaza procesele de regenerare a pielii si previne aparitia prematura a ridurilor(efect anti-aging). Poate fi folosit cu succes si in cazul unui par uscat si fragil.
albinuta_eu
Postat pe 15 Aprilie 2012 21:31
Despre ULEiUL DE ARGAN


ABGUR obtine uleiul de argan din samburi care nu se gasesc in mod obisnuit pe piata,fructele provenind numai de la distribuitori exclusivi, pentru a evita oxidarea samburilor de Argan,dar si problemele legate de igiena sau depozitare. Mai mult, in prelucrare folosim numai fructe proaspat crapate, iar pentru imbuteliere utilizam numai ulei din samburi proaspat presati. Prioritatea noastra este igiena fiecarei etape de productie. in scopul de a evita orice tip de contaminare, avemgrija ca sensibilul ulei de argan sa nu intre in contact decat cu materiale de mare calitate. Pentru apastra intacte caracteristicile speciale, naturale ale uleiului, compania foloseste pentru depozitarenumai sticlute si creuzete realizate din sticla violeta, aproape complet opaca, produsa in Elvetia.Efectul acestui material este demonstrat stiintific, el fiind totodata un indiciu clar al preocupariiconstante a companiei pentru calitatea produselor sale.

Arborele de Argan (Argania spinosa), denumit si „copacul vietii”, este un arbore spinos, cutrunchi. Planta, care exista de mai mult de 2 milioane de ani, poate suporta conditii de ariditate extrema, temperaturi de peste 50°C si traieste in jur de 250-400 de ani. Arborele poate atinge inaltimide pana la 10 m, iar coroana acestuia ajunge la o circumferinta de maxim 70 m.

Arborele de Argan creste viguros numai in regiunea Arganeraie, o zona cu o suprafata de cca.800.000 ha situata in sud-vestul Marocului, intre versantul sudic al muntelui Atlas Mare si versantulnordic al muntelui Anti Atlas. Cultivarea acestui arbore in alte zone ale lumii cu rezultatesatisfacatoare si pe o perioada mai lunga de timp a ramas pana acum fara succes.

Produsele cosmetice ABGUR sunt::

- testate dermatologic, alergologic si poarta calificativul DERMATEST „foarte bine”

- compatibile cu toate tipurile de piele

- netestate pe animale

- 100% naturale

- realizate din ingrediente obtinute din plante de culturi biologice


Uleiul de argan este extrem bogat in anti-oxidanti precum vitamina E (Tocoferol) sau Polifenoli, dar si in acizi grasi esentiali nesaturati (Omega 6) - peste 80%, componente ce au rol de stimulare a imunitatii organismului. Productia de ulei de argan ABGUR este etica, responsabila din punct de vedere social si sustine dezvoltarea durabila. 100 gr de ulei de argan contin: Valoare energetica 3700 kj/ 900 kcal Grasimi: 100 gr Din care acizi grasi saturati: 19 gr Acizi grasi mononesaturati: 46 gr Acizi grasi polinesaturati: 35 gr Vitamina E (Tocoferoli): 75 mg Proteine, carbohidrati, colesterol: 0 gr Sodiu: 0 gr
albinuta_eu
Postat pe 15 Aprilie 2012 21:32
Diferenta dintre uleiul de argan cosmetic si cel alimentar este acela ca Uleiul bio de argan ABGUR pentru uz alimentar este presat la rece din samburi usor prajiti de argan ce ii confera o aroma mai puternica, iar Uleiul cosmetic bio de argan ABGUR este un ulei 100% natural, obtinut din samburi de argan neprajiti, provenind numai din culturi organice si este extrem de eficient pentru o pretioasa ingrijire, protectie si regenerare a pielii.
As dori sa incerc Uleiul cosmetic bio de argan ABGUR datorita efectelor sale benefice de regenerare a pielii.
wisteria_moon
Postat pe 16 Aprilie 2012 05:26
Uleiul de Argan alimentar Abgur se obtine prin presare la rece a samburilor de argan usor prajiti iar Uleiul de Argan cosmetic se obtine din samburi de argan neprajiti provenind din culturi organice.
kudika417138
Postat pe 16 Aprilie 2012 07:45
As vrea sa incerc Uleiul de Argan alimentar
kudika417138
Postat pe 16 Aprilie 2012 07:48
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As vrea sa incerc uleiul de argan cosmetic,sunt curioasa ce efect are.
petrutza_crinutza
Postat pe 16 Aprilie 2012 07:52
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As dori sa le incerc pe ambele pentru ca am auzit ca sint foarte bune
kudika449961
Postat pe 16 Aprilie 2012 08:25
Uleiul de argan destinat hranirii pielii este un produs bio, care respecta nevoile pielii si il hraneste intens. Se foloseste doar extern. Efectele sunt miraculoase, piele hidratata, regenerata gratie antioxidantilor, lucioasa, stralucitoare, in imp ce uleiul de argan pentru uz intern se foloseste in bucatarie, pentru pregatirea unor sosuri. Cu un strop de imaginatie si respectand cateva reguli in bucatarie, uleiul de argan pentru uz extern poate fi ingredientul de baza in multe dre
popnymbus
Postat pe 16 Aprilie 2012 08:46
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As vrea sa incerc uleiul de argan alimentar pentru a putea compara cu uleiurile din comert obisnuite.
oana_med2
Postat pe 16 Aprilie 2012 09:21
Uleiul de agran abgur este un ulei 100% natural, fara ingrediente chimice de sinteza certificat organic ecocert.
uleiul de argan cosmetic este obtinut din samburi de argan neprajiti.
ceciliatotu
Postat pe 16 Aprilie 2012 09:24
Diferenta intre uleiul de argan cosmetic si cel alimentar ABGUR este:
Uleiul de argan pentru uz alimentar este pentru uz intern folosit la salate, sosuri, paste, peste sau carne, carora le confera o aroma deosebita, mai ales daca este adaugat la final.
Uleiul de argan cosmetic este folosit pentru uz extern ,este extrem de eficient pentru o pretioasa ingrijire, protectie si regenerare a pielii. Este compatibil cu orice tip de piele si poate fi folosit si pentru curatare, ingrijire si masaj. Uleiul intretine sanatatea pielii, pe care o infrumuseteaza. Accelereaza procesele de regenerare a pielii si previne aparitia prematura a ridurilor si nu lasa pielea unsa. Poate fi folosit cu succes si in cazul unui par uscat si fragil.
Eu as folosi uleiul de argan cosmetic.
Ralluca92
Postat pe 16 Aprilie 2012 10:15
Uleiul de Argan ABGUR este un ulei pur 100% natural fara ingrediente chimice de sinteza, certificat organic ecocert.
Uleiul de Argan Cosmeticeste obtinut din samburi de Argan neprajite.
As dori sa folosesc Uleiul de Argan Bio pentru piele, fiind bogat in vitamina E si acizi grasi.

kudika049566
Postat pe 16 Aprilie 2012 10:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga 2 tinute office YOKKO 826 De la: concursKudika 23 Septembrie 2009 17:15
Concurs: Puma Urban Motion 579 De la: concursKudika 10 Iunie 2009 18:08
Concurs Kudika si Levo 617 De la: concursKudika 10 Septembrie 2012 14:02
Castiga premii cu povestea BIOTISSIMA! 34 De la: concursKudika 27 Aprilie 2011 10:00
Castiga invitatii la fabrica de handmade breslo 39 De la: concursKudika 6 Iunie 2009 20:16