Setari Cookie-uri

Castiga unul din cele 3 pachete cu Ulei de Argan BIO de la Organique!

Uleiul de argan cosmetic este destinat doar uzului extern si este obtinut din samburi neprajiti de argan, pe cand cel alimentar este destinat uzului alimentar ( pentru salate, sosuri, paste, peºte sau carne ) si este obtinut din samburi prajiti de argan.
As vrea sa incerc orice produs pe baza de ulei de argan deoarece am auzit despre efectele binefacatoare ale acestui ulei insa nu am avut ocazia sa le incerc.
lady_Di
Postat pe 16 Aprilie 2012 11:12
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As dori sa le incerc pe ambele pentru ca am auzit ca sint foarte bune
kudika449961
Postat pe 16 Aprilie 2012 11:46
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As dori sa le incerc pe ambele pentru ca am auzit ca sint foarte bune
kudika449961
Postat pe 16 Aprilie 2012 17:47
Uleiul de Argan alimentar este un ulei pur, 100% natural, fara ingrediente chimice de sinteza, certificat organic Ecocert.
Uleiul de Argan cosmetic e obtinut din samburi de Argan neprajiti.
Am auzit despre efectele miraculoase ale acestui ulei si as fi extrem de incantata sa am ocazia de a incerca ambele variante de ulei de Argan.
kudika487334
Postat pe 16 Aprilie 2012 18:41
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
Prefer uleiul de Argan cosmetic.
shazada
Postat pe 16 Aprilie 2012 19:39
Uleiul bio de argan ABGUR pentru uz alimentar este presat la rece din samburi usor prajiti de argan (provenind numai din culturi organice), 100% pur, fara ingrediente chimice de sinteza, certificat organic ECOCERT, in timp ce uleiul cosmetic bio de argan ABGUR este un ulei 100% natural, obtinut din samburi de argan neprajiti, provenind numai din culturi organice.
kudika356930
Postat pe 16 Aprilie 2012 20:48
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As dori sa le incerc pe ambele pentru ca am auzit ca sint foarte bune
kudika449961
Postat pe 16 Aprilie 2012 20:59
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea ei si previne aparutia ridurilor. Poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, a pastelor, a pestelui, a carnii. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
alexa_cernauteanu
Postat pe 16 Aprilie 2012 21:09
Uleiul cosmetic bio de argan ABGUR este un ulei 100% natural, obtinut din samburi de argan neprajiti, provenind numai din culturi organice si este extrem de eficient pentru o pretioasa ingrijire, protectie si regenerare a pielii,a parului, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatelor, paste, peste, carne si este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As incerca orice produs cu ulei de argan pentru a-mi mentine organismul intr-o stare de sanatate si frumusete cat mai lunga !



cazacurica
Postat pe 16 Aprilie 2012 22:32
Uleiul bio de argan ABGUR pentru uz alimentar este presat la rece din samburi usor prajiti de argan (provenind numai din culturi organice) ce ii confera o aroma mai puternica. Poate fi folosit la salate, sosuri, paste, peste sau carne, carora le confera o aroma deosebita, mai ales daca este adaugat la final.


Uleiul cosmetic bio de argan ABGUR este un ulei 100% natural, obtinut din samburi de argan neprajiti, provenind numai din culturi organice si este extrem de eficient pentru o pretioasa ingrijire, protectie si regenerare a pielii. Este compatibil cu orice tip de piele si poate fi folosit si pentru curatare, ingrijire si masaj. Uleiul intretine sanatatea pielii, pe care o infrumuseteaza. Accelereaza procesele de regenerare a pielii si previne aparitia prematura a ridurilor (efect anti-aging). Intra rapid in piele si nu lasa pielea unsa. Poate fi folosit cu succes si in cazul unui par uscat si fragil.
ruxmax
Postat pe 16 Aprilie 2012 23:51
unul este pentru uz intern(salate sosuri aroma si savoare maxima) iar altul pentru uz extern(protectia pielii)....excelente!
kudika332233
Postat pe 17 Aprilie 2012 06:59
Uleiul de Argan alimentar Abgur este obtinut prin presare la rece a samburilor de argan usor prajiti, iar Uleiul de Argan cosmetic este ulei 100% natural obtinut din samburi de argan neprajiti proveniti din culturi organice.
As vrea sa incerc uleiul de argan alimentar.
kudika417138
Postat pe 17 Aprilie 2012 07:05
Uleiul Abgur este folosit pentru uz alimentar (intern), iar celalalt pentru uz extern (cosmetic).
Mi-as dori sa incerc http://eshop.organique.ro/corp/gel-de-dus-73.html pentru ca am imi doresc sa am mereu o piele matasoasa.
Iulia_Ionita_Mania_1
Postat pe 17 Aprilie 2012 07:08
Uleiul de argan destinat hranirii pielii este un produs bio, care respecta nevoile pielii si il hraneste intens. Se foloseste doar extern. Efectele sunt miraculoase, piele hidratata, regenerata gratie antioxidantilor, lucioasa, stralucitoare, in imp ce uleiul de argan pentru uz intern se foloseste in bucatarie, pentru pregatirea unor sosuri. Cu un strop de imaginatie si respectand cateva reguli in bucatarie, uleiul de argan pentru uz extern poate fi ingredientul de baza in multe dressinguri delicioase si sanatoase.
vass
Postat pe 17 Aprilie 2012 08:03
Uleiul bio de argan ABGUR pentru uz alimentar (disponibil in variantele de 100 si 250 ml) este presat la rece din samburi usor prajiti de argan (provenind numai din culturi organice) ce ii confera o aroma mai puternica. Poate fi folosit la salate, sosuri, paste, peste sau carne, carora le confera o aroma deosebita, mai ales daca este adaugat la final.
Uleiul cosmetic bio de argan ABGUR (disponibil in sticle de culoare inchisa de 50 sau 100 ml) este un ulei 100% natural, obtinut din samburi de argan neprajiti, provenind numai din culturi organice si este extrem de eficient pentru o pretioasa ingrijire, protectie si regenerare a pielii. Este compatibil cu orice tip de piele si poate fi folosit si pentru curatare, ingrijire si masaj. Uleiul intretine sanatatea pielii, pe care o infrumuseteaza. Accelereaza procesele de regenerare a pielii si previne aparitia prematura a ridurilor (efect anti-aging). Intra rapid in piele si nu lasa pielea unsa. Poate fi folosit cu succes si in cazul unui par uscat si fragil. Testat dermatologic si alergologic. Testarea nu a fost facuta pe animale.
dolphin
Postat pe 17 Aprilie 2012 09:32
Uleiul bio de argan ABGUR pentru uz alimentar este presat la rece din samburi usor prajiti de argan (provenind numai din culturi organice) ce ii confera o aroma mai puternica. Poate fi folosit la salate, sosuri, paste, peste sau carne, carora le confera o aroma deosebita, mai ales daca este adaugat la final.
Uleiul cosmetic bio de argan ABGUR (disponibil in sticle de culoare inchisa de 50 sau 100 ml) este un ulei 100% natural, obtinut din samburi de argan neprajiti, provenind numai din culturi organice si este extrem de eficient pentru o pretioasa ingrijire, protectie si regenerare a pielii.
kudika314524
Postat pe 17 Aprilie 2012 10:48
Diferenta intre uleiul de argan cosmetic si cel alimentar ABGUR?
Uleiul de argan ABGUR este un ulei pur,100% natural,fara ingrediente chimice de sinteza certificat organic ecocert.
Uleiul de argan cosmetic este obtinut din simburi de argan neprajiti.


email monik_rodik@yahoo.com
kudika457973
Postat pe 17 Aprilie 2012 11:10
De la: kudika457973, la data 2012-04-17 11:10:06Diferenta intre uleiul de argan cosmetic si cel alimentar ABGUR?
Uleiul de argan ABGUR este un ulei pur,100% natural,fara ingrediente chimice de sinteza certificat organic ecocert.
Uleiul de argan cosmetic este obtinut din simburi de argan neprajiti.


kudika457973
Postat pe 17 Aprilie 2012 11:12
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
kudika320160
Postat pe 17 Aprilie 2012 11:14
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).

As vrea sa incerc http://eshop.organique.ro/ulei-de-argan.html pentru ca e bun pentru piele si in general uleiurile de argan au un parfum placut!
allexinnoalexys
Postat pe 17 Aprilie 2012 13:18
Uleiul bio de argan ABGUR pentru uz alimentar este presat la rece din samburi usor prajiti de argan iar cel cosmetic este obtinut din samburi de argan neprajiti.

Eu il prefer pe cel cosmetic, deoarece sunt recomandate produsele neprocesate(prin prajire sau alte metode).
popika_oana
Postat pe 17 Aprilie 2012 14:10
Diferenta dintre uleiul de argan cosmetic si cel alimentar Abgur, unul se foloseste pentru protejarea si hranirea pielii iar cel alimentar se foloseste pentru salate, sosuri pentru salate etc.
Eu as folosi uleiul cosmetic bio de argan ABGUR pentru ingrijirea , protectia si regenerarea pielii; accelereaza procesele de regenerare a pielii si previne aparitia ridurilor; poate fi folosit si pentru parul uscat si fragil.
kudika116892
Postat pe 17 Aprilie 2012 15:00
Diferenta intre uleiul de argan cosmetic si cel alimentar ABGUR este urmatoarea: cel cosmetic este obtinut din samburi de argan neprajiti iar cel alimentar este un ulei pur, 100% natural,fara ingrediente chimice de sinteza, certificat organic ecocert. Mi-as dori foarte mult sa incerc uleiul de argan cosmetic deoarece am tenul sensibil si cu probleme si am citit ca acest ulei are foarte multe proprietati reparatorii, hidratante. Adresa mea este: Str Alexandru Constantinescu nr 1. Ma puteti contacta pe adresa de email mada_zamfir94@yahoo.com. Va multumesc si va doresc o zi buna si mult succes celorlalti participanti!
kudika_5260
Postat pe 17 Aprilie 2012 15:13
Uleiul de argan cosmetic este destinat doar uzului extern si este obtinut din samburi neprajiti de argan, pe cand cel alimentar este destinat uzului alimentar ( pentru salate, sosuri, paste, peºte sau carne ) si este obtinut din samburi prajiti de argan.
yulik_4_u
Postat pe 17 Aprilie 2012 15:16
Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi , iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan .

Imi doresc sa incerc uleiul de argan bio pentru piele pentru ca am auzit numai parere bune despre acest ulei miraculos.
new_camy86
Postat pe 17 Aprilie 2012 16:03
Uleiul de argan ABGUR este un ulei pur 100% natural, fara ingrediente chimice de sinteza certificat organic ecocert.
Uleiul de argan cosmetic este obtinut din samburi de argan neprajiti.
kudika196514
Postat pe 17 Aprilie 2012 16:38
Unul este pentru uz intern si altul pentru uz extern, unul se mananca si altul se foloseste in cosmetica.vreau sa l incerc pe cel pt mancare pt ca pe cel care se foloseste in cosmetica l am avut. am fost multumita de el.f bun.
AndreeaRuncianu
Postat pe 17 Aprilie 2012 16:41
As dori sa incer Uleiul de Argan cosmetic.:)
mmonika1304
Postat pe 17 Aprilie 2012 18:00
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa)
Doresc ULEI DE ARGAN BIO PENTRU PIELE .
Leonina
Postat pe 17 Aprilie 2012 19:11
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As dori sa le incerc pe ambele pentru ca am auzit ca sint foarte bune
kudika449961
Postat pe 17 Aprilie 2012 19:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Kashmir 1001 De la: concursKudika 11 Noiembrie 2009 16:22
Concurs : Castiga 2 lotiuni de corp de la NIVEA pentru 2 momente speciale! 275 De la: concursKudika 10 Iunie 2009 18:11
Kudika si Papucei.ro te invita la concurs! 3374 De la: ge_iana 16 Aprilie 2010 17:10
Relaxeaza-te la Shakti Spa! 77 De la: concursKudika 11 Septembrie 2016 01:59
Concurs Fitomagra 226 De la: concursKudika 6 Mai 2009 18:31