Setari Cookie-uri

Castiga unul din cele 3 pachete cu Ulei de Argan BIO de la Organique!

Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).Imi doresc uleiul de argan bio cosmetic , pt.ca am probleme cu tenul.
buzaalexandra
Postat pe 18 Aprilie 2012 15:22
ABGUR obþine uleiul de argan din sâmburi care nu se gãsesc în mod obiºnuit pe piaþã,fructele provenind numai de la distribuitori exclusivi, pentru a evita oxidarea sâmburilor de Argan,dar ºi problemele legate de igienã sau depozitare. Mai mult, în prelucrare folosim numai fructeproaspãt crãpate, iar pentru îmbuteliere utilizãm numai ulei din sâmburi proaspãt presaþi. Prioritateanoastrã este igiena fiecãrei etape de producþie. În scopul de a evita orice tip de contaminare, avemgrijã ca sensibilul ulei de argan sã nu intre în contact decât cu materiale de mare calitate. Pentru apãstra intacte caracteristicile speciale, naturale ale uleiului, compania foloseºte pentru depozitarenumai sticluþe ºi creuzete realizate din sticlã violetã, aproape complet opacã, produsã în Elveþia.Efectul acestui material este demonstrat ºtiinþific, el fiind totodatã un indiciu clar al preocupãriiconstante a companiei pentru calitatea produselor sale.

Arborele de Argan (Argania spinosa), denumit ºi „copacul vieþii”, este un arbore spinos, cutrunchi. Planta, care existã de mai mult de 2 milioane de ani, poate suporta condiþii de ariditateextremã, temperaturi de peste 50°C ºi trãieºte în jur de 250-400 de ani. Arborele poate atinge înãlþimide pânã la 10 m, iar coroana acestuia ajunge la o circumferinþã de maxim 70 m.

Arborele de Argan creºte viguros numai în regiunea Arganeraie, o zonã cu o suprafaþã de cca.800.000 ha situatã în sud-vestul Marocului, între versantul sudic al muntelui Atlas Mare ºi versantulnordic al muntelui Anti Atlas. Cultivarea acestui arbore în alte zone ale lumii cu rezultatesatisfãcãtoare ºi pe o perioadã mai lungã de timp a rãmas pânã acum fãrã succes.

Produsele cosmetice ABGUR sunt::

- testate dermatologic, alergologic ºi poartã calificativul DERMATEST „foarte bine”

- compatibile cu toate tipurile de piele

- netestate pe animale

- 100% naturale

- realizate din ingrediente obþinute din plante de culturi biologice

Toate uleiurile preþioase ABGUR sunt certificate bio de cãtre centrul de control ecologicECOCERT.

As dori sa incerc Ulei de Argan alimentar - http://eshop.organique.ro/producatori/abgur/ulei-de-argan-alimentar-1-1gratis-100ml.html deoarece as vrea sa fac diferenta intre beneficiile uleiului si cele de pe piata.
silviasilvia
Postat pe 18 Aprilie 2012 16:00
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).MI-AR PLACE SA INCERC ULEIUL DE ARGAN ALIMENTAR PTR CA NU AM FOLOSIT NICIODATA SI VREAU SA VAD CUM ESTE
vanjelyk
Postat pe 18 Aprilie 2012 16:32
Uleiul bio de argan ABGUR pentru uz alimentar este presat la rece din samburi usor prajiti de argan (provenind numai din culturi organice) ce ii confera o aroma mai puternica.

Uleiul cosmetic bio de argan ABGUR este un ulei 100% natural, obtinut din samburi de argan neprajiti, provenind numai din culturi organice si este extrem de eficient pentru o pretioasa ingrijire, protectie si regenerare a pielii.

Am folosit ulei de argan cosmetic si sunt foarte multumita de el insa pe cel alimentar nu l-am folosit dar as vrea sa vad cum este.
zionela
Postat pe 18 Aprilie 2012 16:53
Uleiul Abgur este folosit pentru uz alimentar (intern), iar celalalt pentru uz extern (cosmetic).
As vrea sa incerc uleiul de argan alimentar deoarece nu l-am incercat.
madalinel
Postat pe 18 Aprilie 2012 17:00
Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi , iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan .
Mi-ar placea sa incerc http://eshop.organique.ro/producatori/abgur/argan-bio/ulei-de-argan-70.html
Ana_Naghi_1
Postat pe 18 Aprilie 2012 17:24
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As dori sa le incerc pe ambele pentru ca am auzit ca sint foarte bune
kudika449961
Postat pe 18 Aprilie 2012 17:57
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As dori sa le incerc pe ambele pentru ca am auzit ca sint foarte bune
kudika449961
Postat pe 18 Aprilie 2012 18:51
Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi , iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan .
kudika417009
Postat pe 18 Aprilie 2012 19:10
Cel alimentar este pentru uz intern, iar cel cosmetic pentru utilizari externe. As vrea sa incerc uleiul de argan cosmetic pentru a testa efectul sau asupra pielii foarte uscate si a vergeturilor.
suzanne13
Postat pe 18 Aprilie 2012 20:07
Uleiul de argan cosmetic este destinat doar uzului extern si este obtinut din samburi neprajiti de argan, pe cand cel alimentar este destinat uzului alimentar ( pentru salate, sosuri, paste, peºte sau carne ) si este obtinut din samburi prajiti de argan.Doresc sa incerc uleiul de argan alimentar .deoarece are multi antioxidanti,este bio.
honey_c
Postat pe 18 Aprilie 2012 20:26
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
As vrea sa incerc uleiul de argan alimentar in primul rand pentru ca sunt o adepta a mancarii sanatoase.
grizly62
Postat pe 18 Aprilie 2012 22:23
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa)
As dori sa incerc uleiul alimentar ca sa-l testez ca pana acum nu am avut ocazia, si am auzit numai laude!
pestryta
Postat pe 18 Aprilie 2012 22:30
Uleiul bio de argan ABGUR pentru uz alimentar este presat la rece din samburi usor prajiti de argan (provenind numai din culturi organice) ce ii confera o aroma mai puternica.

Uleiul cosmetic bio de argan ABGUR este un ulei 100% natural, obtinut din samburi de argan neprajiti, provenind numai din culturi organice si este extrem de eficient pentru o pretioasa ingrijire, protectie si regenerare a pielii.

as dori sa-l testez pe cel cosmetic, am auzit ca face foarte bine la par, chiar am mare nevoie de regenerare si luciu.
primavarica
Postat pe 18 Aprilie 2012 22:34
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).
Prefer uleiul de Argan cosmetic pentru infrumusetare!
robotel
Postat pe 18 Aprilie 2012 22:40
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).Imi doresc uleiul de argan bio cosmetic , pt.ca am ceva probleme cu tenul.
da_nu
Postat pe 18 Aprilie 2012 22:42
Uleiul de argan Abgur este un ulei pur, 100%natural, fara ingediente chimice de sinteza, ulaiul de argan cosmetic este obtinut din samburii de argan neprajiti.Primul este pentru uz alimentar iar cel de-al doilea pentru uz cosmetic.
Biencuta
Postat pe 18 Aprilie 2012 23:18
Uleiul de argan bio pentru piele Abgur intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor, poate fi folosit in cazul unui par fragil, iar uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne. Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa), iar uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa).Sunt diferente si de gramaj.Doresc sa incerc uleiul de argan bio alimentar pt ca are multi antioxidanti si e bio.
kudika452549
Postat pe 18 Aprilie 2012 23:41
Diferenta dintre uleiul de argan cosmetic si cel alimentar ABGAN este acea ca cel cosmetic este obtinut din samburi de argan neprajiti si are proprietati pentru regenerarea si infrumusetarea pielii pe langa cel de alimentar care este un ulei pur si este intrebuintat in ale bucatariei...
IoanaSi
Postat pe 19 Aprilie 2012 12:05
Uleiul bio de argan ABGUR pentru uz alimentar (disponibil in variantele de 100 si 250 ml) este presat la rece din samburi usor prajiti de argan (provenind numai din culturi organice) ce ii confera o aroma mai puternica. Poate fi folosit la salate, sosuri, paste, peste sau carne, carora le confera o aroma deosebita, mai ales daca este adaugat la final.

Uleiul cosmetic bio de argan ABGUR (disponibil in sticle de culoare inchisa de 50 sau 100 ml) este un ulei 100% natural, obtinut din samburi de argan neprajiti, provenind numai din culturi organice si este extrem de eficient pentru o pretioasa ingrijire, protectie si regenerare a pielii. Este compatibil cu orice tip de piele si poate fi folosit si pentru curatare, ingrijire si masaj. Uleiul intretine sanatatea pielii, pe care o infrumuseteaza. Accelereaza procesele de regenerare a pielii si previne aparitia prematura a ridurilor (efect anti-aging). Intra rapid in piele si nu lasa pielea unsa. Poate fi folosit cu succes si in cazul unui par uscat si fragil. Testat dermatologic si alergologic. Testarea nu a fost facuta pe animale.

As vrea sa incerc uleiul de argan cosmetic pentru ca pielea mea sa fie mai sanatoasa, hidratata si luminoasa.
LorenaN
Postat pe 19 Aprilie 2012 12:10
uleiul de argan pentru uz extern(cosmetic)este din samburi neprajiti,iar cel pentru uz intern(alimentar)este din samburi prajiti.
kudika413414
Postat pe 19 Aprilie 2012 12:23
uleiul de argan pentru uz extern(cosmetica)este din samburi neprajiti iar cel pentru uz intern(alimentar)este din samburi prajiti.mi-ar place sa il incerc pe cel alimentar.
kudika413414
Postat pe 19 Aprilie 2012 12:24
Unul este pentru uz intern si altul pentru uz extern, unul se mananca si altul se foloseste in cosmetica, plus diferenta de gramaj
ioana_andreea_20
Postat pe 19 Aprilie 2012 12:49
Uleiul de argan cosmetic este destinat doar uzului extern si este obtinut din samburi neprajiti de argan, pe cand cel alimentar este destinat uzului alimentar ( pentru salate, sosuri, paste, peºte sau carne ) si este obtinut din samburi prajiti de argan.
stoicameli
Postat pe 19 Aprilie 2012 13:43
uleiul de argan cosmetic se foloseste extern si este obtinut din samburi de argan neprajiti, iar uleiul de argan Abgur este un ulei 100% natural fara ingrediente chimice de sinteza si se foloseste in alimentatie salate, paste
kudika423984
Postat pe 19 Aprilie 2012 14:08
Uleiul de argan bio este bun pentru piele: intretine sanatatea pielii, accelereaza regenerarea pielii, dar si previne aparutia ridurilor.Poate fi folosit in cazul unui par fragil.Uleiul cosmetic este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa),

Uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatelor, paste, peste, carne. Uleiul de argan alimantar este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi prãjiþi de argan (Argania Spinosa)


miha1307
Postat pe 19 Aprilie 2012 14:26
Pentru regenerarea pielii,prevenirea aparitiei ridurilor sau par deteriorat trebuie folosit: Uleiul de argan bio pentru piele Abgur.El este obtinut din 100% ulei natural din sâmburi de argan neprãjiþi (Argania Spinosa).

Uleiul de argan bio alimentar poate fi folosit la prepararea sosurilor, salatalor, paste, peste, carne.

Incercati-l macar o data!
alexbanea
Postat pe 19 Aprilie 2012 14:28
Diferenta intre uleiul de argan cosmetic si cel alimentar ABGUR este ca primul este realizat din samburi de argan neprajiti si este pentru uz extern iar cel de-al doilea este presat la rece din samburi usor prajiti de argan si este pentru uz intern. Si deasemenea cel pentru uz alimentar este disponibil in variantele de 100 si 250 ml iar cel cosmetic este disponibil in sticle de culoare inchisa de 50 sau 100 ml.
As prefera sa incerc http://eshop.organique.ro/ulei-de-argan.html datorita proprietatilor multe pe care le are.
MiniAlya
Postat pe 19 Aprilie 2012 16:38
Uleiul acesta a reusit sa-mi capteze atentia, iar toate informatiile postate pe site mi-au trezit interesul sa mai aflu cate ceva despre el si beneficiile aduse organismului uman datorita compusilor lor, asa ca am mai cautat pe net si informatiile aflate m-au facut sa-mi doresc sa le incerc..PE AMANDOUA..datorita efectelor compusilor sai : STEROLII – aduc beneficii masei musculare,ajuta in reglarea sistemului imunitar si hormonal, protejarea organismului impotriva stresului.POLIFENOLII – au rol antiinflamator,absorb radicalii liberi,au un efect benefic asupra sistemului cardiovascular si afectiunilor cancerigene, ACIDUL LINOLEIC inhiba cresterea tumorilor,insuficienta de acizi grasi polinesaturati provoaca dermatite, micsoreaza capacitatea de reproductie,lipsa sau prezenta lor în cantitati insuficiente deregleaza utilizarea celorlalti acizi din organism, OMEGA 6 diminueaza nivelul trigliceridelor si reduce riscul de infarct. Acizii grasi esentiali sunt implicati in producerea unor substante,prostaglandine,ce controleaza presiunea sangvina, coagularea, fertilitatea, imunitatea, procesele inflamatorii. Au un rol important in dezvoltarea si maturarea sistemului nervos la copii si a organelor de simt.VITAMINA E – antioxidant, intareste sistemul imunitar, are un rol important in protejarea vitaminei A,a carotenilor, intervine favorabil in reproducere, in asigurarea functionarii normale a glandelor sexuale si endocrine,inlesneste depozitarea glicogenului in ficat si in muschi, inclusiv in muschiul cardiac.Si tot ce am prezentat mai sus sunt doar cateva dintre beneficiile uleiului de argan oferite organismului, este ca si un medicament, insa fara efecte adverse, ca un supliment alimentar si pe deasupra BIO ( SUNT ADEPTA SI CHIAR FOLOSESC suplimente si produse naturiste ), asa ca sunt foarte interesata de aceste produse.

Diferenta dintre cele 2 este urmatoarea :unul este pentru uz ALIMENTAR si este presat la rece din SAMBURI USOR PRAJITI de argan, iar altul este COSMETIC si este obtinut din SAMBURI NEPRAJITI de argan.

Uleiul de argan chiar este o binecuvantare pentru tot corpul! (sau cel putin asa pare, asa tind sa cred 80-90 %..ramane sa ma conving 100% dupa ce o sa-l incerc..daca o sa castig) :P ;) :*
blondina_doolce
Postat pe 19 Aprilie 2012 17:55
Uleiul de Argan Abgur este un ulei pur, 100% natural, fara ingrediente chimice de sinteza, certificat organic ecocert. Uleiul de argan cosmetic este obtinut din samburi de argan neprajiti.
kudika408449
Postat pe 19 Aprilie 2012 18:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga stickere decorative CreativeStore! 157 De la: concursKudika 9 Martie 2011 13:18
Castiga cosmetice BIO oferite de Orchidea Blu! 347 De la: concursKudika 1 Octombrie 2010 11:19
Castiga cosmetice Elmiplant, Gerovital si Apidava in valoare de peste 400 lei! 208 De la: concursKudika 22 Martie 2012 20:30
Concurs: Castiga "Magul" de Fernando Morais! 160 De la: concursKudika 6 Mai 2011 12:59
Participa la concurs si poti castiga unul dintre cele 10 kit-uri #CAOFATA 27 De la: concursKudika 9 Septembrie 2015 12:01